ROTTERMMSCH MAD Plan voor tunnel tussen Engeland en Frankrijk is anderhalve eeuw oud gp*V- Principebesluit nodig voor 351 Elementum-woningenf 'S Gemeentegarantie voor Humanistisch Tehuis: 3.7 milj. Leger des Heils heeft grootse plannen voor de Kerstmis Zwemverenigingen namen afscheid van directeur Putto Was het ivachten op graafkikker Tachtigjarige dame aangereden Boer, pas op uw kippen Vandalen houden huis op 't Oude Kerkhof AT <T) AAR. INKEER Ook centrale verwarming Stinkbom bij opening van foto-expositie Predikbeurten Plastic pistooltje is een vuurwapen r De korfballers in dit weekend Uit het politierapport Burgerlijke stand Rozekruisers- genootschap HooAUfCsiMbft* to ItdMttN SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 ROTTERDAMS CS NIEUWSBLAD over bezorging: Schiedam: van 18.3Q19.30 uur KLACHTEN Tel. 26 72 92, Rotterdemsedyk 232c. ttethei: Tel Ö180B—252, Kerfc- weg 79. Het idee om een tunnel onder het Kanaal te maken, teneinde een snelle verbinding tussen Engeland en Frankrijk te bewerkstelligen, waartoe ïï-V. Gusto te Schiedam thans een originele bgdrage wil leveren, is al ruim anderhalve eeuw oud. Het eerste ontwerp dateert van 1802 en is van de Fransman Mathïeu. Deze wilde by de Yame-eilanden - *n zandbank- een kunstmatig eiland vormen, waar de tunnelstukken boven water zouden komen. Zijn idee gaf in 1805, toen de verhoudingen tussen de beide landen zich steeds meer toespitsten, aanleiding tot de tekening, die wij hierbij afbeelden. In de jaren 1803 tot 1805 bereidde Napoleon een invasie voor*» hy concentreerde daartoe duizend vaartuigen en 100.000 man, maar toen de Franse en Spaanse vloot bij Trafalgar verslagen werden, kon er van een invasie niets komen. Toen ontsproot aan het Franse brein een fantas tisch plan: Men zou Engeland aanvallen met boten, die vanuit de lucht met Möntgolficres (de in 1783 uitgevonden heteluchtballons) zouden worden beschermd. Tegelijkertijd zou de artillerie door een Kanaaltunnel ongemerkt naar Engeland worden overgebracht om daar een verrassende aanval te ontketenen. Hoewel Napoleon er gunstig tegenover stond, is er van dit plan niets gekomen, maar sedertdien heeft het de geesten nooit meer losgelaten. levensplan ook voor een financieel debacle kwam te staan, heeft de teleur stelling slechts korte tfld overleefd. Maar bet denkbeeld om Frankrijk en Engeland via een tunnel onder het Kanaal een vaste verbinding te geven, kreeg in het begin van. deze eeuw een nieuwe im puls, toen 400 leden van het Britse Lager huis zich spontaan achter het oude plan schaarden. Wel stak de eerste wereldoorlog een spaak in het wiel, maar in 1922 zei maarschalk Foch: Als de Kanaaltunnel er geweest was, zou hij misschien dc oorlog hebben voorkomen of in ieder geval de duur "tot de helft hebben bekort Ln 1924 raadpleegde premier Ramsay MacDonald alle vier toen nog levende ex-premiers over het plan. Na veertig minuien van onder ling overleg werd het verworpen en later zei Churchill: 't Is de vraag of him beslis sing wel goed is geweest; ik voor mij twijfel niet om te zeggen, dat ze verkeerd was. Het oude motief van de militaire be dreiging kreeg in 1943 nog een literair ge stalte in de vorm van David Rame's roman „Tunnel from Calais", waarin hij de Duit sers een invasietunnel laat graven. En inderdaad schijnen de Duitse bezetters de mogelijkheden van het Franse stukje tun nel zorgvuldig te hebbert onderzocht. Maar ondanks alle bezorgdheid vatte men- ïn de naoorlogse jaren toch het oude plan weer op. Het Lagerhuislid Shawcross nam het initiatief tot een. commissie ter bestude ring van de Kanaaltunnel, bestaande uit leden van alle politieke groeperingen. Het initiatief leidde tot een nieuw ontwerp: een tunnel van 48 km lengte ergens tussen Dover en Folkestone enerzijds en ergens tusseti Boulogne en Calais anderzijds, 33. ki lometer van. de tunnel onder zee. Kosten 300 miljoen gulden. Te verwezenlijken in vier jaar tijds. Wij zullen dezer dagen laten 2ien. welke bijdrage de Schiedamse N.V. Gusto voor de uitvoering van de Kanaal tunnel meent te kunnen geven. Boven staande plan Ls inmiddels allang achter haald door een ander met een begroting, die een veel hoger eindcijfer vertoont. ZATERDAG 14 NOVEMBER 1964 •yr*--e»TT-rw-:'r iW" *-*•& 'z i'èC, {.r De ondertunneling pan de Spoorlijn door de toekomstige Rijksweg 20'is bijna gereed. Het is een sierlijke constructie geworden? waarover voortdurend de treinen voorbijrazen. 'i Een bloeiende hoofdwond en een lichte hersenschudding liep de 80-jarige mevr. K. van der V. op toen zij zonder op tc letten een stap achteruit deed. op de Bui- tenhavenweg op het moment, dat daar een vrachtauto bestuurd door A. P. pas seerde. Zij werd per GG en GD naar het gemeenteziekenhuis gebracht waar zij ter verpleging is opgenomen.. De donkere dagen voor Kerstmis begin nen weer en dat heeft tot gevolg, dat be zitters van konijnen en kippen, met zorg over hun dieren moeten waken. Mevr. E. T. is de eerste die al haar konijnen kwijt is. Van achter baar woning aan de Oost- singel zijn vier konijnen ontvreemd. Vandalen hebben huis gehouden voor het gymnastieklokaal aan het Oude Kerk hof. Van vijf fietsen werden versnelllngs- en verlichtingskabels doorgeknipt, terwijl twee koplampen helemaal zoek zijn, van een andere fiets werd de^ dynamo uit el kaar geschroefd. Een stoeipartij op de Zwaluwenlaan Kethel heeft tot gevolg gehad dat de 15- jarige Krijn van Pelt met zijn hoofd tel gen de stoeprand terecht kwam waardoor hij het bewustzijn veiffoor, Na door. dr„ Van der Kuy ter plaatse te zijn behan deld kon hij naar huis worden gebracht. Maar ook :'n dc jaren var. vrede achtte men de ver-binding tussen, de beide landen wenselijk. Zo was., er in 1S34 een plan van ir. Thomé 'de Gamond, om ijzeren buizén naar ,de bodem, van hét; Kanaal te laten zafekén om ze. daar aanéén te lassen. In de daarop volgende jaren schoten de .plannen omhoog als Turkse bonen: in 1838 kwam iemand met een plan 'om er liever een brugver-binding van te maken: een ver binding tussen Calais en Ness Corner Point ten noorden van Dover. Maak er dan een schipbrug var., zei weer een nnder en in 0 De eerste opstijging van luchtvaar- clers; Arlanda en Rozïef op 21 nov1783 te Parijs in een Montgolfiere, een warme luchtballon. Pilatre de Mo zier kwam twee Jaar later om het leven bij een poging om. per Montgolfiere het Kanaal over te steken. ZATERöAO 14 NOVEMBER Irene, 20 uur: stnalfilmclub De Driehoek: jaakeest. Arcade, 20 uur: CEFA: Filmavond. CJV Gebouw oase, 20 u.: Soc. passc Partout: Boosavond. Tivuli, 20 uur: SJS Guillaume: Dansavond. Mnsis sacrum, 20 uur: Supporters Vereniging Hermes DVS: Feestavond. - Irene, 20 uur: Geref. Soc. Soosavond, De Rank: Foppen van. de'Koningin en bazaar. ZONDAG 15 NOVEMBER StJortfondscnbad, 13.30 u.: afscheid heer Rutto. C3V Gebouw Oase, 19-30 uur: Soc. Passé Par tout: Interessegroepen. IVljKgehouw, 20 uur: RJv. Instuift Dansavond.' MAANDAG X6 NOVEMBER Wijkcentrum, 20 uur: Volkstuindersvereniging Thurlede: Vergadering. Irene, 20 uur: Erasmusschodl: ouderavond. FILMS, Passage Theater: Het meisje dat de ElMei- toren stal, gj., dag. 2 en 8.15 uur; zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9>13uur. aronopole, 2, 7 en 9.15 uur: PT 109 op wacht- païrouiïie. 14 jaar. EXPOSITIES SteaelijK Museuuu tentoonstelling PotlV en paard. Hedendaagse Chlneso kunst, tot 22 Galerie""3!:' Foto-expositie Peter Mathleu Martens, MEDISCnE DIENST Dr. j. Moor. Burg-Knappct-Jaan_134. tel- 269880. Dr C. J. M. Vlootman, Singel lel, tel 267#60. Dr' P. van Santbrink. Var. Heuven Goedhait- siraat 97-1". tel- 2*2562. APOTHEEK Apotheek Van Wesienarö, Parkweg 307. tei. 267C74. De eerste Montgolfiere. bestaande uit papier met -verwarmde lucht, maakte anno 1783 zyn eerste vlucht. De ballon landde bij-Gonessé en boeren, mét dors-' vlegels én hooivorken gewapend, gingen het monster te lijf. Toen het nog half vol gas of warme lucht was werd er met geweren op geschoten- 1340 kwam een verbeterd bruggeplan, dit maal voor een verbinding tussen Gris Nez en Shakespearecliff. Ondertussen werkte ir. Thomé de Gamond een nieuw plan uit: graaf een tunnel, 25 tot 75 meter onder de bodem van de zee met behulp van een boormachine. En dit plan scheen levens kansen te hebben. Zowel in Frankrijk als in Engeland ontstonden tunnesmantechup- pijen: in Frankrijk ric Association Fran- caise du Tunnel Sousmarin, die overigens eerst in 1875 een concessie kreeg, en m Engeland de Channel Tunnel Company. De knapste ingenieurs van hun tijd gaven hun naam en hun ir.vloed aan het plan; de spoorwegbouwer Robert Stephenson, Isam- hart Bruuel, de ontwerper var, de Great Eastern, en Robert Lccke lanceerden ech ter een artikel in de Times met als titel „De slag bij Dorking". Daarin beschreven zij een onderstelde aanval via de tunnel van als burgers verklede Franse militairen. Het artikel, ook als pamflet verspreid, sloeg in, vooral bij de militairen. Er ont stond een rel tegen het plan en een opge wonden menigte wierp de ruiten in van het kantoor der Engelse maatschappij. SCHACHTEN NOC OVER Dat gebeurde toen de eerste voorbe reidselen reeds waren begonnen, zowel awn Engelse kant als aan de Franse zijde had men in 1B79 de eerste spade in de grond gezet Onder leiding van Thomé de Gamond en volgens zijn ontwerp zou men tussen Calais en St. Margarita twee tunnels maken, 34 kilometer lang en 100 meter beneden dc zeebodem. De tunnels zouden door dwarsgaugen verbonden zijn. Aan Franse zijde werkten weldra 1500 man aan de tunnel. Toen kwam om streeks 1882 het Incident. De arbeid werd stopgezet. Het enige wat ervan over ls gebleven, Is by Calais een stuk schacht, met een betonplaat afgedekt, en "bij de Engelsen, links van de straatweg van Londen naar Folkestone, een schacht- opening en wat verroeste machinedelen. Ingenieur Thomé de Gamond, die 35 jaar voor het tunnelulan bad geijverd en nu behalve voor de mislukking van zijn In de loop van 1983 zijn door bet Bouw- district Waterweggebied, waartoe ook de Gemeente Schiedam.behoort, contacten gelegd met de Industriële Bouwmaatschap pij Elementum NV. te Maassluis inzake de bouw van systeemwoningen Larsen Nielsen - Elementum in dit gebied. Einde 1963 leidde dit contact tot een prijsaanbie- ding, die voor Schiedam aannemelijk fs en eveneens door 't Ministerie van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid geaccepteerd zal worden, t.w. 117.361.30 per woning. De Naamloze Vennootschap wilde deze aanbie ding, waarop volledige risicoverrekening met als peildatum 18 oktober 1962, nog zal plaats vinden, gestand doen tot medio de cember 1963. Om die redetn is dan ook tij dens een vergadering van de deelnemers in het Bonwdistrict Waterweggebied in die maand telegrafisch aan de Industriële Bouwmaatschappij Elementum N.V. op dracht gegeven tot de bouw van plm. 2000 woningen, Van deze 2000 woningen, zullen er 351 te De opening van -de foto-expositie van Peter-Mathieu Marlens leek gisteravond op een gegeven ogenblik niet door te zul len. gaan. Net toen in hét meer dan volle expositiezaaltje van Galerie Punt 4 Jan Donia zijn openingswoord had gesproken en met het voordragen van enige abstracte gedichten de expositie voor geopend word verklaard werd de lucht ondraaglijk. Dit was 't gevolg van het werpen vaneen stink bom door een opponent van galerie Punt 4 aan de Buitenhavenweg. Gelukkig was er een spuitbus air-wick bij de hand, zo- <j.'t deze volkomen misplaatste grap werd gesmoord door een beter luchtje. Toen kon den de aanwezigen kennis nemen van de knappe fotoexpositie van Peter Mathieu Martens, die een vaste hand heeft bij het fotograferen, De foto's die nu 14 dagen in Galerie punt 4 hangen, zijn talrijk en af komstig uit geheel West-Europa. De „Humanistische Stichting voor huis vesting van bejaarden" te Amsterdam, heeft Schiedam de plannen voorgelegd tot de bouw van een bejaardentehuis op een terrein, fn de onmiddellijke omgeving van het kruispunt Nieuwe DamlaanBurge meester Honnerlage Gretelasn, alhier. De inrichting zal bevatten 161 bedden in het verzorgingshuis, 36 bedden in 18 twee persoons wooneenheden, 17 bedden in de ziekenafdeling en 6 bedden- in de perso- neelskamers. De perisionprijs voor het verzorgingsge deelte kan geraamd worden op 4058,- per persoon per jaar, exclusief de kosten voor broodmaaltijden en onderhoud meubilair. Met inbegrip van de kosten, die direct ten Laste van de verpleegden blijven, zijn de verzödgingskosien te stellen op plm. 4515, per persoon per jaar. De stichtingskosten belopen, globaal 4.553.000.— De financiering zal slechts kunnen geschieden, wanneer de gemeente garant blijft voor de betaling van rente en aflossing van de aan. te gane geldiening<en> Daarom verzoekt het stichtingsbestuur de Raad die garantie, voorlopig beperkt tot ƒ3.700.009,- te verstrekken. Op een later tijdstip ral de gemeente zich dus nog ga rant moeten stellen voor het resterende be drag van f 853.000.-. Hetgeen B, en W. bij vorige gelegenhe den opmerkten terzake van de oprichting van bejaardentehuizen geldt ook in dit ge val, n.I, dat door de uitvoering van deze plannen wederom een belangrijke bijdra ge wordt geleverd t.a.v. de huisvesting en verzorging van bejaarden. B. en. W. bevelen de Raad dan ook aan tot verlening der garantie over te gaan. r. Schiedam gebouwd worden, welke de" ge meente Rotterdams contingent toegewezen krijgt. De helft hiervan zal daarom moeten worden uitgegeven aan gegadigden, aan te wijzen door de gemeente Rotterdam ,r: Voor de 351 in Schiedam te bouwen 'Kie men Uimwoningen is de keus gevallen Op een terrein even ten noordwesten van het plan in onderdelen „Groenoond", welk 'ter rein is opgenomen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak KeChel-Sdhiedam- De houw zal worden uitgevoerd, in vier woonlagen in de woningwet-sector; de wo ningen zullen worden voorzien van centra le verwarming- In verband met de continuïteit in de in dustriële woningbouw is ihet nodig in maart 1965 de eerste paal voor deze woningen te slaan, B. en W. stellen de Raad voor in principe tot de bouw van deze 351 woningen te be sluiten en daartoe een krediet van 1,000.000 voor de eerst nodige uitgaven uit te trékken. ZONDAG 15 NOVEMBER Neö. Prot. Bond 30.30 uur ds. J. W. G. van Iters on, Groningen. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 u. ds. R. H. Wissink, 5 uur ds. P. A. A. Klu- sener, Amersfoort; Bethelkerk 10 uur ds. H. W, Hemmes, 5 uur .ds. R. H. Wissink; Opstandïngskerk 10 uur. ds. D. J, Spaling, 7 uur dr. L. J. Ca2emier; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds, J. G. Jansen, 7 uur ds, H, W. Hemmes; Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. W, Vons; gebouw De Rank 8f30uur-geen dienst. 7 uur ds. J. G. Jansen, Jeugddienst. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. J. Couvée, 5 uur ds. HL Hogenhuis te Rotterdam-Zuid«!, Kethel „De Ark" 9,30 uur ds. W. A. Krijger, 2.30 uur ds, J. Couvée; Magnalia Dei Kerk 10 uur\ds. J. van Reeven te HiJlegcrsberg, 5 uur ,ds. J, Couvée; „De Goede Haven" 10 uur ds. H. Hogenhuis. 5 uur ds. W. A. Krijger; Julianakerk 10 uur ds, H, Vollenhoven te Kralingen, 5 uur ds, J. van Reeven. Leger des Hells, Lange Haven 71, 30 uur: heiliglngssamenkomst, 6.45 uur openbare samenkomst, Gerril Verboonstraat 7.30 uur verlossingssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Sa lom on. Ned, Herv. (Geref.) Evangelisatie, ge bouw „Irene", 10 uur dé heer'G. v. d. Kamp, Den Haag. Geref. Kerk (Art 31) 9.30 en 4,30 uur ds. C. Vonk. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur dienst, Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10 uur K. mis. Baptisten Gemeente, "gebouw Irene, 7 uur ds. R. Reiling. Hersteld Apost, Genootschap, Stadhou derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Lutta, Gemeente, 10 uur ds. A. K, van der Mey, 's-Gravenhage. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 8)Tuinlaan 50, 6 uur openbare toespraak, 7.10 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Geref. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 ur ds. I. J. IJsselsteijn. Baptisten Gemeente Schiedam (aange sloten bij de Unie), Lange" Haven 129, 19 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref. Kerk, Warande hoek B.K.- laan, 30 en. 5 uur ds. K. Bokhorst, Naarden. Maandag 1$ november valt dit jaar het startschot voor de kerstactie van hef Leger des Heils. Een startschot,- dat dit jaar van byxondere betekenis zal zijn. Immers de Schiedamse afdeling van het Leger des Heils viert volgend jaar mei zijn 75-jarig bestaan en over de plannen tot een stem mige viering zjjn de gedachte reeds gaande. Zo ligt het jn de bedoeling dat er een errcomlté wordt benoemd waarvan de nieuw te benoemen burgemeester ere voorzitter zal zijn. Deze plannen liggen nog in het verre verschiet, het naderend kerstfeest doet dit niet Van 16 t/m 28 november zal er via lijsten een huJs-aan-huis, collecte worden gehouden, terwijl op 17, 18 en 19 december de bekende kerstpotten weer het stadsge zicht zullen opvrolijken. Er komt er één in de Gerrit Verboonstraat, de tweede zal op de hoek Hoogstraat-Broersvest worden neergezet, terwijl er verder voor het eerste een kerstpot zal worden geplaatst bij het winkelcentrum van de mgr. Nolenslaan. Om de inzameling compleet te maken is er dan nog op zaterdag 12 december een speldjesdag. De gehele opbrengst van deze actie wordt besteed voor de Schiedamse bevolking. Het leger des Heils zelf zal er niet van profiteren. Zo wordt er dit jaar opnieuw een groot diner gehouden voor Op 10 november jl.heeft de kanton rechter te Amsterdam een vonnis gewezen volgens hetwelk het veelomstreden Japan se plastic speelgoedpistool (zg. erwten- pistool) een „vuurwapen" is in de zin ven de Vuurwapenwet Dit betekent, dat „het voorhanden hebben" van een dergelijk pistooltje strafbaar is en dat tegeneen ieder die in. het bezit daarvan is, 'procés- verbaal kan worden opgemaakt, De Schiedamse politie zalnu, in. ver band hiermede, tegen bezitters van deze pistooltjes gaan optreden, Treft de politie zo'n pistooltje bij kinderen aan, dan zal het onherroepelijk worden inbeslaggeao- men,terwijl de ouders van die kinderen een proces-verbaal riskeren, terzake on bevoegd voorhanden hebben van. een vuur wapen. Ook de in Schiedam geyestigde speel goedwinkels zullen bij deze actie worden betrokken. Bij aantreffen van dergelijke Distooitjes volgt eveneens inbeslagneming en proces-verbaal. Teneinde het publiek in de gelegenheid te stellen zich van deze pistooltjes ie ont doen, bestaat tot 23 november 3964 de ge legenheid deze vrijwillig in te leveren op het Hoofdbureau van Politie, Afd. Bijzon dere Wetten, Lange Nieuwstraat 55, in welk geval GEEN procesverbaal zal wor den opgemaakt, de Schiedamse bejaarden. Dit diner zal een paar dagen voor Kerstmis plaats vin den in de grote kantine van Wilton: Fyenoord, Verder komt er nog .een meeting voor 500 jongeren. Hiervoor zullen 300 leerlingen van de zondagschool worden uitgenodigd, terwijl er verder plaats zal worden ge maakt voor 200 buitenkerkelijke jongcluL Verder komen er 450 kerstpakketten voor 450 gezinnen. Het hoogtepunt van dè kerst-" viering vindt plaats op eerste kerstdag 'sochtends om zes uur, wanneer het Léger des Heils opnieuw zijn grote kerstbijeen- komst zal houden in het Passage theater, om half elf zal er een dienst zijn voor de eigen gemeenschap in het gebouw aan de Lange Haven 27. De tweede kerstdag zal in het teken staan van de jeugd. Naast de bijeenkomst voor de 500 jongeren zullen er nog enige andere jeugdevenementeh worden gehouden. Schiedam krijgt zondag de kans om zicli' van de misstap van j.l- zondag te herstel-; ien. De roodzwarten gaan op öezoek bij' het dit jaar gepromoveerde Noorderkwar tier in Leiden en deze club heeft het na 6 wedstrijden nog niet verder gebracht dan twee winstpunten. Op papier althans moet het mogelijk zijn de volle winst binnen te halen, maar dan zal men zijn tegenpartij niet mogen onderschatten. Succes is voor de tweede achtereenvol gende maal vrij. Vorige week was een in haalprogramma vastgesteld en *.roor zon dag is de gewone vrije dag geprojecteerd# ODI krijgt het nog ongeslagen Oranje Zwart uit Mijnsherenlandop bezoek. Dat is een tegenstander met een zwaar spelty-,, pe, maar ODI aght zich .zelf niet kansloos. He*\ gaat de laatste weken zogoed, dat dn dames en heran zich- im st$al?,joelen Oranje Zwart een verrassing, té bereiden. We zijn benieuwd of dat zal lukken.. GOUDEN CRESCENDO: Jubileumconcert met toneek na Verleden week zaterdag hield het' arbeï- dersmuziekgezelschap „Cresendo" zijn' gouden receptie ig.v. hot R0-jarig bestaan; Gisteravond was het weer feest, toen in de grote zaal van .JMusis Sacrum" het 50- jarig bestaan nog meer luister werd bijge zet met een uitvoering van een jubileum concert O.L.V. de heer A. Bosch jr. Dat ook dit concert als geslaagd kon worden beschouwd, bleek wel urt het dankbare ap plaus, dat na afloop door een talrijk pu- bliek werd gegeven. Bij deze muziek viel bijzonder op de goede uitvoering van „When the Saints go" marching in" van Harold L. Walters. De gezamenlijke Schiedamse zwemver enigingen hebben gisteravond tijdens een intieme bijeenkomst in „De Bron" af scheid genomen van de directeur van het Schiedamse en Delftse Sportfondsebad de heer Putto/Tijdens deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de voorzitter van SZC Nico Kolmeijer, die mede namens W.F., Start en de.Schiedamse Reddings brigade hulde bracht aan de scheidende directeur. Hij dankte, het echtpaar Putto voor de gastvrijheid die de zwemvereni gingen ook in huize Putto in de Bosboom laan hebben ondervonden en ging ook eens in op de moeilijke eerste jaren van het Sportfondsebad. Nadat hij mevr. Putto een bloemenhulde had gebracht, overhandigde hij aa de scheidende directeur een ca deau in couvert. Dit bedrag is be siemd voor inrichting van de Spaanse vil la van het echtpaar Putto. De heer Putto bracht in zijn dankwoord de eerste moei lijke levensjaren in herinnering van de Zindelijke Sportfondsenbader.. Vandaag is het precies 30 jaar geleden dat het Schie damse Sportfondsenbad werd geopend. Bij dit intieme afscheid dat vooraf ging aan de grote afscheidsreceptie zondagmid dag, was ook aanwezig de heer J.B. Wtj- chers, die als één van de oprichters aan de wieg van het Schiedamse Sportfondsen- bad heeft gestaan. Een onvrijwillige tocht op de treeplank var. een vrachtwagen maakte de 2-jarige J Koppenschaar, die op de Dam onopge merkt op de wagen was geklommen. Dat het kind er levehd is afgekomen, is een wonder. Eerst op de Broersvest werd het opgemerkt door de heer L. A., die toe vallig passeerde. Het kind moet zich on danks de vele schokken ten gevolge van de opgebroken weg op de treeplank staan de hebben kunnen houden. Geboren; Rudolf z.v. M, J, van Gogb en A. Niël. Marinus J- z.v. C. M. Donker sloot en G. E. de Finnewaert. Suzanna, d.v. J. Triei en E. M, Mulder. Overleden: J. Poldervaart, 60 jr. echtg. Verhagen. N. H. de Ronde, 73 jr. 0 De heer en mevr. Putto in gezelschap van de Nederlandse polospeler Cor Bra-' sem bij de villa in Alicante waar liet echtpaar ook deze winter verpozing- hoopt te vinden. KAPSALON HELENE de salon voor de betere oti- tnanent; StriK.mlooa vooi teder haar geschikt t Belene .tiède pei-manem u meest ideale. oatuurJyx* permanent 1 *B.— fly— reducüe op vertoon van deze advertentie Gratis halen en jrengei per m*e auto voor oerme oent KAPSALON HELENE ftem&randiuan i2. Schiedam Teletm»»1 Wat Is, WU en duet her Informatiecentrum: Joh. Wapenaas? Schiedam, telefoon 26 2! 70. Èüïe woensdusavmnd vac 8uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2