JIOTTERDAMSCH MElISBLiffl PW Eurobal 1965 werd hete avond met record aantal bezoekers Nationaal waterkaiip enorme belevenis voor waterscouts „Spijkenisse" met 6-2 onder de voet gelopen PPSC op dreef tegen topploeg CW (5-4) Grote drukte op kermis Grote DST-groep wandelde in de Jengdvierdaagse Dodelijk ongeval in de Groenelaan BURGEMEESTER ROELFSEMA ZAG SLAPERIG SVV KLACHTEN boze kostganger haalt Toren beklimmen is de moeite waard DUEL TEGEN DE ZAANSTREEK 0-0 250 BOTEN MET 1500 KOPPEN AT O AAR ANNËË& VERJONGD BRIELS ELFTAL EEN SUCCES Bromfietser verdronken Excelsior-jnnioren terug uit KNVB jeugdkamp Excelsiomicinvs Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVBT 3 - lEtEFOON 263091 over bezorging Schiedam: van 18,3013.30 uur en 's zaterdags van 4—6 uur Teief. 263857, Parkweg IBS De Jongeren van Schiedam en daarbuiten, hebben behoefte aan dansen. Dat bleek za terdagavond toen in Musis Sacrum het met veel tam tam aangekondigde Eurobal 1965 plaats vond. Meer dan 700 jongeren met daarbij tal van genodigden hadden er graag een avondje hitte voor over. Burge meester H. Roelfsema was met zijn echt genote de er gast op dit EurobaL Verder waren nog aanwezig wethouder M. J. M. van. Kinderen, de commissaris van politie de heer K. Rijpma, alsmede de voorzitter van de Schiedamse Gemeen schap de heer E. A. Leen dort 3 en natuur lijk de jongeren uit Esslingen en. Neath die met hun jeugdige Nederlandse gastheren allereerst werden ontvangen in. het zaaltje „De Bron". Daar werd de komst van. de burgemeester afgewacht, die op vrij origi nele wijze dit Eurobal opende. Met hulp van twee leden van de schietvereniging schoot hij een grote ballon, kapot, waar door er een grote hoeveelheid- confetti op de grond terecht kwam. Daarna bliezen enkele herauten enkele schetterende deu nen en het gehos kon beginnen. Voor het kapotschieten van de ballon werden alle deelnemers aan de jeugduit wisseling op het toneel geroepen en zij werden daar allereerst toegesproken door 'de voorzitter van het organisatiecomité Eu robal 1965 Fred Samwell. Verder wendde hij zich tot burgemeester Roetfsema die hij een vaantje in dé Schiedamse kleuren met als opschrift „Eurobal 1985 Schiedam" 'overhandigde. Dit zelfde vaantje was er ook voor de jeugdige inwoners van Neath en Esslingen, maar zij kregen het vaantje uit handen van burgemeester RoeHsema. Schiedams burgemeester wees hierbij nog op het belang van een jeugduitwisseling. Als hoofd van bet gemeentebestuur vond hij het prettig dat ook Schiedam hieraan meedoet en heette alle jongelui hartelijk welkom in Schiedam, Hierna sprak de En gelse leider mr. Lees van de prettige ont vangst die zijn pupillen de afgelopen week in Schiedam hebben gehad. De leider uit Esslingen Gottfriedt Reichert deed het op z'n Europees. Hij sprak eerst enkele vrien delijke woorden in het Engels, ging vervol gens over In het "Duits en besloot zijn toe- «praak in gebrekkig Nederlands. Voor mevr. Roelfsema was er geen De wandelsportverenigïng ,.De Sehie- d-irp^e Tippelaars" heeft verleden week meegelopen in de jeugdvierdaagse te Den Helder, waaraan naast Schiedam, ook nog wandelaars uit Beverwijk, Leeuwarden, Nijmegen, Schaesberg en Den Helder aan wezig waren. De Schiedamse afvaardiging bestond uit 56 wandelaars verdeeld over drie groepen. Nadat maandag de leiders door het ge meentebestuur waren ontvangen, volgde 's avonds de vlaggenparade. De par cour sen, die elke dag 15 km lang waren, voerden o.m. door de duinen en langs het strand. Ook werd nog een rond vaart gemaakt door de marinehaven, waarna een bezoek aan de ..Karei Door man" volgde. Bij de feestelijke intocht op vrijdagmiddag telde DST geen. uitvallers zodat de jeugdige Tippelaars(sters) met bloemen getooid aan de finish terugkeer- Elke avond werden de jongens en meis jes bezig gehouden met filmvoorstellingen Of het optreden van een muzikale groep. SLAGADER OPEN Met Zijn Mote vuist sloeg de 51-jarige K H uit het Nieuwslicht vier ruiten in toen hij de deur van zijn kosthuis geslo ten vond. Zijn kostjuflrotra' had deze voor zijn neuf dichtgedaan toen ze hero zater dagavond met wat onzekere tred zag thuiskomen. Hij kreeg vele KUjwenden aan handen en armen en daarbij ook een slag aderlijke bloeding aan de rechter boven arm Buren hebben de arm afgebonden en daarna is hij per politiewagen near het gem ziekenhuis gebracht. Nadat hq daar verhonden was. heeft de politie hem ter kalmering meegenomen naar het bureau. CHINEES OP ééN SCHOEN NAAR ZIJN BOOT Een Chinese zeeman die op twee schoe nen in Schiedam ging passagieren, trok onder het genot van een borrel ineen café aan het Rubensplem deze schoenen uit. Kennelijk knelden ze hem en wilde Ju] zich ontspannen aan het genot van zijn cosumptie overgeven. Vrienden hebb";!l hem een poets willen hakken en toen hu liet caté wilde verlaten, kon hij nog maar één schoen terugvinden. Daar wond de Chinese zeeman zich zo over op dat hij met zijn overgebleven schoen een mt ka pot sloeg. Hij heeft de schade «1IV I» taald, maar is door de politie, strorapeti.net op één schoen en een sok naar de boot gebracht, de Credo die bij een der -„Ine- damse bedrijven gemeerd lag. Esperanto-agepdo Merkredon, la llan de aü gusto. Ankoraii estos "w^P"0 tarnen en Lekstraat 109 b eble iti hejme. Op het JEurobai was het even Sinter klaas voor de deelnemers aan de interna tionale jeugduitwisseling met Neath en Esslingen. Zij kregen uit handen van bur gemeester H. Roelfsema een vaantje aan geboden, vaantje; zij kreeg uit handen van de elf jarige Joke Rosman gekleed in balletkle- ding en leerlinge van de balletschool Toos- je Baïm een grote bloemenplaat. Na "het officiële gedeelte kon dan het feestgewoel beginnen. ïn de grote zaal stond een le vensgroot draaiorgel opgesteld dat prak tisch niet de kans kreeg zijn oud. Holland se melodieën ten gehore te brengen. TWtSTHAL De bovenzaal van Musis Sacrum was tot twisthal gebombardeerd en met veel ge dreun namen de tieners bezit van deze zaal. Het organisatiecomité Eurobal 1965 ging kennelijk van de gedachte uit hoe meer zieltjes hoe meer ^vreugd en dit heeft zich gedurende het verdere verloop van de avond gewroken. Ruim 700 man in het zalencomplex Musis Sacrum is veel te veel van het goede. Op de Groenelaan in Schiedamheeft zich in de nacht van zaterdag op zondag om tien minuten voor één een ongeval voorgedaan waarbij de 20-jarige A. van der Drift uit de Groenelaan dodelijk wérd gewond. Hij reed door onbekende oorzaak met zijn bromfiets links van de weg en bemerkte niet dat er een auto uit tegen overgestelde richting kwam. Deze kon hem niet meer ontwijken en schepte dé jongeman frontaal. Tijdens vervoer naar het gemeenteziekenhuis is hij overleden. Het beklimmen van de toren van de Grote Kerk blijkt ook dit jaar weer de moeite waard te zijn. Niet alleen was de deelname hiervoor zaterdagmiddag vrij groot, bovendien hebben de vooral jeug- dige „trappenlopers" weer eec prachtig uitzicht op Schiedam gehad, waarbij zij weer de nodige initialen hebben aange bracht in het trappenhuis en op de daken van de toren. Het krioelt op sommige plaatsen van de namen, die met een scherp voorwerp in hout of steen ge krast zijn, waarbij de meesten ook maar het jaartal of zelfs de juiste datum hebben gegraveerd. Opvallend was, dat door de vele nieuw bouw er steeds minder groen" Is 'te zien vanaf de toren. De kermis was niet alleen te zien, maar ook te horen, ter wijl het kindertreintje eveneens rijdend te zien is vanaf de grote hoogte waar men eerst komt na een „wandeling" over tweehonderd treden. Iedere dag' is er gelegenheid de toren te beklimmen. Het is de moeite van het' beklimmen waard, al moet men zijn zondagse pakje wel thuislaten.... Burgemeester H. Roelfsema heeft gis termiddag voor het eerst kennis gemaakt met het Schiedamse betaalde voetbal. Vergezeld van zijn H-jarige zoon Jan Herman bezocht hij de wedstrijd SVV Zaanstreek die in het sportpark Harga werd gespeeld 4er voorbereiding van de □aderende competitie. Schiedams burgemeester had. van het SW bestuur een vriendelijke uitnodiging gekregen om deze wedstrijd te bezoeken. Vergezeld van voorzitter Maarten Eising en secretaris Cor de Vries besteeg hij hoopvol de pas geverfde overdekte tribu ne. Of hij even hoopvol weer afdaalde moet worden betwijfeld. Wat beide ploe gen op de grasmat lieten zien was als be taald voetbal bepaald pover. SCHEDAM De Schiedamse Water- scouts hebben met hun. vloot en 18 man schappen deel genomen aan het Natio nale Waterkamp, dat van 2B juli tot en met 4 augustus in Nieuwkoop is gehou den. Hier voerde Schout-bij-nacht Goos- sens een volle week het bevel over een vloot van zo tussen dc 200 en 200 vaar tuigjes van alle types, waarmee m ons land de scouts hun verkennerspeï te water spelen. De totale bemanning be stond. nit 1500 jongens en meisjes, die voor die dagen in een enorm tentenkamp waren ondergebracht. De Schiedamse groep stond onder leiding van stuurman MAANDAG 9 AUGUSTUS Broersvest wan 14-24 uur kermis. Grote E«rk: Torenbeklinunen. FILMS Passage Theater; „De onoverwinnelijke zeven", 14 jaar: dag. 2 en 8-15 uur. Mcnopole Theater: „De terugkeer v»n Lcmxny Caution". 14 jaar; dag- 2 en 8 uur. (Heden avond gesloten)- EXPOSITIE» Galerie Wegman: Werken uit etsen collectie apotheek Jansen, Swammerdamslngél 41. tel. 2M9A7- MEVR. J. C. VAN VOER KOM OVERLEDEN SCHIEDAM, In het ziekenhuis, waar zij wegens oververmoeidheid was opgenomen is zondagmorgen, overle den mevr. J. C: van Woerwom-Wittö, die jarenlang Ht het Schiedamse le ven een bijzonder actieve rol heeft ge speeld, Zij heeft sedert 1945 meege werkt' aan de organisatie van een groot aantal collectes, o.a. voor de EHBO, de Zuigelingenzorg en de Kruisverenigingen- Zij was secretaj resse van het Centrale Vrouwencomité en van. de Vrouwengroep^ van de PvdA. Bovendien speelde zij eert ac tieve rol bij de telkens terugkerende activiteiten van het Koningin Wilhel- minafonds, de Sakor. de Vakantiebe steding, Humatitas, Hulp aan Hongaar se Vluchtelingen, het Internationale Hulpwerk, de Huishouclvoorlicbting etc. In het kort, er kan nauwelijks iets ïn Schiedam, wolden ondernomen, waarbij de vrouw of het huisgezin betrokken was, of mevr. Van Woer- kom zette er haar krachtige sociale gevoelens als stuwkracht achter. Deze sociale bewogenheid, die haar met haar schijnbaar nog al frêle lichame lijke gezondheid maakte tot een der hardstwerkende vrouwen in de Schie damse gemeenschap en. tot een der meest gewaardeerde tevens, werd eind augustus 1964 door de Schiedamse Ge meenschap erkend met de verlening van de SG-Erepenning, waarmee mevr. Van Woerkom. de eerste dame werd aan wie deze medaille is toege kend, Tekenend voor haar instelling ■waren de woorden, die zij sprak na de overhandiging van de onderschei ding: „Ik heb het werk nooit gezocht, Het kwam vanzelf naar me toe. Socia le bewogenheid acht ik meer dan ooit nodig in een wereld, die zoals deze steeds gecomp,.ceerder wordt. Ik heb er geen vermoeden van gehad dat mijn werk nog eens met deze SG-perming zou worden gewaardeerdMevr. Van Woerkom zal woensdag om half twee op de openbare begraafplaats ter aarde worden besteld. Elffers en hoewel het weer af en toe te wensen overliet, beleefden onze stad genoten daar in Nienwkoop heerlijke en voor hen onvergetelijke dagen, "Een laaiend enthousiasme bij alle deel nemers en een uitstekende organisatie legden hiervoor de grondslag, zo zei stuurman Dick v.d. Lugt van de Schie damse Waterscouts, die ons het een en ander van zijn ervaringen vertelde. Maan dagmorgen 26 juli vertrokken wij met het vlaggeschip „Zeven Provinciën" en met drie Sterns van het oude Hoofd, nagewuifd door ouders en familieleden. Waar wij op het grote water een sleepje konder» krijgen werd daarvan dankbaar gebruik, gemaakt en verder was het roeien geblazen of waar dit mogelijk was moest „gejaagd" worden, d.w.z. vanaf de wal moesten we de scheepjes aan een lijn voorttrekken. Op deze wijze bereikten we Leiderdorp, waar in ten ten werd overnacht, Dinsdagavond arriveerde de Schiedamse vloot in Nieuwkoop waar in kampvak 939 het bivak werd opgeslagen (in to taal zes tenten). In een fouragecentrum. waarbij de Nïeuwkoopse middenstand was ingeschakeld, was leeftocht verkrijg baar. Dit was één van de weinige cen traal geregelde activiteiten, nodig gezien de omvang van het kamp en bovendien was het onmogelijk om met een derge lijke vloot te manoeuvreren, nu men wegens het groot aantal zeilen het water van de plassen bijna niet meer zag. Voor een zeilwedstrijd, 'waaraan door 125 boten \verd deelgenomen, verschenen die van de Schiedamse scouts te laat aan de start, wat een diskwalificatie tot gevolg had. Heel wat beter ging het bij de wedstrijd voor tweemasters, waar voor de Schiedammers met hun „Zeven Provinciën" nu tijdig van start gingen. Van de twintig deelnemers eindigden zij op de vierde plaats. Zowel Zaanstreek als SW waren kenne lijk nog vcetbalmoe; aanvallend kwam er helemaal niets van terecht hetgeen een 0—-0 eindstand ten gevolg had. Beide doel mannen Jan van der Velden van SVV en Dick Schouten van Zaanstreek ijverden met elkaar om de schoonheidsprijs. De eoe stijlvolle duik na de andere gaf deze Wedstrijd als kijkspel tenminste nog enig cachet. SW had twee nieuwe aanwinsten opgesteld. De ex ADO speler Kleindijk haalde als rechtsachter ruim-voldoende- Dat deed de van Excelsior Rotterdam overgenomen linksbuiten Corpsleïjn niet. Hij moest schijnbaar nog aan zijn, nieuwe vereniging wennen. Overigens verdedi gend klopte het wel bij SW, Aanvoerder stopperspil Giaudemans en doelman Van der Velden zijn verdedigend de motoren waar alles om draait. Jammer dat'links achter Schenk -zich. steeds aan veel te hard spel overgeeft; hij heeft'dat bepaald niet nodig. Oosterholt is als rechtsbinnen de man die het hardste schiet in de voor hoede, Enkele malen stelde hij de Zaan streek doelman Schouten op de proef, maar die bewees dat hij uit bet goede keepershout is gesneden. Dat was ook -iet geval met de SW doelman Jan v.d., Vel den zoals hij een onverwacht schot van,de Zaanstreek linksbinnen Sandor Popovic stopte was meesterlijk. Deze ex-Sparta speler maakte zijn debuut bij Zaanstreek en werkte bijzonder hard, maar had met zijn schoten geen geluk. De uit Amster dam afkomstige scheidsrechter Koppe was deze. middag bepaald niet in vorm, terwijl met name de voorhoede van SW een slaperige indruk maakte. DEN BRIEL, 9 aug. Voetballend Den Br iel heeft het aangedurfd om het eerste elftal van „Wit-Rood-Wil" voor de helft ra. dicaal te vernieuwen met jonge krachten- Zaterdagavond zou het worden bewezen en de uitslag van deze wedstrijd tegen het sterke „Spijkenisse" liegt er niet om. Met een 6—2 nederlaag werd „Spijkenisse" naar huis gestuurd! Na de degradatie van de Brielse voetbal-, Iers, vorig seizoen naar de le klasse RVB moest er iets gebeuren, dit „iets" werd een. radicale verandering in de opstelling van het elftal, dat als volgt werd samen gesteld;, doel Man in 't Veld, achter N. Heijmans en Langedoen. beiden nieuw; midden B. Both, Joh. Kamies en H. Mos- terdijk (nieuw)voor J. Geldhof (nieuw), L. van Pelt, Broekhuizen (Xerxes) D. Luijendijk en H. van Halen. BrieUe's nieuwe aanwinst is Xerxes, der. de elftal speler 3. Broekhuizen die zater dag zeker voldeed, ook al moest hij zich. in, de tweede helft laten vervangen door F. Versluis wegens een minor-blessure. Wit-Rood-Wit" begon met een offensief kennelijk met do opdracht de sterke te genstander te overrompelen. Dat lukte maar gedeeltelijk want „Spijkenisse" had zijn beste krachten naar BrieUe's Sport park „Noord-Meeuwenoord" gestuurd. Na 10 minuten spelen was het al raak. Bij een. WBW in de SpÜkexussè. aanval tegen Brielse aanval lustte Broekhuizen e«j» schot op het doel dat via een Spijkenisser* verdediger roos trof 10. Dick Luijendijk scoorde vijf minuten ia- ter een pracht doelpunt 2—0. Maar „Spij. kenisse" kwam terug en na goed combine ren werd met een fraai doelpunt ep een strafschop de balans in evenwicht ge bracht. Mét deze 2—2 stand brak de rust' aan. De tweede helft, was voor ./Wit-Rood- Wit" met werkelijk goed opgezette aanval»; ten. Deze werden viermaal afgerond met fraaie doelpunten achtereenvolgens vaa, Van Hazen en Luijendijk, beiden scoor den twee maal. Gezien de verrichtingen, van BrieUe's nieuwe elftal is er alle reden voor optimisme voor het komende seizoen voor de Watergeuzen. De. vijftigjarige heer J.. Koene oit Achthuizen, is zaterdagnamiddag op de Provinciale weg tussen Achthuizen en Oude Tonge met zijn bromfiets In eean sloot geraakt en vedronken. Vermoedelijk is de bromfiets in aanraking gekomen met een bermpaaltje. HBSS en PPSC zijn de oefenwedstrijden ter voorbereiding van het nieuwe seizoen goed begonnen. HBSS versloeg een SW- coni bins tie met 20 en PPSC presteerde bet om met 54 van de amateur eerste klasscr CVV nit Rotterdam-Charlois te winnen. HBSSSW-combïnatie begon Ir» een hoog tempo, maar na een kwartier daalde OVDERDAG Vorige week kwamen de ouders var» de deelnemers op bezoek. Dit betekende voor het Schiedamse kamp de verzorging van 24 gasten. Als passagiers maakten 2ïj het „Admiraalzeilen" mee en tevens de doop van de nieuwelingen door Nep- tunos en zijn trawanten i-erricht. Volgens zeevaart-traditie werden de jongens Inge zeept en geschoren, kregen thee, getrok ken van zeegras te drinken om tenslotte over boord gejonast te worden. Vooral de twee eerste kampdagen be zorgde de zware regenval veel water overlast. Tenten moesten verzet worden, maar alle ellende werd manmoedig ge dragen. Vorige week donderdag aanvaard de de Schiedamse vloot de thuisreis. Een voorspoedige, want het gelukte enke le „sleepjes" te krijgen, zodat de tocht in één dag kon 'worden gemaakt. „Vol gend jaar gaan we weer", zo zeggen de waterscouts nu reeds, want de jongelui hebben ervaren dat het hier gaat om een gebeurtenis, waarbij een jongen die an water houdt, niet mag ontbreken. Schiedam heeft zaterdagmiddag bezit genomen van de kermis. Al van het eerste moment van de opening af, was het bijzonder druk op het parkeerterrein aar» de Broersvest. dat zodanig, dat verder van een tamme strijd gesproken kan worden. Een voorzet van de we-SW'er Coreau werd doop Leeuwang in een doelpunt omgezet (1—6) en een kwartier voor het einde herhaalde dit zich (2—0). Dat PfSC tegen hoger geklasseerds clubs tot goede prestaties, kan komen, heb ben zij tegen CW bewezen. Lodi Kalden had al spoedig de juists richting te pakkea (1—fl), waarna Gerrit Boertje het tweede doelpunt op zijn. naam bracht. Met prfoa spel Jcwam PPSC tot juiste combinaties. Piet van Veen scoorde 30 en 40, waar na CW de eer kon redden. Tr. dc tweede helft schoot Lodi Kalden eerst nog 51 in, waarna CW nog t<r. 54 kon inlopen. PPSC had bei tempo la ten vieren, maar gaf de winst toch niet meer uit handen. Op woensdag 18 augus tus speels PPSC een oefenwedstrijd tegea Hermes DVS 2 op het HDVS-tcrrein. Zaterdagmorgen kwamen om half twaalf 25 Exceisiocjunioren in Maassluis terug, na 6 dagen te hebben doorgebracht in het K.N.V.B.-jeugdkamp te Otterloo. De jon gelui hadden prachtig weer gehad en vol op genoten van de natuur on de sport. u« voorzitter van. Excelsior M., de heer P. v. Dijk heette hen hartelijk welkom «a dankte hool.'dleider, de heer I Boender en de leiders de heren J. v. d. End, A. Hart, J. v. d. Meer en A. Broekhart harte lijk voor de goede 2orgen aan de jongend besteed en de ouders voor het gestelde vertrouwen. Koewei cc presaties op de voetbalvelden succesvol waren, hetgeen maar bijzaak was, kwamen zij toch in het bezit van de Algemene Sportprijs, r. 1. taan, welke aiet naar Maassluis were mee gebracht, maar in Otterloo nog genuttigd werd. Zaterdag a.s. start Excelsior 1 en 2 <5« oefenwedstrijden tegen Loosduinen 1 ec De wedstrijden worden gespeeld in Dijkpolder en vangen aan om 4 uur. Wij zijn benieuwd hoe ce elftallen in het va.- zullen komen. Het is zeker dat zowel 2e als het 2e met nieuwe spelers zullen verschijnen, hetgeen de aantrekkelijkheid verhoogd. Het komt er op aan, dat nu elk« speler die wordt opgesteld, zowel in bet 2« als 2e zal moeten vechten voor een plaats in het elftal, onder hel kritische oog vzd de trainer, de heer Schop en de Techntsd* commissie. Vofidselrsmisoenerinf ln India. Wegens*** groeiend tekort aan voedsel zat in zeven grow steden in India röst en meel worden gerant: soeneerd. In Calcutta was dit reeds het gBW Enige tijd later komen alle,steden met n*® dan drieduizend inwoners aan de beurt. (fU'J ROTTEKDAMSCH KIEUWSBLAD MAANDAG 9 AUGUSTUS 1S65

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2