ItOÏÏHiMMSCH NIEDWmO Jonge gasten excursie Mainau betoverende bloemenpracht in Esslingen maakten Bodensee naar een eiland van Het program jeugdgroep van de SG- in Neath Jeugd uit Esslingen en Neath in Schiedam Alleen maar winst voor BEC uit Wandsworth Hartelijk afscheid van Zwarteivaals KLACHTEN Predikbeurten Vier jubilarissen bij Wilton Fijenoord Eremedaille in zilver voor W. van Doorn gemeentesecretaris Fiets en t.v.-toestel voor de heer Boers Brand in vlasfabri«k te Maasdam AT O AAfc. ANNEEft Maassluis voorbereid op boog water Schiedammer maakt ballontocht De Kroon over streek. plan Krimpenerwaard Bruidspaar van de dag te Brieïle Aanrijding op de Harreweg ISicuws uit Maasland Nieuws uit Rhoon STOKERS Hoofótgaktecittp m KedscBe: SCHIEDAM, 88O0BVST 3 - TELEFOON 268091 HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 31 JULI 1965 over bezorging Schiedam: van 18.30—19,30 uur en 's zaterdags van 4—6 uur Telef. 262857, Parkweg 198 TXet is op de aan excursies gewijde dagen A al vroeg dag voor de deelnemers aan d« Internationale Jeugduitwisseling met Esslingen am Neckar, onverschillig of dat nu Zweedse langslapers of matmeuze Schie dammers zijn of wel jongelui uit Heath in Engeland. Zo zijn de jongens en meisjes dezer dagen met twee comfortabele auto bussen reeds om half zeven van het Ju- gendheim- in Esslingens oude binnenstad vertrokken om daar eerst tegen tien uur 's avonds terug te keren. Zij brachten die dag een bezoek aan de Bodensee. het Meer van Konstanz. dat 200 küometer van Esslingen af ligt. Via de prachtige Sehwii- bisehe Alp en de Beierse Aipen bereik ten zij het smaragdgroene doorschijnende meer, dat als een beweeglijke zetting zich sluit ooi het eilandje Mainau, een bij de vakantiegangers zeer geliefde toeristische pareL Mainau is een lustoord voor alle liefheb bers van planten en bomen. Men vindt daar zowel citroenbomen, en andere eitrus- gewasEcn, als palmbomen. Het eilandje is verder bezaaid met een bonte mengeling van zeldzame bloemen en heeft, naar het ons voorkomt, een betoverende sprookjes- achtlge sfeer. Vooral de Zweden waren en thousiast bij het aanschouwen van Hai nan's kleurige bloemenpracht. Boven op een heuvel op het eiland droomt een kas teel over de roemruchte jaren, waarin het een rol heeft gespeeld als idyllisch verblijf van vorstelijke geliefden. Het is een In Rococo-Stijl gebouwd kasteel, thans doel wit yan Vele vreemdelingen, toeristen, die bet met kijkers en fototoestellen bestor men. Het slot doet thans dienst als confe rentiecentrum. 70or de C.V.J.M. (CJ.V,). De deelnemers aan de excursie bezochten ook de bloemenkassen. VooraL de Engel sen waren zeer onder de indruk van de prachtige selectie rozen, die hier wordt ge kweekt. Tijdens de overtocht naar Meersburg A over het meer van Konstanz was.de sfeer bijzonder gezellig. Het aantrekkelijke landschap bekoorde allen zort dat men de eigen nationaliteit vergat en zich een voel de met elke andere deelnemer in. zijn be wondering voor de schone natuur. Meers burg zelf Is een sfeervolle oude stad mei een middeleeuwse burcht. In groepjes wan delde men hier door de schilderachtige straten, aan weerszijden met prachtige oude gevels getooid. Langs het meer loopt een unieke boulevard. In de schaduw van knoestige lindebomen wandelden wij, zon der door het verkeer te worden gestoord, langs de oever yan het meer. Sommigen zochten op een terrasje verkoeling onder kleurige parasols. Allen vonden het jam mer. toen het sein tot vertrekken klonk en ieder was het er over eens. dat de Kreisju- gendring een uitstekende keuze heeft ge- ZONDAG I AUGUSTUS Ned. Pfot. Bond 10.30 Uur ds. J. Zuur deeg. Maarssen. Hervormde Gemeente: Grote Kerk, 10 uur de. E. J. Beerjs. Hlllegersberg, 5 uur uur ds. K. M, Vogel, Maassluis: Bethel- kerk 10 uur ds. J, G. Jansen, 7 uur ds. H. H. Wtssink; Opstandingskerk 10 uur ds. A. Hoffman, 7 uur ds. W. Vons, Kethel; Vredeskerk 9 en. 10.45 uur ds. R. H. Wis- sink, 7 uur ds. A. Hoffman; Kethel, Dorps kerk 10 uur ds. w. Vons, 7 uur ds. H, j. Voors. Vught (jeugddienst); De Rank 8.30 uur ds. "W. vons. Gereformeerde Kerk: Oostarkerk 10 uur ds, W. A. Krijger: Kethel „De Ark" 9 uur ds. J. Bovenberg. Leiden, 2.30 uur ds. "W. A, Krijger; Magnalia Dei Kerk 10 uur ds. X Bovenberg. 5 uur ds. S. de Lange, De venter; -.De Goede Haven" 9 uur ds. W. A. Krijger; Julianakeric 10 uur ds. S, de Lange 5 uur ds. J. Bovenberg. Leger des Heil», Lange Haven 71, 30 uur helllgingssamenkomsi. 6.30 uur open bare samenkomst Koemarkt, 7.30 uur ver- losslngssamenkomst, Leiding majoor en mevr. Drijver-Salomon, Ned. Kerr. (Gercf.J Evangelisatie, ge bouw „Irene" 10 en 4 uur ds. F. Kamer beek, Poede rooyen. Oud-G*ref. Gemeente, Gerei Jeugdhuis, Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur dienst. Oud-Katholieke Kerk, Dam 23, 10 uur Heilige Mis. Hersteld Apost Genootschap, Stadhou der slaan. 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Lnth. Gemeente 10 uur és. A. Stelnhart. Jehovah's Ge tul fen, Völkagebouw (raai 8), Tuinl&an 50, 6 uur openbare toe spraak, 7.10 uur Wachttorenstudie. Vrfje Chr. Gere*. Gemeente, Tulnlaan 50. 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente Schiedam (aange sloten bij de Unie), Lange Haven 139, 19 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Gexef. Kerk, Warande hoek B.K.- laan, 10 en 5 uur dienst. Missions to Seamen, Anglicaanse dien3l kantine Wiltoc-Fijenoord, iedere le, 3e en 5e zondag der maand v.rn. 9 -uur Rev. Chr. Reeves B.A, Kerkgemeenschap tot verbreiding: der Geref. Leer, Lange Nieuwstraat 67, diênsl zondag 10 en 5 uur. Geref. Kerk Vrijgemaakt, Westvest 30, S.30 en 4.30 uur dienst. daan door de2t excursie op het programma 1 te zetten. Deze Krelsjugendring is. zoals men weet, de organisator van d« Internationale Jeugduitwisseling 1965. De Organisatie is aangesloten bij de Landesjugendring yan Baden-Wiirlemberg. welke in totaal 109 stads- en Kr ei sj ugendr in ge omvat. De ac tiviteiten dezer Kreisjugendringe zijn veel omvattend. Vóór alles wordt de nadruk gelegd op de samenwerking tussen alle jeugdgroepen, die elk lid ten goede moet komen. Aan de politiek wordt ook aan dacht geschonken, zoals uit studiereizen naar Bonn en Berlijn blijkt. Op cultureel terrein vindt de Kreisjugendring een be langrijk arbeidsveld. Het marktplein In Esslingen ia omgeven door vele karakteristieke Zuidriuitee geveltje» ■pjE SCHIEDAMSE GROEP, die in het kader van de Internationale Jeugduit wisseling, zaterdag 14 augustus met de Harwichboot naar Engeland vertrekt, zal naar de heer Douglas Bailey, secretaris van de Neath Borough International Youth Exchange Comittee. ons mededeelt., daar aan allerlei feestelijkheden en excursies deelnemen. De verschillende groepen zul len in Neath na een vrije zondag op maandag 16 augustus ten stadhuize wor den ontvangen. Na de toespraak van de burgemeester van Neath maken zij een tocht dear de stad; 's avonds is er in de Memorial Hall een welkomstfeest, waarbij ook gedanst wordt. Dinsdag en woensdag maakt anen bustochten naar Swansea en Gower en brengt men een bezoek aan het strand. Donderdag maakt men een tocht naar Carmarthen met na de lunch een be2oek aan het Gelliaur Farm Instv tute en 's avonds een bijeenkomst van de SCHIEDAM In de directiekamer van do werf Wilton Fijenoord in Schiedam zijn gisteren vier jubilarissen toegespro ken en gehuldigd omdat zij 40 of 25 jaar in dienst waren van deze scheepswerf. De heer C- van Ree sous chef afdeling expe ditie uit Rotterdam was 40 jaar in dienst en kwam daarom het eerst voor het voet licht. Naast het gebruikelijke cadeau onder couvert kreeg hij ook de eremedaille Sn zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dit eremetaal werd opgespeld door de directeur van de scheepswerf Ir. B. Wil ton, die tevens het cadeau in couvert overhandigde en de heer Van Ree huldig de voor zijn trouw aan het bedrijf. Deze huldiging kregen ook de heren A. Barendrecht ijzerwerker aanbouwer uit Vlaardingen, M. B. van der Ree onder baas afdeling bikkers schilders uit Heer- jansdam en J. J. Zag wijn ijzerwerker re paratie uit Vlaardingen. Dit drietal was 25 jaar in dienst en kreeg ook het gebrui kelijke cadeau in couvert aangeboden. SCHIEDAM. In de kantine van de ge meentelijke technische bedrijven aan de Dwarsstraat heeft gistermorgen de heer W. van Doom afscheid genomen van dit bedrijf na een 40-jarig dienstverband. Burgemeester H. Roelfsema was voor de ze gelegenheid naar de Dwarsstraat geko men om de heer W. van Doom, waarvan wij jL maandag een uitvoerig verhaal schreven, te huldigen. Na zijn toespraak speldde burgemeester H Roelfsema de heer Van Doom de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau op. Daarna spraken nog de directeur van de technische bedrijven van de gemeente Schiedam de heer J. van Hartingsveld en de heer M. Struik als technisch hoofd ambtenaar. Tot slot van deze korte samen komst sprak ook nog de heer H. RijkuUer namens de gepensioneerden. De heer Van Doom kreeg bij zijn afscheid, hij gaat met ingang van 1 augustus met pensioen, di verse geschenken aangeboden. Methodist Guild Party -in Windsor Square. Verder staan er heel wat zakelijke ex cursies op het programma: zo bezoekt men op vrijdag 20 augustus o.a. een zuur- stcffabriek en op woensdag 25 augustus en kele metaalbedrijven. Daarbij is de ontspanning echter niet vergeten en wordt er aandacht gewijd aan strandbezoek en avondfeesten. Donderdag 26 augtus bren gen de gasten een bezoek aan de cathe- draal in Cardiff en het National Museum of Wales en de dag daarop is er «s avonds een afscheidsfeest In Gwyn Hall, waarna de groepen op zaterdag 28 augustus weer uit Neath vertrekken. Medische dienst Rhoon en Poortngaal Gedurende het weekeinde van 1 aug. nun. tot 2 aug. 24 uur zal in de gemeenten. Rhoon en Piortugaal de medische dienst worden waargenomen door J. Fontein, arts te Rhoon, telefoon 01S97-2210, In een bijzondere openbare vergadering van dc gemeenteraad van Zwartewaal is afscheid genomen van de gemeente-secre taris de heer >1. C. Boer», dit in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. »a 41 dienstjaren. Onder de genodigden bevonden zich de oud-burge meester A. A. Beckeringh van Rhijn «n mr. A. P. v*n den Blink. Na dc opening der vergadering door burgemeester J. G. Bosch, werd de af scheidstoespraak gehouden door oud-bur gemeester A. A. Beckeringh van Rhijn. Spreker was verheugd weer terug te zijn op zijn oude post in Zwartewaal. „De heer Boers heeft vier burgemeesters mee gemaakt, en dat is heel wat. Vooral om dat deze mensen zulk een verschillend ka rakter hadden. Maar de heer Boers Het altijd iedereen in zijn waarde, een reuze eigenschap. Om hier te vergaderen was een levensgevaarlijke zaak omdat het zo oud is. Als we met de RTM-tram het cing gaat mt weg weggingen deed de heer Boers ons altijd uitgeleide, en hij deed dat niet uit blijdschap dat we ver trokken. De periode van 3924 tot 1965 kan in twee gedeelten worden verdeeld. Een periode van crisis, een Zwartewaal zonder perspectief, en een periode van na 3945. de tijd van opbloei van deze gemeente. D-.S tijd van opbloei begon met het aan schaffen van een brandkast voor de ge meente, Wat is er toch veel in deze jaren gebeurd. Men moet op een kleine gemeen te-secretarie toch zoveel kunnen, van grasmaaien tel het organiseren van een verkiezing. Ik geloof dat door de heer Boers vele liefdedaden zijn gepleegd", al dus burgemeester Van Rhijn. Tot het echt paar Boers zei de oud-burgemeester: Dat u beiden heengaat is een. verlies voor Zwartewaal, want beiden bent u har telijke mensen. Tenslotte, aldus besloot burgemeester Van Rhijn, zijn. wij alle- Drooginstallatie verloren gegaan Vermoedelijk door kortsluiting ontstond, gisteren brand in de Vlasfabriek „De Maas", gelegen aan de Polderdijk te Maasdam. De plaatselijke brandweer, die zeer snel ter plaatse aanwezig wa.s, begon met drie stralen, later met vijl te blus sen. Het bleek, dat de brand was ontstaan in een met vlas gevulde drooginstallatie. Door de geweldige rookontwikkeling kon de brandweer slechts zeer langzaam het kernpunt van de brand naderen. Na een goed uur wist men echter de brand te bedwingen. De gehele installatie met toe behoren, waarvan de waarde geschat wordt op circa f70.000.- ging verloren. De schade wordt door de verzekering gedekt. FILMS Passage Theater; „Ontsnapping uit de Oriënt", 14 j„, za on zo 2, 4.15. 7 en 9.IS uur. Monopole TUeater: .EIvis «J> '14J; ?a 2 7 en 9.15 «UT! zo t en 9.15 uur, za nacht 24 uur. Wereld van plezier. 18 3- zo- mat 2—4= uur „Schoten verscheuren de stilte". 14 j. EXPOSITIE» Galerie Wieiman: Werken uil elren collectie Stedelijk Museum: Expositie Kinderspel en een kinderwerkplaats. MEDISCHE DIENST Tijdens het weekende zijn de voJgenrie artsen te consulteren: Cf. L. B. E. van Hoöffenhuyze. Nassaiüasn 59. tel. 268067; F. Jungerius. Jas, Catslaan 8. tel. 26(35», F van Santbrink, Heuven Goedhartstr. 97—H, tel. 252562. APOTHEEK Herat)randt, Eembrandtjaan 5, tel. 263355- maal op weg naar een nieuw Jerusalem". Burgemeester J. G. Bosch dankte bur gemeester Beckeringh van Rhijn voor de ze woorden. De heer J. Molenaar, inspec teur van het lager onderwijs van de in spectie „BrieUe", noemde het echtpaar Boers een voorbeeld. Namens de ge meente Zwartewaal bood de heer Mole naar een boeket bloemen aan. Wethouder Joh. Hobbel van Zwartewaal bood de heer Boers een nieuwe fiets aan, een geschenk van alle gemeentenaren van Zwartewaal. De heer Boers sprak hierna woorden, van dank voor alle goede woorden en geschen ken. .,Ik heb de opkomst van deze ge meente mee mogen maken en daar ben ik zo blij om, zei de heer Boers met bewogen stem. Ook mevrouw Boers dank te allen voor de woorden en geschenken. Burgemeester J. G. Bosch bood de scheidende Secretaris een TV-toestel aan, eveneens van de gemeente Zwartewaal, waarna de speciale raadszitting werd ge sloten. Was het voorheen alleen maar in de wintermaanden dat Maassluis last kon krijgen van het hoge water dit jaar moest men zelfs in de zomermaanden attent 2ijn. Zo kon het gebeuren, dat door de harde wind van de laatste dagen, in de nacht van donderdag op vrijdag, de dienst der gemeebtwerken van Maassluis paraat moest zijn. Doordat springtij werd verwacht en de sterke wind gepaard ging met zware regen, hadden de gemeentewerklieden post gevat op de Haven e.o.. Gelukkig behoef den zij de vloedplanken niet te plaatsen. SCHIEDAM. De heer L, C. Pïeters uit Schiedam, secretaris van de plaatselijke Xuchtvaartclub learus, heeft het vorige jaar met het verkopen van loten voor de LUVA, de landelijke luchtvaart Club, een tweede prijs gewonnen. Deze bestaat uit een ballontocht met drs. Jan Boesman. Za- termdagmiddag 31 juli om vier Uur zal hij, samen met de heer Boesman in Almelo Opstijgen met de ballon Marco-PolO. Ge zien de windrichting zal hij vermoedelijk over de grens drijven en ergens ver in Duitsland neerkomen. Bochtaf snij ding Hollandse IJssel opnieuw in onderzoek De Kroon heeft bij besluit van 24 jujj 1965 het Streekplan Krimpenerwaard vrïi wel geheel goedgekeurd. Er ig slecht! goedkeuring onthouden aan de geprojec teerde oeververbindingen over de Nieuw! Maas bü de Zaag en aan de bestemming recreatie en watcntaytsdoeleinden, welke in het plan is gegeven aan gronden bjj de La ge weg in Ouderkerk aan den IJssel. Het eerste hangt samen met de in april j.1. door de Kroon gedane uitspraken ten aanzien van het streekplan Usseimonde met name wat betreft het onthouden vaii goedkeuring aan de hierin gegeven be stemmingen van spooriijn, weg- en hoog. spaimingsleidïng in de gemeente Ridder kerk, Het tweede betekent een tegemoet* koming aan de ingebrachte bezwareri tegen de bochtafsnijding van de Hollands» IJssel ter plaatse. De Króón acht deze bochtafsnijding op richzelf noodzakelijk maar heeft bedenkingen tegen dc wijz! waarop deze, voor de betrokken buurt schap in zijn gevolgen ongetwijfeld ingrij. pende maatregel in het streekplan is opge nomen. Er behoort eerst te worden onder zocht wal in het bijzonder de planologische gevolgen van de boch«afsnijding 2ijn. Binnen twee jaar dient het provinciaal bestuur van Zuid-Holland het streekplan op beide punten te herzien en boven dien de bij het plan behorende voorschrif ten op enkele andere punten aan te vullen. Voorts heeft In verband met de beslis sing over dit streekplan uitvoerig beraad plaatsgevonden tussen de ministers vaii Volkshuisvesting cn Ruimelijke Ordening en van Landbouw en Visserij. Daarbij is evenals indertijd bij de beslissing inzake het streekplan Westïand overeengekomen dat over het vraagstuk hoe in het alge meen het landbouwslructuurbeleid en het ruimtelijk beleid onderling op elkaar kunnen worden afgeremd, nader overleg zal worden gepleegd in het kader van de voorbereiding van de tweede nota inzske de ruimtelijke ordening. Aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zal verder wor den verzocht om overeenkomstig de over wegingen van het besluit een regeling te treffen, waarin, voor net gebied, dat bij het streekplan is aangewezen voor „agra risch bedrijf met uitsluiting van met be hulp van kassen uitgeoefende tuinbouw" li; beperkte mate de mogelijkheid wordt geopend tot vestiging van tuinbouwbedrij ven met gebruik van kassen. SCHIEDAM Vanavond om 23,16 ko men de deelnemers uit Esslingen, dïfc 1» Schiedam komen in het bader van de jeugduitwisseling, aan op het station van Schiedam. Zij zijn vergezeld van hun SchJedamse gasten die de afgelopen veer tien dagen in Esslingen zijn geweest. Eer der op de avond nl. rond acht uur komen de deelnemers uit Neath in Wales aan ïn Schiedam. Zij zullen net als de gasten uit Esslingen op het station worden welkom geheten door een vertegenwoordiger van de Schiedamse Gemeenschap. De eerste dag dat de jongelui uit Ess lingen en Neath in Schiedam zijn, nl. zon dag I augustus is een rustdag. Op maan dag 2 augustus is het om half tien verza melen bij het VW-bureau. Dan zal er een wandeling door Schiedam worden ge mankt, terwijl er verder een bezoek zal worden gebracht aan het likeurmuseum. Na een Itinch in een Schiedams restau rant wordt er 'S avonds een gezellige bij eenkomst aangeboden in het taaltje De Bron. De volgende dag dinsdag 3 augustus wordt een excursie naar Gouda gemaakt op uitnodiging van de Gebr. Vincent. Daar wordt ook de lunch gebruikt. 's Middags wordt een bezoek gebracht aan een Hollandse boerderij te Vlist om zo vervolgens naar Schoonhoven en de mo lens van de Kinderdijk te gaan. Na een vrije dag op woensdag 4 augustus vertrek ken de buitenlandse gasten op donderdag gen per trein naar Den Haag «n Schwe ninger). Daar wordt een bezoek gebracht aan de Pier, Madurodam en het Vredespa leis. Bij goed weer is er ook nog tijd voor een bezoek aan het Scheveningse strand. Een excursie naar de Verenigde Glas fabrieken staat voor vrijdag augustus op het programma en in de middaguren gaat de stoet met lijn 4 naar Rotterdam voor een rondvaart door de havens. Zon dag 7 augustus staat natuurlijk in het te ken van het Eurobal in Musis Sacrum. De nieuwe week op maandag 9 augustus zit ten de jongelui om 9 uur al weer in lijn 4 voor een bezoek aan de Euromast op uit nodiging van R. Mees en Zo on en te Schie dam. Na de lunch, die in Rotterdam wordt gebruikt volgt een excursie naar de Heinekens Bierbrouwerijen. Op dinsdag middag 10 augustus wordt een bustocht gemaakt naar Hellevoetsluis voor een ex cursie naar de Deltawerken op uitnodi ging van W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek N.V. Na eea vrije dag op il augustus is op 12 augustus de bustocht naar Amsterdam aan de beurt. Hier ma ken zij een rondvaart door de grachten en over het IJ. Des middags worden zij in de gelegenheid gesteld Amsterdam op eigen gelegenheid tc bezichtigen. Op vrijdag 13 augustus zien de jongeren het efc-,*ïó van hun Hollandse avontuur na- derei Er volgt dan om 8 uur een af scheidsavond in Musis Sacrum. Op sater dag 14 augustus vertrekken dc jongelui weer naar Neath en naar Esslingen. Er bestaan Jeugd-, Theater-, Concert en Filmkringen in Esslingen, die kunnen bogen op een druk bezoek van de jeugd. Dit jaar vertoonde de Kreisjugendring voor leden van de Jeugdfiimcluo een serie voortreffelijke films. o.a. „Wilde Aard beien" van Ingrr.ar Bergman en dc Japan se film ..Nobi" van Kon Ichikawa. Reeds 12 jaar bestaat het Theater der Jugcnd, waarbij jongeren tegen de prijs van twin tig Duitse marken een serie belangrijke toneelstukken kunnen 2ien. In liet seizoen 1965-1966 zullen dat o.a, zijn „Incident in Vichy" en „Don Carlos", resp. van Miller en Schiller. Ook kan de jeugd de modernste toneelstukken van Alble, Soun ders, Beckett en Genet zien in de Studio im. Keiler-theater, Interessant zal zijn om na te gaan, in hoeverre zich in navolging van het Fsslingcnse voorbeeld het cultuur leven voor de jeugd van Schiedam laat activeren. Vrijdagmiddag is in Den Briei het huwe lijk voltrokken van Johanna Arendje van den Boogerd, 27-jarige dochter van Brid le's loco-burgemeester, mevr. L, M. van den Booxerd-Neecken en de heer Johan Koopman, 29 jaar uit Voorburg. De bruid is Sociaal Psychologe, de bruidegom is Economist, Hoofdbestuurslid van. de Par tij van de Arbeid en Secretaris van het Nationaal Planbureau. De belangstelling voor dit Society-huwelijk was overweldi gend. SCHIEDAM Engeland heeft 1000 ac- gelopen week aanmerkelijk beter dan die ..km v..... Me^aalnnrïCn (.nlïoffö**; tieve korfballers. Nederland maar ^efst 40.000. Toch zijn de Engelse korfballers hun Nederlandse collega's dikwijls de BAAS. Dit bleek afgelopen week, Dc korf- balverenig. BEC uit "Wandsworth bij Lon den was de gast van de korfbalvereni ging Schiedam en uiteraard werd er ge korfbald, Tegen de gastheren. Schiedam WOn BEC met 3—2; in Breda wonnen de korfbal lers uit Wandsworth van de korfbalveren: ging BKC met 7—3, terwijl tot slot van de 20 succesvolle trip op Schouwen-Dui- veland een wedstrijd weid gespeeld tegen het Zeeuws selectieteam. Ook deze wed strijd werd gewonnen, nl. met 9—5. De oorzaak van deze constante winst? De li chaamsconditie en het uithoudingsvermo gen van BEC uit Wandsworth was de af- KETHEL Op de Harreweg deed zich een aanrijding voor waarbij waren be trokken een personenauto bestuurd door de persfotograaf M. J. Hansse en een per sonenauto bestuurd door L. B. uit Schie dam, Laatstgenoemde reed met een te grote snelheid over de Harreweg en toen de personenauto rechtsaf sloeg kon L, A. B. niet roeer remmen. De materiële scha de was groot De personenauto van de pers fotograaf moe." worden weggesleept, ter wijl ook de a -re personenauto schade opliep. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. van hun Nederlandse collega's, Gisteravond hebben de Engelse korfbal lers afscheid genomen van hun Schledam- se gastheren. Dat geschiedde in de grote zaal van het gebouw „Irene" waar een intieme afscheidsavond werd gehouden. Het werkelijke afscheid vindt vanavond in Hoek van Holland plaats. Daar vertrekken de 29 Engelse korfballers in leeftijd" va riërend van 18-30 jaar weer terug naar. Wandsworth. Volgend jaar gaan de korf-; huilers van Schiedam op bezoek bij BEC in Wandsworth. G He| bruidsp^. iv i.iielse stadhuis na do hnwelijksvoitrekking Spreekuur burgemeester. De burge meester van Maasland is verhinderd we gens vakantie op de woensdagen in augus tus spreekuur te houden. Als locoburge meester treedt op wethouder C. C. Ooster- lee. Burgerlijke stand. Geboren; Ronnie, z.v. J. P. M. Vijverberg en M. J. R- M, van der Arend. Uitstapje zondagsschool. Op vrijdag 13 augustus a.s. wordt het jaarlijks uit stapje van de zondagsschool gehouden. Deze keer gaat het naar Bosbad-Hoeven. Als ouders hun kinderen dit reisje roes willen laten maken is dat nog mogelijk, omdat er nog enkele plaatsen in de bus vrij zijn. Tuinbouwcursus. Het bestuur van de Chr. Boeren- en tuindersbond houdt a.s. najaar weer een tweejarige tutnbouw- avondcursus. Men kan zich opgeven bij de heer J. Moerman, Oostgaag 41. PREDIKBEURTEN Herv, Kerk 10 uur dc heer A. van Zet* ten, hulppred. te Vlaardingen, 7 uur d*. J, C. Brokken. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. J. Firet sr. van Scherpenzeel. KAPSAtON HELENS d« salon voor de bete te permanent. Stroomloos voor ieder haar geschitct f7.50. Helene tlède perma nent is meest ideale na tuurlijke permanent fid.-, fi^ reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembrandtlaan 22 fl!U9 uoojaiax - «mrpajqag Wi's hef Nieuwsblad /eesi weef van a//es hel meesf WILTON-FIJENOORZ» SCHIEDAM BI onze onderneming kunnen worden gepFaatst: bekend met hogedrpk-verv/arr*."ngsïnstallfllles, Sollicitanten kunnen zicht persoonlijk melden bi} Willon-Fifenoard/ Ara. Personae Is-Administratie/ Viöordïngerdi}K 2/3 te Schiedam schriftelijk wenden tot bovengenoemd adres telefonisch ander nummer2ó 92 00 (toestel 3u?4j rr.etons in verbinding stellen voor het verkrijgen /I van inlichtingen. V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2