ICfliOiMffl HUISBLAD mm C.V.P. met 3000 leden wacht op aktieve bestuursleden Wieler-clubkampioenschappen van Zuid-Holland in Gouderak Maassluis en het Westland in beeld gebracht Volgend jaar profs in (achtste) Ronde van Oude Tonge Twintig Jaar motorsport te Ridderkerk o. besteller der PTT b. bestel Ier/bestel ster der PTT Ü&1ÊS3& KLACHTEN V ie zag aanrijding? Hersenschudding Ze wilden „zitten' Bevorderd F ototen toonstelling te Naaldwijk Rolt. Wielergemeenschap hield traininssritten Anemia Geslaagden Middelbare Handelsavondschool Contactmiddag NW Ds. P. Deddens naar Rozenburg Auto raakte in slip: bandprofiel versleten Kind rolde naar beneden: vleeswond Amateurs dan in een voorronde Noor onder vrachtauto Lustrum-cross een vrome ivens Veertig jaar bi j gemeente Begrafenis A. Wagner te Maassluis Vijftien elftallen van Excelsior in actie ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Hoofdageatsdiap en Eedactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstr. I-1W. 3229 Redactie: Tel. 545$ over bezorging: VJaardmgem 18.30 tot 19.30 uur: ïnsulindesingel 33 - Telefoon 6637 Als de Combinatie V3n Vlaardingse Rer- fOiicelsverenijriiiffen vrijdagavond In het p,K. VerenIgingsgebonw aan de Mark- fraaflaan haar zeventiende jaarvergade ring houdt, dan kon het wel eens zijn, dat het tevens de laatste is. Tenzij er wat jneer leven komt in de C.V.P. en dat Is de wens van de paar bestuursleden, die pu nog wat activiteit aan de dag leggen. Punt 10 van de agenda van vrijdag luidt: Toekomstplannen of voorstel tot li quidatie van de C.V.P, Het huidige hé- stuur bestaat weliswaar uit 6 bestuursle den maar in de praktijk komt het er op neer, dat slechts twee personen als zoda nig liun functie vervullen en dal zijn voor zitter A. G. J. van Vliet en penningmees ter J. var Saus. Bijna drieduizend leden zijn officieel bij de C.V.P. aangesloten en dat is toch wel de moeite waard om te blijven bestaan. Er zijn 150 liefhebbers voor toneel, meer dan 200 personen willen graag in. de zo meravond een partijtje voetballen, 115 danslustigen zijn Cr in de CVP en bijna honderd personen voelen veel voor een Idaverjascompetitie, terwijl ook belang stelling schijnt te bestaan voor een puzzel- rit. Per 1 augustus j.l. waren 35 verenigin gen bij de Combinatie aangesloten met het reeds vermelde «aantal leden. De vraag is nu, hoeveel van hen zich vrijdagavond la ten zien als de jaarvergadering wordt ge houden en nog groter is de vraag of er zich onder hen enkelen bevinden, die be reid zijn een bestuursfunctie te aanvaar den en uiteraard daadwerkelijk een func tie zullen uitoefenen. De CVP-voorzitter Is van mening, dat de kandidaten niet moeten worden ge zocht, maar dat het wenselijk is, dat de ze zich zelf naar voren brengen. Van de ze personen kunnen we iets goeds ver- vachten. De in het afgelopen seizoen gehouden voetbalcompetitie van de CVP kenmerkte zich wel door een grote deelname maar men wilde alleen maar graag voetballen zonder wat organisatie werk op zich te ne men. Een situatie, die natuurlijk zeer on gezond is en daarom verwacht het hui dige bestuur, dat vrijdagavond ook een persoon wordt gevonden, die bereid is als voetbalafgevaardigde op te treden en die zich ook dienstbaar maakt omtrent ande re te organiseren sportevenementen. 1 Tijdens de jaarvergadering zal ook de prijsuitreiking plaatsvinden van de gehou den voetbalcompetitie en naast de fraaie Fontijne-beker, is voor iedere vereniging een herinneringsmedaille beschikbaar ge steld, zodat het wenselijk is dat elke ver eniging minstens een afgevaardigde stuurt. Verder zullen tijdens de pauze de subsidiegelden, aan de toneelverenigingen worden uitbetaald. Ook hier ligt dus een reden voor de aangeslotenen om de ver gadering te gaan bezoeken. Men hoeft niet bang te zijn, dat de CVP er financieel slecht voorstaat, want niets is minder waar. Trouwens, dit zal wel blijken u«t het uitgebreid financieel overzicht dat de penningmeester zal Ja- ten horen. Al jarenlang is het voor de C.V.P. mo gelijk om koffie en thee te betrekken te gen gereduceerde prijs en daarvan is tot nu toe veel gebruik gemaakt. Onge veer 20 mille werd in dit verenigingsjaar besteed aan deze genotsartikelen, hetgeen allemaal via de kas van de penningmees ter loopt. Verder is de Combinatie in het bezit van een stencilmachine welke door de aangesloten verenigingen kan worden, ge bruikt. Alles bij elkaar genomen is er voldoende reden aanwezig om de CVP te laten voortbestaan. Dat er dus vrij dagavond geen hamerklap mag vallen, welke het lot van de CVP definitief be zegelt. Zaterdagmiddag, omstreeks half zes. u-erd in de Van Leijden Gaelstraat een elfjarig meisje aangereden door een vrachtauto, waardoor het kind met een voet ver wonding in het Holyziekenhuis op genomen moest worden. De verkeerspolitie verzoekt ieder, die dit ongeluk heeft zien gebeuren, zich bij haar. in het bureau aan het Delft se veer. te mel den, om de juiste toedracht van het onge luk te kunnen vaststellen. Het meisje zou met haar autoped op het trottoir hebben gespeeld en er Is sprake van, dat de auto gedeeltelijk over het trottoir zou zijn ge zwenkt. Op de hoek van de Rozenlaar» en de Be goniastraat verleende een 54-jarige brom fietser geen voorrang aan een personen auto, waardoor een aanrijding ontstond. De bromfietser liep hierbij een hersen schudding op. In de nacht van zondag op maandag heeft de Vlaardingse politie twee Duitse zeelieden aangehouden, die van het terras \an een café bij het station Vlaardingen- Oost vier stoelen hadden meegenomen, omdat ze wilden zitten. Met ingang van 1 september is de agent van politie D. J. M. Rohde bevorderd tot hoofdagent. Komende zondag worden in Gouderak (bij Gouda de jaarlijkse wedstrijden ge houden ora de clubkampioenschappen wiel rennen van Zuid-Holland voor verenigings- ploegen, bestaande uit amateurs en nieu welingen. De Vlaardingse rennersclub De Coureur 2al daar met twee amateurploe- gen en één meuweiingenplceg aan de start komen. Afgelopen vrijdag werd in Rotterdam, tijdens een vergadering van do Wielerfe deratie Zuid-Holland de deelnemerslijst bekend gemaakt en daar werd toen ook officieel geloot voor de vertrekvolgorde der deelnemende \'erenigingen. In totaal zullen twaalf nieuwelingen- en tien ama- teurploegen. meedoen, die met een tussen poos van drie minuten vertrekken. Voor de ploegen, van De Coureur zijn de lotingen erg gunstig uitgevallen en aUe hoop is nu gevestigd op de renners, die In het kader van de Wesllandseoogst- fecsten, die In Naaldwijk worden gehou den, werd maandagavond in de Ned. Herv. Kerk te Naaldwijk, in het koor, een ten toonstelling geopend, onder het motto „Kent TI %e nog..", georganiseerd door de Westlandse Amateurfotografen vereni ging. liet genootschap Oud-Westland en het arebivariaat van de gemeenten Naald wijk en Maassluis verleenden daaraan hun medewerking. Het gemeentebestuur van Maassluis: burgemeester W. J. D. v. Dijck en echt genote, de wethouders J. v. Gelderen: J. Smit en echtgenote: P. v.d, Snoek en echt genote. en loco-secretaris, de heer H, Kramer gaven van hun belangstelling blijk, verder de heer T. Mastenbroek en Zondag namen weer verscheidene leden \a» de Vlaardingse Rennersclub „De Cou leur'' deel aan tvaïningsritten; de resultaten waren als volgt: C-junioren 10 Jem in 24 min.: 1. D. Udo, Coureur 2. D, Wesseling, Rotterdam 3. R. Blom, Pcdaalridcers; 4. mej. X. Vos, Rot terdam. B-junioren 20 kin, in 31 mm.: 1. B. Bals. Schiedam; 2. R. Hordijk, Feijenoord; 3. A. Versteeg, Rotterdam; 4. F. Hanson. Cou leur; 5. J. Oonen, Couleur; 6. J. Keizer, Pedaalridders; 7. R. Meeldijk, Coureur; 8. C. v. d. Meer, Pedaalridders: 9. J. v. Wil gen, Excelsior; 10. J. Pieterman, Feïjenoorcl. A-junioren 30 km in 56 tniw.: 1. J- Uit beiers, Rotterdamse Leeuw; 2. W. Straat man. Rotterdam; 3. J. Moret, Rotterdamse Leeuw; 4. J. Bal neger, Feijenoord; 5. K, v. Laar, Feijenoord: 6. C. Visser, Schiedam; 1'. v d Leist, Pedaalridders; 8. T, Zwa- ücibuig. Roitcdam: 9 R. Visser, Feijen- omd; 10 J Ha1 rus Onr-our; tl. P. v. d. Werf, Schiedam: 12 L H«»om F>nenoord; 13. M Fillekea. Schiedam; 14 A bcbcffer. Rotterdam; 15. P. Kaat, pudaalnddei s Amateurs SO km in 1ST utw 'ticjevl Zevenhuizen): 1. H. Brinkman, Pedaal- ridders; 2. A. v. Beek, Feijenoord; 3. J. Pianken, Coureur; 4. A. Bakker. Coureur; S. B. Jansen, Rotterdamse Leeuw; 7. J. Luijcx, Pedaalridders; S. G. Schulen, Feijenoord. DINSDAG t-axor, 8 uur: Buffalo Bill, de held van het Wijde Westen <14 j.)- Stadjgehoonaal, 8 uur: De Strop (18 j WOENSDAG loxor. 2 38 uur: De .leeuwenjagers <aJ.);8u: Buffalo B:H, de held vsa het Wilde Westen {14 j.l Stadsgehoorzaal, 8 uur; De strop (1B J-) Geopend: Apotheek Backer. Hoogstraat 228, tel. ei 62 1 september Wassende maan 7.0r» «p 5.51 uur onder 19.28 uur Maan op 13 01 our. onder 21 53 uur echtgenote, namens de oudheidkamer van Maassluis en de heer W. v. d. Stelt, na mens de amateurfotografenvereniging „Maassluis". De voorzitter van de "Westlandse Ama teurfotograven vereniging heette de geno digden hartelijk welkom, in het bijzonder het gemeentebestuur van Maassluis, de echtgenote van de burgemeester van Naaldwijk, mevr. van Heyst (de burge meester was wegens ziekte verhinderd) en de hist. drs. J. L. van der Gouw pro vinciaal inspecteur van de gemeente- en watei schaparchieven in de provincie Zuid- Holland, alsmede de druivenprinses en de oogst- en bloemenfceën, Drs. J. L. v.d. Gouw opende vervolgens deze tentoonstelling en besprak in een dik wijls geestige speech de mogelijkhedenn van de fotografie en de dienstbaarheid daarvan, Het tentoongestelde staat dit jaar in het teken van de mens. Zo omvat het mate riaal: ontmoetingen met oude Westlan ders; verdwijnende romantiek: wat blijft en hoog boven het glas. De heer Ringe ling, archivaris van Naaldwijk en Maas sluis, heeft zich o.m. beijverd een inzen ding tentoon te stellen van Maassluis. Foto's zijn o.m. te zien van de waters nood te Maassluis in 1953, terwijl ook leden van de Westlandse Amateurfotogra fenvereniging diverse foto's van Maassluis daar hebben tentoongesteld. Maassluis is verder vertegenwoordigd met foto's van de haven, de schans, de vlieten, de slui zen en het gevelfront aan de kom. en niet te vergeten het zakkendragershuisje. In totaal worden circa 309 foto's geëxposeerd. De wethouder van culturele zaken van Maassluis, de heer J. Smit deelde ons mede dat ook een dergelijke tentoonstel ling. over enige tijd in Maassluis te be zichtigen zal zijn. De tentoonstelling is voor het publiek geopend tot en met vrijdag 3 september des middags van 3.00-6.00 en des avonds van 7.00-10.00 uur. Van de Middelbare Handelsavondschool, oll.iei slaagder. io hei schooljaar 1964-65 u-i de veuolghhitsrn voor moderne be ep ij fsodmimst taue iMBA i bn de examens van de Nederlandse Associatie voor Piak- tijkexamens de volgende ksmüdaten; Voor het praktijkdiploma P. Boogaarts. J. Onderdelinden, J. Penning en D. Quak. Voor boekhouden: B. J. Bel, H. v. d. Berg, P. Bergwerf, J. H. Bloothoofd, L. Boon, H. de Bruijn, W. Diepstraten, J. M. Kleiss. J. v. d. Kooij. K. v. d. Krans, S, d. Marei. L. v. d. Merwe, K. Penning, mej. C. J. Rijke, A. v. Rijn, M, J, Sche pen. H. Seegers, G. A, Verschoor, J. J, Veth, D. W. Wielaard en K. v. d. Zwan, Voor Nederlands: mej. J. van Embden, v.d. Krans en II. Seegers. Voor Engels: mej. J. H. Brandsen, J. A. de Kok, J. P. J. Maas, G. S. Ververs en J. Vos, Voor Duits: A. Brobbel. mej. C. E. T. Dijkshoorn, C. Kramer en J. L. de Zeeuw. hun vereniging in Gouderak mogen ver tegenwoordigen en die zeker alles zullen doen om goede resultaten te bereiken. Voor de niet-deelnemeude coureurleden is voor zondag het oefenprogramma stil gelegd, zodat allen in de gelegenheid zijn hun clubmakkers aan het werk te zien en aan te moedigen. Zij die mee gaan naar Gouderak verzamelen zich bij het Volks gebouw aan de Schiedam se weg; vertrek half elf. De startlijst voor nieuwelingen en amateurs ziet er als volgt uit: Nieuwelingen. 1 ronde van 37 km als af stand (Aanvang 13.00 uur). 1 „Swift-Com- binatie" Leiden start 13-00 uur. 2. „Excel sior" Gouda, start 13.03 uur. 3, „De Mol" Dordrecht start 13.06 uur. 4. ..Rotterdam se Leeuw" Rotterdam start 13.09 uur. 5. Sparta" Den Haag start 13.12 uur. 6. „Schiedam" Schiedam start 13.15 uur, 7, „Bollenstreek" Hillegom start 13.18 uur. 8 „Feijenoord" Rotterdam start 13.21 uur. 9 „Saséenheim." Sassenheim. start 13.24 uur 10 „De Coureur" Vlaardingen start 13.27 uur. 11 „Pedaalridders" Rotterdam, start 13.30 uur. 12. ,,De Spartaan" Den Haag start 13.33 uur. Amateurs 2 ronde van 37 km, totaal 74 km. (Aanvang 15.00 uur), 1. „Swift-Combi- natie" Leiden Start 15.00 uur. 2 „De Mol" Dordrecht start 15,03 uur. S „De Coureur" (B-ploeg) Vlaardingen start 15.06 uur. 4, .,De Spartaan" Den Haag start 15-09 uur. 5. „Excelsior" Gouda start 15.12 uur. 7 Rotterdamse Leeuw" Rotterdam start 15.15 uur. 7 „De Coureur" (A-ploeg) Vlaardingen start 15.18 uur. 8 „Hollandia" Den Haag start 15.21 uur. 9 „Pedaalrid ders*' Rotterdam start 15.24 uur. 10 „Spar ta" Den Haag start 15.27 uur. De afdeling Vlaardingen van de Vrou wenbond NW hoopt dinsdag, 7 september, een contactmiddag te houden in het Volks gebouw. De bijeenkomst begint om twee uur. - DINSDAG 31 AUGUSTUS 1965 Ds. P. Deddens zal zondagmiddag a.s. afscheid nemen van de gereformeerde (vrijgemaakte) kerk van Creil ïr. de Noord-Öostpoïder er» zondagmiddag 19 sep. a.s., na !n de morgendienst tc zijn beves tigd door zijn oudere broer. ds. D. Ded dens uit Leeuwarden, intrede doen als pre dikant van de gereformeerde (vrijgemaak te) kerk van Rozenburg, waar hij beroe pen is in de vakature van ds. G. Mul. die op 6 december van het vorige jaar naar Deventer is vertrokken. Pieter Deddens werd op 15 juni 1927 in de gex-eformeerde pastorie van Rijswijk geboren. Hij bezocht eerst het Willem Lo de wijk-gymnasium te Groningen, daarna het gereformeerd gymnasium te Kampen en studeerde vervolgens aan de theologi sche hogeschool van de gereformeerde (vrijgemaakte) kerken in Nederland, Broe- derweg 15 te Kampen. Nadat de heer Deddens na praeparatoir examen was beroepbaar verklaard in de gereformeer de (vrijgemaakte) kerken in Nederland en hij door de classis Kampen peremptoir was geexamineerd en toegelaten tot de dienst des woords en tot de bediening der sa kram enten in genoemde kerken werd hij op 25 maart 1962 door zijn broer, ds. K. Deddens uit Amersfoort bevestigd als pre dikant van de gereformeerde (vrijgemaak te) kerk van Creil. Tijdens zijn ambtebediening te Creil was ds. Deddens in de classis Kampen o.a, deputaat voor de voorbereiding van de examens. Voordat ds. Deddens in maart 1962 pre dikant werd was hij eerst enige jaren werkzaam geweest als assistent van de bibliothecaris van de theologische hoge school van de gereformeerde (vrijgemaak te) kerken in Nederland Broederweg 15 te Kampen en ook ais maatschappelijk ambtenaar bij de Raad voor de kinderbe scherming te Zwolle. Op het Rubensplein raakte de 28-jarige H. M, met zijn auto in een slip doordat het profiel van zijn achterbanden niet meer aan alle eisen voldeed. Hij ramde een geparkeerd staande auto, eigendom van T.B., en kwam vervolgens tot stil stand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor maar belde auto's werden zwaar beschadigd. Met een zes cm. diepe vleeswond moest de vierjarige Gerardus van der Touw naar het gemeenteziekenhuis, toen hij tijdens spel op de aanleg zijnde rijks weg 20 naar beneden rolde en op de la ger gelegen Parallelweg, waar het kind ook woont, terecht kwam. Hij was in het sand aan het spelen met *en ijzeren schepje en hield tijdens zijn val het schep je zo dicht tegen zijn dijbeen geklemd dat de grote diepe wond ontstond. Het kind Is ter verpleging opgenomen in h*t gemeen teziekenhuis. Ruim honderdtvvintig renners zijn van start gegaan in de ronde van Onde Tonge, de zevende in successie, die door de sup portersclub te Oude Tonge werd georga niseerd. Niet alleen door de renners retf werd cr voor dit parcours veel belangstel ling aan ife dag gelegd; ook de belang stelling van de zijde van het publiek was r.o mogelijk nog groter dan ooit. He* is een evenement geworden, dat niet meer weg te denken Is. De organisatoren hebben met deze wielerronde jaarlijks veel suc ces en het laat zich aanzien, dat het niet bij een ronde zal blijven voor alleen maar nieuwelingen en rmateura. Er gaan nu stemmen op, dat binnen niet a! tc lange tijd een ronde voor profs georganiseerd zal worden. Hiervoor zal nog meer orga nisatietalent aan de dag moeten worden gelegd en het bestuur van de supporters club Is hiervan zeer terdege overtuigd, want ze is reeds begonnen met de voor bereidselen. Wanneer de ronde zal zijn is nog niet bekend, maar het laat zich aan- zien dat dit heel vroeg in het volgende seizoen zal zijn. Zaterdag verschenen nieuwelingen en amateurs aan de start. Het was prachtig weer en de renners hadden er zin in. Voor hen werd het een afstand van 50 ronden, oftewel 60 km. Wtm Huismans, die in Zandveort eerste werd bij de nieu welingen, kon helaas niet aan de start verschijnen. Hij heeft een blessure opgelo pen en de eerste veertien dagen zal hij rust moeten houden. P. van der Weegen le Tilburg, ging ais eerste over de eindstreep, gevolgd door P. van Stralen uit Poeldijk. In deze ronde heeft zich voor de eerste maai Henk Stan der te Oude Tonge gepresenteerd. Hij heeft een prachtig parcours gereden en hij belooft een goed renner te worden. Jammer dat hij ergens in een tuin beland de. A. Ham, 's-Gravendeel, werd 3e; J. van den Berg, Hoeven, 4e; H. van Leeuwen. Haarlem, 5e; A. van der Ende, Rotter- De 18-jarige Noor B.K.M. opvarende van de Noorse tanker „Astwi die bij scheeps werf de Nieuwe Waterweg ligt, kreeg een bekkenfractuur toen de achterwielen van een v'raehtauto bestuurd door W.E.H. over hem heen reed. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Lange Kerkstraat en het Broersveld toen de vrachtauto de bocht naar rechts te kort nam, waardoor de vrachtauto over de stoeprand moest waar BM stond. Deze trachte nog weg te springen maar kon niet verhinderen dat hij terecht kwam tegen de laadbak waardoor de wielen hem raakte. De jon ge Noor is naar het gemeenteziekenhuis gebracht waar hij ter verpleging is cp- -•genomen. Öp 14 september zal de motorclub „Ons Gettoegen 1945" precies twintig jaar be staan. De Ridderkerks* club zou het liefst ter gelegenheid van dit lustrum een mo torcross organiseren. Het Is echter heel erg de vraag of dit nog zal lukken. Rond Ridderkerk zijn weinig terreinen, die zich voor deze bijzondere vorm van motorsport lenen, zodat de mogelijkheid bestaat dat het lustrum onopgemerkt voorbij gaat. Zeker heeft dit niet in de bedoeling go- legen var. de initiatiefnemers tot de op richting. de heren J. C. Groene veld. C. Kranendonk en A. v.d. Vilt jr., die er in 1945 in slaagden 21 leden bijeen te krijgen. ZOEKT U EEN VRfJE EN ZELFSTANDIGE BETREKKING, WAARBIJ U VEEL IN DE BUITENLUCHT WERKT? Op hec Post-en Telegraafkantoor te VLAARDINGEN is nog plaats voor JONGENS in de leeftijd van 15 tot 18 laar die In aanmerking komen voor de opleiding tot MANNEN EN VROUWEN in de leeftijd van 18 tot 40 jaar als Volied ig Lager Onderwijs vereist. Geboden wordt: goed salaris ni. op 15-jarige leeftijd reeds f136,- en op 25-jarige leeftijd f 575,- (Snel- huurcompensatie) toeslag voor werk op ongeregelde tijden (20-40%) uitstekende sociale voorzieningen o.m. welvaamvasc pensioen volledige doorbetaling zonder wachtdagen ingeval van ziekte AOW/AWW-premie voor rekening van PTT. Sö/Hcitaties kunt u richten aan de directeur van het Post en- Telegraaf kantoor te Vlaardingen West/iaven kade 42. Persoonlijk ktme u terecht dagelijks van 9 tot 12 en van 14 tot 18 uur en eventueel 's avonds na telefonische afspraak telefoon 7641). Zij zorgden in de beginperiode nxjvoor beeld elk jaar voor de spectaculaire be- trouwbaarheidsril. Omdat men voor een dergelijke rit echter geen vergunning meer kan krijgen, behoort deze gebeurte nis-van-het-jaar voor de motorclub defini tief tot het verleden. Al trekt men met oriënteringsritten dan geen deelnemers uit het gehele land, toch gaat men de laatste jaren door met het organiseren van deze ritten, die in elk geval voor deelnemers uit de omgeving en uit Ridderkerk zelf een attractie vormen. De toertochten zijn voorts tot de uitzonderingen gaan behoren Gezien de geringe animo voor dergelijke ritten heeft men de laatste jaren er slechts enkele uitgeschreven. Daarnaast nemen leden \an de club we? deel aan de competitie op het gebied van de oriënteringsritten (meestal pnzzelrilten genaamd) die ieder jaar op 'Ie Zuidhol landse eilanden verreden worden. Bij ce 16 ritten waaraan men deelnam, werd vijt maal het kampioenschap behaald. Een ongekend hoogtepunt voor de mo torclub werd in 1953 bereikt. Toen werd het clubteam afgevaardigd naar Tsjecho- Slowakije voor de zware, zes-daagse bc* tvouwbaarhcidsritten. Het team, oestaande uit de heren D, C. Groeneveld, P. Vos en C. van Ewijk, behaalde daar de eerste prijs. Vanzelfsprekend haast dat oe man- nen bij hun thuiskomst een rondrit met muziek tc wachten stond. Een ander hoog tepunt is het feit geweest, dal het lid Wijn- scma in '55 het individuele kampioenschap van Nederland op het gebied van oriënte- nngsrittcn op zijn naam wist Ie brengen Bij deze wedstrijden bracht het' clubteam het voorts tot een vierde plaats. Enige jaren geleden echter neeft het voortbestaan van de motorclub aan een zijden draadje gehangen. Hot ledental nam drastisch af omdat veie zich een auto aanschaften De laatste *ijd groeit de belangstelling gelukkig weer. De club raakte over het dieptepunt heen nu er veer 43 leden zijn. Tien daarvan nemen deel aan de wedstrijden. De heren De Vries en Nolen onder hen doen bijvoor» voorbeeid mee aan de grote mótorcrosse: op het onderdeel zijspanraces. Zij zullen dus zeer waarschijnlijk op eigen terrein bij Ridderkerk in september hun kunst-r met kunnen vertonen. Maatschappelijk werk IS liman sdorp en Klaaswaal Het spreekuur in het Groene Kvuisge bouw te Klaaswaal wordt met ingang vai t september verschoven naar de avond uren en zal voortaan worden gehouden we kelijks op dinsdagavond van 7 lot 8 uur De regeling voor aanvraag voor Gezïns verzorging 's morgens voor half tien blijft ongewijzigd van kracht. De heer M. Voorbach. technisch ambte naar bij de afdeling bouw- en woningtoe zicht van de dienst vjm gemeentewerken, zal vrijdag 40 jaar in gemeentelijke dienst zïin. In verband daarmee is er vrijdag middag van vier uur tot half zes een bij eeukornst in Triangel en s avonds, van zeven tot negen uur. recipieert de ncei Voorbaeh voor (aimltc. vrienden en rela ties in het bekende cafc-restaurant Mes. dam. 6e: K- Frijters. Zegge. 7e en aan het eind van een lange rij kwamen als 18e L. Jongeling en als 19e H. Both te Oude Tonge over de eindstreep. Van der Weegen kon een allerhartelijkst applaus in ontvangst nemen en de gebrui kelijke bloemen en de kus an Rieneke van de Tonnekreek. Nog een ereronde en de baan werd vrijgemaakt voor de ama teurs. die ondertussen al op de weg ver schenen. Hierbij waren prominente figuren. Alen had veel \cnvacht van Leen r'ooitvHet te Werkingen, maar h:j was vorige week een paar maal geblesseerd cn het was eigen lijk een wonder dat hij tot het laatst toe mee kon blijven rijden. Hij werd J3e, waar hij en zijn supportersclub al heel te vreden mee waren. EvenaiS voor de nieuwelingen, lag er een schat aan premies te wachten. Bij elkaar voor ruim f 1.500 aan geldprijzen, benevens dure en mooie geschenken. Niet alleen daarvoor hebben de renners het spannend gemaakt. Al bij het begin werd het een gevecht op de trappers tussen W'm Geraerds en Leen Poortvliet. Leen heeft het er dus bij moeten laten zitten, maar Geraerds bleef een tijdlang aan de kop. Natuurlijk kreeg hij nl vlug gezel schap, dat hij niet meer kwijt kon raken. Er waren B4 ronden tot eert lengte van 100 km te rijden en al na da twintigste ronde voegde zich Th. Oudshoom te Wa- veren cn A, Vtcgei ling te Simonshaven bij hem. T. van der Valk te Voorschoten deed eveneens verwoede pogingen en meerdere ronden zag het er naar uit. dat hij de leiding zou nemen. Dat duurde tot 20 ronden voor het einde. Toen meldde zich G, Minne boo te Heen- vliet, die zich toen. niet meer uit het veld het verdringen. Het peloton volgde op een afstand van een paar seconden en zo werd het een spannende eindstrijd, aarvan de laatste ronden nog niet veel te zeggen viel. Xdinneboo reed na 2,23.8 uur over de eindstreep op wiellengte ge volgd door W. Geraerds en Oudshoorn. Een halve minuut na de winnaar passeer de S. Pieters te Maassluis; 4e werd S. Pieters le Amsterdam; 5e J. Jansen te Amsterdam; 6e D. van der Vlugt te Som- melsdijk; 7e T. Hoogerheide te Dor drecht; èe W. Bravenboer te Rotterdam, Peter Legierse, die een prachtig parcours heeft gereden passeerde ais 10e de eind streep en SLep van Dongen te Mlddeïhar- nis werd 14e en ais laatste Flakkeese ren ner L. Poortvliet. De laatste twintig ronden waren er nog slechts 20 renners op de baan. Vijftig van hen hadden het opgegeven of waren ge dubbeld en moesten het veld verlaten, om de koplopers in de gelegenheid te stel len een goede eindspurt te maken. Zo een voudig was het in Oude Tonge dus ook weer niet. Tijdens de ronde wenste wethouder A. van Kampen de renners namens het ge meentebestuur veel geluk en hij hoopte dat het bestuur er in aal slagen de vol gende maai met een prof-ronde zal komen. Aan het eind van de ronde dankte de voorzitter van de wielerclub, de heer L. Wielaard, allen die hebben medegewerkt aan het slagen van de 7e ronde van Oude Tonge. Ook hij was optimistisch gestemd over de komende ronde. waaraan ook amateurs zullen kunnen deelnemen, maar dan in een voorronde. Nu gaat het er om een groot bedrag op tafel te krijgen voor de prof-ronde. De Sup portersclub ziet er vermoedelijk wel kans voor, anders zouden ze de mogelijkheid niet geopperd hebben. Hierbij zal zij ge steund zijn door het grote succes, dat de ze ronde wederom geworden is. Men is voornemens 50 internationale profs te con tracteren, De datum van deze ronde zal pas later bekend gemaakt kunnen worden, maar we nemen aan, dat het reeds in het begin van het volgende rennersseizoen zal zijn. Maandagmiddag hebben velen <ie laatste eer bewezen aan liet overleden oud-raads lid. de heer A. Wagner (Zie ons blad van vrijdag, toen zijn stoffelijk overschot op de Algemene Begraafplaats te Maassluis aan de schoot der aarde werd toever trouwd. Ds, E. H. Kalkman, Herv. predikant, sprak woorden van troost tot de familie en bad het „Onze Vader."' De zoon van de overledene, nar. C. A. tVagner, sprak namens de familie een dankwoord. Onder de aanwezigen op de dodenakker merkten we o.a. de wethouders Van der Snoek, Van Gelderen en Smit rpt alsmede het raadslid A. Hoekveen (AR. Het spreekuur van de Maatschappelijk werkster mej. E, AI. Isarin in het gemeen tehuis te Numansdorp komt met ingang van 1 september te vervallen. In de plaats daarvoor komt wekelijks een spreekuur op woensdagavond van 7 tot 8 uur en donderdagsmorgens van half tien tot half elf op het adres Beukenlaan 17. De rege ling voor aanvraag van gezinsverzorging 's morgens tot half tien blijft ongewijzigd van kracht. Fors begin van voetbalcompetitie te Maassluis Zaterdag a.s, gaat dan de voetbalcom petitie beginnen. Niet minder dan vijftien elflallen van. het Maassluise Excelsior ko men in het veld. Excelsior 1 gaat van start met een thuiswedstrijd tegen Hoog- viiet. De wedstrijd begint om 4.15 uur xn de Dijkpolder. Dan komt min of meer bet competitie-elïtal In het veld, al moet rekening gehouden worden met het feit, dat L. Verhaas en A. v. 't Hoff wegens blessure nog niet beschikbaar kunnen zijn. De overige wedstrijden zijn: CSVD 2— Excelsior 2. 4.15 uur; DVO 2—Excelsior 3, 4.15 uur; Excelsior 4MW 2, 2.0Ö uur; HPV 2—Excelsior 5, 4.15 uur; CCO 2—Ex celsior 6, 4.15 uur: Zwaluwen 8—Excelsior 2.00 uur; Zwaluwen 9Excelsior 8, 12.SO uur: TSB 5Excelsior 9, 2.00 uur. Junioren: Excelsior a i—De Hollandiaan 1 4 30 uur; PPSC a 2Excelsior a 2, 4.30 uur; Excelsior b 2—Hoogvliet b 2. 3.15 uur; VOC b 3Excelsior b 3. 4.15 uur; PPSC c 1Excelsior c 1, 3.15 uur; Excel sior c 3—VDL c 2, 2.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1