ROTTIRDAMSCH1EUAS Maassluis kampioen nationaal judo- kyugraden-teams Wilhelrnina kreeg geen kans van feller Fortuna Nationale ruilbeurs trok bezoek uit San Francisco VFC ging bijna ten onder aan 4-2-4 systeem Scheidsrechter deed Zwaluwen Zwart Wit de das om hij Tegen Almelo geloot Beatrix-jeugd in optocht naar de Harmonie Sinterklaas recipieerde in de Irnmanuelkerk WIK op de valreep naast Wassenaar 500.000 KAARTEN VLAARDINGEN HOOFD VAN DE WERKSTERS DOTO nam revanche op HVO (40) Hattrick van Van der Linden bij TSBRouwkoop AGENDA Anneke Grönloli te Hellevoetsïuis Lands teiiier penningen voor Rhoon Hocfdaxcutsthap en Redmctie: VLAARDINGEN, Sm, Havenstraat I - T»|. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD K«<U«tUt Tel MS VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 18.30 TOT 10.30 UUR: Spoxtschool van Koos Henneveld in Maassluis verkeerde gister avond in een feestroes. Men kon het haast snog niet geloven, het leek nog steeds een droom: het kleine Maassluis nationaal judokampioen voor kyu graden-teams! Dat had Koos Henneveld in zijn stoutste dromen niet durven verwachten. Het was al een heel bijzondere prestatie geweest, districtskampioen van Zuid-Holland te zyn geworden,waardoor Maas sluis werd gerechtigd met de districtskampioenen van Noord-Holland, Midden-Nederland, Zuid-Nederland, Oost-Nederland en Noord-Neder land, uit te komen in de strijd om <lc nationale titel, waarom zondag in de Stadsgehoorzaal in Leiden werd gestreden. Maassluis zorgde voor een sensatie in de stampvolle Stadsgehoorzaal, waar Anton Gees ink met het geven van demonstraties als de grote trekpleister fungeerde. Voor het eerst werd een kleine plaats nationaal kampioen en dat nog wel in het eerste jaar, dat dit toernooi werd georganiseerd door de Federatie Ned. Judo en Jiu jitsu Bond en hierin voor het eerst alle judobonden, waren vertegenwoordigd. Nog nimmer heeft er bij een Nederlands judotoernooi zo'n sfeer van spanning ge heerst, als dat zondag in de Leidsc Stads gehoorzaal het geval is geweest. Bij tie loting waren. Haarlem en Emmen, als dis- trietskampioen resp. van Noord-Holland en Noord-Nederland, zo gelukkig voor de le ronde vrij te loten, waardoor zij recht streeks in de halve finale kwamen. Van de overige vier districtskampioen en lootte Maassluis tegen Almelo, de districtskam pioen van Oost-Nederland en moest Roo sendaal als districtskampioen van Zuid- Nederland aantreden tegen de kodokan van Anton Geesink uit Utrecht, districtskam pioen van Midden-Nederland. Koos Henneveld had zijn team op één plaats gewijzigd: in de lichtgewichtklas had Job Tuit plaats moeten maken voor Tijs Rietdijk uit Maassluis. Als de grote ster in het Maassluise team ontpopte zich de Maassluise middengewicht John Riet dijk. die op indrukwekkende wijze al zijn partijen met een vol punt in zijn voordeel beslechtte. EEN 3—1 EN O ZEGE In de strijd tegen Almelo nam Maassluis door een zege op beslissing scheidsrechter van Tijs Rietdijk op Lefer ift de lichtge- wicfotklasse een 10 voorsprong. Deze ging In de 2e partij verloren. Want Rienus van der Steen uit Vlaardingen verloor in de half middengewichtklas van Cornelisse op beslissing scheidsrechter, John Rietdijk bracht Maassluis op 21 door in de mid dengewichtklas G. Kist met een 8e heup- worp uit te schakelen, na eerst een half punt met een le armworp te hebben ge scoord, De stand bleef 2—1 na de 4e partij in de half zwaargewiehlklasse, waarin Wim van der Knijff uit Naaldwijk een en- beslist 00 resultaat tegen Ter Anesfc be reikte. Op beslissing scheidsrechter won daarna Paul Firet in de zwaargewichtklas van Idema, waardoor Maassluis met 31 van Almelo wpn en zich in de halve finale plaatste. Dat deed Roosendaal door een verrassende 3—1 zege op Utrecht in tweede instantie, nadat zij eerst een 22 resul taat hadden bereikt. In de halve finale kwam Maassluis tegen Roosendaal uit en Haarlem tegen Emmen, Deze laatste halve ffnalestrijd besliste Haarlem met 50 in zijn voordeeü. En Maassluis zegevierde met 30 over Roo sendaal. Tijs Rietdijk won van De Bruijn op beslissing scheidsrechter. John Rietdijk won met oen 8e heupworp vati Lambrechts en Paul Firet schakelde, eveneens met een 5e heupworp, Broekhoven uit. Rienus van der Steen en Wim van der Knijff bereikten een onbeslist (0—0) resultaat. In de finale leek Maassluis kansloos te gen het sterke Haarlem, getraind door de bekende judosportleraar N au weiaarts de AgA Maar deze finalewedstrijd begon met een grote verrassing. Tijs Rietdijk scoorde een votf punt tegen Voskuil met een iene- monale 10e heupvvorp. Een sensatie hing in de lucht en het publiek was duidelijk op de hand van het in de judowereld onbekende Maassluise team. Maar in de 2e partij werd Rienus van der Steen met een 2e schoudenvorp door Missaar geworpen. In de 3c partij zorgde John Rietdijk echter opnieuw voor een Maasslufee voorsprong door op fraaie wijze een 5e beenworp van zijn tegenstander Kroone over te nemen. Maar weer liep Haarlem de achterstand in. Een mislukte inzet van Wim v.d. Knijff nam zn tegenstander Pronk over en deze besliste vervolgens de partij in z'nvoordeel met een houdgreep. Een 2—2 stand dus bij het'ingaan van de laatste partij tussen de twee zwaargewichten Paul Firet en Klosen, Deze eindigde onbealist, maar op beslissing scheidsrechter werd Paul Firet tot winnaar verklaard en beslechtte Maassluis de fina les! rijd dus nret 3—2 in zijn voordeel. Uit handen van FNJJB-voorzitter ir. A. M. Pingen mocht Maassluis als nationaal kampioen de fraaie Bonrisbeker in ont vangst nemen. De uitgelaten stemming van de Maassluise supporters, die -talrijk wa ren vertegenwoordigd, liet zich begrijpen. Tweehonderd kinderen begaven, zich za terdagmiddag in optocht van de Vetten- oórdsepolder door de stad naar de Har monie om daar te gaan genieten van een gezellig Sinterklaasfeest. Het waren de jeugdige leden van de huurt vereniging .Beatrix", die de zaal vrijwel tot de laat ste plaats vulden om in afwachting van de komst van de goede Sint enkele bekende december-liedjes te zingen. Toch hadden de kinderen bij de komst van de Sint en zijn gevolg meer aandacht voor Zwarte Piet. die met gulle hand pe pernoten strooide, terwijl de grijze bis schop tal van handjes moest drukken eer hij in een grote, antieke stoel de schare kinderen goed kon overien. Bepaald stil werd het in de zaal toen de Sint zijn teleurstelling uitte over het feit, dat de jeugd van Vlaardingen in het afge lopen jaar voor f 350.000 aan vernielingen had toegebracht. Hij was er van overtuigd dat ook de Beatrix-jeugd voor een deel daar aan schuld had. De kinderen mochten van. geluk spreken dat de goedheiligman zijn grote boek niet had meegenomen, want anders zou er zeker nog meer voor de dag zijn gekomen. De Filmcommissie van Liefde en Vrede (Fïco zorgde voor een aantal films. Evenals vorig jaar bracht St. Nicolaas eep. speciaal bezoek aan de Babberspolder waar hij zaterdagmorgen omstreeks ei? uur op de Van Hogendorplaan werd ver welkomd om vervolgens een. rijtoer te ma ken in de omliggende straten van dit win kelcentrum. Hij werd daarbij begeleid door het muziekkorps „Voorwaarts" dat er wel voor zorgde dat de Sint de nodige belangstelling kreeg. Bijzonder druk was het in de grote zaal van de Irrunanuëlkerk, waar van twee tot vijf uur een receptie werd gehouden en waar de Sint handen te kort kwam om do grole schare kinderen met een handdruk to begroeten. De receptie was belegd door de Wijk- vereniging ,,'t Nieuwelant" in samenwer king met de Van Hogendorplaan-winke- liers. MAANDAG 30 NOVEMBER 1964 WIK is ook in zijn 4e thuiswedstrijd on geslagen gebleven, al heeft het maar een haartje gescheeld of Wassenaar had dit re cord doen sneuvelen. Want pas 2 minuten voor tijd slaagde WIK er in de 13 achter stand, die het na de rast had opgelopen, weg te werken. Uit een pass van Oudenijc- weme kogelde A. v. Vliet zijn club op de valreep op 22, waarmee WIK wel iets meer kreeg dan het verdiende. Want Wassenaar is meestentijds in de aanval geweest en heeft het de WIK-defen- sie bijzonder lastig gemaakt. Tegen de veidverhouding in kwam WIK 8 minuten voor het rustsignaal op 10. Een vrije trap van Ab Dries ving Leo de Brabander met de borst op, waarna hij de bal langs de Wassenaarse doelman joeg. Het WlK-doel kroop door het bekende oog. toen de Was- senaarse rechtsbuiten een hard schot loste, dat via de vingers van doelman Werkman, die de met een enkelblessure sukkelende Clarijs verving, juist langs de buitenkant van de paal vloog. WIK kon dus met een 1—0 voorsprong gaan rusten. Maar na de hervatting werd het'alles Wassenaar, wat de klok sloeg. Het Wassenaarse offensief resulteerde in de 5e minuut reeds in de ge> lijkmaker, toen midvoor Beelen stopper Van Rossum passeerde en vervolgens doelman Werkman geen schijn van kans gaf. Wassenaar bleef de lakens uitdelen en halverwege de 2e helft kwamen de bezoe kers welverdiend op 1—-2. Een. voorzet van rechts werd door linksbuiten Elligers fraai ingekopt. Toen pas werd WIK wakker ge schud en nam het initiatief over met het reeds vermelde resultaat. Klaverjassen bij VFC Kon men in het verleden op vrijdagavon den bij VFC terecht voor het beoefenen van het „klaverjassen", vanaf a.s. woensdag moet men twee dagen eerder komen om de nodige punten en roem te vergaren, In het vervolg dus 's woensdags naar het sportpark om 1e klaverjassen. Het bestuur van VFC verzocht ons nog mede te delen, dat ook niet-lederi van harte welkom 'zijn. Aanvang van de avonden 7.45 uur*, n.m. A Ongeveer een half miljoen prentbrief kaarten bevonden zich zondag In de Har monie waar de plaatselijke afdeling van de Ned. Ver. „De Verzamelaar" een Na tionale prentbriefkaartenruilbeurs hield. Tussen 10 en 17 uur brachten bijna 30Q personen een. bezoek aan de beurs. Onder hen bevond zich de heer R, Geer link uit San Francisco, die speciaal voor decs ruilbeurs een week eerder op de boot stapte voor een rejs naar Nederland. Toch was de heer Geerlink niet de enige bui tenlander, die zich bijzonder interesseerde Een van het begin tot het eind fel spelend Fortuna heeft Wilhelmina geen ogenblik kans gegeven om gevaarlek te worden. De verdediging van de "V'Jaardlngcrs greep steeds resoluut in zodat doelman Hooymans weinig moeilijk werk te verrichten kreeg. De gasten/gingen In een hoog tempo van start en al spoedig moest doelman Meczcn in actie komen bij schoten van Tamas, die in de 2e minuut tegen de uitgestoken voet van de Wilhelminadoelman schoot en v. d. Zwan, die zijn schot op de doellijn door Akemann nog juist zag gekeerd. Het was voor de 2500 toeschouwers dan ook al gauw duidelijk dat Fortuna niet al leen dn beste, maar óók de gevaarlijkste ploeg was, maar toch had Wilhelmina in de 12e minuut bijna de leiding genomen. Na scherpe voorzet. Doelman Hooymans greep Scheidsrechter Kuipers heeft zo'a be langrijk aandeel in do 32 zege van Zwart Wit '28 op Zwaluwen gehad, dat dit de voorzitter van Zwaluwen de bokstermino- Iogie deed gebruiken: Zwart Wit wou op beslissing scheidsrechter. Als drie scheids rechterlijke dwalingen, die van beslissende tnVloed op de uitslag zijn geweest, somde de lieer Van der Snoek op: een normaal doelpunt, waarmee Aad Bloem pal voor de rust met een kopbal (le stand op 02 bracht, keurde "de scheidsrechter om onbe grijpelijke redenen af; in de 2c helft ken de hij een doelpunt van Coen Nieuwst ra ten toe, waarmee deze dc stand op 2l bracht, terwijl hij meters buitenspel stond; dc normale speeltijd verstreek met de stand 2—2. maar de scheidsrechter liet 5 minuten langer doorspelen, waarbij hij de wedstrijd direct afüloot, nadat Zwart IV it dc winnende treffer had gescoord. Omdat Zwaluwen reeds een protest heeft lopen togen de 21 uitslag van de wedstrijd HCSC—Zwaluwen, werd afgezien opnieuw een protest in te dienen. Zwaluwen ont ging door de merkwaardig partijdige hou ding van de scheidsrechter een meer dan verdiend gelijkspel In Rotterdam-Zuid, daar waren vriend en vijand het wel over eens. Evenals de week tevoren tegen leider Spakenburg, heeft Zwaluwen ook titelcan- didaat Zwart Wit zo voortreffelijk partij geboden, dat de vogels geenszins de min dere zijn geweest. Dit moet voor Zwalu wen een stevige morele ruggesteun beteke nen voor de 2ware 2e competitiehelft, 4die het nog te wachten staat. De eerste 10 minuten gaven een stevige veldmeerderheid van Zwaluwen le zien. In de 5e minuut resulteerde dit in een fraaie treffer van Piet Hoogorboord, die met een prachtig schot in de rechterbovenhoek de op 3- Zwart Wït-doelman kansloos liet. Na deze nog de aftrap nemen en floot toen ommd- beginfase nam de thuisclub het initiatief dellijk voor het einde. over. Maar hoewel de strijd zich toen meestentijds op de Zwaluwenhelft afspeel de en Zwart "Wit ettelijke hoekschoppen forceerde, dreigde toch het meeste gevaar aan de andere zijde, waar de Zwart Wit- defensxe de grootste moeite had de snelle open aanvafllen het hoofd te bieden. In het Zwaluwendoel kreeg Schras, die weer in goede vorm stak, het niet at te moeilijk, omdat de goed opgezette Zwart Wit-aan val len verzandden in slordige afwerking. Het verbaasde daarom niemand, dat Aad Bloem kort voor de rust met een fraaie kopbal de stand op 02 bracht Helaas voor Zwaluwen meende de scheidsrechter dit doelpunt ongeldig te moeten verklaren. Na de hervatting is het een volkomen open strijd geweest, In de 10e minuut slaagde de thuisclub er door zijn midvoor in de stand op 1—1 te brengen. Een stand, waarmee een ieder vrede kon hebben, maar met met de 21 voorsprong, die de thuisclub in de 17e minuut nam door een treffer van Coen Nieuwstraten in opge legde buitenspel positie. De strikt objectie ve Zwaluwen grensrechter Jo Korpershoek vlagde tevergeefs voor buitenspeL Hoe weinig zeker do scheidsrechter van zijn zaak was, bleek wel, toen hij het doelpunt achtereenvolgens goed-, af- en opnieuw goedkeurde. ZavaJuiven bleef heftig strij den voor een beter resultaat. Dit gelukte Piet Hoogerboord 5 minuten voor het ver strijken van de officiële speeltijd, door met een kopbajl uit een doelworsteling te scoren. De talrijk meegekomen Zwaluwen- aanhang juichte en een ieder had zich reeds met een 2—2 resultaat verzoend, dat het scorebord ook nog aanwees, toen de officiële speeltijd was verstreken. De scheidsrechter liet echter doorspelen. Na een minuut of twee maakten beide grens rechters hem erop attent, maar de scheids rechter stoorde er zich niet aan, totdat de wedstrijd reeds 4.5 minuut was verlengd en de Zwart Wit-midvoor met een krach tig schot in de linkerbovenhoek de stand had gebracht. Hij liet Zwaluwen een snelle aanval gaf v. d. Heuvel een mis en Fr. Burg schoot in, maar Brilleman bevond zich naast zijn doelman en kon een doelpunt voorkomen. Naarmate de eerste speeltijd verliep werden de aanvallen van de Vlaardingers gevaarlijker. Vooral de beide buitenspeters Kuipers en Don roer den zich geducht en gaven uitstekende voorzetten die evenwel niet werden benut. Wel kopte Van de Zwan uit een door Don genomen hoekschop in, maar nu was het stopper Van Rooy, die zijn club alsnog voor een achterstand kon behoeden. Maar For tuna kwam met overrompelende aanvallen terug en zete het Bossche doel onder zware druk. De mooiste kans kreeg Don 12 minu ten voor rust. Kuipers schoof hem de bal voor de voeten maar alleen voor doelman Meezen schoot hij nog (ver) naast. In de tweede helft leek het er even op, dat de thuisclub, nu in een hoger tempo spelend, een voorsprong 2ou gaan afdwin gen, maar het plaatsen was zo slecht, dat praktisch alle passes voor de voeten van een Fortunaspeler kwamen, In de 7e minuut liet Kuipers op rechts zijn belager opnieuw zijn hakken zien en gaf een hoge voorzet, waarbij dc bal in de rechterhoek verdween. Terwijl de scheidsrechter naar het midden wees en Kuipers triomfantelijk door zijn medespelers naar de middencirkel werd ge bracht, beduidde een fel zwaaiende grens rechter dat er twee spelers van Fortuna in buitenspelpogitie stonden, zod^t het doel punt op diens advies werd afgekeurd. Een kwartier later kwam het ruimschoots ver diende doelpunt er toch. Het was weer Kuipers, die de bal hoog voorzette. Doel man Meezen greep mis en via dc borst van v. d. Zwan verdween de bal in het verlaten doel, 01. De strijd kreeg toen een vinniger karakter en vooral de gebroeders Burg gin gen hun boekje wel eens te buiten. For- tuna's verdediging hield goed stand, ook in de slotfase toen Wilhelmina met man en macht probeerde om gelijk te maken. De mooiste kans daartoe kreeg Jan Burg kort voor het einde, toen hij alleen voor doel man Hooymans kwam, maar zo lang treu zelde dat Brilleman nog kon ingrijpen. Toen versterkte Fortuna de verdediging en de ruimschoots verdiende overwinning kwam niet meer in gevaar. Dat de kwestie van „elftatopstellen" ook niet ban worden opgelost door een trainer de vrije hand te geven, zonder ruggespraak met enkele commissieleden, Is gisteren tij dens de wedstrijd VFC—Celeritas duidelijk geworden. Trainer Jans, hij VFC de man die hoe! alleen zeggenschap heeft in de sa menstelling van het eerste elftal, had na melijk na een aantal redelijk goede wed strijden in het stopper-spilsysteem, waar bij de nederlaag van verleden week tegen Quick do enige tegenvaller was Quick was nu eenmaal sterker het elftal niet alleen op een groot aantal plaatsen gewij zigd, mnar ook het 4-2-4 systeem weer be volen. Welnu, het team heeft aan de ge stelde opdracht voldaan, zeer tot ongenoe gen van het publiek, dat zijn misnoegen over dit alles niel onder stoelen of banken stak. Het was dan ook werkelijk niet om aan te zien. Elf wel goedwillende knapen lie pen verdwaald over een zeer zwaar ter rein, zonder te begrijpen, wat er nu eigen lijk van hen werd verlangd. En dat tegen een tegenstander, die normaal met grote cijfers zou hebben verloren. Al na een kwartier spelen was het duidelijk, dat VFC geen spelers heeft voor de 4-2-4 ma nie en in dat kwartier waren ook al een groot aantal kansen op een doelpunt voor de Sportparkers verloren gegaan om de simpele reden, dat er geen aanvallers wa ren om de blunders in. de Haagse defensie af te straffen. Pas na 21 minuten, toen Van der Lee meeging met zijn voorhoede, werd het 1Een pass van Smit belandde voor de voeten van de oud-Fortunees en tegen zijn schuiver had doelman Lath man geen ver weer, 1—0 Ook na dit doelpunt bleef het echter tob ben, De Hagenaars kwamen er in feite niet aan te pas, omdat zij ook al behept waren met het genoemde systeem, dat bij ben in feite neerkwam op een soort 8-2-1. Toch kwamen zij in de 30e minuut gelijk. Een voorzet van linksbinnen Herp werd door de defence van VFC gemist en de vlak voor he' doel staande rechtsbinnen Tounissen had geen moeite de betrouwba re doelwachter Kruit te passeren, 1—iJËen stand waarmee van doel werd gewisseld. In de tweede helft hadden wij ver wacht, dat men bij de thuisclub het roer om zou gooien en het vertrouwde stopper- spilsysteem weer zou gaan hanteren, maar deze hoop bleek ijdei. Men bleef voort gaan op de verkeerde weg en al leverde dat een groot aantal hoekschoppen op, doelpunten maken was er niet bij. Debu tant Brandes stond keer op keer alleen te gen drie Haagse verdedigers, die hem dan zonder veel moeite konden afstoppen. Al leen wanneer hetzij van der Mark, hetzij Van der Lee zich met de aanval gingen bemoeien dreigde er gevaar voor de gas ten, die met enkele uitvallen trachtten, tot de volle winst te komen. Een pogen dat op mislukken uitliep, want daarvoor was de Vlaardingse defensie te hecht. Vooral rechtsachter Sluimer toonde zich een aan winst en samen met doelman Kruit was hij het, die zijn opstelling rechtvaardigde. De directie v*n bet ililEÜWSBUS behoudt öcü bet recht voor advertenties tonder opgaaf vaa redenen ta weiseren. Bi) advertentie* onder num mer worden aan de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaire* en dergelijke stukken* afkom stig van uu »en personen, hetzelfde geldi voor andere stukken, welk» niet bona fide op de Inhoud va» de advertentie reflecteren, stukken, dia bij het blad blijven berusten, worden na een maand na controle van de inhoud vernietigd. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertentie* it het blad niet anncpraXe- lijk. Verzoek om herpl let ting tonder betaling af restitutie kan derhalve niet worden Ingewilligd. Ter secretarie komt binnenkort de betrekking vacant van Taak: Verdeling van de schoon maak werkzaamheden ever de werksters ten stadhuize, het zelf meewerken daaraan en. het toezicht houden daarop. Vereist; Leidinggevende capaciteiten. Bezoldiging: f2.64 per uur (inclusief buurcompensatich Werktijden: maandag t.m. vrijdag van 6.00—13.00 uur en van 18.0i>—20.00 uur DIver&en: Eventueel overwerk wordt vergoed. 4 pet. vakantie-uitkering. Gunstige vakantie-regeling. Schriftelijke sollicitaties dienen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te worden ingezonden aan de afdeling personeelszaken, stadhuis, Vlaardingen. Hoe slecht het vertoonde spel was, bleek een kwartier voor het einde wel uit het ver trek van een groot aantal toeschouwers, die het beter vonden dc warme kachel op te zoeken En niet ten onrechte. Maar zij die bleven hebben dan in ele 39e minuut toch nog een doelpunt kunnen zien. Een geterg de Van Fessem. die zijn voorhoede keer op keer 2ag falen, wisselde van plaats met Smit en onmiddellijk bouwde hij met van der Lee samen een aanval op waaruit laatstgenoemde hot winnende doelpunt langs Lathman schoot, 2l. Toch nog een overwinning dus, die gezien het grote over wicht verdiend mag worden genoemd. Maar de manier waarop de zege werd be haald konden wij niet waarderen. Het was voetbal, waarvoor twee tweede klassers zich eigenlijk moesten schamen, al komt alles in. een ander licht te staan, wanneer een trainer kost wat kost een systeem wil spelen, zonder daarvoor de juiste spelers te hebben. Op afdoende wijze heeft DOTO op eigen terrein revanche genomen op de HVO'ers, die in hun eerste thuiswedstrijd met 4—1 van de Pernissers hadden gewonnen. Dit maal werd het een 4—0 zege voor tie over kant ers, die duidelijk de betere ploeg had den. Vooral qua conditie waren de gasthe ren sterker, wat vooral in de tweede helft tot uiting kwam. Al in de eerste minuut strafte midden voor De Ronde een verdedigingsfout In de t-IVO-defensie af, 10, waarna de strijd enige tijd aardig gelijk opging. Totdat in de 25e minuut rechtsbinnen Troost voor de stand 20 zorgde. Een kans voor Hooger- vverf ging verloren doordat deze speler, al leen voor de DOTQ-doeiman gekomen, faalde. Ruststand 20. in de tweede helft kon HVO het tempo niet bijbenen en het was De Ronde, die na 20 minuten voor de stand 3—0 zorgde, al werd er bij dit doelpunt een overtreding gemaakt tegen Post, zonder dat de scheids rechter hiervoor floot. Linksbinnen As bach bepaalde dc eindstand tenslotte op 40, waarmee de revanche wel volledig was. Het hoog genoteerde TSB heeft het bezoekende Rouwkoop weJnig moeite ge had. Gedurende de gehele wedstrijd heeft de thuisclub een overwicht gehad, zonder zich al le zeer in fe spannen. Nadat de scheidsrechter drie treffers van TSB en een van Rouwkoop had afgekeurd, was het in de 30 minuut Mulder, die van der Lin den in staat stelde de openingstreffer te scoren, 10. Twee minuten voor het rust- signaal draaiden deze twee spelers de rol len om en nu was het Mulder, die uit een irekbal van van der Linden voor een 20 stand bij de thee zorgde. De Rouwkopers moesten zich uitsluitend tot verdedigen be perken, zodat de TSB-defensie een „snip- permiddag" had. In de tweede helft was het alleen nog van belang, hoeveel doelpunten de opper machtige Shell-mamien zouden scoren. Wel nu, het werden er vier, waarbij Warhout zich makkelijk de weelde kon veroorloven een strafschop hoog over het doel te knal len. In de 11e minuut scoorde Mulder nummer drie, terwijl Van der Linden in de 2Go minuut en 42e minuut twee maal doel puntte, waarmee hij zijn hattrick verricht te. Warhout profiteerde in de 44e minuut nog een keer van het foutief terugspelen van een der Rouwkoop-verdedigers, waar mede hij de eindstand op 8—0 bepaalde. Lux or, S uur. (18 Jr.). Moandas De volgelingen van Dracula Geopend: apotheek Walrave, 11. tel. 2093. Sehiedamseweg 1 december Afnemende maan Zon op 8 25 uur, onder 16.32 uur Liaan op 5.19 uur, onder 35.37 uur Van heinde en ver waren de prent- bnefkaartenverzamelaars zondag naar De Harmonie gekomens waar de afdeling Vlaardingen van de Ned. Vereniging De Verzamelaar de eerste nationale prent- briefkaarten he?irs in ons land organiseerde voor de ruilbeurs. Zo kwam een Duits ei- uit Recklinghausen, die kaarten kocht en ruilde zoveel maar mogelijk was. Ook toonden Belgen speciale belangstelling voor prentbriefkaarten. Uit alle delen, van Nederland kwamen de verzamelaars naar de Harmonie om te trachten iets te vinden. Zo ook de gemeen te-archivaris van Texel en belangstellen den uit Zwolle, Amsterdam, Groningen, en Middelburg, Breda, Teraeuzen, kortom uic grote en kleine plaatsen. Een handelaar kwam ïelfs met 10 kof fers naar Vlaardingen, die alle gevuld waren met prentbriefkaarten. Toch bleek wel, dat de verzamelaars er prijs op stel den, hun verzameling zo groot mogelijk te houden. Met ruilen wilde het wel lukken, maar kaarten verkopen was er lang niet altijd bij. Als ik daar aan ga beginnen, raak ik alles kwijt, merkte een verwoed liefhebber van kaarten op en hij ver kocht dan ook geen bijzondere kaarten. Op het podium bevond 2ich een inlich- t in gen stand en via een geluidsinstallatie bestond de mogelijkheid zijn wensen ken baar te maken .Een speciale stand was in gericht van het Nationaal Verzamelcen- trum Amsterdam. Ook een hoekje „Duits- tand" trok de nodige belangstelling van de liefhebbers. Het was voor Vlaardingen de eerste keer dat een ruilbeurs van dergelijke omvang werd gehouden en gezien dc grote belang stelling bleek har een succes te zijn om nu eens geen ruilbeurs van alles en nog wat te organiseren, maar juist een specifiek tets ais prentbriefkaarten, welke hobby de laatste jaren aanmerkelijk aan populari teit heeft gewonnen. Dat Anneke Grünloh nog altijd een tee- ner-idool is. bleek zaterdagavond in. zaal Casino te Hellevoetsïuis, waar de gouden platenster voor een grandioos optreden zorgde. Begeleid door pianist Paul Clifton en een ritme sectie van de Meg a's zong Anneke met allure haar successen, zoals Cimeroni, Paradiso, Soer-Abaje, Rozen hebben door nen en When the saints go marching. Een oorverdovende ovatie onderstreepte nog- eens nadrukkelijk haar succes. Het verdere programma in Casino kwam voor rekening van andere artiesten. Het Rotterdamse parodistenduo The Crazy Brothers zorgden voor eën uitnemende parodie op tal van grote sterren, waarbij het mimische deel van. hun repertoire ge tuigde van groot vakmanschap. Johnny Highway, de Nederlandse Jimmy Reeves, oogstte veel succes met zijtn optreden. De geliefde nummers van wijlen de grote Reeves zoals Satan can't Hold me en How's tbs world Treating you, vonden een. uitste kende vertolking, Johnny Highway werd aan de vleugel begeleid door Arie Boeter en bijgestaan door een ritme sectie van De Mega's. "Will Couré zorgde voor een uitstekende stemming in de zaal met zijn. accordeon-muziek, terwij! The Flardinga Girls met begeleiding van. De Mega's ook in Hellevoetsïuis veel succes wisten te oogsten. De Mega's wonnen met hun op treden op slag de harten van het teener- publiek, dat later ook van een uitstekend verzorgd bal profiteerde, dat verzorgd werd door de Mega's. Anneke Grönloh. was ondertussen het Haringvliet overgestoken om m zaal Spee te Somraelschjk vele belangstellenden tevreden te stellen. Tot de komst van Anneke Grönloh haddon de danslustigcn volop gelegenheid gekregen aan hun trekken to komen op muziek van he: dans- en showorkest The Mysterious, waarbij Lia Kokke voor de zang zorgde. De aankondiging van het optreden van Anneke Grönloh, begeleid door The Myste rious bracht de toeschouwers in extase. Oorverdovend was de ovatie voor Anneke Grönloh, die The Mysterious daarin even eens liet delen. Bloemen voor Anneke be wezen de waardering voor haar optreden, Onder auspiciën van het comité-Rhoon houdt de afd. Rotterdam van het Rode Kruis een filmavond op donderdag 10 de cember a.s. in do grote zaal van het Her vormd Centrum. Met twee Rode-Kruis filmpjes zal een speelfilm worden gedraaid, terwijl tevens aan 50 ingezetenen de Landsteinerpenning zal worden uitgereikt, omdat zij reeds 5 x bloed afstonden ten behoeve van de Bloed transfusiedienst. De uitreiking der penningen zal geschie den door de burgemeester Bos. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heren B. G, Abelskamp. Parallelstraat 25 en J, Troost, Molendijk 2 en aan de zaal,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1