I10TTERDAMSCH MEDWSBLAD Verdienstelijk gelijkspel van Fortuna tegen Roda Maassluis zorgde voor grote judoverrassing Klaproos Wandeltocht 1964 ontsierd door vandalisme Zwaluwen, HVO en TSB samen oogst van 5 punten evo verraste door overwinning op NSW Eerste zege van Viaardingen en nieuwe misstap Sunlight VFC en Roodenburg kwamen niet tot doelpunten WIK leed gebruikelijke uit-nederlaag The Red Stars had weinig geluk tegen ÖFB Nieuwe organisatie Eerste overwinning voor Viaardingen BRIDGE Grote verschuivingen damesparencompelitie Spirit op voorlaatste plaats beland ZATERDAGVOETBAL Onstuitbare leider Sunlight verspeelde opnieuw een pnnt Agenda ZATERDAGVOETBAL ONDERAFDELING Koude douche voor Heinenoord DVO deelde winst met MW Over de kop geslagen ADEM IN DE NEK TSB bleef aan de winnende hand VFC blijft aardig meedoen Vromven bondbazaar iverd volledig succes Goed resultaat van De Hollandiaau Hoofdagcntsclmp i ^LAARDINGEN, Sm Havenstraat 1 - T«|, 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 9 NOVEMBER 1954 VLAARDINGEN; KLACHTEN OVER BEZORGING TELEFOON 6637 INSULINDESiNGEL 33 18.30 TOT 19.30 UUR: Be circa 300» kleumende loescboüwns, |'noeg de ruimte van Pinckers op die bet veld aan de Flor es 3 aan hadden op-11 gezocht om getuige te zijn van de wed strijd FortunaRoda J.C. konden in de laatste 20 minuten pas hun kou vergeten. Was de wedstrijd daarvoor een matige ont moeting geweest zonder veel spanning, onbeheerst optreden van Boda-doelman 31b ckers zorgde ineens voor -de ommjDkeer. Fel aangevallen door Baksteen, waarvoor de goed leidende heer Verbeek overigens al had gefloten, vergat de Limburgse goa Het even waar hij was en diende hij zijn belager een klap toe. Wel werden de ge moederen gesust en gaven de tegenstan ders elkaar de hand, maar het voorval prikkelde de roodgelen dermate, dat zjj reel aggressiever gingen spelen. Toen dezelfde Pinckers nog geen twee minuten later de bal heel hard en onnodig in het publiek trapte, waarvoor hij een of ficiële waarschuwing ontving, werd het nog rommeliger. De thuisclub maakte daarvan handig gebruik, want korte tijd later mocht Baksteen op de rechtervleugel een vrije trap nemen, die hij hoog en hard vooi het Rod a-doel plaatste. Robbemood zette zijn hoofd, eronder en Pinckers was een geslagen man. Het betekende tevens de verdiende gelijkmaker voor de rood gelen, die in de tweede helft duidelijk de sterkste ploeg hadden. Heel anders was dat in de eerste speeltijd. De gasten com bineerden toen veel beter en vooral mid denvoor Chatrou bleek een gevaarlijk heer schap te zijn. Met goede passes bediende hij, teruggetrokken spelend, zijn mede- voorwaartsen, die het de Fortuna-defensie dan ook herhaaldelijk lastig maakten. Toch moest er een zwak moment van Hooij- mans aan te pas komen om de Limbur gers aan de leiding te helpen. Chatrou loste van grote afstand een hard schot, dit door Hooijmans niet onder controle werd gekregen. De goed meegekomen linksbuiten Custers had toen weinig moei te het leer in het Fortuna-doet te plaat sen, 01. Maar Fortuna bleek allesbehal ve aangeslagen door deze tegenslag. Goed stuwend werk van Robbemond en Van der Borden gaf de voorhoede gelegenhed ge- te zoe ken, maar het ging vaak te gehaast Slechts een uitgekookte indirecte vrije trap, door Don genomen, leek succes op te gaan leveren. Maar de goed gerichte kopbal van Blankesteijn werd door rechts achter Gnielka van de d-oellijn gekopt. Kort voor de thee kreeg Doesburg nog een prachtige kans, maar alleen voor Pinckers gekomen, schoot hij naast. Ruststand der halve 01. In de tweede helft waren de rollen om gedraaid. Tegen de wind in spelend lukte het bij Fortuna beter, al hadden zij eerst nog even de hulp van de paal nodig om een schot van rechtsbuiten Louwers te ke ren. Daarna was het eehter Fortuna, dat de lakens uitdeelde. De Limburgers trok ken ijlings meer mensen in de verdedi ging terug en dat hielp tot aan de 34e mi nuut Dat was namelijk het moment arop Robbemond de partijen weer op gelijke hoogte bracht. In het kwartier dat nog restte, bleef de thuisclub aandrin gen op de volle winst, die er echter met in zat Met kunst- en vliegwerk bleef Ro da overeind, waarmee het tenminste een puntje ban de verre reis naar Viaardingen overhield. Het dit seizoen beslist niet zo goed draai, ende HVO heeft zaterdag voor een prettige verrassing gezorgd door in Numansdorp met 10 van NSW te winnen. In de eer ste speelhol ft waren de oranjehemden wal meer in het offensief dan de thuisclub, maar tot treffers kwam men niet. Na de thee kwam de thuisclub meerdere malen gevaarlijk opzetten, maar doelman Vmk en de zijnen waren bijzonder goed op dreef en stonden Numansdorpse successen voortdurend in de weg. Groot was daarom de vreugde in het HVO-kamp, toen Hofman in de 19e minuut na een solo de eindstand op 0—1 bracht, een stand die tot het einde toe door de Vlaardingse defensie werd ge- handhaaf c. Tegen OFB heeft TRS een goede partij voetbal gespeeld, die eehter geen winst heeft opgeleverd. De thuisclub nam een 2—0 voorsprong door enkele zwakke mo menten in de Caltex-defensie, waarna Rei gersberg de achterstand tot 2—1 verklein de. Maar in de tweede helft lukte het niet meer, ondanks vele pogingen en toep OFB nog verder uitliep tot 3—1, gaf The Red Stars zich gewonnen. Tegen SZWSH heeft Viaardingen zijn eerste overwinning in dit seizoen behaald. Al na 10 minuten spelen opende rechtsbin nen Van der Mark de score, die door Trooster na 25 minuten werd verhoogd tot 0—2, Vlak voor rust verkleinden de gast heren de achterstand tot 1—2. In de twee de helft was ZWSH sterker en na een mi nuut of twintig resulteerde dat in de ge lijkmaker 22. Viaardingen gaf echter geen krimp en vijf minuten voor het ein de slaagde De Vries erin uit een trekbal var Hiwat de eerste overwinning tot een feit te maken 23. Sportschool Koos Honneveld uit Maas sluis heeft met rijn ploeg In de strijd om het in Rotterdam gehouden kampioenschap va» Zuid-Holland voor kiu-gr ad en teams min of meer voor een sensatie gezorgd Voor het eerst worden de districtskam pioenschappen voor kiti-gradenteams ge organiseerd door de Federatieve Ned. Judo en Jiu Jitsu Bond (de FNJJB), die sedert vorig jaar alle judobonden ln Nederland overkoepelt. Deze kampioenschappen heb ben daardoor uiteraard aanmerkelijk aan waarde gewonnen. Tevens ging hiermee gepaard. da4 de teams van 5 man uit 5 gewichtsklassen moeten zijn samengesteld waardoor derhalve niet meer louter zwaar gewichten in d« strijdt unnen ivorden ge bracht, zoals voorheen mogelijk was. De teams moeten nu zijn opgebouwd uit een lichtgewicht (tot 63 kg, half-middenge- wicht (t.m. 70 kg), midciengewlcht (tot kg), halfzwaargewicht (t.m. S3 kg) zwaargewicht. Sportschool Van Gorsel heeft het ditmaal aan tijd ontbroken, waar door Viaardingen voor het eerst ontbrak op deze kampioenschappen, waaraan 14 teams hebben deelgenomen. Praktisch alle leden van de Vlaarding- se Wandclsportvereniging „Liberty" heb ben zich terdege ingespannen om de Xlap- roostocht 1964 tot een succes te maken. Daarin is men helaas slechts gedeeltelijk, geslaagd. Evenals het vorig jaar blijken een aantal kwajongens aan het werk te zijn geweest, die het niet konden laten op diverse plaatsen de horden met de pijlen te verwijderen of deze zodanig te ver plaatsen, dat de wandelaars een totaal ver. In de le klas van de damescompetitie is bet paar Aarnhoudse-Boshart in de tweede zitting van de gedeelde 4e en 5e plaats naar de leidersplaats opgerukt- In deze klasse missen we dit* jaar overigens voor bet eerst het favoriete paar Bakker-Coen- radie, Een nog grotere sprong dan het paar Aarnhoudse-Boshart maakte het paar Nieu- wenburg-De Haas, dat, met de zeldzame schore van 71.43%, van de laatste (8e) naar de 2e plaats wipte. Ook in de 2e klas zijn in de tweede zit ting andere paren naar voren gedrongen. Hét paar Brouwer-Van Wijk rukte met een eerste plaats op en het paar Vink-Voor- wir.de van de 5e naar de 2e plaats. Daaren tegen duikelden de paren Ven der Ster- Sissing en De Jong-De Jong resp- van de eerste naar de vierde en van de tweede naar de vijfde plaats, Met tussen haakjes de score in de tweede zitting, luiden de standen na twee zittingen: le KLAS: 1. AamoudseBolhart 5546 (6022)2. NleuwenburgDe Haas 53.57 (71.43)3. Berkbout-Pors 53*18 (48-11): 4 Maat—Rook 52,39 (48,83); 5- Jols—Van der Moolen 51-19 (5238)6. Went—Kaven- stein 46.83 (38-89); 7. Smit—De Lange 44.05 (42.86); 8. Tit—Engelbrecht 43-65 (3849). 2e KLAS: 1. Brouwer—Van Wijk 60.53 (68.71); 2, VinkVoorwinde 58-97 (72.90); 3. Van GinnekenDe Jong 56.88 (57-50) 4- Van der SterSissing 55.49 (47.63); 5- De Jong—De Jong 54-60 <50-6. Ver boom—Zeef 53.35 (53 97)7. Drop—De Goey 52-38 (52.38)8. Klein—Nobel 48-78 (47.62); 9. Van HooydonkMassee 48-50 (41.27)10. Borger—Anderson 47-56 (52.38); 11. Erades —Kots 47-37 (42-50)12. Kuipers—Steinder 46.79 (38.75); 13- Kemper—v. d- Braak 38.75 (42.50)14. Van den Berg—Klop rogge 37.18 (12.86). score van 68.71 van de achtste naar de keerde richting werden heengestuurd. Vanzelfsprekend dat dergelijke gebeur tenissen wel een dompel zette op de wan delvreugde van de 1245 deelnemers aan deze tocht Weliswaar veel minder dan in 1963 toen 2140 personen aan het festijn deelnamen, maar zaterdag werd tevens oen wandeltocht gehouden te Den Haag en in Gouda. Niettemin was de stemming uitstekend onder de deelnemers, die allen startten vanuit park 't Nieuwelant te Viaardingen, Dezelfde mooie plekjes, die men ook re gelmatig ontmoet tijdens de Avondvier daagse werden langs de route gepasseerd en die zijn er volop zo rondom in de om geving, met name veel landelijk schoon in Kelhel. Ook het Beatrk-cpark te Schie dam, alsmede het Hargapark kwam enke le malen In de routes voor. De V/andetvereniging BAB uit Goriri ch em is er in geslaagd de meeste pun ten (650) te veroveren in de 20 km-afde- ling en tevens het hoogst aantal punten van alle deelnemers. Dat betekende een beker en het ia bezit komen van de grote wisselbeker, welke laatste beker thans de finitief in het bezit is gekomen van de stoere Gorkumnters, die beloofden volgend jaar weer van de partij tc zullen zijn. Een wandelgroep van de Shell werd twee de met 625 punten. De Wandeisportvereniging Barendrecht behaalde in de 15-km-afstand met 644 pun ten de eerste prijs. De Oranje Garde uit Schiedam volgde met 043 punten als twee de. De derde prijs verhuisde naar Alblaa- serdam in de prijzenkast van J. K. Smit De leerlingen van de Technische School te Schiedam eindigden met 627 punten op de vierde plaats, Dc 10-kilometer-wandelaars moesten toe zien dat een groep uit Zuidland met 61? punten aan de top eindigde. Tempo uit Meerkerk liet 60S punten voor zich aante kenen, hetgeen goed bleek voor de twee de prijs. Het Vlaardingse Flardingha werd derde met 603 punten, terwijl de vierde prijs in het bezit kwam van de Speeltuin- verenigihg „Kiliesiuis" te Rotterdam met 601 punten. In de afdeling bijzondere groepen op de 10 km-afstand zegevierde het Nindavendei uit Viaardingen met als tweede de leer lingen van de Savioschool, eveneens te Viaardingen, Op de 5 km-afstand was succes wegge legd voor de wandelgroep van WIK uit Viaardingen, die beter liep dan die van de w,s.v. J. K. Smit uit Alblasserdam. De EHBO moest enkele malen hulp ver lenen. OVERTUIGENDE ZEGE Dordrecht had de laatste jaren een abon nement op het kampioenschap van Zuid- Holland. nadat Rotterdam de lakens had uitgedeeld. De laatste drie jaar werd Maassluis telkens door Dordrecht Uitge schakeld. Maar voor Maassluis heeft vijf maal is scheepsrecht gegolden. Een ver rassing was reeds, dat Maassluis in de le ronde Rotterdam-Centraal met 3—1 uit schakelde. Want de diistrictskampioen- schappen worden volgens afvalsysteem verwerkt. Maar sensationeel was de 31- zege, waarmee Maassluis in de kwartfina le Dordrecht elimineerde. Hierdoor met groot zelfvertrouwen bezield, bond Maas sluis in de halve finale ook Den Haag met 3—2 aan zijn zegekar, om tenslotte in de finale met 31 te zegevieren over Rotter dam-Zuid. Voor dit opzienbare Maasslutse resultaat zorgden lichtgewicht Job Kuil (Maassluis), halfmddd en gewicht Rijn van Steen (Viaardingen), middengewicht John Rietdijk (Maassluis), halfzwaargewicht- Wim v.d. Knijff (Naaldwijk) en zwaarge wicht Paul Fïret (Maassluis). Van dit kranige vijftal slaagden Rijn van Steen en John Rietdijk er in al hun partijen te win nen. Sportschool Hennevéïd uit Maassluis zal nu in de strijd om het nationale kampioen schap, dat 29 november in de Haagse die rentuin wordt gehouden, het district Zuid- Holland vertegenwoordigen, waarbij de strijd mlet worden opgenomen tegen de districtskampioenen van Noord-Holland, Noord-Nederland, Midden-Nederland en Zuid-Nederland. Aan dc kampioenschappen voor kïu-gradenteams. mag alleen door judoka's met blauwe en bruine band wor den deelgenomen. Ook van zijn 3e uitwedstrijd is WIK met een nederlaag terug gekeerd. Debutart GSC bleef in eigen huis welverdiend met 21 de baas. WJ, dat Leo de Brabander had moeten vervangen door Arle Verhcy, moest in de eerste helft hot initiatief voort durend aan de thuisclub laten, die zijn veldoverwicht pas 5 minuten voor het rust- signaal met een enkel doelpunt beloond zag. En dat nog dankzij Ab Dries, die, door twee tegenstanders in het nauw ge dreven. do bal over de achterlijn wilde plaatsen, maar in eigen doel schoot. Na de hervatting moest WIK het ook nog 2onder Herman Hoekstra stellen, voor wie Willem Oester berg inviel. Dit belette WIK even wel niet de bakens te verzetten en *t s;>el naar de GSC-helft te verleggen. Maar de strijd werd door de scheidsrechter dood floten door op alle slakjes zout te leggen en ook nimmer de voordeelregel toe te passen. Dit haalde uiteraard de vaart uit het spel. Tot overmaat van ramp slaagde de thuisclub er een kwartier voor tijd in tot 20 uit te lopen, Overigens met een prachtig doelpunt, dat linksbinnen J. de Vries voor zijn rekening nam, door de voorzet van zijn rechtsbuiten fraai m te koppen. Acht min. voor tijd kreeg de strijd weer een spannend karakter, nadat Arte van Vliet er in was geslaagd de achter stand tot 21 terug te brengen. Maar het heftige slotoffensief van WIK zette geen verdere 2oden meer aan de dijk en op nieuw moest het met lege handen de thuis reis aanvaarden. Met het le twaalftal van Spirit is het helemaal mis. Het liep zijn vierde ach tereenvolgende nederlaag op door thans met 35 het onderspit te delven tegen de butant RWR in Rhoon. De afwezigheid var. Arie Teerds en Janny van Loon blijkt een onoverkomelijke handicap voor de Spirit- ploeg te zijn. Spirit leek op het kleine hob belige veld aanvankelijk goede papieren te hebben, toen Gerda Teerds al na 3 mlnu ten raak school Maar daarmee bleek de .e aanval zijn kruit verschoten tc hebben. Nadat WRW twee strafworpen had gemist en Spirit 1, maakte de thuisclub kort voor het verstrijken van de Ie helft gelijk. Een kwartier na de hervatting nam de thuis club een 21 voorsprong en via een benut te strafworp werd deze tot 31 vergroot. Een kwartier voor het einde werd het zelfs 4—1, waarna Leo v. d. Vaart met een fraaie doorloopbal 42 maakte. Via 5-2 werd het ten slotte door Ria Hoogwerf met een afstandschot 53. Spirit is door deze nedcrlagenreeks op de voorlaatste plaats belancL Ook Spirit 2 verloor. Maar liefst met fi 2 van Oud-Beijerland. Met een 52 zege op het Brielse SIOD behield Spirit 3 de leiding in de 4e klas. De spirit-doelpunten werden gemaakt door Piet de Snayer, Hen ny Snijders (2 maal), Henny de Bruine en Piet de Heer. In Rotterdam won het a-adspiranten- twaalftal' met 0II van TOP b. Voor dit schuttersfeest zorgden Gert Berkhout (3 maal), Jan Hoogwerf (2 maal), Marga Smith, Janneke van Rij, Meindert van Rij, Henk v. d. Vaart, Atie Don en Fran van der Krans. Komende zaterdag slechts de wedstrijd Waterschip 2—Spirit 2 14.15 uur, Hoogvliet. Spakenburg blijft maar winnen. Niemand in 2A schijnt de triomftocht van de Spa kenburgers te kunnen stuiten. Ook kam pioen 1964 Zwart W,t moest er zaterdag op eigen terrein aan geloven en toestaan, dat de bezoekers met 12 hun 10e zege in successie vierden. Daarbij nog te be denken, dat Spakenburg ook reeds met het sterke Noordwijk aan de Noordzeekust afrekende. Als Spakenburg er komend» zaterdag thuis in slaagt eveneens Rijnsb. Boys aan zijn zegekar te binden, dan sluit het de le ronde van de competitie onge twijfeld met de volle buit af, wat stellig een unicum zal zijn. Zij het op flinke afstand, blijft debutant Rijnsb. Boys ove rigens uitstekend volgen. Met 30 drukte het zijn meerderheid op hefc bezoekende NDSM uit. Via een 1—5 zege op ZCFC verdrong Noordwijk Zwart Wit '28 van de 3e plaats. Zwaluwen kwam tegen CSCA tot een 11 puntenverdeling, waardoor de vogels zich als middenmoter handhaafden. Zij zagen GWV met 31 van Zuidvogels en SSC '53 met 40 van Koz. Boys ver liezen en daardoor de afstand met de staart- elubs weer groter worden. Ook Hoogvliet trok (met 31) tegen NDSM aan het kortste eind, zodat er voor geen enkele laag geklasseerde club succes was wegge legd. Stand in 2A: Spakenburg 10 l£l 0 0 20 34—12 Rijnsb. Boys 9 7 1 1 15 27—13 Noordwijk 9 6 2 1 14 30—12 Zwart Wit '28 8 5 2 1 12 24—9 Zuidvogels 10 5 1 4 11 2418 Koz. Boys 9 5 0 4 10 2113 NDSM 9 5 0 4 10 23—21 Zwaluwen 8 3 2 3 8 1414 CSCA 10 2 4 4 S 22—18 Hoogvliet 10 3 1 6 7 12—27 ZCFC 10 3 0 7 6 20—33 HCSC 11 2 2 7 6 22—38 SSC *55 8 0 2 6 2 3—29 GWV 9 0 18 1 9—33 Sunlight schijnt een beetje van slag af te zijn. Verspeelden de zeepzieders verle den week hun eerste puntje, ook zater dag kwamen de rood-witten niet tot de volle winst DOS '32 wist het aan de Del taweg tot een 1—1-gelijkspel te brengen, ondanks het feit dat de thuisclub in de eerste helft stukken sterker was. Er kwam echter maar een doelpunt uit het overwicht voort, dat gescoord werd door Brobbel. In de tweede helft waren de gas ten beduidend beter en na 10 minuten slaagden zij erin gelijk te komen, 1—1. Sunlight had daarna geluk, toen een schot van de DGS-linksbinnen via de onderkant van de lat weer in het veld terugvloog, waardoor de dreigende eerste nederlaag nog even werd afgewend. Het bleef ten slotte 11. een stand waarmee Sunlight het meest tevreden mocht zijn. MAANDAG Hotel De Maas, 2 uur, Bridgeclub Ned. Ver, v. Huisvrouwen. Lnxor, uur, De duivelse dr. Mabuse (14 jr.>. Geopend: apotheek v. d. Corput, Schiedamse- ■weg 63, telefoon 3234. 10 november Wassende maan Zon op 7.51 uur, onder 15.5? uur Maan op 13.35 uur, onder 21.19 uur In de onderafdeling kwamen do Vlaar dingse eersteklassers beter voor de dag dan onze tweedeklassers. Viaardingen haalde bij ZWSH zijn eerste zege in deze competi tie binnen en drukte daarmee ZWSH weer op de laatste plaats. Maar de meest verras sende uitslag in de eerste klas was wel de 2—1 zege van RSM, dat de week tevoren op eigen veld met 0—4 van ZWSH verloor, op het ongeslagen Heinenoord. Leider Rozenburg moest in Stad aan 't Haringvliet t punt aan. SNS afstaan (1waardoor het vrijaf zijnde TOGK in verltespuntental met leider Rozenburg gelijk kwam. Hei Maaslandsc MW heeft zijn aanhang onge twijfeld teleurgesteld door het thuis tegen DVO niet verder dan een 2—2 punten- Hoewei een voetbalwedstrijd zonder doelpunten wel eens wordt vergeleken met het „el zonder zout", hebben de toe schouwers bij de wedstrijd Roodenburg*- VFC zich beslist niet verveeld- Beide elf tallen lieten goed spel zien en omdat de aanvallen eerlijk over belde ploegen wer den verdeeld, konden de supporters van belde zijden tevreden zijn. Vooral verdedigend bleken de teams hun mannetje te staan en bij VFC waren het doelman Woudstra, Vleugel en Arie van der Lee die zich bij het verdedigen onder scheidden, Nog een speler was er bij de geel-zwarten, die de aandacht op zich ves- ie. Het was de nieuwe middenvoor, Fokke Smit. die van de Gronings tweede klasser Noordster is overgekomen. De de butant in de Vlaardingse ploeg had ae In Maasland speelde DVO tegen de club van trainer Piet van Berkel. De gasthe ren hadden een bijzonder goede start eet na enkele minuten stonden zij dan ook al met 1—0 voor. Na 12 minuten werd deze voorsprong opgevoerd tot 2—0, een stand waarmee de rust aanbrak. Heel anders was het beeld in de tweede helft DVO deed energieke pogingen verandering in de stand te brengen en niet zonder resultaat Eerst verkleinde rechtsbuiten Bastemeijer de achterstand tot 2—1, waarna Cor van Eijk met een prachtige kopbal de gelijk maker liet noteren. Meer zat er niet in, zo dat beide teams met een punt rijker het veld verlieten. eerste helft nodig om zich aan te passen, maar na de hervatting liet hij zien, dat VFC in hem een welkome versterking heeft gekregen. De eerste helft was in punten uitgedrukt voor Roodenburg. De gastheren waren aanvallend sterker, maar zij troffen ne VFC-defensie in blakende vorm, waarmee de nul wel verklaard is. Na de thee waren de rollen omgedraaid. Nu was het de VFC-aanval, onder leiding va'i Smit, die excelleerde. Maar ook de Leidse defensie bleek uit het goede hout gesneden, al moesten zij nogal eens asn de noodrem trekken bij charges van Hol lebeek. Bijna kwam hen dat op een strafschop te staan, maar scheidsrechter Steenwinkel zag kennelijk geen kwaad n de manier, waarop Hollebeek kort voor 't einde werd gevloerd. Het bleef dus bij een 00 stand, waarmee oeide terms loon naar werken kregen. In de nacht is op de WeJplaatweg te Spijkenisse een personenauto enkele ma len over de kop geslagen en tegen een lichtmast tot stilstand gekomen waarbij het voertuig totaal vernield werd. Won derlijk genoeg heeft de bestuurder de controleur P. B. v. d. W.. ui« Rotterdam slechts enkele schaafwonden opgelopen. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuur der de scherpe bocht naar links met te grote snelheid trachtte te nemen. Hij reed daarbij de berm in en botste tegen een lichtmast. verdeling te brengen, waardoor MVV nog steeds op zijn eerste thuiszege wacht. Na de 30 nederlaag tegen Heinenoord verloor SC Zuiderpark ditmaal in Rhoon met 4—1, waardoor deze debutant met Rhoon stui vertje wisselde op de ranglijst en eventuele titelillusies zal hebben opgegeven. De titel strijd lijkt te zullen worden geleverd door Rozenburg, TOGR en Heinenoord. Stand: Rozenburg 7 5 1 1 11 16—30 TOGR 6 4 119 12— 8 Heinenoord 5 4 0 1 8 13— 5 Rhoon 7 4 0 3 8 19—16 SC Zuiderpark 6 2 2 2 6 12—13 DVO 7 2 2 3 6 9—11 MW '27 6 2 1 3 5 16—15 RSM 6 2 1 3 5 16—16 SNS 6 2 1 3 5 11—12 Viaardingen 6 1 1 4 3 9—18 ZWSH 6 1 0 5 2 6—13 Programma voor zaterdag: SC Zuider parkRozenberg; TOGR—ZWSH: Heinen oord— MW *27. Viaardingen—SNS. DVO— RSM. In 2A moest Sunlight thuis opnieuw een punt afstaan, nu aan DOS. Door deze her nieuwde misstap voelen de zeepmensen thans de adem in de nek van OFB en Ege lantier Boys, die thuis afrekenden resp. met The Red Stars (3—1) en WIA (4-2) Het Schiedamse duel GSSGTB leverde een 1—3 zege voor de laatste op, waardoor GTB aan de titelstrijd mee blijft doen. ZBVH werd thuis twee punten rijker door een 3—2 zege op NBSVV, dat er dit seizoen niets van terecht brengt. Stand in 2A: Sunlight 7 5 2 0 OFB 7 5 11 Egelantier Boys 7 4 2 1 GTB 7 4 12 DOS '32 7 3 2 2 ZBVH 7 3 0 4 GSS 7 2 14 NBSW 7 2 0 5 The Red Stars 7 115 WIA 7 10 6 Programma voor zaterdag: Sunlight ZBVH, N,BSWOFB, DOS '32—Egelantier Boys, The Red StarsGSS, WLV—GTB. Meteen invaller voor middenvoor Mul- der trok TSB naar Bodegraven om daar tegen de club van die naam strijd te leve ren. Het is geen beste partij voel bal ge worden. maar desondanks hield TSB ook aan deze ontmoeting twee punten over. Floor van den Berg en Warrebout, na een solo van Naaktgeboren, zorgden voor een 0—2 ruststand, die in de tweede helft, on danks een TSB-overwicht, geen wijziging meer onderging. Programma voor zaterdag: Spakenburg— (Rijnsb. Boys, Noordwijk—Zuidvogels, Zw. Wit '28—NDSM, CSCA—Koz. Boy*. HCSC -Zwaluwen, GWVHoogvliet. SSC '-5(L— ZCFC. IN 3 A wekte de 6—0 nederlaag van Dia Haghe bij Groote Luidt verbazing. Excel sior M., dat zich herstelde met een 40 zege op C5VD, profiteerde hiervan door 'Die Haghe van de 2e plaats te verdringen. KBSS imponeerde met een 0—4 zege op SVOW en Zuidland nestelde zich via een 23 zege op MFB, onder HBSS, waarbij het SVOW en CSVD passeerde. Voor Baren drecht was de 2l zege op ARC belangrijk. Stand in 3A: Groote Lfndt 8—14; Excelsior M, 913; Die Haghe 8—11; HBSS 9—11; Zuidland 7—7; SVOW 7—6; CSVD 8-6; Barendrecht 8—6; ARC 84: MFB 7—2. Programma voor zaterdag: Groote Lindt ARC, SVOW—Excelsior Mu, Barendrecht —CSVD, MFB—Die Haghe. HBSS—Zuid land. IN 3B verbaasde HVO vriend en vijand met een 0—1 zege op NSW, want sedert 5 september had HVO niet meer gewonnen', terwijl NSW op eigen veld zelfs nog geen enkele tegentreffer had toegestaan. Niet minder verrassend was de 41 nederlaag', die Heerjansdam bij RCL opliep. Leider KWH, dat met een 0—3 zege van Monster terugkeerde, zag dit alles met welgevallen aan. Slechts De Zwerver en DOTO bleven het voetspoor van de Ridderkerkers volgen, maar op grole afstand. De Zwerver won krap met 23 van Spijkenisse en DOTO zette zijn opmars ten koste van Duno met een 2—3 zege voort. Stand in 3B: EWH De Zwerver DOTO NSW Duno Monster Heerjansdam RCL HVO Ameide Spijkenisse Programma voor zaterdag; De Zwerver —Monster, DOTO—RCL, HVO—Duno, Spij kenisse—Heerjansdam, AmeideNSW. IN 4A omzeilde leider JAC met een 0—2 zege de lastige klip 's-Graveozande. Maar zijn achtervolgers wonnen ook allemaal. De Lier thuis met 4—1 van Rouwkoop, TSB uit met 02 van Bodegraven en PPSC thuis met 7—3 van Hazerw. Boys. Scheveningen nestelde zich, via een 3—0 zege op Oegst- geest, onder de kopgroep. Stand in 4A: JAC De Lier TSB PPSC Scheveningen •Gravenzande Oegstgeest Hazerw. Boys Rouwkoop Bodegraven Programma voor zaterdag: PPSC—JAC, De LierHazerw. Boys, Oegstgeest—TSB, Scheveningen's-Gravenzande, Bodegraven Rouwkoop. 9 S 0 I 16 21—3 9 5 2 2 12 19—12 8 5 0 3 10 24—13 7 4 0 3 8 20—11 7 4 0 3 3 16—11 8 3 1 4 7 14—21 6 3 0 3 6 12—9 8 1 4 3 6 8—12 7 2 1 4 5 12—18 7 0 3 4 3 8-20 6 0 1 5 1 8—19 S 7 0 1 14 38—10 9 5 3 1 13 20—11 7 4 3 0 11 21—6 7 5 1 1 11 28—14 8 3 1 4 7 16—18 8 2 3 3 7 15—17 7 3 0 4 6 16—10 8 1 3 4 5 13—27 7 1 1 5 3 9—20 9 0 1 8 1 9-44 12 19—13 11 20—11 10 16—10 9 15— 8 8 16—12 6 10—12 5 10—13 4 15—21 3 17—IS 2 8—28 In 2A zorgde Westlandia voor het meest verrassende resultaat door een 0—1-zege in Den Haag op Quick, dat met Gouda de le en 2e plaats deelde. Gouda, door zijn oer sterke defensie met 'n 0—2-zege van Vemlo terug kerend, kon daardoor alleen de lei ding in handen nemen, direct gevolgd door Lugdunum, dat thuis met dezelfde cijfers de baas bleef over Celeritas. Mede door het De vrijdag en zaterdag gehouden bazaar georganiseerd door de Vrouwenbond van bet NW is een volledig succes geworden. Even voor het sluitingstijdstip (zaterdag*, avond 10 uur) waren alle artikelen ver kocht of verloot. Dit uiteraard tot verheu genis van de rond 50 vrouwen, die een ac tief aandeel hadden aan de voorbereiding van de bazaar, waarvan dc opbrengst im mers ten goede komt aan de zieke en be jaarde leden van het NW. Mevrouw A, Barendregt-Kuivcnhoyen, voorzitster van de Vrouwengroep kondigde toen het einde aan, maar niet alvorens woorden van dank te richten tot de velen, die hun medewerking hadden verleend aan het welslagen van de bazaar. Zij maakte bekend, dat de geboorteda tum van de pop 6 maart was, welk3 datum, bleek te zijn voorspeld door mevrouw Blik- kenhorst, Jukanasingel 7c. De opbrengst van dit evenement bedroeg f37,50. Mevr. Poldervaart, wonende Van Viandenstraat 7 mocht zich ook gelukkig prijzen, want zij boekte het meeste succes in het namen kleed, waar zij met nummer 11 een goeda prik had verricht. Tegen FSV Pretoria, dat de iijsfc aan voerde in de afdeling, waarin De Hollstn- dtaan uitkomt, hebben de melkmannen 33 uitstekende 21 overwinning geboekt Met voetbal, dat redelijk goed te noemen was, hebben beide teams voor de punten ge vochten. De Hollandianen kwamen h&t eers* tot scoren. Het was Henny van 'er Hoek, die in de 6e minuut zijn aanhangers deed juichen, 0—L Tot aan de 30e minuut vaa de tweede helft leek dit de enige tref fer te blijven, alle pogingen van beide elftallen om te scoren, ten spijt. Toen echter maakte linksachter Stouthandeï 'n foutje, waardoor de Rotterdamse 'inksbfa- nen gelijk kon maken, 1—1. Maar on^e stadgenoten gaven de moet niet op en het was Theo Jansen, die 6 minuten voor net einde de overwinning veilig stelde. "Uit 'n vrijt trap even buiten het straf sohopge- biet. joeg hij net leer voor de tweede maal langs de Pretoria-doelman, daarmee de eindstand op 12 bepalende. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1