rJÏÏEliiKH BOWSBLAD Mirjam en Cora in finales Overzicht van het Hartelgebied bij Spijkenisse Eerste paal geslagen voor nieuwe sproei-droogtoren Bijna duizend liefhebbers voor de Beeldenmars Dramatische ontknoping voor Jenny Kattestaart BLOEMENMAGAZIJN SCHILDER KLACHTEN ELKE DAG VERSE BLOEMEN Mevrouw De Ruyter opent jachthaven- complex De Bonnneer Koos Bons speelt Allegro van Handel Water zien branden A «M'nda Twee. kwartjes voor een schoolmelkkaart Burgerlijke stand HYO herval training Nieuws uit Simonshaven Ds. v. tl. Meulen gaat naar Leidschendam t.j, Hoofdagentschap en Kedactie: VLAARDINGEN, Sm. Hctvenstr. 1 - Te!. 3229 Redactie: Tel. 5453 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: ïnsulmdesingel 33 - Telefoon 6637 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1965 On in pa in-wordina die van in de wei, maar dit lijkt op een abuis naai op diepte ivordt gebracht. Nog buurschap De Nartel. Daar lagen eens madden op de voorgrond de bouw, op Smifceni™* SrhiPkamn-Hooawerf dwars als -men de verdere werkzaamheden meer cp de voorgrond ligt een dijk en vijf welvarende boerenbedrijven die het droge, va» de derde Harfelsims. die. düor riTuiPiinnriZ taant heeft men dit overziet. Naast het bestaande Hartelka- de gleuf voor het derde Hartelkanaal. echter plaatshebben moeten maken om Inter wordt verbonden met het. kanaal' uniek* n,JJirht over het voormalige naai is nu de nieuwe en grote Nartel- De Boomgaard en de enkele bomen zijn de welvaart van het Botlek- en Euro- waar nu reeds links en rechts de Narteïgebied Links grazen nog koeien sluis gekomen waarvoor Wnfct het ka- het enige teat is overgebleven van de poorl-gebted mogelijk te maken, fn het graafmachines voor aan het graven zi;n. i!?echt.,r-i<fe afbraak van de Elisabeth- boerderijOp de achtergrond de indus trieën in het Botiefcgebied, en Pernis met zijn olieraffinaderijen geheel rechts. en niet duur. WESTHAVENPLAATS 33 TEL. 2472 Mevrouw mr. Chr. A. tie Ruytsr-cle Zeeuw, lid van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zal op zaterdag 28 augustus a.s. het nieuwe jachthaven com plex van de Watersportvereniging ..De Bommeer" officieel in gebruik stellen De opening zal geschieden omstreeks 2.30 uur. gevolgd door een bezichtiging van het complex. Als de receptie achter de rug is, wordt om 4 uur begonnen met een rondvaart in motorjachten door het recreatiegebied van de Vlaardinger Vaart en Vlieten. Na deze anderhalf ui'i durende tocht worden de motorjachten om ongeveer half vijf verwacht aan tje loswal aan de Vaartweg te "Vlaardingen. De wekelijkse samenzangdienst onder het motto: Kom zing met ons en doe als wij. zal zaterdag a.s. muzikaal worden ondersteund door Koos Bons. organist van de Immanuelkerk te Maassluis. Als inter mezzo zal hij het bekende en graag ge hoorde Allegro uit het tiende orgelconcert van Handel ten gehore brengen. Het is thans voor de eerste maal, dat op het programma is aangegeven, waar uit de orgelsolo zal bestaan, Het comité doet er goed aan om ook in het vervolg daaraan enige aandacht te schenken. Het programma begint met samenzang van drie coupletten van „Komt nu niet zang en zoete tonen en u met snarenspel verblijdt! Zoals gewoonlijk wordt wederom om elf uur begonnen. Een jammerlijke fout van de jury deed gisteravond op de eerste dag van de nationale zwemkampioenschappen in Emmen de grote vreugde van de grieperige Jenny Katte staart in ontgoocheling en verdriet omslaan. Haar naam werd als zevende en laatste omgeroepen voor de zaterdagmiddag te houden finale 100 meter rug dames. Een kwartier later klonk door de luidsprekers dat niet Jtnny Kattestaart, maar Mieke Frnysen ran BSV als,3e voor de finale was geklasseerd.„Zij had in de serie dezelfde tijd gemaakt: 1.17,5. Wat bleek achteraf? De gatsometer had uitgewezen dat de laatste 0.02 seconde eerder had aangetikt. een tussentijd van 3.53.5, <de snelste van alle deelneemsters. De 400 meter is voor onze 14.-jarige 100 meter vrije slag-specialiste echter nog ta lang om zich met het ge noemde brio 16-jarig en nu reeds met succes te kunnen meten. Zaterdagmiddag komt zij un uit in de finale, waarin haar tóe vierde plaats niet kan ontgaan, tenzij ze zich spaart voor de enkele uren later op het programma staande 100 meter vrije slag. Vreugde en teleurstelling wisselden el kaar in. het VZC-kamp in rijke mate af. Vreugde over de prachtige prestatie van dia 13-jarige Mar ja de Jong op de 100 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar, die in de vierde en laatste serie als tweede een tijd van 1.12.7 oerteerde, waarmee ze haar boste persoonlijke prestatie bijna 3 secon den scherper stelde. Doch. groot was de te leurstelling toen bleek dat dia2e tijd in een veld van 28 meisjes slechts goed was voor een achtste plaats, waarmee Mar ja juist buiten ce finale viel. Maar vreugde heerste t>r weer over de geslaagde poging van Cora v. d.. Voor in de finale van de 100 meter vlinderslag meisjes onder 13 jaar door te dringen. Later op de avond dacht men in het VZC-kamp water te zien branden, toen bij de «af kondaging vein dia. zeven finalisten voor de 400 meter vrije slag dames onder diz 1G-jarigen niet de naam van Mirjam van Hemert werd genoemd. Mirjam, die enkele weken geleden op de slectiewedstrijden in Ridderkerk het VZC-clubrecord op dit nummer van 5.37.- op 5.30.- had gébracht, had in de tweede serie de chronometers op 5.16.- laten stilstaan. Hob Kerkhoven toon de zich als een vader zo blij en Erica Terpstra beloonde d'eze hoogst verrassende prestatie van de 14-jarigë» met een klin kende kus. Mirjam had zich hiermee als vierde in de finale geplaatst, zo had-den de chronometers van Erica en haar sport- collega'-s uitgewezen. Achter Ina Mulder en Carla Janssen, beiden in 5.12.6 en Ma deleine Bouwman in 5.14.6. Dit dri'atal 16-jarigen van de nationale jeugdploeg had rich in de eerste serie een klasse apart getoond, zoals Mirjam -dat in de tweede serie had gedaan. De overigen lagen met_ hun tijden ver boven deze vier nationale jeuigdploegleden. Hoewel ook deze fout later door de microfomst werd hersteld, prijkte deze rangorde niettemin op «de na afloop van de eerste wedstrijdavond ver sterkte uitslagenlijsten, dus zonder Mirjam van Hemert, Dit waren enkele schoonheidsfoutjes die beide een VZC-meisje betroffen in een overigeaas voortreffelijk door de Emmense Zwem. en Poloclub De Kikker georgani seerd kampioemsdhap. Mirjam, idle «in haar serie totaal geen tegenstand ondervond en de keerpunten als rustpauzes benutte, had na 360 meter DONDERDAG Stadhuis. 7.30 uur; Gemeenteraad. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Irma la Douce flBJ.1. Lux or, B uur: Het geheime teken van d'ArtaSnan (14 j.K Geopend: Delta-apotheek. Floris de Vijfde laan 112, tel. SS88. VRIJDAG Stadsgehoorzaal, 8 uur: Irma la Douce (18 j.). Luxor, 8 uur: Het geheime teken van d'Artagnan 111 jl. Bij de Lever's Zeep Maatschappij te Vlaardingen vinden jaarlijkse uitbreidin gen plaats, welke lang niet alle een offi cieel tintje krijgen. Het aanbrengen van nieuwe machines en moderne apparaturen wordt als iets heel gewoons beschouwd. Hen duidelijk zichtbare verandering zal de nieuwe sproei-droogtoren worden, waar van de directeur, ir. C. C. Losecaat tVer- meer, gistermiddag de eerste paal voor een gedeelte in de grond sloeg. Bij de Lever's Zeep Maatschappij te Vlaardingen vinden jaarlijkse uitbreidin gen plaats, welke lang niet alle een offi cieel tintje krijgen. Hét aanbrengen van nieuwe machines en moderne apparaturen wordt als iets heel gewoons beschouwd- Een duidelijk zichtbare verandering zal de nieuwe sproei-droogtoren worden, waar van de directeur, ir. C. C. Losecaat Ver meer, gistermiddag de eerste paal voor eer. gedeelte in de grond sloeg. Het was dan ook om deze redenen, dat tal van genodigden met belangstelling de verrichtingen volgden van de heer Lose caat Vermeer, die gehelmd en geoliejast omstreeks half vier zijn best deed om de eerste van de 23 palen de grond in te jagen. Bepaald snel ging dat niet want óe 26 meter lange paal had ruim een half uur nodig eer het heiblok van een rust pauze kon gaan genieten. Een daarmede tevens de genodigden, onder wie zich ook de heer G. H. Kalk man van de directie bevond en vertegen woordigers van de Ondernemingsraad van hei bedrijf en enkele gemeentelijke auto riteiten. De nieuwe sproei-droogtoren. die 28 me tes hoog zal worden, is bestemd voor de uitbreiding van de produktiecapaciteit van synthetische poedervormige wasmiddelen, middelen, die dus niet door' de hardheid van het water worden beïnvloed. Dé grond stoffen voor deze wasmiddelen zullen, wor den aangevoerd uit de bestaande toren en zullen onder hoge druk in de nieuwue to ren worden geperst en gesproeid. De huidige sproeit oren werd in 1952 in werking gesteld en was de eerste instta- latie van Unilever in Europa voor de be reiding van synthetische wasmiddelen. De heer Losecaat Vermeer die na de offi ciële plechtigheid in het Sunlight-paviljcen een toespraakje hield, zei echter, dat deze toren al gauw te klein bleek om aan de vraag te kunnen voldoen. Er wordt mo menteel in drie ploegen op volle capaci teit gedraaid en nog blijkt men het niet bij te kunnen houden. Hoewel de capaciteit van de huidige t- ren door technische veranderingen ver schillende malen werd vergroot, is deze echter niet groot genoeg om aan de vraag naar de producten in de nabije toekomst te voldoen. De te bouwen toren, is zelfs berekend op ongeveer de dubbele capaci teit van de bestaande toren. Teneinde ruimte te vinden om de benodigde appa ratuur, zoals ventilatoren en cyclonen (stofvangers) onder te brengen, zal het bestaande gebouw ongeveer acht meter hoger worden. De heer Losecaat Vermeer was van mening, dat de afname van de prodücten in tien jaar tijds verdubbeld zou worden waarbij hij de periode tussen 1960 en 1970 voor ogen hield. Als oorzaken daarvoor, wees hij op de toename van de bevolking, tóe toename van de welstand, waardoor men veelvuldiger zal gaan wassen en de verschuiving van de zeepbasis naar de synthetische wasmiddelen. De uitbreiding van de fabriek betekent niet. dat t.z.t. ook de personeelsbezetting groter zal moeten worden. Het gaat alleen om een grotere produktie en zo mogelijk om een over-produktie, aldus de directeur, die stelde, dat een en ander de welvaart teii goede zal komen. De toren, die gebouwd wordt door Wil ton Fijenoord zal in de tweede helft van 1966 gereed kunnen zijn. Diverse andere maatschappijen werken ook mee aan de totstandkoming van de nieuwste aanwinst van de L.Z.M. In verband niet de verhoging van de melkprijs voor de consument met 1 cent per liter, zal de prijs van de schoolm eik- kaarten met ingang van 22 augustus a.s. worden verhoogd van 49 tot 50 cent per kaart De Jeugd-wandelmars langs de beeld houw- en andere werken 'm de stad in het kader van de vakantieweken gehouden, is enorm ingeslagen bij de jeugd van 8 Jaar en ouder. Liefst 960 liefhebbers van de wandelsport hebben de tocht volbracht en vele punten ontdekt, die zij anders zeker niet gezien zouden hebben. De tocht was negen kilometer lar.g en de deelnemers hadden een lijst meegekre gen waarop 25 punten waren aangegeven, die speciaal onder hun aandacht waren gebracht. Dat wil niet zeggen, dat al de ze punten inderdaad door alleu werden, opgemerkt want ook tijdens deze beelden-, mars. zoals hij genoemd wordt, werd er door het publiek belangstelling getoond' waardoor dikwijls een bepaald punt aan het oog onttrokken werd. Dit was onder meer het geval bij de route op de Markt toen velen het stand beeld van Dirk de Derde niet konden zien omdat juist op dat moment de tourren- tiers van de Tour van Drie in het huis van de vroede vaderen vertoefden, terwijl buiten velen hun komst afwachtten. Een medaille met het beeld van ,.De Heter" vormde de betoning van de bijna duizend stoere tippelaars, die zich wisten gesteund door leden van de plaatselijke E.H.B-O. Vorig jaar namen 820 personen deel aan de toch wei interessante Beeldenmars. Burgemeester, mr. J. Heusdens heeft vanmorgen de zilveren ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer P. J. de Bie. die veertig jaar geleden in. dienst trad van'het Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" N.V. De plechtigheid vond plaats in het restaurant „Vulcaanhaven" van het bedrijf aan de Schiedamseweg in tegenwoordigheid van directieleden van H.V.O. en van mevrouw De Bie met haar dochter en zoon. Op 22-jarige leeftijd trad de heer De Gehuwd: Comelis Willem Klos, 23 jr. en Trijntje Korpershoek, 22 jr; Comelis Maat 22 jr. en Josephine van Eek, 20 jr. Geboren: Edwin, z.v. W. Don ert'M. Sluij- ter, Gijsbrecht van Amstelstraat 220: Al- fonsus Jacobus,- z.v, J. H. van den Engel eii"E. J. van der Helm. Woudweg 8: Cor nells Jozef Maria, z.v. F.. T. jVL. Lubrecht en M. H. van der Vecht Markgraaflaan 109; Conny, d.v. P. Batenburg en A. de Wit. Dr. Wiardl Beekmansingel 311: Petro- nella, d.v. H. Waardenburg en P. Boks- man, Petunia straat 20b: Marcel Robert, z.v. R. A. Raas veld t en G. P. M. Fleuren, Sperwerlaan 593: Maria Bardma Christina, d.v. T. J. Bvugmans en J, A. C. M. Wen- tiekes. Datheenstraaf 33. Overleden: Roman Gomez Delgado, oud 25 jaar, Schiedam, Hogenbamveg 21b, Bij de voetbalvereniging H.V.O. wordt volgende week de training van alle elftal len hervat. De senioren worden iedere woensdag verwacht, de junioren telkens op donderdag en de pupillen worden dins dags in de gelegenheid gesteld zich wat los te lopen en een balletje te rappen. Er word: steeds om zeven uur begonnen. Bie als chef-elektricien in dienst bij de af deling Havenbedrijf van H.V.O. in welke afdeling hij 26 jaar werkzaam was. In 195! ging de heer De Bie (administratief} in dezelfde functie over naar de afdeling Fabriek. Echter b'eef hij toen tevens chef elektricien in de afdeling Havenbedrijf. De jubilaris vervult de functie van chef- elektricien met een buitengewoon goede vakkennis. Alle storingen op elektriciteits- gebied 20a Is elektrische kranen, laadbrug- gen, machines enz. worden door hem op de meest deskundige wijze opgeheven. Bo vendien heeft de heer De Bie zich doen kennen als een bijzonder prettig en vrien delijk mens waarmee men heel prettig samenwerkt, zowel als chef als collega. Van de door de stichting Jeugd Voor- ne-Putten-Rozenburg georganiseerde zo merkampen te Halsteren, wordt door de jeugd van Simonshaven dankbaar ge bruik gemaakt. In samenwerking met de plaatselijke CJV gaan A. Poldervaart en mejuffrouw M. Moree met deze kampen mee en blijven gedurende de weken dat de jeugd van Simonshaven op het kamp terrein vertoeft, daar aanwezig. Alleen komen zij even mee terug om de nieuwe kampeerders op te halen en zij die bun kampweek er op hebben zitten weer thuis te bezorgen. In verband met de vakantie zal er in de eerstvolgende twee weken door de bur gemeester geen wekelijks spreekuur te Si monshaven worden gehouden. Feest in de klaverjaswereld. Op vrijdag 6 augustus a.s. is het 40 jaar geleden dat de voorzitter der klaverjasvereniging, dhr. A. Kranendonk, met mejuffr. Chr. Her re - wijer te Geervliet in bet huwelijk trad. Aangezien de heer Kranendonk al jaren achtereen, de functie van voorzitter van VOG bekleedt, twijfelen we niet of de vele leden der klaverjasvereniging zullen deze dag voor hun voorzitter niet ongemerkt voorbij laten gaan. SLIKKERVEER Ds. W, van der Meta len zal zondagmiddag 15 augustus a.s. af scheid nemen van de Gereformeerde Kerk van Slikkerveer in de burgerlijke gemeen te Ridderkerk en de week daarop, n.l. zon dagmiddag 22 augustus a.s. om vijf uur in de KruiSheuvelkerk aan de Burg, Roering- laan, na vooraf in de morgendienst in de Damlaankerk aan de Damlaan te zijn be vestigd door zijn broer ds. C. J. van der Meulen uit Tiel. intrede doen als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Leidschendam, waar hij beroepen is in de vakature van de tweede, nieuw gestichte predikantsplaats. VFJLINGBERICHTEN ST ANNALANÜ, 4 aug, Dort gewone: 2Ö-10-24.90. bonken 14.20-14.60, drie!. 14.50, kriel 19.50; eigenheimrs: gewone 19.10-24; bintjes gewone lij.80-22.80, bonken 2'.30; gem. prijs per JoO kg, aanvoer 255 tor. OUDENBOSCH. 4 aug. Stoktros 1.02—1.38, dubbele bonen 64Ui; prelude 56—63. nfw. 3S; aardappelen grote fl—17, drielingen 5—6, kriel 7. bonken I»—23; waspeen U 13—13- sla II 15—18; savoy enkooi 2.446; rode kool 30—45; bloemkool A II 64—70. B 62. C 20. afw. 1541; rabarber 18; erwten afw. 20; tuinbonen 24—35- tomaien A I 36—40, All 30—32. Bil 30<0; prei i 49—62; uien 28, meloenen 90, komkommer 16—35; Yellow II 70-75 61—67. 65-70 43—62, 60-G5 3714. 55-00 2038. 30-35 16—17; stark earliest I 65-70 08. 60 65 62, 35-60 37. in 29: rode bessen II 5878. kruisbessen II 17; frambozen II 29: fabrieksprijzen: frambozen 1.07—l.IJ afw 84; rocle bessen 59, afw. 42. FIJNAART, 4 aug. Yellow Transparant I 55-69 25—-36. 60-63 il—57, 65-70 50—68, 70-75 <7, 7S-80 72'81. 80-85 79; stark earliest I 55-Sn Slj-45. 60-63 43—67. 75-70 59—81. 70-75 7295. 75-80 8091; dubbele stamprincesscn «8—72; wemelingen drielingen 4—10.40, groten 15.30—20,60, bonken 18.20—18.90; tl oré drielingen 4—5.20. groten 18,80—24.70. bonken 18.30—18.40; bintjes drielingen 2 50—5. groten 13—18.10, bon ken 20.2021.60; eigenheimers drielingen 4.50— Ij.20, groten 17.99—23,70. TJIOLENT. 4 augustus. Bintjes bonken 7.20-7.90, gewone 16,70-19.50. pofers 5.70- dor* bonken 15.70. gewone 39.20. poters 13.80; «#r«te- lingen ll.2o-15.7u poters 13.80; eigenheimers bonken 3780. gewone 17-17.20. poters 35- BERGEN OP ZOOM, 4 augustus. Dubbele bonen I 80-88: dubbele bonen II 70-77: rode bessen I 65; zwarte bessen I 70. In de tweede serie finishte de als kam pioene gedoodverfde Toti Heukels ver voor de anderen uit als eerste in. 1.15.4. Maar na. een te langzame eerste 50 meter in 37 se conden slaagde Cora erin in 1.19,1 als twee de aan te tikken, waarmee ze haar- beste persoonlijks prestatie met 1/10 seconde verbeterde. Met deze tijd klasseerde zij zich air. zesde in de finale. Gelet op deze tijden rit er voor Cora in -de zaterdagmid dag te verzwemmen finale niet meer dan een zesde plaats in. Maar als ze wat minder angst toont vcor de reputatie van haar tegenstanders uit onze nationale jeugd ploeg. moet ze verder kunnen komen, om dat de afgelopen week bij de training op ruim L.17.- kwam. Alle leden van de VZC-ploeg zijn in de dicht bij het fraaie nieuwe zwembad ge legen nieuwe wijk Angerslo bij particulie ren ondergebracht en hébben het. naar zij eenstemmig verklaarden, uitstekend getrof fen. Tal van andere verenigingen kampe ren in bungalow- en legertenten op cle grote camping in de bosrijke omgeving van het zwembad. Vanmorgen om 9 uur waren Jaap en Jopie Pl-oeg met hun pupillen voor een- lichte training in het zwembad alweer aanwezig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1