KÖÏÏEFMSCK KIEUWSBLAD Tan ja de herdershond heeft nu nest met elf jongen Formidabel spel in partij Schikhof-Van Soelen Acbt Vlaardingse trawlers op weg naar de visgronden EHBO -ers kwamen in actie bij (oefen) ontploffing in school Hofstee KLACHTEN Bij jong echtpaar in Hoek van Holland Agenda Artsendienst Kampioenschap hoofd klasse klein-biljart libre OM ATLANTIC CUP OP JACHT NAAR DE NIEUWE MAATJES I Oranje-Nassau naar Amsterdam Schipper en reder luchtten hun hart SPIRIT IN DEGRADATIENOOD Gemeenschappelijke BB-oefening bi] HV0 DAME VERZORGEN verkoopsters I JHSEWEG .41; tELEF/TECHH. DIENST 6809 CHEF TEGHN. DIENST: :DHH.G0üWtïl0S w HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 26 3WZÏ S A Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstr. 1 - Ter. 3229 Redactie: Tel. 5453 over bezorging: Viaardipgen: 13.30 tot 19.30 uur: InsuUnSeeitigel 33 - Telefoon 6637 Tauja de herdershond heelt 11 jongen geworpen. Herinnert u zich Tanja nog, gje zo lange tijd langs 3c boorden van A* Maas zwierf? De prachtige, maar o zo «chmve jonge herder, die blijkbaar op de een of andere Wyze van een zeeschip was geraakt, leefde meer dan een half jaar, daar in de uitgestrekte ruigte, in het wild en scharrelde zalf haar kostje op, alvo rens de Vlaardlngse Dierenbescherming haar, n» vele vergeefse grootscheepse po gingen, kon vangen. Ze ontvluchtte het tehuis van haar nieuwe baas in Maassluis en begon opnienw langs de noordelijke Maasoever te zwerven, kennelijk op zoek naar haar oude baas aan booTd van een schip. Het zeer intelligente dier met haar koninklijke gang was haar „belagers" weer steeds te slim af, totdat haar in een gangetje tussen de gebouwen van de ko lenopslagplaats langs de Blaas, de weg kon worden versperd. ZEVEN ZWARTE EN VIER CELE PUPS In september vorig jaar vertrouwde de Vlaardingsö Dierenbescherming haar toe aan een jong echtpaar in Hoek van Hol land: Lodewijk Sterrenberg (23) eu Bep Bik (20). Lodewijk, die graag een herder wilde hebben, had daarvoor tevergeefs eeu bezoek aan het dierentehuis in Rot terdam gebracht In het Vlaardlngse die- rentebuis trof hij het heter, want daar zag men voor Tanja naar een nieuw goed tehuis uit. In gezelschap van voorzitter Frank Boer en beheerder M. v. d. Bosch van de VJaardingse dierenbescherming zijn we bij dit echtpaar, met 2 kinderen van 1 en 2 jaar, op bezoek geweest am Tanja met haar nest jongen te aanschouwen. Ze zijn nu ruim 4 weken oud, de 11 jongen, waar van er 7 helemaal zwart en 4 helemaal geel zijn. Sedert de nu ongeveer 2 jaar oude Tanja moeder is, krijgt ze dagelijks 3 liter melk, vers uit de koe. Want de enkele huizen verderop wonende schoon vader van Lodewij-k heeft, boerenbloed in de aderen en houdt er als liefhebberij Wfct koeien en ander vee op na. Tanja leidt haar eigen leventje. Wan neer ze naar buiten wil, opent ze zelf de drie deuren tussen de huiskamer en het plaatsje achter het huis, waarna ze steevast in de richting van de duinen draaft Ze gaat wel graag boodschappen met me doen, vooral als ik naar de sla ger moet, zegt Bep. Neemt ze van de slager dan v/el jets aan? Oh nee, ze gaat nooit er gens mee naar binnen, maar blijft voor de deur zitten wachten. Maar ze weet, dat mijn dochtertjes een stukje worst van de sla ger krijgen en alleen van mijn kinderen pakt ze iets aan. Verder wil ze van nie mand iets weten. Het is maar een raar dier. Ze kruipt, wanneer je thuiskomt, direct hier in dit hoekje achter de stoei in de huiskamer en als je met haar wil spelen, begint ze te beven. Ze blijft ver schrikkelijk schuw, maar vals is ze hele maal niet, ze Is verder wel lief. Een groot feest voor haar zijn de wan delingen, die Lodewijk zondags met haar langs het strand maakt. Dan springt ze huizenhoog van blijdschap en is ze haast niet te houden, terwijl Lodewijk haar de riem aan doet. Ja, ik houd haar aan de lijn lot ik buiten het dorp ben en geef haar dan de vrijheid, neemt de zwijgzame Lodewijk het gesprek over. Alleen met haar op het strand voelt ze zich in haar element en leeft ze zich uit met hollen en draven en snuffelen. Maar als je haar WOENSDAG Kolpabad, 7.30 uur: Waterpolowe&sfcrijd WIK- Dzv (dames). Harmonie. 8 uur: ïüjnmoadvergadering CHU* Aap met o,a. lorum. Luxor, 2-30 uur: De Jongen utt Canada (a.I.); 8 uur: Het vlees is zwak (15 j.). 8 tads gehoorzaal, 8 uur: Symphonic voor een moordenaar (14 J). Geopend: Apotheek Bot, BiUltonlaan 66, teJ. 4723. DONDERDAG Luxor, 230 uur: OUe In Oklahoma (al.);5u.: De wraak met de tomahawk (14 j.); uur: Mc Unlock de geweldige (14 j.). Stadsgehoorzaal, 2 45. 630 en 9-15 uur:Waren huis op stellen (a.I.). Geopend: Delta-apotheek, Fioris de Vijfde laan 112, tel. 8858. wd Afnemende maan Zon op 4,3: uur, onder 20 44 uur liaan op 3.18 uur, onder 16.21 uur za n*« Afnemende maan Zon op 4 30 uur. onder 20.45 uur Maan op 3.34 uur, ouder 17.41 uur ft De 11 jongen drinken volop mee van de drie liter melk, die hun moeder dagelyks krijgt, beveelt te gaan liggen, dan moet je niet denken, dat ze zich verroert, al loop je nog zover weg, tot je haar een teken geeft. Sedert 2e jongen heeft, wil ze echter niet meer mee, is ze met geen stok bij haar kroost weg te slaan. De jongen drin ken al volop mee van de melk, die Tanja dagelijks krijgt, Eén houd ik er zelf van, beantwoordt Lodewijk onze vraag, wat hij met de jongen doet, wanneer ze 6 weken zijn en bij hun moeder weg kunnen. Voor de overige 10 vraagt hij liefhebbers. Wie van Tanja een jong wil hebben, het adres van Lodewijk Sterrenberg luidt: Coacor- diastraat 12, Hoek van Holland. Van woensdagavond, zeven uur, tot vrij dagmorgen, acht uur. zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen: J. v. d. Pol, Binnensingel 47. tel. 3370 en H. A. v. d. Hoeven, Emmastraat .115, tel 3495. Onder auspiciën van het district Schie dam van de Kon. Nederlandsche Biljart bond wordt vrijdag, zaterdag en zondag m café-restaurant De Griffioen, alhier, de eindstrijd gehouden om het kampioenschap van Nederland in de hoofdklasse klein bil jart libre. Acht kandidaten uit het hei* land zullen elkaar de titel betwisten. D«* eerste partijen beginnen vrijdagmiddag om half twee; de volgende speet tij den zip. drie uur. half vijf, half acht, negen uur en half elf. Zaterdag gelden dezelfde begin tijden en zondag staan er nog partijen op het programma die om half twee en o.u drie uur beginnen Ongeveer vijf uur volg: de prijsuitreiking. De lengte der partijen is 250 caramboles; de grenzen \an het al gemeen gemiddelde zijn 7 00-11.00, De Schiedammers Zeeg Scbikhof en Lou van Soelen, de twee matadoren in de strijd om de Atlantic Cup, traden op de 5e wed* strüdavond tegen elkaar aan. Ook In deze partij slaagde Zeeg erin ongeslagen te blij ven, lerwijjl lam van Soelen toch met een moyenne van 28,72 speelde. Maar Zeeg deed het nog beter. Hjj maakte in 11 beur ten de party uit, met een moyenne van 36.36! Het hoogste, dat wellicht ooit in het district Schiedam tijdens een toernooi werd gemaakt. Dit tweetal liet spel zien, waar van de liefhebbers volop hebben gesmuld- TINUS VAN SLAG AP Na vijf beurten had Zeeg 209 caramboles bijeen gescoord, met een. Ie beurt van l, gevolgd door series van 75, 51, 33 en 51. Lou van. Soelen liet op een le beurt van. 4 series van 55, 7, 91 en 25 voor zich aante kenen, waardoor de stand na 5 beurten 209—182 in het voordeel van Zeeg Schlk- hof was. In de volgende 3 beurten kwam hij tot een produktie van slechts 45 caram boles, waar Lou van Soelen een produktie van 48 tegenoverstelde, waardoor deze iets van zijn achterstand had ingelopen. Na een serie van 65 in. de 9e beurt leek Zeeg in de IOs beurt de partij te zullen uitmaken, maar bij strandde op 75. Hij had nog 6 caramboles nodig, die in de volgende beurt uit zijn keu vloeiden. Lou bracht nog. een serie van. 73 op tafeL Van beiden een zeer De plaatselijke afdeling van de EHBO heeft maandagavond in het voormalig Weeshuis een grootscheepse oefening ge houden, welke een succes is gebleken. Bij een ontploffing in een school werden 2fi jongens en een onderwijzer verwond en aan do EHBO-ers was de taak opgedra gen, te trachten op zo goed mogelijke wij ze de eerste hnlp te verlenen. Verschülen- letsels waren natuurgetrouw nage bootst en mede op afgaan van de klachten van de jongens, moest em diagnose wor den gesteld. De aard der verwoningen was vrij uit eenlopend. Verscheidene armen en benen waren gebroken, ogen waren uitgerukt, slagaderlijke bloedingen vonden plaats, ar men waren gedeeltelijk verbrand en her senletsels werden geconstateerd. In enkele gevallen waren de patiënten bewusteloos en ook deden zich inwendige bloedingen voor, Eén der patiënten had zelfs een rib gebroken waarbij een long was aangeprikt. Verder kwamen kaakbreuken voor, blees; een achillespees te zijn. doorgesneden en was er sprake van bekkenbreuken. In een tijdsbestek van'drie kwartier wa ren alle slachtoffers in eerste instantie verbonden en naar een zaal getranspor teerd waar zij verder onder doktersbehan deling kwamen. Gemakshalve waren de gewonden genummerd, zodat men wis» met wie men te doen had. Maar, In enke le gevallen moesten de gewonden zalfs worden gezocht. Immers wist men dat 20 jongens 'waren vermist en dat deze allen aanwezig moesten zijn_ Zo bevonden enke len van. hen zich in een toiletruimte en an deren boven op de zolder van het gebouw. Vooral voor de nieuwelingen, die koit geleden hun diploma behaalden, was het geen gemakkelijke opgave om de logica van de verwonding meteen In te zien en evenmin was het eenvoudig om de eerste hulp op de juiste manier te verlenen. Zo moest er met brancards worden gewerkt om gewonden van boven naar beneden te vervoeren, Geen wonder dat sommige EHBO-ers beladen met zweetdruppels hun patiënten bij de verzamelplaats aflever den. Mede dank zij de voorbeeldige wijze waarop de 20 leerlingen van de Techni sche School zich hébben gedragen en de- serieuze wijze waarop de EHBO-ers zich inspanden om. de oefening als werkelijk heid te beschouwen, werd deze een succes. De algehele leiding van de oefening was in handen van de brigadecommandant, de heer H. Schaar. De artsen W. H. J. Kar- reman (medisch leider van de brigade) en L. de Vries (docent van de boginnerscur- iis), waren getuige van de oefening. Na afloop ervan gaf de heer Schaar een korte toelichting op de oefening waarbij hij opmerkte, dat het verlenen van eerste hulp bijzonder belangrijk kan zijn. Hij zei in dit verband dat het EHBO-Iid, de heer D. van de Wagt uit Vlaardingen die betrok ken. was bij het busongeluk in Oostenrijks Tirol en daar gewond was geraakt, ook eerste hulp was verleend door de EHBO. ft In de zaterdag verreden ronde van De korfbalvereniging Oranje-Nassau za> morgen (hemelvaartsdag) met vijf twaalf tallen deelnemen aan de serie wedstrijden, georganiseerd door Patrimoniums Korf balvereniging „MIK" te Amsterdam-Wesf De Vlaardingers vertrekken om zeven uur van de Hoflaan. 'Zuid-Holland over pbn. 180 km werden de amateurs Rudi Liebrechts en Adri Drop door pech uitgeschakeld. Winnaar werd Stevens van de ploeg Herman Krott. Als 27e wist Sjef Pieters deze wedstrijd uit te rijden. Het ploegen klas semen t_ werd ge wonnen door de „Trio ploeg" uit Botter dam. HET ALVERTJE De Vlaardingse hengelaarsvereniging Het Alvertje heeft haar jaarvergadering gehouden. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: P. Beekhoven, voorzitter: Jac. Vrijland. Van Riebeeckstra&t A, secreta ris en C. Zagwijn, penningmeester. sterke partij, hoewel ze er ditmaal niet in slaagden een serie met 3 cijfers te scoren. Schtkhof 400 11 75 36.36 Van Soelen 316 11 9i 28.72 SPANNEND Tin us Kooij, zo formidabel met 3 partijen van rond de 10.begonnen, was in zijn 5e partij tegen Cor Schippers volkomen van slag af. Hij kwam nu niet verder dan een moyenne van 4.52 en verloor volkomen kansloos van. de Vlaaröinger, die het knap pe moyenne van 9.bereikte en thans met een behoorlijk hoofdklasmoyenne als 2e op de algemene rangschikking staat. Na 7 beurten was de stand 3264 en na 13 beur ten 62104. In de 19e beurt noteerde Cor Schippers een fraaie serie van 47. Met series van 24 en 25 in de laatste 2 beurten maakte hij de partij uit. waarbij hij T,nus op 113 liet staan. Kooij 250 113 25 31 4.52 Schippers 225 225 23 47 9,— EERSTE ZEGE Een zeer spannend verloop had de partij tussen de Vlaardinger Wim van der "Waai en de Maassluizer Gerrit van Gendt. Zij bleven lange tijd dicht bijeen. Pas n& de 30e beurt leek Wim van der Waal een be slissende voorsprong te nemen. Na 32 beur ten was hij op 243 gekomen en had nog slechts 7 caramboles nodig, terwijl Gerrit van Gendt nog 42 caramboles van zijn totaal was verwijderd. Maar met een serie van 31 kwam hij op 239, waarna Wim van der Waal poedelde en vervolgens slechts 1 liet noteren. Zijn tegenstander maakte hier van dankbaar gebruik door met een slot- serie van 11 de partij uit te maken. v.d. Waal 4 1025 122 43 8.40 V. Gendt 250 250 34 33 7.35 Gerard Vaikensteyn vierde zijn le winst- partij ten koste van Ton van Slobbe, waar bij deze overigens slechts 8 caramboles te kort kwam en op 192 bleef staan. Stand na 5e ronde: Sehikhof Schippers Van Gendt Van Soelen Kooö v.d. Waal Van Slobbe Valkensteyn 10 2000 83 101 8 1039 116 6 1111 139 4 1681 4 1010 4 1025 4 817 Z 697 Programma 31 mei: Sehikhof—-Kooij. Van SoelenVan Slobbe, Vaikensteyn—Van der Waal, Schippers—Van Gendt. 106 118 122 139 119 52 34 123 54 43 28 4? 24.09 8.98 7.99 15.86 8.56 8.30 5.88 5. Vandaag is de helft van de Nedcripndse vissersvloot, op jacht naar de nieuwe maatjes, uitgevaren. De andere helft volgt volgende week woensdag. Da liefhebbers van hel malse zeebanket zitten al te lik kebaarden, maar zo moeten geduld oefenen tot volgende week maandag. Want de sche pen mogen hun vangsten niet vóór zondag aan de wal brengen. Zij" mogen per schip niet meer dan 100 kantjes aanvoeren, die tenminste drie dagen lo de pekel moeten hebben gestaan. Maandagmorgen, bij het krieken van de dag, worden de schepen gelost en de pekel io de tonnen op het zoutgehalte gekeurd, alvorens de kantjes mogen worden afgeslagen en de maatjes vanuit Wmuiden, Scheveningen en Vlaar dingen hun weg naar de consument vinden. In de loop van maandagmorgen zullen do liefhebbers hun tong kunnen strelen met de neen geen groene, maar nieuwe baring. Het consumeren van groene haring i3 alleen nog voorbehouden aan de vissers, die ze aaii boord, in grote hoeveelheden nuttigen. Tijdens de uitreiking van dc pro- öuktsehapsprijzen, 2a ter dag m het Kur- haus te Scheveningsn, protesteerde de be kroonde Kaiwijkse schipper Klaas Dobbe laar van de KW. 121 Brittenburg, ala woordvoerder van de schippers, tegen deze gang van zaken. Met hoogrode kleur hoor de directeur Produktschap voor vis en vispcrodukten- drs. D. J. van Dijk felle protest van deze bejaarde schippc-r, als harir.gkenn.er bij vutstek, tegen de voor schriften van het Produktschap aan. De voorschriften, dat de maatjes met lichter dan 16 mogen, worden gezouten en tenmin ste 3 dagen in de pekel moeten staan. Dat wil zeggen, dat de maatjes met ten minste 16 kilo zout per ion moeien worden ui (gezouten, lichter gezouten haring, de groene haring, wordt afgekeurd, met hot oog op het harmgaaltje, dat gevaar voor de gezondheid oplevert. Wij eten volop groen© baring aan boord en er heeft zich onder de vissers nog nooit een geval van vergifti ging door het haringaaltjc voorgedaan. De consument prefereert, evenals de visser, groene haring en deze voorschriften die de aanvoer van groene haring verbieden en daarmee de afzet van maatjes óp de bin nenlandse markt ernstig afbreuk doen. zijn in strijd met de propaganda, die het Protïuktsehap voor een grotere haring con. Na de 4—3 nederlaag, welk© Spirit zijn laatste uitwedstrijd tegen Bolnes 2 op liep, kan Spirit nauwelijks meer uit de klauwen van (het degradatiespook ontsnap pen. Het ziet zich voor de taak gesteld de resterende 2 wedstrijden ïn winst om te zetten, om bet althans nog tot een beslis singswedstrijd te brengen voor het behoud van het 2e klasserschap. Maar een licht puntje in Bolnes was de juiste wedstrijd- mentaliteit, welke bij Spirit nogal eens te wensen heeft overgelaten. Het heeft Spirit tegen Bolnes niet meege zeten. Niet alleen moest het al na enkele minuten tegen een 1—0 achterstand aan kijken, maar even later bovendien Jan van Berk el door een enkelblessure missen. Zijn tegenstander was zo sportief eveneens het veld te verlaten. Na l—l door Janny van ■Loon kwam Arie Teerds de geblesseerde Jan van Berkel vervangen. Bolnes nam een 31 voorsprong, alvorens Ien van der Vaart de korf trof, waardoor met een 32 achterstand de rust in ging. Na de hervat ting leek Spirit herboren. Met groot élan werd Bolnes onder druk gezet, Wijnbeek miste een strafworp, maar Bolnes deed het zelfde. Na ettelijke juist gemiste kan sen produceerde Jan de Voogd uit een doorloopbal de gelijkmaker. Spirit beheer ste met Lep van der Vaart, Cor de Hoog, Lia van Leeuwen en RIa Hoogwerf hei middenvak, maar de aanval had niet vee! geluk. Engel Roza miste enkele malen op het nippertje en Arïq Teerds een straf worp, Bolnes, dat aan een gelijkspel vol doende had, om zich in veiligheid te stel len, greep in de slotfase onverdiend de volle wins\. Spirit 3 von met 2—0 van NIO 3 door treffer svan Henny Snijders en Kees Hoo- gerwerf. Worif tentet o wedstrijd tegen Oranje Nassau 4 eveneens gewonnen, dan is Spirit 3 kampioen en anders gaat de ti tel naar DIO 2 in Schiedam. De b-adspi- ranten verloren met 3—0 van Bolnes-b en moeten nu de laatste wedstrijd tegen Oranje Nassau b winnen om nog aan spraak op het kampioenschap te kunnen maken. Spirit gaat op Hemelvaartsdag met 4 twaalftallen naar Middelburg om deel te nemen aan de Swift-seriewedstrijden. Ver trek 'smorgens half zeven van de Visbank Zaterdag 29 mei ontvangt Spirit l Bolenes en Spirit 2 Fluks, aanvang 4.15 uur. Voorts aanvang 3 uur DIO a—Spirit a en Oranje Nassau b—Spirit b. VLAARDINGEN In navolging van wat in Rotterdam al langer gebruikelijk is hebben de Bedrijfs-Zelf-Bescbermmgsdien- sten van drie Vlaardingse bedrijven maan dagavond voor het eerste een gemeen schappelijke B.B.-oefening gehouden, waarbij ruim honderd personen betrokken waren. Deelnemers waren het Havenbe drijf „Vlaardingen-Oost" N.V., Figee- Vlaardingen N.V. en dc „Nieuwe Matex'1 N.V., terwijl de Koninklijke Holiandia-fa- brieken EHBO-assistentie verleende. Oefenterrein was de Westelijke kade van do Vulcaanhaven op het terrein van H.V.O. Gesuggereerd werd dat een drietal voor de kant liggende schepen door een bom bardement was getroffen. Drie houtmijten fungeerden als schepen en werden bij het begin van de oefening in brand gestoken. De brandweer van H.V.O. kon het vuur niet meester worden en riep de assistentie in van de brandweren, van Figee en de Nieuwe Matex, die de vuurhaarden met een drietal water en nevelspuiten wisten te bedwingen. Ondertussen brachten de EHBO-ers de gewonden in veiligheid. Ongeveer 25 padvinders speelden de slachtofferrollen. Zij werden per brancard getransporteerd naar de als gewondenpost ingerichte kantine, waar de bedrijfsarts K. ten Kat© met de leiding van bun verzor ging was belast. De oefening die onder de algehele lei ding stond van de heer C. Forrer, hoofd B.Z.B. van het Havenbedrijf „Vlaardingen- Oost", had een bevredigend verloop. De directies van de betrokken ondernemingen gaven door hun aanwezigheid \m hun be langstelling blijk. Verder woonden de lie ren P. Swiep. brandweerofficier en J. de Bruin, inspecteur BZB van de Bescher ming Bevolking te Rotterdam, de oefening bij. sumpfcie onder de Nederlandse bevolking voert. Hij bestreed de noodzaak met 15 te zouten en pleitte met klem voor een lich tere mtzoutmg. Drs. Van Dijk ging hierop niet m en betoogde, daf goed verzorgde ha ring met de huidige voorschriften niet minder smaakvol is en de consument hier aan moer wennen. OOK REDER DEED DUIT IN 'T ZAKJE Van een bekroonde reeer moest drs. Van Dijk het verwijt beluisteren: de jaarlijkse wedstrijd in het aanvoeren van de best verzorgde gezouten haring, verse zeevis en verse harmg, ais van het hoogste belang voor de concurrentiepositie van. Nederland op de buitenlandse markt, is allemaal wel mooj en aardig, maar dit kost de winnaars alleen maar geld. Want voor het in ont vangst nemen van de produktschapcprij- zen door reders, schippers en stuurlieden, moeien de dure trawlers aan de kant blij ven en draaien de winnaars ook nog op voor de reiskosten, verbonden aan het b-ö- women van de prijsuitreiking. Voor de be manningsleden, die niet voor de aan de Prijsuitreiking vérbonden Hollandse kof fietafel worden uitgenodigd, is er helemaal geen prikkel, zich voor deze wedstrijd, m het kader van de kwaliteitsverbetering, in te zetten. De legpenning, welk© zij via da stuurman m ontvangst mogen nemen, weegt aiet op tegen het tijdverlies, ver bonden aaa een zo goed mogelijke ver zorging van het gevangen produkr en tegen ce inkomsten, die zy ook door de prüs- uitreikïagscerernome derven. Het levend kaken dor haring, de volle kantjes en de aanwezigheid van wrakke haring in de tonnen, als toeteren bij de kwaliteitsbeoordeling, is allemaal zo tijd rovend, dat daar een aantrekkelijke finan ciële beloning tegenover dient te staan voor de verwezenlijking van het hoogst be langrijke doel, oat met deze jaarlijkse wed, strijden wordt beoogd. Ais we het ant woord ven drs. Vao Dijk goed hebben be luisterd, dan zullen volgend jaar belang rijke bedragen voor de winnende, schepen beschikbaar worden gesteld, in het besef, dat het huidige viasersgeslacht gevoeliger is voor materiële belomng dan alleen maar voor de eer. UITSLUITEND TRAWLERS Deze teelt vaart voor het eerst do Vlaar dingse vloot uitsluitend met trawlers uit. De vleetvosserij is verleden tijd geworden voor deze vloot, welke alle loggers heeft afgestoten en thans 16 trawlers omvat, als we de twee van da nasar Scheve ningen verhuisde rederij Verboon meerekenen, die onder hun huidage namen. VI. 84 Jan Semor en VI, 14 Mar gare th-a, blijven va ren. Van deze 16 trawlers zijn er 13 be mand met Sell even iragors -onder gezag van een Scheveningsc schipper. Van de overig© drie treffen we op twee nog een Vlaar dingse schipper aan: Fer van Schoor op de enige hektrawler van de Vlaardingse vloot, d« VI. 115 Vooraan en Jan Goedkncgt op de VI. 131 Pefcronelh. die deze week by da olie-brand in de K.W.-haven flinke schade opliep, maar waarschijnlijk tijdig hersteld zal zijn. om volgende week woensdag met de 2e helft van -de Nederlandse vissers vloot naar de visgronden te koersen. Op de VI.112 Beta en Gerda, die met de VI. 153 Liedje en Rutgers bij de liquidatie van rederij Komaar aan de Kwakkelstein- vloot Is toegevoegd, voert de Katwijker Dirk van der Pias het commando. DE EERSTE EN TWEEDE ACHT Vandaag zijn de volgende 8 Vlaardingse •trawlers naar de visgronden vertrokken: van rederij Kwakkelsteiu VI. 105 Elisabeth (schipper Cor Roeleveld), VI. 73 Elly (schipper Klaas Pronk), VI. 110 Micbiel Jan (schipper Cor van der Zwan), VI. 121 WilLem (schipper Nico Pronk) en VI. 153 Liesje en Rutger (schipper Willem Roos); van de Doggermü: VI. 115 Vooraan (schip per Fc-r van. Schoor) en VI. 16 Voorloper (schipper Jaap Jol); van rederij Verboon: VL 84 Jan Senior (schipper Arie v. d. Toorn). De overige 8 trawlers varen woens- 3 juni uit. Van rederij Kwakkelsteiu: VI. 131 Petroneüa (schipper Jan Goed- knegt), VI. 1 Urasmus (schipper Piet van der Harst); VI. 7 Ada (schipper Simon de Reus), VI 112 Bets en Gerda (schipper Dirk van der Plas) en VI. 34 Anita (schip- por Leen van der Harst); van de Doggermij; VL 142 Voorwaarts (schipper Jan Spaans) en V!. 103 Voorbode (schipper Klaas Rog); van rederij Verboon: VL 14 Margaretha (schipper W. den Heyer.) Wie het Nieuwsblad leesi weet van alles het meest WIE WIL BLINDE en gezelschap houden, van pl.m. 16.00 uur tot pl.m. 20.30 u. Brieven aan: Mevr, A. Backer, Parkweg 52, Vlaardingen. Voor spoedige indiensttreding vragen wij ERVAREN, AANKOMENDE EN LEERLING voor dïv. afdelingen. Geboden wordt een prettige werkkring, prima salaris en vijfdaagse werkweekregeling. Met vakantieafspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties dagelijks van 9-6 uur aan onze afd. Personeel. Hoogstraat 219 Haogïtraat Vfaardingef OQO

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1