BOÏÏEBDAMSQi NiüWMAD Ontvangst op het Eurobal Esslingers liepen ontvangstcomité op station Schiedam mis Interessant vogelcircus in voormalig weeshuis cachet van uitwisseling Schoorsteenvegerskwestie werd prettig opgelost HBSS-kantine in oktober klaar VIERDAAGSE TOT HET EIND TOE UITGELOPEN VLAARDINGEN KLACHTEN Roofoverval in het klein Reisleider Jeenen; Hoe de duiven vlogen Wethouder v. d. Snoek loco-burgemeester Raad Maassluis tussentijds bijeen Albert lieijn ook in Maassluis Yierdaagselopers rusten weer bij eigen haard Burgerlijke stand Rhoon Jeugduitwisseling begon te vroeg Tim Ilofinan in Italië verdronken Paardenrennen Lot 5322 wint eerste prijs Fiboeo Bronzen medaille voor me j. Van der Waal Kinderspelen in Babberspolder Agenda over bezorging Schiedam: van 18.3G19.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 262857, Parkweg 198 SCHIEDAM Een roofoverval ia het klein is gepleegd in het laantje ach. ter het slachthuis, waarbij twee jongens van 13 én IQ jaar, beide gekleed in blauwe spijkerbroek, een roodnylon netje hebben gerukt uit de handen van mevr. J. E. v. B, den O. In dit netje bevond 2ich een .portemonnee met 12 gulden Inhoud en twee flesjes medicij nen. De jongens naderden haar van achteren op de fiets. De politie stelt een onderzoek in. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 2 AUGUSTUS 1965 Hoofd agents chap en Redactie: SCHIEDAM, BROER5VEST 3 - TELEFOON 268091 Ondanks het feit, dat er ook tijdens de bouwvakvakantie is doorgebouwd aan de nieuwe kantine, die HBSS en ODI Sn bet nieuwe seizoen gaan gebruiken, ziet bet er naar uit. dat deze kantine niet op tijd"" gereed zal 2ijn. Op hei bouwschema is men achter geraakt. Maar bij de opening van bet nieuwe seizoen in september, zal, de kantine in geen geval klaar zijn. Het dak is gereedgekomen en met het inzetten van de ruiten wórdt deze week begonnen. Veel van het glaswerk is reeds ir. de werkkeet bezorgd en de lange zijde van de kantine zal hel eerst van_ glas worden voorzien. Daarna zal fpoedig tot de afwerking van het geheel worden over- gegaan. Verrao edel ijk zal dat in oktober het geval zijn, De Schiedamse vereniging „De Vrtfbeid" hield een wedvlucht m«t Jonge duiven broed. 1965 van Tergnlcr (264 km), waarvoor m duiven aan deel namen- Uitslag eerste 50 prijzen: 1, 8. 12, 32 J fiehrumpf; 2. 15 H Overhaul; 3, 33 A Verhaal; 4. 7 A Bautsma; 5, 21. 27 J Dttymei! 8 M de Ruiter;'9 M Bink; 10 A d« Rouw; II, 25. 2«. 34. 43 \V de Winter: 12. t Blom; 14 P Pols; 16, 43 D Ram; 17. 30 40 D Bakker: IB ;D V d Moer: 19 F Wijzenbroek: 20 K Hagen; 38 H Tjftden; 28, 3? W v d Windt; 2S G-Bar- zilay; 31 L Tromp: 33 J v Woenrtl: 35, 42, W. 49 L Wijnen; 36. 39, 44 A v d Berg: 41 A Wenterhölt; 45 J H Blom; 47 W Poort: 80 M Putters, Gelost 6 uur, eerste duif 8.19.24. Ook bij het gemeentebestuur van Maas- slui? viert de vakantie hoogtij. Behalve' burgemeester Van Dijck, zijn ook de beide, wethouders van Geideren. en Smit met- vacantie. Loco-burgemeester Van der' Snoek is momenteel het enige lid van het college van burgemeester en wethouders, die als bestuurder van Maassluis in functie is en alle zaken waarneemt. De lóco-burgemeester van Maassluis deel de de raadsleden schriftelijk mede, dat. wenselijk blijkt de raad van Maassluis, te gen 23 augustus a.s. des avonds half acht in vergadering bijeen te roepen. De egen-, da-punten van deze tussentijdse vergade ring zijn niet aangegeven. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de raad van Maasslui* eerst op maandag 20 september te doen vergaderen. Verschillende malen deed reeds in Maas sluis het gerucht de ronde, dat ook het groot winkelbedrijf van Albert Heijn in Maassluis een vestiging zou creëren. Zover is het nog -steeds niet gekomen. Thans lijkt het wel zo goed als zeker, dat Albert Heijn ijl het winkelcentrum „Palet" van Maas sluis, inderdaad een bedrijf zal vestigen. Een levensmiddelenbedrjjf aan de Rcm- brandtlaan'kondigt namelijk aan, dat het met ingang van maandag 2 augustus is ge sloten-er» in het desbetreffende pand op een rader te bepalen tijdstip een „winkel yan Albert Hejjit" geopend zal worden. Zaterdag zijn de deelnemers en deel neemsters aan de vierdaagse In Nijmegen en Apeldoorn in Maassluis teruggekeerd. Mej. T. Schuiten heeft'voor de 22e maal de vierdaagse in Nijmegen uitgelopen. Zij vertelde ons, in de afgelopen jaren.' niet zo'n koude vierdaagse te hebben mede gemaakt. Wat de regen betreft viel het haar nog wel mee. Op de eeratc dag geen. De tweede dag een weinig; de derde dag veel regen en op de vierde dag in de mor genuren een plensbui. Zij had.de indruk dat de deelnemers door de regen weke voeten kregen en dat hierdoor blaren ont stonden. Er waren zelfs lopers met open knieën én benen door de nattigheid, maar dit vond hoofdzakelijk zjjn oorzaak, dat men geen goede kleding droeg. Van de wandelsportvereniging VTM hebben op de 40 km de tocht volbracht: Mevr. Smit-Doorhein (Se maal) en haar dochter Anke voor de le maal De secre taris van deze vereniging liep voor de 14e maal mee. Ook leden van de wandelsport vereniging „Mawa's" namen deel. De heer Scheepens uit Maasland volbracht deze tocht (40 km) voor de 15e maal, ook de heer G. van Katwijk bracht het tot een goed einde. Dc heten Joostens en. Box hoorn namen deel aan de vierdaagse in Apeldoorn en liepen gedurende 4 dagen per dag 30 km. Geboren: Huig Pieter, z v Hendrik Streef kerk en Johanna M Brosser: Paulina Wil- helmina Maria, d v Bernardus J Maas kant en Wilhelmina L Schut; Ronald, z v Matheus Th' Breaser en Pieternella M La- brujere. Getrouwd: Joseph Jacobus Arie de Kok oud 22 jaar en Neeltje Jongerius, oud 22 jaar. De a/fctard:piitjv uh Neath was ook af te vroegmaar gelukkig wae daar wel iemand Qanwezig om hen welkom te hetenterwijl ook de gastheren en dames, spoedig kwamen opdagen. laat minder snel vocht door dan andere stoffen en dat kan doorslaggevend zijn bij lange tochten, 2oals die nu de regen moesten worden gemaakt. SCHIEDAM - Ik heb ze een spoorboekje gestuurd, dat moeten ze eens inkijken, als je dat nu „Duitse gründlichkeit" noemt, dat is nu al de tweede keer dat dit gebeurt. De anders 7.0 kalme S.G.-directeur Peter van der Boom was dtiidei^k uit zijn humeur en had daar alle reden voor. De Schiedamsc jongeren terug uit Esslingen en de jongens en meisjes uit Esslingen, die deze 14 dagen meedoen aan de jeugduitwisseling, waren maar liefst anderhalf uur voor het tijdschema op het station in Schiedam gearriveerd. Het gevolg hiervan was dat er niemand op het station was om de jongelui te verwelkomen. Geen verloofdes, ouders of andere be kenden van de Schicdamse jongelui en geen S.G.-afvaardiging bestaande uit Peter van der Boom. Die stond te wachten op het station Rotterdam- Noord, maar wat er daar ook uit de internationale trein uit Duitsland stapte, geen jongelui met bestemming Schiedam. Dezen waren met de Lorelei expres via Eindhoven naar Botterdam-Noord gereisd daar op de stoptrein naar Schiedam gestapt. Duitsland geweest, maar verheugde zich nu op haar 14-dnagse vakantie in Holland. John Leaker <18), gast van de kersverse V V-directeur Henk Tznwolde, was book maker bij de paardenrennen in Neath en verdiende 180 schoon, per week. Hij was al eens in Italië geweest en was verder bijzonder geïnteresseerd ir» een brom mertje dat hij als vervoermiddel van de familie Tenwolde kreeg toegewezen. Judith Lees was ook al een leerlinge van een Grammar school en had acteren als liefhebberij. Overigens was zij zater dagavond te moe om een proef van haar acteertalent af tc leggen. De 17-jarige Janeth Synon zit in Neath op een kantoor en is gek op de Roiling Stones. Zij vond het bijzonder leuk om in Schiedam te zijn. maar was een beetje angstig voor het Nederlandse weer. Susan Unwin uit Neath was het spraak zaamst. Zij v/as al eens een keer in Italië geweest en vond alleen de zeereis ai een belevenis. Hobby's? „Alleer. maar The Beatles", was het parmantige antwoord. .A'oor overige dingen heb Ik geen tijd". Nadat de Engelse gasten aan hun pleeg ouders waren afgeleverd en ook de jonge lui uit Esslingen nar; hun pleeggezinnen waren toevertrouwd, was de zondag be stemd om flink uit te rusten van de ver moeiende reis. Toch gingen velen 's och- tens a! op pod om Schiedam te verkennen en de terrasjes op de Brocrsvest vonden een gewillige aftrek bij de Engelse en Duitse jongelui, 's Middags werd een be zoek gebracht aan de Maasboulevard, waar speciaal de Esslingers niet uitgekeken en gefilmd raakten, 's Avonds brachten dc - Engelsen, Westduitsers en- hun Ho-llandse gastheren nog een bezoek aan het Prinses f Beatrixpsrk, waar het theehuis het druk 1 kreeg op de" late avond, 5 Tim Hofman (19) is zaterdag in Por'.ez- za bij het zwemmen om het leven geko men. Hij was met. de familie Van der Valk uit Rotterdam (zijn meisje en aanstaande schoonouders) op vakantie in Italië, na met de hoogste lof te zijn ge slaagd voor het algemeen diploma sport leider op het CIOS te Over veer., waar hij kamergenoot was van de bekende Vlaar- dingse judoka.Tino Hoogendijk en Felje- noordspeler Hans Venneker. Tim, de oud ste zoon van het 9 kinderen tellende ge zin Hofman-Spoor uit de Sweelinckstraat, was een uitstekend zwemmer en een zeer geziene Vlaardingse sportfiguur, Het vogelcircus van de heer K. van Houten uit Haarlem loont de moeite om bezocht te worden door jong en oud. Om half drie werd zaterdagmid dag de eerste voorstelling gegeven en toen bleek, dat het circus aanmerkelijk is uitgebreid sinds het enkele jaren gele den in Viaardingen is opgetreden, even eens tijdens de vakantieweken. In de rechter-benedenzaal van het voor malig Weeshuis aan het Weeshuisplein is de gehele week nog volop gelegenheid om de gedresseerde parkietjes te bewonde ren. De heer Van Houten, die reeds op 9-jarige leeftijd bijzondere interesse had voor de vogeltjes heeft er velen met ge duld en liefde opgevoed en er heel veel mee bereikt. Vooral het „paardje rijden" door de parkietjes wekt bewondering op evenals de diertjes, die rustig in de draaimolen plaats nemen om enkele rondjes te ma ken. Steeds reageren zij voortreffelijk op de commando's van de heer Van Houten, 9 Wachten is een moeilijke zaak. Dc afvaardiging van Esslingen moesten met M hun Schiedamse gasten die de a/se- lopen 14 dagen in Esslingen zijn ge- iveest, geruime tijd wachten, voordat z(j ff teerden afgehaald door familie en andere bekenden. de taalbarrière groot, maar niet onover winlijk. Het was de derde maal dat mr, Lees, die vergezeld is van zijn bijzonder charmante echtgenote, aan een jeugduit wisseling als leider deelneemt. Anne Goodwin (17), leerlinge van do Grammarsen ooi. een soort ULO, waar leerlingen les kragen in do leeftijd van II tot 20 jaar, was ook wel bereid iets te zeggen, alleen was ze erg mm; van het reizen. Zij was al eens in Italië cn West- Dc internationale jeugduitwisseling van de negen Schiedamse jongeren naar Esslin gen in West-Dultsland is een succes ge worden. Het belangrijkste doel van de uit wisseling, de integratie van de Verschil lende'Europese jongeren, is bereikt: Gaf de taal de eerste dagen in Esslingen moei lijkheden, na verloop van een week kon men elkaar begrijpen, met het gevolg, dat ook gesproken werd over problemen van. deze tijd. De Schiedamse groep stond onder lei ding van de heer B. P. Jeénen, die zich door ijver, sympathie en enthousiasme zich zeer gezien heeft gemaakt in Esslingen. Reisleider Jeenen vertélde, dat hij Inge nomen is. dat burgemeester H. Roelfsema, de buitenlandse jongeren verwelkomt op het Eurobal in Musis Sacrum. De ont- vangst met de burgemeester geeft, aldus de heer Jeenen, cachet aan deze uitwis seling. „Ik pleit er Bterk voor om de uit wisseling op grotere schaal uit te breiden. Een Edropese eenheid kan niet alleen op economische basis bestaan, maar ook de politiek speelt daar een rol bij. De jeugd is de basis waarop een evt. uitwisseling moet berusten". Bezien wij achteraf het verblijf in Esslin gen, dan kan worden geconstateerd, dat de „Kreisjugendring" de Schiedammers een onvergetelijke tijd bezorgd heeft SCHIEDAM "Van de vier series loten die de financiële commissie voor de bouw plannen van de hervormde gemeente or ganiseert is het winnende lot van de eerste serie getrokken. De prijs voor de eerste serie, een kam peeruitrusting ter waarde van duizend gulden, kan door de bezitfsHer van lot no. 53 2 2 in ontvangst worden genomen. De winnaar of winnares wordt verzocht voor bet in ontvangst nemen van de prijs contact op te nemen met de secr. van de Fiboeo, de heer W. v, ci. Gaag, Vondeliaan 13a. tel. 261687. De loten van de eerste serie blijven gel dig voor de uitloting van het totaal aantal prijzen'na de verkoop van de vier series in april 1966. J. A. OVERZET SCHIEDAM NIEUWE TUINARCHITECT Burgemeester en wethouders hebben be noemd tot Tuinarchitect bij Gemeentewer ken de heer J. A. Overzet, technisch hoofdambtenaar bij de Plantsoenendienst te 's-Gravenhage. De beer Overzet is tevens benoemd tot directeur van de Algemene Begraafplaats en tot ambtenaar, belast met bet tech nisch toezicht op.de gemeentelijke sport terreinen. De heer Overzet is op 4 oktober 1932 in Groningen geboren en kwam op 1 ok tober 1955 naar Den Haag, aanvankelijk in tijdelijke dienst afd, opzichter A bij de plantsoenendienst... Hij klom snel op en werd per 1 oktober 1961 hoofd-ambtenaar A en is thans Hoofd van het Tarievenbu- refiu van de Haagse Plantsoenendienst. Zijn opleiding genoot hij in Frederiks- oord aan de Middelbare Tuinbouwschool. Hij is in het bezit van het theoretische deel van diploma Arbeidsteehniek cn treedt in Schiedam in dienst op 1 oktober a.s. Wanneer zijn vrouw en zijn beide kinde ren naar Schiedam zullen verhulzen 1s nog niet bekend Geslaagd, In Leiden zijn geslaagd voor het examen Nederlands M.O.-A: Mej. V. M. van der Zijl en de heren W. Lems en W. J. Micbon (allen te Rotterdam). Volgens de heer Den Brinker hebben al le deelnemers, afkomstig uit Schiedam, de vierdaagse geheel uitgelopen. De geest was uitstekend en bijzonder gezellig was Nijmegen toen alles achter de rug was. De heren C. Middendorp en \V. van Noord- wijk liepen hun 22e vierdaagse. Toen om bij half twaalf kwam Peter vsn der Boom, het wachten moe gewor den, naar Schiedam, waar hij bemerkte dat In de stationshal alleen maar reisleider Jeenen stond tc wachten, zodat er van een. officiële ontvangst op de eerste avond van do Esslinger jeugd niets terecht kwam. De Esslingér jeugd was met hun Schie damse gastheren cn -dames al naar huis gegaan. Een misver stand over de te volgen reisroute was de 'oorzaak van de ver vroeging. Bijna had deze ongastvrije ontvangst ook eerder op de avond plaats gevonden. De deelnemers uit Neath uit "Wales waren namelijk ook al te vroeg in Schiedam, maar gelukkig kwam toen net S.G.-direc- teur Pettr van der Boom aanlopen. In de stationsrestauratie van net tweede perron werden de gasten uit Neath aan hun gast ouders en Schiedamse vrienden en vriendinnen voorgesteld en daar werden ook de contacten gelegd voor de eerste dagen. De deelnemers uit Neath bleken r.et als die uil Esslingen van te voren al een map met folders over Schiedam te hebben ontvangen. Do letdor tfö Neath, de tengere dl bijzonder Engelse mr. Locs, verteld™ dat de belangstelling voor deel name aan de uitwisseling met Schiedam bijzonder groot was. Er waren uit Neath. dat bijna 40.000 inwoners heeft, 19 opgaven ontvangen van jongelui die naar Schiedam wilden. Er was slechts plaats voor tien deelnemers, zodat ce keuze uiteindelijk werd bepaald op zes meisjes en vier jon gens. Mhr. Lees vond vertier deze uitwisse ling een goede plaats om dc meningen tc polsen over diverse luchllgc en nundc; lechtige onderwerpen. Uiteraard vond hij huurcontract is vermeld, Om ie verzeke ren, dat dit ook inderdaad gebeurt, werd door de firma Nederveen contact opgeno men met de Kolenbron. Uiteraard met de bedoeling dat het vegen van de schoor steen in goed overleg met u zou geschie den en zonder Iemand te noodzaken de schoorsteen tweemaal achtereen te laten vegen. Ket Is helaas anders gelopen, zij het dan dat deze gehele kwestie zich zonder onze voorkennis heeft afgespeeld. Als huiseigenaar stellen wij er echter prijs op u te verzekeren, dat wij deze gang van zaken bijzonder betreuren en dat maatregelen zijn getroffen om een herhaling te voorkomen. SCHIEDAM Tot de deelnemers aar» de 49e Vierdaagse van Nijmegen, die vrij dagavond in Schiedam terugkeerden, be hoort ook de heer W. H. P. den Brinker, die nu voor de 19e keer aan deze wandel tochten heeft meegedaan. Ditmaal een bij zonder zware vierdaagse, zo 2ei de heer Den Brinker. met een uitvallerspercenta ge van 5,82 procent tegen 4 procent in voorgaande jaren. Het koude en natte weer is hiervan de oorzaak, al heeft dit niet direct geleid tot het optreden van voetblaren. Zelfs met natte voeten kan het optreden van blaren achterwege blijven, zo zegt deze ervaren wandelaar. Elk plooitje in sok of kous bijv. wanneer deze niet goed worden aangetrokken is echter funest, zowel bij droog als bij nat weer. Het uitvallen kan ook het gevolg zijn van een verslechte ring van de algemene conditie. Niet alle wandelaars dragen wollen kleding. "Wol 9 De drie leiders van. de jeugclKitunsse- ling in Schiedam in geanimeerd gesprek in de stationshal in Schiedam. V.Z.n.r. Gottfried Reichert leider van Esslinger afvaardiging, B. P. Jeenen leider vnn de Schiedamse afvaardiging in Esslin gen en Mr. Lees leider van de afvaardi ging van Neath in Schiedam. die van zijn hobby een bestaan heeft ge maakt. De voorstellingen, die ruim een half uur duren, worden met uitzondering van woensdag, tot en met zaterdag gehouden en beginnen dagelijks om 16.30, 11.30, 14.30. 15.30, 18.30, 19.30, 20.30 en 21.30 uur. SCHIEDAM Hedenmorgen heeft de burgemeester ten stadhuize aan mejuf frouw Hendrika Megtelina van der Waal, wonende Maasdijk 318a te Schiedam, de eré-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassatt uitgereikt: deze onderscheiding is aan mej. Van der Waal verleend op grond van het feit, dat zij op 2 augustus vijf en veertig jaar in dienst is bij de N.V, W. H„ van den Dinsdag worden op het terrein van hét Groen van Prinstererlyceum aan de Van Hogendorplaan kinderspelen gehouden, als onderdeel van het vakantieprogramma. Van tien tot twaalf uur is er een boet- seerwedstrijd voor meisjes en jongens van G tot 12 jaar en verder kleuterspelen voor kinderen van vier tot zes jaar. Hierbij be horen o.a. blokjerapen, vlaggetjesloop en kringspelen. 's Middags, van twee uur tot half vijf kunnen jongens vanf tien, jaar meedoen aan een wedstrijd in het maken vsn vliegers en meisjes van de zelfde leeftijd krijgen een wedstrijd in het maken van papieren bloemen. De jongelui moeten zelf een schaartje meenemen en een lijnakvvas- tje; voor het overige materiaal wordt ge zorgd. Van twee tot half vijf is er ook een autopedrace en hardlopen met hindernis sen voor kinderen vanf zeven jaar en ver der is er de hele dag handenarbeid, waar aan jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar kunnen meedoen. 'Ook nier wordt voor materiaal gezorgd. Toorn's Industriële Ondernemingen te Schiedam, waar zij een functie vervult in de fabriek. SCHIEDAM. Het ziet er naar uit. dat de „schoorsteenveegkwesüe" die de bewoners van de panden Burg. Honnerla- ge Gretelaan 97-157, Parkweg 340-400 en Noordvestsingel 11-71 met hun huiseige naar hadden, in loffelijke geest is opge lost. Onlangs maakten we er melding van, dat een firma te Viaardingen in een vrij ontactische brief de bewoners van be doelde panden, min of meer had gedwon gen de schoorstenen door bedoeld bedrijf te laten vegen. Het bedrijf dat in Viaardingen een zeer goede naam heeft en zelfs heeft toegestaan dat de commis sie van de "Vlaardingse vakantiefeesten zich tijdelijk in zijn zaken aan de v. Ho gendorplaan 123a cn Flor is de VEjfdelaah 14 heeft gevestigd voelde zich in haar eer aangetast, evenals de bouwer van de huizen. De kwestie is thans rechtgezet en het ziet er naar uit, dat het geschil hier mee is bijgelegd. Het schrijven heeft dc volgende inhoud: „Enige tijd geleden ontving u als be woner van één der bovengenoemde pan den een schrijven van de firm-i ,,De Ko lenbron" te Viaardingen inzake het vegen van schoorstenen. Alhoewel de opzet goed was oedoetd, is de uitvoering van deze kwestie zeer on gelukkig verlopen. Teneinde de panden in een zo goed mo gelijke staat te houden is het immers v;.n belang, dat de schoorstenen eenmaal per jaar worden geveegd, zoals ook in net fr'IJLMS Passage Theater: „Ontsnapping uit öe Oriënt'' 34 j„ dag. 2 cn 8.15 uur. Monópole Theater: „Elvls op z'n best". 14 j. dag. 2 en 8 uur i Hedenavond gesloten t. fc.wujirrifcj» Gaierte tviegman: Werxen u:t eigen collectie Stedelijk Museum: Expositie Kinderspel en een kin derwerkplaats. APOTHEEK Rembrandt. Hembrandtlaan 5, tel. 268835.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1