Mi HUBBUB Is een nieuw zwembad wel wens< voor aan de Maas Schiedam? Koninklijke onderscheidingen bij de Ver. Glasfabrieken Cl Hoed oorzaak van ernstige schade im Uitbreiding Groenoord en Sportfondsenbad beter De nieuwe films in de komende dagen Onzekerheid Poldervaart wreekt zich ZATERDAG EEN CYCLE-CROSS IN HET STERREBOS tfK Uit het politierapport Gemeente Schiedam AT (T) AAR, ANNEER. Geen helicopters bij Bols en de Koning Binnenbrandje in de Kreupelslraat Hond bezorgt dame dubbele armbreuk Cultureel fonds biedt Orpheus koortverk aan Film in jeugddienst Opstandingskerk Mutaties bij HAV-bank en Nieuwe HAV-bank Kerstdeclamatie bij Chr. vrouwen Vlaardingen Afscheidsdienst wika Kandel PLAIDS EN PLAIDHOEZEN Roofdajentwhrnp m IidMttw SCHIEDAM, BROERSVEST 3 TELEFOON 268091 over bezorging: Schiedam: van 18.3019,30 uur KLACHTEN Tel. 26 72 S2, Rotterdamsedijk 232c Kethel: Tel, 018U8—252, Kerk- weg 79. ROTTSRDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 18 DECEMBER 1964 Vrij ernstig beschadigd werden twee personenauto's in de Westfrankelandse- strsat. Dit ongeluk gebeurde toen D v. W. met zijr. personenauto de Westfrarke- landsestraat inreed, door een oneffenheid Ju de weg met zijn hoofd tegen het dak terecht kwam. Nog was er niets gebeurd, indien D. van W. geen hoed op had die hem kennelijk enkele maten te groot was. maar nu dit wel het geval was zakte da hoed ovet zijn oren, waardoor hij uiter aard helemaal de macht over zijn <*tuur kwijt raakte. Het gevolg was dot hij tegen een personenauto, eigendom van R. K., botste, die toen ook een dringende repa- ralsebeuri nodig had, Twee bromfietsen werden gistermorgen vrij ernstig beschadigd tc.cn op het rij wiel pud van de B.K.-laan do bromfiets van de 16-jaiige B. van der H. en de brom fiets vah E, B. uit Rotterdam met de sturen tegen elkaar kwamen en beióen iegen de grond tuimelden. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een zware hersenschudding en enkele hoofdwonden liep gisteravond om zes uur de motorrijder J. S. op toen hij op de kruising van de Vlaardingerdijk en de Nieuwe Dam!aan tegen een stilstaande personenauto botste, zijn evenwicht ver loor cn tegen de straatstenen smakte. Ilij is door de GO cn GD naar het gemeente ziekenhuis gebracht, waar hij ter ver pleging is opgenomen. /AVER NIET al ie lange tijd, naar ver- wacht mag worden aanstonds na net gereedkomen van de nieuwe waterkering die op last van de Hoogheemraadschappen Heli- en Schieland langs onze stad wordt aangelegd, 2al worden begonnen met le bouw van een nieuw (derde) zwembad. Dit bad zal komen, ongeveer op de plaats waar voordien het oude „open bad" lag, tei hoogte van het SW-terrein aan de Ha vendijk.- Om de aanleg van dit bad mo gelijk te maken heeft men in het oorspron kelijk plan van Delfland, 'waarop de dijk. neg recht staat aangegeven, een bocht ont worpen, zodat het mogelijk wordt het bad evenals bet oude buitendijks te bou wer. Op veel punten vertoont het nieuwe bat-sin trouwens overeenkomst met zijn voetganger. Het is niet overdekt, onge veer van gelijke grootte en evenals voor heen zal de ruimte rondom het bad beslag genomen, worden door een aantal» nieuwe bad gesloten zullen zijn en de lfÏAiuIhnlpIfle ,1—+ „Hti—,nl rïlU -i a n ..,.H "fit^VLrtTTV 7tU^l^1l1.<ïitïTPn' ïirfl Hf-ht kleedhokjes, <iat; vrijwel alle zijden vult. Do vernieuwingen zullen hoofdzakelijk be stsan uit een zuiveringsapparaiuur. Ver- de» is nieuw dat het bad niet in open ver binding staat met de Wilhelminahaven, De bouw van dit bad is een uitvloeisel van een belofte, die de Gemeente enkele ja ren geleden deed bij het afbreken van het „epen bad", hoofdzakelijk aan de bewo ners van Schiedam-Zuid. Zij hield, in, dat zodra tijd en ruimte aanwezig waren met de bouw van een nieuw bad in deze om geving zou worden begonnen, dat, net ais zijn voorganger hoofdzakelijk bestemd zou zijn voor de bewoners van de dichtstbij zijnde stadswijk. Dit laatste is niet de op zet van de Gemeente, doch een logisch voortvloeisel uit de ligging van het bad e:i het feit, dat het minder accommoda tie biedt dan. Groenoord. Hoeveel de bouw van dit zwembad zal gaar kosten, is op het ogenblik nog niet bekend, maar aangenomen mag worden, dat dit meer zal zijn dan enige tiendui zenden guldens. De vraag rijst .nierbij of het voor de Gemeente niet aanlokkelijker is dit bedrag le spenderen aan de bouw GEMEENTELIJKE KENNISGEVING In verband met hri MMvorrrn van reparatie- werken aan c}e Verb(iicl|i}g«»C£ met Vlaar- dlagen. - de VI A AFDING F.Jiüji Jk - zal op zaterdag, IS december en zondag .20 december ■.s. het verkeer op dit vcggcdealle ernstig worden gestremd- Autobestuurders wordt aangeraden zoveel mogelijk d?r wegge de ene te myden. Schiedam, 17 decembe UhlJ. vrijdag is december De Rank, ïe.uur: Ned. ver. v. Huisvrouwen: Kerstf eest. Sursum Corda, 20 uur: SSV „HBS": Leden vergadering. Musis sacrum, 20 uur: WiUetn de Zwijger- school I: Feestavond- Stedelijk Museum, 20:13 uur: Opening vun tentoonstelling van tekeningen, gouaches, schilderijen van Jaap Nannlnga uit Sohie- datme collecties. Grafiek van Johnny Fried- laendei* en Sao-Wou-Ki Kantine Cartonnagefahriek, 20 uur: Uitreiking Nleuwsbladbekcr aan winnaar ABC-conn- petie. Galerie Honger. 20.30 uur: Opening expositie otto Dieko. Galerie Punt vier, 20 uur: Opening Expositie Ton van Os. ZATERDAG 19 DECEMBER Aula Stedelijk Museum, 20.15 uur: Ver-Vrien den van het Sted. Museum: Concert door het Muziekgezelschap „intertexta". Irene, 20 Handbalver. DWS: Kontoktavond. Tivoll, 20.30 uur: Sjs Guiüaume: Dansavond- Arcade, 20 u.: The Dynamite Strings: Dansen. CJy Gebouw, 19 uur; SOC- Passé Partout: Soosa vond, Chr. Soc. Belangen, 20 uur: SKAV: Concert Sursum Corda, 1* »ur: Wandelsportveremgins Schiedam Zuid: Contactmiddag. Irene, 2Q uur: The starüghhsrs: Dansen. Irene, 23 uur: NHGE: Kerstmiddag- Zandvlakte, 15 uur: Cycle cross voor profs. FILMS. Passage Theaters „De man met de geheime formule". 18 J-: dag. 2 en 8.13 uur; za. en zo. 2, 4.15, 7, 925 UUr. Blcmopole Theater: The kiss of the Vampire, 2 en 8.15 uur. EXPOSITIES Galerie Wiegtnap: werken van Nico Benschop Galerie CCC: WCrk'r.n Sacn Mlddieton- APOTnEEK Jtnsen, Swammerdamsing»! <1. tal. Win? va» een nieuw bassin in het Bad Groen oord of aan .een subsidie voor de nog steeds op handen zijnde uitbreiding van het Sportfondsenbad. Immers, nier wordt een groot bedrag uitgegeven aan een bassin, dat gezien de ruimte die ervoor beschik baar is, te klein is voor instructiebad zodat de scholen in de omtrek toch nog aangewezen blijven op Groenoord of Het Sportfondsenbad terwijl het slechts en kele "maanden per jaar gebruikt kan wor den en dan nog niet eens door de gehele bevolking. Bovendien kan voor de Gemeente nog een punt van overweging zijn, dat Groen oord zelfs op. de warmste dagen plaats kan bieden aan de stroom zwemlusti<gen en dus in de eerste instantie voor cLe ge hele stad een nieuw bad niet noodzakelijk is. Het moeilijke punt ligt juist in de win termaanden, waarin zowel Gróeroord stroom zwemliisfigenzich. uitsluitend richt 09 het nu' zo-langzamerhand wel erg klein geworden Sportfondsenbad. TAE BOUW VAN EEN NIEUW open zwembad zou in een ander licht komen te staan wanneer tij geschiedde in het kader van een plan dat voorzag in een aantal zwembaden voor de stadswijken apart met daarbij Groenoord als onder deel van het recreatiecentrum langs da Poldervaart. Dit is echter geenszins de bedoeling. Het betreft hier louter het "na komen van een belofte welke werd gedaan na het afbreken van het oude bad en vóór de bouw van Bad Groenoord. Ons inziens heeft de Gemeente daarmee haar belofte reeds volledig Ingelost. Immers, het oude open bad stond, hoewel veel te klein, ten dienste van de gehele stad evenals Bad Groenoord nu. De overweging van de be woners van Schiedam Zuid, dat Bad Qroen oord wel wat ver van huis is en beloofd nu eenmaal beloofd is.'mag verder voor de Gemeente geen punt van overweging zijn. Inderdaad is de weg naar Tuindorp Ke&hel vanuit Schiedam Zuid een tamelijk lange afstand, echter niet veel verder dan vanuit het uiterste westen of oosten van rle stad. Bovendien wordt deze afstand nog verkort door de goede verbindingen, wel ke tussen Schiedam Zuid en het Centrum plus de noordelijk daarvan gelegen stads wijken bestaan. Die lange afstand kan een punt van overweging zijn voor steden tor grootte van Rotterdam en Amsterdam, niet echter voor Schiedam, waar gezien het in wonertal. decentralisatie onmiddellijk leidt lot versnippering. Op het dak van een dochterbedrijf van Dc Koning en Bols aan de Honnerlage telaan, zal morgen als het weer h*t toe laat, een lichtreclame geplaatst worden. Twee delta kranen zuilen de last van 10 toil op bet dak hijsen. Het gevaarte heeft een lengte van IS meter en is 7 meter hoog. liet hoogste punt van het gebouw zal dan 40 meter zijn. De lichtreclame wordt op de diagonaal gezet, zodat deze vanaf beide kanten zichtbaar is. Het plan, dat het gevaarte met twee helicopters zou worden geplaatst, moest men helaas laten vallen, daar deze te dicht bij elkaar zouden kunnen komen, hetgeen dooy de Rijksluchtvaartdienst verboden is. Een binnenbrandje ontstond in het pand Kreupelslraat 50a bewoond door de fami lie K. Het behang vatte vlam door over verhitting van de kachel. De bewoners heb ben het vuur geblust en de brandweer heeft de gloeiende kachel naar buiten ge werkt. De schade is tot het behang be perkt gebleven. Dc plaats, waar het nieuwe openlucht zwembad Zuid zou moeten komen. Ongunstig ook is de ligging van 't nieu we bad. Aan de Wilhelminahaven temidden van Scheepswerven en industrieterreinen is een plaatsje ingeruimd voor een zwem bad. In de meest letterlijke zin een hoekj waar de omwonenden kunnen baden- Plaats voor werkelijke recreatie in het zwembad is er niet- Zou ze er zijn dan zou bovendien de rust nog voortdurend ver verstoord worden door de herrie van de na bijgelegen scheepswerven, de rook van ri< schepen en de drukte in de W-ilhelminaha .ven. We.iswaar wordt rond Groenoord ook gewerkt, maar het maakt verschil of in d> nabijheid van een recreatieterrein gebouw wordt aan een nieuwe stadswijk of dat zij is omgeven door een keten van zware in dustrieën. Een andere plaats hiervoor is in deze omtrek niet te vinden, of het zou in he het Volkspark moeten zijn, maar om het daar aan te leggen, dat zou te veel opslok ken van het recreatiegebied, in e« om on ze stad, waarmee we zuinig moeten om springen. TTET GEHELE PLAN overziend, kom! ■^-J-het ons voor, dat er nog wel heel wat vijfen en zessen zullen zijn voor het wórdt verwezenlijkt. Er zijn ui. te veel argumen ten tegen. I11 de eerste plaats het feit, dat het slechts een wijkzwembad zal worden. Als daaraan behoefte bestaat, kan <le ge meenschap daarin beier voorzien door het uitbreiden vna Bail Groenoord (of het Sportfondsenbad) en het scheppen van een betere verbinding daar naar toe. I,n de tweede plaats, dat het nieuwe zwembad een zwemplaats in ,.de meest naakte ge daante" zal worde». Dat wil zeggen ontdaa vaiti moderne dingen, zoals de speelwei den en het terrasje, ontdaan dus ooft van de mogelijkheid om zonnebaden te nemen. In de derde plaats zal men wel moeten overgaan tot waterzuivering, zoals dan ook werkelijk In de plannen verdisconteerd is, want de vieze ongezonde toestand van wel eer dient nooit terug te keren. Maar als meti dan zuiveringsinstallaties gaat bouwen jaagt dat de prijs van het nieuwe zwembad op tot wederom eftn paar miljoen gulden Vooral dit laatste zal, gezien de hoogte van de rentevoet en de laagte van het lenlngs- plafond, een argument zijn om de verwe- zenlïjkif.ig der plannen nog veie jaren af fe remmen. Het gaat tenslotte niet aan ten behoeve van een handjevol Gorzenarcn de rentelast van Schiedam met 120.000 fijri. op te voeren, als voor een fractie van dit geld een hetere oplossing kan worden ver kregen. Aan een aantal werknemers van de NV Verenigde Glasfabrieken in Schiedam is een koninklijke onderscheiding toegekend wegens langdurige en trouwe dienst. Zij hebben allen een veertigjarig dienstver band of langer achter de rug. Het zijn de heren W. Nels, baas-contro leur bij de afö. sortering en verpakking: J. If. van Son wonende in Delft, voorman bij de N.V. in Delft; J, Flipse corveeër bij de huish. dienst; M, G. Pielerse, smid; J. H. Kraan, machinist in de volautomatische fabriek en A. v. d. Windt, glasruimer. De heer "W. N«!s werd begiftigd met de zilveren eremedaille verbonden aan de Or- Een vreedzame wielrijdster in. Kethel, mevr. v, d. Sloot is het slachtoffer gewor den van de agressieve bedoelingen van een hond. Deze kwam met .zijn achtjarige baas uit. het postkantoor en ontwaard de zijn aartsvijandin, de 'grijze poes van de overburen. De achtjarige jongen kon de wilde gevoelens van de hond niet in toom houden en liet de lijn los. Juist op dat mo ment fietste mevrouw v.d. Sloot voorbij en de hond sprong hoog tegen haar voor wiel op. Zij kwam te vallen en brak daar bij haar rechterarm op twee plaatsen. VOLGELINGEN VAN DRACVLA Bij h®t Monopole Theater draaitdeze week als hoofdfilm ,.De volgelingen van Dracuia". een van die lugubere vampi*— renfilms, die ditmaal een jong bruidspaar plaatst in éen maalstroom' van schokken de mysteries en griezelige terreur. Tijdens een gemaskerd bal in liet kasteel van dr. Ra vna, een wat mensenschuwe geleerde, slaat de vampier toe. Dit is da» dr. Rav- na, de gastheer, maar uitgerust met gloei ende ogen, lange snijtanden en een honger naar... mensenvlees. Er is veel geheim zinnigheid. Het bruidje is verdwenen en kan maar moeilijk worden opgesp oord- Het kasteel bergt ook een vrouwelijke vampier, maar gelukkig is er een profes sor Zimmer, die bezweringsformules kent en deze toepast om alle vampiers uit d« wereld te helpen. Dit geschiedt dan ui ter- aard op het laatste moment, maar toch nog op tijd om het balaagde bruidje te redden, In Monopole, MAN MET GEHEIME FORMULE Dirk Bogarüe is deze week behalve als diabolische butler ook te 2ien als een schrijver zonder Inspiratie, die genoeglijk van de (Britse) steun leeft^ totdat hij wordt opgeschrikt door een baantje, dat hij niet kan afslaan zonder zijn steungeld te ver spelen. In de kleurenfilm ,,Hot enough for June" (,,De man niet de geheime formu le") toonfc hij ook in. het komische genre De Regenten van de Stichting Cultureel Fonds Schiedam hebben besloten aan de Schiedamse Mannenzangvereniging „Or pheus" bij gelegenheid van haar 100-jarig bestaan in september 1966 een koorwerk voor mannen zangverenigingen aan te bid den. De opdracht hiervoor is inmiddels verstrekt aan de bekende toonkunstenaar Marius Monnikendam, die deze opdracht heeft aanvaard. Na overleg met bestuur en dirigent van Orpheus" heeft de heer Monnikendam be sloten een Magnificat voor mannenkoor met solist(e) en orkest te componeren. Met opzet is de Latijnse taal gekozen, opdat dit koorwerk zonder bezwaar ook voor uitvoeringen in het buitenland kan worden gebruikt. Dit is de eerste bijdrage, die de stichting Cultureel Fonds Schiedam verstrekt, tot het bereiken van haar doel t.w. het cultu rele leven in. Schiedam te steunen, c.q. te stimuleren; dit echter slechts wanneer daartoe andere middelen ontbreken. Kerstconcert van de S.KA.V. Op zater dag 19 december a.s.. 's avonds 8 uur in gebouw Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73, geeft de Sch. Xlavar Accordeon Ver eniging SKAV een concert, waarbij stuk ken zullen worden gespeeld van L. Boëll mann, H. Grceneweg. J. S. Bach. A. Co lelli, J. P. Sweelincfc en A. Guibnant. Dc SKAV speelt onder leiding van de heer H. Groene weg. Nabij de Blauwe Brug, waar het zand- lichaam voor Rijksweg 20 ophoudt om aan de andere kant van de Poldervaart weer op te duiken, heeft dc Rijkswaterstaat de ze constructie geplaatst, die de verwach ting oproepts dat weldra met de overbrug ging van de 'poldervaart zal worden begon nen. Zo is het echter niet. Hoewel steeds meer in tijdnood gerakend, is men bij de Rijkswaterstaat toch nog niet besloten, wat het zal worden: een brug of een grote dui ker. Zoals men weet verkeert men in twij fel, aangezien nog niet bekend is, wat er met de Poldervaart zal gebeuren. Wordt ze opgeheven en drooggelegd of blijft ze: gehandhaafd? i In het eerste geval wordt de brug in Rijksweg 20 overbodig en kan een uitgave gave van ca. een miljoen gld. belangrijk worden beperkt, in het tweede geval is een dam voor Rijksweg 20 met een duiker voor het eventueel nog overblijvende water vol doende. Om op alle besluiten voorbereid te zijn. heeft men de heipalen reeds ter zijde van de dijk opgeslagen en ook enorme hoe veelheden zand aangevoerd. Een beslissing op korte termijn is nodig omdat de Rijks- Weg tegelijk klaar moet zijn met de toe komstige Benelux-tunnel. zijn mannetje (of eigenlijk mannetjes, want hij moet zich nog al eens vermom men) te staan; onder regisseur Ralph Tho mas speelde hij trouwens ook jïI .verschil lende malen in de „Doctor..."-kluchten. Ditmaal is hij spion tegen wil en dank: het baantje bij een glasfabriek brengt hem namelijk met een vage opdracht naar Pra3g (hij is er voor uitgezocht, omdat hij daar geboren is en Tsjechisch spreekt) daar blijkt hem al spoedig dat hij spiona ge moet bedrijven. De Tsjechischs staats politie legt hem het vuur zo na aan de schenen, dat hij zich achtereenvolgens in de kostuums van een kelner, een loodgie ter. 'n Tjech-in-klederdracht en een melk boer moet steken om de veilige haven van de Britse ambassade heelhuids te berei ken. De film start overrompelend met een geestige satire op de Britse geheime dienst waarin Robert Morley als het hoofd een belangrijk aandeel heeft, maar zodra de handeling zich naar Praag verplaatst, be perken de meeste grapjes zich tot de gro ve middelmaat. Omdat Ralph Thomas de opnamen moeilijk ter plaatse kon \'ervaar- digen^ is hij met de hele filmploeg naar. Padua gegaan, zodat de situatie achter het ijzeren gordijn hoofdzakelijk met Tsjechi sche bordjes en opschriften n*oest worden gesuggereerd en liet vele Praagse barok duidelijk van Itaïiaansen huize is. In Passage. In de Opstandingskerk 2al zondagavond om zeven uur een jeugddienst worden ge houden, uitgaande van de Hervormde Jeugdraad. Deze dienst 2all een bijzonder karakter dragen doordat er een experi ment zal plaatsvinden. De Herv. Jeugd raad wil? nl. d$ze jeugddiensten inderdaad echte diensten voor jonge mensen doen zijn en heeft daartoe een ruime plaats voor het experiment ingeruimd. In reeds eer der gehouden jeugddiensten werden 'n spel en een klankbeeld ten beste gegeven en a.s. zondag zal thans een speciale film vertoond warden. Het is de film „Tijd", gemaakt door de TV-medewerker Jan van Hiilo, gemaakt in zijn amateurtijö, In de ze korte film laat v. Hillo op moderne wijze de bijbelse, visie over wat „tijd" is zien. Na de film zal ds. A. le Coq, jeugd- predikant, een korte predikatie houden. Na de ongeveer een uur durende dienst blijven de jongeren nog bijeen om onder het genot van een kopje koffie een ge spreksgroep te vormen. Men zal daar be spreken of dit nieuwe experiment voor herhaling vatbaar is of dat men andere wegen zal moeten inslaan. Om regelmaat in deze jeugdddtensten te krijgen wil men in 1965 eens in de maand deze jongeren- diensten houden, telkens op zondagavond zeven uur in de Opstandingskerk. Per 1 januari 1965 heelt de directie van de HAV-bank bijzondere procuratie ver leend aan dó heren M. van Aalst chef va» de fiscale afdeling en aan mr. N. P- van Riessen. chef van dè juridische afd. De heer Mr. K. Molenkan is benoemd tot adj. directeurvan dë Nieuwe HAV-Bank, De heer C. D. Nolta. chef van de afö. Brand en inbraak, gaat op' 31 december met pen sioen;' hij wordt opgevolgd door de beer A. Hatenboer, aan wie tevens procuratie ls verleend Bijzondere procuratie is ver leend aan de heer mr. N. P. van Riessen, chef van de Juridische afdeling voor kwes ties, deze afdeling betreffend. de van Oranje-Nassau. terwijl de anderen begiftigd werden met de bronzen ere-me- daille verbonden aan dc Orde van Oranje- Nassau. Op een speciale bijeenkomst vrij dagmiddag op het bedrijf heeft burgemees ter Peek de jubilarissen toegesproken en hun de toegekende onderscheidingen uitge reikt.. ALKMAARS BURGE MEESTER OPVOLGER VAN MR. PEEK Een gerucht wil, dat Jn de plaats t van burgemeester mr. J. IV- Peek de burgemeester van Alkmaar, mr, dr. II. J. Wytema tot eerste burger van onze stad zal worden benoemd. De heer Wytema is van Doopsgezinden huize e» lid va» de P.v.tLA. Een zeer bekwame figuur, maar geen uitge sproken partijganger. Zijn vader was burgemeester van Rotterdam. Bij informatie in Alkmaar weigerde merrouw Wytema inlichtingen te ver strekken. Mr. Wytema zelf was In conferentie en onbereikbaar. Ter St- ere larie In Schiedam wist men van niels. In Den Haag deelde men mee, dat nog geen beslissing over de op vei- güjg van burgemeester Peek I» geno men. Pas als Hare Majesteit het KB 'f inzake een benoeming heeft getekend, kunnen mededelingen aan de pers worden verwacht. De Ned. Christen Vrouwen Bond te Schiedam, die tegenwoordig uit twee af delingen. bestaat. Centrum en Nleuwland, hield donderdagavond twee Kerstsamén- kömsten. De afdeling Centrum kwam bij een in het Geret Jeugdhuis. De presiden te mej. D. yan Apeldoorn had'hier de lei- ding Naast het liturgische gedeelte van de avond werd er gedeclameerd. Bijzonder treffend was het verhaal „Het Ms nu a van de Pool" van de bekende au teur Anthon van. Kampen. Spruite Davids van Jacobus Revius was geheel in de Kerkstsfeer. Voor de afdeling Nieuwland, die voor', deze gelegenheid in de zaal van de Mag- na]ia Dei-kerk haar Kerstwijdingsbijeen- komst had vertelde mevr. a. kerstens— van Zijl over „Kerstgeschenk" van Top Nseff. De avond stond onder leiding van cle presidente mevr. M. Valkenburg- Gerritse, terwijl mej. Beek voor pianobege leiding zorgde. Beide bijeenkomsten itok- ken veel belangstelling. Padvïnderskerstdïenst Het Nederlands Padvindsters Gilde en de vereniging De Necfedandse Padvinders willen zaterdag 19 december een gezamenlijke Kerstdienst houden in de Opstandingskerk aar de Buig,;: Honneflage Gretelaan. Deze diens*, begint?' om 7 uur en zal worden geleid door de- Hervormde jeugdpredikarit ds. A. ie CÓQ, Leden van beide verenigingen, alsmede, oud.padvinders enbelangstellenden, zijn van harte .welkom. Schietwedstrijden te Maasland De Schietvereniging Maasland heeft wedstrijden gehouden, waarvan ae uitsla gen luiden:. Korpswedstrijd op basis van 50 punten; M P Hanemaaijer 50, J. J. van Buur en 50, W. van Dijk 49, H. J. Korpel 48 J. van Zwiemen 46, J. W. Groene we gen 46, W. van Roon 45, A. van den Berg 44 J. J, Jörgens 44 A. Poot 43, I. J, Boekestijn 43 Fr, va» Staalduinen. 43, G. Dekker 42, A. H van Dorp 41, A, Korpel 41, W. Zonneveld 40. C. Poot 40, A. van Staalduinen 39, W. L.'Si mon» 38, T. Jörgens 34 en G. Bakker 33 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: Fe. van Staalduinen 30, J. van Zwienen 29, G. Dekker 29, M, P. Hanemaaijer 29, H. J. Korpel, 29, C. Poot "Dzn. 29, W. van Dijk 28,. W. Zonneveld 27, A. van Jörgens 24 en A. H. van Dorp 2i punten. Maandag 21 december schiet de vereni ging voor kerstbout Bovendien is er deze avond gelegenheid voor sjoelen, speerwer pen etc. Showavond te Rozenburg Uonka Veedt zaterdagavond op* in zaal 't CentaLtf^e Rozenburg. De zange-v res, die bekgfflpv«^St als.de vertolkster van het Zuid-Afristaafise lied, zal begeleid wpr- den door het showork^t De Mega's uit Rotterdam. In een speciale jeugddienst op zondag 27 december zal in de Nieuw eKerk aan de Binnensingel afscheid worden genome» van wika I. Kandel. Deze dienst begint avonds 7 uur, na afloop waarvan gele genheid bestaat persoonlijk van de familie Kandel afschepte nemen. Zaterdagmiddag om 14 uur gaat de eerste grote Nationale Cycle-cross van Schiedam van start in het Sterrebos. Dt Schiedamse Wielervereniging ,^chie. ■dam'" is er in geslaagd bijna 100 renners lit geheel Nederland aan de start te krij ger.. In de catagorie profs, onafhankelij- ken en amateurs treffen wij de beste crossers van Nederland aan o.a. Jan Rud- gers, kampioen van Nederland Cycle-cross. 1964, verder Huub Harings, die bij de Ned Kampioenschappen 2e werd- Verder neg de renners M. Brinkman en J. van Geest, die hun sporen reeds verdienden in diver se ritten om de wereldkampioenschappen. Dan de zeer goede crossers R'J'tcnoerg en Middelkoop (winnaar van de „Ronde van de Kempen" en Kamp. van Rotter dam 1964). Onder de. profs lezen wij o.a. de liftmen vau de bekende Rotterdammer Th to Sijthoff en de Sclieveninger J^iet van det Lans. De profs, bnafhankelïjken en amateurs rijden 23 km. De start is om 15.00 uur. Vooraf om 14.00 uur, starten de nieuwe lingen. Deze groep bestaat uit ongeveer' 40 renners. Do organisatie werd mogelijk gemaakt dooi: de medewerking van de heer Van de Bor, directeur van een machinefabriek m Schiedam. De toegaug tot deze bijzonder interessante wieler-cross is gratis 100 oct. zuiver wol Korte 'singelstraat 11 a-b telefoon 69G28, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2