PW 1 IITIBIIBK NIEUWSBLAD Bedrijven binnenstad vullen ETI vragenformulier in Ook het Stedelijk Museum bokst tegen een financieel plafond Hotelaccomodatie in Schiedam wordt met nog eens 100 bedden uitgebreid Zuster Gertrudo Martens in Galerie Honger Sanering stadskern reeds vaak in de commissie besproken >Q KLACHTEN 11111 1 Mej. C. R. van Schooneveld directrice bejaardenhuis Het educatieve werk bereikte bijna zesduizend personen VOLGENS VVV-DIRECTEVR H. VAN DER MEER AT AAR. ANNEER. Maarten Kemper nu in Galerie Vier Schiedams Museum trok ruim 17.000 bezoekers Luchthaven van Tenerife dit jaar gereed Rozekruisers- genootschap Nieuwe klanten voor U! [Stedelijk Gymnasium Schiedam AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN vrouwelijke kracht GONSTRUCHE- BAMKWERKiRS §HooMagcntschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 6 MAART 1965 over bezorging: Schiedam: van 18.31)19.30 uur Tel. 267292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Kerk weg 6. SCHIEDAM Het Econamisch-Techno- iojrtecJi Instituut voor Zuid-Holland wendt rich in een schrijven, gedateerd 26 febru ari 1965, tot de middenstanders en onder nemers In de binnenstad om gegevens te verkrijgen ten behoeve van het plan tot reconstructie van de Schiedamse binnen- iilad. In dit schrijveu wordt eraan herin nerd. dat de stedebouwkundige adviseur van de gemeente, de heer Rein H, Fledde- ras, indertijd opdracht heeft gekregen daarvoor een plan op te stellen. De heer Fledderus heeft zich voor de programme- ring en het daaraan voorafgaande weten- •chappelïjke onderzoek verzekerd van de medewerking van drs. A. Cr. van der Veen, die reeds enige tijd serieus aan het- plan werkt. In de eerste plaats la het nodig, zo schrijft hij, „dat een volledig inzicht in de bestaande situatie in de oude stad wordt verkregen om als basis te kimmen dienen voor het vaststellen van de toekomstige fcomtellatie", „Uiteraard schenken wij daarbij ook •opdacht aan de- bedrijven in de sector bsrk- en verzekeringswezen en zakelijke dienstverlening. Om een goed inzicht in de hv taande situatie te krijgen, nebben wij behoefte aan een aantal gegevens, die op geen andere wijze verkregen Kumm wor den dan van de bedrijven zelve". De heer Var der Veen verzoekt dan medewerking te willen verlenen door de schriftelijke be-1 errhvoardmg- van de gestelde vragen. Hij schrijft: „De omvang van het onderzoek maakt het helaas niet mogelijk, dat wij al le bedrijven persoonlijk bezoeken. Wij doen dan ook gaarne een beroep op u Kij dringt er dan op aan de vragenlijst volledig in te vullen en binnen veertien da gen terug te zenden, waarvoor men ge bruik kan maken van een bijgevoegde pertervrije an fwoord om sla g. Het vragenformulier informeert naar het bebouwde en onbebouwde oppervlak van de bedrijven, de mogelijkheid voor irtbreidmg, het aantal werknemers voor br.nen- en buitendienst, de verzekerde waarde, de huur, het bouwjaar, de mate waarin verbouwingen en vernieuwingen hebben plaatsgehad, de eventueel bestaan de plannen tot uitbreiding, verbouwing of vernieuwing en evt voornemens tot ver plaatsing van het bedrijf. Dit zijn inder daad waardevolle gegevens om er een toe komstig saneringsplan, op te baseren er hei heeft dus zin aan deze schriftelijke enquête volledige medewerking te verle nen Het is niet zo, dat eerst nu met dit onderzoek wordt begonnen, dat wil zeggen ongeveer anderhalf jaar nadat de ge beente Schiedam er bijna een half mil joen voor heeft uitgetrokken. De vragen wekken, wel deze indruk, maar wij verne men, dat het plan-binnenstad reeds ette lijke keren in de Commissie Stadsontwik keling ter sprake is geweest. Hei saneringsplan voor de oinnenstad virdt zijn begrenzing enerzijds m het plan Schienoko en anderzijds in het pLan Kreu- pelsfraat. Het betreft niet eens zo'n om vangrijk gebied: niet groter dan dat waar voor men bij Gemeentewerken het plan Schienoko heeft uitgewerkt, maar het is heei wat belangrijker, omdat hier een pnmcipiële beslissing moet worden geno men over de aard van Schiedams toekom stige binnenstad, terwijl het bij het plan Schienoko ging om aanpassing van de be staande toestand aan enkele nieuwe de tails i.z, de bestemming, Zoals wij op 16 november 1963 reeds meldden gaat het om de volgende punten: De verkenning 'van de betrokken stads gedeelten en de bestudering van de reeds bekende gegevens. De waardering voor het aanwezige ma teriaal: 0 De analyse van de betrokken stadsge deelten; De bestudering van de toekomstige en de lopende behoeften; De beoordeling van de verkeersproble matiek in samenwerking met ten ver- keersdeskund i ge, D kosten van deze stedebouwkundige verkenning en. het maken van net sane ringsplan werden geraamd op f 475.000,-, a's volgt verdeeld: Vervaardiging van het eigenlijke saneringsplan f250.000,- alge- niette kosten stedebouwkundig bureau, f 15.000.-, onvoorzien 150,000, kosten dienst van gemeentewerken 150.000 en verk-eers- dcskujidige f U0.000,- Het voorstel om de opdracht te verlenen werd o-p 27 novem ber 2963 aangenomen, waarbij uitdrukke lijk gestipuleerd werd, dat de Commissie Stadsontwikkeling het tweemanschap Fied- derns-Van der Veen stap voor .'«tan bij de ui*werking van het plan zou volgen. En dit heeft dan inderdaat op gezette tijden plaats- Of daarbij ook aandacht gewijd wordt aan de vraag, in welke richting de wensen van de Schiedammers gaan, is ons mei bekend, maar dat lijkt ons wet waar schijnlijk. Daarvoor hebben de Raadsleden bij de behandeling in de Gemeenteraad te duidelijk op hun wensen in deze z:n gewe zen. fc'SA^'^'Sr Op de Buys Balloismpel te Srhiedavi isi al gevaarlijk maar als de vorst aan giet ijsvermaak begonnen. Het ziet er nogfioadJ, zakt er misschien niemand door. j| i Frangois Haversmidt SCHIEDAM Het bestuur van de Ne derlandse Protestanten Bond heeft met in gang van 1 mei mej. C. R. van Schoone veld benoemd tot directrice van bet nieuw te openc-n bejaardenhuis „Francois Ha versmidt". Dit tehuis komt zoals bekend op het oude terrein van de vv. Martimt aan de Willem de Zwijger laan. Mej. Vaa Schooneveld is momenteel nog hoofdzus ter in het gemeenteziekenhuis van Schie dam. Zij zal haar fun kt: e aanvaarden met ingang van 1 mei 1965. Tot eerste kok van het tehuis „Frar.ijois Haversmidt" is benoemd de heer P. van der Berg die ja ren eerste kok ïs geweest aan boord van het m.s. Willem Ruijs. Op het ogenblik zijn nog besprekingen gaande voor de fnktie van hoofd van de huishouding. Voor de overige personse-lsfunkties zoals huis meester en verpleeg- en huishoudelijke hulpen zijn nog geen liefhebbers gevon den. Oud-chef montage W. H. Droge overle den. In de leeftijd van 66 jaar ïs dezer dagen overleden de heer "W. H. Droge, Oranjestraat 51, tot zijn pensionering vo rig jaar chef-montage van de F. M. Beu- kyers Verwarmingsmaatschappij N.V. De overledene was een bekende en algemeen gewaardeerde figuur, bij zijn werkgever geroemd ais een goe dtechnicus, die zich voor 100 procent aan zijn werk heeft ge wijd. Hij was een trouw lid van de Evan gel isch-Lutherse Gemeente. Maandag a.s. om kwart voor twee zal ds. A. Steinhart de Evangelisch-Lutherse Kerk een rouwdienst leiden, waarna de heer Droge op de Algemene Begraafplaats zijn laatste rustplaats zal vinden. TJTET JAAR 1964, aldus het jaarverslag van het Stedelijk Museum, is voor het museum een periode geweest, waarin de activiteiten enigszins werden geremd door het restauratiewerk aan de linkervleugel van*het gebouw. Hierdoor moest het mu seum n.l. tijdelijk afstand doen van de tentoon stellingszaal in genoemde vleugel. De exposities hebben dientengevolge tijde lijk onderdak moeten vinden in de rechter vleugel van bet museum. Men heeft deze tijdelijke moeilijkheden voor lief genomen, omdat het museum na de afloop der restau ratiewerkzaamheden niet alleen zal kun- SCHIEDAM De hotelaccommodatie wordt binnenkort met e«ot groot aantal bedden uitgebreid, want naast hel hotel „Rotonde" dat volgens de YW Schiedam, 17 tweepersoonkamers gaat tellen, komt er nog eens een uitbreiding van 100 bedden Waar deze uitbreiding" tot stand komt, ver moedelijk wordt er een tweede nieuw ho tel café restaurant In Nieuwland gebouwd, kou de WV nog niet zeggen. Deze gege vens deelde directeur van de WV Schie dam de heer H. van der Meer mede op de jaarlijkse vergadering van de WV Schiedam dio gisteravond in het zaaltje „De Bron" werd gehouden. Overigens was deze vergadering de eer ste in VW-iverband ndeuwe stijl Jaren lang Is de WV 'n-onderdeel van de Schie- jVfA ZIJN EXPOSITIE van Veldhoens Rota-prenten nam Kees Bouw, de organisator van Galerie Honger in de Iden- hurgstraat, het verfrissend initiatief tot een. expositie van aquarellen van Zuster Gertrudo Martens uit het klooster aan de Aert van ïvesstraat in Rotterdam. „Zus ter Gertrudo heeft nog nooit eerder haar werk geëxposeerd", zei Kees Bouw in. zijn welkomstwoord, „en ik vind het een eer dat ze het in Galerie Honger heeft willen doen". Pater G. K. de Boer sprak e«4 openingswoord, waarin hij cr zijn ver wondering over uitsprak dat heden ten dage zo weinig verbondenheid bestaat ZATERDAG 6 MAART CJV re bouw, 19.30 uur: Soc. Passe Part out: Soosavotid. Arcade, 20 uur: CFA: Filmavond. Musis Sacrum, 20 uur: Schied. Samenwerkende Gèrep.: Dansavond. Wijkcentrum, 20 uur: Buurtver. De Kinder vrienden: Feestavond. Hank, Oranjevereniging Wilhelmma, bij eenkomst. ZONDAG 7 MAART CJV gebouw, 13.30 uur: Soc. Passé Partout: Interessegroepen. Wijkcentrum, 20 uur: R.K. Instuif: Dansavond. Irene, 20 uur: Trie Mégas; Dansavond. MAANDAG 8 MAART Irene, 14 uur; Ned. Ver. van Huisvrouwen: demonstratiemiddag. 4 Irene, zo uur: Aquarium- cn Terr. Vereniging ..Aqua Fauna", vergadering. Arcade, 19.15 uur: Ned. Ver. „Da Verzame laar": ruilbeurs. Snrsum Corda, 20 u.: Evangelisatie:Filmavond. FILMS Passage Theater: „De slag ora Napels", 14 2a. en 20. 2, 4.15, 7 en 3,15 uur. Nouopole Theater: „Goliath tegen da reuzen", 14 j,, 2a. en zo. 2, 7 en 9.15 uur. EXPOSITIES Stedelijk Museum: Expositie Jonge Neder landse Kunst. Galerie Honger: Expositie Eerw. zuster Ger trudo Martens. Galerie punt vier: Expositie Maarten Kemper. Galerie wiegman: Werken van Octave de Coninck. MEDISCHE DIENST Tijden* het weekeinde zijnde volgende arisen te consulteren: F. van Santbrink, Van 3eu- ven Goedhartstraat 97-111, tel 262562: P. 3prey, Singel 76, tel. 268250; G. VS. Onnet, Schoolstraat 5, tel. 264244. apotheek Semttrandt, Rembrandtstraat 5, tel- 268855. tussen kunst en religie, terwijl naar zijn mening deze twee toch eigenlijk hand in hand moeten gaan. Voor zover het Zuster Gertrudo betreft is ongetwijfeld zijn ge- öachtengang juist: Zij is een kunstenares, die de schoonheid der dingen om haar heen ziet en dan de drang in zich voelt het ervarene opnieuw gestalte te geven ter ere van God, die zij in haar geloof ziet als de grote Artist aller dingen. „Zulk een kunstenaar, aldus pater De Boer, „is dus een gelovige in het kwadraat". Overigens is het werk van Zuster Gertrudo zeker niet van religieuze aard; het zijn kleurige en vrolijke tekenen van haar grote liefde tot het leven en ze zegt zelf: dat ïs ook niet zo wonderlijk bij een Zuster uit de orde van de Franciscanen. Zuster Gertrudo heeft van jongs af aan geschilderd; haar ouders hadden een zoldertje voor haar ingeruimd, dat zij gebruikte als atelier. Zij had les van de heren Kersenboom en Hanebrink en bezocht enkele jaren de Academie te Rotterdam, waar ze o.m. los had van de heren Van Houwelingen en Swiers. Thans geeft zij zeil les in tekenen en handen arbeid, in het algemeen in de artistieke expressie, aan. een kweekschool in Rotter dam, Kees Bouw heeft in een etalage een paar van. haar stukken gezien en daarop contact met haar opgenomen. Op deze expositie ziet men aquarellen van na i960 w.o. een viertal proeven van een zeer bijzondere zelfontwikkelde techniek, waar bij de aquarel gaat lijken op een gouache. De expositieruimte was met behulp van vazen met takken en andere arrangemen ten met natuurmaterïaal van de heer Boekhout versierd, waardoor het aan in timiteit had gewonnen. De jonge tekenaar Maarten Kemper heelt een. passie voor stationsemplacemen- ten. Dit bleek gisteiavond tijdens de ope ning van een expositie in Galerie punt vier. Verschillende werken van hem beel den stations uit en de gelijkenis hiervan is treffend. Naast deze werken van Maau- ten Kemper hangen op de expositie in Ga lerie punt vier nog diverse andere werken als gezichten van havens die allemaal met een verfijnde soeplesse 2ijn vervaardigd. De expositie werd gisteravond geopend door de heer C. H. Swagermann od con servator van het stedelijk museum in Schiedam. damse Gemeenschap geweest, maar eerst' eind verleden jaacr werd de zaak geschei den. Hoewel de samenwerking nog prima is, treden beide organisaties thans als twee zelfstandige lichamen ma'ar buiten. De voorzitter van de WV in Schiedam, die overigens gisteravond pas voor het eerst in funkti-e werd gekozen, de heer J. van Feit deelde in zijn openingswoord nog mode dat de verhouding gemeentebestuur Schiedam VW een moeilijke zaak blijft, hoewel he-t gemeentebestuur van Schiedam een open oog heeft voor alle VVV problemen. Zo werd verleden jaar de subsidie verhoogd- Een pluspunt in het Schiedamse vtreemdelin gen -werk is verder dat 'taantal leden en speciaal 'naantal' bedrijfsleden aanmerkelijk is gestegen. De heei* Pelt raakte vervolgens een oud zeer nl. de huidige hotelsituatie tn. Schiedam dat mat 45 46 bedd'en voor een stad .mt bijna 85.ÜQ9 inwoners ronduit belachelijk kan worden genoemd- Een lichtpunt in deze is echter ook dat de samenwerking tussen de WV Schiedam en Rotterdam die er in 't verleden ook al was» nu officieël is geregeld. Hot ^ijn nu twee zelfstandige lichamen die qua ho telaccommodatie een hechte samenwer- hebben. Op de jaarvergadering van "WV Schie dam, die helaas door een gering aantal aanta leden wend bezocht, werd verder be sloten de contributie voor particuliere le den ongewijzigd te laten voor een mini mumbedrag van £5 per jaar, voor be- dirijfsleden blijft dit bedrag f 10, ook dit is een minimumcontributie. Naast de verkie zing van de heer J. van Pelt tot voorzitter wierden vorder in. het bestuur gekozen, de heer J. Wansink als secretaris, de heer A. Sonneveld als penningmeester en de heren M. Jansen en P. Groenmdaal als bestuurs leden. Officieel tintje van deze intieme bijeen komst was het afscheid nemen van de hteer Henk van ó'er Meer als directeur van de VW Schiedam. Hij is per 1 april be noemd tot directeur van de VW Ede, Bun- teren, Bennekom en zijn plaats in deze toeristische streek betekent een aanmer kelijke pa-onwtie. De nu in fumSctie geko zen VW voorzitter de heer J. van Pelt bracht hem. hulde voor zijn pionierswerk. BURGEMEESTER EERST NA KABINETSCRISIS SCHIEDAM Van het bureau Voorlichting van het Ministerie van Binnenlandse Zaken vernemen w dat over de benoeming- van de nieuwe burgemeester van Schiedam in feite reeds geruime tüd geleden beslist ts, maar dat nadere mededelingen tol dusver nog niet konden worden ge- daan. Een kabinetscrisis, aldus deze mededeling, heeft ais regel geen ver- 11ragende invloed op de benoeming van burgemeesters voor kleinere gemeen ten, maar bij grotere gemeenten wordt de benoeming doorgaans uitgesteld lot de kabinetscrisis voorbij is. Deze din gen liggen niet vast, aldus onze zegs man, maar met enig,voorbehoud kan worden gezegd, dat eenzelfde koers t.a.v. Schiedam In de lijn der ver wachtingen ligt. Het demissionaire kabinet zal geen burgemeestersbenoe ming doen, omdat deze in de minister raad zou moeten worden besproken en dit zal niet kunnen geschieden, zo lang het kabinet demissionair Is, Met andere woorden: wij zullen in Schie dam dus vermoedelijk op onze nieuwe burgemeester moeten wachten, tot de kabinetscrisis is opgelost. Uw enthousiasme heeft het WV we>rk 'm Schiedam veel goed. gedaan, Maar Schie dam is als voor zovden een maatschappe lijke springplank en ook Henk van der Meer is van deze springplank afgespron gen, De heer Van Pelt wenste de schelden de VW directeur veel succes in aijn nieu we fiMi'kfcie. Tevens installeerde de WV voorzitter de heet* H. Terwvolde als de nieuwe directeur. Hij heeft een voorlopige aanstelling t»t 31 december 1965 on krijgt daarna, als alles voor beide partijen be vredigend verloopt; een definitieve aan stelling. Noodzakelijk Dat het VW werk in Schiedam noodza kelijk is, bewijst het aantal cijfers wet. Er kwamen in 1904 9228 Nederlanders bij het gebouwtje aan, de Tuïniaeui voor in lichtingen. het aantel buitenlanders be droeg 1251. Een nijpend, probleem bij de Schiedam se WV is.echter de behuizing. Het ligt in de verwachting dat het bekende' houten huisje weggaat. En zal dan e&dens in de stad naar een nieuwe huisvesting moe-ten worden uitgekeken maar waar is nog een vraagteken- Een VW kan evenmin als het bureau van de Schiedamse Gemeenschap buiten het centrum gaan zitten. De financiële positie van. de WV is niet rooskleurig te noemen, maar met veel passen en mei-en komt men tot een slui tende begroting- Dat hierbij de subsidiés en het aantal leden hierbij een grote rol spelen ligt voor de hand. ROITERDAM raaart (ANP) Het Schiedamse stedelijk museum bad in 1964 17.186 bezoekers tegen 16.275 in 1963. Dit blijkt uit het heden verschenen jaarver slag. Dit ondanks het feit dat de restaura konden boeien. Belangrijke initiatieven, enigszins remde, De restauratie maakt het echter mogelijk in de toekomst aan de eigen collectie een goede plaats te bieden en. belangrijke activiteiten op tentoonstel- lingsgebied te ondernemen, zo wordt in het verslag voorspeld, echter met de re strictie dat dan oo-k het budget meegroeit. Het beleid van commissie en directeur was erop gericht om in dit verslagjaar naast de conserverende laak van het mu seum het dynamische tentoonstellingsbe- leid te blijven voortzetten. In dit verslag jaar werden tentoonstellingen gehouden, welke door hun variatie vele bezoekers konden boeien, belangrijke initiatieven werden genomen, waarvan do belangrijk ste wel was de organisatie van de mo derne kunstbeurs 1964 „Balans", een ma nifestatie van nationale en internationale kunsthandel, welke 2eey zeker o-m een her haling vraagt. Met spijt getuigt het verslag van het, te geringe, aankoopbudget, dat evenals het tenttonstelUngsbuöget sinds 1954 niet ïs gewijzigd. Aan leerlingen van. verschillende scho len werden in 1964 43 museumlessen gege ven die door 3594 leerlingen werden be zocht. Reisb«middeling Het eerstvolgend exa men voor het vakdiploma „Reisbemidde- llng" af te nemen door de Stichting Vak examens voor het Reisbemlddelings- bedrijf, zal worden gehouden op donder dag 29 april a.s_ Aanmelding voor dit examen dient te geschieden op daar toe vastgestelde formulieren vóór 16 maart a.s. nen beschikken over goede werk- cc op slagruimten, maar ook over een. aantal nieuwe museumzalen, welke door hun ar chitectonische verhoudingen uniek te noe men zijn. „Wil men in de toekomst van het gebouw en het instituut ten volle profi teren", aldus het verslag, „dan dient men nu reeds het budget te verhogen, /odaï men bij de voltooiing van de restauratie in 1966 het museum op een behoorlijke basis zal kunnen exploiteren. De in de laatste jaren genomen Initiatieven tot het houden van de „Salon van de Maassteden" en de Moderne Kunstbeurs „Balans" dienen niet alleen ge handhaafd te worden, doch dienen zeer zeker in het gerestaureerde museum uit te groeien tot grote culturele manifestaties". Hoe dit zij. in het afgelopen jaar heeft bet museum blijk gegeven van zijn "levens kracht. In 1964 steeg hot aantal bezoekers tot 17.136 tegen ia het jaar voordien 16.275. Het kunstbezit kon door schenkingen en aankopen worden uitgebreid, echter niet in die mate -die de museumieiding tot tevredenheid zou hebben kunnen stemmen. Ook op dit punt legt het jaarverslag ds vinger op de wondeplek: het gebrek aan financiën. Met het huidige aankoopbudget, dat evenals 't tentoonstellingsbudget sinds 1954 met gewijzigd is. werden ook dit jaar weer wonderen verricht, maar ook daaraan kon wel eens een einde komen. Welke schilderijen en andere kunstwerken door schenkingen en aankoop eigendom van het museum rijn geworden, hebben wij reeds eer in deze kolommen meegedeeld. Daar enboven werd. de verzameling verrijkt znet een. aantal scherven, afkomstig uit een in- heems/Romeinse behuizing, opgegraven in a« West-Abtspolder, welke aan het museum geschonken zijn door de heer H. Apon. TT ET EDUCATIEVE WERK, aldue 't ver- slag, kon als gevolg van de restauratie- werkzaamheden niet de volle aandacht krij gen. De kunstklasse o.i.v, de heer E, Schol len moest naar een andeie ruimte in het museum verhuizen cn het ziet er naar uit. dat in do komende jaren haar huisvesting nog moeilijker, zo niet onmogelijk zal worden. Ook. de lessen in de Aula voor leerlingen van verschillende instellingen van onderwijs werden wel eens door al te luidruchtige restauratie-geluiden onderbro ken. Zij werden desalniettemin steeds met interesse gevolgd. In het verslagjaar wer den in totaal 43 museumlessen gegeven, welke werden bezocht door 3594 leerlingen. Er werden 30 groepen ontvangen voor rondleiding en/of lezing met in totaal 2221 deelnemers. Bij een en ander werd gebruik gemaakt van een 16 mm geluidsfilmtoestel, waarover het museum tijdelijk do be schikking heelt. De Vereniging Vrienden van het Museum bestond op 28 mei 1964 tien jaar. Zij telt 490 volwassen cn 51 jeugdige leden. In het jaar 1964 organiseer de zij vijf concerten. Uit Tenerife wordt bericht, dat men daar veronderstelt, dat het werk aan de luchthaven los Rodeos dit jaar nog gereed zal komen. De luchthaven zal daarna door alle typen vliegtuigen gebruikt kunnen worden. KAPSAtON HELEN E de salon voor de betere permanent. Stroomloos, voor teder haar geschikt £7-50. Helene tlècle perma nent is meest Ideate, na tuurlijke permanent f30.— fl.— reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen Der luxe auto voor perma nent, KAPSALON HELENE Wat u, wu doei u»i informatiecentrum: Job- Wagenaaralraat K Schiedam, telefoon seziio. Elke woensdagavond ven 8—940 aar. Overal zijn er mensen die ÏÏw klant zouden 2ijn.,.. als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt. of speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat V die voor treffelijk kunt leveren? TJ zegt nee? Maar dan mist U vele. vele kansen want het ïs immers heel eenvoudig om sl die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden Ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. de kunt U niet missen geen dag Uw advertentie in de dagbladen, die doet het 'ml Daarmee Iaat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik van I Lange Nieuw straat 183 - Tel. 010-268824 voor de Je klasse bij de rector. Dr. L, W. I^abordus, dinsdag maart 1965 en vrijdag 12 maart 1965 van 9.30 uur tot 11.30 uur. cn verder elke woensdag van 0.3010,30 uur, (uitge zonderd woensdag 10 maart). Toelatingsexamen op 1 en 2 juni 1965, De data voor de Proefklasse wordennog nader be kend gemaakt. Bij Schade Buyslng distillateurs kan terstond of later geplaatst worden sis facturiste en voor administratieve werkzaamheden. Zij met ULOopleïömg genieten de voorkeur. Eigenhandig geschreven brieven met volledige inlich tingen te zenden aan ons kantoor Lange Haven 49, Schiedam. PLETTER 'ENT HOVE DELFT N.V. PLETTERIJ voorheen L f. ENTHOVEN en CIE., Schieweg 5 te Delft vraagt voor haar fabriek te Delft benevens ongeschoolden, die wensen te worden opgeleid voor do bediening onder meer van platenwalsen, buigbanken, boor machines, schaafbanken, brand machine». Tijdens de opleiding wordt het c.a.o. focm betaald. Gunstige loon- en arbeidsvoorwaarden, ojl gereglementeerde winstuitkering en la zijner tijd opneming In het eigen pensioen fonds. Loonregeling volgens gemeente- klasse A. Gratis bedrijfskleding. De reiskosten in ver band metsollicitatle-bezoekworden vergoed. Men kan zich melden op dinsdag 9 maart a.s. tussen 19.00 en 20,00 uur In één der zalen van Café-Restaurant „De Amstölbfon", Broersvest 13 te Schiedam, alwaar een ver tegenwoordiger van ons bedrijf aanwezig zal zijn,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1