üfflilKO! Wm hbdhsud gaf Rita leerlingen uitvoering 1UT VOOR SNEL mL HERSTELLEN VAN mti GEBROKEN RUITEN Bm FA, F. J. KLOET ZN Liidityerontremiging door met olie ondergelopen kelders Verbouwd lort deze zomer nog recreatie-centrum KLACHTEN Speurtocht naar de oorzaak ~L. -1 Landenwedslrijdert moderne vijfkamp Agenda stef meeder nv Slotavond Atlantic Cup 2e Pinksterdag Philharmonisch Orkest en combo Pim Jacobs op Favorieten Festival Ooltgensplaat is niet goedkoop Marktbericht YFC klaar met plan de campagne Artsendienst a) COMMERGSEEL MEDEWERKER ft) JONG COMMERCIEEL MEDEWERKER g) AANKOMEND MEDEWERKER (voor de afdeiing Verkoop) d) STENO-TYPISTE (Nederlands-Engels) e) TYPISTES (Nederlands) f) ADMINISTRATIEVE ASSISTENTES g) JONGSTE BEDIENDE (vrl.) Predikbeurten HH schildersbedrijf 2ë Maasbosstraat 80 - Tel. 3276 - Vlaardingen HOTTERD AMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 5 JUNI 1965 HooftJagentschap en Redacöe: VLAARDJNGEN, Sm. Havenstr. - Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 over bezorging: Vlaar dingen: 18.30 tot 19.30 uur: Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 De wind komt de laatste dagen uit do noordelijke hoek. Toch is hot op ons hij- kantoor aan de Westhavenkade niet te harden van de oliestank. Ernaast in de kunsthandel van K. Tamboer en in de stof fenzaak van A, v. Moors cl is deze stank nog veel doordringender. Maar deze lucht verontreiniging komt niet van de olieraffi naderijen aan de overkant van de Maas, doch uit de kelders. In de R.N.-keHer is de olie alleen door een muur gedrongen e» heeft er een grillig olielandsohap op ge schilderd. In de kelders van de twee be lendende panden aanschouwen we een inktzwart oliemeer van 10 tot 30 cm diep te. Een maand of zeven geloden is de olie- invasie begonnen. Stoffenhandelaar Van Moorsel liet de kelder door een Vlaardirog- se aannemer leegpompen en kunsthande laar Tamboer volgde kort daarop dit 0 Gisteren werd met een grootscheeps onderzoek begonnen. Hier wordt een put gegraven aan de buitenzijde van de met olie doordrenkte R-N,-keldermuur. Op 10, 11 en 12 juni zal in Wenen een revanchewedstrijd moderne vijf kamp wor den ge-houden tussen Oostenrijk en Neder land voor de vorig jaar in Eindhoven gehouden ontmoeting, die de Nederlan ders toen verloren. Daar Oostenrijk niet over voldoer.de springpaarden beschikt, is het on tier deel paardrijden vervallen. De ploegen zullen elkaar nu alleen ontmoe ten op dc onderdelen schermen, schieten, zwemmen en veldloop. De Nederlandse ploeg bestaat uit C. J. van Tol <Den Hei- der>, H. C. Krediet (Den Helder), C. Klok (Arasterdam), D. Ritmeester (Steenwijker- wold) en F. Stoker (Zwolle). Coach van de ploeg is de heer W. L. de Wjjn te Rotterdam. Van. 28 juni t/m 2 juli heeft (e Amers foort een drielanaenwedstrijd plaats met Nederland, Denemarken en Frankrijk. Te gelijk met de moderne vijfkamp (schie ten, degenschermen, paardrijden, zwem men en veldloop) worden te Amersfoort do jaarlijkse wedstrijden in de nationale vijf- kamp gehouden met als verplichte onder delen pistoolschieten, schermen, zwemmen en veldloop, terwijl voor het vijfde onder deel een keus kan worden gemaakt uit handgranaatwerpen, motorterrein rijden on paard r ij den. ZATERDAG Luxor. 6 45 uur: De wreker uit Mexico (14 J>; 9 uur: De man van RiO (14 j Stadsgehoorzaal, 8 uur: Love lit Las Vegas (14 j R K. Verenigingsgebouw, 8 uur: OpentngsbaJ „Shady-Flardinga Fanclub". ZONDAG Luxor, 2 30 uur: Johnnie de vluchteling (a l 5 uur: De wreker uit Mexico (14 j.j 3 uur: De man van Stio (14 J-). Stadsgehoorzaal, 3 45. 630 en 915 uur: Love in Las Vegas (14 j MAANDAG Grote Kerk, 1130—1215 uur: Samzang „Kom zing met ons Luxox, 2 30 uur: Hou ten koppen (al 5um De hel van Birma (14 j 8 uuiDe man van Rio (14 jl Stadsgehoorzaal, 3 43, 6 30 en 9 15 uur Loto m Las Vegas (14 J DINSDAG Lux.ir, 8 uur: De man van Rio (14 j Stadsgelioorzaal, 0 uur: Love m Las Veg-is (H 3 Geopend: Westerapotheek, Voorstraa.t 53, tel. 2583. 0 In de kelder van het stoffenhnis Van Moorsel drijven kisten en latten op oen inktzwart oliemeer. voorbeeld. Langzaam maar zeker drong de olie opnieuw icn de kelders en de stank weer in alle vertrekken door. Personeel van het gewaarschuwde bouw- en woning toezicht kwam de toestand in ogenschouw nemen, maar kon de oorzaak niet opspo ren. Een herhaald onderzoek leverde even min resultaat op. Inmiddels bleef de olie- laag op de keldervloeren stijgen en nam Gisteren achtte gemeenewerken de tijd rijp, onder leiding van een ingenieur een grootscheeps onderzoek naar dit verschijn sel in ie stellen. De inspectieputten van de riolering' werden geopend, maar daar in werd geen olie geconstateerd. Evenmin bij graafwerk voor het R.N.-gebouw en voor het leegstaande confectiemagazijn Hakbijl, waar zich onder het troittoïr een olietank van dit magazijn bevindt, maar die leeg bleek te zijn. Systematisch werd het onderzoek voortgezet en getracht de „oliebron" te Idealiseren. Zo belandde men tenslotte in restaurant Puntjak aan de Smalle Havenstraat, waann zich een on dergrondse olietank van 3000 liter be vindt, nadat bij het trekken van een mon ster van het grondwater werd vastgesteld, dat dit uit ongeveer één deel water en ne gen delen olie bestond. Maar de onder grondse olietank in Puntjak bleek derma te te zijn ingebouwd, dat een onderzoek de stank alsmaar in hevigheid toe. Kunst handelaar Tamboer loopt al maandenlang met hoofdpijn rond en een verkoopster in de stoffenzaak heeft keel- en horstklachten, naar een eventueel lek met mogelijk was. Ook niet na pogingen de plaats van de tank op andere wijze te benaderen. Gister middag tegen 5 uur werd het onderzoek voorlopig gestaakt met de aan zekerheid j grenzende waarschijnlijk, dat de veroor zaker van de o3 ie-invasie in de kelders, de olietank in Puntjak moet zijn. Volgende week dinsdag wordt het onderzoek her vat Mocht dan. komen vast te staan, dat het inderdaad deze tank Is, dan wordt hij geledigd en verwijderd of buiten werking gesteld door hem met zand te vullen. Van. deskundige zijde werd ons verze kerd, dat de olie in de kelders geen brand gevaar en de oliedampen geen gevaar voor de gezondheid opleveren. Bij het voor te zetten onderzoek gaat het er tevens en voor al ook om de schuldvraag vast te stellen. Opgemerkt werd, dat kelders wa terdicht dienen te zijn en dat met grond water en olie ondergelopen kelders derhal ve niet aan de voorschriften voldoen. Advertentie HBSBUTOWHHWH§r ruilden is een "C EMINENT 400 ji In prima staat. -n Prijs 1750,—. plano- en orgelhandel 3 's-Gravelandseweg 620 Schiedam Telefoon 263919 jj De slotavond van het biljarttoernooi om de Atlantic Cup in café Atlantic te Schie dam wordt niet de volgende week dinsdag, maar maandag 2e Pinksterdag gehouden, aanvang 7.S0 uur. Dit met het oog op de omstandigheid, dat de zekere le winnaar van de Cup, Zeeg Schikhof, die momen teel in Brabant werkt, anders niet van de partij kan zijn. ÏTEN BELANGRIJKE GEBEURTENIS een concert van Orpheus, samen- met gas- ten uit EssMngen, t.w, de Esslmger Lieder Kranz. Bij gunstig weer volgt daarna om half negen dansen in de open lucht bij het Podium in de Plantage, waar bij de drumband van Gusto het feest muzikaal zal inleiden. Om tien uur treden de Spit fires op onder leiding van. Ton Braven- boer. Zoals gezegd is dit zomerfeest voor de S.G. een experiment. Slaagt het, dan zal men het komende jaar op de thans In geslagen weg voortgaan. Hetgeen overi gens niet betekent, dat men het kermis vermaak dit jaar overboord wil zetten: dit zal normaal worden gehouden in. de tweede week van augustus. In het kamende SG-Zameriesst is het Favorieten Festival, dat dinsdag 22 juni wordt gehouden in. het Passage Theater. Men heeft hier twee zeer ongelijksoorti ge cementen willlen verenigen, t.w. het op treden van het Rotterdamsch Philharmo nisch Orkest en dat van de Combo Pim Jacobs met Rita Keys als zangeres. Het Is niet waar, zo meende men bij de S.G., dat de jeugd alleen maar in Beatles en jazz geïnteresseerd Is; zij heeft wel de gelijk ook belangstelling voer klassiek. En 'omgekeerd kan het zin hebben oudere men sen ook eens in de gelegenheid te stellen kennis te maken met het optreden van een. combo, dat zich in de belangstelling van de jeugd mag verheugen. In zekere zin is het Favorieten Festival dus een soort overbruggingsconcert, dat de beide generaties weer tot elkaar kan brengen. Voor de organisatoren is het een vrij kostbare geschiedenis omdat hoge honora ria moeten worden betaald, maar als de zaak slaagt ls dat niet erg. Pim Jacobs zal in een toespraak het optreden van zijn combo inleiden bij zijn hoorders en dat maakt deze avond uiteraard bijzonder aan trekkelijk, Ook van zijn kant geeft het Philharmonisch Orkest een bij het vermoe delijk overwegend jeugdige publiek sterk aansprekend programma, openend met het Derrie Brandmburger Concert, dat de violisten staande plegen te spelen. Later voert het orkest Tsdhaikofski's Zwanen- meer uit, althans een deel ervan, met na de pauze Slavische dansen vsra Dvorak en Rossini's Scala di Seta. Dit nummer wordt gevolgd door de combo met jazz en Rita Reys, waarna hei R?G sluit met Gensh- wing An American in Paris. Op woensdagavond 23 juni treedt het ge zelschap Zuidnederlandse Opera op met de Operette „Das land des Lachelns", aanvang 8 uur. Op vrijdagavond 25 juni is er dan op het Podium in de Plantage weer wat bijzonders. Dan treedt Gerard Bressen* op met een elektronisch Ham mondorgel, samen met het Tienerkoor van Orpheus, Het Zomerfeest wordt zater dagavond in de Grote Kerk besloten doer Men is met man en macht bezig aan het gereedmaken van het fort Prins Frederik te Ooltgensplaat. De Technische Dienst belangstelling te peilen van groepen- en belangstelling tep eilen van groepen en verenigingen. Daartoe heeft men In Chr. georiënteerde bladen om reacties ge vraagd. „Dit heeft ons genoodzaakt het fort zo snel mogelijk in orde te maken, zo- het deze zomer reeds in gebruik kan woiden genomen. Het gemeentebestuur kan geen. beheer der zijn en voorlopig hebben we de heer Heijkoop aangesteld, voor administratie e.d. Het gemeentebestuur stelde voor het kampgeld voor volwassenen te stellen op fl.- per persoon per nacht; voor jongens en meisjes beneden 14 jaar op 50 cent; voor caravans en grote tenten op f 1,- per nacht en voor kleine tenten op 50 cent; auto's en motoren 11,-. Het gebruik van keuken en slaapzalen voor groepen van 20 personen per persoon per week f 12.-, Het ligt in de bedoeling het kamp in Christelijke geest te laten be heren", aldus de burgemeester in de raadsvergadering. De heer Van der Vliet moest getuigen dat het iets prachtigs wordt daar op en om het fort. maar merk te op, dat hij de publiciteit liever in bre der kring gehad had. „De fractie van de SGP heeft met enige huivering toegestemd recreatie op het fort bedrijven. We hopen dat de uitspraak van de burgemeester werkelijkheid zal rden. In andere gemeenten heeft men ook dat voornemen gehad en men loopt daar nu op zondag zingende door de stra ten. Er staat in het reglement eerbied te hebben voor de natuur, maar het zou ook raadzaam zijn er in. te zetten; „Eerbied voor de dag des Heren", vond de heer Van Dam. De heer Hokke had weinig vertrouwen i „groepen". „In de stad zijn ook groe pen, die opereren onder een vaste naam. Onder allerlei richtingen heb je nette men sen, maar ook nozems. Liever geen groeps verbanden als het aan mij ligt en zeker geen groepen die er een dergelijke leefwij ze op na houden.'* „Om Christelijk voor het recreatie-ge bied het Foit le zetten is niet juist. Boven dien, als er een groep komt. komt die al leen voor rust", merkte de heer Van. der Vliet op. die liever meer publiciteit gege ven zou hebben dan alleen maar aan twee Christelijk geoncnleerde kranten. „We hebben geen massale opkomst willen uit lokken. "We willen met mondjesmaat begin nen. Ik zou er bij willen zetten, dat de gasten eerbied voor de gastheer, In dit ge val Ooltgensplaat, moeten hebben", vond 'de voorzitter. Hij deelde verder mede, dat het fort op 112 juni zal worden opengesteld. De raad kon verder met het voorstel akkoord gaan. Harde noten werden er gekraakt in de rondvraag. De heer Leijdens vond zijn stokpaardje in de middenstand, die geen meubilair geleverd zou hobben aan het fort. Hij had vernomen dat er bedden enz. aangeschaft waren en bij navraag bij de middenstand had niemand bevestigend over leveranties kunnen antwoorden. „We hebben hier geen leveranciers van tweede-hands bedden en kribben. Het is jammer, maar degene die ze voor ons heeft aangekocht, heeft vreemde ontdek kingen gedaan.. Bij heel eenvoudige inko pen, was de prijs van een artikel soms f40,- lager dan in Ooltgensplaat. Dit is he laas een situatie die werkelijkheid is", ver zuchtte de voorzitter. „Maar laat het de middenstand een troost zijn, dat de kosten voor de baat uitgaan. De mensen die hier zullen vertoeven zullen hun inkopen in Ooltgensplaat doen. Zo zal de middenstand toch kunnen profiteren van de besluiten die de raad neemt." „Dat is dan ook de enige troost, vrees ik", zuchtte nu ook de heer Leijdens. „De middenstand is door de tweede-hands kribben gezakt", legde hij het moede hoofd aan het einde van de vergadering in de schoot. De voorzitter moest er echter wel op at tenderen dat de plaatselijke ambachtslie den \oor de vei bouwing \an het fort ge zorgd hebben en dat ze alle verdere ma terialen hebben geleverd. Het ergste kwam echter nog: de ratten: ,,Bij de vuilnisbelt wemelt het va» rat ten. Er moet worden ingegrepen. Het ver gif dat tot nu toe gebruikt is, helpt niet meer!" sloeg de heer Iz. Groenendijk op de grote trom, waar nog meer raadsleden belangstelling voor hadden. Zelfs burge meester Van der Harst kreeg weer meer belangstelling, nadat de heer Van Rossum een dreigende ramp had voorspeld. „Dan zullen we groot alarm moeten slaan bij de Dijkring FJakkee, Wij beta len en het moet in orde komen. Ze moe ten dan maar met groot materiaal aan rukken", besloot de voorzitter. Ook de heer Moerenhout meldde dat er veel te veel ratten, m Achthuizen. 2itten en de heer Van Rossum was er al met een geweer achteraan gegaan. Hij vertelde dat iemand al een kruiwagen vergif had aan gesleept, maar zonder succes. Aanroer VI. 34 met 62 kantjes makreel: VI 1 met !H kantjes makreel Marktprijs hedenmorgen: maatjesharing, klein 200—260, groot 140—1*0; makreel 25; per kantje- ]\Tadat het doek gisteravond viel voor de onder bloemen bedolven balletleidster Rita Verdljsseldonk, konden wij terug zien op de negende uitvoering van haar balletschool- Alle leerlingen hadden gedu rende een avondvullend programma in de Vlaardtngse Stadsgehoorzaal de kans ge kregen zich voor hun ouders, familieleden en belangstellenden tc presenteren. De allerjongsten traden op sis alleraar digst aangeklede circuspaardjes Maar evenals bij de presentatie van de kleurig' „Foppenwmker was er van enigerlei bal let nog geen sprake. En dat kon ook niet, omdat de kleintjes er geen begrip van hebben dat de muziek op de achtergrond de ruggesteun moet zijn voor al hun b' wegingen. In de .Poppenwinkel" werd gedanst op improvisaties van kinderliedjes en daar mee scheen al een stap dichter te zijn ge zet in de richting van de kinderlijke be leving van ir.uzlek. Maar de winkelbe diende, de kinderen, de dames en ai de anderen gingen zo op in hun pogingen de choreografische bedoelingen van hun lera res te realiseren, dat de muziek toch nog wel eens achter kwam. Leuk spontaan werk zagen we van dc Teddy Beer Mar tha Hagen en de Franse pop can-can Co- ra Kastelijn, Het ware ballet zagen we na de pauze in een Suite op muziek van Johanü Strauss en „One of the millions" op mu ziek van Dave Brubeck. Wanneer we de prestaties in het klassieke ballet verge lijken met die in het jazz-ballct. dan schijnt het of het jazz-ritme de twens en teeners van vandaag inderdaad meer aan spreekt dan het ritme van de Strauss* wals. Want hoewei in het jazzballet hie." en daar de vinnigheid nog niet helemaa' De „Youth for Christ" heeft het pro gramma voor de grote tentcampagne die van 15 tot en 27 juni In het Oranjepark wordt gehouden thans goeddeels gerred. ïleth eeftnlge teleurstelling gewekt dat 't Canadese echtpaar Clarets Shelly zijn toe zegging om medewerking te verlenen door omstandigheden heeft moeten intrekken, maar hier staat tegenover dat de ver scheidenheid aan medewerkers intussen zo ls toegenomen dat nu zonder overdrijving van een Internationaal programma kan worden gesproken. Op dinsdagavond 15 jcnl zal ris. G. Aal- bersberg het „Feest in de linnen kathe draal" openen. De spreker voor deze eer ste avond van de campagne is ds. S. Wijns- ma, Christ, geref. industriepredikant te Rozenburg. In het muzikale gedeelte tre den de katetten van het Leger des HeilS met een bijzonder programma op. De sprekers voor de volgende avonden van die week zijn achtereenvolgens de be kende evangelist J, Kits. directeur van „Het Brandpunt" te Doorn, brigadier M Souverein en ds. G. Aalbersberg, Ds. A. J. Hoom sluit zaterdag 19 juni de eerste cam- pagneweek. Jaap de Cock uit Haarlem Van zaterdagmiddag één uur tot dins dagmorgen acht uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen: H. Haspsr, Riouwlaan 40, tel. 2081; W. H. Karreman, Prof. Rutgersslraat 40, tel. 5615 en H. A. R Nikkels, Gansfoortstraat 4, tel, 5100. De zondagsdienst van dr. J. A. Leegsma wordt waargenomen door B. W. Busse- maker, Scbiedamseweg 107, telef, 3183. De zondagsdienst van dr. G, J, Bos wordt waargenomen door E. Leynse, Mr. Ver schuurstraat 42. tel. 7371. Geopend: Westerapotheek, Voorstraat 53, telefoon 2683. leidt dan de samenzang en treedt tevens op als solist. Voor de tweede week is het programma nog niet helemaal uitgewerkt. Wel staat vast dat er dan drie avonden met een ge richt programma zullen zijn: dinsdags voor het gezin, donderdags voor zakenlie den en zaterdags voor de jeugd. In beide weken worden op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag speciflle kindersamenkom sten gehouden waarvan de dames Elly v Noort en Nella de Witte de programma's verzorgen. Het internationale karakter van de cam pagne blijkt wel uit de namen van de me dewerkers: Zoals gemeld berust de algehe le leiding bij de Rev. George A. Bracks directeur van „Youth for Christ-Neder- land". Verder worden verwacht mr. Dave Barnes direkteur van de Bljbelschool te Parijs, en muzikale en vocale medewer kers als mr. J. Affleck (Canada), Emma nuel Nlcolaides (Marseille) en Ruth Craw ford (Ierland). Naast al deze buitenlanders ziljn, als bij elke campagne, ook nu weer Frannie Faas- se n met zang en het Leger des Hells met muziek van de partij. Dezer dagen gaat men een groot aantal (750) raambiljetten uitzetten en daarna zullen huis aan huis folders worden ver spreid. Uiteindelijk is er heel wat propa ganda vooraf nodig om dertien, avonden achter elkaar een redelijk aantal van de duizend zitplaatsen in de grote tent bezet te krijgen. Het offer dat de Y.F.C.-jongeren zelf voor de campagne bijeenbrengen is intus sen tot bijna f 2.000 gestegen. Het is wat teleurstellend dat van ouderen tot nu toe nog maar drie giften zijn binnengekomen. De totale kosten zijn op ruim f5000 ge raamd. (Giften kunnen worden gestort op postrekening 297231 ten name van C. de Witte en Co.) HOUSEMAN DIRKZWAGER N V. Postbus 5048 Waterbehandeling-zuivering ROTTERDAM Metaalreiniging-bescherming Bij ons in Vlaardingen te vestigen bedrijf, Oosthavenkade 57 (dicht bij Station-West), kunnen, m.i.v. j juli 1965 verschillende krachten worden geplaatst: Gevraagd wordt een chemisch- of werktuig-kundtg-H.T.S-er, die ge specialiseerd is (of bereid is zich te specialiseren) op het gebied van waterzuivering. Bij bestaande en nieuw te maken relaties zal hij In staat moeten zijn de toepassingsmogelijkheden van onze apparatuur te bespreken, waarbij hij tot Steun heeft, dat door ons apparatuur van zeer vooraanstaande fabrieken wordt gevoerd (o.«. Babcock Wilcox, Duitsland; Paterson Candy International, Engeland). De voorkeur gaat uit naar iemand met ervaring op dit gebied. Gevraagd wordt een jonge man met middelbare opleiding en belang stelling voor techniek en chemie, om op de binnendienst onze technische adviseurs te ondersteunen. Het betreft hier een zeer dynamische functie met prima toekomst mogelijkheden. Gevraagd wordt een. jonge man met diploma M.U,L.O>B of 3-jarige H.B.S. Zij, die dit jaar examen doen, kunnen reeds nu solliciteren. Met minimaal M.U.L.O.-opleiding en kantoorervaring. By voorkeur M.U.L O.-opieiding. Die op de administratie worden geplaatst voor facturering en boek houding^ by voorkeur met M.U.L.O.-opleidmg en enige ervaring. iJVUUil'E». "U VUUIIVUL44 mui, Wij bieden voor alle functies aantrekkelijke salarissen, goede arbeidssfeer en goede vakantieregeling, waarbij met bestaande vacantie-afspraken rekening wordt gehouden. Sollicitaties te richten aan: Directie HOUSEMAN DIRKZWAGER N.7„ Postbus 5048, Rotterdam. werd gehaald, kwam men tot een gelijk opgaan van de bewegingen, dat juist zo belangrijk is voor het totaal aanzicht van een groep. Ook in het jazzachtige baliei voor de pauze „Toneelrepetitle-Pauze" zagen we talentvol werk van Elien Vespa. r^e uitvoering van het klassieke ballet m de Strahss' Suite boeide voor het merendeel door de verzorgde kleding en Hella Hoffman leverde, ondamrs een ver stuikte enkel, uitstekend werk Haar dan sen laat zien wat vroege balletlessen bij talentvolle meisjes ten slotte vc or uitwer king kan hebben. De volksdans was vertegenwoordigd door een Spaanse dans, een Russische dans en een. Tarantella. Waneenr we on tevreden steUemet de summiere benade ring van het karakter van deze drie dan sen die voor Hollandse meisjes nu een maal slechts binnen de mogelijkheden ligt, kunnen we zeggen dat ook deze uit voering slaagde. Jammer alleen dat de tambourljnen in de „Tarantella" wel wa4 willekeurig klonken en daardoor afbreuk deden aan de strakheid en p-edese ul*- voering van de dans. We hebben niet allen kunnen noemer. Laat het echter genoeg zijn dat alle me dewerkenden op deze avond hun uiterste best deden om zichzelf en anderen een groot plezier te bezorge. En daarin zijn de leerlingen van de balletschool van Rita Verdijsscldonk ten volle geslaagd. ADA MEKES Herv, Gemeente, Grote Kerk, Markt, zaterdag v.m. 1030 uur zangdienst, „Kom zing met ons en doe als wU"; zondag 10 uur ds. G. Bicsbroelc, Bediening Heilige Doop en openbare belijdenis des geloof», 5 uur ds. J. Bouterse. maandag 11.30 uur zangdienst, „Kom zing met ons en doe als wij!"; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zon dag 10 uur de heer A. van. Zetten, 5 uur ds. \V. j. Schouten, maandag 10 uur ds. C van der Steen uit Schiedam: Bethel- kerk, VI,-Ambacht, zaterdag 7.30 tot 8.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds. J. van Noort, 7 u. ds. H, Slolfc uit Scheveningen fmmanuëlkerk, Van Hogendorplaan, zon dag 10.30 uur ds. A. J. Hoorn, Openbare be lijdenis der geloofs, 7 uur ds. ir. D, Har- teveld uit Rotterdam; Reho-bothkerk, BU- litonlaan, zondag 9 en 10,30 uur ds. K, Blei, 7 u. ds. J, Bonterse; Wijkgemeente Ichthus- kerk zondag 9 uur ds. A. J. Hoorn, Jeugd dienst, onderwerp: „Pink-ster een traan weg", 7 uur ds. J. van Noort Commissie „Het Woord", zaai Harmonie. Schledamseweg 51„ zondag 10.30 uur dr, C. P. van An del uit 's-Gravenhage met medewerking van mej. Keijzer. hoboïste, de heer Jacobs, piano. Holy-zlekenhuis zondag 9 uur ds. W. J, Kolkert Jengdkerken worden gehouden voor 12 tot 16-jarigen om 10 uur in gebouw „Soll Deo Gloria", Callenburgstraat In de grote zaa] van de Immanuelkerk, in een zaal van Triangel en 1030 uur In de grote zaal van de Rehobothkerk. Kinderdlensten voor 812-jarigen om 10 uur m Obadja, Callenburgstraat en Maaasluissedijk 7a. Bern, Geref. Gem. en N.PJÏ„ EoCaan hoek Emmastraa», zondag 10 uur ds. B, Beukman. Gereformeerde Kerk, Oosterkerk, Schle damseweg, zondag 10 uur ds. H. J. Kou- wenhoven, 5 uur ds. G. Aalbersberg, on derwerp: „Vuur op de aarde", Lu£as 12 vers 49; Emmaüskek, Van Linden van den Heuvellsingel, zondag 9 en 10.30 uur ds. H J. Heynen, 5 uur ds. Joh. Lever; Pniél- kerk, Henrietta Roland Holststraat, zon dag 9 en 10.30 uur drr, F. L. Bos, 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven; Maranathakerk, Zuidwyk, 2ondag 10 uur ds. Job. Lever, 5 uur ds. H. J. Heynen; Rusthuis „De Wete ring" zondag 10 uur ds. G. Aalbersberg. Onderwerp: „Ik hoor van rijke zegen", Hand. 2 33. R.K. Kerk: Parochiekerk van de R. Joannes de Doper, Hoogstraat, 7 en 6,30 uur Hoogmis, 10, 11,30 en 18.30 uur; Parochiekerk van Sint Wïllibrordua, Insu lindesingel, H.H. Missen 8.30, 10, 12 en 4.15 uur; Parochiekerk Heilige Geest, Van Hogendorpiaan. H.H. Missen 8.30, 10, 11, 12 en 7 uur; Bijkerk 5t, WHUbrord, Westwijk. H.H. Missen 8. 9 30 en HBO uur; Holy- ziekenhuis njn. 7.30 uur H. Mis. Chr. Geref. Kerk, Emmnstrant 116, zon dag 10 en 5 uur prof. J. J. v. d. Schuit uit Utrecht; maandag 8 uur ds. Toorman uit Den Haag; Aula H. de Cockschool, Phi lips de Goedestraat 1S2, zondag 10 uur ieesdiensl, 3 uur ds, M. H. Nieuwenhuïjze uit Delft. Geref, Gemeente, Westnieuwland 56, zon dag 10 en 5 uur ds. L. Huisman; maandag 10 uur da. L. Huisman. Geref. Gem. In Nederland, Jacob van der Windstraat 17, zondag 10 en. 6 Uur Ieesdiensl; maandag 10 uur leesdienst, Het Leger des Heilx, Saaastraat 5. zon dag 10 uur HeiUglngssameELkocast; 6.30 u. openluchtsamenkomst aan de Visbank, 7,30 uur Veriossingssamenkomst; dinsdag 2.15 uur Vrouwenbond: donderdag 7.30 uur Bidstond; zaterdag 7 uur Straatzang. Iedere zondag 12,15 uur Zondagsschool. De samenkomsten worden gehouden In de Leger zaal. Baanstraat hoek Rijkestraat en zijn voor ieder toegankelijk. Do bijeen komsten. staan onder leiding van brigadier M. Souverein. B.C.U., zaal Roode Kruis, Emmastraat 38. zondag IQ uur samenkomst Evangelist M. Kooymans.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1