HOÏÏEiSDAMSGH NIEUWSBLAD Laat ons verheugen in het geluk van Prinses Beatrix fcc Prinses Beatrix sprak met Vhmrdingse Beatrix Bijenzwerm op etalageruit Na het Volkszangprogramma werd er gezellig gehost MR. J. HEU BLOEMENMAGAZIJN SCHILDER KLACHTEN Eerste hulp bij ongelukhen Hersenschudding Eigen initiatief Cafés sluiten later Marktprijzen Voorrangsperi kei en 7% HfRf Loop der bevolking Doorgereden na botsing Winkel dievegge veroordeeld ELKE DAG VERSE BLOEMEN ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG .29 JUNI 1965 Hoofdagentschap en Redactie: VIAARDINGEN, Sm. Hovenstr. I «lel. 3229 Eedactie: Tel 5453 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Insulmdesingel 33 - Telefoon 6637 rn verband met de verloving van Prinses Beatrix met Claus von Amsberg, heeft burgemeester, mr. J. Heusdens gisteravond vanaf het bordes van het stadhuis, de volgende toespraak gehouden: Stadgenoten: Traditie wil, dat als van een nationaal gebeuren sprake is, vele Vlaardingers sinds onheuglijke tijden plegen bijeen te komen op onze Markt, rondom de Grote Kerk, met als front voor u ons stadhuis. Ik ben verheugd dat ook vanavond ve len zich hier vezameid hebben, nu Hare Majesteit d« Koningin via radio en televi sie ons hedenmiddag officieel in kennis heeft gesteld van de verloving van Haar Dochter Beatrix. Natuurlijk heeft Onze Kroonprinses hier. mede een zeer belangrijke stap in Haar privé-leven gezet, maar omdat Zij als Kroonprinses menselijker wijze gesproken te zijner, tijd Haar Moeder op de Troon zal opvolgen, is Haar besluit daarmede voor. ons volk welhaast niet minder be langrijk en zodoende kunnen wij net be richt van "vandaag als een nationaal ge beuren ervaren. Bij Prinses Beatrix heeft het hart in de eerste plaats gesproken, maar door Haar hoge positie kar. en mag het verstand in verband met het landsbelang niet zwijgen. Reeds daarom omdat, wil Zij te zijner tijd Onze Koningin worden, het Parlement wet telijke maatregelen heeft te treffen. Wij hebben uit pers, radio en televisie begrepen dat ir. de achter ons liggende da gen regering en volksvertegenwoordiging deze verloving ook vanuit het verstand hebben benaderd en kennelijk met een po sitief resultaat. Ik weet dal met betrekking tat deze ver standelijk o benadering ons volk deze ver loving met een grote genuanceerdheid van gevoelens ondergaat, als het ware met een zeer bepaalde reserve. Begrijpelijk, maar laten wij naar goed democratische' beginselen vertrouwen hebben In hen, die ia eerste instantie ons volk leiden en be sturen, namelijk volksvertegenwoordiging en regering. Als die beiden zich achter deze verlo ving willen plaatsen, laten wij dan op.een avond als dez« ons verheugen in. het geluk, dat, naar velen hopen, Prinses Beatrix met deze keuze voor het leven zal vinden. Men schrijft ons: V kunt zich afvragen Of EHBO verenigingen, in deze snelle tijd, nog nut hebben.. Ongevallenmelldingsdien- stcn en pijlsnelle ambulances, zo nodig be geleid door met sirenes loeiende politiewa gens, zorgen vandaag de dag voor snelle hulp en vervoer naar goed geoutilleerde ziekenhuizen. .Maar toch zal er altijd dat moment blijven, de wachttijd," die ligt tussen het moment van het ongeval en het moment waarop de arts zich over het slachtoffer heenbuigt En dié tijd kan de kostbaarste juist zijn, je kan beslissen over leven of dood van de patiënt. Be eerste vemzorging van de patiënt het toedekken, het steunen, het verleggen van een lichaamsdeel kan 'beslissend zijn; kan 'betere heling betekenen, -maar ook in validiteit Eerste hulp is de eerste stap naar revalidatie van de patiënt Daarom is zij belangrijk en daarom heeft EHBO nog nut. Ook in déze tijd en ook ih Vlaar dingea. Wij zien ze dikwijls genoeg bezig hier in onze eigen stad. Ze zijn bij vele gele genheden van tevoren besteld, om zonodig direct in te kunnen grijpen. Denk maar san de vakantiespeien, de kindertochtjes, de bejaarden- Invaliden, en wandeltoch ten: de voetbaltoernooien en de wekelijk se voetbalwedstrijden (een pluim voor de j EHBO-crs. die daar wekelijks werken). Verder ook bij cursussen en oefenavonden om bij te büjven heeft de EHBO een taak. Heus. ook in Vlaardingen heeft de EHBO nog nut Daarom vraagt zij komen de zaterdag Uw steun- Dan 'houdt de EHBO afd. Vlaardingen, haar jaarlijkse collec te en dan rekent zij op u medewerking, uw hulp, hetzij financieel, hetzij als col lectant. Zaterdag heeft. II de kan- heid jegens de EHBO i/ dat in de vonu van een ft gebt. kunt ook als collectant, medewx Geeft U dan voor zaterdag op bij. Haddeman: Chop lustra at 24 of op de van de collecte aan het "Weeshuis op het Weeshuisplein (Ridderstraat). Mogen wij 3 juli op de medewerking vaa heel Vlaardingen rekenen? Tijdens een puplllenvoetbaltoernooi op het Zwaluwterrein is een 17-jarige Schie- damse scholier in botsing gekomen met een andere speler. Het gevolg was dat de Schiedammer door de GG en GD met ecu lichte hersenschudding naar het gemeente ziekenhuis in zijn woonplaats gebracht moest worden. Doordat de bestuurder vergeten had de handrem aan te trekken reed een perso nenauto, die op de Hoogstraat geparkeerd stond, op eigen gelegenheid de Haven straat in. Daarbij ontstond een botsing met twee andere geparkeerde personen» auto's; alle drie de vervoermiddelen wer den hierbij beschadigd. In verband met de verloving van prinses Beatrix.' is het siuitngsuur voor alle horeca bedrijven voor dinsdagavond vastgesteld op één uur. Een jonge vrouw, die in haar 27-jarig be staan door Haar optreden, door de ernst, waarmede Zij Zich op de taak die Haai wacht, heeft voorbereid, onze warme ge negenheid heeft verworven. Stadgenoten, ik eindig met het uitspreken van de wens, dat Prinses Beatrix het geluk in Haar le ven zal vinden, dat. wij allen Haar gaarne gunnen en dat het toekomstige paar erin zal slagen de plaats in ons volk te ver overen, zoals die naar onze mening dient' te zijn. Voor het eerst sinds mei 1945 is er weer gehost op de Markt. i Alle televisiekijkers hebben gister- avond kunnen zien dat PrinsBërnhafd eeigeschenk voor het verloofde paar. ontving uit handen van de heer P. de Goede, voorzitter van het Vlaardings Comité Nationale Gedenkdagen. Op het" zelfde moment onderhield mevrouw B. I. A, Eigenraam-Ligthart, die dezelf de voornamen heeft als Prinses Beatrix en ook op dezelfde datum werd geboren, zich met de Prinses aan wie de Vlaar' dingse Beatrix tevens een brief van burgemeester mr. J. Heusdens overhan digdevan de volgende inhoud: Aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg, p/a paleis Soestdijk. Namens de burgerij en het gemeente bestuur van Vlaardingen bied ik U on ze welgemeende gelukwensen aan met Uw verloving. Deze gelukwensen worden TJ over gebracht door één vertegenwoordigster uit. de burgerij, die evenals Uwe Ko ninklijke Hoogheid op 31 januari 1938 is geboren en die tevens Uw voornamen draagt, alsmede door enige vertegen* woord: gers van het plaatselijk Comité tot viering van Nationale Gedenkdagen. Dit comité ziet gaarne dat U als her innering aan het vreugdevol medeleven in Vlaardingen met Uw verloving een met bloemen opgemaakte bokaal aan- 29 Juni. Aan de visafslag werd heden morgen betaald voon maatjesharing, klein, 60-151, maatjesharing, groot, 90-125, ma. kreel ƒ33,50, alles per kantje. Aanvoer; VL 112 149 kantjes haring en 30 kantjes makreel; VL 105 154 kantjes haring en 7 kantjes makreel; VL 34 27 kapjes haring. P.v. DE LUCHTBODE De vereniging van postduivenhouders De Luchtbode vloog vrijdag met 74 duiven vanuit Chateauroux, 600 km. Lossing om ihalf zes; aankomst eerste duif 12.51.14; 'aankomst laatste prijsduif 14.47.47 uur. Utslag eerste 25: J. Bel, 1. 3, 7, 11, 18: 'D'dervaart, 2, 6, 8: M, Broek, 4, 17, 23, boer. 5. 16; D, Kloppenburg, 9; ku. in, 10, 14; H. de Willigen, 12, B. v. d. Harst, 13,15; Goedegebure-Hofman 19," 21; J. Jekel, 20, 24; Ph. Hoffmann, 22 en J. Poot, 25. Als laatste vitessevlucht werd gevlogen vanuit Noyon, 276 km, met 208 duiven, die om 6.10 uur met zuidwesten wind gelost werden. Aankomst eerste duif 9.28.29 uur; aankomst laatste prijsduif B.43.50 uur. Uit slag eerste 25; m, de Wit, 1; L. Polder vaart, 2, 11, 20; Goedegebure-Hofman, 3, 6. 7, 9/13; H. de Willigen, 4: J. v. Zelm. 5, G, Roodenburg, 8; Ph. Hoffmann, 10,14, 19 23.24; M. Broek. 12, 17. 21; C. Bakker, 15; G. v. Vliet Jr. 16; G. Bot, IS, 22 en A. v Keulen, 25. Woensdag inkorven voor Orleans. 600 km. Klokken aanslaan vrijdagavond zeven uur. Zaterdagmorgen tussen zeven en acht uur inkorven voor oefen vlucht jonge dui ven. IJ ET AI.VERTjE Zondag hield de Vlaardingse hengelaars vereniging Het Alvertje. in boten, haar der de serieconcours in Maassïuise wateren. De uitslag luidde; 1. A. Manneken 1390 gram, 2. C. Klos 740 gram, 3. F. Plomn 730 gram, 4. Jac. Vrijland 665 gram, 5. \Y. de Jong 500 gram, 6. P. Beekhoven 465 gram, 7. G. Randolfi 345 gram, 8. P. de Winter 290 gram, 9. O- Zagwijn 20 gram. vaardt,-weifee bokaal, gelet op' de in het zilver aangebrachte inscriptie, verbon den is met dé geschiedenis van de zaal Harmonie, hier ter stede, :welke zaal vele generaties lang voor het cultureel leven grote betekenis heeft gehad, en nog heeft. Moge het woord harmonie in deze inscriptie het'symbool zijn voor Uw Beider toekomst. De burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens. Een 41-jarige dame op een bromfiets gaf op het kruispunt Dirk de Deraelaan- Floris de Vijfdelaan geen vorrang aan een personenauto. De auto won on de brorn- fietsrijdster liep niet- alleen schaafwonden opmaar had o ok rugkl ach ten. Op het kruispunt Sweelinkstrrat-Mahtcr- straat was het een 18-jarige bromfietser, die verzuimde een personenauto voor t.1? laten gaan. Hier werd zijn 13-jarige duo- passagïere de dupe; het meisje werd met verwondingen aan het hoofd door de GG en GD naar het Holyziekenhuis 'gebracht. Boekhandelaar A. Pontier in de Smalle Havenstraat heeft maandagmiddag merk waardig bezoek gehad, nl. van een zwerm bijen, die zijn etalageruit als nieuwe plaats van vestiging hadden uitgekozen. Aan de binnenzijde van die ruit prijkte een aan kondiging van de seri* „De Bezetting" en een van de verkoopsters completeerde de situatie door ,.Het grote bijenboek" een plaatsje bij de krioelende massa te bezor gen. Uiteraard u-ok dit ongewone gebeuren nogal wat belangstelling, maar veel boeken zal de'heer Pontier vermoedelijk niet ver kocht hebben, terwijl de bijen zijn etalage opluisterden. Later op do dag heeft een imker, de heer Engelse van de KetheUvcg, het bijenvolkje netjes .in. een mandje ge daan cn er een rustiger plekje voor uitge zocht. Gezien de toch wel grote belangstelling op de Markt rond het stadhuis, wil men in Vlaardingen van de prins geen kwaad we ten. Ook al heet hij dan nog gewoon de heer Claus ven Arnsberg. Pas na do volks zang op de Markt kwam iedereen goed los. me' name de jeugd, die in groten getale aanwezig was. Toen de vice-voorzitter van het Comité Nationale Gedenkdagen, de heer D. va ju Rijn eenmaal had geroepen: „En nu maar hossen", werd de daad bij. het woord gevoegd. Met een oorverdovend lawaai zetten De Pijpers het Oranje Boven in. gevolgd door eea bijzonder spontaan gehos op de Markt.. Natuurlijk dat ook „de toffe jongens" er aan te pas kwamen en zo eindigde het feest op dc Markt op een enthousiaste wijze, Zelfs een diender van Hermandad, die kort tevorer. tijdens het spelen in zin gen ven on,» Volkslied, stijf ir« de houding had gestaan, -werd door een stei jongelui opgepakt cn in de hoogte gestoken alsof hij zojuist een Europacup in ontvangst had genomen. Helemaal bezet was de Markt niet tij dens het volkszangprogramma, maar vol werd het wel toen dc Havenjeugd zich naar de Markt spoedde, daarbij wellicht opgeroepen door De Pijpers, die kennelijk op oorlogssterkte: waren opgekomen. Ook de andere muziekkorpsen hadden een groot aandeel in het welslagen van het zangfeest b'p de' Markt. Dat waren de muziekvereniging Voorwaarts, de hevrmo- nieverenigmg Sursum Corda, de kapel van het Leger des Hei Is, De Jonge Pijpers en de drumband Libertê. Al deze korpsen hadden, deelgenomen aan ecu slertocht door de stadw aarbij zij" velen meebrach ten naar de Markt, Ook daar werd :n af wachting van het aanvangstijdstip van de volkszang dc stemming er in gehouden door dc muziekkorpsen. Zo speelden de mannen van Voorwaasts een onvervalste Jenka, waardoor reeds diverse beentjes van de vloer gingen. Na de toespraak van burgemeester, mr. J. Heusdens, zong de 13-jarige Das Br derveld een toepasselijk lied, dat herinner de aan» de jeugdiger jaren van Prinses Beatrix, gevolgd door een declamatie, voorgedragen door de J5-jarige Riekje Nieuwstrate.-.. Overigens bleek de m-migte op de Markt niet'bereid om daar dc nodi ge aandacht aait te schenken. Er moest te voren enkele- malen om. stilte worden ver zocht, maar dat baatte niet veel. Trouwens men Jkwani om te zingen, om te feesten en niet om een liedje en een vaat-dracht aan té horen In de maand mei is het aantal bewoners van Vlaardingen met 78 gegroeid. Op mei waren er 73.291 Vlaardingars; op 3l mei 73.3G9. Het aantal geboorten in deze maand bedroeg 126 en er werden 31 geval len van overlijden aangegeven, zodat het geboorteoverschot 95 bedroeg. Er vestig den zich in onze stad 256 personen maar er vertrokken er 273 naar elders, wat du?, een vertreko verschot van 17 oplevert. In de periode van 1 januari tot 31 me van dil jaar nam de bevolking met. 461 toe; het geboorteoverschot bodrueg in die tijd 473 en het vertrekoversenof 9. STEDEUJK CONCOURS Zaterdag vlogen drie plaatselijke post- duivenhoudersverenigingen stedelijk Cha teauroux, afstand 600. km. De beste prijs duif arriveerde om 14.31.46 uur, en dc laatste duif om 16,38.11 uur. Dc prijzen werden als volgt verdiend: jVI v d Velden 1, 8, 16; D. Roodenburg 2. 3; A, Groene- veld 4: Schapkun 5: Blouw 6, 11; v Ever- dingen 7, 15. 17, 25; J. v. Zelm 9; Siinoi en Zn 10; Haasteren Lobbe 12; J. Heinsius 13 21 23; v.d, Meijde 14: C. Pillè 38. 24: De Cierek 19; Mevr. v. Kuyk 20 en Brand wijk 22. Voor deze viueht waren een tien tal ereprijzen beschikbaar. Woensdag avond 8 uur, worden deze uitgereikt in het clubgebouw van De Adelaar. DE RUISVOORN Zondag hield de Vlaardingse hengelaars- vereniging De Ruis voorn (Coiti'o.) haar kas- concours in de Delftse Schie. Het weer was prima maar de vangst slecht. Dit con cours stond onder leiding van hoofdcontro leur F. Heijndijk. De uitslag was: 1. D, Haddéman met 885 gram tevens zwaarste vis 810 gram, 2. P. Heijndijk 515 gram, 3. W. Westdijk 440 gram, 4. P. Harlog 260 gram, 5. H. Bijl 145 gram, 6. C. Dobbel- stein 140 gram. 7. W. Roozeboom 95 gram, 8. Dt Fousert 90 gram, 9. H. Verbeek 90 gram, 10. P, Roozebonm flö gram, 11, P. v. d. Linden 80 gram, 12. F. v« Waas 60 gram, 13. C. Hakker 40 gram- De overige hengelaars hadden geen vangst. De volkszang werd geopend met een feestlied, waarvan de tekst was geschre ven door hu* Comité Nationale Gedenkda gen. Het wartn vier verzen, die werden gé- zongen op de' melodie van ,,'t Is plicht dat ied're jongen" cn waarvan het eerste cou plet luidde: Is feej.t. 't is feest in Neerland, Want Beatrix, de Kroonprinses Kom zingt nu allemaal Zij koss zich een gemaal. Hoezee, hoezee, voor Beatrix hoezee, Hoezee, hoezee, voor Beatrix hoezee. rt Is feest in hét Oranjehuis, wij vieren 't allen mee. De Rotterdamse Politierechter heeft de 24-jarige lasser P. T. uit Vlaardingen. bij verstek f 100,- boete subs. 20 dagen hech tenis opgelegd. Op 28 februari jl. had T. met -ccn door hem bestuurde auto in de Prof. Kamer- ïingh Onneslaan te Schiedam tegen een andere auto gebotst. Daarna was T. zon der zich naar behoren te hebben békend gemaakt doorgereden. Het O.M. had tegen T„ eveneens bij ver stok, 14 dagen gevangenisstraf, zomede zes maanden intrekking van het rijbewijs gevorderd. Conform de eis van het O.M. heeft de Rotterdamse Politierechter de 41-jarige vrouw G. P. J, O.-v. V., uit Vlaardingen veroordeeld tot vier dagen gevangenis straf. Op 23 februari jl-flwas T. met een door zij in een zelfbedieningswinkel van een groot lovensmiddelenbedrijf zich met een hoeveelheid levensmiddelen, die zij ge kocht had, maar niet bad betaald wilde meenemen. Ter zitting bleek, dat zij drie maal eerder wegens een soortgelijk mis drijf tot een geldboete was veroordeeld, P.V. DE ADELAAR Voor de leden van de vereniging van postduivenhouders De Adelaar was het weer een druk duivenweekeinde; 2 vluch ten stonden er op het programma, Cha teauroux en Tergnier. De vlucht van Cha teauroux. werd gevlogen met 100 duiven m concours. De duiven werden met een kat- me Wind en mooi weer om 5.45 uur in vrij heid gesteld. De eerste duif arriveerde om 14,34.17, de laatste prijsduif nm 17.17.33 uur. De uitslag der-eerste 25 luidt: D. Roo denburg 1 2 23; H, Jarisc en Zoon 3 5 24: A; v. Rijswijk 4 17; O. v. d. Hurk 6; C. Pille 7 11 25; L. dc Clerck 8; mevr, v. Kuijk. D 12; C. Stolk 10 15 21; J. A. Tuin der en Co 13: A- de Ruiter 14; H. Priem 16; M. Vnllenduuk 18 19; R. Zelistra 20 ert v.d. Berg Meyer 22. Tergnier. afstand 264 km. Gevlogen werd met 187 duiven, die om 6 uur met mooi weer werden gelost. De eerste duif am- veerde om 9.19.58, de laatste orijsduif om 9.45 uur- Uitslag: Mevr. Van. 'Kuijk 15 3 1?» 17 20 22; W. Struijs jr. 2; M. Vallen- duuk 3 12; H. Janse en Zoon 4 8 19 25; A. dc Ruitèr 6; D. Roodenburg 10; v.d. Berg Meyer 11 21; H. Priem 14; J Smits 15 36 18; -C. Droog 23 en B. Blanker 24. Vrijdagavond van 6 tot 7 uur inkorven voor een wedvlucht vanuit Corbeil, af stand 400 km. Zaterdagavond van tot c uur inkorven voor do. jonge duiven, Roo sendaal. Klokken stellen zaterdagavond 8 uur.; Gemeentelijke Kennisgeving Inenting tegen difterie-kinkhoest- fetanus-kindervertamming en tegen pokken Op donderdag 1 juli 1D65 van 1,30—2,00 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaavdingse art sen gelegenheid worden gegeven voor koste loze inenting tegen: pokken voor kinderer. beneden de leeftijd van 2 jaar; difterie- kink hoest - tetanus - kinderverlamming voor kin deren geboren in 1S59 Of later. Aan kinderen, die een half jaar geleden drie maal werden ingetnl tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderverlamming, moet nog euii vierde injectie worden gegeven om dc verkregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen. Aten kan zich zonder voorafgaande aamneiding vervoegen bij de huisarts, waar bi,» het oranje iaën tings boek je moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen, geboren in 195D. 1%0 en 1961 volledig lieten inenten tegen dif terie - kinkhoest - tetanus en tegen kinder verlamming. worden eraan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een herinenting in aanmer king komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze herinenting vindt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen dn genoemde ziekten. Door de huisarts zal bon 5 uit het oranje inentingsboekje worden ingenomen. en niet duur. WESTHAVENPLAATS 33 - TEL, 2472

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1