BOTMUMSCH HMD IJSBAAN SOERDA Burg emeester JHeusdens opende supermarkt Arbeidsmarkt in dit district toont afwijkende ontwikkeling Hoofdbestuurder J. Worst over actuele problemen Vlaardingse Zwemclub telt mee in kringcompetitie St. Nicolaas komt zaterdag! Het wezen van fotografie voor amateurfotografen Middenstand niet verstikken gezonde oppositie NODIG warenhuis-karakter Collegedoe ais wal... Benoeming Agenda Bedrijfsbiljartbond VDV wint met 128 Burgerlijke stand iJskaarten verkrijgbaar op de ijsbaan vanaf zaierdag (4 november, woensdag en zaierdag van 3-5 uur Spaartegoed daalde Penter dronk oogwater Seriebouw Siraplexscholen Klavcrjaseoncours Hoofdagentsebap to Redactie: \fl^ARDlNGEN, Sm. Havenstraat) - Tel. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 11 NOVEMBER 1964 JS^Uctie: TeL Si» VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING TELEFOON 6637 INSULINE) ESINGEL 33 18.30 TOT 19.30 UUR: Burgemeester mr, J. Heusflens, ïn ge zelschap van zijn rechtgenote, heeft gis- teravond de supermarkt van Albfcr Heijn geopend, die als eerste winkelvoorzienin; in „Zuidwijk" gestalte heeft gekregen. On ze eerste burger heeft daarmee niet de verdenking op zich willen laden, dat zijn hart voor het grootwinkelbedrijf warmer klopt dan voor voor de middenstajidswïn- kel«. In zijn openingstoespraak heeft hij dit nadrukkelijk onderstreept. Een levens krachtige middenstand is in het belang van onze samenleving en van de consu ment. Het zou daarom te betreuren zijn, als dc grootwinkelbedrijven een dergelijke omvang zouden aannemen, dat de midden- standszaken hierdoor werden verstikt. In de extra-editie, die van Aller Hande, de reclame-courant van Albert Heijn, verschenen wordt gerept over het Albert Heijn-cUepvrieskabinet °P brede basis. Daarmee wordt bedoeld, zo blijkt uit het onderhavige artikel, dat de grote diep- vries vitrine een keur van diepvriesartike len herbergt Voor de burgemeester was dit aanlei ding een. vergelijking tc_ trekken mot het politieke leven. Hierin juich ik een kabinet op brede basis ten zeerste toe. Maar voor de goede functionering van de democratie is daarvoor tevens een gezonde en krach tige oppositie nodig. Als het groot wankel- bedrijf zijn kabinet op brede basis heeft, dan is het derhalve zaak, dat de midden standszaken daar een krachtige oppositie tige oppositie tegenover kunnen stellen Dat zij een concurrurende factor blijven vormen, die een. monopolopositie van de groot winkelbedrijven voorkomt Althans daar kwam het betoog van onze burger vader in grnlc* lijnen op neer. Hij wenste daarbij tevens de belichten, dat B. en W. niet dan na grote aarzeling en de instelling van een grondig onder zoek, de aanvrage van Albert Heijn in de' Westwijk een supermarkt te stichten, heb-; ben ingewilligd. In de Westwijk. met een bewonerstal van rond de 20.0CO, waven immers vier winkelcentra met een geza menlijk aantal van 80 tot 90 winkelecn- heden gepland als de gewenste winkel- dichtheid voor deze stadswijk. Nu kwam daar het verzoek bij voor de vestiging van een supermarkt met 10 winkeleenheden, welke, zoals nu blijkt, 12 zijn gewor den. Maar op dit verzoek werd toch gun stig beschikt, omdat inmiddels de koopge woonten aanzienlijk zijn veranderd en de investeringen in de consumptieve sfeer aanmerkelijk toegenomen. Met bewonde ring gewaagde de burgemeester overigens van de moderne snufjes in de pilaarloze verkoopruimte en van de 6500 artikelen, welke het assortiment in dit warenhuis om vat Want een supermarkt als deze van Al- bert Heijn heeft min of meer het karak ter van een warenhuis aangenomen. Het assortiment omvat niet alleen de gehele levensmiddelensector, waarbij tevens het terrein wordt bestreken van de slagers, puliers, groentehandelaren, delicatessen- en zuivelzakc-n, maar bestrijkt bovendien de textiel- drogisterij- boekhandel- parfu merie- en grammafoonplatenbranehe. Met het uitgekiende spaarsysteem en cadeau stelsel wordt de klantenkring voorts in de gelegenheid gesteld een scala van artike len aan te schaffen, waarmee het terrein van een hele reeks andere branches wordt betreden. Bij de uitstalling van de 6500 artikelen worden de nieuwste snufjes van de mo derne-, op Amerikaanse leest geschoeide, verkoopsychologie toegepast, waarvan de argeloos winkelende huisvrouw geen flauw besef heelt. Albert Heijn-directeur Job. van. Meer stond wel heel sterk in zijn schoenen, toen hij, de toespraak van de burgemeester beantwoordend, betoogde, dat de super markten in een grote' behoeften voorzien. Zij verrijzen immers in een steeds sneller tempo als paddestoelen uit de grond. Bij Albert Heijr. zijn ze de tel zelfs kwijt ge raakt. De heer Daalhuysen, die ons vori-: O Links dc burgemeester tijdens zijn toespraakRechts van hem A.H.-direc teur Joh. van Meer. ge w-eek rondleidde, noemde de Vlaar- öingse de 39e supermarkt van Albert Heijn, op de uitnodiging stond deze ah als 38e vermeld eti directeur Van Meer sprak van de S7e. Wat wij met de super markten doen, aldus de hee'r Van Meer is aan de wensen van de winkelende huis vrouwen zoveel mogelijk tegemoet komen Hel is onze taak alleen hiermee rekening te houden. Daarom, heette hij in het bij zonder de deputatie van de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen in Vlaardingen, die aan de uitnodiging gevolg had gegeven, van harte welkom. Voor ons is de huis vrouw koming. Daarom leggen we er ons op toe, dat zij zich in onze zaken thuis voelt. Dat bereiken we niet door specta culaire, maar allerlei kleine dingen. Hij schetste daarbij de belangrijke taak van de bedrijfsleider als dc schakel tussen, het bedrijf en de klanten. Wat wij nastreven en met succes wordt bekroond, is het ver kopen van waren van goede kwaliteit voor lage prijs met een vriendelijk gezicht, De lijdensgeschiedenis met de zand trechters op de Westhavenkade is nu toch wel tot een bijzonder pijnlijke zaak uitge groeid. Volgende week Inwinnen de be sprekingen in de gemeenteraad over de begroting 1965 en dan is het een j3ar geleden, dal de raad burgemeester en wethouders opdroeg er voor te zorgen, dat zandtrechters binnen de kortst mogelijke tijd naar een andere plaats zouden verhuizen, waar ze minder bezwaren opleveren. Dat besluit nam de raad, nadat er al jaren op maatregelen was aangedrongen, echter zonder enig zichtbaar gevolg. Na deze laatste uitspraak van de raad, die geen enkele ruimte voor misverstand liet, is er echter weer een jaar verstreken, waarin opnieuw niets is geschied, dat verbetering in de sitnatie heeft gebracht. lVèl is van de zijde van het college van B. en W. nadat er vra gen uit de raad waren gekomen, waarom er niets gebeurde uiteengezet, dat het allemaal zo moeilijk was en in welke rich ting een oplossing werd gezocht, maar al les bijeen heeft dat bij de burgerij niet de indruk kunnen, wegnemen, dat de ellen de zo lang duurt eenvoudig omdat de be trokken autoriteiten er geen verandering ïn willen brengen. Dat nu maakt de kwes tie to pijnlijk; het vertrouwen van de bur gerij In het gemeentebestuur is hier in het geding. Al vele jaren kan men Vlaardingen horen fluisteren, dat de be slissing om de zandtrechters op de West- havenkadc te plaatsen en te handhaven mede is beïnvloed door bepaalde persoon lijke relaties tussen belanghebbenden en de afgelopen maanden k3n niet eens meer gezegd worden, dat hier van fluisteren sprake is, We weten maar al te goed dat dergelijke verhalen vaak welig opbloeien, ook zonder dat er enige werkelijke basis voor bestaat, maar het bestaan van zulke geruchten alleen al moet voor de betrok kenen erg onaangenaam zijn en zij vor men een regelrecht gevaar voor de ver standhouding tussen burgerij en stadsbe stuur, Nog afgezien van de veie zwaar wegende zakelijke argumenten, die tegen het handhaven van de obstakels op de Westhaven kade zijn aangevoerd, moet dit reële gevaar een reden zijn om nu einde lijk deze affaire eens met wat voortvarend heid aan te pakken. Zonder enige twijfel zal er in de komende begrotingsvergade ringen over deze zaak een hartig woordje gewisseld worden, maar we hopen toch' van harte, dat hei daarna anders zal gaan dan tot nu toe en dat dit onderwerp I de begrotingsdebatten van volgend jaar niet opnieuw aan de orde behoeft te komen. In tegenstelling tot de tendenz, zowel in Nederland als In de provincie Zuid-Holland, waar de arbeidsmarkt een, zij het zeer geringe, neiging tot ontspanning vertoont, is de arbeidsreserve in het district van het gewes telijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, omvattende Vlaardingen en Schiedam, in de afgelopen maand opnieuw kleiner geworden. Stonden aan het begin van deze maand nog 100 mannen als werkzoekend inge schreven, aan het eind er van was dit aantal geslonken tot 88. Het aantal aanvragen in het district was, overeenkomstig de landelijke tendenz, ge daald van 2.857 tot 2,766, maar de daarin begrepen vraag naar jeugdige werknemers was toch ook gestegen, nl. van 893 tot 953. ïn Vlaardingen steeg het aantal werkzoe kende mannen van 28 tot 33; In Schiedam daalde het van 72 naar 57. De openstaande aanWagen toonden in beide gemeenten een daling, nl. in Vlaardingen van 806 naar 743 ;ea in Schiedam van 2,051 tot 2.013. ïn het rayon Maassluis Cook, omvat tend Maasland Rozenburg en Hoek van Holland) groeide het aantal werkzoekende mannen met één tot 21 maar de vraag groeide ook en wri van 3.396 tot 1.452. Vergeleken met eind oktober 1963 was dp situatie In het district Nieuwe Waterweg Noord betreffende de werkzoekende man nen onveranderd (88 en SS), terwijl de aan vragen nu aanzienlijk hoger liggen, t.w 2.766 tegen 2.376. In het rayon Maassluis bleef, vergeleken niet vorig jaar. h<r. aanbod eveneens vrij wel gelijk Koen 20 nu ZO en de aanvragen stegen toen van 1.433 toen tot 1,452 nu. In het licht van deze ontwikkeling is het niet vreemd, dat de belangstelling voor buitenlandse arbeiders in deze omgeving groter wordt en daarbij wordt vooral ge dacht aan de tewerkstelling van Turken. De ervaringen met Spanjaarden'zijn name lijk wel uitstekend, maar door de econo mische opleving in Spanje is de werving daar veel moeilijker sjorden. Vooral in de scheepsbouw blijft de vraag naar arbeidskrachten groot. Problemen in de sector metaal dreigen wel te ontstaan door de vraag naar vaklieden voor het om bouwen van installaties voor het gebruik van aardgas. Reeds nu bestaat er vraag naar zulke mensen, o.a. van de zijde van de Gas techniek N.V., een onderneming, waarin het Havenbedrijf Vlaard in gen-Oost voor 3'4 geïnteresseerd Is en die de om bouw gaat verzorgen in oostelijk Noord- Brabant en Limburg. Voor de toch al zo gespannen arbeidsmarkt komt deze extra vraag naar personeel wel op een erg onge lukkig moment, maar er is geen andere weg dan trachten de schok op te vangen. Da* gebeurt o.a. door middel yan de cur sussen, gegeven dour de centrale voor vak opleidingen voor volwassenen. Deze instel ling, die zich beijvert vooral ongeschool den een vakopleiding te geven, maar ook geschoolden klaar maakt voor een ander Het is bepaald niet zo, dat het werk van de vakbewegingen niet van belang is. In tegendeel, dit werk is nog altijd vant hij zonder grote betekenis en het zet veel al een stempel op de besluiten, die wor den genomen. Dc samenwerking van de vakbonden is daarbij ook van belang en hierbij Is dan ook van toepassing het ge zegde „Eendracht maakt macht". Aldus de beer X Worst, hoofdbestuurder van do Nederlandse Christelijke Bond van Over heidspersoneel, die in de' foyer van ge bouw Triangel een korte inleiding over ac tuele problemen hield. Dc heer Worst deed dit op uitnodiging van de afdeling Vlaardingen van de NCBO Dat er nog tal van problemen op een op lossing xvaebten bleek duidelijk uit de vele vragen, welke werden gesteld door de aan wezigen. Het lag trouwens ook in de be doeling dat de heer Worst met vragen zou worden overstelpt en daarvan hebben de leden gebruik gemaakt, Uiteraard dat ook het onderwerp „Lo nen. en prijzen" werd aangesneden en wat dat betreft zei de heer Worst dat per ja nuari a.s. dc laatste fase van de Toxc- peus-verhoging een feit zal gaan worden. De loonpost van het overheidspersoneel :al dus aanmerkelijk gaan stijgen, maar het kan niet anders, of een en ander zal hwloed hebben op de prijzen, die dus -ook de hoogte in zullen gaan. Ook zei de bondsbestuurder dat men per 1 december a.s. de verticale prijsbin ding wil afschaffen. Dit zal dus een prijs- drukkende tendens teweeg brengen, maar het is hierbij niet uitgesloten dat dit in sommige gevallen ten koste zal gaan van de service. Als de voortekenen niet bedriegen zal per 1 januari 1966 de nieuwe arbeidson geschiktheid-verzekering ingaan, waarbij de rentekaart wellicht gaat verdwijnen, Ook zei de heer "Worst dat in 1966 een nieuwe Pensioenwet van kracht zal gaan worden, een wet waarin belangrijke ver beteringen zijn aangebracht ten opzichte van de huidige. Mogelijk komt er dan ook WOENSDAG JLuxor, S uur; De duivelse dr. Mafcuse (14 j.). Stadsgehoorzaal, 8 u.: Zorro bluft Zorro (14 P.K. Drossaartstraat 65, 8 uur: Bijeenkomst ver. v. aquariumhouders Ons Natuurgenot; spreker A. F. Vester over aquariumplanten. DONDERDAG Clubgebouw De iiollandlaan, 2.iS uur: Bijeen komst Ned- ver. v. Huisvrouwen, lezing door mevr. ZvTc GUlavry over^ „Jong blijven en oud worden srt deze tijd". Stadsgehoorzaal, 8.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel voor VKC mei „Op blote voeten door net park". Geopend: Apotheek V. d. Corput schie- damseweg tel. 3224. TENTOONSTELLINGEN Visserij-Museum: Ver. Vlaardingse Boekhan del, tentoonstelling DJveko. 10—12.30 e» 2— 4.30 uur, tot en met zaterdag. 12 november Eerste kwartier Zon op 7.34 uur, onder 16 54 uur Maan Op 34.36 uur, onder 23,34 UUT een Ambtenaren ziekenfonds voor Rijks ambtenaren De pensioenvoorziening voor ambtena ren noemde de heer Worst gunstig. Hij sprak daarbij over een welvaartsvast- pensioen, hetgeen inhoudt, dat ook de pen sioen-uitkeringen meegaan met de loons verhogingen. Dit berust namelijk op een afspraak met de minister. De heer Worst, die ook de algehele loon- tendens van het overheidspersoneel (zeer summier) behandelde, zei dat met de mi nister ook is overeengekomen, dat de io nen voor het overheidspersoneel gemid- middeld niet lager zouden liggen dan die in de particuliere sector. Echter zou het bijzonder moeilijk blijken om het voor el- knar te krijgen, dat ook het overheidsper soneel tantième zal worden toegekend of dergelijke extraatjes. Een uitkering ineens zou men zich graag voo»* willen beijveren, maar ook dat is niet gemakkelijk. De bijeenkomst stond onder leiding van de plaatselijke voorzitter, de heer C. Bors- boom. De heer K. van Dongen (47), districts hoofd van de Bescherming Bevolking, al hier is met,ingang van 1 januari 1965 be noemd tot kring-hóófd van de kring Zuid- Holland, die Gouda als centrumgemeente heeft en 22 gemeenten, omvat De heer Van Dongen aanvaardde zija functie in Vlaardingen op 1 september 1&>1; daar voor was hij als instructeur verbonden aan de school voor reserve-officieren der ■artillerie in Breda. De resultaten van de vorige week ge speelde wedstrijden van de bedrijfsbiljart bond. hebben de volgende resultaten op geleverd: HOOFDKLASSE v. d. Lee (W.F.) 140 140 21 22 2 Schaar (LEV) 130 1 00 21 20 0 Verhoeven (FIGEE) 100 100 29 12 2 Dijkshoorn (LEV) 140 11629 18 0 AFDELING A H. Sc V.Sunlight 8—8 WJEJC—-W.F. 12-4 SmitShell» 124 V.H.V. DE ZWERVENDE VISSER Zondag hield bovengenoemde vereni ging haar laatste serieconcours in de tank val. De vangst was bijzonder slecht, in to taal 6 visjes onder de maat, en dat voor 20 hengelaars Kampioen van het afgelopen seizoen zijn geworden: Kampioen in totaal G. v. d. Zwart met 3366 gr. Kampioen maatvis H. Boomert met 2351 gr. Kampioen Zw.vis A. Hogendijk Sr. met 876 gr Kampioen controleurs M. Rodenburg. ïn de vijfde ontmoeting van de kring Rot terdam en omstreken van de KKZB heeft VZC mooie resultaten geboekt, Drie re cords werden scherper gesteld, waarvan twee door Gerry Opstal, die overigens bui ten mededinging meo zwom aangezien hij nog niet de leeftijd heeft om uit te komen in de groep 16 jaar en ouder. Op de 100 meter vlinderslag bracht Ger ry Opstal zijn eigen record van 1.9.3 naar op de 400 meter vrije slag bracht hij het uit 1961 daterende record van Chris Aartsen van 4.54.8 op 4.50.4. Marjan van Hemert liet een derde record sneuvelen en wel dat van C. Droppert op de 4 k 25 meter wisselslag uit 1961, zij bracht de tijd van 1,22.9 terug tot 1.2L4, Op de 100 meter vlinderslag dames werd J. Kattestaart in 1.20.8 tweede achter N. ScheU van RDZ, Ria Zwijger zwom 1.34.7 Eïj de heren werd M. Bastiaan van Mer- wede op dit nummer eerste in 1.06.5, G. van Opstal zwom buiten medeinging 3,08, Doelman, RZC, 1.11, A, Kalkman, 1.18, F. Dupré, 1.21.9, J. Stigter, 1.30.4, S. Malipaart 1.32,4. 50 meter schoolslag meisjes 10-11 jaar: 1 I. Blijenbergen 43-9, 2 A. But 44.7, 3 Cooimans RDZ 45.9, M. v. Dijk 48.8, A v. Veen 50.2, E. v. Asperen 51. en B. v, d. Veer 52,3. Hetzelfde nummer leverde bij de jongens A. Struis van Viking een eerste plaats op 48.4, 2 K, Zimmerman, 50.5, \V. Visser 55.1. Jonkers, 55.1 en A Korpershoek 52.3. 4 x 25 meter wisselslag, meisjes 12-13 jaar: 1M. v. Hemert, 1.21.4 (clubrecord), 2 C. d. Veer 1.23.4,3 C. Buijs 1.23.6, S. Froper 1.29.5, L Willems 1.33.4 en JVT. de Jong, 1.39.1. De VZC-jongeuts boekten op dit nummer de volgende resultaten; 4 H. v. Geideren 1.21,4. A Roodenburg I.32.9, R. v. Dijk, 1.43.1, J. Kattestaart 1.43.5 en W. v. Rossen 1.28.4. De 400 meter vrije slag dames <16 jaar en ouder) werd door M. v. Hernert (13 jaar) buiten mede dinging meegezwommen en zij maakte op dit nummer de snelste tijd, nl. 5.59.8. J, Kattestaart werd tweede in 6.13, achter A, Ktooystra van Menvede (6,10). R. Zwij ger zwom 6.35,4. Bij de heren zwom G. Opstal, ook al buiten mededinging, deze afstand in 4.50.4 wat een nieuw clubrecord betekende.- C. Aartsen van Viking won in 4J.5, Tijden van de VZC'crs: A. Kalkman 5.36,6, F. Dupre 5.37.8, F. v. d. Meer 5133 en J, Stig ter 6.23,4. vak. dat meer mogelijkheden biedt.ï s voor dit district gevestigd In do Spaanse Polder te Rotterdam. De cursussen daar variëren naar gelang het vak dat onderwezen wordt, maar dat onderwijs is individueel, 20d»t allo cursisten op ieder gewenst moment kunnen beginnen. Gedurende hun opleiding ontvangen de cursisten een „dervingsver goeding". zodat hun gezinnen verzekerd zijn van een Inkomen. Het gewestelijk ar beidsbureau organiseert voorlichtingsavon den over het werk van het centrum. Er wordt er op 30 november een gehouden i n he: Zeemanshuls te Maassluis; voor Vlaar dingen is zo'n avond in voorbereiding, waarvoor echter de datum nog niet is vast gesteld. De bedoeling is, dat op deze bij eenkomsten dc directeur van het centrum iets vertelt over de technische aspecten van het werk: van de zijde van het GAB zal aandacht geschonken worden aan de ge bruikte methoden en de sociale voorzienin gen. Ook de bekende sehoolcontactavonden slaan voor het komende seizoen weer op bet programma. Leerlingen van uloscholen en bun ouders worden daar ingelicht over dc mogelijkheden, die er zijn, enerzijds voor voortgezette studie, anderzijds voor het vinden van een geschikte plaats in het bedrijfsleven. Het hoofd van de school, de jeugd consulente van het GAB en een ver tegenwoordiger van het bedrijfsleven vor men op deze bijeenkomsten een forum, dat- vragen van de jongelui cn hun ouders be antwoordt Op dinsdag, 17 november is er m Muzan- da zo'n avond voor de Willem de Zwijger ulo en donderdag, 19 november één in de kantine van de Rembrandtttlo. Vrijdag, 11 december, is Triangel gereserveerd voor dc Mr. V.d. Brugghen- en de Gr. v. Frin- stererulo. In Maassluis is er op 26 novem ber een voorlichtingsavond in De Sluis en ook voor Schiedam staat er een op het pro. gramma, maar de juiste datum daarvan moet nog worden vastgesteld. Ook dit jaar weer heeft Sint Nicolaas gevolg gegeven aan de uitnodiging van de Vlaardingse Middenstandseentrale orn een poosje zijn intrek te nemen in onze stad. De grote vriend van kinderen en za kenlieden arriveert zaterdagmorgen, ben uur, aan het Westerbavenhocfd en rijd; dan voorafgegaan dóór herauten, via de Wcslha ven kade, Westhavenplaats en Hoog straat naar de Markt. De Sint wordt op zijn tocht niet alleen vergezeld door zijn trouwe knechten, maar bovendien door twee muziekkorpsen en een groep turnsters met vlaggen. Burge meester mr. J. Heusdens zal Sint Nicolaas in het stadhuis opwachten voor een be groeting. do Dovido-tumsters brengen eau rlaggegroet en dan begint een rondrit door de stad, die het gezelschap tenslotte naar Triangel voert, waar de Sint gedurende de St. Nicolaasactie van het Middenstands Actiefonds zijn hoofdbureau zal hebben. Deze actie begint.ook zaterdag: de deel. nemende winkeliers, kenbaar aan een raambiljet, gaan weer de bekende zegels verstrekken, die opgeplakt moeten worden en dan de kans geven op één van de vete prijzen Hoofdprijs is dit jaar een auto; de eerste trekking geschiedt op maandag 23 november en de laatste op dinsdag, 8 de cember. In die periode zal er, met uitzon dering van 5 en 7 december, dadelijks een trekking zijn. Aan de troostprijzen van de ze altijd-prijsact'ie is dit jaar nog iets nieuws verbonden; op de binnenzijde van de verpakking komen namelijk waarde bonnen voor, die bij de deelnemende win keliers besteed kunnen worden. Halen en inleveren van opplakvellen is behalve aan het hoofdbureau in Triangel, Fransenstraat, ook mogelijk aan de bij- kantoren De Goede Hoek, Florïs de Vijfda laan 134 en Kleuren klavier, Van Hogen- dorplaan 101. Deze bureaus zijn van '3 mor gens negen tot 's avonds zes uur geopend. De route, die Sint gaat volgen, ziet er als volgt uit: West Havenkade, West Ha venplaats, Hoogstraat, Markt, Hoogstraat, Korte Hoogstraat, Cronjêstraat, v. d. Driftstraat, B. Pruissingel, Billitonlaan, Flens de Vijfdelaan, Dirk de Derdelaan heen en terug, Foris de Vijfdelaan, Flo- res! aan, Rlouwiaan, B. Pruissingel, Gr, van Prinslererstraat. Ged, Bierstoof Delfscheveerweg, Voorstraat Rozenlaftn, Van Hogendorplaan, Rotterdamseweg, Plein '40, Julianasingel, Binnensingel, Schiedamseweg, West Havenplaats, Hoog- straat, Markt, Waalstraat, Ged. Bierstoof, Fransenstraat, Triangel. De Amateur Fotografen Vereniging .Vlaardingen" heeft maandagavond in ge bouw Muzanda een bijeenkomst gehou den waar de heer Louis van Beurden een op dc geluidsband vastgelegde causerie hield, waarin hij een uiteenzetting gaf over het wezen van de fotografie, hetgeen bij mui of meer deed onder het motto: „Wat is fotografie". De heer Van Beurden was van mening, dut bij het fotograferen inzicht belangrij ker is dan kennis van en over totografie. Het is als het ware een visuele medede ling, die zo goed mogelijk moet worden ge daan met het uiteindelijke doel indrukken te verwekken langs visuele weg. Zonder een goed inzicht kan men zo iet? niet reiken, zei hij. Het zuiver kunnen 2ien, beschouwde de heer Van Beurden als do grootste moet' lijkheid voor elke fotograaf. Hij noemde het een algemene tendens, dat de heden daagse foto's meestal niet uitblinken door kleur, smaak en warmtegevoeligheid. Een Het tweede tiental van de Vlaardingse Damvereniging heeft dinsdagavond in Hoogvliet een goede prestatie geleverd te gen HDV 1. De Hoogviietse dammers had den immers de vorige week een fraaie stunt uilgehaald door in Schiedam met 13— te winnen van de toen nog ongeslagen Schiedammers. Voor Hoogvliet betekende dat resultaat de eerste zege van het seizoen. VDV 2 was dus extra gewaarschuwd. Toen tegen het middernachtelijk uur de balans werd opge maakt nam VDV met 12—8 beide punten mee naar Vlaardingen. Winst werd geboekt door W. Achterberg, S. M. Korver, D. Mast en J. Voerman. P. A. Alblas en J. Lucassen moesten beide punten aan hun tegenstanders afstaan, ter wijl de overige vier spelers met remise genoegen namen, namelijk L. Boude- wijns, L. Smits, G. Vos en R. C. v. Woer den. Volgende week dinsdag gaat VDV 2 op bezoek bij Excelsior te Rotterdam, dat op een kampioenschap belust is. Op dinsdag 1 december wordt de laatste wedstrijd ge speeld tegen Schiedam. Geboren: Leendert J. C. z.v. C. Dijks hoorn en J. A. van Klink, v.d. Spiegel straat 76a; Jacqueline, d. H. Korendijk en I. de Gelder, Weteringstraat 27; Johan nes M. z.v. A, C. Sjouk-es en M. Muis. Su- rmamesmgel 59. De zaterdag gehouden collecte voor de verenigingen Helpt Elkander en Philadel phia, die dc opbrengst zullen gebruiken voor hulp aan gehandicapte kinderen, heeft bet fraaie resultaat van f4.615,- op geleverd. Aan dit resultaat hebben 184 col lectanten bijgedragen. Wie het NIEUWSBLAD leest weet van alles het meest Alle leeftijden G,50 Beperkte verkoop. tendens overigens, waarvoor de fotograaf het gevoel voor deze visual! teit, heeft verloren. Een boeiende inhoud, die alle vormen behoudt, noemde de heer Vaa Beurden als het ideaal, dat iedere foto graaf voor ogen houdt- De twee facetten „vorm" en „inhoud" welke samen gaan, zijn echter niet zo maar te bereiken. Slechts door de oena- dering van de begrippen kijken, denken en doen, in scht te nemen, is het moge lij* om goede foto's te kunnen maken De heer Van Beurden, die leraar is van de fotovakschool te Breda, gaf na de pao- ze commentaar op een serie van 37 foto's van amateur-fotografen, toegelaten tot de Bonds-Me esterklasse. De voorzitter van de AFV. Vlaardingen, de heer J. P. B. Verhey Pols sprak in zijn openingswoord over de resultaten behaald tijdens de landelijke wedstrijden, waar de Vlaardingse vereniging als eerste uit da bus kwam. hetgeen hij uiteraard een fraaie prestatie vond. In ds loop van de maand oktober is net spaartegoed bij de spaarbank Vlaardingen verminderd van f42.159.310 tot 142.053.641. een daling dus van f 105.669 In oktober vorig jaar was de daling veel groter, nl. f297.185 (van f38.409994 tot f33 202.809). Van 1 januari tot 31 oktober groeide het spaartegoed dit jaar met f 2-487 C32 van 33.565,309 tot f42.053.641 terwijl het spaar overschot in de zelfde periode van 19Ü3 £3-344.963 bedroeg (van f34.857 845 tot f 33 202.809) Het aantal spaarboekjes groeide in ok tober met 197 tot 46.236) vorig jaar met 151 tot 43.274). Voor het schoolsparen werd m de afge lopen maand £6.202 aan spaarzegcls ver kocht tegen f7.797 in oktober 1963- In totaal werd in de eerste tien maan den van dit jaar voor f61,382 aan zegels verkocht en in de zelfde periode van 1083 voor £57.066. Een tweejarig jongetje uit de Elnthoveri- straat zag kans een fles oogwater, die in de huiskamer op de schoorsteenmantel stond, te pakken en leeg te drinken. t«> wijt de ouders in de keuken bezig waren met de afwas. Het kind is naar het Boly- zi«*kenhui$ gebracht en daar ter verpiv- gin,' opgenomen. Van de serie volgens het systeem Sim plex te bouwen scholen zes lagere twee kleuterscholen en een gymnastiek zaal is momenteel voor vijl projecten her heiwerk klaar of in uitvoering- Met de overige drte schoolgebouwen en het gymnastieklokaal, die alle in ae buurt Hocgkamer zulleci verrijzen, zai over er- kele weken begonnen worden, zodat aange nomen mag worden, dat voor het eind van dit jaar alle acht scholen én de gym nastiekzaal in uitvoering zijn. In het door Excelsior OVD georganiseer de klaverjastoernool zijn maandag de vol gende resultaten behaald: 1. Rocus Vrien den 12.759 punten; 2. GSW c, 31.751; 3. VTL. a. 11.630; 4. VARA DES. 11 600; 5. VTKa b, 11550; 6. Brandweer, 11.400; 7. GSW b, 11.390; 8. OVD, 11.267 9 Sunlight 11.207; 10 v. Dooren, 11.072; 11. Sun light b, 10.690 en 12. Sunlight a, 9.571. 7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2