wmm NIEUWSBLAD ra PW raïWi JOBS BEZORGEKSTE» Uitwisseliogsjeugd bracht bezoek aan de Euromast Jonge gasten léggen zelf avondcontact HERKUSTE «II MOLIÈRES Zonnige zeepkistenrace trok veel jeugdige toeschouwers BLMMMZM SCHILDER RQÏTERDAWH MUD VLAMDIIGEN KLACHTEN In vertrouwde handen - Jarig jurylid Agenda Nieuwe klante n voor Ui ELKE DAG VERSE BLOEMEN 20,per Harry v. d. Ber toernooi Piet Heijster won Nieuwelingenrit Uit het politierapport Voetbalcompetitie weldra van start SG-VJTWJSSELING: Burgerlijke stam! Afwisselend programma voor de KNMTP AT C) AAR ANNËER mannenwerk in de buitenlucht dat heeft Werkspoor voor u EXTRA POPULAIRE BROMFIETS ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 10 AUGUSTUS 1965 HooftJagentsehap en Redactie; VLAARDÏNGEN, Sm. Hovensïr. 1»W. 3229 Redactie; TeL 5452 over bezorging: Vlaardingen; 18.30 tot 19.30 uur; Insukndesïngel 33 - Telefoon 6637 In tegenstelling tot vorig Jaar, toen het bakstenen regende, werd de gisteren door het vakanticeomifé georganiseerde zeep kistenrace door stralend weer begunstigd. Daardoor werd dit spectaculaire kinder, evenement in alle opzichten een groot suc ces, Want Louis van Zanten heeft al zove le malen als organisator hiervan met het bijltje gehakt en getoond hiervoor bij zonder geknipt te zijn, dat een prettig en vlot verloop bij voorbaat was verzekerd. Het zonnige weer had de belangstellenden bij drommen ö3ar het strijdtoneel gelokt, waarvoor traditiegetrouw de sterk hel, lende Voorstraat was gekozen. Zon, veel 'pnbllek en Louis van Zanten als geestdrif tig leider en animator, zij vormden de hoofdingrediënten, waardoor deze race werd gekenmerkt. Het feestelijk karakter werd nog ver hoogd door de verjaardag van mej, G. D. tTrüus) Sparrebcom, die mot de heer A. de Graaf als jurylid fungeerde. En deze zo geziene maatschappelijk werkster van het Kerkelijk Sociaal Bureau van de Hervorm de Gemeente, werd daarvoor natuurlijk in de bloemetjes gezet. Hans van Rijswijk mocht, als winnaar van de zeepkistenrace, WOENSDAG Poort Delta Chemie. 2 uur: Tweede excursie r.aar Delta-Chemie, Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: De Harlekino-to- neeJgroep met de jeugdvoorstelling: Hop- faldert». straatmuzikant. Stadhuis. 19.30—2! uur: Tweede rondleiding door het stadhuis. Luxor Theater: 2.3Q uur: De mislukte bank roof (alle leeft.)20 uur: Do dood speelt mee (13 jaar). Stadsgehoorzaal, 20 uur: Itma Ia Douce. DONDERDAG Winkelpein Fronicnade-West Florls ds Vijfde- laan: Westwijk-kinderfeest. 10—-12 uur kin derspelen voor kleuters: 14—16.30 uur: kin derspelen voor de jeugd 6—14 jaar. poort Delta Chemie, 14 uur» Laatste excursie Delta Chemie. Stadsgehoorzaal, 20 uur: Vlubber vliegt weer (alle leeft.). 11 augustus Wassende maan Zon op 5.1? uur ondei 20.1* uur Maan op 2y;>7 uur, onder 3.43 uur 8 Zoals dat ook in öe echte rncewed- s trij den geschiedt mocht Hans van Rijswijk als winnaar van de zeepkisten race zïjit ererondje rijden. haar de ruiker anjers overhandigen. Hans zelf werd de grote bloemenkrans om de hals gehangen, tvelke de heer Van der Vel den van de gemeentelijks plantsoenen dienst voor de winnaar had gemaakt. Van de stroom van prijzen kreeg Kans behalve de ƒ5,- van het Vakantiecomité, ook nog eens ƒ5,-, beschikbaar gesteld door het Van Hoogendorpnieuws. Maar daarvoor had Hans zich in zijn zeepkist ook de snelste van de 46 deelnemers getoond. Zo succesvol als deze zeepkistenrace voor Hans was, zo ongelukkig verliep de ze voor het 5-jarige kereltje Willem van Wijk, die tot 5 maal toe van zyn zeepkist duikelde en daarvoor als troostprijs een i groot tablet chocolade in ontvangst mocht nemen. Be andere prijs van ƒ5.- van het Van Hagendorpnieuws viel Joop van der VVindt als winnaar van de verliezersronde (en deel. Voor hem kwam daar nog een prijs van ƒ4.- van het Vakantiecomité bo venop. Bij' Dirk van der Zwan thuis zul len ze van de ijstaart hebben gesmuld, waarmee hij als 2e prijswinnaar werd ver rast. boven de prijs van ƒ4,- van het Va kantiecomité. Frans Verbrtïgge mocht als 2e prijswin naar van de verliezersronde een prijs van 4.- en oen badhanddoek mee naar huis nemen. Gerard Huis in 't Veld sleepte do gulden voor de extra snelheicJsprijs in de wacht en Frans Chodzynski en Sjaak Roodenburg werden in de vorm van een troostprijs met dit bedrag verblijd. Dat was eveneens het geval met Mari Schenkel en Laurons van Dorp. die op de 7e prijs winnaar in de winnaarsperiodc volgden. Wim Tijl 3.50). Freddy Burger (ƒ3.-), Pim de Bruin 2.50), Pieter Msikus 2.-) en Mari va» Dam (ƒ1.50) bezetten de 3e Un. de 7e plaats in de winnaarsremde; Jos Knoester (ƒ2.50). Kees Aalöers (ƒ2.-), Wim de Boer (ƒ1.75) en Hans Aalbcrsbcrg (ƒ1.50) de 3e t,m. 6e plaats in de verlie zer sronde. Voorts sleepte Hans van Rijswijk een prijs van ƒ2.30 in de wacht voor de best verzorgde racewagen, in welke categorie een prijs van ƒ2.- werd toegekend aan Bins de Bruïjn als 2e prijswinnaar. De racebaan was afgezet met stalen draadhekken en de baan werd bovendien vrijgehouden door een legertje discipelen van politiccommissaris dr. C. N. Peyster. Overal zijn er mensen die TJw klant zouden zijn. als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen, die zoiets nodig hebben, dat XI die voor treffelijk kunt leveren? U zegt nee? Maar dan mist vele. vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. de kunt U niet missen geert dag! Uw advertentie in de dagbladen, die doet het 'm! Daarmee Iaat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik van! ert niet duur WE5THAVENPLAATS 33 - TEL. 2472 Het ROTTEKDAMSCH NIEUWS BLAD heeft plaats voor een aktieve Bijverdienste 15,- week. Aanmelden tussen 9 en 17 uur, Smalle Havenstraat 1 t/o de Vis- bank ot telef. 3229. CV Zaterdag is het Zwaluweiisportpark het strijdtoneel van het toernooi om de Harry van den Berg-wisseiprijs. De 6 deelnemen de verenigingen zijn in twee afdelingen ondergebracht. In de A-grcep: Excelsior R,, Portuna en Zwart Wit; in de B-groep Quick Boys, SW en Zwaluwen. Het wedstrijdprogramma luidt: li uur: veld I Fortuna-Zwarl "Wit*, veld 2: Quick Boys-SW. r 11.50: veld 1; Quick Boys-SVV; veld 2' Fortupa-Excelsior. 12.40: veld 1: Excelsior-Zwart Wit; veld 2: SW-Zwaluwen. Ha een lunchpauze begint 's middags uur de finalestrijd. Direct na afloop zal de weduwe van Harry van den Berg, mevr, C. M. v.d. Berg-Akker man de wisselpnjs uitreiken. De finalisten wordt half vier een café-complet aangeboden. Om half vier begint ook de oefenwedstrijd tussen het le elftal van Zwaluwen en het jeugd- elftal van Sparta. Op het bekende trainings-traject van de Vlaardingse Renners Club „De Coureur" in de Industriepolder, ontving deze club de nieuwelingen van de wielerclubs, aange sloten bij de Rotterdamse Wielergemeen- schap voor een trainingsrit over 65 km, Hiervan werd winnaar de „Coureur" ren ner Piet Herjster, met op de twgeae plaats Gerrit Smit „Pedaalridöers" en als derde Harry Kaptein .Coureur", Aan de start verschenen 25 deelnemers, waar- •mn 13 de eindstreep bereikten. De resultaten waren: Nieuwelingen 65 km in 1.54 uur. 1. P. Heijster (Coureur)2, G. Smit (Pe da <ilridders> 3, H. Kaptein (Coureur); 4. W. Looyschelder (Pedaalridders); 5. S. Noorlzij (Feijenoord)6. R. de Eraber (Feijenoord); 7. A. Kleingeld (Feijenoord) S F. Cristiansen (Pedaalridders)9. A. Neuwets (Feijenoord); 10. C. Maat (Pe daalridders); 11. J, Kooiman (Feijenoord): 12. R. Custers (Feijenoord); 12. J. potein (Excelsior). Programma voor 15 augustus „Wieier- gemeenschap". Amateurs, traject Sluisjesdijk te Rotter dam (Charlois) aanvang 9.30 uur. Feije noord; nieuwelingen, traject Nieuwerkerk a.d. IJssel, aanvang 10.00 uur. B. Leeuw; A.-B. adspiranten, traject Spaansepolder te Rotterdam (west), aanvang 9.00 uur. Pedaalridders. Een bijenzwerm is neergestreken bij pand 110b aan de Lange Haven. De imker Th. WiUems uit de Dr, Kuypcrlaan. heeft de zwerm geschept. Zijn. linkerpols brak de 61-jarige wiel rijder w. B. M. "V. uit Schiedam bij een val, toen de 17-jarige bromfietsrijder 3, P, K. uit Schiedam hem op de Rotter- damsedijk aanreed. V. had geen voorrang aan öe van rechts komende bromfiets ver leend. Fiets en bromfiets werden bescha digd. Een winkelruit van 210 bij 160 cm aan de Westvest is met een autospiegeltje kapot geslagen. Vermoedelijk heeft een dronken man de spiegel van een auto ge rukt en. door de ruit gegooid. Van "de dader is geen spoor. Een 66-jatige voetganger, de Rotter dammer A, H, H. verloor bij de Coöpera tie aan het Koemarktplein zijn evenwicht en viel op het wegdek, Hij liep een wonde boven het linkeroog op en is in het ge meenteziekenhuis verbonden. Een transistorradio ter waarde van f55 is gestolen uit een kermistent ten nadele van de 33-jarige eigenaar H. H, J. J, Men heeft zich toegang tot diens Rondo-spel verschaft door de touwen van. het tent zeil los te maken. In het Bcatrixpark onderhoudt de politie thans een strenger toezicht op de nale ving der voorschriften. Zaterdag zijn tien bromfietsrijders bekeurd wegens het rij den op het rijwielpad rrtet ingeschakelde motor. Zes anderen waren bekeurd omdat z:j met de fiets op de voetpaden reden. Een stuk of vier jongens zijn uit het struikgewas verwijderd. De chaafreur-vrachtrijder P, C, B. (42) kwam gisteren aangifte doen bij de po litie, dat er van 2ijn weiland op do Harre- weg in Kethel twee biggen, oud 14 dagen, zijn untvreemd. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Gedurende het weekeinde 1s ingebro ken in het pand Emmastraat 12, waar het bedrijf Etama is gevestigd. Do inbreker- tjes braken een stuk hardboard weg en namen uit hei kantoor, dat op <16 eerste verdieping is gelegen, een niet-apparaat. twee ballpoints, een schecrapparaat en twee stukken toiletzeep mee. Vervolgens gingen zij door naar de eveneens in het pand gevestigde moffelinrichting Van Hees en Franks. Daar namen zij een perforator, een nietmachine en twee ballpoints weg. SCHIEDAM. Dit jaar gaat de com petitie betaald voetbal van start op zon dag 22 augustus. SW speelt op deze dag onder leiding van scheidsrechter" Godding uit Zwolle tegen het Rotterdamse Excel sior op het sportpark Harga. Hermes DVS komt deze zondag niet binnen de witte lijnen. Ook de drie Schiedam se scheids rechters in het betaalde voetbal zijn deze zondag volop in actie. Lou van Ravens, reeds verleden jaar belast met de arbi trage in diverse wedstrijden in de eredivi sie krijgt op zondag 22 augustus de leiding bij de wedstrijd Feijenoord—FSV. Koen Brouwer, die een wel zeer snelle promotie heeft gemaakt, gaat naar Enschede om als scheidsrechter te fungeren bij de wed strijd F.C. TwenteTelstar. Henk van der Veer krijgt het die zondag bijzonder moei lijk bij de Hilversum se derby Hilversum Gooiland. VRIENDSCHAP HAD GOEDE VANGST De hengelsportvereniging Vriendschap hield haar 5 e serie concours in het Voorn- se Kanaal. De vangst stelde niet teleur. Het onder leiding van P. Vink staande concours bad het volgende resultaat: I. J. Vink 2050 gr.; 2. J. Brcere 1335 gr.; 3. F. Koudstaal 1215 gr.; 4. H. Vink 1070 gr.; 5. B, Penning 1065 gr.; 6. C. Vink jr. 325 p.; 7. C. Vink sr. 165 gr. SCHIEDAM De tweede week van het verblijf van de buitenlandse jongeren uit Esslingen en Neath is begonnen met een bezoek aan de Euromast In Rotterdam op uitnodiging van de fa. Mees Zonen te Schiedam. Gedurende deze dag kon de sfeer tussen de jongeren onderling voor treffelijk genoemd worden. De contacten wordou nu pas gelegd. De jongeren zullen het jammer vinden om a.s, zaterdag naar hyis terug te keren. Om negen uur verzamelde men zich vanmorgen bij het gebouwtje van de Schiedamse Gemeenschap om gezamen lijk naar Rotterdam te gaan en daar een bezoek te brengen aan het toeristisch meest gewaardeerde object van Rotter dam: de Euromast. Door het park aan de Oostzeedijk, dat de Engelsen en Duitsers roemden om zijn bloemen schat, bereikte men de 100 meter hoge toren. Na in 42 se 'onden met de snelle lift naar boven gcoracht te zijn, kon het gezelschap genie ten van een wijds vergezicht over Rotter dam en omgeving. Ondanks de kou bleef men gedurende een half uur op bet platform. Gelukkig was het niet nevelig, waardoor ook dr omstreken van Rotterdam goed te zien waren. De jongelui waren onder de indruk van de bedrijvigheid in de haven. De Engelsen waren geïnteresseerd in hei park, dat met de Franse tuinen een unie ke aanblik bood. Ook enkele Sohiedarnsa deelnemers waren onder de indruk van het vergezicht, dat zelfs uitzicht bood op de gigantische Van Brienenoordbrug, De Engelse groepsleidster, mts. M. l Lees, was van mening, dat de Euromast een voorbeeld is van de vernieuwingsdrang van Rotterdam sinds de oorlog. Zij waS ook geïmponeerd, door do hoge flatgebou wen in het hart va» de stad. Adrian Tho mas <I8J vond het gezicht over de ha. vens een belevenis. De 18-jarige Michael Fabry uit Esslmgen had zijn camera mee genomen en wist niet wat te fotograferen bij zulk een overvloed aan boeiende ob jecten. Zijn verloofde, de 16-jaiige UHa Warnier, was verrast door het uitzicht. Na een kopje koffie in het restaurant van de Euromast, waar de conversatie geen ogenblik stokte, keerde men naar de begane grond terug om met de tram naar het centrum van de stad te gaan. Hier kreeg het gezelschap enige tijd vrij om Rotterdam op eigen houtje te verkennen. Na een lunch in een restaurant aan de Lijnbaan maakte men een excursie naar fabrieken van Heineken's, waar de dorst gelest kon worden. SCHIEDAM. Het programma van de Schiedatnse Gemeenschap vindt veel waar dering bij de buitenlandse jongeren uit Essüngen en JNeath, die in onze stad zijn als deelnemers aan de Internationale Jeugduitwisseling 1965. Uitgezonderd de verv/elkomiagsavond op 2 augustus j.l. en het Eurobal, dat zaterdag j.l. gehouden is, hadden de jongelui in de avonduren niets Geboren: Anna M. E,, d.v, W. J. C, Verver en A. E. Swagemakers; Monique C. H., d.v. H. T. Westhuis en B. A, de Vries; Elisabeth W, d.v. A. van den Hoek en E. van Loop'k; George R, z.v. J. J. den Uijl en C. M. B. Broekhuizen; Ronald z.v. A. B. Kruin in g en M. A. Kort; Nico- laas G, z.v. G. C. Kerklaan en M, A. de Haas; René, z.v. B. van der Wilt en J. H. Beljaars: Peter. z.v. C. M. van Raaij en T. van de Vorle; Sophia, d.v. H. M. A. Meijer en M. C. Nièl; Bernardus C. z.v. F. B. Dijkstra en A. C. W. Mouwens; Marco, z.v, J, J. Splinter en M. van der Graaf; Andreas J, z.v. H. J. Post en A, Harteveld; Johanna M. H.. d.v. W. H. We ber en J, M. H, Jaspers; Petronella C. M. d.v. S. J. Lobrij en M. van den Nieuwen- dijk; Antonia A, M., d,v. P, Leermakers en J, M. T. van Harmeien; Sandra, d.v, A. de Wolf en J. Bos; Mirjam, d.v. T. A. Tüman en J. P. Rietkerk; Freddy, z.v. G. Weltering en M. Pruim; Cathy J. N. d.v, G. H. Buttelïng en G. Jansen; Karin, d.i W. Jansen en M, E. L. Melief; Angela M d.v. K. Bakker en A. J. M. Melief; Es- ther d.v, R. Vermeij en P. Zonneveld; Ernst J. B., z.v. E. Rbhrs en M. T. 11. Germ er s; Diana V, d.v. J. B. Mols en P. Degeling; Elisabeth M. T., d.v. D. J. Brouwer en C. A. T. van de Wcrff, Ro bert z.v. N. Mookhoek en N. M. üssen- foxth; Janna W, d.v. A. van Eijk en J. W. Bergwerff; Jan E, z.v. J. Worseimg en N. Pors, te doen. Het gevolg was, dat groepjes jongelui er afzonderlijk op uit trokken. In het begin van deze week hebben en kele actieve Schiedamse jongeren de kop pen bij elkaar gestoken om enige feest avonden te organiseren, waaraan alle deel nemers aan de Jeugduitwisseling, dus ook' de Schiedammers, kunnen deelnemen. Maandagavond j.l. had een feestje plaats voor de jongelui in de kantine van de voet balveren iging „P.P.S.C." De gehele avond hebben de jongeren daar gezellig gedis cussieerd over allerhande onderwerpen met als onderbreking een dansje. Dit voorbeeld wordt vanavond gevolgd door een samen zijn in een zaaltje aan de Tuiniaan, Waar schijnlijk zal woensdagavond bij een Schie damse deelnemer aan de Uitwisseling een party plaatshebben, waarvoor alle jonge lui een uitnodiging krijgen. De jongeren zelf hebben het initiatief genomen om een einde te maken aan de ongeorganiseerde avonden. Dit foit is toe te juichen. Het streven naar eenheid tus sen de ^,erschilJende jongeren pit Europa wordt op deze wijze het best gediend. SCHIEDAM, De Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw ea Plantkunde afdeling Schiedam houdt op de dmsdagavonden 5 en 19 oktober, als mede op de dinsdagen 2t 16 en 39 novem ber een bloemschikcursus in het gebouw Irene. Ook maakt de KNPMT diverse excursies. Zo gaat zij op zondag 5 sep. tember naar het bloemencorso in Zun- dert, op dinsdag 14 september naar d? rozentuinen van bet Westbroekpack in Den Haag en op zaterdag 18 september naar de gemeentelijke kwekerij van Rotterdam aan de Bosdreef. De laatste excursie van het seizoen gaat naar Doorn, waar o.a. het oude verblijf van de Duitse keizer, Huize Doorn, wordt bezocht. PINS DAG 19 AUGUSTUS lïroecsvest :van 14-24 uur kermis. Grote Kerk: TorenbeStiunmen- Fassase Tiieatcr: ,,De onoverwinnelijke zefen", 14 jaar; dag. 2 en 6.]5 uur. 3Tonopole Theater: „De terugkeer van l^erway Caution", 14 jaar. dag. 2 en 3 uut. EXI'IISITIKS Gale»e Wiegman: Werken uit eigen colkctSt APOTHEEK Jansen, Sv/amtjverdamsiögei 41, tel. 26.49.tl, Verdien zelf je bromfiets, fotoapparaat enz. door een krantenwijk te nemen bij het Rotterdamsch Nieuwsblad, Zo'n krantenwijk is tevens leerzaam. Je leert met mensen omgaan, de waarde van het geld kennen en je studie behoeft er niet onder te lijden. Zij, die interesse hebben worden verzocht, zich persoonlijk te komen melden. Rotterdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 Schiedam. Op talrijke plaatsen in Nederfand, bijv. in het Botlek- en het fJ-mondgebied, en in Zuid Limburg hebben wij marmer» nodig die meehelpen aan nieuwbouw en onderhoud van grote werken, zoals olieraffinaderijen, chemische installa ties, bruggen en sluizen. Door as deze werken zijn wij in de ge legenheid rnensen met ervaring ais: lasser piipfitter montagewerker of bankwerker onmiddellijk als vakiledemte plaatsen. In ons moderne scholïnjscent'rum in het Botlek-gebied kunnen metaalbe werkers worden opgeleid totpijpfitter en lassers met enige jaren ervaring tot pijpiasser. Wij kennen een speciale reis* en ver blijfkostenvergoeding. WEEKSPOOH SCflylCeS AHQ CONSTRUCTION Kom vooral eens op onze inltehtingenavon die zal worden gehouden op woensdag li aug ajs. vsn tot a uur n-m. bij het Gew. Arbeid.- bureau te SCHIEDAM, Broersveld 144. Evt, gemaakte reiskosten worden vergoed. iiniitiHiiMiimiimiimimiiiinimiimmmti OAGBLADKEKLAME is niet le vervangen iiMiwn Hinniiiiiuiit i muiiuaiuiini hii iiuu <jroeirit EENVOUD, VEILIGHEID, BETROUWBAARHEID en ZUINIGHEID de Attractieve financlfirings- en verzekeringsmogelijkheden Voortreffelijke service

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2