lOiaOABi III®! Grote VZC-afvaardiging naar nationale zwemkampioenschappen Druk bezochte receptie bij zilveren ds. W. J. Kolkert Evangelie vaderlijk vermanend en moederlijk vertroostend VZC zwemkoning in liet land der blinden KA NT90IJ9FFRGSW Ook „Kom zing met ons5' dacht aan jubilerende predikant mAM mm KLACHTEN Onder leiding van echtpaar Ploeg Vier VZC-ers op de 15ÖÖ meter Geringe deelname aan VMB-jeugd- eoneours Ds. W. J. Kolkert: Trainingsschema Fortuna WASSERIJ OVERMAAS j KLANTEN bij duizenden i Burgerlijke stand Uitbreiding Bnivnzeei in Bergen op Zoom Agenda Zes kampioenschappen voor a.v. Fortuna ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD HAANDAG 12 JULI 1965 A Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, 5m. Havenstr. 1 -Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 over 'bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: rzisulindeslngel 33 - Telefoon 6637 XJit niet minder dan 15 leden be- itaat het VZC-gezelschap, dat naar Emmen vertrekt voor deelneming aan de nationale zwemkampioen schappen, die daar in het nieuwe jwembad van 4 tot en met 8 augus tus worden gehouden. Elf meisjes en twee jongens hebben 2Ïch in de Kringkampioenschappen van Rot terdam en Omstreken voor de Ne derlandse kampioenschappen ge klasseerd. Zij mogen allen op het 4-daagse zwemfestijn in Emmen uit komen, zo heeft het VZC-bestuur afgelopen vrijdag besloten. Jaap Ploeg en zjjn vrouw zijn uitgenodigd resp. als coach en ploegleidster mee te gaan. Een welverdiende beloning voor dit echtpaar, aan wiens inzet deze verheugend grote afvaardiging mag worden toegeschreven. Wel verdiend is ook éeh compliment aan het adres yan het VZC-bestuur voor dit van moed getuigende besluit, gelet op de financiële consequenties. AANKLOPPEN BI J VBLO Alle deelnemers worden in Emmen bij particulieren ingekwartierd, waar voor per deelnemer 5,- per dag ver schuldigd is. Daarbij komen nog de treinkosten en het zakgeld, dat de VZC- jeugd zal worden verstrekt. Zeil beta Jen zij ƒ10,-. De overige kosten neemt de vereniging voor haar rekening, .Al thans Ln principe. Het VZC-bestuur zal bij het VBLO-bestuur aankloppen voor een bijdrage uit de subsidiepot, die het gemeentebestuur voor de jeugdsport ter beschikking heeft gesteld. Zo er ooit hierop aanspraak kan worden gemaakt, dan is dit hier wel het geval. Voor Vlaardingen betekent deze grote jeugd- afvaardiging naar de nationale zwem kampioenschappen een grote sport- goodwill. Maar vooral ook, deze jeugd heeft zich, om zich hiervoor te klasse ren. opofferingen op het gebied-van training en levenswijze getroost, die respect afdwingen. Om maar niet te reppen over de financiële offers en de positieve instellingen hunner ouders. Want de wedsirijdzwemsport is een dure en nog punr-amateuristische sport, over wegend beoefend door jeugd, wier ouders het geld niet voor het opschep pen hebben. DE UITVERKORENEN Wie zijn de uitverkorenen onder de 2eer grote VZC-jeugdschare Allereerst -de twee 17-jarigen, die aan de seniörnummers deelnemen: Jenny Kattestaart en Gerard van Opstal. Jenny is ingeschreven voor het nummer 100 m. rugslag dames. Dit bijzon der sympathieke, bescheiden meisje, dat ook haar-intrede in het le damespolozeven- tal van VZC deed, heeft met 1.16.9 het club record op haar naam staan. Zaterdag, in het nieuwe zwembad in Zwijndrecht. won zij met een 'straatlengte voorsprong dit nummer op de Kringkampioenschappen Rotterdam en Omstreken in. 1.17.- rond. Coach Jaap Ploeg acht haar, onder gun stige omstandigheden, in staat een tijd van rond de 1.15.- té zwemmen. Gerard van Opstal is voor 3 nummers ingeschreven, 4 maal 100 m. wisselslag per soonlijk, 100 m. vrije slag en 100 m. rug slag. Hij heeft, op de schoolslagnummers na, alle heren VZC-records op zijn naam staan en maakt, met Mirjam van Hemert, deel Uit van de centrale jeugdtraining. Hij is nog ie jong om zich met de gróte cracks te kunnen meten, maar zal als 17-jarige stellig geen slecht figuur slaan. Hij is een van de beloftevolle jonge krachten voor het zware wisselslagnummer. ONDER DE 16 JAAR Voor de categorie onder de 16 jaar is VZC met Mirjam van Hemert en Com van der Veer vertegenwoordigd. Connie Buys ontbreekt op het appèl, omdat zij door va kantie verhinderd was op de Kringkam pioenschappen uit te komen. Mirjam, mo menteel Nederlands snelste .14-jarige vrije. slag-2wems.ter meet. haar-krachten op. de 100 m. en 40Q m. vrije slag en 100 m. rug- Kaar snelste tijd --van 1.06.3. maakt haar tot een van de grote favorieten op de 100 m. vrije slag. Zaterdag in Zwijndrecht stelde 2ij het op haar naam staande club- rekord op de 400 m. vrije slag met een tijd van 5.304 maar liefst 6.8 sec. scherper. Zij won ér dok het nummer 100 m.-rug3lag in. de voor haar scherpe tijd van 1.20.8, Welke echter niet voldoende zal zijn om in- Era- men- in de prijzen te vallen. Zij is een uitgesproken vrije slagzwemster, evenals de bijzonder beloftevolle 13-jarige Tineke Maat. De minder talentvolle, maar grute vechtjas Cora v. d. Veer, die.door haar gro te wilskracht ert consequentetraining.' zienderogen vorderingen maakt, komt voor de 100 m.-nummers vrije slag, schoolstag en vlinderslag aan de start. We verwachten van haar, dat zij op het laatste nummerde 1,20-grens weet te doorbreken. ONDER DE 14 JAAR In do categorie onder de 14 jaar breng VZC 5 leden aan de start. De 13-jarigen; Irene Willems <100 ra. vrije slajf< 100 m. vlinderslag en 4 maal SO m. wisselslag: per soonlijk), Maria de Jong {100 m. vrije slag), Irene Bejjersbergeu en Frida Zcbel {beiden 100 m. schoolslag), alsmede de enige mannelijke VZC-vertegenwoordlger op de jeugdnuramers. Kees Smit, eveneens op de 100 m. schoolslag. ONDER DE 12 JAAR De grootste verwachtingen mag VZC koesteren in de categorie onder de 12 jaar met haar meisjes Tineke Maat (11), Annfr kc But (11), Ineke Teekens (11) en Bea d. Veer (11). De eerste twee komen op nummers uit: 50 m. vrije», 50 m. rug-, 50 m. vlinder- en 50 m. schoolslag. Bea: het jongere zusje van.Cora, dochtertjes van biljartclub Tonegidovoorzitter Harry v. d. Veer, op de 50 m. vrije- en 50 m. vlinder stag. terwijl Ineke Teekens de 50 m, rug slag voor haar rekening neemt, Is Tineke Maat een bijzonder talentvol vrije, slag zwemstertje, Anneke But is een niet min der allround talentje, terwijl de eerzuchti ge Bea v. d. Veer dit favoriete tweetal steeds dichter op de hielen komt te zitten. PROGRAMMA De nationale kampioenschappen1 ih Em men beginnen woensdag 4 augustus, 's mid dags 2 uur. Op deze middag komen Irene Willem3 en Marja de Jong op de 100 m. vrije slag onder 14 jaar, in het water, 's Avonds komen aan de1 start: op de 100 m. vlinderslag meisjes onder 16 jaar: Cora v. d. Veer; 100 m. rugslag dames: Jenny Kattestaart'en idem heren: Gerard v. Op stal: 400 m. vrije slag meisjes onder 16 jaar: Mirjam van Hemert. Donderdagmiddag: Mirjam v. Hemert 100 m. rug m. o. 16 J.; Irene Beijersbergcn en Frida Zebei op de 100 m. schoolslag m. o. 14 j.; donderdagavond: Cora v. d. Veer 100 m. schoolslag m. o. 16 j. Vrijdagmiddag: Gerard v. Opstal 400 m. wisselslag pers., heren, Mirjam v. Hemert en Cora v. d. Veer 100 ra. vrije slag m. o. 16 j.; Irene Willems 100 m. vlinderslag m. o. 14 j. en Gerard v. Opstal 100 m. vrije slag heren; vrijdagavond: Tineke Maat, Anneke But 50 m. schoolslag m. o. 12 j.; finale 100 m. vrije slag meisjes onder 14 j.: Tineke Maat, Anneke But en Bea v. d. Veer 50 m. vrije slag m. o. 12 j.. Zaterdagmorgen: finale 400 m. wisselslag pers. heren: 4(K1 m. vrije slag m. o. 16 j.; Tineke Maat, Anneke But en Bea v. d. Veer op 50 m. vlinderslag m, o. 12 j.; Za terdagavond: finale 100 m. vrije slag m< o. 16 j.: finale 100 m, vlinderslag m. o. 14 j,; finale 1Ó0 m. rug dames en idem heren; Tineke Maat, Anneke. But- en Ineke Tee kens 50 m, rug m. o, 12 jaar; finale 100 m, schoolslag m. o. 14 j,; finale 100 m. vrije slag heren; finale 100 m. vlinderslag m. o. 16 3. Zondagmiddag: Irene Willems 200 m. wisselslag pers. m. o. 14 j.; finale 100 m. schoolslag m. o. 16.: finale 100 m. rug m. o. 16 j.; finale 4 maal 100 m. vrije slag meis jes onder 16 j.; VZC met Mirjam van He merts Cora v. d. Veer, Irene Willems en Marja de Jong. In bad Grocnoord te Schiedam wordt woensdagavond 7 uur het nummer 1500 meter van de nationale zwemkampioen- schappeb .vemvommeii. Voor VZC. nemen hieraan deel Gerard van Opsta), Mirjam van Hemert, Cora v.d. Veer en Jenny Kattestaart. O De viering van liet 15-jarig oost aan van de Vlaardingse Her.gelaarsbond -is zater dag'van start gegaan met een jubileum concours in één der vijvers van park '1 Niemvelant. speciaal voor de jeugdleden van de V.H.B, Ondanks dat (iet zeer gun stig weer was. verschenen slechts 27 deel nemers. Een aantal dat toch wel beneaen de verwachting bleef. De prijsverdeling was één op drie en bovendien waren er nog enkele extra prijzen weg te slepen. De VHB-jubileumbe- ker'kwam in het bezit van ff. Groen, die met 70 cm. vis de beste hengelaar bleek J. Struis had de grootste vis G\r> cm.l uit het water gehaald en dat leverde voor hem de jubileumkrans op, oeschikbaar ge steld door de heer R. Ha.ddemao. In de kantine van de v.v. De Hollan- diaan werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de V.H.B.de heer W. Goo ien, die daarbij tevens de «vens uitsprak dat het tweede concours zich zou ken merken door een grotere deelname. Dit concours is vastgesteld op «saterdag 28 augustus, eveneens in de wateren van park 't Niemvelant, De gelukkige prijswinnaars, die een keuze deden uit diverse artikelen op vis- gebied, zoals schepnetten enz. waren: H. Groen. 70 cm.; J. Struis. 50 cm W, v.d. Pijl, 47 cm.; C.' Broos, 35 cm.; R Dumor- tier, 35 cm.; W. Tijl. 25 cm.; Mej. F. v.d. Lugt 25 cm.. J, Koster. 24 cm. 'en C. Strooband met 20 cm. ln de grote zaal van de Jmrr-anuclkcrk aan de Rottcrdarr.scv.cg werd zaterdag middag veel aandacht geschonken aan het zilveren ambtsjubileum van de hervormde predikant, ds. W. J. Koikert. Tussen half drie en half vier vond het officiële ge deelte plaats, terwijl daarna tot half zes voor iedereen gelegenheid was om de fa milie Kolkert geluk te wensen met de be reikte mijlpaal. De rij van sprekers werd geopend door ds. H. J. Keijzer uit Maasland, die zijn gelukwensen uitsprak namens .de classis Schiedam van de Hervormde Kerk. Hij typeerde ds. Kolkert als een predikant met een eigen stijl, waarvan hij gehoord had. dal hij een echte drooglever zou zijn, dit vanwege zijn gevoel voor humor. Ds, W, J. Schouten sprak namens het ministerie van predikanteri en hulppredi kers en noemde enkele sectoren op, waar uit hij opmaakte dat ds. Kolkert nog al ln" de zeer poed bezette Nieuwe Kerk aan de Binnensingel toonde de jubilerende predikant, ds. W. J. Kolkert zich zondag morgen zeer dankbaar voor de liefde, het mode ie» en het geduld aan lierri be Aan de 9 kampioenschappen, 8 tweede en 5 derde plaatsen op de eerste wedstrijddag, zaterdag 3 juli üt Ridderkerk, heeft VZC afgelopen zaterdag In het nieuwe zwembad de Hoge Devcl te Zwijndrecht nog tien kampioenschappen. 7 tweede en 6 derde plaatsen op de Kringkampioenschappen van Rotterdam en Omgeving toegevoegd, Mirjam van Hemert bracht daarbij het VZC-clubrecord op de 400 m, vrije slag danjes terug van 5,37.2 tot 5.30.4. Opval lend was wel, dat Nederlands snelste 200 m. vrije slag-zwemster Pauline v, d. Wildt, die zich voor de jeugdige VZC-zwemster- tjes zon voortreffelijke sportn-iendin tooni, zich niet voor de nationale zwem kampioenschappen wist te plaatsen op hel nummer 400 ai. vrije slag dames. Zij bleef met 5.23.8 juist boven de limiettjjd van 5.25,0 en werd 2de achter Merwede- zweraster Corrie Mulder, die 5.15.8 voor zich liet afdrukken, OPVALLEND Zo mogelijk nog opvallender is het ver schijnsel, dat bij de vrouwelijke jeugd on der de 14 jaar in de zwemkring Rotterdam en Omstreken, alleen VZC-zwemsters öp het nummer vlinderslag liet inschrijven. Kennelijk wordt deze slag bij de andere verenigingen door meisjes onder de 14 in het geheel niet beoefend. Bij de seniorermuxnraérs v/as de 100 Tn. rugslag dames voor Jenny Kattestaart in 1.17.-— en bij de heren voor Gerard van Opstal in de voor hem uitzonderlijk slech te tijd van1.13.6, waarmee hij zelfs 0.6 sec. boven dc gestelde limiettijd bleef. Nel Bon werd achter Jenny 2de in 1J22.3 ili- raiet 1.20.—) en C. Leemans van SZC fi nishte achter Gerard van Opstal in 1,15.2. Gerard van Opstal nam ook de 100 m. vrije slag heren voor zijn rekening in 1.01.0, met Rob Zijlstra van SZC als 2de in 1.02.3 (li miet 1.02.5). In Eramen verwachten we van Gerard; dat hij de 1 minuut-grens zal doorbreken. Corrie Mulder vlinderde de 100 ra. in U7.6 (limiet 1.22.—). Op de 100 ra. schoolslag wist zich niemand voor de nationale kampioenschappen te klasseren zowel bij de dames als de heren niet. Ria Zwijgers werd in 1.33.5 tweede {liraiet 1.29.5) bij de dames en John Malipa'ard 2e bij de heren in 3.06.6 (limiet 2.56.Al leen VZC schreef in voor de 4 maal 1Ö0 ra. wisselslag-estafette dames, maar bleef met 5.37.9 ver boven de limiettijd van 5.25.—. Het is onder de senioren in de zwemkring Rotterdam een groot niemandsland, waar in alleen Scbïedamse Paulien v. d. Wildt en Dordrechtse Corrie Mulder meetelleu. JEUGD ONDER DE 16 JAAR Bij de jeugd onder de 16 jaar veroverde Mirjam van Hemert oök de titel op de 100 m. rugslag in 1.20.8 (limiet 1.25.Irene Willems werd kampioen op do 100 m. vlin derslag in 1.37.3 (limiet 1.40.—), hoewel Ireentje pas 13 is. Cora v. d. Veer moest op de 100 m. schoolslag in 1,31.7 genoegen nemen met de derde plaats (limiet 1.33.5), achter ODZ-Ster I. v. d. Bos (1.30.1) en RDZ-ster D. Maanempn. (1.30.4). Op de 400 m. vrije slag jongens werd Vikinger H. Bezemer 3e in 5.31.8 (limiet 5.35.—). Win naar Drentb noteerde 5.0Q.5Met de meis jes Mirjam v. Hemert, Cora v. d. Veer, Marja de Jong en Irene Willems klasseer de VZC zich op de 4 maal 100 m. vrije slag estafette in 4.55.5 (limiet 5.16,—») voor de nationale kampioenschappen. Alleen VZC bracht op dit nummer een ploeg in het water. ONDER DE 14 JAAR Bij de jeugd onder de 14 jaar werden 'Maria de Jong en Irene Wiilems 2e en 3e in resp. 1.15,8 en 1.18,5 op de 100 m. vrije slag (limiet 1.20.—). Bij de jongens kwam niemand onder de limiet van 1.15.—. De SZC-er R. Kramer Freher won in 1.15.1, gevolgd door de VZC-ers Ben Smedders (1.15.9), Rudie van Dyk (1.18,3) en Kees Smit (1.19.—). CEEN TEGENSTAND Bij de meisjes onder de 12 jaar heeft VZC in het geheel geen tegenstand. Het resultaat van de 50 m. rugslag was: 1. An neke But 41.4; 2. Tineke Maat 42.4; Ineke 'Teekens 43,8; 4. Bea v. d. Veer 48.9. En: van de 50 m. vlinderslag: 1, Anneke But 42.1: 2. Tineke Maat 44.4; 3. Bea v. d. Veer 44.5, Limiettijden resp. 48.— en 50.—. De Vikinger A. Struis won de 50 m. rug bij ,de jongens in 42.5. Dezelfde tijd noteerde de SZC-er R. Beele. Limiet 46.—. De 50 m. vlinderslag jongens leverde voor de Vi kinger L. Smith in 46.— een 2e plaats op, achter F. v. d. Linden van Merwede jn 44.3. Robbie Pieterman werd 3e jn 48.1 (limiet 48.—). Vanwege hét koude weer werd deze 2e wedstrijddag van de Kring kampioen schappen niet in Ridderkerk, maar in het verwarmde water van het nieuwe,.zwern- bad, in Zwijndrecht gehouden. - - -- O De heer Den Otter heeft die week' einde afscheid genomen ais directeur van de LTS. Tijdens zijn. afscheidsre ceptie kwam ook de inspecteur van het lager onderwijs de heer C. Baan hew de hand drukken. toand gedurende és jaren dat hij in Vlaar dingen het ambt van predikant mocht be kleden. J Maar in do eerste plaats ging de donk j van ds. Kolkert ir.t raar God. die hem 23 jaar in staat heel', gesteld om ols ambas sadeur van Christus het evangelie 'e mo- ge.i verkondigen. Do boodschap van het Kruis geeft, steeds weer nieuwe moed; dat j evangelie is vaderlijk vermanend en moe derlijk vertroostend, aldus do predikant, die zijn toespraak hield naar aanleiding van het bijbelgedeelte uit 2 Cor. 5 vors 20 waar Paul us .schrijft: ..W;j zi.:; dus ge- /«anten van Christus, alsof God dcor onze mond u vermaande: in naam van Christus vragen wij ii- laat u met God verzoenen". Ds. Koikert betitelde het Evangelie als öe simpele boodschap van een rijke Jezus tot arme zondaren. Hel wonder van het ambt van predikant is. dat je als zondaar zijnde, toch als dienstknecht van God mag fungeren. Bijzonder dankbaar liet ds. Kolkert zich uit-over het zeer grote bedrag, dat hom tij. dens de receptie in de Itnmanuelkerk, za terdagmiddag was overhandigd namens de gehele gemeente. Hij had daar zeker niet op gerekend nadat hij gedurende de laatste vier jaren vrij eenzaam in Vlaar dingen rondzwierf. Aan het. einde van de jubileum dienst werd de predikant toegezongen met dc ze en bede uit gezang 263. Ter voorbereiding van het komende sei zoen, dat voor de voetbalvereniging zeer belangrijk kan worden in verb And met de versterkte promotie dc bovenste drie promoveren naar de eerste divisie gaan de rood-gelen weer beginnen met de trai ning. Deze zal onder leiding atatm van de nieuwe oefenmeester, de heer J. J. Stijger en de oefenavonden zijn weer op dinsdag, donderdag en vrijdag, begin half zeveii. Donderdagavond wordt voor het eerst weer getraind. Buiten deze training van net eerste en, tweede elftal zal ook zeer grote aandacht worden besteed aan de amateurs en aan een groot aantal geselecteerde jeugdleden De nieuw-aangestelde hulptrainer, de heer R. E. B.aan, gaat zich in hoofdzaak bezig houden met het oefenen van het jeugdelf* tal en daarnaast met die van amateurs en junioren. Jan v. d. Berg en Johan v, Zevenbergen zullen hun beste krachten geven aan de training bij de amateurs en zij gaan, zich intensief bezighouden met geselecteerde junioren en pupillen op de dins mg-, woens dag- cn donderdagmiddagen. Deze trai ningen beginnen volgende week dinsdag. De eerste oefenwedstrijd voor de com petitie wordt op zondag, 1 augustus, in Vlaardingen gespeeld tegen DHC. Aan het 25-jarig ambtsjubileum van ds, W. J. Kolkert, hervormd predikant te Vlaardingen, wend ook aandacht geschon ken in de Grote Kerk waar zaterdagmor gen wad er redelijke belangstelling de sa menzang bijeenkomst „Kom zing met ons" werd gehouden. Van de veertig bijeenge brachte bloemstukken ging allereerst een boeket naar ds. Kolkert. die niet alleen 2ieken huispredikant is, ma.'ir ook dienst doel als geestelijk, verzorger van de be jaarden. die in tehuizen woonachtig zijn. Bloemen werden ook bezorgd aan Anneke Kolkert, een dochter van de jubilerende predikant, die dezer dagen in het zieken huis een operatie onderging. Het was jammer dat er zaterdag niet wat meer jongeren naar het kerkgebouw war-on gekomen, wamt er stonden liefst vier liederen op het programma, afkomstig uit de bekende C.J.V.-bundel. Toch werden de ze liederen goed gezongen; vooral het lied Jonge, vrome helden, Jezus roept u op! op de melodie van Voorwaarts Christenstrij ders. De uitstekende begeleiding van de organist was daar overigens niet vreemd aan. Trouwens dat Guus Korpershoek orga nist van de (gereformeerde) Emmuskerk een talentvol musicus is, bleek wel uit de virtuoze wijze waarop hij als intermezzo het laatste gedeelte van de Toccata van Dubois op het eeuwenoude orgel speelde. Bovendien wist hij de juiste keuze van de registers te gebruiken, zodat sprake was Callenburgstraat 64 te Vlaardingen vraagt eenj Loon f 85.per week - 5-daagse werkweek, j Dagelijks aanmelden van 8 tot 5 uur, telefonisch; te bereiken nr. 010266776. Bij de lazers van dit dagblad zijn er velen die bij U kopen als zij IJ kennen. Met Uw ad vertentie wordt CJ bekend Maak daar gebmhc van Vergroot uw omzet WIN NIEUWE KLANTEN va-n een. zeer geslaagd, pittig karaklerstuk- je, zoals men dit helaas maar zo weinig hoort. Vcor dat het programma werd besloten met samenzang van vier verzen van psalm 116 (God heb ik lief), werd medegedeeld, dat de grammofoonplaat met het motto: „Kom zing met ons en doe als wij", ieder ogenblik gereed kan komen. Er zijn reeds tal van bestellingen gedaan, zelfs van ver buiten Vlaardingen vandaan. Gehuwd: Getril Jan Zuurmond, 2fi jr er. Irene de Vries. 22 jr; Andries Schilder, 24 jr en Gerardina de Keijzer, 22 jr. Geboren: Anlonie z. v. W. Mak en D. van Zanten. Prins Hendrikstraat 56; Lena Jacoba Bastiana Johanna d vA. W. Hos selaar en J. C. van der Lugt: Thomas a Kempisstraat 46; Adriana dv J A Don en A Hoek, Aert van Nes straat 8; Corne lia Katharten d vJ Visser, en C K Dijks hoorn, v. d. Spiegelstr 26a. r? - In verband met plannen om de pro- duktle van keukens van Zaandam naar Bergen op Zoom over te brengen, er> aan deze produfctie belangrijke uitbrei ding te geven, zullen de Bruynzeelfa- brieken bij het gemeentebestuur van Bergen op Zoom een aanvrage indienen voor het ter beschikking stellen van een ongeveer twaalf ha groot industrieterrein in het gebied De Lage Meren. Na ver kregen goedkeuring zal zo spoedig mo gelijk worden begonnen met de bouw van het benodigde complex. MAANDAG Triangti, 7.30 uur; Promotie-avond middelbare handelsavondschool „Kennis is Macht". tnixor, 8 uur: De laatste aanval (14 j.). Geopend: Westcrnpotheek, Voorstr- 53. tel. 2683. 13 juli Volle maan Zon op 4.35 uur, onder 20.50 uur Maan op 21.20 uur, onder 3.50 uur hi lange rijen dromde men de zaal van de Immanuelkerk binnen om ds. Kolken de hand'te drukken. springerig van aard was. Hij was van mening det de predikant ernstige en ko mische gevallen op een ongewone manier door elkaar mengde, waardoor men niet wist of men wel lachen dan huilen moest; in ieder geval het eerste wel het meest. Een boekwerk ter bestudering van de exe gese, was het geschenk, dat ds. Kolkert mocht ontvangen nadat zijn echtgenote met bloemen was gehuldigd. Namens de Centrale Kerkeraad sprak ds. G. Biesbroek, die zich in het bijzonder dankbaar toonde voor. het door ds. Koikert verrichte ziekenhuiswerk. Hij vestigde de aondacht op.de snelle ontwikkeling in de stad. hetgeen ook spanningen en proble men met zich brengt voor het werk van de predikant. De hervormde diaconie was vertegen woordigd door de heer M. Oversluizen. Deze schetste de predikant als een dyna mische figuur, die in het diakonaat een grote plaats heeft Ingenomen. Behalve de enveloppe met inhoud hem overhandigd, wenste de heer Oversluizen de predikant nog vele goede jaren toe. F en bloemstuk je voor mevrouw en een enveloppe met inhoud vormde het geschenk van de Kerkvoogdij, dat werd overhandigd door de heer J. Madern. Dit als blijk van waardering voor de plaats welke ds. Kol kert in Vtaardingen heeft ingenomen. Het was al 19 jaar geleden, dat ds, Kol kert nog verhonden was aan. de hervormde kerk van Schalkwijk (Utrecht). Toch was men daar de predikant niet vergeten, want de voltallige kerkeraad van deze gemeente was aamvezig om bij monde van de heer O. Smit gelukwensen uit te mogen spre ken, Mr. D. J. J, den Hartog vertolkte de gelukwensen namens de Stichting Her vormde Rusthuizen Vlaardingen, op welk terrein ds. Kolkert een belangrijke plaats heeft ingenomen. We zijn toch rijk aan schulden (nieuwe herv, bejaardencentrum) en daarom kan er voor u nog wel een ge schenk van af, aldus mr, Den Hartog. Laatste spreker was de heer J. J. Pieter man, die als afgevaardigde van het Or gaan van Bijstand Ziekenhui swerk een woordje sprak. Evenals de eerste spreker stelde hij. dat cis. Kolkert een buitenge woon gevoel bleek te hebben voor een droog soort humor. Tfij hoopte dat ds. Koi ke it nog tal van jaren op prettige wijze zou samenwerken met het Orgaan. Tenslotte kreeg ds. Kolkert even gelegen heid om enkele woorden te zeggen (buiten wachtten namelijk velen om te worden binnengelaten) en allereerst haakte hij te op de woorden van ds. Keijzer, die hem als een drooglever had getypeerd. Hoe het ook zij, in ieder geval een drooglever zon der fortuin, zo zei de predikant, die daar mee tevens zijn humor illustreerde. Nadat ook tal van receptiebezoekers wa ven binnengelaten, overhandigde ds. Bics- broek aan ds, Kolkert het geschenk van geheel hervormd Vlaardingen. namelijk een gesloten couvert, waarin zich voldoen de bevindt om een reis naar Israël of Ca nada te maken. In ieder geval staat het de jubilerende predikant geheel vrij wal te doen met de inhoud van de enveloppe. Mogelijk om uw studeerkamer wat te ver nieuwen, aldus de laatste opmerking van ds. Biesbroek, die de reCepti? leidde. Onder de aanwezigen bevonden zich af gevaardigden van alle kerkgenootschappen wie pastoor F. Grent namens de R.K. kerk. De Vlaardingse atletiekvereniging For tuna heeft het er op de Rotterdamse at- letiekkampioenschappen niet slecht afge bracht: de Vlaardingers kwamen naar huis met zes kampioenschappen. Henny Smit won de 800 en de 400 meter in de tijden van resp. 1.56.5 cn 50.2 P. Spek won de 3Ö0 meter, jongens A, in de goede tijd an 36,6, wat tevens een verbetering -be tekende van zijn persoonlijke record en van het clubrecord. En dan de jongste Fortuna-afgevaardig- de. de twaalfjarige Hermina Smit, dochter van „havenloper" H. J. Smit. Dit meisje, dat pas drie maanden aan atletiek doet, kwant met liefst drie kampioenschappen terug naar Vlaardingen. Zij heeft pas vier wedstrijden gelopen en gesprongen en dat zij nu al kampioene werd, belooft dus wel wat voor de toekomst. Op de 60 meter voor meisjes D werd Hermine een week geleden kampioene, evenals bij het verspringen met een sprong van 4.35 meter. Afgelopen zaterdag won zij het nummer hoogspringen met een sprong van 1.25 meter, Hoe goed die pres tatie is moge blijken uit het feit, dat bij dc meisjes A de lat al bij 1,20 meter erd afgesprongen. Verdere vesultateu van Fortuna-atleten: 800 meter D. v. Meer. 2.00.8, zesde; 600 meter P. v. Meer, 1.42,7, vierde: 30Q me ter jongens A. A. Molenaar 40.3 vijlde. Serie meisjes B. Olga v. d. Heuvel. 12.3 derde. Maud v. Hemert, 12,2 derde, speerwerpen C. v. Wal. 51.78 meter, dis cuswerpen E. Wierda, 35.14 meter; 80 ma ter. jongens C. E. Wierda, 9.9,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1