«monniBu MONTEUR Wijkorgaan l Nieuwe Lant zorgde voor een fantastisch kinderfeest Brullée veertig jaar rijksbelastingdienst ACCURATE AM. KRACHT biedt in Vlaardingen ÓÓK 'S-ZATERDA6S GS wil onbewoonbare buizen te Sonnnelsdijk ontruimd zien Reeds 115 inschrijvingen voor zwemwedstrijden te Ridderkerk KLACHTEN Voor elk wat wils Oor te luisteren gelegd Inbraken te Maassluis en Vlaardingen berecht Harige vondeling x KNVB-kamp te Otterloo Inbreker stond tereclit Spanjaard doodgereden Benoeming venvacht van twee kleuterleidsters Oorlogstuig bij politic melden! Drumband Europoort samen met „Zorro" naar Duitsland Beiaardconcert Burgerlijke stand Het nieuwe, moderne servicestation aan de D00RSMEREM VERKOOP VAN BENZINE I VERKOOP VAN ONDERDELEN EN ACCESSOIRES ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstr. 1 - Te!. 3229 Redactie: Tet 5453 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.3Ö uur: Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 Op het schoolplein van het Groen van Frinsterer Lyceum aan de Van Hogen- dorplaan wan het gisteren een drukte van belang, die zo op het eerste gezicht wel wat vreemd aandeed omdat schoolpleinen In vakantielijd meestal een nogal trooste loze en verlaten aanblik bieden. Mei uitzondering van gisteren dan, om dat enkele honderden schoolkinderen van ongeveer zes tot vijftien jaar op Initiatief van.'t Wijkorgaan 't Nieuwe Lant zich in allerlei toonaarden vermaakten. Of dat nU blokjcsrapen voor de allerkleinsten was, of het lopen van een blnderuisbaan voor de grootsten.... er was voor iedereen wel wat. Voor kinderen die liever creatief be zig waren was de fietsenstalling van het Lyceum ingericht, waar aan lange tafels kon worden geboetseerd of geplakt. Temidden van allerlei meisjes, druk be zig van ijrerdraad en crêpe-papier mooie bloemen te maken, vinden we de zeven jarige Yvonne van Vliet, „Het is hier leuk... Ik maak een bloem... vanmorgen heb ik geboetseerd... een down. En ik heb de tweede prijs gewon nendrie gulden!" Een eindje verderop treffen we Corrle Eigenraam, 8 jaar, die met een vriendin-, netje hier naar toe is gekomen. „Ik .weet"' niet waar ze is... zeker tiaar wat anders...." En onbezorgd knipt en plakt ze verder. Ronald van Duijn, 10 jaar, heeft een kleur van inspanning. Hij smeert het blauwe papier van z'n vlieger flink dik ia met gluten. ,,'t Is de allereerste keer dat ik mee doe,.. Gewoon, 'fc is hier gezellig!" LASTIGE TAAK Grote, middelgrote en kleine kinderen doen hun uiterste best om hun werkstuk je zo mooi mogelijk te maken, want straks komen „ze" kijken! En. ,,ze" is dan de heer H. F. Drop; Igraar handenar beid aan de Chr, Vorm. school voor kleu terleidsters. Hij heeft de schier onmoge lijke taak op zich genomen om de bloe men, de boetseerwerkjes en de vliegers te beoordelen en de prijswinnaars er uit te halen. BIJ ANDERE SPELEN Bij het zaklopen maken we nog net een klein drama mee van een meiske dat bijna het eerst bij de finish is, struikelt en voor de streep valt. En natuurlijk wordt er dan een traantje weggepikt over de verloren strijd. Twee rijen dik ver dringen de deelnemertjes elkaar om toch maar vooral aan de beurt te komen. Zijn pijnlijke knie wrijvend zegt Kees de Bruin <14), nog hijgend van'^zijn ra ce op de hindernisbaan waarbij hij zijn been stootte: „Lekker hoor!..,, 't fijnst? Nou onder dat zeil krufpen, zo lekker don ker. Verleden jaar heb ik ook meegedaan. Nog nooit gewonnen hè en nou twee. Eer- Ve'c honderden kinderen namen deel aan de spelen in de wijk Nieuwlant. Bier zien we ze bezig met het maken van papieren bloemen fmeisjes) en vliegers f jongens) Drie fabrieksarbeiders, afkomstig uit Maassluis en Vlaardingen, hebben gister middag voor de Rotterdamse rechtbank terechtgestaan verdacht van diefstal met braak, meermalen gepleegdin het begin van dit jaar te Maassluis en Vlaardingen. Het O.M. eiste tegen de 27-jarige A. Z. uit Maassluis twee jaar en. drie maanden gevangenisstraf met aftrek, tegen de 3CL jarige A, B, uit Maassluis deselfde straf. legert de 23-jarige T. S. uit Vlaardingen tien maanden, gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Het drietal legde een vlotte bekentenis af. ïn de nacht van 10 op 11 februari hadden zij ingebroken in een perceel aan de Industrieweg te Maassluis, waar zij een geldkistje en een spaarbankboekje hebben buitgemaakt. Voorts hadden zij op 11 -<3ari uit een fabriek aan de van Gaclstraat te Vlaardingen 45, en op 13 maart in dezelfde ge- 15ir- uit een perceel aan de k h. 24 Tola. •""1 A. S. en A, B. op o* *en fabriek aan de P. <1. Troelstiaweg j *000,en een geldkistje met 60,en op II september 1964 50, uit een perceel aan de Industrieweg te Maassluis. In de nacht van 1 op 2 april braken zij in in het kantoor van een technische onderneming aan de Kyoher- weg in De Lier en maakten 3500— uit een brandkast buit. Er is nog veel meer gebeurd, dat u mlet ten laste is gelegd, zei de president van de strafkamer, mr, ,J. Poersnk tot het drietal. De drie verdachten die nog vijftien in braken hadden, gepleegd gaven zulks toe. Bij de inbraak in De Lier hadden zij bovendien buitenlands geld gestolen. Een deel van de buit is bij de inbre kers door de politie in beslag genomen. A. Z. was eenmaal veroordeeld. Volgens bet reclasseringsrapport was er weinig re- ciasseringsmogelijkheid bij Z. vast te stel len, A. B. was nooit eerder veroordeeld en T. S. eenmaal. Het O.M. heeft in zijn requisitoir ver klaard dut het drietal maanden lang Maassluis en Vlaardingen onveilig heeft gemaakt, waarbij in totaal 18 inbraken fcijn gepleegd. De raadslieden mrs Blok. jhr. Stoop en Bolderman hebben in hun pleidooi op legging van lagere straffen gevraagd. Uitspraak 10 augustus a.s. verleden jaar ook... maar toen met zak lopen,,.. toen was ik nog eh.... nou ja...." En hij bedoelt gewoon: veel kleiner. Op een bank aan de kant van. het speel terrein zitten twee kleine jongetjes. Pe ter van de Roer en Hansje Blacquière, Hebben 2e ook aan een wedstrijd meege daan? ..Nee", zegt Hansje, „Zaklopen vind ik leuk, maar ik kan niet omdat ik 6 jaar ben." HET SLOEG WEER GEWELDIG AAN Mevrouw C. de Veer en de heer C, van Reissen, bestuursleden van, het wijkor gaan ,,'t Nieuwe Lant" hebben bijna dui zend kinderen door hun harde werken een heerlijke dag bezorgd. Ze werden daarin bijgestaan door een twintigtal me dewerkers en medewerksters die zo lang zamerhand tot de vaste staf van het wijk orgaan zijn gaan behoren omdat de heer Van Reissen bij elk evenement nooit te vergeefs een beroep kan doen op dezelfde mensen. Gisteren was het 's middags zo overstelpend druk bij de handenarbeid- activiteiten in de fietsenbergplaats, dat ook ouders spontaan hulp boden. Zo werd dit deel van het Klndervakaa- üefeest "een waar feest dat een. groot ge deelte van de middag ook werd gadege slagen door Vlaardings wethouder van cul turele zaken, de heer H. K. van Minne Wie er de moeite voor neemt kan tijdens in zijn hoedanigheid van Vakantiecomité- dit soort kinderspelen tafereeltjes aantref- voorzitter. WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1965 ,J*olitie, wilt u naar het strand komen. VVe hor en.een baby huilen en we vermoeden, dat het kind door de ouders is achtergelaten. We duro en er 1 niet heen te gann." Dai telefoontje kreeg de rijkspolitie in Otidclorp ver leden iveek. Het was midden in de nacht en de politie trok er. twee man sterk. heen. Bij de plaats des onheiU. een. put legen de duinen, trok de sterke arm op onderzoek uit. gevolgd door het jonge echtpaar, dat de politic had pewaarschtncd. Ook de politie hoorde het angstig gekrijs, en m zaklantaarns ging men op het geluid af. dat zich wat verplaatste. Plotseling j kreeg de politie turee katten in liet zoeklicht, die ivegrenden. Hiermede was het raadsel opgelost. Bet echtpaar zuchtte van verlichting en, de politie lachte mee. .,Wy komen uit A-mstcr- dani' en daar gebeuren werkelijk dit soort misdaden. We tear en bang en zijn blij, dat u gekomen is", veront schuldigden de strati dw andelaars zich. i Maandagmogen om 8 uur vertrokken uit Maassluis .25 jeugdige spelers van Excel sior M. om een week door te brengen in het K.N.V.B.-jeugdkamp te Otterloo. Het gezelschap staat onder leiding van de heer I. Boender, met zijn medewerkers Jac. v. d. Endt. J. v.d. Meer, A, 't Hart. Om streeks half twee kwam men in Otterloo aan. 's Middags werd al deelgenomen aan een veldloop van 3V km. waarin Winifred Geest zich als 5e kon plaatsen. In de nacht van maandag op dinsdag heeft het hard geregend in Otterloo maar dinsdag was het prachtig weer. In de C-klassc ver loor het Ekeelsior-team met-5-1 en 2-0, ter. wijl het B-elf tal met slechts 1—0 verloor. De stemming is prima in het kamp, zodat een ieder waarlijk geniet. De bedoeling is het, dat de jongens za terdag omstreeks half twaalf weer in Maassluis arriveren, op het Fenacolius- pleln. RIDDERKERK Gisteren was de heer H. L. Bullée van de Kiev its weg 133 in Bolnes veertig jaar lang in dienst van de rijksbelastingdienst De heer Bullée die tot standplaats Ridderkerk he:ft. is assi stent A van de 2e afdeling der directe be lastingen, invoerrechten en Accijnzen te Rotterdam. Hij is tevens waarnemend dienst geleider, hetgeen inhoudt dat hij voor Ridderkerk de ad min is tralie en post verzorgt. De heer H. L. Bullée. die 63 jaar is. be gon bij de rijksbelastingdienst ais tijdelijk commies tweede klasse met als stand plaats Aalten. Hij had in de zomer van 1925 te Arnhem met enige honderden me de-sollicitanten examen gedaan. Zijn tij delijke aanstelling volgde daarna cp l augustus. In '29 deed hij hel examen as sistent. Na te zijn gedetacheerd geweest op suikerfabrieken te Geldermalsen en Roosendaal werd de heer Bullée als zoda nig aangesteld in 1934. Zijn benoeming in Ridderkerk dateert van oktober 3938, De belastingdeskundige houdt zich ter plaatse bezig met controleren en laxeren, onder meer voor personele belasting. Aan vankelijk telde Ridderkerk zes 1 unctiona- rissen. Daarvan zijn er wegens een reor ganisatie slechts twee overgebleven. De jubilaris %verkt namelijk samen met de heer W, F, de Wolf. Met ingang van 1 no vember echter zal ook hij worden over geplaatst naar het belastingkantoor te Rot terdam. e 28-jarige los-werkman Th K. uit Naaldwijk, die gistermiddag voor de Rot terdamse rechtbank terechtstond, beken de 14 mei j.I. drie inbraken te hebben ge pleegd. twee te Maasland en één in De Lier. In totaal had K. die in financiële moeilijkheden verkeerde, naar hij ter zit ting verklaarde, ong, 1300.- buitgemaakt. Tegen K., die driémaal was veroordeeld, eiste het O.M. wegens diefstal met jn- klimming, meermalen gepleegd, twaalf maanden gevangenisstraf mot 'aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De raadsman, mr. Asselman heeft in 2ijn pleidooi, verwijzen de naar de rapporten en de gezinsomstan digheden oplegging van een lagere straf Verzocht. Uitspraak 10 augustus a.s. Uitslagen: Boetseren: Karin Holsje, Yvonne van Vliet, Lenie Burger, Annelies Bel, Irma van Loo en Ada van Vliet. Bloemen: Rina Torren, Irma Pellaerts en Marian Vlielander. Vlieger: Sjaak van Rijswijk, Hcnnïe Aalders en Erik Korver. Hardlopen: Karei van Heest, Johnnie Ribbe, Ria Koolo, William Va essen, Roa die Blaciêre en Dick Oppenheim. Zaklopen; Astrid van de Wateren. Hindernisbaan: Wim Verhel;, Kees Voor- bach, Ton Sluimer, Gerard! Dries en Ria Koolo. fen waarbij een Jan Vrijmanfilm maar kinderwerk is. Hier een meisje, verbaasd over haar eigen schepping en. .geen hipster, maar een hups ter. Bij het zaklopen dan. VLAARDINGEN Op de Westlandse- weg tussen het Emaus en de Delftseveer- weg te Vlaardingen is gistermiddag de 25-jarige ongehuwde Spanjaard R. G. del Gado dodelijk verongelukt. Rijdend op een bromfiets, begon hij te slingeren toen een vrachtwagen met aanhangwagen hem passeerde. Als gevolg hiervan kreeg hij een klap van de aanhangwagen en reed deze over hem heen. Een uur later over leed hij in het Holy-ziekenhuis. Del Gado was werkzaam bij het GEB te Rotterdam en woonachtig in Schiedam. Hij kwam uit de omgeving van Madrid. RIDDERKERK Reeds 115 jongens en meisjes hebben ingeschreven voor de zwemwedstrijden, die donderdag 12 augus tus in het Ridderkerkse zwembad zullen worden gehouden. Het gaat hier weer om wedstrijden, georganiseerd in het kader Jongens en meisjes tot achttien jaar kunnen meedoen. Er kan nog worden in geschreven' tot en met zaterdag aanstaan de. Inschrijfformulieren zijn te verkrijgen aan de kassa van het zwembad Dolfijn en Agenda WOENSDAG Luxor, 2-30 uur: Mijn vriend. Kazan 8 uur: De onoverwinnelijke gladiator. Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: De dief v- Bagdad; uur: Irma la Douce (18 Geopend: Delta-apotheek. Fl. de Vijfde- laan 112, tel. 8888. DONDERDAG Stadhuis, 7.30 uur: Gemeenteraad. Lipcor: Eet geheime teken van d'Artagnan, Stadsgehoorzaal, 1-1.30 uur: Jeugdtoneel De verborgen schat van kapitein Kid; 8 uur: Irma la Douce (18 j.). 30 uur: Middagexcursie naar orgel Grote Kerk- Geopend: Delta-apotheek. Fl. de Vijfde- laan 112, tel. 8888- 5 augustusWassende maan Zon op 3.07 uur, onder 20.23 uur Maan op 15.16 uur, onder 23.56 uur bij het politiebureau afdeling kinderpolitie. Er zal 12 augustus gezwommen worden op diverse nummers. De deelnemers die nen om half één in het zwembad aanwe zig te zijn. Zij krijgen aan de kassa een programma waarop te zien valt wanneer zij in de startblokken moeten komen. Ver wacht wordt dat ouders, familie, vrienden en kennissen de zwemmers en zwemsters komen aanmoedigen. Zij hebben daartoe gratis toegang tot het zwembad. De zwemmers wordt aangeraden inge val van slecht weer vooral een lange broek en trui, gymnastiekschoenen en sokken of een trainingspak mee te bren gen. Alle deelnemers zullen een verras, sing krijgen Naast enige bekers en me dailles is voor de wedstrijden op elk num mer nog een. troostprijs beschikbaar. Er 2al gezwommen worden op dc nummers vrije slag, schoolslag en estafette. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben haar goedkeuring onthouden aan het besluit van de gemeenteraad Sommelsdijk betreffende de verlegging van de termijn van ontruiming van onbe waonbaar verklaarde woningen aan de Van Gorcumstraat en de Westelijke Ach terweg. Naar aanleiding hiervan delen B. en W. van Sommelsdijk mede, dat Inmid dels ivoonruimte Is verstrekt aan één ge zin, terwijl zij voorts verwachten dat bin nenkort voor de andere bewoners een op lossing gevonden zal worden. Ged, Staten hebben tevens goedkeuring onthouden aan het besluit van de raad om in samenwerking met de andere ge meenten. op het eiland, garantie te verle nen van de betaling en aflossing van een door de Stichting Bevordering Tuinbouw op Goeree-Overflakkee aan te gane geld lening. B. en W. delen de raad thans me de, dat overleg gaande is in het bestuur van de stichting. De resultaten hiervan zullen moeten worden afgewacht alvorens eventueel een andere beslissing genomen kan worden. De kleuterschool in Sommelsdijk zal, wanneer de raad vrijdagavond in open bare vergadering haar goedkeuring hier aan geeft, twee nieuwe kleuterleidsters krijgen, die juist zijn afgestudeerd en hun opleiding hebben genoten op de cursus sen, die de laatste twea jaar op het eiland zijn gegeven. Mevr. C. Tuinman-Van der Het komt herhaaldelijk voor, dat in de duinen en aan het strand van Oud dorp munitie wordt aangetroffen en dan voornamelijk in de vorm van landmijnen. Wanneer kinderen deze vinden, binden ze er een touw of iets dergelijks aan en gaan er mee langs het strand lopen. Voor de jeugd blijk baar «ten aangename bezigheid, maar het is zeer gevaarlijk. Wanneer onde ren zien, dat kinderen op eeirillergely- ke manier met het gevaarlijke oorlogs tuig omgaan, doen ze er goed aan. hier onverwijld een eind aan te maken. De politie in Ouddorp verzoekt iedereen die munitie vindt, dit te mei den bij de Rijkspolitie, die dan weer maatregelen neemt door het terrein af te zetten en de opruimingsdienst te waarschuwen. Men dient wel'de juiste plaats aan te wijzen. Er wordt regelmatig gevaarlijk mate riaal aangetroffen, maar men maakt zelden melding daarvan. "Voorkomen Is beter dan genezen, vindt de Ouddorpse politic, waarom ze dan ook een drin gend beroep doet op allen die aan de kust iets vinden, dat maar op munitie lijkt, het te melden. Werf. zo stellen B. en W. voor, zal op haar verzoek eervol ontslag worden ver leend als leidster aan de school In tijde lijke dienst. De positie van de kleuter school wordt ten aanzien van de perso neelsbezetting precair, nu tnej. A. Jon.- gekrijg de enige kracht zal zijn, die aan de school verbonden is. Er zijn herhaal delijk sollicitanten opgeroepen, echter zon der succes. Nu de examens van dc kleuterleidsters achter de rug zijn, heeft men w<pl suc ces. Drie dames meldden zich: de' dames C. M. Kosters, W. M. Polder en A. A. Jansen. De colleges van B. en W. van Middelharnis en Sommelsdijk zijn het er over eens geworden, mej. Jansen te be noemen. in Middelharnis. De inspectrice bij liet onderwijs kan met de benoe ming van de beide andere dames akkoord gaan. Ingevolge de kleuter onderwijswet kan mej. Jongekrijg met langer als hoofd leidster fungeren en B. en W, stellen voor deze waarneming aan mej. Kosters toe te vertrouwen. Deze waarneming mag niet langer geschieden dan een half jaar, be houdens goedkeuring van verlenging. De raad zal zich vrijdagavond beraden over de aanschaf van een roltrommelaulo voor de reinigingsdienst, dit in samen werking met Middelharnis. die in haar jongste raadsvergadering reeds tot aan schaf besloot. Voor Sommelsdijk zal de aanschaf van ce wagen ƒ26.600 gaanYer- gen. Zaterdag 7 augustus gaat de drumband „Europoort" naar Leiden. Daar wordt deelgenomen aan het jaarlijkse bloemen corso. Deze reis is uitsluitend voor de le den, gezien maar één bus ter beschikking is. De leden krijgen in de pauze een lunch pakket aangeboden door het Bloemencor so-comité. Op zaterdag 14, zondag 15 en maandag 16 augustus gaat „Europoort" naar Duitsland, óm daar op te treden. Het bestuur heeft een. uitnodiging ontvangen om'daar op te treden in een show en een mars door Munstereifel. „The Zorro" hebben ook een uitnodi ging ontvangen om daar zaterdag en zon dag een uitgebreid programma te verzor gen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor liefhebbers, die mee willen gaan. De kosten voor deze reis bedragen: f 18,00 voor de leden en f 25,00 voor niet leden en dona teurs, Eten en slapen inbegrepen. Opga ve voor deze reis vóór zaterdag 7 augus tus bij de secr.-pennmgmeestcr de heer A. F. Kamphues. G. A. Brederolaan 63d, De leden die zich niet hebben opgegeven en nog niet hebben betaald, kunnen dit de ze week nog doen. Na. 7 aug. is het niet meer mogelijk. Alle inlichtingen omtrent deze reis op bovengenoemd adres. Programma voor .het concert op de beiaard van de Grote Kerk te Vlaardingen, te geven door Jan v. Alphen. stadsbeiaar- dier van Cnlemborg en Tiel, op vrijdag 6 augustus 19Ó5 van 20 tot 21 uur. Programma: 1. Preludium II, Matthias v. d- Gheijn 2. a. Merk toch hoe sterk, Valerius-Liede- ren, b. Slaat op den trommele. beiaardbewer king Leen 't Hart 3. a. Allegro, B. Schepers b. Andante, Fïocco 4. Sonatine, Wouter Paap (allegro giocoso-andante sostenuta- all egret to amabilé) 5. Engelse Volksliederen; bew. Leen 't Hart a. Autd Lang Syne b. Green Sleeves c. Londonderry Air 6. Thema met variaties, Staf Nees {overleden 25-1-3965) 7. Hemozty Suite, Albert de Klerk p relud e-etudc-s ic ili ano-toccat a) Geboren: Roberta Petra, dv R. P. Krupp en M. Ecomsma, Adr. Pauwstr, 79a. Ronald, z.v. J. M. Klos en M. van t Oor, Markgraaflaan 78. Elisabeth Maria, d.v. J. Groen en E. M. Keijzer, Vossius- straat 27, Péter Jan, z.v. p, Serhalawan en J, Boeren, Salviastraat 6a. Maria Jaco bs, d.v. F. J. van Oosten en M. Poot, v. Kinsbergenplaats 22. Rolina Jakoba So phia, d.v. R. E. Zeilstra en A. J. van Op- zeeland. Huijgensstraat 6. Edwin, z,v. B. H. Kolsteren en E. A. Hoogland, Specht laan 398. Raymond, z.v. B. H. Kolsteren :en E. A. Hoogland, Spechtlaan 308. Overleden: Adriana Meijer, oud 61 jr., echtg. v.: C. A. Spruit, Rembrandtatr, 49. Adrianus Oosterman. 85 jr. wedr. v. J. H. Jongejan, Schiedamseweg 5)4. Wie hst NIEUWSBLAD leest weet van alles het meest Gevraagd voor spoedige indiensttreding voor enkele uren "s ochtends en 's middags Zeer geschikt voor gepensioneerde of gehuwde vrouw. Telefoon 01898—5630. AUTOMOBIELBEDRIJVEN Dr.Wfardf Beckmansingel is óók 's-zaterdags geopend van 8.30 tot 14 uur voor: DE SHOWROOM IS DAN GEOPEND VAN S TOT 17.30 UUR k Zoudt U daar als willen werken? Bel dan 01898-1245 en maak een afspraak met de chef.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 3