MIAMI HIOBUO FW en legt thans doelbewust contacten met Israel Volgend jaar ook jonge Joodse gasten bromfiets var» Uw hart I -i JONGE BEZOEKERS TROKKEN DOOR DE OUDE BINNENSTAD KLACHTEN Burgerlijke stand AT AAR. C ANNEER. Nieuws uit Maasland Nieuws uit Hellevoetsluis Dit het politierapport Kermisweek op komst en torenklimrnen Baby door mieren gebeten JEUGDUITWISSELING Morgen een serenade voor burgemeester In Amsterdam opnieuw controle van lesauto's Poortugaals politieverordening gaat donderdag op de helling De heer Gïphart bij Wilton met pensioen Groeiende belangstelling voor veiligheidsgordels 64S.- v.a. 6SO.- Hoofdagentscbap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVESÏ 3 - TELEFOON 268091 ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 over bezorging. Schiedam: van 18,30—19.30 uur en 's zaterdags van 4—6 uur Telef. 262857, Parkweg 198 De Kreisjügendring In Es&lingen hoopt binnen afzienbare tyd ook een jeugdult- Wisseling met Israël t0t stand te brengen. Dit sensationele feit zal vermoedelijk reéds bet volgende jaar zitfn beslag kragen. Het is de heer Dipl. Ing. Herbert Stiefelmeyer uit Kssluigen, directeur van de Messzeug- en Moschlaeafabrik C. Stiefelmeyer K,G. die als voorzitter van de Kreisjügendring van Esslingen, voor dit plan Ijvert. „We kannen er ons slechts over verheugen", aldus de heer Stiefelmeyer, „dat de jongë» reu uit Israël niet langer afwijzend tegen over Duitsland staan en een nieuwe blad zijde in de geschiedenis willen beginnen. Ook de Duitse jongeren hebben genoeg van de mentaliteit, die de Duitsers tjjdens de oorlog beheerst heeft en hebben de ra», vooroordelen definitief afgezworen." Overigens ziet de heer Stiefelmeyer. wel in. dat het moeilijk zal £;jn de vreedzame jeugduitwisseling met Israel op gang te brengen. De staat Israel is daarvoor nog te jong. De jeugd leeft er nog met het geweer aan de schouder in verhand met het ge vaar, dat van de zijde der arablscbe buur staten b?j voortduring dreigt. Onder deze omstandigheden zal het voor de Kreis jugendring niet gemakkelijk zijn om iets goeds tot sland ie brengen. „Wel geloof ik", al. dus de heer Stiefel meyer. „dat een Is raëlische groep zou moeten bestaan uit zorgvuldig uitgezochte en terdege op hun representatieve taak voorbereide jonge mensen, die in staat zijn om gevoeligheden Herbert Stiefel en eventuele inciden- meyeri „Er is iets ten het hoofd te bie- veranherd in den." Overigens is het Duitsland", contact met de Joodse jeugd reeds op gang. De Kreis jagend ring in Esslingen heeft nl. reeds een uitwisseling tot stand gebracht met Israëliërs uit Chicago in. Amerika. Deze Amerikaanse groep kwam hier met een bijzonder sceptische instelling, maar is Geboren; Jacqueline, d, v. J. D. Borne- mann en T. Broekhuis; Anthonius, z. v. A. L. van Dooren en P. Meljers; Petrus J.. 7.. v. A, Quwens en C. Veringmeier; Eduard T„ z. v, G. Jongbloed en T. Haan stra;, Nancy F, d. v. A. N, Reinerie en G. J. Wassëm; Carolina M„ d. v. J. W, van den Bosch en M. J. van der VII st; Johannes L.' z. v. J; L. Öphof 'en J. J. Kool; Monique A. d. v. T. Drtessen en J, P. M. van der Pluljm; Johanna F. d. v, J. van Leeuwen en G. Schap ink; Petronel- la C. J. d. v. T. C. M". van der Meer en J. C. van der Gun: Eveline J. C. d. v. P. Kok en L. J. Jansen; Martians G. M. z. v. H. J. M. Vlek en W. M. J. Suijker. Geboren: Leonard A. zv L. A. Boer en CM E van de Water, Josette C dv J Monster en A Groen, Monique dv M Groen- heijde en A de Begt. Overleden: W. van der Leeden, 71 jr; F Konieczny, 73 jr echtgen van Kuij- lenburg; C. van der Wilt, 72 jr.; H. J. M, Westdijk, 71 jr. Overleden: A, C. Meeder. 82 jr; J. C. M. Jordi, 74 jr, echtgen. ven Schot: A. A. van der Heiden, 57 jr., echtgen. van C. C. Jagt; M. Groenheijde, oud 1 dag. FILMS Passage Theater: „Ontsnapping uit do Oriënt" 14 j„ dag- 2 en 8.15 uur. Jlonopole Theater: „Elvis op z'n best", H j. dag. z on 8 uuj-- KXI'OSITLEW Galerie Wiegman: Werken uit eigen collectie. StedeUjn Majetun: Expositie Kinderepel en een fcinderwerkplaavs. apotheek Rembrandt, Bembrandtlaan 5, tel. 288855. Taptoe Delft. Ter gemeentesecretarie van Maasland zijn stortingakaarten ver krijgbaar voor de Taptoe Delft, die van 26 augustus tot 4 september a.s. gehouden zal worden, MW '37 verhoogt donatie. Het bestuur van de w MW '27 heeft gemeend de do natie per verenigingsjaar te moeten ver hogen. Voorheen, bedroeg het donateursschap 5.— per jaar, (hiervoor kreeg men vrije toegang tot de wedstrijden en het weke lijks clubbad. Dit is thans gesteld op f 5.-- zonder toegang en clubblad en f 10,- met toegang en clubblad, Vrijstelling dienstplicht. De burge meester van Hellevoetsluis brengt ter openbare kennis, dat aan J. G. Waalboer voorgoed vrijstelling van dienst als ge woon dienstplichtige is verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Opbrengst collecte. De collecte ten. be hoeve yao de Stichting ChristelijkeBlin denhulp'-';, De Fakkels Bijeen" heeft te Hellevoetsluis 133.73 opgebracht, door haar bezoek aan Duitsland tot'het in zicht gekomen, dat er in Duitsland toch wel iets veranderd was. De heer Stiefel- meyër is samen met Otto Weinmann, de grote stuwende kracht achter de Inter nationale Jeugduitwisseling, waarbij nu al Vier steden in het buitenland betrokken zijn, nl. Neath in Engeiand, Vienne in Frankrijk, Udine in Italië, Nórkjöping in Zweden én. Schiedam in HoUand. Ieder jaar gaat de heer Stiefelmeyer naar een dezer steden om de banden nauwer aan te halen en nieuwe uilwisselingsmogelijk- heden te bestuderen. Hij is de man, die vorig jaar het contact met de heer Pfeiffer, thans hoofd van culturele zaken in Zwolle, heeft gelegd. „Ik geloof", aldus de heer Stiefelmeyer, dat het nodig is Europa tot een eenheid te maken. De verschillende volken van dit werelddeel moet enelkaar leren kennen en daartoe is een jeugduitwisseling bijzonder belangrijk, We kunnen die bezoeken over en weer zien als een voorbereidende fase tot beter begrip tussen de volken. Econo misch gezien moet Europa en in het bij zonder Duitsland meer aandacht schenken aan het sociale probleem. Zo moeten meer woningen worden gebouwd, ook voor-bui tenlandse arbeiders die thans in groten getale naar Duitsland komen." In feite geldt dat ook voor ons eigen land. „Verder ge loof ik", aldus de voorzitter van de Kreis- jugendrijig, „dat het goed zou zynr als de prijzen in alle Europese landen werden gelijkgetrokken. Dat zou de in- en uitvoer zeer vergemakkelijken. Zegt men in Duits land, dat de welvaart zo hoog is, dan ben ik geneigd te waarschuwen, dat. men zich piet op de schyn-welvaart moet verkijken. Het Idee van de welvaartsstaat is niet helemaal in overeenstemming met de wer kelijkheid. Er,wordt wel veel geïnvesteerd via leningen bij de banken, in wier handen zich ten slotte de eigendommen van grote fabrieken en andere ondernemingen con centreert." Uitwisseling met Japan Naast de Internationale Jeugduitwisse ling met Europese jongeren heeft Esslingen nog een „uitwisseling" van burgemeesters: de burgemeesters van Vlénne, Udine en Esslingen staan met elkaar in contact en houden besprekingen over hun problemen. Op sportgebied is een uitwisseling op gang gekomen met universitaire jeugd uit. Enge land (Wales). Volgend jaar zal waarschijn lijk ook een uitwisseling met jongelui, uit Meno- in Japan volgen. Reeds is'een dele gatie uit Meno naar Esslingen gekomen om de voorbereidende besprekingen te voeren niet het gemeentebestuur. In september a.s. zal de gemeenteraad van Esslingen zich hierover uitspreken. Interessant voor ons is of niet ook Schiedam in,deze uitwisse ling zou kunnen delen. De Kreisjügendring in Esslingen kan bij al dit Werk rekenen op de steun van de overheid. De Kreisjügendring wordt daarbij zowel door de gemeente als door de Bun» desregierung gesteund. Een aanrijding *ussen «en Oromfiets en een wielrijder h-a plaats op oc Viaardmxer- dyk. teen dc 17-jcrtge A J. A. J. m«t zpn bromfiets ae <3. jarige wielrijder A. v. N wilde passeren, juist toen cieze onverhoecis naar lir.ks wiJoe ryden naar zon woning. Van N. kwam te vaJlér. en kreeg een ontwrichte IJrkersrhnu.ter en schaafwonden aan hc'. ge laat. Na behandeling In het Gemcr.te ^teken- huis is hij naar ztjn woning overgebraent. Er was geen materiële schade. Een hersenschudding Jiep de 16-Jange brom tietsrijder A, S op toen htf van het Roerbshvepleln korrende de nonerdatnsPdtK wilde oprijden er. naarbvj ?e veel links hield HIJ kon een botsing met de auto van de .'50-j„rige secretaresse A. J. W. JS. r.tet mee voer komen en reed tegen tic linkerzijde van tieïe wagen op. De Jongeman krees bovendien een pijnlijke linkerknie- Bromfiets en au'o werden beschadigd. Een boxer, ca. tien maanden oud heeft op de Huis te Klvlreweg tie 36-jarjge wiel rijder G- V. ten val gebracht. De 11-jarige W. V. die bet dier aan de Ijjn had,'kon hel op een bepaald moment niet meer houden, met het gevolg, dat het tegen een flets op de rijb3an opsprong- G. V. kreeg bij zün vat ontvellingen aan de linkerarm en eenbloed uitstorting: zijn duopassagier B. v- B. kreeg ontvellingen aan hoofd en linkerwang. Een auto radio ter waarde van 60 gulden is gestolen uit de auto van de autosloper f. C.t geparkeerd aan de Schiekade. De dief heeft zich tot toegang verschaft.tot de wagen, die dienst doet voor materiaalopslag dooreen trïplexplaat weg te schuiven, waarmee eender 'ramen was afgedicht. Een vitrine in de onderdoorgang van het Station, groot 250 bij 70 cm, is vernield. Zes fiesen. vermoedelijk gevuld met drank, zUn ontvreemd. Een lelijke val maakte de 38-jarige motor, bestuurder P. S.. die op de Vlaardingerdijk bij pand 70 stopte en daarbij zijn evenwicht verloor. Hij kreeg een scheurwond aan de rechterkuit en is na behandeling in het gemeenteziekenhuis riaar zijn woning cn gebracht. Een aanrijding hati plaats op de Bufg- Honnerlage Gretelnan hoek Jan van Zutpheu- straat, waar de J8-jarige brortvö&tsrijder A. A- J. v. E. opreed tegen üe auto, bestuurd door de 47-jarlge J. C. H. De bromCetsriJder kwam uit. de Jan van Zutphenstraat en wilde linksaf de Honnerïege Gretelaan oprijden. Hij verleende daarbij geen voorrang aan tie van rechtuit rijdende auto. De jongeman kreeg verwondingen aan borst en recht erpols, als mede aan ?4Jn rechterbeen. SCHIEDAM Gedurende de kermis, die in de week van 7 tot 14 augustus zal worden gehouden, is cr de mogelijkheid om de toren van de St. Jan van, 14.00— 16 00 uur te beklimmen, Verleden jaar maakten bijna tweedui zend Schiedammers en toeristen van deze gelegenheid gebruik om de stad eens-van boven te bekijken. De kermis zelf begint op zaterdag om 2 uur. Er zullen niet'minder dan 39 kermis- onderaemmgen op het plein hun spulletjes opslaan, waaronder ook een hoofd van Jut, een Tijphoon en een Rupscarrousei. Als nieuwigheden noteren we een 2aagsel- speltent en een globe, als mede een tro pische dfcrenshow. Ook is een reuzenrad aanwezig. SCHIEDAM Een vier maanden oude baby in het gezin van de 33-jarige glazen wasser R. W. Simons aan de Hagastraat js ernstig geplaagd door de mieren. Deze moeten afkomstig zijn van een grasveld bij de gasfabriek, die aan de achterzijde Van de woning grenst en in het huis van S. moeten zijn binnengedrongen. Het kind je zat onder de rode beten. Personeel der Technische Bedrijven is bezig de mieren te verdelgen. De Duitse en Engelse jongens en meis- noten In een restaurant kregen de deelne- s. die thans in internationaal verhand mérs vrij om de tijd naar eigen initiatief jes, die thans in internationaal verband Schiedam bezoeken hebben als eerste on derdeel van het. omvangrijke programma een wandeltocht door de oude binnenstad gemaakt. Het bertrekpunt was wederom het gebouwtje van de Schiedamse Gemeen schap. Om half tien was het daar een drukte van belang, dat een internationaal accent kreeg door gesprekken tussen de jongeren in de Duitse en Engelse taal. Jammer was het, dat de Schiedamse Ge meenschap mee moest delen, dat de Schie damse jongeren niet aan de excursies deel konden nemen. Dat zou om financiële redenen niet verantwoord zijn. De wandeltocht door Schiedam was ge organiseerd door de heer Henk ten Woide, directeur van de WV. Deze gaf in de Engelse taal een korte explicatie over het ontstaan van Schiedam. De buitenlandse jongeren hebben veel van on2e stad ge zien. Dé Lange Haven met haar vele oude gevels en bedrijvige distileerderijen oer de de deelnemers naar de Walvisch- molen, die de hoogste van Europa is en. een dankbaar object vormde voor de ca mera's van de jongelui. Een vijftal mi nuten werd halt gehouden, bij de Koren beurs, alwaar de groepen zich blijk baar enthousiast voordeden ovej" de schoonheid van Schiedam. Natuurlijk werd ook het^Eakkendragershuisje niet vergeten. De Grote Markt met het oude stadhuis kon de jongeren ook bekoren.; Het hoogtepunt van de wandeling was het bezoek aan het likeurmuseum aan de Lan ge Haven. Vooral de Engelse jongelui wis ten de verzameling van meer dan 5000 monsterflesjes te waarderen. De heer Teu- be gaf daarbij een korte toelichting !n het Engels en Duits. Na de bezichtiging heb ben de jongelui in de ontvangstzaal Hol landse advokaat naar waarde kunnen schatten Na V middags een lunch ;te hebben ge- te besteden. Velen, maakten van de gele genheid gebruik öm een bezoek aan Rot terdam te brengen, o.a. bezochten de En gelsen het Scheepvaartmuseum. Maandagavond vond een gezellige bij eenkomst plaats in ,,De Bron", aangebo den door de Hav-bank. Als intermezzo hield de 19-jarige Helmut Herbst, leerling van het Georgu Gijmnastum In Esslin —gen een voordracht over eigenheden van het Nederlandse volk, die hij -met zelfgemaakte tekeningen illustreerde. Eindelijk zal het er toch van komen, dat de tunnels in het verlengde van de Parkweg verder zullen w-ordea afgewerkt. De tunnel onder Rijksweg 20 ligt al ge ruime tijd klaar. Thans hebben ook de Spoorwegen liet werk aan hun tunnel ter band genomen. Gisteren is de eerste spa de in de grond gestoken om de tunnel on der het. zand van de spoordijk uit te gra ve. Nu zal het dus niet «o lang meer duren voor men vla déze beide tunnels snel van de Paikweg naar het Thurlede- park en de Volkstuinen kan komen. SCHIEDAM. Het tamboer- en pijper- korps Harmonie zal woensdag een mars door de stad maken. Aan het einde van deze mars brengt Harmonie een serenade aan burgemeester H, Roelfsema voor dïe\>5 woning Burgemeester Knappertlaan 140. Deze serenade begint om 20,30 uur. De Amsterdamse verkeerspolitie heeft voor de tweede maal deze maand een on derzoek ingesteld naar de technische staat waarin lesauto's verkeren. Van de 23 ge controleerde le saüto's bleken er vijf ge breken te vertonen. Eén van de wagens bevond zich in zo'n slechte toestand, dat vermoedelijk tot sloop aal worden overge gaan. Evenals bij de controle op 14 juli blaken weer vele instructeurs het geven van rij les niet als hoofdberoep te hebben. Onder de 23 instructeurs waren er namelijk zes tien, die het vak als bijverdienste uitoefen den, Op 14 juli waren dat er vierentwin tig van de zesentwintig. VEÏLINGBERICHTEN sr. aNNALAND. 2 aug. Dorc gewone 23 30-25.50, driel. 13.00, bonken 12.80-13-w, bintjes: gewone ID.10~22.30; drsel. geen: hon ken 23.50-24-30, eigenheimers gewone 22.70-24.90, kriel 14.-40, aanvoer 241 ton. OUDERBOSCH, 2 augf. Aardappelen grote 12-21 driel. 4-9, kriel 4-8. honken 23; öutob. bonen I l.oo, II 65-81prelude 63-66, fliw. 43-60» stoktros 1.30; tuinbonen 20; snijbonen 1,90; erwten afw, 15; sla I 6-7, II 11-16; was- peen II 22-31; bospeen 2-12; rabarber 4-10: savoyekool 58; rode kool 39: tomaten A 20-35. B 31-44' prei I 53-70- uien 30; bloemkool AA II 63-63, A ÏI 55. BI «3, B H 30-35. A afw. 33-34. afw. 25-26komkommers 15-31; augurken A 60, B 32-40. C 12-23; yellow i 70/75 66. 65'?» 53-66, 60/65 41, 55/60 27-29, U 25-58. Ill 34; close I T0'75 61. 65/70 56, 60/63 47. 55/80 13, JII 12; frambozen 52-58; kruisbessen II 33; rode bessen II 53-80. afw- 41; fabrieksprijzen: frambozen 1-15-1.22, afw. 87; rode bessen 53. afw. 41: zwarte bessen S9. afw. 66. ST. ANNA LAND, 2 augustus. BlnUM bonken 25.80-26.90, gewone 14.30-19.70; poters 6.90; dorè bonken gewone 1Z.2Q-14, poters 21.20-22.10; kriel 1-70-13; eerstelingen gewone 15; eigenheimers bonkon IV80-14-8O» gewone 16,10-23-20, poters 8.2C. 6 Een groepje jonge tekenaars rcr- eemrig' een van Schiedams mooiste punten. De raad van Foortugcul zal donderdag avond om half acht bijeenkomen in ver gadering, waarbij onder meer een voor stel ter tafel zal komen tot het vaststel len van een algemene politieverordening. De oude verordening past niet geheel meer in deze tijd en omstandigheden en dit levert enerzijds bezwaren op. voor de ambtenaren van politie, die met het op sporen en onderzoek en van gepleegde overtredingen of nalatigheden ten aanzien van die bepalingen zijn belast, anderzijds kan door het bestaan van de oude ge- en verboden de rechtzekerheid in twijfel worden getrokken. B. en W. hebben bij de samenstelling van het ontwerp getracht deze uitsluitend te richten op de in het verleden gerezen behoeften, op Ce zich thans voordoende omstandigheden en op de naar het hen voorkomt toekomstige ontwikkelingen bin nen het territoir der gemeente. Ir. verband met de noodzakelijke uit breiding van het huidige sportterrein zijn de eigenaren van de gror.dcn verzocht de ze lc verkopen aan de gemeente voor een prijs van 2 per m2. Eén van deze eige naren heeft inmiddels medegedeeld niet tot verkoop V3n zijn grond voor de gebo den prijs te zullen overgaan, terwijl met de eigenaren van een ander perceelsge deelte momenteel nog onderhandelingen worden gevoerd. Mevrouw K, A. van der Tooien, die met haar zusters eigenaresse is van het perceel, gaat wel met dc prijs akkoord en de raad wordt gevraagd dit goeti te keuren. De Prins Bernhardstraat zal opnieuw bestraat worden. Tevens zal deze straat dan verbreed worden. Ged. Staten zullen echter nog beslissen of de benodigde strook grond aan de gemeente in gebruik gegeven zal worden dan wel eigendom zal worden. Vooruitlopend op deze beslis sing is er geen bezwaar tegen, dat met de wegverbreding een begin wordt ge maakt. Het streekplan IJsselmonde is gedeelte lijk goedgekeurd en van krocht geworden op 23 juni 1965. Dc uitbreidingsplannen, voor zover met het streekplan strijdig, zijn ingevolge het tweede lid van art. 18 van de wet met ingang van gelijke da tum vervallen. Het college van ,ged. sta ten heeft bericht, dat de termijn, waar binnen de vervallen uitbreidingsplannen of gedeelten moeten worden herzien, is bepaald op één jaar. Teneinde in dit stadium van voorberei ding verdere bebouwing te voorkomen, stellen B. en W. voor om een vöorberei- dingsbesluit te nemen, zodat eventuele aanvragen om bouwvergunningen kunnen worden aangehouden tot het te nemen be sluit is vervallen, 'dan wel het vast te stellen uitbreidingsplan in hoofdzaak van kracht is geworden. "Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bij de N.V, Wil- toil Fijenoord afscheid genomen de heer L. Giphart, die jaïenlang lid is geweest van de redactiecommissie van het Perso neelsblad Wilton Fijenoord Nieuws en ook in de krantenwereld geen onbekende was. Tot de vele bijdragen, die van 2ijn hana in het personeelsorgaan verschenen, behoorden de regelmatig verschijnende uit enkele verzen bestaande gedichten," ondertekend m.et de letter G, waarin Gip hart zich een door-zon en-water bewogea mens heeft getoond. De heer Giphart heeft 38 jaar bij Wilton gewerkt, eerst, bij de bewakingsdienst, later op de ta riefafdeling en de bedrijfsboekhouding. Aan het personeelsblad werkt hij mee sinds 1947, toen hij zijn debuut maakt» met een gedicht over de vakantie. Se» dertdien heeft het blad een honderdtal van zijn. gedichten afgedrukt. De-heer Giphart woont thans in Vlaar- d In gén. Hij is grootvader van vijf kinde ren en vader van vier, In zijn vrije uren wijdt hij zich aan dichten, schilderen en de edele schaaksport. Volgens de Nederlandsche Vereeniging de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) is de verkoop van veiligheidsgordels in de eerste zes maanden van dit jaar, vergele ken met dezelfde periode van 1964, met 40 procent toegenomen. De verkoop van personenauto's steeg In het afgelopen half jaar met 15 procent. Verwacht;'wordt, dat er in 2965 ca, 100.000 veiligheidsgordels zullen worden -, verkocht tegen 70.000 stuks in béide voor gaande jaren. Vooral de afzet van kinder gordels is sterk toegenomen. Aan het einde van dit jaar zal,het aan tal in gebruik zijnde gordels een half mil joen bedragen, wat, aldus de RAI, bete kent dat dan bijna 20 proeent van het Ne derlandse personenautopark met gemid deld twee gordels zal zijn uitgerust. Dit is de stalen „melkfles" die deze week van de werf van de Nederlandse Dok en Scheepsbouw Mij. te Amsterdam vjordt verscheept naar Krimpen aan de IJssel,' zoals al tuerd gemeld in de H.T.C. van j.L maandag. NIEUWSBLAD weet meest AÜTOIVIOBIELBE DRIJF GARAGE Voor fcrenlang zorgeloos bromfiefsgenoh Zeer ster ke motor/ die U op Uw wenken bedient! SOUEDE CONSTRUCTIE v.a Fe llë motor/ sterke remmen. Geen weg te slecht, geen pad te glib berig, geen belling te sfe.il. ROBUUSTE BOUW Bromfielsvérkoop en -service te .SCHIEDAM; S'iit-liiJwinosi.'oji 52 Pu/kwea 201 - 2-0 5 NV. S»v«mmprdams inge I 25 tel. (010) 2&ti500

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2