SIÏÏHMMSffl IIUWSBLÜ 1111? Hariugzickte maakte van Jan Miiller een menselijk wrak Situatie op arbeidsmarkt in principe onveranderd Jan de Ligt sloeg eerste paal voor huizenbouw in wijk Holy Commissie beeldende kunsten opent het nieuwe seizoen Uitsluitend dammen tijdens gouden jubileum V.D„V. föfüÉSüÉÉ KLACHTEN Twee operaties binnen 5 dagen Burgerlijke stand Agenda CHJO-samenkomst in Vlaardingen Kon. onderscheiding voor mej. J. Vons Eerste paal op 15 september „Niet volledig" Prijsklaver jassen Zilveren politiejubileum te Stad aan 't Haringvliet Jeugdweek te Rkoon Blijde dag voor Patrimoniums Woningen Plan gereed voor 45 vrije-tijdsivoningenw Holcon houdt modeshow Zeekadetten veroveren landelijke sportbeker KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 Hoofdagentsdiap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hovenstr, 1 -W. 3229 Redactie: Tel. 5453 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 mm Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 Ik sta onder het verplegend personeel van het Holyziekenhujs bekend als .bet haringgeval". Mijn moeder, die er thans ligt heeft dat ook ervaren, toen elangstellend vrerd geïnformeerd met de vraag: hoe gaat het met Jan? Maar pcncreqi heeft mijn huisarts noch de Chirurg, die mij heeft geopereerd, mij rooft meegedeeld, dat de haringziekte de oorzaak, van. mijn kwaal is, al staat dat zonder meer vast. Ook tegenover ons moesten beide artsen het antwoord schul dig blijven, zich beroepend op nun ambts geheim, Is het dc haringziekte geweest, waardoor Jan Muller op 42-jarige leeftijd een men selijk wrak is geworden en met poeders van zijn huisarts ondragelijke pijnen moet stillen, waaraan hij dagelijks iy<It? Is het haringaaltje er de schuld van, dat hij na al meer dan 14 maanden in de ziektewet loopt en nooit meer zijn beroep van meubelspui tafwerkcr zal kunnen uit- Geboren: Alexandra, d. v. H. G. Uithol en E. A. S, Boer, Irisstr. 35; Christiana en Monique, d, v, ,T. van Splunter en J. C. Koekman, Spechtlaan 770; Jacoba Francisca, d. v. J. N. de Ridder eri J. Lem, Com. Houtmanstr. 19; Pieter Karei, z. v. K. H. L. Lobbes en J. C. Verhagen, 's Herenstr, 78, Maasland; Franciscus Ma ria, z. v. H. M, Bal en M. van Tilborg, Prof, Mekelstr. 120; Adrianus Johannes, z, v. A. J. Vermeulen en M, M. Gouwe- rok, Hoogstr. 142 D; Martinus Maria, z. V. N. W. A. Oostrum en H. J, T. Dijk stal, Datheenstr. 27; Willem, z. v. J. Ne- derlof en G. R. Reer, Sportlaan 278; An drea. d. v. A. Bakker en Y. E, Maliang- kaij, Drs, Stijkelstr. 40; Erwin, z. v. W. Mastenbroek en C. van den Bor, v. Blan- kenheimstr, 144; Rudolph Hendrieus, z. v. N. J. H. Beuman en J. H. M. Vermeulen. Stationsstr. 140; Maria Martina, d. v. W. Sehrevelius en M. de Keijzer, Prof, Rut- gtrsstr. 115; René Petrus Gijsbertus, z. v. J. Baksteen en E M Foncke, Dotterbloem ïtjr. 1 B; Johannes Wilhelmus Jacobus Ma ria, z. v. A. J. Huisman en J. J» E. M. van Leeuwen, F. K. Drossaartstr. 144; Si- roone, d. v, G. de Ligt en W, van Kloos ter, Brüekweg 50; Ingrid, d. v. J, van Haf ten en. C. van der Zwan, Van Riebeeck- str. 78; Robert Pieter, z. v. D. Krabben dam en A. M. Hillenaar, Nassaulaan 8. Overleden: Dina Adriana van Spijk, oud 50 jr, echtg. v. A, de Jonge, D. Schafer- 8tr. IA. Gehuwd: Nikolaos Varonos, 27 jr en Jo hanna de Korte, oud 21 jr. WOENSDAG Veerplein, 3 en 8 uur: Voorstelling circus Boitini. Luxor, 2-30 uur: Gezworen kameraden (aa.); 8 uur: Dreigende trommen (14 J.), Stadsgehoorzaal, 8 uur; Clrcuswereid (14 J.}« DONDERDAG Luxor, 8 uur: Het masker van Searamouche (14 j.)- Stadsgehoorzaal, 8 uur; Verslaafd aan het leven (18 3). Geopend: Apotheek Bot, BUIitonlaan 65, telefoon 4729. September Wassende maan Zon op 6:04 uur, onder 19.09 uur Maan op 19,14 uur, onder 3.50 uur O Jan Muller bü zijn volière, die hij twee jaar geleden van een bedBtede in de huis kamer timmerde. Nu kan hij zelf niet meer timmeren en hebben twee man schappen van de marechaussee dit voor hem opgeknapt bij het maken van vogel- batter ijen langs een wand van zijn voor malige huiskamer, die hij, dank zij de ge meentelijke medewerking nu geheel voor zyn vogels heeft kunnen laten inrichten. oefenen? Dat 2ijn buik in de navelstreek uitpuilt, dat het llfkt of hij een voetbal onder zijn kleren verborgen houdt? Laten we hem zelf aan het woord laten bij het vertellen van zijn lijdensweg. Vorig jaar juni, toen ik een paar dagen verlof had, kocht ik aan een harinvkar- retje in de Verheystraat twee haringen Het was 's morgens tegen half elf, dat ik ze opat. 's Middags voelde ik me ont zettend beroerd worden. De volgende dag voelde ik me niet meer ziek, maar wei doorlopend een knagende pijn in de buik.' Enkele dagen later ging ik weer aan het' werk. Ik werkte als verf- en iakspuiter bij Rietschoten en Houwens. De eerste dag reeds werd ik misselijk van de pijn. 's Nachts was het niet meer om te har den. Mijn vrouw waarschuwde de dokter, die veronderstelde dat ik aan een. acute blinde darmontsteking leed en mij direct naar het Hofsingelziekenhuis liet trans- porteren. Dezelfde dag nog werd ik aan de blinde darm geopereerd, nadat de eerste vraag van de chirurg was geweest: heeft u soms haring gegeten? Hij hart niets aan de blinde darm kunnen ontdek ken- Twee dagen later, nadat de verdo ving was uitgewerkt, keerden de pijnen terug en in zulk een hevige mate, dat ik bewusteloos geraakte. El- weiden foto's van mijn buik gemaakt, waarbij werd geconstateerd, dat mijn dikke darm was stuk gevreten. Gillend van de pijn werd ik opnieuw naar de operatiezaal gebracht, vijf dagen na de eerste operane, Na de tweede operatie heb ik drie weken op de isoleerafdeling gelegen. Ik wist al die tijd van de wereld niets af, zweefde tus sen hemel en aarde, werd kunstmatig ge voed en had driemaal da gs bezoek. Mijn vrouw, die drie weken tevoren in het flat- ziekenhuis het leven aan een zoon had ge schonken, stortte aan mijn bed ineen, als gevolg van een ïongtromboze en werd opnieuw in het flatziekenhtsis opgenomen. Na de tweede operatie heb ik ontzettend veel pijn gehouden, die werd bestreden met morfine-injecties om de twee uur. dag en r.acht door. De buikwar.dspieren. die bij de tweede operatie waren doorge sneden, bleken ook ontstoken te zijn en werden niet meer gehecht. Vandaar dus de bal, die u hier ziet. De eerste maal was ik op 25 juni en de tweede maal op 30 juni geopereerd. Op 4 september was ik jarig. Ik wilde op mijn verjaardag thuis zijn. De tabletten, die ik na de in jecties, tegen de pijnen kreeg, nam ik een dag lang niet in om te suggereren, dat ik wei naar huis kon. De volgende dag, 3 september, mocht ik naar huis. Maar het was nog niets met me, ik was nog geen half mens. Ik was van 58 kilo tot 42 kilo afgevallen, maar de laatste 10 dagen in het ziekenhuis was net gewicht weer toegenomen en ik woog 48 kilo, toen ik het verliet. Ik was vel over been. Nu weeg ik weer bijna 58 kilo- Thuis kan ik het echter niet harden van de pijn en na 12 dagen werd ik opnieuw in het zieken huis opgenomen. Dat was op 15 septem ber. Er werd weer een ontsteking gecon stateerd. Ik werd op dieet gezet en met morfine-injecties behandeld. De pijn ver dween en op 24 september werd ik weet uit het ziekenhuis ontslagen. Maar sinds ik er weer uit ben loop ik 4 dagen van de week te verrekken van de pijn, vooral 'smorgens. Van mijn huisarts heb ik poeders en hij heeft gezegd: als je pijn hebt, slik je maar. De poeders zijn in middels weer zwaarder geworden. Sinds 25 juni vorig jaar loop ik in de ziektewet en sedert 25 juni van dit jaar krijg ik verlengde ziekteuitkering. Dat is 80% van mijn loon. Deze uitkering duurt ook een jaar en dan kom ik in. aanmerking voor invaiiditeitsuitkerlng. Ik moet t 17.- per week opbrengen voor mijn twee kinderen uit mijn eerste huwelijk- Het bedrijf heeft voortreffelijk voor me gezorgd. Ik heb een jaar lang f 10,- per week uit het sociaal fonds ontvangen voor extra voe ding. De bedrijfsleiding en de sociaal werkster hebben groot medeleven ge toond. Niets dan lof hiervoor. Ook voor de verzorging in het ziekenhuis, voor de behandelende artsen en het verplegend personeel. OVERGESCHAKELD OP VOGELHANDELAAR Sedert ik twee jzar geleden in de Struijckstraat ben komen wonen, houd ik vogels. Vsui de bedstede timmerde ik een volière. Ik sloot me als lid aan bij de Ned. Bond voor vogelliefhebbers en kocht mijn vogels bij Maarten Noordzij. Omdat ik niet meer werken 'kalt, tracht Ik nu van mijn hobby mijn beroep tema ken om in het onderhoud van mijnge- zin.ie voorzien en wat omhanden te heb ben De mensen leven erg met me mee en komen vogels bij me kopen. Zelfs uit Gouda, Rotterdam, Maassluis en Maas land. In do huiskamer, waar ik mijn vo gels hield, werd het een onhoudbare toe stand Gelukkig loonde ook het gemeentelijke hnlsvestingsvureau zijn medeleven en kreeg ik de woning hiernaast erbij. Daar woon ik nu sedert een week in en de an dere heb ik voor mijn vogels ingericht. Twee manschappen van de Kon. mare chaussee in Vlaardingen, ook vogellief hebbers, hebben de batterijen kooien langs de wand voor me getimmerd. Grote sletm heb ik ook van Wout van Leeuwen, die me met raad en daad terzijde staat. Voor het handelen in vogels moet je de nodige papieren hebben. Maar gelet op mijn omstandigheden, heb ik daarvoor dispensatie aangevraagd. Er rit een goe de boterham in. Ik heb hier nu voor f1200,- aan vogels staan. Dit is dan het verhaal van Jan Müller, die vóór zijn kwaal altijd kerngezond Is geweest, vier Jaar heeft gediend en van wie de personeelschef van Rietschoten Houwens getuigde: een keurige verschtf- ning en een harde werker, die nooit naar de klok keek en van wie ik niets dan goeds kan zeggen* De Chr. Hist. Jongerenorganisatie dis trict Zuid-Holland houdt zaterdag 25 sep tember. 's middags half drie, in Vteardin- gende algemene ledenvergadering in de soclëteitszaal van de Harmonie, om kwart over drie gevolgd door een openbare start bijeenkomst, waarop ds. G'. J, H. Gijmink, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, over zijn indrukken van Zuid-Afrika zal vertel len, waar hij al enkele malen is geweest. Met dia's zal hij zijn vertelling illustreren. Na een pauze is er gelegenheid tot dis cussie. Op het officiële gedeelte volgt een bezoek aan het stadhuis en aan Indisch- Chinees restaurant Kow Loon te Vlaardin gen. Als samenstelling van het bestuur wordt dc algemene vergadering districtZuid- Holland voorgesteld bij de bestuursverkie zing: L. de Snaayer (Vlaardingen), voorzitter; drs. 0. van der Kaay (Rotterdam) 2e voor zitter; A. A. Soetekouv (Vlaardingen) se cretaris; rnej. C Koppert (Oegstgeest) penningmeesteresse; mej. H. C. Molenaar (Voorburg), alg. adjunct groepswerk; drs, B, Vries (Goudswaard) alg. adjunct stu diegroep; drs. A. de Boo (Delft) adviseur. Leco-burgemecstcr H. K. van Minnen heeft gistermiddag in de koffiekamer van het stadhuis, de eremedaille, verbenden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud, uitgereikt aan mejuffrouw J. Vons, hoofd van de boekhoud&fdellng bij de N.V. Yla&rdinsche Machinefabriek I. A. Kre- ber. Deze onderscheiding werd mej. Vons, die op 7 september 1925 bij Kreber in dienst kwam, verleend in verband met de viering van. het jubileum van haar veer tigjarig dienstverband en am uitdrukking te geven aan de waardering voor haar verdiensten. Mejuffrouw Vons werd hoofd van de boekhouding, nadat zij verschil lende andere functies in het bedrijf had bekieed en in haar huidige positie, waar in zij leiding geeft aan een afdeling met acht personeelsleden, neemt zij in de or ganisatie van het bedrijf een vertrou wenspositie in. die het haar mogelijk maakte de onderneming al zeer belang rijke diensten te bewijzen. Haar grote nauwgezetheid en de strenge plichtsbe trachting vormden mede aanleiding tot het toekennen van de koninklijke onder scheiding. De plechtigheid in het stadhuis werd ook bijgewoond door familieleden van mej. Vons en door directie en stafleden van de N.V. Kreber. Lovende woorden en geschenken hebben bij de viering van dit jubileum mej. Vons duidelijk gemaakt hoe zeer zij in. haar omgeving wordt ge waardeerd. De commissie voor beeldende kunsten opent op 18 september het nieuwe ten toonstellingsseizoen met een expositie van grafiek en tekeningen van Wim Zwiers. Wim Zwiers werd op 37 mei 1922 te Rot terdam geboren; zijn opleiding kreeg hij eveneens in Rotterdam aan de academie voor beeldende kunsten. Hij beoefent voornamelijk grafiek, zowel in vrije als in toegepaste vorm. Daarnaast maakt hij tekeningen met krijt, pen of penseel, gouaches, aquarellen en olieverfschilde rijen, terwijl hij de laatste lijd een nieu we techniek, de aqua-monotypes ontwik keld heeft. Nadat hij in het begin van zijn loopbaan vele ontwerpen (meer dan 200) %'oor ex- libris en gelegenheidsgrafiek (kerst- en nieuwjaarswensen, geboorteaankondïgin- gen etc. had vervaardigd, waarmee hij verschillende nationale en Internatio nale prijzen en onderscheidingen ver diende, is hij zich de laatste jaren meer gaan toeleggen op .vrije" grafiek, te keningen en schilderijen van. groot for maat, zoals op deze tentoonstelling te zien zullen zijn. Wim Zwiers is lid van verschillende kunstenaars- en expositieverenigingen, waaronder Arti et Amicitiae, Pulchri-stu- dio, Pietura-Dordrecht, De Grafische, Xy- lon en het Drents schildersgenootschap. Naast vele exposities in eigen land. werd De cijfers over de arbeidsmarkt in het rayon van het gewestelijk arbeids bureau Neinwe Waterweg-Noord leiden tot de conclusie, dat hier nog steeds sprake is van een willige markt met een tekort aan aanbod, dat echter enigs zins verzacht wordt door buitenlandse arbeidskrachten. De geregistreerde arbeidsreserve in het rayon beweegt zich nog steeds om de 0.2 pet. der mannelijke beroepsbevolking en dat cijfer wordt zo laag slechts in enkele andere gebieden van. ons lano aangetroffen. Voor Zuid-Holland is -hel 0,5 en voor heel Nederland o,8. Een tot op zekere hoogte opmerkelijk verschijnsel is, dat ook de Kleinere be drijven een groeiende belangstelling to nen voor het aanstellen van buitenlan ders- Eind juni waren in het Waterweg gebied ongeveer 1.000 Spanjaarden te werk gesteld, ca. 450 Turken en maat 58 Italianen. In het hele land werkten toen bijna 60.000 buitenlanders, waarvan bijna 37,000 uit de landen rond de Middellandse Zee. Eind november 1960 waren dat er nog maar 3.300- In het gebied van de Nieuwe Waterweg- Noord stonden eind augustus 113 mannen Niet woensdag 8 september, zoals we aankondigden, maar woensdag 15 septem ber wordt de le paal geslagen voor de 18-klaasige Prot. Chr. uloschool en een gymnastiekgebouw aan de Spalandlaan. als werkzoekenden ingeschreven tegen 109 een jaar eerder. Daarvan waren er 18 (39) jonger dan 19 jaar. Eind juli was het aantal jongeren aanzienlijk ho ger (212) omdat toen nog veel afgestu deerde lts'ers ingeschreven stonden. Het aantal openstaande aanvragen daalde van eind juli tot eind augustus van 5.406 naar 4.968, maar dat Is toch al tijd nog ca. 550 hoger dan «ind augus tus vorig jaar (4-411). In het verslag van de bevestiging van de jeugdpredikant ds, J. E. van Veen in onze editie van maandag j.I. staat ver meld, dat wethouder H. K. van Minnen tijdens zijn welkomstwoord namens het ge meentebestuur, duidelijk naar voren liet komen, dat hij een voorvechter is van de jeugd en dat hij alle kritiek daarop volle dig aanvaardt. Het woordje „niet" is daarbij komen te vervallen. Het mag bekend zijn, dat de heer Van Minnen de jeugd altijd een warm hart heeft toegedragen, hetgeen dus inhoudt, dat hij de vele kritiek daarop niet aanvaardt. Donderdagavond begint in het clubge bouw van de Hollandiaan weer het weke lijkse prijsklaverjasnen om fraaie prijzen. Liefhebbers kunnen zich in het clubgebouw melden. Aanvang der wedstrijden 'savonds 8 uur. zijn werk ook tentoongesteld in Oosten rijk, Duitsland, Tsjecho-Slowakijke, Zwe den, Polen, Engeland, India, Indonesië. Israël, Italië, Frankrijk, België.. Werken van zijn hand bevinden zich in vele open bare en particuliere collecties in binnen- en buitenland. Wim Zwiers werd in 19C4 benoemd tot directeur van de academie voor beelden de kunsten „Academie Minerva" te Gro ningen. De expositie in de Vlsbank. die tot 4 oktober duurt zal zaterdagmiddag 18 september om vier uur geopend wor den door de Rotterdamse kunstcriticus Dolf Welling. De tentoonstelling zal dagelijks geopend zijn van zeven tot negen uur 's zaterdags bovendien van twee tot vijf uur en 's zon dags alleen van twee tot vijf uur. Opperwachtmeester, postcommandant, de heer C. Littel te Stad aan rt Haring vliet, heeft zijn zilveren jubileum gevierd bij de Rijkspolitie. De heer Littel heeft er de voorkeur aan gegeven, dit op on-offi- ciële wijze te doen en men heeft hem daar voor graag gelegenheid gegeven, hoewel dit jubileum niet aan de aandacht van de bevolking is ontsnapt. De heer Littel woont met zijn gezin sinds 3 februari 1963 in Stad aan 't Haringvliet. Hij staat bekend als een beirte kerel, waar men toch ontzag voor heeft. De heer Littel is zijn werk begonnen in Boskoop, waarna Lekkerkerk, Krimpen aan de Lek. Gouderak. Krimpen aan de IJssel volgden. Hij heeft zijn opleiding ge had In Apeldoorn en Den Haag. In de zaal van Hotel Haven werd het jubileum ge vierd roet collega's van de groep Middel bands, waar Stad aan 't Haringvliet onder ressorteert. D Jeugdweek. uitgaande van het Ge reformeerd Jeugdverband te Rhocn, z»i dit jaar gehouden worden van zaterdag 11 september tot zaterdag 18 september, Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 11 sept. 15.00 uur Een tegen Allen op en nabij de Maranathakerk aan de Xleidijk 2- Zondag 12 sept. 09.45 uur 2ang in de Marana'thakerk- 10-00 uur Kerkdienst waarin Ds, A. Griffioen zal spreken over „Carrière maken". 20.00 uur Jeugd en Kerkeraad bespreken en. spreken over moeilijke problemen van de jeugd. Woensdag 15 sept Namiddags 'n speur tocht voor de kinderen van de jeugd clubs. Vrijdag 17 sept. 19.45 uur In de Hal van de Maranathakerk wordt „kamp avond" gehouden. Herinneringen aan de kampweek, die dit jaar in Gardereo werd gehouden Zaterdag 18 sept- De Rhoonse jongens van de clubs Jonge Vrijbuiters en Ernst en spel zuilen tegen hun kampvriendjes uit Heypla at-Tuindc rp voetballen. 20,00 uur Volksdansavond in de Hal van de Maranathakerk met conference van. de heer J. Jungerlus en medewerkers. Een prachtige stoommachine „verdiende" dinsdagmorgen Jan de Ligt (10 jaar) door het slaan van de eerate paal voor de 84 woningen en 48 garages die „Patrimoniums Woningen" fn wflk Holy Is begonnen te houwen. Jan deed dat werk onder het toe ziend oog, niet alleen van zijn vader, de heer Jf. de Ligt, directeur van Patrimonium, maar ook van de bestuursleden en een aan tal gemeentelijke autoriteiten, die voor deze gebeurtenis waren uitgenodigd. Tijdens een bijeenkomst, na het heiwerk, in een directiekeet bij de bouwplaats gaf de heer A. Struis Hzrt, voorzitter van Het is begrijpelijk dat de 49ste jaarverga dering van V.D.V. ook wel een beetje in hel teken zou staan van de 50ste. In ieder geval luidde punt 8 van de agenda: „Vie ring 50-jarig jubileum". Weliswaar duurt het nog een jaar eer men daar aan toe is, maar men wil er iets goeds van trachten te maken. De VDV-ers waren het er allen over eens, dat het niet de bedoeling is om de bloemetjes eens buiten te gaart zetten door middel van een feestavond. Het accent zal geheel komen te liggen op de damsport. De gedachten gaan daar bij uit naar het organiseren van jubileum- wedstrijden, sneld am wedstrijd»? n of Jcwar- tetwedstrijden, terwijl het geenszins uit gestoten is, dat een grootmeester een si multaanseance zal komen geven. Ook zal getracht worden een. speciale wedstrijd tc organiseren voor jeugdige dammers. Ver der wordt ook overwogen om de Combi natie van Vlaardingse Personeelsvereni gingen in te schakelen, ten-einde dam wed- strijden tussen damliefhebbers van diverse personeelsverenigingen. Voorzitter H. A. Lansoergen sprak wel zijn blijdschap uit over het kampioenschap van Rotterdam, dat ongeslagen werd be haald, maar moe3t toch evenals de beide voorgaande jaren zijn teleurstelling uiten over het struikelen op de drempel van de Provinciale Hoofdklasse van de K.N.D.B. De bestuursverkiezing leverde geen en kele moeilijkheid op. De heren W. H, Nie- stadf en D. v. d. Kerkhoff werden bij ac clamatie herkozen en in de vacature van de heer P. Ipema, werd benoemd de heer D. Tamboer. De prijzen behaald in verband met pres taties in competitie- en clubverband kwa men te ngoede van W. F. Verburg, W. Achterberg, II. A. Lansbergen, G. Vos, C. v. Veclen, K. C. "Woerden, P. Ipema en T. Poot. Het eerste tiental van VDV, da tn de hoofdklasse van de RD.B. weer hoge ogen zal gaan gooien werd als volgt samenge steld: 1. D. v. d. Kerkboö 2. C. Biel 3. H. A. Lansbergen 4. C. v. Veelers 3 J. J. v. Leeuwen. Res. J. Vermeulen. Het tweede tien-tal dat in de eerste klasse uitkomt luidt: 1. L. Smits 2. K. v. Oudheusden 3. P. A. Alblas 4. W. Achterberg 3, R. C. v. Woerden Algemeen reserves zijn de leden A. Flo rijn, J. Luc assen ye„ D. Mast en G. Vos. Dondordagav. speelt VDV in Monster tegen twee tientall»a van deze vereniging 6. W. H. Nieatadt 7. M, v, Splunter 8. W. F. Verbuyg 9. N. Voogt ID. J. Lucassen sr. 6. P. Ipema 7. S. M. Korver 8. L. Boudewijns 9. D. Tamboer 10. T. Poot Patrimoniums Woningen, uitdrukking aan zijn grote voldoening over het feit, dat P. W, nu, als oudste Vlaardingse woning bouwvereniging, de eerste is, die ia Holy gaat bouwen. Dat dit gebeurt is voor de vereniging van grote betekenis: vroegere plannen, die la de Westwijk uitgevoerd zouden worden in samenwerking met Ons Ideaal kwamen door omstandig heden van buitenaf niet van de grond. De beer Struis dankte ailen, die er toe hebben bijgedragen dat dit plan van de Rotterdam se architect Henk Sutterland, uit te voeten door de aannemingscombinatie Gebr. Grocneweg—C. Spee, nu werkelijkheid kan worden. De keus voor het slaan van de eerste paal is gevallen op Jan de Ligt hij draagt dezelfde naam als zijn vader, grootvader en overgootvader om daar mee te symboliseren, dat Patrimonium- (erfdeel der vaderen) niet werkt voor één geslacht, maar dat het er om gaat iets goeds na te laten aan hen, die na ons komen. De accrelaris-pennlnsmcitster van Patri- monittms Woningen, tevens voorzitter oan de nietiwbouwcommissie, de heer A. Lod der, openbaarde dat PW van dezelfde ar chitect planven voor uitvoering klaar heeft om eveneens in Holy 45 eengezinswoningen ie bouwen, die z.g. „vrije-tijdswoningen" zullen worden. Dat wil zeggen, dat de ■ruwbouw door «en aannemer verzorgd sal worden, maar dat daarna de toekomstige bewoners zelf voor de afwerking gaan zor gen. Het plan hiervoor is bij de minister pan huisoestinp en ruimtelijke ordening in zo goede aarde gevallen, dat hij voor deze woningen een eztra bouwcontlngent in de premiesector heeft toegezegd, voor zover deze hulzen- eigendom worden van en. dus ook afgewerkt worden door jonge bouwvakarbeiders. De huizen, die niét naar bouwvakkers gaan zullen utÉ het nor male gemeentelijke continpent peboutod moeten worden. By de gemeente is voor uitvoering van dit plan de nodige grond aangevraagd en die aanvraag is daar wel willend ontvangen. De op deze manier te boutoen 45 woningen zullen dus alle eigen dom tv orden van de bewoners. De arbeid, die an» de afwerking wordt besteed, wordt als eerste betaling op de bouwkosten be rekend en voor de rest zal P.W1 een hypo- theck verzorgen. Volgens de voorlopige berekening zat die hypotheek dan circa fl8.0OÖ bedragen en een looptijd van 30 jaar hebben. De bedoeling is, dat P.W. de nieuice huiseigenaren gaat „begeleiden", d.w.z. dat de vereniging het onderhoud verzorgt e?i. de betalingen regelt. Als tegen prestatie betaalt de eigenaar maandelijks een vast bedrag, dat geschat wordt op ca f 170. De woningen zullen op de begane grond een L-varmige woonkamer krijgen en, verder entree, keuken en toilet. Op de slaapverdieping komen drie of vier slaap kamers cn een doucheruimte en onder de vermoedelijk met pannen gedekte kap dan nog een begaanbare vliering, In de oorspronkelijke plannen van Patri monium waren ook zestien bejaardenwo ningen opgenomen, maar dat deel moest vervallen door de veranderingen, die in het uitbreidingsplan voor Holy aangebracht zijn. Het modemagazijn Holcon houdt dinsdag 21 september een najanrs- en win ter show in zaal Triangel De show begint om acht uur. SCHIEDAM Het Zeekadetkorps „Ja cob van Heemskerck" te Schiedam heeft op het jaarlijkse Zomerkamp van het Zee kadetkorps Nederland de felbegeerde sportbeker en Groene Wimpel veroverd. Het zomerkamp werd van 26 juli tot efl met 4 augustus gehouden in het Marine Opleidingskamp te Hilversum. Aan dit kamp hebben 234 kadetten van 10 korpsen deelgenomen, t,w. Amsterdam, Arnhem, Gouda. Groningen, Den Haag, Den Helder. Maassluis, Rotterdam, IJmuiden en ook Schiedam, dat vertegenwoordigd ivas door 32 kadetten, onder leiding van de heren Bergvelt en Haas. Het korps Schiedam heeft na een lange en spannende Strijd, waarin nog een roei- record gebroken werd, de eerste plaats be reikt en mocht de beker mee naar huis ne men. Indien een korps deze beker drie maal veroverd heeft mag zij haar houden. Jammer voor het Zeekadetkorps Den Hel der, dat reeds twee keer de beker in haar bezit had. Verder veroverde het korps Schiedam de Groene Wimpel, een wimpel die uitge reikt WDrdt aan het korps dat qua kame raadschap, netheid, gedrag en optreden de tweede plaats bezet. Zaterdag 4 september Is weer gestart met het nieuwe korpsjaar en werden maar liefst 5 nieuwe kadetten aangemonsterd. Jongens in de leeftijd van 13 tot 18 jaar kunnen lid worden en even tuele inlichtingen kunnen verkregen wor den bij de heer S. A. Sprong, Lorent2pl«a 12a, Schiedam, tel. 262275.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1