RBTfflAMIK HUMID St. Franciscus Liefdewerk eind januari receptie Zonder rijbewijs komt men tot een flinke boete Stichting Carillon tvil de beiaard verbeteren Hi De Kleine Kerk le Maassluis tot sloopohject gedegradeerd Levensgevaarlijke wegrand bij Groene Kruisweg Êm Eüandenderby*s verhogen de spanning Auto onder de invloed Uit liet politierapport Ronald V. reed met sexylinder Glorie heeft niet lang geduurd VOOR DE KANTONRECHTER Korfbal in komende, weekend ANNEER. Burgerlijke stand St. Nicolaas op de dansvloer Reusachtige generator uit varen Voethal van Maasmond en Delta Als de maskerade Briellcnarcn geen parten speelt. Wie er afraakt, komt er niet meer op ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 Hoofdareatsvbap en Sedscttoi SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18 30—19.30 uur KLACHTEN Tel. 26 72 92, Rotterdamsedyk 232c Kethel: Tel. 0180»—232, Kerk. weg 79. Een bijzonderheid bij het zilveren ju bileum van het St. Franciscus Liefde werk. anders genaamd bet „bijzonder Ge- zinkwerk en Jeugdzorg", is wij schreven bet reeds dot ook de heer G. Hamilton mei deze organisatie samen zijn zilveren jubileum viert. De heer Hamilton is jaren lang hoofdleider geweest en nu nog altijd leider van de zg. „vaderclub" (vanaf 1957}directeur van het zangkoor en regis seur en speler bij tal van toneelstukjes, die luj samen met de jeugd heeft opgevoerd. Thans zijn het jongere krachten, die gelei delijk het werk van hem overnemen en ut het komende jaar hooipt hij met pensioen te «•aan, hetgeen overigens niet wil zeggen, dat hij zich geheel uit dit werk en uit het Woonwagen Liefdewerk zal terugtrekken. Hot jubileum van het St. Franciscus Lief dewerk wordt officieel gevierd'on 29 en 30 januari met nog op 14 februari a.s. ven feest in de afdeling Don Boseo. Verschillen de paters, die hun krachten aan dit Jeugd werk geven, zullen dan worden gehuldigd. Do drie afdelingen van de jubilerende or ganisatie staan onder leiding van resp. pa ter H Kmkink (Lange Haven), Pater H. van Zandwijk (Maasdijk) en Pater A. Ent hoven (Overschiesestraat). Pater J. van Kempen, nestor van het klooster aan de Nassaulaan, is leider van het gehele St. Een vrachtauto bestuurd door I. B., ver loor gistermiddag bij het inrijden van een torit in de Celsmsstraat een krat met fles sen. De chauffeur veegd de scherven, net jes bijeen, maar kon niet voorkomen, dat er op dc geglazuurde klinkers van de inrit een vettig 'spoor achterbleef van de inhoud der flessen, die uit pure Schiedamse jene ver bestond. Onder alle omstandigheden is alcohol voor het verkeer «en ramp, zo ook in dit geval: toen er een drie kwartier later een tweede auto de inrit opreed, be stuurd door A. W.. geraakte de wagen ken nelijk onder de invloed. De chauffeur kon hem niet houden en de vrachtauto glibberde tegen een hek op. Dit hek werd ontzet en de auto van voren in gedeukt. De spaarcentjes voor een reis van de kleuterklas der Thorbeckeschool aan dc dr. Kuyperlaan zijn gestolen door een inbre ker. die in de nacht van dinsdag op woens dag in de school is binnengedrongen. Het geld, in totaal ongeveer 20 gld., was in het Mssselokaal opgeborgen. Een. handtas aan het stuur was de oor zaak, dat mevr. J. F. B.-H. op de Boer- haavelaan met haar fiets kwam te vallen. Ditmaal kwam ze er nog af met een ge kneusde rechter elleboog. De GG en GD heeft haar verbonden, zodat ze haar weg kon vervolgen. Twee jongens van negen jaar hadden zich de spoorbaan ais speelplaats uitgeko zen bij de 's-Gravenlandse weg. De politie heeft ze daar weggestuurd en waarschuwt de ouders om het de kinderen in te pren ten, dat spelen op een spoordijk niet alleen verboden is. maar bovendien levensge vaarlijk. Franciscus Liefdewerk e» sinds 1954 te vens directeur van afd. 2 aan de Maasdijk, waar Pater van Zandwijk hem, zoals ge zegd, bi] vertegenwoordigt. Zijn hoofdtaak vindt pater Van Zandwijk nl. in het woon wagenkamp, waarvan hij geestelijk advi seur is. Verder zijn bij het clubhuiswerk drie beroepskrachten betrokken, waaron der twee dames. Maatschappelijke werk sters heeft de organisatie niet. omdat daaraan in heel het land een groot tekort is. Ket clubhuiswerk is bestemd voor jon gens en meisjes vanaf zes jaar en omvat hobby-clubs en teenager clubs, die daar- avonden organiseren. Er is ook een jonge- moederclub en gewone moeder- en vaöer- clubs. Ook voor kleuters is er wat. terwjl sportieve jongelui judolessen krijgen en -te oudere dames naaicursussen kunnen vol gen, De mannen hebben klaverias-avopd- jes en een bond voor bejaarden en gepen- sior eerden, die een soosavond geeft. *n 19fcJ-*$l bezochten 320 kinderen regelmatig het clubhuis aan de Maasdijk, en nog een zevenhonderd de andere clubhuizen m de stac.. De vader- en moederclubs omvatten 129 personen. De volwassenen hebben ieuer jaar een uitgaansdag, de jeugd een zomer kamp, Ook hebben beide groepen gespreks- avondert. De 29ste januari wordt het jubi leum gevierd met een receptie in Mu<is Sacrum, aanvang 8 uur 's avonds en op Je 30ste is er, wederom in Musis, een kinder- matinee en voor de opgroeiende jeugd Ronald V. was een jongeman van 18 Jaar uit Rotterdam. Twee jaar geleden, toen hij 16 jaar werd, kreeg, hij voor zijn verjaardag een bromfiets. Ailcs ging prima tot die fatale zomerse dag In juni toen de jongeman werd aangehouden in de eerste Van Le.vden van Gaelsiraat in VI aar dingen. Bij controle bleek dat er wel het één en. ander aan de bromfiets mankeerde. Ron V. reed met Kijn „middel an vervoer" 55 km en dat was op zichzelf al een strafbaar bfeit. Verder was de geluidsdemper uit de bromfiets verdwenen, terwijl ook de stuur inrichting niet bepaald intact wa3, Het was eer z,g.n. „Telst ars tuur" verduidelijkte de officier van justitie, mr. H Franken, op de wekelijkse zitting van het kantongerecht aan de kantonrechter mr. H. van Vloten. „Wat is dat nu weer", riep de Schiedamse rechtsspreker in eerlijke verbazing uit ,.Daf is een stuur dat je gemakkelijk links en rechts kunt bewegen zonder dat dat bromfiets dezelfde richting uitgaat", verduidelijkte Ronald. Ook had hij op de bromfiets geen gele plaat zitten, volgens he; proces verbaal. „Dat had ik wef", zei Ron, maar ik had er wat opgeschilderd". Wat dan, wilde de kantonrechter weten. „Sexylinder", Ron. Een vreemd geval vervolgde mr. Van Vloten. „Je zit niet in een ruimteschip, daar kun je gemakkelijk naar links en rechts, zonder gevaar, dat je iemand on derste boven rïjidt, in de Van Leijden van Gaelstraat is dat beslist niet het geval. Je moest je schamen, vervolgde de kanton rechter. Hij ging dan ook volledig mee met de eis van de officier van justitie, mr. Franken, die Ron f62,50 armer maakte en 's avonds een dansavond in de geest van de bromfiets, die twee jaar gelden f700 het Eurobal, met verschillende bandjes. I had gekost, verbeurd verklaarde. C.W„ uit Schiedam ig wat men pleegt te noemen hardleers. Tijdens de wekelijkse zitting van het kantongerecht verscheen hij voor de tweede maal voor de balie, orrdat hij wederom zonder rijbewijs had gereden, waarbij de Schiedamse politie heir had bekeurd. Hij werd „gesnapt" op de B.K.-laan toen de politie een routine- onderzoek op 2ijn auto uitvoerde om te kijken of alles wel in orde was. Nu dat was het niet, want ook een band was tot op de velgen versleten. C. W. kreeg £150 boete met daarnaast nog eens drie dagen hechtenis voorwaardelijk. Voor de versie ten band werd nog eens f 25 aan het totaal toegevoegd. W. was op de Korte Hoogstraat In Vlaardingen onvoorzichtig geweest toen hij zonder op te letten het portier van zi;n auto opendeed, net op het moment dat daar een politieagent passeerde. De politieagent kwam dat op de zitting nog eens bevestigen, maar W., die ziek we-, had een brief aan de officier van justitie mr. H, Franken, geschreven waarin hij zijn lezing uiteenzette. Ik stond al naast de wagen toen de agent passeerde, aldus W. in deze brief. Aan de verklaring "an de pólitie-agent werd meer geloof gehecht, dan aan de brief van W.t waarna de boete werd vastgesteld op f35. D. van D. uit Schiedam was nok al bij een routinecontrole op de B,K.-laan ui Scluedam aangehouden. Hij was niet m het be2it van een kentekenbewijs, terwul hij eveneens de bekende rode verklarm van rijvaardigheid miste. Ook aan de a1ilo mankeerde iets; de uitlaat was volledig weg geroest, terwijl ook de banden waren vei sleten. Het kostte Van D. alles met elkaar een boete van f105. ES., een jongeman van net 18 jaar, nsd zorder achterlicht en te hard op zon bromfiets gereden. Daarnaast had hij nog een valse naam opgegeven ook. „Dat s een zaak, die eigenlijk bij de afdeling van beneden de 18 jaar thuis hoort en die wij gewoonlijk met gesloten deuren behande len", zei de officier van justitie mr. H- Franken. Daar waren maar liefst vier jongens die een valse naam hadden opge geven, maar van iemand van boven d?ze leeftijd had ik wel iets anders verwacht. Dat vervalt meestal van kwaad tot erger, aldus de officier van justitie. De kanton rechter sloot zich aan bij de eis van ce off cier, nl. voor alles bij elkaar een boete van f70 of 14 dgn. 1 december j I. is opgericht de stichting: Stichting Carillon Schiedam, die ten doel heeft het bijeenbrengen van gelden voor de vernieuwing resp. het herstel van het carillon, in de St. Janstoren te Schiedam. De Stichting zet het werk voort van het voormalige Carillon-Comité. Do Stichting zal haar werk verrichten in nauwe samen werking met de Gemeente Schiedam. Er zijn vijf bestuursleden, waarvan er een. is benoemd door de Gemeente. Het bestuur is (in alfabetische volgorde) samengesteld als volgt: Mr. A. S, lï. A. Blaisse; J. D. Het kerf bal programma van het komend weekend heeft het karakter van een inhaal programma. Dat is voornamelijk de oor zaak, dat voor de eerste twaalftallen lan Schiedam en Succes geen wedstrijden zijn vastgesteld en voor ODI dc inhaalwedstrijd ODI—DIO. Wc hopen, dat deze laatste wedstrijd van de CKB-ers vóór zij hun winter rust ingaan doorgang kan vinden en dat het resultaat gunstig zal zijn voor ODI. VRIJDAG Irene: 9 uur, St. Aloys: DECEMBER MUsschool. FiüRoehtend. Irene; 14 uur, Conienmsichool A: Film middag Irene; 20 uur, SVV: St. Nic.avond alleen voor de pupillen Irene: 20 uur. Korfbalclub Schiedam; St. JVie- avond. FILMS. Passage Theater: Mc. Lm lock de geweldige, 14 jr; dag 2 en 8.15 uur; zond. 2, 4.15, 7 en 9.35 uur. Monopole Theater; Vandaag: Het wasmeisje van Napoleon. 14 jr; 2 cn 8 uur; vanaf vrijd 4 dec.: „Mandrin de gentlenian-bandiet", 14 jaar, 2, 7 cn 9,15 uur, EXPOSITIES Stedelijk Museum: tentoonstelling pony en paard Hedendaagse Chinese kunst. tOl 25 novemfcer Galerie Punt 4: gouaches iran Yoshio tfaka- jlma. Galerie Wiegman; werken van Nico Benschop. Galerie CCC: Werken Sam Mlddleton. APOTHEEK 1 Gouden Hert,, St- Llduinastr. 58, tel. 268364. Holtkamp; Mr. M. J. M. van Kinderen (aangewezen door de Gemeentel; F. Mak en Ir. B. Wilton. De Stichting ziet haar werkzaamheden .itsluïtend op financieel gebied. Techni sche plannen en besprekingen zullen door de Gemeente als eigenaresse van de St, Janstoren moeten worden gevoerd. Het carillon is thans met bruikbaar voor de uitvoering van werken uit de uitgebreide b e ia ardliteratuur, "Wie de Stichting wil steunen kan daartoe terecht bij de Spaarbank Anno 1820. Giro 2717. Geboren: Edwin, z,v, L. Robijn en J. Winkel; Jean et te, d.v. B. J. Pil en P. J. Barvoerts: Edward, z.v. K. T, den. Herder en A. Gelderen; Petra. d.v. J. van der Maden en I. Bürgel; August A., z,v. A, A. Klepke cn A. Poute; Vivian J. M., d.v. W, P. J M. Verzijden en J, G. Poel; Astrid, d v. E Rijsdorp en N. Fris. Overleden: W. Berkhout, 69 jr., echtg. Van der Pas: R. L. van Duijn 21 jr.; F. A. de Kort, 70 jr. SP URCIJFERS IN DE MAAND NOVEMBER Er is gedurende dc maand november een bedrag van f408.072,49 bij de Rijks postspaarbank in Schiedam ingelegd. Er werd een bedrag van f344,755,69 uitbe taald, Het aantal handelingen bedroeg resp. 2126 en 1086. In Vlaardingen werd voor een bedrag van f353,969.24 gespaard. Uitbetaald werd f 303.771,66. Het aantal handelingen in Vlaardingen bedroeg resp. 16S4 e, 926, In Maassluis was het gespaarde bedrag f36,96 en uitbetaalde 143.123. Voetballende Maassluizen* Programma voor zaterdag a.s.: Excel sior l en 2 hebben vrijaf. Excelsior 3— ZWSH 2 2.30 uur; Excelsior M 4-Egelam Boys 2 12.30 uur; Excelsior AL 6—Sun- licftt 4 12.30 uur; D.V.O. 4—Excelsior M 7 12.30 uur; Groen Wit 7—Excelsior Al. 2.30 uur; Junioren: V.D.L, a 1Excelsior Mal 1.30 uur en Excelsior a 3R.F.C, a 3 2.45 uur. Aafje Heyitïs zingt in Rhoon Het Hervormd Kerkkoor hoopt op dins dag 15 december eeh uitvoering te geven in de Hervormde Kerk aan de Dorpsdijk. Aan dit concert zal de alt Aafje Heynis medewerking verlenen. Nu het Hoogheemraadschap Delfland en dc Kerkvoogdij der Ned. Ilerv. Kerk te Maassluis tot overeenstemming zijn ge komen omtrent de verkoop van de x.g. Kleine Kerk aan de Hoogstraat te Maas sluis, is het wachten op de Dienst van Monumentenzorg het kerkje staat op de voorlopige lijst van monumenten in zake de aangevraagde vergunning tot sloop van deze oude kerk, die voor het laatst in 1947 nog is gebruikiMdoch daarna slechts dienst deed als osfenlokaal voor een mu ziekvereniging. Het gebouw verkeert in een zeer slechte techni sche staat, zodat er tor - nen mee gemoeid zouden zijn om tot een verant woorde restauratie te kunnen geraken. Delf land daarentegen heeft een gedeelte van de grond van de kerk nodig, ter verbetering van de situatie aan de Hoogstraat ten be hoeve van de Monsterse- sluis. Met het slopen van het kerkje daterend uit het eind van d® 16e* eeuw verdwijnt één der oudste monumenten in. Maassluis. Onlangs her dacht Maassluis zijn 350- jarige zelfstandigheid, na dat het geleidelijk aan van Maeslandtsluys was losge weekt. Evenals nu werd ook in die periode Maas sluis groter en groter en kwam er steeds meer be drijvigheid. Het veer naar Den Briel werd na de in neming yan Den cl drukker en er werd zelfs een schans aangelegd, waarop nu nog dc monu mentale Grote Kerk eveneens Hervormde Kerk V prijkt. Maassluis begon de moederge meente te overvleugelen en dong naar zelf standigheid. Het kreeg dit het eerst op kerkelijk gebied. Maassluis had reeds een kapelletje gehad, doch dit was verdwenen in de troebelen van de oorlog tegen Spanje. In 15S8 werd dan eindelijk bij de sluis in het hart van de stad een kleine kerk ge bouwd. Een eigenaardig gebouw, dat w een torentje nodig had om een wat kerks aanzien te krijgen. De glorie van de klei- kerk heeft niet lang geduurd. Er heerste voorspoed in Maassluis in de jaren die volgden. In 1814 kreeg het de zo ver langde zelfstandigheid en de gemeente bouwde zich daarna de reeds 'vermelde Grote Kerk (1623—1639). Maassluis had dus twee kerken, dicht bij elkaar. Ook na de ingebruikname van de Grote Kerk handhaafde dc kerkvoogdij de kleine kerk en toen in maart 1943 Maassluis door een bombardement werd getroffen en de Grote Kerk zwaar be schadigd, is tot na de restauratie in 1947! de Kleine Kerk wederom voor het hou den van godsdienstoefeningen gebruikt. De laatste jaren nam de bouwvalligheid sterk toe en ten slotte viel het besluit, dat handhaving niet meer verantwoord was. Het Hoogheemraadschap Delfland had om bovenvermelde reden interesse voor het oude bouwsel en kocht het kerkje, dat toch nog altijd een karakteristieke af sluiting vormt van de Veerstraat, die van- al dat punt slechts bereikbaar is middels de „breede trappen" naar het beneden- dijks gelegen Maassluis. f< '5 Sinterklaas maakt zaterdagavond een rondgang langs diverse dancings en zal daarbij o.m. een bezoek bren gen aan het verenigingsgebouw in Zuidland. Daar zal het Rotterdamse dans- en showorkest The Mysterious voor de balmuziek zorgen en zaïLia Hokbe eveneens optreden. In zaal Casino te Hellevoctstuis komt de Sint luisteren naar het op treden van het Zwartewaalse dans- orkest The Swallows en in zaal 't Centrum doet de Goeöheiligtnan dat naar de muziek van The Javelins. Niet minder dan 151 ton woog de draal- stroomturbogenerator, die dinsdagmiddag bij Electro-Scnit in Slikkerveer op een pon ton werd geplaatst om naar Groningen te worden gesleept. Er moest een drijvende bok van Frank Rijsdijk uit Hendrik-Ido- Ambacht aan te pas komen, om het ge vearte op de ponton te plaatsen. De generator is bestemd voor de Hunze (elektriciteitscentrale in Groningen). Het 13 de tiende generator die Smit Slikker veer na de oorlog aflevert. De generator heeft een vermogen van 125.000.000 Watt, genoeg om een stad met 60.000 inwoners van stroom te vooi'zien. Hij zal in de centrale worden aangedre ven door een stoomturbine, die de rotor (het draaiende gedeelte) van de machine een snelheid van 3.000 omwentelingen per minuut zal geven. De generator wordt ge koeld met waterstofgas om het rendement te verhogen. Het zal overigens zeker een half jaar duren voor het apparaat in wer king zal kunnen worden gesteld. Eerder heeft men de meet- en regel-apparatuur niet aangesloten. Do generator, die bedoeld is voor da openbare eleclricitcitsvoorziening in de Provinciale Electnciteiiseentrale, wordt getransporteerd via de Lek, Amsterdam- Rijnkanaal, IJsselmeer, Friese- en Gro ningse kanalen. Het transport zal drie da gen vergen. Electro Smit heeft nog twee van dergelijke grote generatoren onder handen. Te Spijkeiiis-e gevonden Op het politiebureau te Spijkenisse wer den in november de volgende goederen als gevonden aangegeven. Colbertje, wollen handschoen, aktetas met inhoud, jongens polshorloge. paar wollen handschoenen, herenhorloge, portemonnee met inhoud zwarte damesschoen, groene .dameshand schoen, wit hondje, portefeuille met in houd, broche en ring. bruin jack. paar ro de handschoentjes, bril in étui. zwarte por temonnee met inhoud, gehoorapparaat, driewielertje, blauw Kinderwantje, rechter herenhandschoen, meisjeskmderfiets, vier kleuren ballpen. De lootjes van de vogel-expositie, De tentoonstelling van de Ned. Bond van Vo gelliefhebbers, afd. Schiedam, tijdens dit weekend in Arcade gehouden, mocht zich wederom in een grote publieke belangste1- ling verheugen. De eraan verbonden lote rij ter bestrijding van de onkosten leverde de navolgende prijswinnaars op: houder van lot 4364, Transistorradio; 1842, elektr. droogkap; 3508 elektr. mixer; 2472 elektr. stijkijzer; 3124 elektr. koffiemolen en 2427 elektr. messenaanzetter. De houders dezer loten kunnen hun prijs afhalen bij de hoei A, W. Bart, Overschiesestraat 47a, alhier. Voor de hekkej-hiiters staan er ditmaal enige belangrijke wedstrijden op het pro gramma en v ooral omdat, voor ploegen zoals PFC, Roekan ie en WlïVf de succes sen pas zifn los gekomen. Bovendien bevat het programma deze week een aantal eilandenderby's, die voor extra luister en spanning zullen zorgen. Dat zal het geval 7.JJn bij dc belangrijkr» ontmoeting tussen 's-Ctaa cndecl en öud- BelierlBUfJ. evenals l»ij Niettwenhaorn- PFC en Hellevoetsluls—DBGC. Oud-Beijorland mag dan in 4H, de ben jamin zijn, de blauwhemden gedragen zich allerminst als zodanig. Zelfs zou een overwinning tegen 's-Gravendeel de man nen van Meinster in keer aan kop kunnen brengen en dat zit er echt wel in ook. PFC is de laatste twee wedstrijden met overwinningen uit de bus gekomen, ter wijl gastheer Nieuwenhoorn de laatste wedstrijden aan het sukkelen geslagen is Op zichzelf is een voorspelling doen bij de ze ontmoetingen al een hachelijke onder neming, maar nu in nog sterker mate. Wellicht zal het in deze strijd niet ver van een gelijkspel blijven. Rnckanje krijgt het allerminst gemakkelijk met de ontmoeting tegen leider Belvédère vóór de boeg, maar niettemin houden wij het, mede vanwege het terreicvoordeel, op Ro ekan je. WRW kwam vorige week eindelijk met een overwinning uit de bus, de eerste die tegen RCD bevochten werd. En mogelijk zullen de Briellenaren, mits de maskera de niet al te zeer in de benen js geslagen, tegen DJS eveneens met een goed resul taat uit het veld kunnen komen. Fios blijft in de opmars, waarvan de gasten van Hülesluis het slachtoffer, ter wijl Poortugaal het bezoek aan Germinal tot een goed einde zal weten te brengen. Hekelingen zal tegen IFC alles op haren en snaren moeten zetten om het vege lijf te kunnen redden. OW maakt de verre reis naar Leerdam Sport, waar een zege binnen bereik zal zijn. Dirksland mag tegen Nado/V. al blij zijn met een draw, maar WCR blijft op de goede weg tegen de gastheren van Schiedam. Hellevoetsluis zit stevig in het zadel in 1c vari da afdeling Rotterdam en al zal DBGC de huid ook zeer duur verko pen, toch blijft de winst In de marinestad achter. OHVV zal tegen Pechvogels niet opgewassen zijn, evenmin als Spijkenisse tegen gastheer HVO. De toch al gevaarlijke Grocue Kruisweg is op sommige gedeelten nag gevaarlijker geworden. Door de verhoging vau deze weg nabij Spijkenisse is er plaatselijk aan de wegberm een hoogte-verschil ontstaan van ongeveer 15 20 centimeter. Wanneer nu een auto maar even het wegdek "afraakt is een ongeluk onvermijde lijk. De auto is dan met geen mogelijkheid meer op de weg te krijgen! lit de afgelo pen week zijn binnen een tijdsbestek van drie dagen nabij Spijkenisse dan ook twee ongelukken gebeurd. In beide ge vallen was de wegverhoging de oorzaak. In het laatste geval poogde de automobi list de auto weer op de weg te krijgen, doch vloog daardoor aan de andere kant van de weg in de sloot. Inderdaad is de. Groene Kruisweg thans levensgevaarlijk! Schietwedstrijden te Maasland De schietvereniging Maasland heeft een korps wedstrijd op basis van 50 punten ge houden, waarvan de uitslag luidt: AL P. Hanemaaijer 50, C. Klein-Hesselink 49, Fr. van Staalduinen Wzm, 49, W. van Dijk 48, G. Dekker 48, W. Soaneveld 47, J. van Buuren 47, J. W. Groenewegen 47, J, van Zwienen 46, M. C. Verploegh 45, J. J. Jör» gens 44, A. Poot 44, A. Staalduinen 43, J. Vermeulen 43, J. Kleijwegt 43, K, van Roon 42, H. Simons 41, C. J. Poot 41, Fr. van Staalduinen Pzn 41, G. Bakker 40, A. H. van Dorp 40, G. Poot 40, P. Boeke- steijn 40, A, J. Boekesteijn 39. IJ, Boeke- steijn 37 en H. Groenewegen 36 punten. Vrije baan op basis van 30 punten; M. C. Verploegh 30, C. Kleijn Hessellnk 30, M. P. Hanemaaijer 30, J. W. Groenewegen 30, G Dekker 30, C. J. Poot 30, W. Sonneveld 29, K. van Roon 28, J. van Zwienen 293, Fr van Staalduinen Wzn 28, J. A. King- ma 28, W. van Dijk 27, A. Poot 27, Fr. van Staalduinen Pzn, 27, J. Kleijwegt 27, H. Groenewegen 2, G. Poot en A. Staal duinen 24 punten. Barendrecht en ZuidlancX hebben ge meen, dat beide ploegen er nog maar bar weinig van terecht hebben gebracht. Moge lijk dat zulks ook zal blijken in de onder linge strijd, waarin Zuldlands papieren overigens iets beter genoteerd zijn. dan die van Barendrecht. Bij NSWHecrjansdam gaat het er om wie van de twee ploegen aansluiting zal houden met de kopgroep, waarbij ter rein voordeel van doorslaggevend belang zal blijken te zijn. EOV zal met enige inspanning het onge slagen rekord welen te prolongeren tegen gastheer Den Bommel, terwijl Rockanje favoriet is tegen Stellendam. OFB wacht bij ZBVH een warme ontvangst, hoewel de gasten toch beslist wel sterker zullen blijken te zijn. Heiaenoord kan stevig In rle hoofdmacht blijven marcheren, als er tenminste gewonnen wordt van TGGR. Rhooo zal in eigen huis niet tegen Rozen burg opgewassen blijken te Zijn. evenmin als SNS tegen ZWSH. Hellevoetsluls kan ccn opfrissertje best gebruiken, hoewel dat tegen Energie al lesbehalve gemakkelijk zal blijken te zijn. GOZ blijft in de running door ven Oldi te winnen, terwijl Goudswaardse Boys de fraaie positie aan kop in. 3C, door gast heer Stedos niet zuilen laten bederven. Smitshoek tippen wij als favoriet tegen HCSZ, maar Zinkwegsc Boys zuilen het tegen Culeyon.-Zwaluwen niet kunnen bol werken. Om nog niet meer in moeilijkhe den te geraken zal Slikkerveer tegen SpartaanHJO goed voor den dag moeten ko men, wil er tenminste een. klein kansje op winst bestaan. Tafeltennis te Maassluis Na de 7—3 zege op Milksteamers 5 neemt het eerste tafeltennis team van Key en. Kramer uit Maassluis de eerste plaats op de ranglijst in. Alvorens tot dit resul taat te komen, werd er bij het ongeslagen Müksteamers fel om de punten gestre den. Er waren veel goede partijen bij. welke vaak in de derde game beslist moesten worden, zodat deze wedstrijd ook veel spanning kende. J. 't Hart won weer driemaal én heeft in deze competitie nog geen enkele persoonlijke nederlaag gele den D. Bergwerff won tweemaal en H. Foncke éénmaal. K. en K. heeft nu acht punten uit vier ontmoetingen en heeft twee punten voorsprong op de concurren ten. K. en K. 3 behaalde bij Noad 3de vier de zege in successie. Bij een 52 voor sprong voor het K. en K. team, besliste H. 't Hart 4® wedstrijd in het voordeel van de Maassluizers door ook zijn derde partij te winnen. P. Doelman won twee maal en R. Buitenhuis verloor alles. De uitslag werd 64 en daardoor steeg het 3e team naar de dorde plaats op de ranglijst. Het speelde niet Te Maassluis gevonden Aan het bureau van politie te Maassluis zijn inlichtingen te bekomen over de vol gende tussen 15 en 30 november gevonden voorwerpen; 1 paar dameshandschoenen, brocha (bladmotief), grijze ballpoint, rode shawl, schooletui met inh, zwarte dameshand schoen, blauw kinderwantje, snoer met stekkers, plastic schooletui met inh. brui ne leren damesportemonnaie inh. f1,26, witte portemonriaie inh. f2,50, rode dames- beurs, muntbiljet f2,50, zwarte plastic kinderportemonnaie, grijze herenhand schoen, aansteker, aktetas inh. 2 muziek boeken en het blad „Tussen de rails", blauw damesshawltje, rolschaatssleuteltje, gouden kïnderringetie, grijze handschoen, geruit etui inh. passer, balpennen en vul pen, bruine dameshandschoen, rood net inh, badhanddoek, grijze herenhandschoen, groen boodschappennet, kinderwant, rods kinderwamt, zakspiegel plus kam, bruine kinderwanten,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2