■naMBmoui HV O-jubilaris T. Kuijp ers een levenskunstenaar VDV behaalt monsterzege op districtskampioen Vianen Teleurstellende start van tweede helft competitie Minder zelfwerSizaaraheid zal tot hogere tarieven leiden R.PIi.0, concerteerde in de stadsgehoorzaal Ylaardingen KLACHTEN Politieberichten NCGOV-leden en vrienden genoten van filmavond Gedeelte Deltaweg afgesloten 16.4 IS TROEF Nieuwe loods officieel nog gesloten Schiedam deed 't goed bij mierokorfbal DE BOMMEER-VOORZITTER: Veel werk aan de winkel VLAARDINGS TAFELTENNIS Studiekring-bezoekers waren „In het land van de poesta" Volledig program van toneelwedstrijd Sporthalactie ontmoet veel steun Maassteden toonden goede spaarzin f.OTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hovenstr. 1 -Tel. 3229 Redactie: Tel.» 5453 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: ïnsulindesingel 33 - Telefoon 6637 Dankbaarheid en blijmoedigheid. Dit giond duinsendik op het gelaat geschreven van HVO-jubilaris Teun Kuijpers tijdens rijn dankwoord bij zijn huldiging: rister- middag in het restaurant Vulcnannaven. Eq wat zijn gelaat uitdrukte, dat bracht hij ook vlot onder woorden. Alsof hij da gelijks achter de katheder stond in plaats van achter de draaibank. Maar dat komt misschien omdat deze reparatie-draaier van HVO zich voor de gemeenschap ver dienstelijk heeft gemaakt, als koorlid, als ouderling en lid van de beheerscommissie van de Gereformeerde Kerk. Terwijl de meeste jubilarissen, die eeri ambacht beoefenen, het een nachtmerrie vinden, een dankwoord te moeten spreken, verklaarde hij juist het fijn te vinden,' niet alleen naar de loftuitingen en com plimentjes te moeten luisteren, maar ook zichzelf te mogen uiten over zijn loopbaan eu jubileum. Om te kunnen gewagen van de reusachtige collegialiteit, die hij in zijn 40 HVO-ja ren heeft ondervonden. Van de collegiale sfeer tussen directie, bazen en het lagere personeel. Om te kunnen gewa gen van zijn dankbaarheid voor de hem' bereide huldiging en de verlening van, de Keninklijke'; jmderspheiémg, welke bürgt»- méestèrfmr.J. "Heusdens hem dp *de' borst had gespeld. Te gewagen van zijn geloof en. van al het mooie in het leven: zan;,. muziek, lectuur, de natuur en van al wat leeft, Om stil te staan bij de collega's, die in de verstreken 40 jaren zijn ontvallen en bij de bekommeringen van de aan zijn ziekbed gekluisterde HVO-directeur P. Baaima. Om te verklaren, dat hij aller minst zo'n volmaakt mens is als de spre kers hebben'gemeend hem tc moeten af schilderen. PIJN INDERDAAD OVER Jubilaris Toun Kuijpers, hij toonde zich een dankbaar en gelukkig mens: met zijn gezondheid, zijn gezin met 7 kinderen, dc vreugde in zijn werk, de liefde voor mu ziek, zang en de natuur, met de onder vonden vriendschap en met zijn geloof.- Naar de getuigenis van. de HVO-directie is hij ook een prima vakman, een plichts getrouwe en harde werker, een voor 2Ïjn mening uitkomend rondborstig mens met een groot rechtvaardigheidsgevoel. Niet alleen een goed vakman, maar ook een goed collega, die altijd probeert een goede en prettige sfeer te bewaren, op wie jong en oud altijd kunnen rekenen en tlie door plichtsgevoel en ijver een voor beeld voör zijn omgeving is, zoals zijn chef. de baas van de draaierij H, J. van er Merwe, van hem getuigde, bij u komen mag. Met, welke woorden zijn Een zeer goed collega, die 's morgens opgewekt zijn dagtaak begint, graag bij zijn werk zingt en de zonzijde van het le ven ziet indachtig aan: Heer, ik dank u voor deze morgen, ik dank U voor deze. dag, ik dank u, dat ik met mijn zorgen, bij uk omen mag. Met welke woorden zijn collega A, O vergauw, sprekend namens bazen en collega's van draaierij en ge reedschapsmakerij.zijn toespraak besloot. Jubilaris Teun Kuijpers is een man mei een groot aantal liefhebberijen, maar bo ven alle steekt die voor de zang uit, waar van de 25 jaren getuigen, waarin hij bij Gloria in Excelsis Deo heeft gezongen. Waarvan hij zélf getuigde met een voor- V nit zijn werk aan te halen: ik sloeg gemeen met een stuk ijzer op miön s en leed een gruwelijke pijn. Ziri- >n, dan voel je hej niet meer, 'ryunene raadgeving- Ik deed -7 inderdaad over. in O-LkdZE GESTAAFD Ik tracht me steeds voor tc stellen hoe «e jubilarissen er uitzien, die ik moet toe spreken zei burgemeester rot'. J, Heus dens. die als eerste spreker achter de gloednieuwe lessenaar plaats nam. Gelet op uw liefde voor de zang, voor de na tuur, op uw kerkelijk leven, stond mij, wat u betreft een mens voor ogen, van Me iets blijmoedigs moet uitgaan, met «en hart, dat open staat voor al wat leeft Het is mij bij de huldiging van HVO-ju bilarissen dikwijls opgevallen, dat deze steeds van Gereformeerde huize zijn. Ik v*et niet, hoe de directie hierop invloed heef^ uitgeoefend bij de keuzebepaling. De hij de koninklijke onderscheiding^behorefl- de draagmedaille en de forse HVO-jubile um, gratificatie reikte prokuratiehouder ir. H. van Hossen namens directeur P. Baai- ma uit, wiens hartelijke gelukwensen hij overbracht Met uw 40-jarig dienstverband staaft u onze leuze: bij HVO-is het goed werken. Met uw groot vakmanschap en al le andere positieve eigenschappen be- hoort u tot onze zeer gewaardeerde krach- fijne prettige collega, zo karak teriseerde de heer G, Brobbel, als spreek buis van de Ondernemingsraad, de jubila ris, Op de Hoogstraat reed een bestelauto tegen de gevel van'pand 226. De 21-jarige bestuurder verklaarde te hebben moeten remmen voor twee onbe kend gebleven voetgangers. Hij was de- macht over het stuur kwijtgeraakt. Nie mand liep letsel op. De auto werd zwaar beschadigd. Op de T-kruising Planciusstraat-Van Leeuwenhoekstraat kwam de 29-jarige G. L. met haar bromfiets ten val doordat zij slipte. De bromfiets werd door een per sonenauto aangereden. De vrouw liep geen letsel op. Een achterop zittend 4-jarig zoontje had rugklachten. Het kind kon na in het Holy-zieken huis te zijn onderzocht, naar huis. In een speelgoedwinkel aan de Van Ho- gendorplaan werden ^jongetjes van 11 e» 13 jaar betrapt °P diefstal. Zij zijn naar het politiebureau gebracht. In het persbericht dat maandag is ver strekt over de aanrijding tussen een pers. auto uit Waspik en een R-E.T.-bus. in Ot Van Leeuwenhoekstraat en bij-welke aan rijding 4 personen werdén verwond is abu sievelijk vermeld dat. de pers.auto geen voorrang had verleend. De bestuurder van ie R.E,T.-bus verleende geen voorrang aan de auto. WOENSDAG 3 FEBRUARI 1S55 De Cefs-fjlm „Het grote geheim" stond er dindsdagavond borg voor dal het Cojo- honk aan het Wet-tnieuwland geheel gevuld w-2s met leden en vrienden van tie plaat selijke afdeling van de Nationale Christen Geheel Onthouders Vereniging, Behalve de- ze (zwart-wit)-film werd tevens een klei», renfilm vertoond over Zuld-AfriKa, zola. met recht R-on worden gesproken van een filmavond, Iu zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer G. de Sn no het verlies van Mevrouw Wouda-Schoonenberg, die tengevolge van een val in het ziekenhuis is overleden. Het echtpaar Wouda-Schot- neiVberg (de heer Wouda is nog lid) heef- meer dan een halve eeuw alles gedaan wat in hun vermogen lag om de NCGOV krach tig te houden. De heer De Snoo. die zich kcr» verheugen in een behoorlijke belang stelling van de jeugd van de NCGOV (le den van de Cojo), hoopte dat de jongeren in de nabije toekomst ook hun krachten zullen geven om het gebruik van sterke drank te bestrijden. Van heden af t.m. 12 februari is \vegens ophogingswerkzaamheden afgesloten het gedeelte van de Deltaweg, gelegen tussen het bedrijf Van Van Neerbos N.V. en de ingang SheU-InstaJJafcie Viaardingsn. De jubilaris tijdens het uitspreken van zijn dankwoord, met links rijn echt genote en rechts burgemeester mr. J. Heusdens en de als loaarnemer voor di recteur P. Baaima fungerende ir. H. pa» Hossen, TERUGREIK BAAS v. d. MERIT E In de Ie wereldoorlog begon je je loop baan in de metaalbewerking bij Jan Smit aan de Kinderdijk, waar je ook een geluk kige jeugd hebt doorgebracht. Maar enke le jaren na die oorlog verloor je. toen je 24 was. kort na elkaar je beide ouders en stond je als jongste van het gezin alleen. Wat een zegen noemde je het later vaak, dat je zuster en zwager, onze baas 't Hoen bereid waren je als kind in huis op te ne men en je daar 17 jaar lang hebt mogen vertoeven. In de donkere dagen van de 2e wereldoorlog moesten de vrouwelijke le den van de zangvereniging Soli Deo Glo ria door de mannelijke ledenworden thuisgebracht, waartoe ook Teun Kuijpers behoorde. En.aïs dan een van die vrouwe lijke leden op een afgelegen boerderij woont.;. Een jaar later, in 1942, had dit •een hpwrelijk tot gevolg en nu zit je in ons midden met je vrouw, 6 dochters, een zoon en een a.s, schoonzoon. Veertig jaar geleden werd je door de heer Griffijn en baas Vermeer aangeno men en kwam je terecht in de oude werk plaats aan de Maas met wat we nu ver ouderde machines noemen. Met die machi nes is er die 40 jaren heel wat veranderd, maar niet met je beginsel, van waaruit je je levenshouding hebt bepaald. Al die ja ren was je lid van de Chr. vakbeweging en maakte je deel uit va» de kerkeraad. Bovendien heb je jarenlang om de week dag- cn nachtdienst verricht en was je in je vrije tijd ook steeds actief. Mo-ge je het laatste jaar voor je pensionering even op gewekt je werk verrichten als je steeds hebt gedaan, zo besloot baas Var. der. Mer we zijn toespraak, die werd beluisterd door de procuratiehouders Chr. van Roon, C. J. van Zeventer, E. A. Bongers, drs. J. de Koning, ir. H. van Rossen, de be drijfsleiders J. Wapenaar en L, W. Va-1 rossieau, bazen, leden van de Ondeme-1 rast van het 10-—tal een ruggesteun door mingsraad en een aantal collega's. als eerste speler twee punten te bemachti De cijfers 1G4. spelen tot t0e een fcehmgrijke rol in de promotie- en degra datiewedstrijden van de Provinciale Hoofd klasse van de Zuid-Hollandse Dambond. De damverenigingen uit Viauen. Alblasscrdam en V.D.V. spelen met de damclub Char- iois uit Rotterdam om twee plaatsen in de Provinciale Hoofdklasse. Vianen startte met een 16i nederlaag tegen Alblasser- dam en V.D.V. verloor vorige week mot 164 van Charfois. Dinsdagavond speelde V.D.V. in gebouw Excelsior tegen Vianen en zowaar bleken de VDV-ers zich volle dig te hebben hersteld, want.Vianen werd met 164 verslagen. Voor V.D.V. is er dus nog alle mop om in 1966 het 50-jarig bestaan te vieren met eei. plaats in de zo gewenste prov. hoofd klasse. Natuurlijk dat er dan nog meer np het programma staat en daarbij gaan da gedachten nu reeds uit naar een grr»ot toer- noo' waaraan diverse d aracracks zullen deelnemen- Mogelijk zelfs Baba Sy, P;et Rbozenburg e.a. Dederde wedstrijd speelt V-D-V. op vrij dag "12 februari in en tegen Alblasserdam en dan moet worden gewonnen om kans te maken, op de begeerde promotie. De an dere verenigingen, zijn dan Inmiddels uitge spreid, zodat men wellicht weet waar men dan aan toe is. Hoe het er gisteren aan toe gegaan is leat zich gemakkelijk verklaren. Vorig jaar wo» V.D.V. in de promotiecompeütie met 12—8 van Vianen. Ditmaal was het tien tal wat veranderd en. daarvan mag het be stuur zeker geen spijt hebben. Het is een goede „gok" geweest om wijzigingen aan te brengen In de onderlinge samenstelling. De staart bleek het stericst te z:jn, want de borden 6 tot en met 10 wonnen allen. Biel Avon aan bord 3 en Van Leeuwen ver loor (als enigste) aan bord 2. Remises wer- n behaald door Van der Kerkhoff et» Ver burg. Van Qudheusden aan 'oord 10 gaf de gen. Vlak daarop gevolgd door 'n overwin ning van Scholte. Biel zorgde voor 0—0 en toen kwam Verburg, die slecht had ge- su-an met remise voor de dag, zodat de stand 71 aanwees. De achterstand werd verkleind door Van Leeuwen, dm ïnplaais van tijdig af te ruilen in de „clinch" ging als gevolg een rondslag met verl'es als re- su'taat. Voogt speelde weer ais vanouds en won in het eindspel. Lansbergen spel de volkomen op z'n gemak e» gaf zijn te genstander geen srhljn van k3ns, Niesfcadt en Van Veelen stonden inmiddels ook in gewonnen positie en met de stand 153 voot V-D.V. besloten de aanvoerders van beide verenigingen, die de naam V.D.V. dvegen om punten te delen. MANNESMANN e Helaas moest HVO het reeds sedert september vorig jaar zonder zijn direc teur P. Baaima (S7) stellen, die thuis in Oostvoorne aan rijn ziekbed lïgl ge kluisterd. Daaraan moei het ongetwijfeld luorden. toegeschreven, dat de officiële opening van de nieuwe grote fabrieks- hal, vastgesteld op 17 december vorig jaar, op zich laat wachten. HVOmet zijn havenbedrijf, scheepsreparatie- en con structiebedrijf een der grootste Vlcar dingse ondernemingenis het, onder de energieke leiding van de heer Boxdma, steeds voor de wind gegaan. Daardoor werd de bouw ran de grote fabriekshal noodzakelijk om ruimte te scheppen voor Aan de tweede ronde van de Zuidholtand- se mlcrokorfbalcompetitie, die zondag in de Energiehal in Rotterdam is verspeeld hebben het eerste team van Succes en een juniorachttal van Schiedam deelgenomen. Succes heeft het er ditmaal aardig afge bracht doo-r van de drie gespeelde wedstrij den er één te winnen, óén gelijk te spelen en één te verliezen. De junioren van Schie dam konden niet verder komen dan één gelijk spel, maar het belangrijkste is ten slotte dat ieder met genoegen heeft ge speeld. De uitslagen waren: SuccesTrekvogels 4 I—-1, Do Spartaan 2Succes 20, Sper wers 4Succes 01, MerwedeSchiedam 20, Schiedam—O.S.C.R. 3—5 en Fortuna Schiedam 11. De eerste ronde van de tweede helft van 'dw tafcltenniscompetitifc van de afdeling Rotterdam van de NTTB heeft voor de Vlaardlngse verenigingen »vel een bijzon der teleurstellend verloop gehad. Nog niet eerder was het resultaat zo schamel als in de afgeJopen week aan punten werd be haald- De zes verenigingen speelden bij elkaar 22 wedstrijden, waarvan er slechts zes werden gewonnen; merkwaardig ge noeg iedere vereniging één overwinning, eenmaal werd gelijk gespeeld zodat Helst 15 wedstrijden In een Vlaardingse neder laag eindigden. Zelfs Intiem, dat inmiddels toch de kam pioenschappen hield waardoor de spelers dus in „vorm" konden blijven, liet het be hoorlijk afweten. Van. de negen wedstrij den. werden er acht verloren Intiem I hield rich tegen K&veka l lange tijd staan de maar doordat 't dubbelspel verloren ging, bleven beide punten met 64 in Rotterdam. Intiem 3 kreeg het zwaar te verduren legen de koplopers van de twee de klasse A Contact 1 nam geen halve maatregelen en won met 9—1 van de „oud gedienden" IJtsma, Vreugd enhil en Van der Knaap. Intiem 4 verloor op eigen ter rein met 73 van Eendracht 7. De Intiem- eer werd gered door het vijfde team, dat met 82 won van Germinal 7. Andree et» invaller Huisman zorgden voor een hat trick. De verdere Intiem-uitslagen waxen* Xerxes 7—Intiem 6 7—3, HoÜandiaan 3— Intiem 7 8—2, Intiem 8—TOG 4 2—S,1 TBSM 4—Intiem 10 10—0 en Holland iaan 6—Intiem 11 73. De enige overwinning van de Shell- teams komt op naam van bet tweede team dat met 8-4 van Xerxes 6 won. Vrijbloetl verkeerde gelukkig in glanzende vorm en won alle partijen hetgeen nodig bleek want Van Luyoh won tweemaal en De Ruyter behaalde geen enkel winstpuntje. Shell 3 verloor met 73 van Germinal 6. In deze ontmoeting slaagde De Ruyter er in alle partijen te winnen, tegenover even zoveel nederlagen van Van Volderen en Van Oeveren, Shell i kreeg met 10—0 klop van Hermandad 4. Hollandiaan 1 verloor met 6—4 van TOGB 1, Holl. 2 zorgde voor de winstpun ten door in Rotterdam met 7—3 te winnen va» HPV 2. Holl. 4 keerde van het Wes ter Paviljoen te Rotterdam terug met een 9—1 nederlaag, aldaar opgelopen tegen USV 5- Assenberg, Rozendaal en Vink, uitkomen de in Sunlight 2 versloegen Xerxes II mei 4, Sunligh^ 3 moest toestaan dat Smash 2 met een 9i zege huiswaarts txok. Cin cinnati 1 bleef aan de top dank rij een 7—3 overwinning op Roteb 2, dat in de gradatiegevaar verkeert. Cinc. 3 verloor met 64 van SVA 5. Windmolens 2 zorg de voor het enige gelijke spel, hetgeen werd bereikt tegen Xerxes 10. Smash 4 verloor met 64 van Windmolens 3 en het vijfde team van Windmolens verloor ten slotte met 82 van Milk-steamers 5. De Studiekring „Vlaar dingen" heeft vrijwel nooit over belangstelling te klagen gejmd, maar zo vol als het dinsdagavond was. iu de bovenzaal van de Harmonie, is het niet veel geweest. Van de honderd le den, die de Kring heeft waren er zeven tig aanwezig en dat betekende toch weer een record. Een bewijs te meer, dat de heer Simon de Waard als een goede be kende een spreekbeurt zou vervullen en aangezien hij reeds meerdere malen in Vlaardïngen vertoefde en daarbij bijzondci in de smaak viel, was het geen wonder dat er nog wat stoelen moesten worden ge charterd. „In het land van <ïe poesta", aldus de titel van het onderwerp waarover de heer De Waard sprak over Hongarije. De causerie van. de heer De Waard, werd omlijst met fraaie dia's. De zelfwerkzaamheid onder de leden van de watersportvereniging De liommeer is spreekwoordelijk. Alleen hieraan Is het te danken, dat De Bommeer, na de ge dwongen verhuizing met haar Jachtwerf naar eeu vrijwel niet te bereiken, plaats veel verderop nan de Vaart, nog steeds bestaat en ecu groot aantal leden hiervan profiteert, In de Watersporter somt voor zitter J van Aperen op, wat er ook in het afgelopen jaar weer allemaal door de leden is verricht. Op de nieuwe werf is het ma terieel, Heren en bellingwageng aanzien lijk verbeterd. De keuken achter het club huis werd onherkenbaar in haar voordeel veranderd. Er zijn leidingen voord e sani taire voorzieningen gelegd en In de boten- loods naderen de toiletten hun vo!taolins< Rond het clubhuis werd een tegelpad aan gelegd en tal van andere karweitjes wer- t verricht. Deze zelfwerkzaamheid kotuf gehele vereniging ten goede en brengt steeds dichter bij het beoogde doel: het bezit van een walersportcentrum, dat met elk ander kan wedijveren. ANDERE KOERS VAREN? Hc heb helaas echter moeten constateren, zo vervolgt voorzitter Van Aperen, dat het aantal actieve leden, dat altijd klaar staat, wanneer er werk aan de winkel is, in sterke mate is terug gelopen. Het tegen overgestelde zou het geval moeten zijn. Ons ledental neemt immers meer en meer toe? Wat is de oorzaak hiervan? Ontbreekt het aan de nodige propaganda of is het bestuur niet actief genoeg? Of gaat het overgrote deel der leden het an ders zien door alle voorkomende werk zaamheden voortaan door derden te laten uitvoerem? Als het bestuur de steeds gevolgde koers van eigen werkzaamheid drastisch zou moeten wijzigen, terwijl de opbouw van de vereniging en de creatie van het nieu we watersportcentrum toch voortgang moeten vinden, dan kan ik u verzekeren, aldus de Bommcer voorzitter, dat onze huidige tarieven dit bepaald niet mogelijk maken. Daarom, waarde leden wil ik bij de aanvang van <Ut jaar 'n ernstig beroep op u doen ook uw schouders eronder .e zetten Het bestuun tracht uw t'nanciele verplichtingen zo laag mogelijk te houden. Toch zal er straks, bij de verwezenlij king van. de nieuwe boterdoods, de nood zakelijke aanstelling van een havenmees ter en de voortdurende stijging van de onderhoudskosten, grotere oEfers van u worden gevraagd. Hoe groter dc zelf werkzaamheid. des te lager de kosten kunnen zijn. Het is niet reëel, dat steeds maar weer dezelfde kleine groep actie ve leden hun jasje blijven uittrekken voor de grote groep, die zich alzijdig houdt en daarvan volop meeprofiteert. Dit is on rechtvaardig en- organisatorisch ongezond. ACTIEF MEDE WERKER Laat in bet verstreken jaar heerste er aan de nieuwe werf grote beörïjvtgheid. Naarstig werd gewerkt aan de gereedko ming van de jachthaven, opdat in het ko mende voorjaar alle zeiljachten en een deel van de motorjachten er ligplaats kun nen krijgen en we eindelijk in ons nieuwe watersportcentmm terecht kunnen. Dan zai er weer een zeer belangrijke mijlpaal zijn bereikt In de laatste 2 maanden van vorig jaar waren enkele leden onder lei ding van bestuurslid G. Vermeer tevens onder zeer ongunstige weersomstandighe den elke zaterdag druk ia de weer met de opruiming van de oude steigers aan de oude jachtwerf. Deze oude accommodatie moet in' elk geval vóór het komende voor jaar zijn opgeruimd, wil de vereniging veel narigheid voorkomen. Maar het aan tal liefhebbers voor het opknappen van dit zo belangrijke karwei was wel zeer aan de matige kant Het waren goeddeels weer dezelfde leden, die altijd wel willen hel pen, Dankbaar mogen we ook de vier echtparen zijn, die ons clubbuis zo goed verzorgen en het daar voor de leden zo gezellig mogelijk maken, waardoor de be langstelling veel groter was dan werd verwacht. Voor do bouw van <le grote botenloods wachten we nog op do rijksgoedkeuring. Wanneer dit grote werk is verwezenlijkt, zullen we eindelijk kunnen spreken van ons „Watersportcentrum De Bommeer" Waarvan u allen niet alleen lid, maar bo venal actief medewerker dient te zijn. tie constructie-afdeling, de draaierij, de apparatenafdeling, de ketelmakerij en gedeeltelijk ook voor de lasafdelïng en smederij, die er alle reeds een onder komen in hebben gevonden. Bovendien wordt de oude loods uitgebreid als htris- v es ting voor de bankwerkerij en maga zijn voor de onderdelen van de Zweedse Polarscheepsmotoren, waarvan HVO sedert enkele jaren de vertegenwoordi ging heeftMet rijnaken op de voorgrond e.n een duwboot voor de xoat van de Vulcaankaven. ziet u de nieuwe fa briekshal op de achtergrond afgebeeld. METAALBUIZEN Directeur Holierhoek overleden Vanmorgen is in het Noordbrabantse Dongen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van dc heer Josephus Johannes Holierhoek, telg uit een oud Schiedams ge slacht, die afgelopen zondag op 48-jarigé leeftijd plotseling is overleden. De heer Holierhoek was sinds het verlaten van de schoolbanken werkzaam bij de Metaalbui- zenfabriek Excelsior, die jaren in Schiedam en nu in het Noordbrabantse Oosterhout gevestigd is. Hij is daar begonnen ais jongste bediende en werd op 1 november I960 benoemd tot onderdirecteur, na voor dien geruime tijd procuratiehouder te zijn geweest. De heer Holierhoek was bij de Metaalbuizenfabriek Excelsior belast met de leiding van de afdeling verkoop in bin nen- en buitenland. ïn Schiedam heeft hij jaren gewoond In de Stadhouderslaan In de nabijheid van. de "Willem de Zwijger- laan. De heer Holierhoek laat een vrouw en acht kinderen achter. Het wedstrijdschema voor de tone.ehv^- slrijd van de Schïedamse Gemeenschap is als volgt 12 februari „Tot steun in den slrijd" met „De derde gast", ld maart „Utile Duici" met Cariotta", 23 maart „Het Zuiden" met .Dokter Bavi- 2 april „Onyx" met ,.Ik zwam als een dief", 23 april „Geron" met „Harvey" 7 mei "Intermezzo' met „Het Manlon Mysterie", op 23. mei volgt de prijsuitreiking. De jury zal bestaan uit de navolgende personen: mevrouw Eva Hauk ei> de hc- rr.n J, Everwijn en H- F. Reedijk. Al aanstonds de eerste dag na de start van de enquète-nctte, zo deelt het bestuur van de Stichting Sporthal ons mee, rea geerden de volgende Schiedamse bedrijvem Lenderink en Co, Breeuw werk fabriek Joh. Smit, La Venezia ïjssalon, Bijkex's Han delsonderneming, Verbakei en Zone», N.V. Junker en Ruh, fa. Van Meurs en G. F. C. Erwig. Zij hebben hun medewerking -de vorm gegeven van toezeggingen van giften, gra tis leverantie van materiaal en arbeidsver- richtingen. De uitvoering: van de Derde symfonie an Lex van Delden en de vijfde symfonie van Mendelssohn waren beide muzikale gebeurtenissen tijdens het concert dat gis teravond in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal werd gegeven door bet Rotterdams Phiihannonisch Orkest onder leiding van Franz-Fxul Decker. Lex van Delden com poneerde zijn derde symfonie in 1955 en droeg het werk ap aan het Holland Festi val. Hij gaf het de titel .Facetten" omdat hij niet volgens de traditie zijn symfoni' in verschillende delen onderscheidde. "Een thema wordt van alle kanten be licht. De introductie is traag cn naar het eind toe, wanneer bet eindelijk in het eig lijke snelle tempo ten gehor etvordt ge bracht. ondergaat het in z'n geheel of in gedeelten allerlei veranderingen. We ho ren het in omkering, in verschillende in strumentengroepen. met tegenstemmen of in ander ritme. Het werk is doorzichtig gebleven en ondanks de moderne klank rijkdom wisten velen de goede uitvoering van het werk hoog te appriciëren. Minder tevreden waren, -we over de ver tolking van beide Mozartwerken. Gabor Hadnai was de solist in het Concert in D. voor viool en orkest. We mogen er vanuit gaan dat solist en orkest geen onbekenden voor elkaar zijn want Radnai is al sinds 1S56 als eerste concertmeester aan het Rot terdams Phiiharmonisch Orkest verbonden Het bevreemde daarom des te meer dat het bij de vertolking juist schortte aan een goede samenklank tussen de solo-partij en het orkest. Het hele vioolconcert klonk wat mat. Enkele onzuivere intonaties door de violist deden de verder prachtig uitgespon nen cadensen niet helemaal tot zijn recht komen. Ook Mozarts Symfonie in Es. kre- niet de uitvoering die wij wel gewild zou den hebben. Door naar onze smaak te laag gekozen tempi in het allegro andante en het allegro andante gracioso klonk de sym fonie niet speels en vrolijk genoeg. Kleine slordigheden, bij sommige Inzetten van de strijkers ontsierden enigszins. Verrassend daarentegen was' de uitvoe ring van de vijfde symfonie in d. van Felix Mendelssohn-Bartholdy na de pau ze. Uitbundig gedirigeerd door Franz-Paul Decker gaf het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest uiterst muzikaal dit romanti sche werk weer, Mendelssohn heeft in de ze symfonie, die hij „Reformatie" noem de ter nagedachtenis aan de godsdiensther- vormingen van Luther, zijn ontvankelijk heid voor de oude meester Bach niet onder stoelen of banken gestoken. Vele koraal- motieven komen steeds naar voren, ook contrapuntisch bewerkt naar Bach's voor beeld. Hoofdthema vormt het Lutherko- raal ,,Ein feste Burg". De vier delen van deze symfonie werden allen uitstekend weergegeven en het kleine publiek gaf vaa 2ijn waardering blijk door een warm ap plaus. De spaarzin heeft zich volgens de cij fers var. de Rijksposter ij en in <Je maand januari bijzonder krachtig gemanifesteerd. In Schiedam b.v. werd voor een bedrag van 485.766,10 op de postspaarbankboek jes bijgeschreven- Een totaal van- 340.130,50 werd aan de inleggers terug betaald, zodat er bij de postspaarbank in januari een spaaroverschot ïs van bijna 13% ton. Even groot is het spaaroverschot in Vlaai-dingen, waar men ƒ450.754,11 bij schreef en weer f321.111,53 opnam in ja nuari. In Maassluis, Hoek van Holland en Maasland werd in totaal 111.1C1,- gestort en ƒ88.313,- opgevraagd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1