KOÏÏEBDAMSOH üiDli Gusto zendt 50 schoenmakers naar de Golf van Perzie TELEFONISTE/TYPISTE Duivenvluchten naar de Hoeksche Waard Gas afgesneden omdat leiding reeds vijftig jaar te laag lag Voor de tiende maal: Marijke- mars in Barendrecht KLACHTEN BOOREILAND VAN QATAR GAAT Ni AR NAAR DIEPER WATER Korte raad te Rhoon AT n AAR. ««ER, EILAND VOOR ARGENTINIë VVV maakt attent op Taptoe Delft Zivemfeest, te Rhoon ISieuws uit Hellevoetsluis Nieuws uit Rhoon Burgerlijke stand Van Vilvoorde en St. Denis Polderbestuur ivïl er onderdoor varen Voorbereidingen in volle gang Luchtbedden zijn drijvende doodkisten N.V. Handelsonderneming „MALTHA" fXTRA POPULAIRE BROMFIETS Hoofdagentscliap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 26809! ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 27 JULI 1965 over bezorging Schiedam; van 18,3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef, 262857, Parkweg 193 Na een vliegtocht van ettelijke uren iyn gisteren deriigf Schiedaxnse werkkrachten ▼an de "Wert Gusto in Qatar aan de Perzische Golf aangekomen, Jn dit kleine sjeïkdom wachten nog twintig Gusto-mensen op hen, die hun zftn vooruitgegaan. Zij zijn «aar Qatar vertrokken omdat het indertijd by Gusto gebouwde booreiland Seashell, dat nu al bijna zee jaar in gebruik Is, e«n kleine gedaanteverandering moet ondergaan. De Seashell is sinds 1959 gebruikt voor het boren naar olie op de ondiepe gronden, maar, nu deze zijn afgegraasd, gaat men met onverflauwde ondernemingszin over naar de diepere gronden. Om dit mogelijk te maken aal men wat aan de acht palen moeten doen waarop hel booreiland rust. Deze dringen uiteraard aH\fd wat in de zeebodem door en dat beperkt de diepte waarop men kan werken. Do palen zijn 67 meter lang; door ze van tg. „donuts" te voorzien vierkante stalen schoenen" met een gewicht van een slor dige 30 ton kan men dat wegzakken gro tendeels voorkomen. Het gewicht dat de zeebodem te dragen krijgt, wordt door die schoenen over een groter oppervlak ver deeld: de pijlers zakken dientengevolge niet of nauwelijks in de zeebodem weg. zo dat theoretisch tot op een diepte van on geveer 60 meter kan worden gewerkt. Het is voor het aanbrengen van deze acht paal- voeten, dat de vijftig Gusto-mensen naar het rijkje van de sjeik van Qatar zijn ver trokken. Het karwei zal vermoedelijk ruim een maand in beslag nemen. Men trekt tel kens een poot omhoog, brengt de stalen schoen aan en laat dan de poot weer zak ken. Het eiland heeft poten genoeg am ondanks het werk van deze vijftig „schoen makers" toch stevig op zijn plaats tc blij ven staan. Ondertussen zal ook een ploeg Rotter dammers met de Seashell bezig zijn. Men maakt nl. van de gelegenheid gebruik om de Seashell eens een behoorlijke schoon maakbeurt fe geven, De roest 2al er worden afgehaald, het metaal zal worden gezand straald en daarna komen de schilders er aan te pas om de Seashell een nieuwe verf laag te geven. Dit work wordt uitgevoerd door het Rotterdamsche Zandstraal Bedrijf, die er pittig karwei aan heofl, uit te Verbetering van de Zantelweg met vreugde begroet De raadsvergadering te Rhoon was gis teravond binnen een uur afgelopen. Na een enkele opmerking naar aanleiding van de notulen volgde de beëdiging van het A.R,-raadslid, de heer C. W. van Prooi jen, die de plaats van de heer J. Jongerius lieeft ingenomen. De voorstellen tot wijziging van de le. ges verordening, tot het akkoord gaan met de verdeling van kosten inzake verbete ring van de Zantelweg (waarover dc heer C. Euser C.H. met blijdschap opmerkte, dat eindelijk aan dit voor de bewoners achtergebleven gebied iets gedaan gaat worden), tot medewerking aan betegelen van een gedeelte van het terrein rondom de School met den Bijbel in de Juliana- straat gingen onder de hamer door. Do voorstellen omtrent de vaststelling salaris verordening en wijziging daarvan, treffen van maatregelen met betrekking tot pensioenen der wethouders werden eveneens zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Een vlotte vergadering, aan bet einde waarvan de heer B. G. Abelskamp van burgemeester Bos felicitaties in ver band met zijn verjaardag op deze dag in cfitvangst mocht nemen. Puzzeïritteu van VVV Hellevoetsluis Evenals vorig jaar organiseert de Mo tor- en Automobielclub Hellevoet sluis MACH) op verzoek van VVV HeUevoet- sluis twee puzzelritten onder de naam Verkenning Voort ie". Deze ritten worden gehouden op woensdag 28 juli en woens dag 18 augustus. De start voor de eerste rit is op het parkeertetrein bij het Pompstation om 19.00 uur. Inschrijving kan geschieden op woensdag 28 juli in strandtent „De Uil" op het strand nabij het Pompstation. Voor-inschrijving kan ge schieden bij de kampleider op het kam peerterrein ,.De Quack" en bij de heren J. Fonkert, Rijksstraatweg 33 en J. A. C. Hartogh, Kerkstraat 4, De mededelingen over de tweede rit zullen nog nader wor den gepubliceerd. voeren onder moeilijke klimatologische om. standigheden. Merkwaardig is, dat het Zand staalbedrijf zijn 2and uit Nederland zal meenemen, niet omdat daar in de woestijnen in de omgeving van Qatar geen rw FILMS Passage Theater: „De zwarte tulp", 34 dag 2 en. 8.15 uur- Monopole .TUeatcr: „Zorro contra Samson". K j-, dag 3 uur; dag. 2 uux: „Makker, de zoon van Rm-tin-tin", a I. EXPOSITIE» Galerie Wtesman: Werken utt eigen collectie. Stedelijk Museum: Expositie Kinderspel en eea kmcerwerkplaats. APOTHEEK Nieuw! and. Dr. Wibautplein 17, tel- 26-75 32. zand genoeg is. maar omdat dit zand niet voor het doel geschikt is: het bestaat voor plusminus 5ÖCJ uit kalk eti is bovendien te fijn en te rond. Er zitten te weinig scherpe kanten aan, om voor het zandstralen bruik baar te zijn. Gisteravond heeft men reeds iels over een ander belangrijk succes van de NV Gusto kunnen, lezen. Het bedrijf heeft in dertijd een hefeiland ontworpen, dat te gebruiken is bjj het plaatsen van tunnel- segmenten. Zulk een eiland, ditmaal van vier poten voorzien, is thans besteld door een interprovinciale commissie voor de bouw van een 21» km lange aufotunneï onder de rivier de Parana tussen Santafé en Parana, een rivier met een krachtige stroming, zodat werken met een hefeiland noodzakelijk is voor het plaatsen van de tunnel segmenten, Helaas heeft Gtisto zelf op het ogenblik geen mogelijkheid om de opdracht uit te voeren. Dit zal nu ge schieden bij een harer vennoten, nl. de Amsterdamse onderneming Versehure en Co. D5t hefeiland is ontworpen voor een diepte van 30 meter, een verschil tussen eb en vloed van een meter en golven van ongeveer twee meter. De 65 meter lange lunnelsegmenlen worden neergelaten in een voordien uitgebaggerde sleuf en ver volgens met grind afgedekt. Indien u langs het VW-gebouwtje loopt, ziet u een geheel nieuwe vitrine, welke dit maal in het teken staat van de Taptoe- Delft 19ö5". De in de vitrine uitgestalde voorwerpen, zoals een kolbak, degens, trommels en hoorns, stammen uit de lijd van Napoleon en zijn belangeloos ter be schikking gesteld door het Leger- en Wa penmuseum „Generaal Hoefer", tc Leiden. Evenals vorige jaren zal de WV-Schie- dam ook dit keer weer kaarten in voorver koop hebben voor dit werkelijk grootse evenement, dat van 26 augustus tot en met 4 september in Delft gehouden wordt. Vanaf 16 augustus zijn toe gangskaarten voor alle uitvoeringen aan aan ons kantoor verkrijgbaar, Om onze stadgenoten nog een extra ser vice aan te bicden. verzorgt de VW ook een gecombineerd vervoers-entreebiljet. Voor een gering bedrag per entree-bewijs meer, wordt dan tevens voor het vervoer raar en van de Taptoe vanaf het VW-gc- bouw zorg gedragen, zodat ook degenen, die het ont één of andere reden niet prettig vmden met het openbaar vervoer te reizen liet unieke schouwspel niet hoeven te mis sen. In schoolverband zullen op 24 augustus de eerste diploma zwemmers te Rhoon. aantreden. De kinderen, die op deze datum niet aanwezig zijn moeten even kon takt opnemen met het zwembadperso neel. omdat er voor hen dan een aparte regeling zal worden getroffen. De jongens en meisjes wordt er nog op gewezen, dal zij iedere dag moeten blijveh oefenen, want een diploma halen lijkt ge makkelijker dan het is. Er wordt iedere dag van half tien tol half elf les gegeven in het instruct! eb ad. Op 28 augustus zal weer een groot zwemfeest worden gehouden, waaraan alle kinderen mee kunnen doen. De inschrijf formulieren zijn bij het 'oadpersoneel ver krijgbaar en de deelname aan de wed strijden bedraagt slechts 25 cent. Ouders, die baddoeken, ondergoed, snuisterijen en nog meer missen wordt verzocht een kijkje bij het bad te komen nemen. Duinwandelingen. Tot en met 25 augustus worden elke woensdagmorgen duinwandelingen gehouden. Elke wande ling begint om 7 uur: de heer W. F. Aan- deweg is excursieleider zodat men van deskundige leiding is verzekerd. Uitgebrei de inlichtingen worden verschaft door VW Hellevoetsluis. Drankwet. Burgemeester en wethou ders van Hellevoetsluis brengen ter open bare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van de heer L. van Lenten, wonende te Hellevoetsluis, om een volledi ge vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein in perceel Oostdijk C8. Opbrengst collecte. De onlangs te Hellevoetsluis gehouden collecte voor de Stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen heeft in totaal opgebracht f 355,35. Uitslag zeehengelwedstrijd. De ten behoeve van de vakantiegangers gehouden zee heng elwed strijd op het strand nabij „De Punt" heeft zich jammer genoeg slechts zeer matige belangstelling getrok ken. Gezien het enthousiasme van de deel nemers zal men dit evenement toch herha len. De uitslag was: 3. A. J. Sonius; 2. S. den Ouden: 3 A. Kap; 4. A. don Ouden; 3 L. den Ouden; 6. M. Rozenberg. Zeilwedstrijden. Eind augustus zullen op het Haringvliet zeilwedstrijden worden gehouden. De organisatie berust bij de wa tersportvereniging „Haringvliet". WV II le\oetsluis heeft voor deze wedstrijden een grote wisselbeker met inscriptie beschik baar gesteld. MAATSCHAPPELIJK WERK De maatschappelijk werkster van de Stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging „IJsselmonde-West" mej. M. A. Vink zal van 10 - 25 augustus met vakantie gaan. Aanvragen voor gezinsverzorging gedu rende deze periode in te dienen bij de sekretaris van de stichting, de heer P. M. Korbee, Maasstraat 9, Rhoon. gevonden voorwerpen Tan het politiebureau aan de Dorps dijk zijn de volgende voorwerpen door de rechtmatige eigenaars af te halen: huissleutel, I paar blauwe wanten. 1 donkerbruin jack, donkerrode trui, 3 wan ten in verschillende kleuren, 1 plastic tas je met inhoud. 1 armbandje. burgerlijke stand Getrouwd: Hcndricus Bernardus Bres- ser. 28 jr en Rosalia Jacoba Zuyderwijk 24 jaar. Overleden: Geertje Anna Moret 77 jr g.gm. Koert, Huibregt. Geboren. Alexandra H. M. d.v, J. J. He demons en W. M. Schoenmakers; As- trid E. d.v. L. Rousse en E. Meeder; iVlarco z.v. L. C. ben'em en A. Lejour;: Karei M. z.v. K. M. van Kampen en J. jjiessen; Robert z. v- P- >7. Scova Rjghini C. M- VVeiszbacher; Harmentina d.v. A, van Wagtendonk en H. J. Groenewolt; Berend z.v, W. Scholing en A. Helmus; jan C. z.v. J. van der Heul en F, A. Stokhof; Patrïeius L. z.v. C, J. van der Graaff en A. E. M. van den Ende; Chris tina M. d.v. M. Korenhof en J. C. van Duuren. Geboren: Margareth, d. v. D. den Har- fcog en J. van Vuuren; Amanda F„ d. v. A. A. Stock en F. M, Rondeltap; Petra. L.. d. v. J. Baden en N. Gerstei; Frank, A., z. v. F. Veile koop en A. M. Freriks; Jacoba G. T., d. v. IV. D. van der Hoe ven en C. H. Meijvogei; Maria P.L, d. v. SVl. A. Laerois en C. van der Most. Overleden. B, Kruijne de Bruijne we duwe van NVagenaar 77 jr; J. Ooijkaas 74 ir- Overleden: J. J. Steeghs. 72 jr.; L Schaap, 64 jr.; H. J. A. Markx, 64 jr. cchtge. Post. Uitslag afdeling west Rayon A van de Nederlandse Bond van zaterdagvliegers vsnaf Vilvoorde. Deelneming 2229 duiven. Los om 12.50 uur met kalme noordwesten wind, Eerste cn laatste duif om 14,42.57 uur en 18.37.17 uur. Snelheid resp. 851.56 meter en 342,80 meter per minuut. Eerste 50 prijzen voor: C. de Zeeuw 's-Graven- doel 1, W. Nieuwland, D irks] and. 2, A. Koelwijn. Numansdorp 3, A. Middelkoop, Capelle aan den iJsseï 4. H. Lookers, Rid derkerk 5. Doolaard, Oud-Beijerland 6, A. Heuvelman. Capelle aan den IJsse! 7, J Huizer, Portugaal 8. C- Velthoven, Rot terdam 9, J. Jongencel, Capelle aan den IJSsel 10. De prijs Sh is gewonnen dooi* H. Loo kers, Ridderkerk met 5de prijs en NV. Nieuwland, Dirksland 2e. Aangewezen duif voor A. Heuvelman, Capelle aan den IJssel met 7e prijs. De Heeft wie Heeft ging naar A. Middelkoop, Capelle aan den IJssel met 4e prijs. Uitslag Concours Commissie Hoeksche Waard van de Nederlandse Bond van za terdagvliegers van Vilvoorde. Deelneming 1004 duiven. Los om 12.50 uur met kalme noordwestenwind. Zware vlucht en zeer veel verliezen. Eerste en laatste duif om 14.42.57 uur en 17.26.07 uur. Snelheid resp. 851,56 meter en 361,98 meter per minuut. Eerste 50 prijzen voor'C. de Zeeuw,'s Gra vendeel 1, A, Koetwijn, Numansdorp 2, C. Doolaard. Oud-Beijerland 3, F. Bottenberg. Zuid-Holland 4: P. Teriomv, Barendrecht 5, L. Bervoets, 's-Gravendeel 6, W. Dub- beld. Barendrecht 7, P. Visser, Baren drecht 8. A. Vat, Barendrecht 9, J. Valk. Strijcn 10. De prijzen Sh. gingen naar A. KoeJewijn, Numansdorp met 2e prijs, W. Dubbeld, Barendrecht met 7e en A. Vat, Baren drecht met 9e prijs. Aangewezen duif ge wonnen door A. Vat, Barendrecht met 9e prijs. De Heeft wie Heeft ging naar A. Koelwijn, Numansdorp met 2e prijs. Uitslag Kringconcourc» Hoeksche Waard van de Ned- Alg. Bond vanaf Vilvoorde. Deelname 2132 duiven. Los om 6.50 uur met noordoosten wind. Afstand 94 km. Eeerrie en laatste duif om 8,45.25 uur en 9.12.17 uur. Snelheid resp. 1073.43 meter en 347.98 meter per minuut. Eerst 50 prij zen voor: gebr. Kruythofjf, Sirijen 1, Bes- seliwkTuk, Strijen 2, B. van Keren. Strij- en 3» E. Verbaas, Oud-Beijerland 4, J. van Dam* Numansdorp 5, C, Verkerk, Klaas waal 6, C. Groeneweg, Öud-Beijerland 7. p .Gaander», Puttershoek 8, C. van der Bij!, OudJBeijerland 9, W. van Leeuwen. Numansdorp 10. De Heeft wie Heeft ging naar de prijzen —910111316—18—24—2627 cn rest 28. Aangewezen duif gewonnen door E. Boekee. Oud-Beijerland met 136sle prijs. De Sprint is voor J. van Dam. Nn- mansdorp met 5e prijs. De Serie tva.-> v-o» C, de Vries. Oud-Beijerland met de p.ij zen 57 en 414. Uitslag Krlngconcours Hoeksche Waard van de Nederlandse Algemene Bond vanaf St. Denis. Deelneming 642 duiven. Afstand 350 km. Los om 11.15 uur met noordoos tenwind. Eerste en laatste duif om 16.56.16 uur en 17,47.01 uur. Snelheid resp, 1044,19 meter en 880,74 meter per minuut. Eerste 50 prijzen voor: M, Borendregt, Putters hoek 1, G. van 't Hof. Puttershoek 2, J. And e weg, Klaaswaal 3 en Konings Poule. NV. Kocneman. Numansdorp 4. C. Elenbaas, Puttershoek 5 en Konings Poule, J. de Haan, Strijen 6, A. Stuurslraat. Mookhoek 7. A. C. van Tiggelen. Oud-Beijerland 8 en Konings Poule, T. Vermaas, Numans- Heeft wie Heeft voor de prijzen 33— dorp 10. 4—5 en rest 7. Aangewezen duif gewon nen door J. Andeiveg, Klaaswaal met 3e prijs. De Series waren voor J. Andeweg, Klaaswaal met prijzen 3 en 23 cn C. Elen baas, Puttershoek met prijzen 5 en 18. Sinds hedenmorgen stroomt geen gas meer door de leiding in het huis, café restaurant, van de heer C. N. L. Dingc- nians aan de ïtikweg op de grens Brielte- Oostvoorne. Niet dat de leiding stuk is, oi dat de heer Dingemans, de g&sreke- ning niet heeft betaald, verre van dat. Het gemeentelijk gasbedrijf van Den Brïel heeft de gastoevoer naar het huis ert bedrijf afgesneden omdat de g&slei- hlding naar de woning te laag ligt, Zo'n 50 jaar geledén is deze leiding aan gelegd, van de weg af over de sloot naar dc woning van de heer Dingemans Sr. Voor het leggen van de gasleiding over de sloot heeft destijds het Polderbestuur toestemming verleend omdat de sloot eigendom is "'an de Polcler Noordsluis. Thans wil dit Polderbestuur de gasleiding minstens 50 cm hoger hebben. Men wil namelijk met een bootje onder deze gas leiding door om het riet weg le kunnen' snijden. Het Polderbestuur nam contact op met Brielle's" Gasbedrijf, met bet ver zoek de leiding wat hoger te leggen. Maar Brielle's Gemeentelijk Gasbedrijf is niet genegen de kosten hiervan te betalen. Zo werd een half jaar geleden de heer Din gemans medegedeeld dat deze - als afne mer van het gas zelf de kosten moet dragen van het verleggen van de leiding. Deze kosten bedragen rond duizend gul den volgens de heer Dingemans. ,,Ik heb toch altijd nog voor X40 gas in de maand vertelde de heer Dingemans en nu wil men van het Gasbedrijf dat Ik de kos ten moet betalen voor het verleggen van de leiding. Ik denk er niet aan om het te betalen". Directeur van Brielle's Gemeen telijk Gasbedrijf de heer J. L. H. van Beers vertelde: „Deze man is al een half jaar geleden gewaarschuwd dat het gas zou worden afgesneden als er niet be taald werd. Hij heeft het dus al geruime Op 28 augustus traditiegetrouw de laatste zaterdag in augustus zal te Ba rendrecht de Marijke-mars worden gehou den. Dit jaar zal het echter een bijzon dere tocht worden, die in het teken staat van het 10-jarig bestaan van de Chr. Wan delsportvereniging „Marijke", een vereni ging die niet alleen in Barendrecht zélf, maar ook ver daarbuiten grote bekendheid geniet. De vereniging werd in 1955 opgericht o.a. door de met-aflatende activiteit van de heer P. Kamerman, die al jarenlang zijn hart aan de wandelsport neeft ver pand. Voorzitter Kamerman en met hom de bestuursleden P. A. Verbaas, J. van der Linden, P, de Reus en J. Kranen donk hebben reeds verscheiden stafbe sprekingen gehouden over de 30e Marijke- tocht, die op 28 augustus enkele duizen den wandelaars naar Barendrecht zal trekken, Barendrecht heeft prachtige we gen en «en mooie omgeving. En dat is »'ocjr een wandelaar eeti goede garantie voor een heerlijke dag. Vorig jaar waren er in Barendrecht méér dan 2.000 wande laars, die startten en finishten oij de nieu we Groen van Pr in ster er school, waar ook, op 28 augustus a.s. weer de Ma rijke-vlag zat waaien. Och, het weer heeft de vereniging ook niet in de hand en dit geldt voor )eder te organiseren evenement. Maar de echte wandelaar komt toch. Ter gelegenheid van de tiende mars heeft de vereniging een programma-boekje laten drukken, dat de zer dagen aan alle verenigingen zal wor den toegezonden, 's Middags orn half drie is de start, waarna alle wandelaars zul len defileren voor een ere-com*té, bestaan de uit vele notabelen uit Barendrecht en omgeving met aan het hoofd Burgemees- ter mr. H. H. Douma. „Barcndrechts Fan fare" en de drumband zullen muzikale me dewerking verlenen. Het inschrijfgeld bedraagt voor deelne mers t.m. J5 jaar en militairen een gul den, voor de overige deelnemers 1.20. De gelden kunnen worden overgemaakt op postrekening 20861 te name van W.S.V. „Marijke", le Barcndrechtseweg 53, Ba rendrecht. Inschrijfadressen: P. Kamer man. Trompstraat 37. tclef. 01806-3808: P. A. Verbaas, Ziedewijdijk 51, telef, 01806- 3566; P, de Reus, Smilshoek 119, Baren drecht. Er wordt een aantal extra prijzen be schikbaar gesteld t.w. voor geüniformeer de-, burger-, bedrijls-, jeugd- en school- groepen. Door het gemeentebestuur van Barendrecht werd een wisselbeker be-, schikbaar gesteld voor de 12 km burger- groepen. welke thans in het Dezit is van D.S.O, te Rotterdam. De wisselbeker van de Velo voor de 22 km bedrijfsgroepen werd gewonnen door de W.S.V. J. K. Smit te Alblasserdam, terwijl de wisselbeker voor 22 sm burger- groepen var. <le firma Wesdijk en Liebeek werd gewonnen door „Nooitgedacht" uit Oud-AIbJas. _De heer Dingemans by de gasleidmgt die v ijftig centimeter te laag ligt, tijd aan zien komen. Het Polderbestuur heeft onds medegedeeld dat deze leiding minstens een halve meter omhoog moet»* De woning ligt juist in de gemeente Oost. voome en elke aansluiting buiten de ge meente Den Briel moet door de bewoner zelf betaald worden. Het Polderbestuur heeft ons medegedeeld dat deze leiding ding af te sluiten". Tien dagen geleden kwam het „ultimatum" dat luidde; Nog tien dagen, zo niet dan wordt het gas dinsdagmorgen 27 juli a.s. afgesneden! Zn is sinds vanmorgen het huis, hotel en restaurant van de heer Dingemans van een eerste levensbehoefte verstoken om dat een gasleiding 50 cm tc laag ligt!.. Reddingsbrigade Ouddorp bindt de strijd aan „Luchtbedden zijn drijvende doodkis-, ten", vinden de mannen van de reddings brigade Ouddorp. Dit jaar zijn het alleen de mensen, die zich met luchtbedden in het water begeven, de enige zorg geweest voor de mannen die dagelijks trouw de wacht te houden. Wanneer ze Iemand met eer. luchtbed het water in zien gaan, houden ze hem of haar goed in de gaten en meestal loopt het ook mis en moet er worden ingegrepen. De Reddingsbrigade öuddorp hoopt, dat men dit „door" zal krijgen, en dat men de luchtbedden, van het strand houdt en zeker uit de zee! De strandbezoekers hebben veel belang stelling voor de Reddingsbrigade. Ze vol gen de raadgevingen wel op cn wanneer er activiteiten zijn, is iedereen er als de kippen bij. Daarom is het in het laatst van vorige week erg gezellig geweest aan het strand en heeft de reddingsbrigade veel succes gehad met haar demonstratie. Van te voren was er een stuk strand af gezet. ïn de grond waren verschillende artikelen verborgen cn bijna honderd mensen, jongelui, zijn met de spade naar het strand getogen. Er is gespit en ge zwoegd. Telkens ging een hoera'tje op wanneer er wat gevonden werd. In de middag was het erg warm en honderden stonden aan de kant als supporters. Om drie uur in de middag werd een zwemwedstrijd gehouden over 500 en 1000 meter, Op de 500 meter werd Willy Flohil eerste. Willy werd vorig jaar gehuldigd orr. zijn moed bij het redden, van een verlo ren gewaande drenkelinge. Hij is 16 jaar. De 1000 meter werd gewonnen door de al lerjongste deelnemer, Adrie Prins te Mid- delharnis. Bij elkaar verschenen er 33 deelnemers aan de start. Uit deze activiteiten blijkt, dat de Red dingsbrigade Ouddorp het vertrouwen wil behouden, dat ze reede heeft bij de bad gasten. Ze wil meer dan dat: ze wil dat er geen luchtbedden meer op het strand komen. Ze voorziet ongelukken, want het is niet met zekerheid te zeggen, dafc ieder een gered kan worden. Ongelukken blij- nstuurlijk mogelijk, hoe trouw Wout- Tanis de wacht ook houdt. Zijn ogen zijn wel gewend aan turen over de zee, maar het is zaak dat men in de eerste plaats op zichzelf past. Wie DE KIEINTJES steeds eert is Het succes altijd weerd •MINNNNNHM vraagt voor spoedige indiensttreding: Leeftijd ea. 18 jaar. Kennis der moderne talen vereist. Prettig afwisselend werk op klein handels kantoor. Schriftelijke sollicitaties te richten aan ons adres: Westerkade 32, Schiedam. voortreffelijke service Door EENVOUD, VEILIGHEID, BETROUWBAARHEID en ZUINIGHEID de Attractieve financierings- en verzekeringsmogelijkheden v.< lvend Pfo efrif Bromfie ts ver koop en -service'te SCHIJEDAM;. 'Sin r lidufnastf oot 52 Parkweg -7OV-205 N.V. Swo.mrnerdamsingel*25 tel. (OIO) 2645ÓÖ

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2