Brandweer en afscheid van namen politiekorps de burgemeester i FW HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ,Ne Juppiter quidam omnibus': niet ieder naar de zin Ook de ambtenaren namen heden afscheid Sport voor ui tzi c ht voor komend weekeinde Zwollerkerspelaar reed te hard hier en elders KLACHTEN Winkelstand gebaat bij avondverkoop Predikbeurten Schiedatnse dammers Indrukwekkend défilé voor het stadhuis Techn. School vierde gezellig Kerst Milde stemming bij de kantonrechter VOOR DE KANTONRECHTER Kerstreductie bij Mr. Van Vloten Langs de kerstzalen van Schiedam AT <T) AAR. 4 ANMEË& ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 24 DECEMBER 19B4 Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 263091 over bezorging: Schiedam: van 18.3019.30 uur Tel. 26 72 92, Rotterdamsedïjk 232c. Kethel: Tel. 01808 - 252, Kerk weg 79. Na liet défilé, dat de burgemeester en zijn echtgenote op het hordes van het stadhuis hebben afgenomen, kwamen de brandweerlieden en de leden van het politiekorps in de Aula bijeen om te luisteren naar enkele toe spraken, die commissaris K. Rijpma, namens het politiekorps, en de heer A. Keuzekamp, commandant van het Brandweerkorps Schiedam tot de burgemeester richtten. De heer Rijpma meldde, dat het gehele politic korps, met uitzondering van enkele zieken, in de Aula aanwezig was Hjj schetste welk een snelle ontwikkeling het politie-apparaat in de 18 jaren van de ambtsperiode van burgemeester Peek had doorgemaakt. In 1946 waren er geen surveillancewagens met mobilofoon, geen jeugd- brigadiers, geen gadsometers. maar ook moderne termen ais faii-out, be stedingsbeperking, bouwvolume waren nog onbekende begrippen. In 1946 beschikte de politie nog slechts over een uitrukauto, drie andere auto's en een motor met zijspan, thans zijn er tien wagens en twee mo toren. Anderzijds was 1946 een jaar met 201 aanrijdingen (waarvan 8 met dodelijke afloop) en heeft 1964 tot dusver 2245 aanrijdingen gehad, met helaas zeven doden. In 1948 was bet hier nog gemoedelijk. De politie had o.a. de taak om 18.000 ossen naar het slachthuis te leiden, die in de Merwehaven werden aangevoerd uit Ierland. Stei je dat voor bij de 30.000 auto's van thans Niet slechts het verkeer, ook de cherche moest zieh aanpassen en is thans modem ingericht, De opleiding der agenten is aanmerkelijk verbeterd. Spr. memo reerde de belangrijke gebeurtenissen, ■waarbij de burgemeester betrokken geweest, zo o.xn. de bezoeken van Hare Majesteit de Koningin en van de Com missaris van de Koningin. Hij roemde het begrip, dat de burgemeester steeds voor de moeilijke taak van de politie heeft gehad en de prettige verstandhouding die hU persoonlijk met de burgemeester had. Deze is niet slechts de geest van he* po litiekorps ten goede gekomen maar ook de bevolking van Schiedam. Namens het gehele politiepersoneel van hoog tot laag bood hij de burgemeester daarop ter her innering een fiets ten geschenke 3an. De burgemeester beproefde t rijwiel meteen: mevr. Peek zette zich achterop, maar helaas verloor de burgemeester het even wicht. zodat hij slechts enkele meters vooruit kwam, genoeg echter om te con stateren, dat het sportkarretje hem goed beviel. Snelle ontplooiing Na de heer Rijpma, sprak de heer Keu zenkamp, de commandant van de Schie- damse brandweer, die met voldoening constateerde, dat dank zij de Steun van de burgemeester de brandweer thans over het modernste materiaal beschikt. De heer Keuzenkamp memoreerde, dat de brand weer hier berooid uit de oorlog is opge komen en als door een wonder in 1947 de naar Duitsland weggevoerde brandweer ladder terug kreeg. Dunk zij de tussen komst van de burgemeester kon de ladder goeddeels op kosten van het Rijk worden gerepareerd, Uitvoerig ging spr. na, hoe geleidelijk nieuw materiaal kon worden aangeschaft, kort geleden nog een zeer De openstelling van dc winkels na 7.es uur is voor vrijwel alle winkeliers een suc ces geweest Althans te oordelen naar de drukte, die iedere avond zo tussen zeven en negen uur heerst, vooral in de winkeï- galerij's en het centrum van onze stad, Het zijn. heus niet alleen de banketwinkels, die over een echte kerstdrukte spreken en ook niet alleen de sigarenwinkeliers en wijnhandelaren. Ook de winkels met ge- schenker» als galanteriewaren, zeep en eau de cologne en zelfs dc kruidenierszaken hebben reeds drukke koopavonden achter de rug. Ook de volgende week zal deze drukte wel voortduren. belangrijke nieuwe ladderwagen. Ook het personeel van de brandweer, erkentelijk voor het betoonde vertrouwen, bood de burgemeester een geschenk aan, en wel een in een boekomslag verborgen büeken- bon. De burgemeester beantwoordde beide sprekers met een van de meest geslaagde redevoeringen, die hij ooit heeft gehou den. Hij was voornemens de fiets te ge bruiken om Schiedam nu eens nader te gaan verkennen. In een auto rijdende ziet men nl. minder dan op een fiets. Tóen hij als burgemeester werd geïnstalleerd In Alkemade, had de Commissaris van de Koningin hem het gebruik van de auto ontraden met het oog op het contact met de bevolking. „Nu kon ik", aldus de burgemeester, „dus weer beginnen, zoals ik 36 jaar geleden ben begonnen, nl, per fiets. Alleen ontbreekt me een papiertje, 6 De burgemeester op de nieuwe fiets. nl. mijn aanstelling tot onbezoldigd veld wachter, om me volledig verdienstelijk te komen maken. Hij dankte de brandweer voor de boeken bom die hij wilde omzetten in een boek over de kunst, een naslagwerk, dat hij tientallen keren hoopte te kunnen raad plegen, Politie en brandweer beide, aldus de burgemeester, hebben een grote rol in mijn leven gespeeld. Htj memoreerde, hoe hij als kind gespeeld had met het zoontje van de politie-agent en had op gezien tegen de vader, zij het met een zekere huivering wegens diens sabel. Als er in die jaren brand was in het dorp was er feest: normaal vuurwerk zag men er nooit De brandweerlieden stroomden dan van alle kanten samen en, deden heel De hal van het stedelijk museum wasze weer te laten herleven. smaakvol ingericht, toen daar het burge meesters-echtpaar van Schiedam en al bun kinderen de handen moesten drukken van öe vele gemeenteambtenaren öie hun op perste chef vanmorgen hebben vaarwel gezegd, In de grote expositieruimte van het mu seum waren de maquettes opgesteld van het nieuwe stadhuis en hoe het centrum van Schiedam er in de toekomst uit zal komen te zien. Verder tvaren. er op de muur foto's te zien. van het koninklijk be zoek aan Schiedam.In een grote hoek zal het echtpaar Peek, dat voor iedereen een vriendelijk woord had en zich deze beide dagen ongetwijfeld nog lang zal blijven her inneren. Namens de ambtenaren sprak de secreta ris der gemeente, dc heer mr. M. J. Blok, de burgemeester ten. afscheid toe. U hebt bij allerlei gelegenheden en ontelbare ma len als eerste burger van de stad, ingezete nen gehuldigd en daarmee vaak bereikt, dat de gehuldigden. de ontroering te mach tig werd. Thans is het dan uw beurt om naar zulk een toespraak te luisteren. De heer Blok betreurde het echter geen spre ker te zijn ais mr. Peek, Die geeft de in druk, dat bepaalde parlementaire verhan delingen in zijn hoofd staan opgeborgen op een band en dat hij alleen maar op een bepaalde knop behoefde te drukken om le EN 2e KERSTDAG. N«a. Prot. Bond 24 dec. 23.00 uur Kerst- nachtdienst ds. A. D. Klaassen. le Kerstdag 10.30 uur ds. A. D, Klaassen, 2e Kerstdag 15.30 uur kerstfeest voor de kinderen van de zondagsschool, zondag 27 dec, 10.30 uur dr. P. D. Tjalsma, Den Haag. Hcrv. Gemeente, donderdag 24 dec, Grote Kerk 23.30 uur ds. A. Hoffman, Bethelkerk 23.30 uur ds. H. W. Hemmes. Opstandfings- kerk 23.30 uur ds. D. J. Spalihg. Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. van dor Steen. - Kethel, donderdag 24 dec. Kerstnacht- dienst dorpskerk 22.30 uur ds. W. Vons en de. Couvée, oecumenische dienst, Vrijdag 25 dee. le kerstdag, Grote Kerk 10.00 uur ds. J. G. Jansen. Bethelkerk 10.00 uur ds. R. H. Wissink. Opstandingskerk 10.00 uur dr. L. J. Cazemier, Vredeskerk 9.00 uur ds. C. van der Steen, 10.45 uur ds. C. van der Steen. Te Kethel, vrijdag 25 dec. eerste'kerstdag dorpskerk 10.00 uur ds. W. Vons. ZONDAG 27 DECEMBER Herv. Gemeente. Grote Kerk 10 uur ds, A. le Caq, 5 uur ds. L. J. Cazemier. Be thelkerk 10 uur ds. R. H. Wissink (H. doop), 5 uur ds, D, J. Spaling. Opstandïngs- kerk 10 uur ds. G. Samsom, Feijenóord, 7 uur dis. A. Hoffman. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. A, Hoffman, 7 uur ds. E. H. Kalkman, Maassluis. Kethel: dorpskerk 10 uur ds. W, Vons (Hl Avondmaal), 7 uur ds. H. W. Hemmes. Rank 8.30 uur geen dienst. Gereformeerde Kerk. Oosterkerk le kerst dag 10 uur ds. H. Vollenhoven, Kralingen, wenhuizen, Delft 5 uur ds. Ja. v, d. Einden, Delf haven. Zon dag 10 uur ds. J. Couvée, 5 uur ds. P. R. Everaars. Kethel, „De Ark", 9.30 uur ds. P. R. Everaars, 2,30 uur ds. H. J. Heynen, Vlaardiingen. Zondag 9-30 uur ds. W. A. Krijger, 2.30 uur ds. H. M. Dercksen. Mag- nalia Dei-kerk: le kerstdag 10 uur ds, W. A. Krijger, 5 uur ds. G. Oppedijk, Delft Zondag 10 uur ds. R. D. Beukema, Sehie- broek, 5 uur ds. Joh. Lever, Vlaardingen. „De Goede Haven" le kerstdag 10 uur ds. J. Couvée, 5 uur ds. P. R. Everaars, jeugd dienst. Zondag II) uur ds. P. R. Everaars, 5 uur ds. J. Couvée. Julianakerk le kerst dag 10 uur és. J. Winter. Den Haag, 5 uur ds. J. Couvée. Zondag 10 uur -ds. Joh. Lever, 5 uur ds. W. A. Krijger. Leger des Hells, le kerstdag 06.00 uur Passage-theater kerstvroegdienst en kerst spel, 10.30 uur Lange Haven 27 heiligings- samenkomst. 17 uur L. Haven 27 kerstju bel, leiding maj. en mevr. Salomon-Drijver. Zondag 27 dec.. Lange Haven 27, 10 uur heiligfogssamenkomst. 6.30 uur openbare samenkomst Koemarkt 7-30 uur vertos- svngssamen komst Leiding majoor en mevr. Salomon-Driver. Oud-Katholieke Kerk. Dam 28, 10 uur H. mis. Evangelisch Lutb. Gemeente 24 dec. 22.30 uur ds. K. Berveling, Rotterdam, kerst- nachtdienst le Kerstdag dr. H. J. Jaanus. Rotterdam. Zondag 27 dec. ds. A. Johannes, Delft Chr. Geref. Kerk, Warande, hoek RK- laan. le kerstdag 10 en 15 uur ds. J. Drent, Ridderkerk. Zondag 15 uur ds. W. Nieu- Er zyn in onze samenleving talloze men sen, aldus mr. Blok, die als onopvallende baby geboren worden, een onopvallende jeugd doormaken, een onopvallende plaats in de maatschappij innemen en een onop vallende oude dag hebben. Zij zijn over enige decennia vergeten, hun naam wordt niet meer genoemd. Men behoeft echter geen profeet te zyn, om nu al te kunnen stellen, dat de naam van burgemeester Peek nog vele decennia zal blijven voort leven in de geschiedenis als eerste burger van Schiedam in een voor deze stad dy namische periode. „Wij kunnen met u meevoelen, als u deze dagen met gemengde gevoelens beleeft. Wij begrijpen volkomen, dat gevoelens van dankbaarheid voor u gepaard gaan aan die van droefheid, omdat u een mooie periode in uw leven afsluit. Wij, secretarie-ambtenaren van hoog tot laag wensen u gaarne met uw vrouw en kinderen nog vele goede jaren toe als in woner van Schiedam en als herinnering bieden wij u een geluidbox aan. Na mr. Blok sprak dr. J. H. v. d. Berg, directeur Gemeente Ziekenhuis, namens de vereniging van hoofden van dienst. Ook hij bood een geschenk aan. Het is de Schiedamse Damclub gelukt na een jaar weer terug te keren in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambond. In de promotie-wedstrijd, welke op neu traal terrein bij Constant verspeeld werd oraer toezicht van de wedstrijdleider van de bond, de heer H. Klein, hebben de Schiedammers letterlijk en figuurlijk de overwinning in de wacht gesleep! gewichtig, maar de vlammen bleven woe den. omdat het materiaal ontoereikend was om tp blussen. Ook vertelde de burge» meester menige anekdote over de politie en de brandweer in het plaatsje Panner- den. waar hij als burge leester is begon nen. Veel is sedertdien veranderd. ï|e sabel heeft plaatsgemaakt voor de gummistok de training is beter, de politie heeft een grotere sociale functie, het verkeer is omvangrijker geworden. De burgemeester betrok in zijn waardering oök de man nen van dc reservepoliüe. Ook de band- weer heeft een algehele metamorfose om dergaan. Zij verstaat het thans het vuur efficiënt te bestrijden. Met een welspre kend voorbeeld gaf hij aan. dat het brand weerapparaat ook optreedt, wanneer het belang van de gemeenschap daarmee maar matig gediend is. De burgemeester verzekerde dat hij ook ïn de komende jaren zich als het ware een lid van po Sitie en brandweer zal blijven voelen en met belde zal blijven meeleven. Met name wenste hij de beide korpsen, dat zij spoedig over het nieuwe gebouw zul len beschikken, dat hun is toegedacht. Mr. Peek besloot zijn toespraak tot de beide korpsen met de Latijnse spreuk „Ne Jup piter qui-dam omnibus": men kan het niet iedereen naar de zin maken, maar uw werk wordt door de burgerij gewaar deerd als een schild, in de bescherming waarvan ieder veilig kan werken. Van de gelegenheid om de burgemeester en zijn echtgenote de hand te drukken werd na afloop door velen gebruik gemaakt. Ean indrukwekkend défilé van brand weer cn politie heeft gisteravond luister bijgezet aan het afscheid van burgemees ter J, W. Peek. Dc burgemeester en mevr. Peek, die niet al bun kinderen op het bordes van het stadhuis hadden plaats ge nomen, zagen aan hun oge» voorbijtrekken detachementen van reserve en andere po litie, terwijl ook de brandweer uiteraard aanwezig was. Voordat het zover was, kwam het muziekgezelschap van de Schie damse politie o.I.v. de heer J. Brilleman onder trommelgeroffel het plein voor het stadhuis opmarcheren. Ook het roll end materieel van de brand weer was aanwezig. Na de allernieuw ste brandweerwagen kwamen achtereen volgens een ladderwagen en een gereed- schapswagen, terwijl ook andere brand weervoertuigen aanwezig waren. De poli tie had alle patrouillewagens in de op tocht meegenomen. Met hun blauwe knip perlicht trokken zij sterk de aandacht. Op het bordes stonden naast de familie Peek o.a. de commissaris van politie, de heer K, Rijpma en de commandant van de brandweer die beiden een compliment je kregen over bun korps. Deze week dus drie zondagen, maar geen drie voetbalzondagen. De competitie- leider van bet distriet west II heeft uiter aard op tweede kerstdag geen program ma Ingelast, aangezien deze dag vlak voor de normale competïtiezoiidag ligt. Wel is er in de semi prof sector een derby, nl. de wedstrijd SVVHe mi es DVS. die veel he langstelling zal trekken. Dc allereerste wedstrijd van deze competitie was Hermes DVS—SVV en die wedstrijd eindigde des tijds in oen grootse overwinning voor SVV, Dikmaal is het een typische „drie" wed strijd, dus een gelijkspel bij deze Schie damse derby. In de ama teursector zijn 2on dag ook enige interessante wedstrijden te noteren- Excelsior '2d—Foreholte in de derde klas is er bv. één van. Toch zal Excelsior '20 eens uit een ander vaatje moeten tappen, wil het aan de hooggespannen verwach tingen tegemoet komen. Zondag werd de club in een slechte wedstrijd, waarbij Ex celsior als het spreekwoordelijk zand arm elkaar hing. kansloos ver stagen. Hetzelf de kan worden gezegd van DHS, dat een thuiswedstrijd speelt tegen Kranenburg. Ook de ploeg uit Kethel was jl. zondag nergens en verspeelde door deze nederlaag de aansluiting met de top van de ranglijst. Ook tegen Kranenburg zal het voor DHS De Technische School aan de Mgr. No- lenslaan vierde woensdagmiddag tn het overblijflokaal van de school voor vijfhon derd leerlingen Kerstfeest, waarop de di recteur, de heer H. C. v-d. Dool, ton kerst- toespraak hield en de jongelui onder lei ding van leraar H. L. Wlllemscn bekende Kerstliederen zongen met pianobegelei ding van leraar R. v.d. Berg, Een andere leraar, de heer T, Bos, vertelde een Kerst verhaal over het zeeschip De Orion 'n stuurman Verburg. De leerlingen hadden *s morgens vakantie gekregen tot 5 janua ri a.s. Tevens ontvingen ze hun kerstrap port Een aardig kerstspel, opgevoerd door do leerlingen, viel kennelijk bij de jongens in de smaak. De bijeenkomst, die om half twee begon, was om drie uur afgelopen, Als een wijze opvoeder bekeek de Schiedamse kantonrechter mr. H. van Vloten de 18-jarige H. V. uit Schie dam. Hij had op een bromfiets «ver de stoep gereden en aangezien dit deel van do straat alleen voor voet gangers bestemd is, was H. V. straf baar. „Ik ben op school", zei H, V. be dremmeld, „en mijn vader heeft ge zegd: betaal de boete maar van je 7,50 zakgeld". „Dan heb ik ver schillende weken geen Cent op zak", zei H. V., die bijna in tranen uit barstte- De officier van justitie keek er ook beduusd van. maar wet is wet en hij eiste dan ook 15 boete. „Zal je het nooit meer doen?" zei mr. Van Vloten, die zelf opgroeien de jongens in die leeftijd heeft. „Nooit meer", zei H. V„ ,.dat be loof ik". -i „Goed", zei de kantonrechter, ,,dan wordt het een boete van vijf gulden". >^^VVVVVVVVVV%^rw^^VVVVVV Zwollerkerspel ligt een heel eind van Schiedam vandaan. Toch was een inwoner van deze plaats gistermorgen naar Schie dam gekomen, om tijdens de wekelijkse zitting van bet kantongerecht zich te ver antwoorden voor de zoveelste maal te hard rijden. Niet dat al deze overtredin gen binnen het gebied van de Schiedam» se kantonrechter zijn gebeurd De man uit Zwollerkerspel reed dan weer eens te hard in Leeuwarden en dan weer in Oud- Beijerland, maar de Schiedamse kanton rechter mr, H. van Vloten somde al de feiten nog eens op. Hardleersheid, zei de officier van justitie mr. Franken, dient ernstig te worden gestraft De boete was niet mals f 100 of 20 dagen, maar de straf die het hardste aankwam, was de onvoor waardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van vier maanden, een ei3 van de officier, die door de kantonrechter werd overgenomen. H. V. en J. de Gr. waren compagnons in y>r4C„V* Jn Irene werden o.I.v. de heer Krab bendam, üoorafter van de Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde door een groep van dertig of veertig dames kerst stukjes vervaardigd. Met een groot en thousiasme wijdden de dames zich aan dit gezellige werk. Met eenvoudig mate riaal toerden sfeervolle kaarsenstukjes tableautjes, kerstkransen en wandver sieringen gemaakt, die thuis zeker tot de juiste kerststemming zullen bijdragen. het stukadoren en ook compagnons in de verkeersovertreding. Zij waren beiden door het rode voetgangerslicht van de Broers- veld bij het eindpunt van lijn vier gewan deld. Fout, riepen beide verdachten tn koor, het licht sprong op rood, toon wij aan hef oversteken waren. O, zit dat zo. zeiden kantonrechter en officier Maar fout is het, want je dient goed uit te kijken, want toen het licht op rood sprong hadden beiden snel door moeten lopen en niet moeten weifelen en dat stond tn het proces verbaal. Beiden kregen na de eis van vijf gulden van de officier een boete van f2.50 van de kantonrechter. Met mevr. Van T. uit Vlaardingen was het een beetje treurig gesteld. Zij had in de maand juni herhaaldelijk baar kinde ren thuis gehouden. Ziek waren ze, zei ze tegen de kantonrechter en wij moesten ook gaan verhuizen. Het hoofd van de school, waarop het-dochtertje van T. ging, had echter een andere te2ing. Het kind speelde gewoon op straat, terwijl ik, toen ik kwam informeren, op bijzonder hondse wijze van de deur werd weggeblaft. Ook het zoontje des huizes maakte zich overi gens herhaaldelijk en met toestemming van de ouders schuldig aan het euvel spijbelen. De kantonrechter was mil<j in zijl. bestraffing f75 of 15 dagen, waar van echter f45 voorwaardelijk, maar die dienen als stok achter de deur, waar schuwde mr. Van Vloten. wel op een nederlaag uitdraaien. Een ver rassing was daarentegen de overwinning van degradatiekandidaat SFC op ADS. ZoAdag gaat SFC bij Umo op bezoek en wellicht was de overwinning van jl. zondag een éénling. Een kans zit er voor SFC be slist in In de vierde klasse ontvangt De mos Moordrecht en als Demos wederom zo speelt ais afgelopen zondag dan zit er voor de Schiedamse vierde klas geen enkele kans in. Martinit wordt de laatste tijd wat achter volgd door pech, maar zondag tegen Roc- kanje in het sportpark „Harga" zal de vereniging moeten winnen om niet in de degradatiezone terecht te komen. SVDPW tenslotte heeft een uitwedstrijd tegen 's-Gra ven deel met misschien een klein kansje op een gelijk spel. Mevr. J. H. P. uit Vlaardingen had zon der rijbewijs in een auto gereden. Voor het Schiedamse kantongerecht moest zich bier voor verantwoorden. Ik ben fout, bekende mevr. J. H. P. ruiterlijk, maar ik vraag uw clementie, mijnheer de kantonrech ter", zei ze, Mijn financiële middelen zijn niet erg groot. Ik moet leven van een ka rig salaris als hulshoudster". Maar u wist toch dat u niet in die auto mocht zitten», vroeg de kantonrechter. ,J&", zei ver dachte, „maar ik vond het zo koud «r het regende. Inmiddels heb ik de wagen verkocht en ben niet meer gemotori seerd". „Staat de wagen dan niet voor de deur", zei de officier van justitie van het Schiedamse kantongerecht, mr. H. Fran ken. „Neen, echt niet!" zei verdachte. Fout is fout appiieeerde de officier en hij vroeg een geldboete van f45.-. Mr. Van Vloten zag als kantonrechter berouw bij de da me, maar hield wel een stevig stokje ach ter de deur, Hij veroordeelde mevr. J. H» P. tot een boete van f 75,-, waarvan ech ter £70,- voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Stichting 1940-1945 heeft in de grote zaal van gebouw „Sursum Corda" haar traditionele kerstfeestvier in g gehouden. De zaal was gezellig ingericht en rond de ta feltjes zaten de dames en heren, die ieder jaar trouw deze bijeenkomst bijwonen. Op het kleine podium stond een geweldig grote kerstboom, waaronder waren uitgestald 36 dozen met kerstkransen, een verrassinkje voor de aanwezigen. Voorzitter J. Donkere sprak een openingswoord, Tous Hemmin- ga (welbekend van Geron) droeg enkele verhalen voor en de Geref. predikant ds. W. A. Krijger hield een kerstmeditatie. Ook in het Volksgebouw aan de Tuinlaan werd kerstbijeenkomst gehouden en wel door de afdeling Schiedam van de vrou wenbond van het NW, Mevrouw C. Post- Brand sprak een kort welkomstwoord en liet een „kerstbijdrage" aan mevrouw D. Vellekoop-Kuivenhovc uit Rotterdam over, waarna het eerste deel volgde van een. film. De titel van de film was „Alpen- lied", een kleurenfilm waarvan de aanwe zigen (waaronder enkele heren) wel heb ben kunnen genieten. DOXDERDAC .14 DECEMBER Cbr Soc. Belangen, 2D uur: Chr. Geheel onthoudersvereniging: kerstfeest, VRIJDAG 24 DECEMBER le Kerstdag dus allemaal thuis blijven. ZATERDAG 26 DECEMBER Arcade, tB uur: CEFA: Fllmmiddag, Sursum Corda, 16.30 uur: Zondagschool WIJ le ge meente IV*. Kerstfeest. ZONDAG 27 DECEMBER Wijkcentrum, 20 u.: R-K. Instuif: Dansavond. BIOSCOPEN Passage Theater, dag. 2 en 8-15 uur: belde kerstdagen 2. 4.15, 7 en 9-15 uur: OSS tl? in Bangkok (14 J Mono pole Theater; do, 2-4-15-8 uur: Macsste zoon van Hercules, 14 J.; vrijdag 2-4.15-?- 9.15. zaterdag 7-8-13. zondag 7-0.15, maandag 2-445-8, dinsdag 5-4.15-B, woensdag 6 uur: Eddle Corutantine „Laat ze ra aar schieten 14 zatmat. 2-4-13 uur: De rimboe- vechters van Birma,' 14 J-; zo- mat» 2-4.15- "J uur: panisercominantfo'fi. 14 J- EXPOSITIE!» Galerie Wiegm&nt werken van Nico BenMftop? Galerie CCC: Werken Sam Middleton- Stedelijk Museum: Kerstexpositie' tol U laa. Galerie Punt Vlet: Expositie Ton van Os- Galerie Honger: Expositie Otto Dlcke. MEDISCHE DIENST Vandaag na 14 uur en belde kerstdagen zijn de volgende artsen te consulteren: W A- de Ridder. StadhoudersU<an 46, tel. 261590; W. H F. Meijer. Swammerdamslngel 43, teL, 269696; P. Sprey, Singel 76, tel- SS323D. APOTHEEK Gouka, Groenelaan 127. teleloon 288035. Gedurende het weekeinde vanaf 2e kerstdag 's middags 12 uur tot maandagmorgen zhn de volgende artsen te consulteren: J. Mokkenstorm, Graaf Florisstraat 73, telel. 284098; C. J M. Vlootman, Singel 131. telef. 267760; G. in A Veld, W. de zwljgerlaan 23, tel 258599; p. van Samtbrink. Van Heuven Goedhartstraat 97-111, tel- 262562- APOTHEEK Rembrandt, Rembrandtlaan 5, tel, 268855. 2? december Afnemende nua Zon op 8.48 uur, onder 16.34 uur Maan op 1.58 uur, onder 13.28 uur 28 december Afnemende maan Zon op 8.48 uur. onder 1633 uur Maan op S.io uur, onder 13.44 uur -^ijvub zelf keuze patent GROTE MARKT 23 T.O. STADHUIS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1