BÖTTBBDAMSCH MiOWSBLAD Rijnmond gaat zeer verstrekkende bevoegdheden krijgen Rotterdam moet groot brok autonomie prijsgeven Het hart van Vrouwe Justitia is niet van brons De VVD verwacht zeker 10 tot 15 pet der stemmen Groot feest diamanten echtpaar Vis-Verhoeckx 3 VOOR DE KANTONRECHTER HARTEWENS VAN URSUS: EEN EIGEN VELD MET KANTINE KLACHTEN R. LAAN (PvdA): Zuivering der lucht betaalt zichzelf HAVENBEDRIJF EEN GROTE INBRENG WKR-Vierdaagse van 15 lot 18 juni Dc Kou. Wilh.-mars valt dit jaar op 3 juli RIJNMOND ANNEER, Spannende wedstrijd SW 2 contra NAC 2 Scliiedamse notities Nieuwe kantine voor de K.C. Schiedam BIJ 45-JARIG BESTAAN Burgerlijke stand Regen verstoorde hel Willon-Jeugdloemooi Predikbeurten ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 29 MEI 1965 noofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BStOERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging: Schiedam: van 1B.3U19.30 uur Tel. 26 72 92, Rotterdaitisedijk 2c Kethel: Kerkweg 6. voeg elke den" moeten tyorden vervangen. Een vrtj positieve uitspraak van minister Toxopeus loopt hierop reeds vooruit. SCHIEDAM. De afdeling Schiedam van de PvdA begon vrijdagavond haar Rijnmond-vergadering origineel: Eerst werd een kopje koffie ge serveerd en toen deelde voorzitter ir. C. Boerman mede, dat met de rond vraag zou worden begonnen. Vele nieuwe gezichtspunten brachten de ongeveer veertig aanwezigen daarbij niet naar voren; zoals de voorzitter al betoogd had: de standpunten der verschillende partijen wijken slechts ih geringe mate van elkaar af. Een der aanwezigen vroeg naar de in vloed van Rotterdam en het personeelsvervoer, een ander naar de moge lijkheid de bevoegdheden van de Rijnmondraad zo snel mogelük uit te breiden; ook informeerde hij naar de mogelijkheid van samenvoeging van gemeentelijke diensten, o.a. die voor de havens. Een derde meende, dat de PvdA in haar propaganda momenteel te kort schiet* Een vierde vroeg" hoeveel procent afdoende maatregelen tegen luchtverontreiniging zouden uitmaken van de waarde van het industriële produkt. t Als eerste spreker trad op de heer mr. H. Versloot, die allereerst het bezwaar te gen de gevoerde propaganda ontzenuwde, Het is moeilijk politieke munt te slaan uit de luchtverontreiniging', die minder schrik barend is dan velen onderstellen, maar an derzijds toch ernstig genoeg om er aan dacht aan te wijden. Wij zullen thans maat regelen moeten nemen om toekomstig kwaad te voorkomen. Overigens gaat het om de kwaliteit van ons bestaan en het vooropstellen van de vraag „zijn maat regelen economisch verantwoord?" achtte spr. niet juist, Technisch kan het probleem zeer wel worden, opgelost- maar men raakt daarbij in conflict met .fabrieksgeheimen. Uiteraard-is het echter een eis van effi ciënt beleid, dat een industrie zo weinig mogelijk, afvalstoffen produceert. Tech nische maatregelen tegen verontreiniging zullen volgons spr. 5 pet. van de investe ringen niet te boven gaan. Daar staat een schade van 50.- per inw. en per jaar te genover, zodat tegenmaatregelen zich zelf betalen. Overheidsingrijpen is daarbij ech ter onmisbaar. Tweede spreker was de heer R. Laande «acialisÊtsche lijstrekker bij de verkiezin gen voor de RijnmondraadHij vatte alle verdere vragen samen onder de noemer hoe denken wij ons de praktische ver wezenlijking wan de Rijnmond-gedachte De PoüA benadert de vraagstukken met een strydbarc geest. In de Rijn'»nond-di3- rasstes zal de stuwkracht moeten komen van deze partij, aldus spr., die op het standpunt staat, dat de huidige „richt lijnen" zo spoedig mogelijk door „be- Evident is dat Rotterdam met 70 procent der kiezers een dominerende positie zal proberen in te nemen. Dit zal in de Rijn mondraad een der eerste grote kracht metingen zijn en steeds zal Rotterdam aan het nieuwe lichaam grote brokken eigen bevoegdheid moeten overdragen, b.v. ver voer en bouwactiviteit. Op deze grond achtte spr. dubbelfuncties van bestuurders van grote gemeenten in het nieuwe be stuurslichaam ongewenst. De schaalvergroting, die Rotterdam sinds de vijftiger heef; ingeleid; is zo groot, dat men eenvoudig niet meer zonder een lichaam als Rijnmond kan. omdat het ge- bi eci financieel en materieel vuor de stad Rotterdam te omvangrijk wordt. Ook het beheer van het havengebied moet princi pieel aan rie Rijnmondraad worden toege wezen. In dat Havenbedrijf zit een bedrag van ƒ450 miljoen (dwz. anno 19631, zodat Rotterdam wel graag de kat uil de boom zal kijken. Spr. ziet groeien, dal er een structuurwijziging komt, waarbij andere gemeenten stem in hef beheer zal worden gegeven; dit zal over tien a vijftien jaar zijn beslag wel hebben gekregen. Deze ont wikkeling lijkt hem onafwendbaar en hier bij zal de Rijnmondraad een belangrijke taak moeten vervullen. SCHIEDAM De WKR Rotterdam houdt dit jaar de avor-d vierdaagse van dinsdag 15 juni tot en met vrijdag IB ju ni. De wandelaars vertrekken iedere avond om zeven uur van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven voor oen tocht van 10 of 15 kilometer. De afstand van 15 kilometer is speciaal bedoeld voor de meer gerouti neerde wandelaars. Vorig jaar namen meer dan 17.000 per sonen deel aan dit wandelevenement van de Wandelsportkring, die lid is van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding, de organisator van do Nijmeegse Vierdaagse. Van de zijde vara de organisatoren ad viseert men hen die wensen deel te ne men, zich tijdig In te schrijven op de be kende adressen. Dit ter bevordering van eer, vlotte gang van zaken. De gelegenheid bestaat om ook nog op dinsdag 15 juni 1965 aan het vertrekpunt in te schrijven. Het verzoek is van deze gelegenheid ech ter zo weinig mogelijk gebruik te maken. SCHIEDAM Zaterdag 3 juli houdt hei Vendel Schiedam van de Oranje Garde zijn 21e Koningin Wilheïmina Mars, Bij deze Mars zullen de wandelaars r.<aar keu ze kunnen deelnemen aan routen van 8, 14, 20 of 25 km. Mogelijkheid tor inschrijving is er. van af t juni en wel op de onderstaande adres sen: M. Faasse, Groenelaan 50b, J. H. F. v. d. Brugge, Vondellaan 52 en Ph. va tl Oordt, Olóenbarneveltstraat 79, alle te Schiedam, Voorts in Rotterdam bij mevr. De Leeuw-Van Weenen, Mi'lünxstraat 54b. De programmaboekjes voor de 21e K.W. Mars zullen begin juni aan alle verenigin gen en Instellingen worden verzonden. In lichtingen over deze wandeltocht worden verstrekt door Ph. v. Oordt, Qldenbame- veltstraat 79 te Schiedam. Tèl. 263309, SCHiEDAM Ondanks 'n ongelooflijke hoeveelheid kleine zaken, die de leden van het Kantongerecht tot zeer laat in de'mid dag hebben beziggehouden werden tijdens de jongste zitting van het Kantongerecht toch ook enkele ingewikkelde zaken be handeld, Eén der eersten hiervan wan de zaak tegen de autobuschauffeur G. J. L, die met aljn autobus hij het wegrijden van halte Gerrlt Verboonstraat een botsing had veroorzaakt met een hem achteropkomen de en passerende auto, bestuurd door de heer S., die met de heer T. als getuige gedagvaard wits- L. had, naar hij voor de kantonrechter vertelde zich Tn zijn spiegels overtuigd dat er niemand achter hem kivam, althans dat er voldoende ruimte voor hem In de file was, had zijn bus laten draaien en was voorzichtig weggereden waarbij hij net nog de langs hem komende auto van S, raakte. L. T„ de eerste getuige, die zijn verkla ring moest afleggen, had het voor zijn ogen zien gebeuren en deed in andere bewoor dingen en vanuit een andere waarneming ongeveer hetzelfde verhaal als L. SCHIEDAM In een vergadering i-v.m. de op handen, zijnde Rijnmond-verkiezin gen luisterden VVD'ers en belangstellen den naar de uiteenzettingen van drie libe rale sprekers. De heer J. Alers behandel de politieke aspecten van de komende ver kiezingen, die zakelijk van grote beteke nis zijn voor heel Europa. De WD za! zich hier kunnen wijden aan de bestrij ding van de luchtverontreiniging en de aantasting van onze Leefruimte en re creatiegebieden. Deze beide dreigingen ma ken een samengaan van alle gemeenten in het Rijnmondgebied tot een dwingende noodzaak. Het zijn, maar enkele van de grote- problemen, waarmee de Rijnmond- Baad te .kampen krijgt: zij demonstreren echter van hoe grote betekenis de verkie zingen, zijn, ook voor de grote industriële belangen. Spreker verwachtte, dat de ZATERDAG 29 MEI Marijke: 2 uur, Singelkwaxtier, filmmiddag. Tivoli: 8.30 uur, Guillaume, dansavond, Ol>standmgskerk: 7.30 uur, Leger des Heils, muziekuitvoering. Arcade: 8 uur, SVTN", dansavond. 3re»e, 8 uur, CJW dansavond. Musis Sacrum: '8 uur. SVV „Ursus", feest avond. ZONDAG 3# mei Musis Sacrum: 8.13 uur, RK Instuif: sportbal. Arcade: 8 uur, RKHC „Spirit", dansavond. MAANDAG jl MEI Technische School, Mgv- Nolenslaan 3: Uit reiking diploma's avondcursus, 1 FILMS Passage Theater: De gele Rolls Royce, dag. 2 on 8.15 uur; zaterdag cn zondag 2. 4.15, 7 - 9.1o uur. 14 j. Mnnopoic Theater: Barbaren .in de aanval 14 jaar, zat- en zond. 2. 7 en 915 uur- EXPOSITIES Galerie Wiegman: Expositie Carla Kaper Galerie Punt Viert Expositie Jan van uyu (Plastieken). Galerie Honger: Expositie Jan Bezemer. MEDISCHE DIENST Tijdens het weekeinde zijn de volgende artsen te consulteren: J- Mokkenstorm, Graaf -Florisstr. 75 tel. 264098; G- Pet. Tuinlaan 38, tel..266898: "CL W. Ormcl, Schoolstraat 5, tel. 264244. APOTHEEK b'ieuw land, Dr. Wt ba ut plein i7, tei- 267533. WD wederom 10 tot, 15 pet" van de stem men op zich zal verenigen. Verder sprak mi*. W. Th. Adriaansers, Schiedam, die uitvoerig stilstond bij de voorgeschiedenis van de Rijnmondraad en de voorbereidende besprekingen in commit, si es en gemeenteraden en tenslotte in het parlement. Als derde spreker trad op het tweede-kamerlid Egering Haddes, die niet direct bij de Rijnmond-agglomeratie niet direct bij de Rijnmond-agglomeratie betrokken is, en zich daarom hield aan een politieke beschouwing. De VVD is de partij van de vrijheid, aldus spr. en zal dat moeten blijven en steeds haar eigen vrije geluid moeten laten - horen. Spr. zag liever, dat er tien Koekoeken in, de Tweede kamer konden komen, dan dat al leen maai- communisten er hun stem zou den kunnen laten horen. Uiteraard geldt dit ook voor de thans nieuw te kiezen Rijnmondraad. SCHIEDAM Op het sportpark Harga wordt zondagmiddag 2 uur de laatste en belangrijkste competitiewedstrijd gespeeld voor de reserves van SW, en wel SVV 2 tegen, NAC -2. Beide elftallen verkeren nog: in degra datie gevaar, aangezien het elftal van En schede de laatste weken plotseling is ko men opzetten. De S.V.V.-ers zullen dus zondag de volle winst moéten grijpen om zich builen gevaar te stellen. Aangezien echter hetzelfde geldt voor NA.C, belooft het een spannende strijd te worden. Nieuw bestuur F, J. G. Fitter Jelle Troeistra-Schleüam, Op een algemene leden vergadering van de F. J- G. Fieler Jelie Troelstra Is in de plaats van de heer Egied Piek Henuy Semeyn tot voorzitter gekozen. Secretaresse is Marianne Veenman, penning meester Willem v. d. Kraan en adv. leden Thea Wessel en Jack Arendse. De heerE-Fiek ts ook afgetreden als. voorzitter van het Poïiliek Jongeren Contact Sehtédam- Precies hetzelfde hoorde Mr, W. E. van Vloten trouwens uit de mond van S., twee de getuige en aanjteredene, die rechts van hem' de bus zag draaien, wel zag dat deze heel voorzichtig probeerde in te voegen, maar ondanks alle voorzichtigheid van de buschauffeur toch nog werd aangereden. In zijn rekwisi to ir achtte de Officier van Justitie de zaak weltig en overtuigend bewezen. Ook hij was er van overtuigd dat de manoeuvre van L. met de nodige voorzichtigheid werd uitgevoerd en dat 't ongeluk had plaatsgevonden door Hei ne misrekening van L. die wel op de ach ter hém komende auto's had gelat maar desondanks de he'le kleintjes over 'thoofd had gezien. Hij eiste een boete van 20 gulden of 4 dagen. Mr. Van Vloten maakte er 15 gul den of 3 dagen van. Bepaald geen blad voor de mond nam dc echtgenote van P. M., achter wiens ini tialen een even moeilijk uit te spreken, al» indrukwekkende Griekse naam schuil gaat. M, die vrijwel geen Nederlands verstond moest zich voor de kantonrechter verant woorden, omdat hij zonder een goed rijbe wijs, hij had wel *n Grieks maar geen bevonden, waarvan hij was afgehaald door 'n Hollandse dienaar van de Heilige Hermandad, „Wat doen we", vroeg Mr. W. E- v. Vloten aan de Officier van Justi tie. nadat beiden hadden uitgemaakt, dat M..werkelijk niets verstond van wat tegen hem werd verteld. Voordat de laatste echter antwoord had kunnen geven sprong mevr. M. van haar zitplaats en riep. door de zaal, -waarin zij ergens achteraan, zat; „Ja, maar ik kan hem wel verstaan". Na enig beraad werd goedgevonden dat mevr, M. voor haar man zou optreden. Volgens mevr. M., was haar echtgenoot in tegenstelling tot hetgeen in het proces verbaal stond wel in het bezit van ecu goed rijbewijs, althans van papieren die over enige tijd, wanneer alle instanties en be trokken legaties van M.'s Nederlandse rij vaardigheid op de hoogte waren, recht zouden geven op het geldige rijbewijs. Volgens haar was er niets aan de hantl geweest/want ze hadden immers een po pier, waarop stond, dat M. zeker rijvaar- dig mocht worden genoemd. De Officier was het niet helemaal met baar- eens. Volgens de Nederlandse wet mag alleen maar worden gereden met een geldig door de. Staat der Nederlanden uit gegeven rijbewijs. Hij achtte de zaak wettig en overtuigend bewezen en eiste tegen M, een boete van 25 gulden of 5 dagen. Voor mevrouw M. was het aanleiding om nu pas goed van leer te trekken en 2ei uitte enige opmerkingen 'die, ware zij niet van brons geweest, vrouwe Justitia beslist van kleur zouden hebben doen verschieten. Zo niet Mr. W. E. van Vloten, die rustig, een adempauze afwachtte en vroeg: Komt de huishoudbeurs soms in gevaar?'' Mevrouw M. knikte slechts, verbaasd over zoveel medegevoel bij de heren in het zwart. „Een beetje", zei zij ten slotte. Het werd den gulden. Voor enige verwikkelingen zorgde L. v. d. V., die met zijn bromfiets tegen een stilstaande auto was gereden, zich hiervan niets meer kon herinneren en daarom al len wat mr. Van Vloten hem zei of uit liet proces-ver baal voorlas, beaamde met een gemompeld „Ja, ja. het zal wel zo zijn." Tegen hem getuigden de heer en mevrouw L., inzittenden van dc auto, die de be stuurder uit alle veiligheid maar even aan de kant had gezet om V. die in wel zeer .kennelijke" staat verkeerde de ge legenheid te geven te passeren. V. had volgens het .proces-verbaal en de lezing, die beide getuigen van het geval gaven, er geen gebruik van gemaakt. Met behoorlijke snelheid was hij de auto ge naderd, had hem vroegtijdig in de gaten gekregen, was zo ver mogelijk uitgewe ken om er op het laatste moment met een bocht toch nog tegen aan te rijden. „Hij zat een beetje voorover gebogen", zei L., „en hij keek wel een hele tijd naar ons maar reed er toch boven. op." „Ja. ja", zei V. „het zal wel zo zijn." V. had volgens een eerder afgelegde verklaring vijf cognacjes op een aantal dat ruimschoots voldoende mag.- worden geacht om de scherpste kantjes van iemands waarnemingsvermogen af te slij pen, aldus de Officier in zijn rekwisitoor, en hoewel V. vertelde nooit iets te drin ken (V. had dat nét als sterkste excuus naar voren geschoven) heeft hij toch al eens een veroordeling wegens openbare dronkenschap achter de rug. Hij eiste tegen V. een boete van 60 gul den of 12 dagen hechtenis, V. vond 'hét wel wat veel, hetgeen hij niet naliet aan mr. Van Vloten duidelijk te. maken. Had tot nog toe zijn enige re pliek bestaan -uit een gesmoord „Ja, ja", de cis vermocht van de Officier zijn spraakwaterval wat ruimer te laten stro men, „Ik heb al driehonderd gulden schade gehad", zei hij verontwaardigd tegen de kantonrechter, die wel vond dat van de boete iets kon worden afgedaan. „Maar niet veel", zei hij, ,want men sen die zomaar tegen auto's aanrijden...." Het werd 40 gulden of 12 dagen. Vandaag en maar dag is he: groot fees: bij de familie Vis-Verhoeckx in de Nieuwe Mansst:aal 23a. Maandag zal het nl. yiv- cies 69 jaar geleden zijn dat hel echt paar on hei Schiedanr.se stadhuis ttmivri" en dit diamanten feest zn] btslis* niet on opgemerkt voorbijgaan. Maandagmiddag is volgens het bruidspaar hel hoogtepunt. Dan komt Schiedam* burg err eest er Roelfscmn naat de Nieuwe Maasstraat om namens het gemeentebestuur van Schie dam de geluk wensen aan te bieden. Voor de familie is echter vandaag de grote dag. Dan vindt in de aanwezigheid van' de zes kinderen, (o.w. één pleegzoon), 20 klein kinderen en negen ach te rklein kinderen het intieme familiefeest plaats in het clubhuis St. "Willibrord .an de Maasdijk. Deze dag zal worden ingezet met een plechtige II. Mis in de R.K, kerk in de Lekstraat- Het diamanten echtpaar, mevr. Vis iedere dag nog druk in touw en de heer Vis, wat slecht ter. been, is rasecht Schiedams. In de beginjaren van hun hu welijk is hij steeds werkzaam geweest bi; Schiedamse branderijen. In 1911 verhuis de het echtpaar Vis met de kinderen naar Rotterdam, maar na vijf jaar kwam het gezin Vis weer terug naar Schiedam en opa Vis, zoals hij algemeen wordt Be noemd, ging toen weer naar de jenever industrie terug. Zijn laatste jaren vonr zijn welverdiende pensioen sleet hij bij de Chemische Producten Vondelingenpfaat. Tot zijn 67e jaar bleef hij daar in de fa briek en daarna is hij nog vier jaar por tier geweest. Op zijn 71e jaar is opa Vis er mee gestopt om van een welverdiend pensioen te gaan genieten. Opa Vis (84) en oma Vis (80) zijn de levenslust zelve en staan nog midden in het leven. Opa is zelfs nog zes jaar be stuurslid geweest van de R. K. Bond var Bcjaaiden. We twijfelen er niet aan oi vanraag en maandag zal een hoogtepunt voor het diamanten echtpaar zijn. Het Rotterdamsch Nieuwsblad wil bij de tal rijke gelukwensen, die het echtpaar nu a hebben bereikt ook de zijne voegen. SCHIEDAM De korfbalvereniging Schiedam herdacht het 35-jarig bestaan met de ingebruikneming van de zelfge bouwde fraaie kantine. Na voorzit Ier L. v. d. Kraan, die de officiële opening verricht te. bood de heer J. van Driel namens het hoofdbestuur van de K.N.K.B. zijn geluk wensen aan. Vervolgens werd door één van de houwers-clubleden namens tie bou wers een fraaie klok aangeboden èn voer- den nog enkele genodigden het woord, waaronder de heer Bongers namens de S.BL.O. en de heer H. M. van Driel na- Imeïis de zustervereniging Succes. Inmid dels moesten de vaardigheids wed strijden door de overvloedige regen voortijdig wor den beëindigd, maar de prijzen konden toch nog worden uitgereikt. Terwijl het nog flink regende werd de veteranen wed strijd SchiedamSucces gespeeld en aan beide zijdén bleken de oudjes waarvan de oudste al 55 jaar was het spel be paald nog niet te hebben verleerd. De pun ten werden gedeeld (11)De feestdag werd afgesloten met een geanimeerde ge~ costumeerde onderlinge wedstrijd. SCHIEDAM. Met een bijzonder ge slaagde receptie heeft vv. Ursus gistera vond baar 45-jarig bestaan gevierd in het kleine intieme zaaltje „De Bron". Het voltallige bestuur dai achter de groene ta fel zal kon een schriftelijke gelukwens in ontvangst nemen van burgemeester H. Koelfsema, die wegens zijn weekend-ver blijf in de stad Groningen niet op de recep tie aanwezig kon zijn. "Wel waren aanwezig deputaties van de verenigingen Hermes-DVS. SVDPW, De mos. DRZ en WF, die met welgemeende gelukwensen voorzitter P. C. Mouthaan en zijn medebestuurders complimenteerden met het 45-jarig bestaan van Ursus. De SBLO en de Sehiertamse sportraad werden vertegenwoordigd door de voorzit ter van dc SBLO. de lieer A. de Jong. cic op deze receptie ook het woord voerde. Ursus werd opgericht in 1920, ai dus de heer De Jong. het jaar toen de voetbalver enigingen als paddestoelen uit dc grond re zen. Hij wees ook op het grote belang van de sport vroeger en nu: niet alleen om de sportbeoefening zelf. maat* om de jeugd op te vangen. Ursus heeft in al die jaren veel bereikt, aldus de heer De Jong. en de ze vereniging heeft vele ups en downs ge had. Maai* toch leven er bij Ursus enkele harte wens en. De voorzitter van de SBLO doelde hier bij Op het bespelen van het terrein in hel „Harga" ,park. Dit terrein moet worden gedeeld met Demos. Ursus zou graag de baas in eigen huis willen zijn en een eigen clubhuis willen bouwen. De SBLO en de Schidamse sportraad zullen aan deze wens van Ursus beslist aandacht schenken wens van Ursus beslist aandacht schenken aldus dc heer De Jong. maar in 1963 is samenwoning niet te vermijden. Voorzitter P. C. Mouthaan van Ursa- had een dankwoord voor iedere aanwezig' en richtte speciaal het woord tot de voor zitter van de SBLO. de heer De Jong. Ook hij wees nog eens op de wens van Ursus om een eigen clubhuis te bouwen cn hoop te dat dit binnen niet al tc lange tijd zou kunnen geschieden, bij welke wens de voorzitter van de SBLO zich aansloot. Geboren: Annemieke d.v. S. Rorije en J. Hoppe; Dingena d.v. J. Kosten se en V. van Bvteren: Petrus J. A. z.v, A. N. Spruijt en M. T. de Kort; Wilheïmina II. d.v. A. F. Bmning en P. C. van Rooijen; Elisa beth d.v. C, van Schijndel en Soomers. Overleden: C. J. Anchelon, 48 j: J. Schef- fev. BP jr. Ondertrouwd: J. M. van Toorn 27 jr en W. La garde 23 jr. c? SCHIEDAM De gestadig ncerdTui- ssnde regen heeft het. nodig gemaakt hst Wilton jeugd toernooi voortijdig té beëindi gen. Aanvankelijk zag alles er hoopgevend uit en werd er door de circa 500 handbal lers n de leeftijd van 12 t.m. 18 jaar en thousiast gestreden. Maar toen de regen zich kompacter ter aarde stortte, moest de leiding wel het teken geven om te stop pen, om de jeugdige spelertjes tegen zich zelf te beschermen. Besloten werd toch tot een prijsuitreiking over te gaan. Men nam hiervoor het gemiddelde aantal pun ten dat behaald was. hetgeen de Instem ming van alls deelnemende plnegen kon wegdragen. De uitslag werd: Dames juni oren A: 1 Spartaan, 2 Quintus; B i öll- veo. 2 ADO; C l Activitas, 2 Unitas; He ren junioren. D: 1 Quintus, 2 Schutters; E 1 Acti vitas. 2 Wilton (na loting). Meisjes adsp. F lWHv 2 Quintus (na loting); G 1 Spartaan, 2 Unitas: H 1 Activitas,.3 Unitas 2; Jongens K: t Hoogvliet, 2 Uni tas; LI Atomium, 2 "WIK (na loting) M 1 Unitas 2, 2 WIK 2. Het toernooi was op gezet, cn stond onder leiding van de jeugd commissie. bestaande uit Mevr. Loohman, Mpj. Kanters, en de heren Zonneveld (voorzitter), Jansen en Verhoeff. De scheidsrechte i's kom missie had doza dag benut om enige nieuwe scheidsrech ters, in te zetten. Wat deze lieten -zien, houdt wel beloften in voor de toekomst. ZONDAG 30 >IEÏ Ned. Prof. Bond 10 30 uur ds. H. "W. Meihuizen, Den Haag. Hervurmrïe Gemeente, Grote Kerk 19 'uur ds. A. Hoffman. 5 uur ds. E. F. Ver- gunst, Ede; Bethelkerk 10 uur ds. D. J. Spal'ing.. 7 uur prof. dr. W. H. Beeken- damp. Delft; Opstanding3kerk 10 uur ds. J. G. Jansen, 7 uur ds. "W. Vons; Vredeskerk 2 en 10,45 uur mej. dJ. E. A. Bos, 7 uur dï. D, J, Spaling; Ketbe], Dorpskerk 10 uur as H. W. Hemmes. 7 uur ds. J. van Noort. Vla a rd in gen; De Rank 8.30 uur ds. H, W. Hemmes. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 uur ris. J. Couvce, 5 uur ds. J. van Dalen, Overschie; Kethel „De Ark", 9.30 uur ds. W. A. Krijger, 2.30 uur ds. J. Couvée; Magnalia. Dei Kerk 10 uur ds. J. N. Nam- mensma. 5. uur ds, J. Cpuvée; r,De Goede Haven" 10 uur tls. J. vau Dalen, 5 uur ds. W. A. Krijger; Julianakerk 10 uur ds. D, Rouwknegt, legerpredikant, 5 uur ds. J. N'. Namimmsmr.. Leger des Heils, Lange Haven 71, 20 uur heiligt n gssa men komst. 6.30 uur open bare samenkomst Koemarkt. 7.30 uur ver- loss ingssar.xenkc-msi. I.riding majoor er. mevr. Drijver-Saiomou. NV tl Hcrv. (Gcref.) Evangeli«atie. ge bouw :mi» 10 u.ir ris. E. F. Vergunst. Eri», uur Crole Kerk ds. E. F. Vcrgunst. Oud-Geref. Gemrcntr, Gcref. Jeugdhuis, Urge Haven 97. 'j cn 3.45 uur dienst. Oud-Katholieke Kerk. Dam 23. 10 uur l-leihge Mss. Hersteld Apost Genootschap, Stadhou ders! aan. 9.30 cn 4 uur dienst. Evangelisch Luth. Gemeente 10 uur ds. A. Steinhart, Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 3). Tuinlaan 5Q, 6 uur openbare toe spraak, 7.10 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Geref. Gemeente, Tuinlaan 50. 10 en 4 uur dienst Baptisten Gemeente Schiedam (aange sloten bij de Unie). Lange Haven 129, 19 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref. Kerk, Warande hoek B.K.- laan, 10 en 5 uur dienst. Missions to Seamen, Anglikaanse dienst kantine Wiltor.-Fijenoord Iedere le, 3e en 5e zondag der maand v.m. 9 uur. Rev. Chr. Reeves 8.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer, Lange Nieuwstraat 67, dienst zondag 10 en 5 uur. Voorganger ds. H. Hofman. Geref. Kerk Vrijgemaakt, Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. KAPSALON HELENE Peter» ijest'hiK de salun permanent, vuui icdei t 7.50 Hek'! nem is mee si ideale ne- tui:rliiki. permanem f to. I I,- reductie op tan fiere advertentie Gratis Palen cn orenger per luxe auto voor perma- KAPSALON HELENE COL «'EL SE die tevens leiding kan geven aan klein atelier te Rntterciam. Xij moet in ïLani zijn, een coUectic blouses en la'agen simcn te -stellen. Geboden, wordt: O nretii.ee werkkring O hoge beloning O 's Zaterdags vrij Sollicitaties onder nu. G 8327 aan Adv. Bui Crijsceis N.V.. Nieuwe. Binnenweg lö6, Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1