mom NIEUWSBLAD Italianen durven zichzelf te zijn FW m Jeugd in Esslingen op het Stadhuis ontvangen Schiedams kliiikerbestrating is isi 10 jaar bijna verdubbeld cvv SCHIEDAM HEEFT THANS CA. 900.000 M2 KLINKERSTRATEN anneer. f\ MONOPOLE 3 KLACHTEN Burg, Roelisema gisteren jarig Het luchtigeoppervlakkigeschuimende maakt de conversatie hier prettig en vlot Burgerlijke stand Schiedam AT O AAR. Uit liet politierapport Zorg voor voetbalvelden te Maassluis PPSC TEGEN EERSTE KLASSER De waarheid Gemoedelijke spreektrant Ouddorp in dese zomer HooMagcctschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 28 JULI 1363 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 262857, Parkweg 198 Op het prachtige Alte KaUiams van de stad Esslingen wapperden donderdag jl. de vlaggen van aiie naties, waarvan in het Kader van de Internationale Jeugduitwisse ling; vertegenwoordigers in gastgezinnen verblijven. Die vlaggen waren er ï.vjn. de officiële ontvangst door de gemeente Ess lingen, Helaas kon Oberbürgemeister dr. Dieter Roser de verschillende groepen niet verwelkomen wegens ziekte, zeer tot zijn spent, want dr. Roser is de grondlegger van, de Internationale Jeugduitwisseling en staat volledig achter de Europa-gedachte, mede in zijn verdere functies als lid van de Raad van Europa en de Federatie voor Cul turele Samenwerking in Europa. Zijn taak werd nu waargenomen door een der andere vier burgemeesters van Esslingen, de heer Waiter Scherer. die on der de talrijke aanwezigen ook een vijftig tal scholieren uit Frankrijk, die op bezoek waren bij het Gymnasium in Esslingen, kon begroeten. In zijn openingswoord memoreerde de heer Scherer dat de uitwisseling reeds ge durende zeven jaar bestaat in Esslingen en nu uitgegroeid is tot hèt evenement in deze stad. De Engelse stad Neath trad als eerste in contact met Esslingen, hetgeen resulteerde in. een uitwisseling die in zeven jaar zou uitgroeien tot een internationale ontmoeting tussen Europese jongeren uit vijf landen. De heer Scherer hoopte, dat de vriendschapsbanden nog meer verstevigd zuilen worden. De jeugd van Europa mag geen oorlog meer meemaken. In de romantiek gold vrijheid als hoogste goed, deze moet mijns inziens verbonden worden met we derzijdse verstaanbaarheid, anders kan een eenheid nooit bereikt worden. Met dc uitwisseling hopen wij het contact tussen de landen te verbeteren en te be vorderen, Duitsland ïs, meen ik te kun nen zeggen, geneigd een deel van zijn zelfstandigheid prijs te geven ten voor dele van Europa, aldus burgemeester Scherer. Namens de Engelse groep dankte mister Douglas Bailey uit Neath, voor de voor treffelijke organisatie van de KreisjugcncL ring in de persoon van Ötto Weinmann, die wegens ziekte verhinderd was en do ge meente Esslingen voor haar gastvrijheid. Ais blijk van waardering werd de heer Scherer een kandelaar aangeboden, die „het licht van wederzijds begrip tussen dc ver schillende landen zal verspreiden". Anion Smit dankte namens de Schiedam- se groep in twee talen, hetgeen hem zeer verdienstelijk afging. Ook hij bood een kleinigheid, aan in de vorm van een lies Schiedams nat. De Zweeds groep bleef ook niet achter in. het aanbieden van een ge schenk. Van de Fransen kreeg de heer Scherer een fles cognac aangeboden, waar op hij tot slot zei, onder grote bijval van de jongeren: „Dat de beste geest van Euro- ■pa in deze flessen vertegenwoordigd moge zijn", Op zich zelf een ietwat holle leuze. Daarna had in intieme sfeer een diner plaats, aangeboden door de gemeente Ess lingen. De jongeren speelden op vrijdagochtend jl, minigolf op het terrein van de Christ- lïche Verein für Junge Manner (CVJM), de Schurwaldhöhe, dat even buiten Ess lingen gelegen is bij het Jagerhaus. Ook een sporthal De CVJM-afdeling Esslingen heeft hier een prachtig complex gebouwd. Sportvel den. een basketbalveld en een minigolf terrein nemen het grootste gedeelte yan dit terrein in. dat een prachtig uitzicht geeft op de buitenwijken van Stuttgart. De golfbaan bestaat uit achttien niet gemak kelijke banen, waarop de deelnemers aan de uitwisseling hun beste krachten be proefd hebben, een welkome afwisseling in het r.iet overladen excursie-programma. Esslingen heeft ook een grote sporthal, die vanaf 1955 veel gebruikt wordt voor sportevenementen.* Zo had woensdag jl. een handbalcompetitie plaats russen leer lingen van gymnasia in het district Württemberg. (Van onze correspondent te Rome). Burgemeester Roelfserna vierde gisteren zyn eerste verjaardag in onze stad. Hy is 56 jaar geworden. Ten stadhuize wag het een komen cn gaan van ambtenaren, dié hem de hand kwamen drukken. Het jaarverslag over 1964 van Gemeente werken Schiedam geeft zeer welsprekende cijfers over de uitbreiding van het bestra- tjngsarcaal in de laatste tien jaar. 1954 had onze stad een 30.000 m2 asfaltverhar- dmg en in 1964 was het oppervlak lot ca. 110.000 m2 gegroeid. De hoeveelheid kei- bestrating liep terug van. ca. 250.000 m2 tot ca. 210 00 m2. Grote toename vertoonde 't oppervlak tegelverharding, dat in de 10 jaren van 1954 tot 3964 is gegroeid van ca. 250.000 m2 tot 450.000 m2 en het opmerke lijkste is de uitbreiding van de klinkerbe strating in deze periode, waarin zich de krachtige stadsuitbreiding in Nieuwland weerspiegelt. Dit oppervlak klinkerbestra ting is nl. uitgedijd van ca, 500.000 m2 in 1954 tot ca. 900.000 m2 in 1964. Voor onderhoud der riolen werden 4.180 meter buizen gelegd: de riolering werd verder met 1.113 meter buizen uitgebreid, daarby 50 meter buizen met een meter doorsnee. Voor de PTT werden ongeveer li kilometers kabel gelegd, voor de GTB 3,200 meter hoogspanningskabel. In het rioolgemaal Marconistraat" werd door dc elektrisch gedreven pompen ver zet S.147.185 m.3 water, waarvan de gemid delde kosten hebben bedragen ƒ2,76 per 1000 ma. 't Rioolgemaal „Westfrankeland" verwerkte 2.069.300 m3 water, wearvan de kosten gemiddeld 4,18 per 1000 m3 bedra- Volgens het jaarverslag van de Ge meentewerken te Schiedam over het jaar 1964 is voor het bouwrijp maken van ver schillende terreinen in totaal 14D.GOO ku bieke meter ophooggrond verwerkl. Aan straten en riolen zijn ook in het afgelo pen jaar weer vele werkzaamheden ver richt. Het aantal vierkante meter keibe stratingen is verminderd met 372 m2. Aan definitieve bestratingen werd door aanne mers gelegd 25.021 m2. aan tegelbestra ting 10.116 m2, aan noodbestrathig 21.032 m2; verder werden ruim 3,5 kilometer trottoirband belegd en nog ruim. drie kl- werd een lengte van 3.472 meter buizen gelegd. De zandopspuittngen in Kethel hebben nog steeds een tc traag tempo waardoor de voortgang van de woningbouwplannen gevaar dreigt te lopen. In het begin van 1964 is de hulp ingeroepen van een arbi tragecommissie en tegen december 1964 is nogmaals getracht door middel van een kort geding de aannemer tot grotere spoed te dwingen. In totaal is in 1964 on geveer 400.000 kubieke meter zand opge spoten. De eigen dienst van de afd. Bestratingen van Gemeentewerken verrichtte da aren. 'boven in 1964 nog 243.226 m2 straatwerk en legde bijna 15 kilometer trottoirband plus 841 meter opsiuitband. Deze dienst breidde Schiedams klïnkerbestrating uit met 17.842 m2, de tegelbestrating met 15.664 m2. Asfaltverharding werd aange bracht op 27.737 m2. Interessant zijn de cijfers over de hoeveelheid bestratingen, die Schiedam thans heeft. Eind 1964 had den wij 105.983 m2 asfaUverharding, Geboren: Astrid M dv G P J M van de Kamp en CML Kolmeijer; Khoen T zv T L Ang en G C M Lanser; Claudia 2 C dv A A T Bouwens en J L Kerkhof; Ger- maine dv D Greveling en G G Pit; Eric J zv J W Kaijim en M H Markus; Marie L S dv W F C C Eijsvoogel en M J AT Bogaert. Overleden: W van Gent, 65 jr. 211.0C m2 keibestrating, 894.503 m2 klin kerbestrating, 447.376 m2 aan tegels en bijna 211 kilometer trottoirband e.d. Voor gemeentebedrijven, PTT en particulieren werd in totaal 47.422 m2 straatwerk ver richt en 4.453 m2 riool sleuven dichtge- straat. Verder werd gegraven 15.735 m, sleuf voor de G.T.B. voor het lichten, leg gen of verwijderen van kabels. Voor werk zaamheden t.b.v. de waterleiding en gas leiding in totaal 6.787 m. sleuf en voor de P.T.T. 1.747 m. fr'lL.MS „De zwarte tulp" 14 j., dag. Passage Theatei 2 en 8.15 uur. Monopole Theater: ..Zorro contra Samson", 14 j.. dag 8 uur; dag. 2 uur: „Makker, de zoon van Rin-tm-ön", a 1. exposities Ga3erie Wiegman: V/erken uit eigen collectie Stedelijk Museum: Expositie Kinderspel en een kmderwerkplaats. apotheek JCenwland, Dr. Wibautplein 17» tel» 30-73-32. ïn de kantine van HBS in het sportpark Harga is vannacht opnieuw ingebroken. Door het inslaan van een bover.ruitje is men binnengekomen. Er wordt drop, cho colade en kauwgum ter waarde van f30,- vermist. Verder is een slagersmes en een plastic emmer meegenomen. Een zesjarig en vierjarig jongetje heb ben van het station Schiedam twee veüig- heidsruiten ter grote van 1.75 en 80 cm in gegooid. De ouders zijn verantwoordelijk gesteld voor de schade. De politie heeft een 16-jarige timmer man en een 18-jarige loodgieter ter ver antwoording geroepen. Zij waren met buk sen aan het schieten op de 's-Gravenland- seweg, waarbij reeds drie mussen waren gesneuveld. Een vrachtauto bestuurd door N. van E. uit Den Haag is op de binnenplaats van het politiebureau terecht gekomen. De wagen had vier gladde banden, terwijl de chauf feur niet in het bezit was van de vereiste papieren. Excelsior maakt zich op voor het komen de seizoen. Allerwegen is men aan het werk om het sportcomplex in de Dijkpol- der te Maassluis een mooi en nieuw aan zien te geven. De terreincommissie van Excelsior M. is met een vaste staf bezig de kleedlokalen-kantine en de sloten met bijkomstige werkzaamheden op te knappe Het gaat er keurig uitzien, al zal men nog wel enige tijd nodig hebben alvorens men startklaar is, tenzij zich nog enige leden zich melden om de helpende hand te bie den. Ook de Dienst van Gemeentewerken (plantsoenendienst) laat zich niet onbe tuigd. Waar nodig heeft men graszoden aangebracht, terwijl geregeld de grasmat ten worden gemaaid en het is daarom niet verwonderlijk, mede door het gunstige weer, dat de terreinen momenteel een prachtig aanblik bieden. Wanneer op zaterdag 14 augustus de eer ste oefenwedstrijden door Excelsior 1 en 2 worden gespeeld tegen Loosduinen i en dan zal menigeen verbaasd staan wat er gepresteerd Is. gen. Door het rioolgemaal „Kethel" werd 466.140 m3 water verzet tegen een gemid delde prijs van J 7,37 per 1000 m3 en door het rioolgemaal „Nieuwland"' 3.613.010 m3 tegen een gemiddelde prijs van ƒ2,12 per 1000 m3. Voorts werd door het gemaal .Oostfrankeland" 838.170 ro3 water verzet tegen een prijs van ƒ3,92 per 1000 m3 en door het gemaal ,'t Hoofd" 172.398 m3 tegen een gemiddelde prijs van ƒ2.78 per 1000 m3. Het gemaal „Blij dorp" had een water- verzet van 13.578 m3, waarvan de gemid delde prijs per 1000'm3 ƒ27,41 was. Deze hoge prijs hoewel 4,62 lager dan m 1963 wordt veroorzaakt door het elektrici teitsverbruik van ae commmutor, die het vuil verkleint, hetwelk relatief veel gro ter is dan het verbruik van de pompmoto- ren en door het betrekkelijk geringe wa- terverzet van. dit gemaal, Het waterverzet van het rioolgemaal „Willemskade" was 238.350 m3, waarvan de gemiddelde prijs ƒ1,15 per 1000 m3 be droeg, terwijl het gemaal „Industrieter rein" 146.082 m.3 water verzette tegen een gemiddelde prijs van ƒ2,57 per 1000 m3. Ten aanzien van de zeer lage prijs van 1,15 bij het rioolgemaal Wiilemskade, te gen ƒ4,04 over 1963, zij nog opgemerkt, dat dit wordt veroorzaakt enerzijds door het aanmerkelijk hogere waterverzet (283.350 m3 tegen 133.350 m3) anderzijds door het weinige stroomverbruik door de elektri sche verwarming, tengevolge van de yrij slappe en korte winter. Ten slotte werd door het op in februari 1964 in bedrijf gestelde gemaal „Groen- oord" 23.710 m3 water verzet tegen een ge middelde prijs van. ƒ8,80 per 100 m3. Kosten j 4.45 per 1000 m3 In toiaaL werd door de rioolgemalen ge zamenlijk 15.727.923 m3 water verzet, waar van de kosten aan elektriciteit in totaal 47.238,51 hebben bedragen. De gemiddel de kosten van de elektrische energie per 100D m3 water waren ƒ3,-. In het waterverzet van het rioolgemaal ..Marconïtsraat" is echter mede begrepen het waterverzet van de rioolgemalen „Nieuwland', Kethel", „Blijdorp", „Oost- Xrankeland", „Industrieterrein" cn „Groen- oord", zodat het netto water verzei van de gezamenlijke rioolgemalen uiteindelijk 10.626.433 m3 was. Hiervan uitgaande bedragen de gemid delde kosten aan elektrische energie per 1000 m3 rioolwater in Schiedam ƒ4,45. SCHIEDAM De zaterdagmiddagver- cnigmg PPSC start haar oefenprogramma op zaterdagmiddag 7 augustus 's middags om vier uur. PPSC speelt die middag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de amateur eerste klasscr CVV uit Rotter dam. Deze topploeg uit het zondag ama teur voetbal komt volledig naar Schiedam. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van PPSC in het sportpark Thurlede. Rome in Italië heeft meer facet ten dan het langste mensen leven vakanties. Het is een uiterst langgerekt land, dat door een machtige bergketen wordt door- bergmassieven in mootjes gehakt, sneden en door tal van andere Zeeën, rivieren en meren verbin den de mensen, maartergen, vooral wanneer zij zo arm zijn aan passen als de Apenijnen, vormen steeds een scheidsmuur. Vandaar dat er heel veel Italië's bestaan en dat u telkens weer nieuwe ervaringen Jrvst op doen- Doorgaans zullen die prettig zijn. Want of men nu in het noorden komt of in het uiterste zuiden, de Italiaan is een aange naam mens in de omgang. Maar „echt" (een mandoline in de ene hand, een fles Chianti in de andere, en zingend van ,,0 Sole Mio") vindt u hem alleen in de ope rette en in films van een vijftig jaar gele den. Alleen in Napels lijkt het er soms een beetje _op. Gemoedelijk, hartelijk, vriendelijk, zijn de bewoners van dit zon nige land echter wel. Misschien ontdekt u dat al als u per trein zuidwaarts komt. Vaak 2it die namelijk stampvol Italiaanse arbeiders, die om de een of andere reden altijd heen en weer schijnen te trekken tussen laat ons zeggen Hamburg of Stock holm en Sicilië. Juist met deze, onbedor ven arbeidersmensen, die hun zorgen ver geten bij een glas wijn en een kwinkslag, komt de toerist, eenmaal op zijn plaats van bestemming aangekomen, zelden in anrakïng. Onbekend met de taal is hij al te veel aangewezen op hotelportiers, kellners, taxichauffeurs en, wanneer het gaat om een. tocriste, eventueel latin lo vers". jgen door niets gebreidelde Just om uit het leven te halen wat er in zit. Dat is de meest kenmerkende Italiaanse eigen schap. De mensen zijn hier oprecht en een ieder maakt, erg individualistisch, van zijn eigen leven wat hij kan, zonder zich ook maar iets aan te trekken van ander mans mening. De Italianen durven zichzelf te zijn. Men heeft ook geen „problemen'', zoals wij in het noorden, waar ieder er weer een andere wereldbeschouwing op na houdt en zich geroepen voelt daarvan te getuigen en tracht aanhangers te winnen. Italianen voelen er niets voor te ..getui gen" en de heel enkele die het toch doet, wordt een beetje meewarig aangekeken en beschouwd als ..fanatico". Dat lijkt allemaal erg oppervlakkig, maar het is het niet. In werkelijkheid heeft men te doen met een intelligent volk. Wel te verstaan: intelligent is iets geheel an ders dan ontwikkeld. Onze schoolopleiding is waarschijnlijk beter en we denken daarom meer te weten, ïn werkelijkheid, hebben we een heel mensenleven nodig om de doodeenvoudige waarheid te ontdekken, die de Italiaan instinctief reed1? door heelt in de jaren, waarin wij nog Franse the ma's maken: dat men nooit tvcrkelijk iets ,weet" en dat „de waarheid", het abso lute niet bestaat; althans niet een waar heid, die op donken berust. Het is er hoogstens een die men zonder veel rede nering moet .geloven". Dit luchtige, oppervlakkige, schuimen de, maakt de conversatie mot Italianen zo prettig en zo vlot. Wie, zoals wij. vele ja ren gewend is aan dat soort conversatie, gaat er op den duur tegen op zien met noorderlingen Le moeten praten. Een ge sprek in het noorden ontaardt bijna steeds in het voortdurend tegenover elkaar siel- len van twee uiteenlopende meningen, waarbij men nog probeert elkaar te over tuigen ook. In Italië is het iets heel an ders, Men praat alle twee. of alle drie of hoeveel men maar wil, liefst tegelijk. Ieder zegt wat hom goeddunkt. Naar de anderen behoeft men niet te luisteren en zij doen het evenmin. Ieder wil alleen maar de gelegenheid hebben om op dc meest elegante wijze iets tc zeggen, waar aan hij overigens niet al te veel waar de hecht. Dal is erg prettig.... KAPSALON HELENE de salon vaor üe betere permanent. Stroomloos voor ieder haar geschikt £7.50. Helene tiède perma nent is meest Ideale na tuurlijke permanent £10.-. fl.- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Donderdag 2, 8 uur, vrgdag 2, 7, 9.15 uur, zaterdag 2, 7, 9.15 uur, zondag 7, 9.15 uur, dinsdag 2 8 uur. ELVIS PRESLEY JOAN OT5RTAN ELVIS OP ZIJN BEST Elvis, de zingende vechtersbaas, in een film die zowel vrolijk als spannend is. Cinemascoop Technicolor A.L. Zaterdagnacht, 12 uur GILBERT BECAUD DEAN Zaterdagnacht 12 uur GILBERT BECAUD DEAN MARTIN WERELD VAN PLEZIER Striptease 18 jaar Sensatie Zondag 2. 4.15 uur, woensdag 2 uur RICHARD BASEHART DON TAYLOR SCHOTEN VERSCHEUREN DE STILTE 14 jaar Het wrede en grimmige verhaal van een man. waar van men dacht dat hij een lafaard was. Al zijn er in dit land heel rijke mensen en al vindt men cr de oudste adel van Europa met daarnaast ccri armoede waarvan wij ons nooit helemaal een be grip zullen kunnen vormen, toch bemerkt men weinig van standsverschil. Vooral juist tussen de werkelijk voorname heren en het proletariaat bestaan niet zelden vriendschapsbanden. Enkele dingen vallen de noorderling die zijn ogen de kost geeft, al heel gauw op. Het eerst van alles de liefde voor kinde ren. Met vertedering wordt elke kleuter be wonderd en het zijn vooral de mannen, die gek op hen zijn. In Italië, vooral ten zui den van Florence, ziet men verder vrijwel nooit iemand die dronken is. Ieder drinkt zijn glas wijn, maar alcoholisme (oen der plagen van onze door allerlei „remmen' geteisterde levenswijze) is vrijwel onbe kend. „Fanatici", die over geheelonthou ding komen praten, hebben niets te ver wachten dan een meewarige glimlach. Een ander ding, dat opvalt: Italianen hebben vrijwel nooil slaande ruzie, in te genstelling tot b.v. de Fransen. Natuur lijk wordt cr bij bijvoorbeeld een ver keersongeluk wel hartig en uiterst pitto resk gescholden, maar de mensen gaan elkaar met te lijf. De laatste tien jaar herinner ik mij niet ooit een vechtpartij op straat te hebben gezien. Wie de taal niet kent, denkt dat do mensen voortdurend mei elkaar overhoop liggen. Niets is min der waar. Dit harde praten, het elkaar bij de arm of bij de jas vastgrijpen, het mid den op straat telkens weer stil staan, SLECHT WEER LEIDT TOT AANRIJDINGEN SCHIEDAM, Het slechte weer is oor zaak geweest van negen aanrijdingen, die praktisch alle goed Zajn afgelopen. Op de Singel ontstond door de gladheid een kop- staartbotsing. N. en B.. stopte met zijn personenauto achter een wachtende file, maar even. later werd hij voor tg e- drukt door de vrachtauto van H. M, M., dio optrok in plaats van af te remmen. De schade was gering, persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Op de kruising Parkweg-Burg, Honner lage Gretelaan passeerde de 21-jarige bromfietser H. A. K. een links voorge sorteerde personenauto, bestuurd door de 18-jarige G. H. T. Toen de auto links af sloeg werd de brommer aangereden. De bestuurder liep schaafwonden op. Op de Lange Haven slipte dc 22-jarige bromfietser J. P. H. toen hij wilde afrem men voor dc wegrijdende auto van dc 59- jange A. T uit Rotterdam. Na zijn val schoof de bromfietser vijf meter over het gladde wogdek cn kwam tegen de voor zijde van de auto tot stilstand. Hjj liep geen letsel op: dc voertuigen werden hebt beschadigd maakt deel uit van de gewone, gemoede lijke spreektrant. Men spreekt ook bier met de mond, maar zonder handen en voe ten gaat het echt niet Probeert u dat editor niet na le doen. U zult zich even onhandig gedragen als Italianen, die to neelspeler zijn geworden. Eenmaal op de planken, \crliezcn deze zuiderlingen (een heel enkele daargelaten) alle spontaniteit... De ruiters onder de vakantiegangers in Ouddorp zullen het voor de rest van de zo mer zonder paarden moeten stellen. Sinds mei van dit jaar was achter Jict recrea tieterrein Toppershoedje een renstal ge vestigd. De paarden kregen mankemen ten. De een kon niet tegen het zoute water en de ander verstuikte zijn poot en aller lei onheilen deden zich voor. Er was veel belangstelling voor dc paardensport, maar hei a as. de paarden vertrokken. Tot op heden heeft men bet daar ook zonder goed weer moeten doen. De svater- overlast. die zich in de rest van het land heett doen gelden, trof Ouddorp veel min der zwaar, omdat het zandgrond is, de bodem poreus en 2odra de regen ophoudt, is de grond droog. Kampeerders, die hun tenten goed opgezet hebben, zijn droog ge bleven. Niet elke dag kan men lekker aan bei strand liggen, maar in Ouddorp is het niet koud cn men maakt er lange wandelingen. Men maakt gebruik van de gehele breedte van dc weg en automobilisten, hebbeo moeite om vooruit te komen. Men kan ge* rust zeggen, dat vreemdelingen Ouddorp hebben ingenomen. Er zijn gelukkig tal van nieuwe kam peerterreinen bijgekomen. Overal treh men bordjes aan, die aangeven waar ter reinen zijn voor het plaatsen van caravans en/of tenten. De meeste terreinen zijn fraai gelegen en de kampeerders kunnen rustig genieten van ongerept natuurschoon. Die nieuwe terreinen zijn wellicht een voorbode van een overvol Ouddorp. Hos- wel duizenden bezoekers reeds in Ouddorp zijn, kan men nog niet spreken van „over vol" als men tenminste de wegen buiten beschouwing laat. Diet wegen zijn ook echt niet berekend op veel cn bijzonder langzaam verkeer. Op het strand bij „De Punt" is er een nieuw restaurant bijgekomen. Nog maar een jaar geleden kwamen er slechts een klein aantal mensen op De Punt, het na tuurreservaat. Dat is helemaal veranderd. Eet is druk. De toeïeidmgsweg is zeer smal en het is geen wonder dat er af eo tne een opstopping voorkomt en natuurlij* zijn kleine ongelukken niet uitgesloten. Misschien gaal deze winter de sloot langs de weg dicht, en zal men elkaar zonder veel moeite kunnen passeren. Het zou ee» grote verbetering zijn, want het strand m dit gebied ïs zeer breed en de zee onge vaarlijk. Men kan er lange wandelingen maken en er is voldoende ruimte ori auto's te parkeren. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2