fflTTEBDAMSCH BSBLAD Deltawerken voor jonge Britten en Duitsers een openbaring Woonwagenkamp vraagt voortdurende aandacht Roltrommelauto gaf gemeenteraad Sommelsdijk veel stof tot spreken BIJVERDIENSTE VOOR SCHOLIEREN VERBAASD OVER NEDERLANDS ONDERNEMINGSGEEST at cy Weldra nieuwe superco-op te Kei hei Rommelmarkt voor kathedraal MO N O PO LE KLACHTEN SC-UITWISSELING Uit het politierapport Oude Tonge heefl nieuwe ambtenaar R.S. Chauffeur kantelende trekker nog net gered Barend Preesman kreeg Orde van Oranje-Nassau Burgerlijke stand AAR. AN MEER. Gladiolententoonstelling in Ouddorp Twee kleuterleidsters kregen aanstelling Zwemwedstrijd sluitstuk kindervakantiebesteding Eind augustus zestiende autotocht voor bejaarden Korfbaltoernooi te Rhoon Hoofdagentschap ea Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1.965 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en's zaterdags van 4—5 uur Telef. 262857, Parkweg 198 Eerst nu realiseer ik mij welk een probleem het water voor Nederland isaldus de Duitse groepsleider Gottfried Heichert na het bezoek aan de bouwput in het Haringvliet, een belangrijk project van de Delta werken. De Schiedamse Gemeenschap heeft met dit programma-onder deel, waaraan dinsdag de middaguren waren gewijd, de buitenlandse deelnemers uit Neath en Esslingen in bet kader van de Internationale Jeugduitwisseling een verrassing bezorgd. Dit uitstapje werd aangeboden Soor W. A. Hoek's Zuurstof- en Machinefabriek N.V. te Schiedam. had de grootste bewondering voor de grootscheepse zeijze waarop Nederland zich tegen overstromingsgevaar beschermt. Tegen half vijf keerde men tiaar Hcllevoet- sIilis terug, waar f.ojtic werd gedronken Op de iprupirej/ naar Schiedam ria Oosi- voome zagen de jougelui de verinten zitud- vlakte van Europoort met dc daaruit- opryzende olie-tank* Wegens druk verkeer moest lange iijd gewacht worden op een plaats op de veerboot van Maassluis, waardoor men eerst tegen zeven uur in onze stad «irriteerde Met 'hoofdwonden en een hersenschud ding moest de 17-jarige bromfietser H. R. D elek monteur van zijn beroep, worden opgenomen in de dr. Noletstichtmg toen in de mgrs. Notenslaan de 31-jarige autobe stuurster niet uitkeek bij het wegrijden en de bromfiets de auli niet meer kon ontwij ken. Per GG en CD is de jongeman naar de dr. Nolet slicht mg gebracht. Met schaafwonden moest de zevenjarige scholier Hans K. n&ar de dr. Nolet stichting toen hij onvoorzichtig de rijweg van de Hagastraat overstak en werd aangereden door de 37-jange isoleerder L van M. die op een bromfiets reed. De jongen is na verbonden te zijn in de dr. Nolet stichting naar huis gebracht. Ten nadele van de 38-jarige J. S. is een gouden vulpen gestolen in. de garderobe van het bad Gr oenoord. Verder mist hij een ballpoint. OUDE TONGE De gemeenteraad van Oude Tonge heeft in spoedeisende, open bare raadsvergadering besloten de heer C, Gebraad, wethouder, te benoemen als ambtenaar van de burgerlijke rtand. Dit m veiband met ziekte van de heer D. van den Tol. die tevens gemeente-ontvanger is in Oude Tonge. Het college van B. en W. had besloten de heer A. H. Munters, gemeeutc-secreta ris te Den Bommel, te benoemen als plaatsvervangend gemeente-ontvanger van Oude Tonge Tijdens de raadszitting Werd de heer Murners beedigd. De vergadering werd geleid door wethouder Gebraad, wegens afwezigheid van burgemeester W M. van der Harst. De raad hoopte, dat de heer Van den Tol spoedig hersteld zal zijn Een paar maanden zal de heer Van den Tol. op doktersadvies, rust moeten houden OUDDORP Oppeiwachtmeester Goe- degebure te Ouddorp, die tevens de func tie van plaatsvervangend groepscomman dant vervulde, is benoemd tot adjudant en groepscommandant van de Rijkspolitie te Nieuw pooi t. c~> o NIEUWE TONGE Gistermorgen is de heer C. Gebraad te Nieuwe Tonge op het nippertje van een ernstig ongeluk gered Toen hij met de trekker met aanhang wagen vanaf het voormalige station te Nieuwe Tonge de verkeersweg op wilde rijden, is de trekker gekanteld. De heer Gebraad kwam onder de trekker terecht, die onmiddellijk begon te roken. De brandstof liep uit de trekker en de eerste lammen lieten zich zien. Het slachtoffer kon zich niet bevrijden. Passerende automobilisten hebben de hel pende hand gereikt en na zeer veel moei te is de heer Gebraad vanonder de trek ker kunnen komen. Hij liep verwondingen op aan zijn benen. Verder kwam hij met een hevige schrik vrij. De trekker liep schade op. Hij was eigendom x*an land bouwbedrijf Kieviet te Nieuwe T mge. SCHIEDAM Ook in 1964 is volgens het jaarverslag van de Dienst van Gemeente werken het Woonwagenkamp het voorwerp geweest van voortdurende zorgen. De rio lering van hcf toiletgebouwtje is 13 maal erriopt geweest en weer hersteld en de legcnafvoer van het lerrem moest vier maal worden door gespoten en schoonge maakt. De tegclbestratmg moest worden hersteld en opgehoogd. In het houten school gebouwtje heeft men het onderstuk van de wanden in de garderobe met plas tic bekleed om het schoonmaken wat ge makkelijker te maken. RIDDERKERK Loco-burgemeester C- J van den Beig van Ridderkerk heeft dinsdag in de raadszaal an het gemeen tehuis de 34-jarige jubilaris Barend Prees man een koninklijke onderscheiding uitge reikt De heer Preesman was die dag pre- c,es veertig jaar als schaver in dienst bij Boeie's Scheepswerven en machinefabriek NV te Bolnes. De jubilaris, die aan de Paul Krugerstraat 61 woont ontving de ver sierselen verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau -in brons. Loco-burgemeester C. J. v.d. Berg hield een geestige speech. Hij kon Barend Preesman met een zeer persoonlijk woord toespreken omdat hij indertijd met hem heeft samengewerkt. Het had daarom ook des te meer waarde dat de loco-burge meester de jubilaris een hoge mate van plichtsbetrachting toeschreef, en voorts zei. dat hij een vakman van de oude stem pel in de goede zin des tvotrrds voor de Boinesser scheepswerf was geweest. De directeur, de heer Joban Boele, me moreerde hoe Barend Preesman in de fa briek dertig jaar lang eenzelfde schaaf bank had bediend en op welk een voortref felijke wijze hij dat had gedaan. Verschillende plannen lot herziening en uitbreiding van het Woonwagenkamp won den in tekening gebracht en begroot. De kosten voor het realiseren van een volledi ge kampaecommodatie, zoals schuren, toi letten. douche gebouw en ruimten voor kampcommandant en politie, worden der mate hoog, dat het College van Burge meester en Wethouders een minder om. vangnjk plan de voorkeur geven. Dit om vat het uitbreiden van de bestaande was ruimte en het maken van drooglijnen Bovendien zal dan in de begroting moeten worden opgenomen het maken van afzon* rierlijke toiletten voor elk gezin. Een en ander dient nog te worden begroot. Tevens werden tekeningeh en begrotingen ver- vaardigd voor het bouwen van een houten kleuterschool (1 werk- en 1 speellokaal) en het uitbreden van de bestaande houten LO-sehooï met 1 leslokaal. Laatstgenoemde plannen werden het college van Burge mees te i en Wethouders toegezonden en zullen dus in de loop ran het jaar wel aan de orde komen in de Raad. Reeds vroeg m de middag vertrok het gezelschap per touringcar via Pernis naar Hellevoetsïuis. het centrale punt voor de gehele middag. Hier werd de tentoon stelling „Delta-schouw'* bezichtigd, waar voor de jongeren veel belangstelling had den, Op overzichtelijke wijze waren daar foto's en maquettes tentoongesteld, die de jongelui een idee gaven van het geweldige Delta-plan. Nog meer boeide hen de daar na vertoonde documentaire ,.De hoofd kraan van Nederland", een produktie van de Rijksvoorlichtingsdienst uit Den Haag. Al was de film niet nagesynchroniseerd m de Duitse of Engelse taai en al had ze ook geen ondertitels, na afloop waren de buitenlandse jongelui onder de indruk van het beeld, dat zij geeft van de aanleg van het kunstmatige eiland in het Haringvliet én de bouw van de sluizen aldaar. Direct daarna stapte men in de boot, die koers zette naar het eiland. Helaas waren, door het prachtige weer ook andere belangstel lenden; in groten getale op de boor aan wezig, 2odat velen van de jongelui ,geen zitplaats konden bemachtigen. Zij schenen dat met erg te vinden, daar het uitzicht over het Haringvliet hen animeerde. Na een half uur varen over het spiegelgladde wateroppervlak, waarover men niet uit gesproken leek te raken, bereikte men het eiland, dat een verlaten aanblik bood. BETONNEN KOLOSSEN Als geweldige betonnen kolossen rezen de zestien pijlers uit het zand op. Voor vde jongelui was dit een moment om niet te vergeten, De enorme afmetingen van. de sluizen, waarvan er vele al zijo gemonteerd, zijn vooral nodig met het oog op de afvoer van ijs, teneinde Xjsopstoppm- gen te voorkomen, waardoor 2eer gevaar lijke situaties zouden kunnen ontstaan. De Schiedamse deelnemers kregen vele vragen te beantwoorden van hun buiten landse vrienden en vriendinnen. De jongelui waren geobsedeerd te horen, dat 22.250 heipalen nodig waven voor de fundering van. het geheel, en dat deze een lengte hebben van in totaal 354 kilometer. Verder wordt een hoeveelheid van 367.000 m3 gewapend beton verwerkt, Voor de energie-voorziening tijdens de uitvoering is een tijdelijke elektrische centrale aan gelegd, die voldoende capaciteit kan ont wikkelen voor een stad van 140 000 in- Geboren: Cerrit Jacob, z v G. Prins en A W Stolk Vossiusstraat 136. Hélene An toinette d v L W Veile koop en D van Ko ten Röntgenstr 44B: Monique Iefke Bar bara, d v A van Hulzen en HBA Berbé, Schim melpenni nek si raat 9B; Frederik Jan Marie z v M Bovenberg en H. Veldliuy- zèn van Zanten Floris de Vijfdelaixn 288; Gehuwd: Wilhelmus Ad nanus Johan nes Eerenberg, 26 jr en Janny van Ga meren, 20 jr. Overleden: Matthijs Gerth oud 81 jr echtg, v J G Galjee, Leeuwerikstr, 6: Jaap je de Bruijn oud 63 jr echtg v F van Hou- welingen Joh de Wjuslraat 21A. WOENSDAG 11 AUGUSTUS Broeisvest rvan 14-24 uur kermis- Grote Kerb: Torenbeklimmen. EILMi Passage Theater: ,.De onoverwinnelijke zeven" 14 jaar: dag 2 en 8 15 uur Monopoie Theater: „D« terugkeer van Lemmy Caution", 14 jaar: dag. 2 eu 8 uur. ISX HOhilTl Kt* Galerie WegmanWerken un eigen collectie APOTHEEK Janscpj Swammerdamsingei 41. tel. Zb.49 i'f woners. Alleen rI de bouw van dit kracht station kostte 3'/. miljoen gulden. De kilometer. De lengte van het eiland is bouwput zelf heeft een ringdijk van 4V* 1400 meter en de breedte 600 meter. 22 Nabla-pijlers verbinden de afstand tus sen de pijiers onderling. Vele jongelui wisten niet, dat er een kraan met een hef vermogen van 300 ton bestond. Deze plaatst de Nabla-stukken in de voegen. WERELDWONDER De indruk van het gigantische project op de jongelui was ouertoeldigeiuj, Voor Elaine Daniel (18) uit Neath was de bouw in het Haringvliet een wereldwonder. Michael Fabry (19) uit Esstinpe» verwon- derde zich. erouer, dat men dit project uit zooeel eenheden heeft samengesteld. De ondernemende geest van het Hollandse uolk. zo meende hij komt door dit plan tot viling. „In Duitsland kan men zulk werk met zien', daarom is het zo goed eens tr Holland te zijn en daar de moderne technische dingen te zien, die jullie toepassen bij het Deltaplan Mr. Lees. leider van de Engelse groep. OUDDORP De jaarlijkse^ gladiolen- tentoonstelling Gratia, zal dit jaar in het verenigingsgebouw in Ouddorp worden ge houden. Er worden prachtige inzendingen verwacht, hoewel velen alles in het werk zullen moeten stellen om met late gladiolen op de tentconstelling te kunnen zijn. Voor de vroege gladiolen Is er geen bezwaar, want die zijn vóór de regenperiode ge poot. De gladiolen die hun eerste groei moesten hebben in de tijd dat de regen met bakken uit de hemel viel, maken het veel minder goed. Deze zullen ook niet op de tentoonstelling tegenwoordig kunnen zijn, althans, dat verwacht men. Daartegenover staar, dat de bloemen, die een gewone groei hebben meegemaakt er prachtig voorstaan. De stengels zijn recht en de vorm en kleur van de kelken zijn zeldzaam mooi. Daarom zullen er evenveel inzendingen zijn dan vorige jaren, zo niet meer. De regenperiode zal voor veel gladiolen- telers een strop kunnen betekenen. Veel hangt af van het weer in de eerste vier weken, Dc verwachtingen zijn echter niet hoog gespannen. Vorig jaar waren er veel meer gladio len. maar toen bleek de prijs erg laag voor degenen die niet in voor-verkoop hadden. Misschien is daardoor het areaal gladiolen dn jaar wat kleiner. Hior geldt ook. dat zij, die de gladiolen van tevoren verkocht hadden, er het best aan toe waren. Dit jaar ligt de markt anders, om dat de prijzen voor voorverkoop erg laag zijn en verwacht men vah de vrije ver koop wel goede prijzen. Het :s allemaal nog onzeker. Voor de dikke soorten heeft men de beste kansen. Eén ding is wel zeker, als de tentoonstelling geopend wordt, en dat gebeurt volgende week don derdag om 2 uur door de voorzitter van de gladiolen vereniging, de heer P, E. J van Wecnen, dan 2al men een weelde van bloemen kunnen zien van veredelde soor ten- De gemeenteraad van Sommelsdijk was helemaal niet in vakantiestem ming toen ze in haar jongste vergadering allerlei zaken te behandelen kreeg over aangelegenheden die de gemeente betroffen. De vuilnisauto, waarover men in Middelhamis zo te spreken was, gaf in Sommelsdijk veel stof tot spreken en de woning, die de gemeente vorig jaar heeft aan gekocht en die meer en meer uit de tijd raakt, werd een punt van discussie. fluor niet ter sprake behoeft te komen en dat het alleen maar gaat om de reieemrïg. De heer Grinwis cneet togen. Een verheugend voorstel noemde de voorzitter het benoemen van twee kleu terleidsters, waar de raad nu de kans voor kreeg, nadat men al jaren vakante plaatsen had. gehad. De opleiding heeft een tiental meisjes opgeleverd, die nu een werkkring zoeken op het eiland zelf. Hierdoor kreeg de raad gelegenheid twee van hen te be noemen, de dames C, M, Kosters en W. M. Polder. Mej. Kosters werd benoemd tot tijdelijk liooSd van de schooi Beide dames werden met algemene stem men gekozen en benoemd. Het jaarverslag van de beschuttende werkplaats Binnenhof werd, na het uit brengen van het verslag van de commissie, door de heer Hoogzand, voor kennisgeving aangenomen. Over de jaarrekening van de Gascentrala FJakkee bracht de heer Grinwis verslag uit Hij had geen op- of aanmerkingen en de raad stelde ztch daarachter. Het is noodzakelijk, dat er voor de ge meenten Middelham is en Sommelsdijk een nieuwe vuilnisauto komt. De nu in gebruik zijnde heeft al een paar maal verstek laten gaan. De technische dienst heeft alle voor- en nadelen van verschillende soorten wa gens tegen elkaar afgewogen en rapport uitgebracht aan de colleges van B, en W. van Middelharnis en Sommelsdijk. Beide colleges zijn van mening dat men het beste een roltrommelauto kan aanschaffen. Deze heeft veel voordelen, omdat het vuil van één dagtocht in de wagen kan worden verwerkt en omdat cr minder ruimte op de vaalt nodig is. De raad van Middelharnis had seen be zwaar tegen de aanschaf en juichte het voorstel zelfs toe. De raad van Sommels dijk had tegen de wagen op zichzelf geen bezwaar, maar zonder chauvinistisch te zijn was ze van mening, dat de aankoop nu maar eens van Sommelsdijk moet uitgaan. De heer A, Ktiape vond liet rechtvaardig wanneer de wagen door Sommelsdijk zou worden aangekocht. Na uitgebreids discussie, waar zelfs de verhouding Sommelsdijk-Middelharnis ter sprake kwam, werd zonder stemming het voorstel tot aanschaf van de auto en vote- Van de bewoonster van het pand Dubbele Ring l was er een schrijven ontvangen, waarin zij verzoekt in aanmerking te ko men voor dringende reparatiewerkzaam- heden aan haar woning. Zij noemt in dit schrijven het pand onbewoonbaar; er zou den lekkages 2ijn en de gevels in verval. De keuken zou een verzamelplaats voor allerlei ongedierte zijn en de gezondheid van de bewoonster laat het niet langer toe op deze manier te blijven wonen. Ze ver zocht de raad haar een andere woning toe te wijzen, die zij wel genegen zou zijn te aanvaarden. Dit probleem brachten B. en W. in de raad. Er was een raming gemaakt om het huis naar de eisen des tijds te verbouwen. Dit bedrag zou ƒ20.000 zijn. Een bevredi gende oplossing zou het dan nog met zijn, omdat er geen zon in de woning ban. komen. B. en W. stelden nu voor de wo ning aan de woningvoorraad te onttrekken en het pand een andere bestemming te geven. „Het college wil de sfeer van de oude kern zoveel mogelijk handhaven en we hebben daarom gedacht aan het inrichten van het pand voor kantoor, evenals dit is gebeurd met het pand in de Kerkstraat, dat nu in gebruik is bij de NV Brugver- binding Haringvliet", aldus burgemeester P. W. Hordijk, die verder verklaarde graag medewerking te willen verlenen om de bewoonster aan een ander huis te helpen. Het schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. Daarna kwam de rekening 19B4 van de stichting De Drinkwaterleiding Ooeree. Overflakkee aan de orde. De heer P. Grin wis (SGP) zei zich niet te kunnen vereni gen met ae rekening, omdat hij tegen aan schaf van fluor was. De heer Van Zielst zei niet zo sterk tegen Guor te zijn als zijn fractiegenoot Grinwis. omdat de medici het nog steeds nxst eens zün, „Als leken kunnen we er moeilijk over oordelen", vond hij en wilde om zijn oordeel te geven liever wachten op deskundig oordeel Burgemeester Hordijk tvees erop, dat de SCHIEDAM Woensdag 18 augustus, des avonds 8 uur, zal burgemeester Roelfsema aan de Laan van Bol Es in de nieuwe wijk Groenoord de officiële ope ning verrichten van de Super Co-op der Coöperatieve Verbruiksvereniging Door Eendracht Sterker, Deze coöperatieve win kel is voorbestemd in de nieuwe woonwijk van Kethel een zeer belangrijke rol te ver vullen. De leiding over het nieuwe bedrijf krijgt de heer H. A. Winkel, die sedert zeven jaar bij de DES werkt, laatstelijk op het Dr. Wibautplein. De nieuwe winkel krijgt vijftién man personeel, voorrl meis jes, maar ook mannelijk personeel voor DEN BRIEL, 11 aug, In Den Bricl wordt zaterdag middag 'n „rommelmarkt'' gehouden, waarvan de op brengst zal dienen om het plein rondom de St, Catha. rijnckerk wat op te knap pen Twee avonden heeft men tot dusverre besteed aan de inzameling van gif ten in de vorm van ge bruikt meubilair en derge lijke. De kwaliteit van het verzamelde is niet zo bij zonder, maar men mag nu eenmaal een gegeven paard niet in de bek kijken. Het geheel is als gave een con trast met de anderhalf mil joen gulden restauratie kosten van deze Kathe draal.. De „oude rommel" ligt nu in Brielle's Kathe draal opgeslagen in af wachting van de rommel markt, de slagerij en de groenteafdeling. Wat in richting betreft wordt de Super Co-op een capie van de zaak aan de Mgm. Nolens- laan, maar dan nog uitgebreid met een afdeling huishoudelijke artikelen en cos metica. Ook komt er als nieuwigheid voor Schiedam een koffiebar. De tota le winkelruimte omvat 280 m2, plus ma gazijnruimte. Toch zal de opzet wat anders worden dan in de Mgr. Nolenslaan. Bij het be treden van de zaak komt men eerst m de groenteafdeling, daarna in de afdeling vers vlees en vervolgens m de kruide nier safdeling. Er komt een aparte tabaks- hoek. In de koffiebar wordt ook ijs ver kocht. Die koffiebar is bereikbaar zonder dat men eerst de winkel hoeft te passe ren, De ingang bestaat n.l. uit arie deuren, waarvan er een naar de koffiebar leidt en een als uitgang dient. De DES heeft nog verdere plannen in Groenoord Kethel. Deze komen op gang 2odra wat meer zekerheid bestaat over het toekom stige winkelcentrum in Groenoord in het hartje van de nieuwe wijk. Verder over weegt men een der reeds bestaande DES- winkels in een supermarket te verande ren. ring van ƒ65600, waarvan Sommelsdijk ƒ26.600 moet bijdragen, aangenomen, met dien verstande, dat het verlangen van de raad aan de commissie zal worden kenbaar gemaakt om voor de aankoop een andere leverancier m te schakelen. B. en W. deelden de raad mede dat de arrondissementsrechtbank te Rotterdam uitspraak heeft gedaan in de onteigenings- zaak tussen de gemeente Sommelsdijk en de vennootschap onder firma K. Rozenheek en Co te Sommelsdijk inzake verkoop van "en perceeltje grond in het uitbreidings plan. In de uitspraak is gesteld, dat de firma de gelegenheid zal hebben binnen een maand, nadat het vonnis van kracht is, voor een koopsom van ƒ1,50 per m2 van de gemeente in eigendom te verkrijgen ongeveer 190 m2 grond, gelegen aan de noordzijde van het aan de firma verblij vende, B. en W. stelden voor tot verkoop van de grond. Voor de familie Rozenheek betekent de uitspraak van de rechter een finaeiële strop. Het oorspronkelijke aanbod van 4.700 is teruggebracht op 4.100, terwijl de familie is veroordeeld tot betaling van dc kosten, die ƒ3.000 bedragen. Het voorstel tot verkoop van de grond werd zonder meer aangenomen. RIDDERKERK Het sluitstuk van de kindervakantiebesteding in Ridderkerk lijkt een bijzonder spectaculair karakter te zullen krijgen. De zwemwedstrijden nt- melijk, die donderdag in het openlucht zwembad Dolfijn zullen worden gehouden zullen worden gevolgd door demonstratie waterpolowedstrijd. Hieraan doen de Rid- derkerkse club Poseidon en de Rotterdam- se club Sportvereniging Kfllegersbera (SVH) mee. Burgemeester C. J. v.d> Hoeven heeft zich voorts akkoord verklaard om na af- loop van deze wedstrijd om ongeveer half,' vijf de prijzen uit te reiken. Voorts zal bij de wedstrijden Jan Jiskoot als starter optreden. Deze,zwemmer, ver. moedelijk Nederlands beste all-round wa. terrot, is zoals bekend titelhouder van da 400 meter wisselslag en de 100 meter vlin derslag in Nederland, MAASSLUIS Het Comité Autot-ocht Ouden van. Dagen deelt ons mede, dat de ze tocht dit jaar voor de I6e keer zal wor- den gehouden. Deze tocht zal plaats heb ben op dinsdag 31. aug. a.s. Men kan zich laten inschrijven bij de beer P. van Strae- len, Zuidvliet 2, in de periode van 20 t.m. 28 augustus 1965. Men krijgt dan een in- schrijvingskaart, die strikt persoonlijk ij, en deze geldt dan als bewijs van. deel name. Bij verhindering moet deïe kaart» worden terug bezorgd. Vertrokken zal worden van de Markt am 9.00 uur. RHOON Zaterdagmiddag 21 augustus 1965 hoopt de Chr. Korfbalvereniging RWR op 't sportterrein aan de Molendijk het jaarlijks terugkerend korfbaitoemooi te houden. Evenals de vorige jaren is ook dit jaar weer een groots toernooi op touw gezet, resulterende in het feit. dat op deze middag van 2 tot 6 uur niet minder dan 43 wedstrijden zullen moeten worden g«- speeld. Aan deze wedstrijden, verdeeld over 6 klassen, zuilen enkele bekend# twaalftallen deelnemen waaronder Oranje Nassau, Spirit, Thor, Weidevogels, SSV,_ DIO en Blauw Wit. Door RWR zijn twee mooie prijzen beschikbaar gesteld. Het belooft een gezellige sportieve middag t# worden en het bestuur van RWR hoopt op een grote publieke belangstelling. Verdien zel£ je bromfiets, fotoapparaat enz. door een krantenwijk te nemen bij het Rotferdamsch Nieuwsblad. Zo'n krantenwijk is tevens leerzaam. Je leert met mensen omgaan, de waarde van het geld kennen en je studie behoeft er niet onder te lijden. Zij, die interesse hebben worden verzocht, zich persoonlijk te komen melden. Rotterdam sch Nieuwsblad Broersvest 3 Schiedam. KAPSALON HELENS de s>alon voor ae betere permanent, Stroomloos voor ledor baar geschikt 7.50. Helene tiede perma nent Is meest ideale na tuurlijke permanent £10,-, i— reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Remhrandtlaan 22 Schiedam - Telefoon 67170 kunt U niet missen flewi dag STVIDERSKI'S DEÜRENFABKIEK, vraagt TIMMERLIEDEN MACHIN. HOUTBEWERKERS HALFWAS (OOK ONGESCHOOLDEN) Aanmelden: Korte Haven 20, telefoon 269583. Na 17.30 uur: 269587. Donderdag 8 uur Vrijdag 7-0.15 uur. Zaterdag 7 - 9.1& uur. Dinsdag 8 uur. 'Woensdag 2-8 uur. MARK FOREST MASSIMO SEKATO De leeuw van Thebe Een man met een ijzeren wil en kracht weet een onder drukt volk van dc sinvcrny te redden- Cinemascope Eastmancoloi 14 jaar Donderdag 2 uur. Vrijdag 2 uur Zaterdag 2 uur Zondag 2 - 4.15 uur. Dinsdag 2 uur. Woensdag 2 uur In al onze matinees de grootste komiek aUet tijder CHARLIE CHAPLIN Een snor, een stokje en een bolhoed A. L Zaterdagnacht 12 uur DANY CARREL DORA DOLL Verborgen moederschap Een jeugdbende redt het leven van een a.s. moeder 28 jaai

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2