KHTeBDAMSCH NIEUWSBLAD Schiedams Tamboers- en Pijperskorps in oktober naar Belgie Vererende opdrachten voor buitenlands optreden Laatste CAB-tocht naar Heemstede door goed weer begunstigd De tachtig deelnemers alle zeer voldaan Spanten van een deel sporthal voor geplaatst Kunstcentrum lijkt wel te zullen slagen BIJVERDIENSTE VOOR SCHOLIEREN KLACHTEN Helpt de kanker te bestrijden Winkelcentrum kreeg ongewenst bezoek De films in de komende dagen SABÏJNSE MAAGDEN WurliTzer denktu aan <1« DEMONSTRATIES Fa. J.van Urk s. AT CJ AAR. C ANNÊER. zaterdag 11 September DODENVAL DER COMMANDO'S PASSAGE PROLONGEERT Lil liet politierapport Rallyprogramma voor V espa-berij der s Schiedammers leggen steeds meer opzij Weekendprogramma van de korfballers Een lustrum bij bet Tennispark Van Vliet CCC exposeert werk van Oskar Lens Haafdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Telef. 262857, Parkweg 198 Na. de successen, die het Tamboers- en PijpersKorps van de- Harmonie op de drumbandconcoursen te Soheverongen en Rctterdam-Kralingen in mei 3.3. behaalde, heeft zich plotseling een nieuw en aantrek kelijk verschiet voor deze organisatie ge opend. Men kreeg hier n.l. contact met de heer Horsten uit Bergen op Zoom en een collega, die optreden als impress ar ïo's voor buitenlandse organisaties. Zij deden liet bestuur van het Tamboers en Pijper- korps een aanbieding voor een meer of minder regelmatig optreden in België. Luxemburg en Duitsland, met daarbij aansluitend een mogelijkheid van een op treden ook in Frankrijk. Nog dit jaar en wel medio oktober cn in november zal het Tamboers- en Pijperkorps met dit bui tenlandse optreden beginnen. Het gaat hierbij om het opluisteren van folkloristi sche evenementen, in de eerste plaats in Antwerpen en Brussel, later ook in Namen en Dinant Men houdt praktisch iedere week wel ergens in België en Luxemburg feestelijkheden zoals onze bloemencorso's en hchlstoeten, dikwijls met a Ie go rise he of historisch-folkloristische inslag." Wat Duitsland betreft gaat het om soortgelijke festiviteiten; wat Frankrijk aanbelangt zijn de plannen nog minder concreet. Het aanbod is voor het Tamboers- en Pijperkorps zo aantrekkelijk, dat het be stuur zich geen moment bedacht heeft. De leden krijgen uiteraard gratis vervoer; zij zullen met bussen naar de plaats in Kwes tie vertrekken; hun optreden valt meestal op een zaterdag, een maal des middags en eenmaal *s avonds, en daarvoor krijgt de vereniging dan nog een aardig honora rium, neerkomend op 400 450 gulden. Daarnaast is het Tamboers- en Pijper- NEGENTAL HONKBALLERS NAAR EERSTE KLAS? SCHIEDAM. Zaterdagmiddag tussen drie en vijf uur valt op het Schiedam ter rein ïn het sportpark ,.Harga" de beslis sing of Schiedam volgend jaar een. eerste klas honkbal-negental rijk zal zijn. Dan speelt Schiedam tegen, het eerste negental van ADO en bij winst is het eerste negen tal van Schiedam eersteklasser. Aan deze promotie competitie doeu verder Onze Ge zellen uit Haarlem nog mee. Twee van de drie ploegen promoveren naar de eerste klas en aangezien de club (Onze Gezellen ADO al heeft verslagen, en de wedstrijd Onze Gezellen Schiedam verleden week is verregend, betekent dit dat bij "winst a s. zaterdag Onze Gezellen en Schiedam pro moveren. korps de laatste dagen aan het voorberei den op het zevende Drumbandconcours, dat zaterdag in de Plantage aan de Tuin- laan gehouden zal worden. ..Harmonie" is één. van de 32 deelnemende korpsen; ook de WF-band is van de partij. Nagenoeg iedere avond repeteren de le den in het lokaal aan de St. Annazuster- straat, waar ook de normale repetities worden gehouden. De tamboers en pijpers hebben geen uniform aan; dat is bij repe tities geen gebruik. Het is overigens wel bekend dat Harmonie prehtige gala-uni formen heeft, die regelmatig getoond wor- formen heeft, die regelmatig getoond wor den tijdens de marsen die door de stad gehouden worden. Momenteel telt het korps 60 leden bij de senioren, waar men nog plaats heeft voor hoornblazers en in het bijzonder fluitisten van 15 jaar en ouder. Het juniorkorps telt 40 leden en vraagt nog tamboers en vooral hoornblazers en fluitisten van 10-15 jaar.. Nieuw leden, die van harte welkom zijn, behoeven beslist geen instrument te bespelen om lid te kun nen worden. Zij kunnen eens komen kennis maken tijdens de repetities, die 's zaterdags van 15.00-19.00 uur gehouden worden in de school aan de St, Annazusterstraat. Voorts geven de volgende personen gaarne inlich tingen over dit bij de CJV aangesloten muziekkorps: C. J. van Aalten, Dwars straat 20; mevrouw A. M. T. Ferwerda- Brussaard, Plein Eendragt 17a en de heer J. van Hofwegen, Nieuwe Damlaan 655, tel. 251-407, De strijd tegen de kanker vraagt grote bedragen. Hierin kan een ieder helpen om het mogelijk te mafcert. dat de onderzoekingen op breda basis worden voortgezet. "Wij mogen niet van ophouden weten: steeds meer wordt de ziekte gecon stateerd en daarom is volharding van eminent belang. Laat de opbrengst van de collecte van a.s. zaterdag getuigen van Uw wens om deze strijd te tntnften. De burgemeester van Schiedam H. ROELFSEMA Het winkelcentrum aan de Van Hogen- dorplaan heeft in de afgelopen nacht be zoek gehad van één of meer inbrekers,, die uit een garage een bedrag van onge veer f 500 meenamen. Gok een levensmid delerxbedrijf kreeg bezoek en daar werd een geldkistje met 11000 en een bedrag van f 160 ontvreemd. Een poging ook nog een radiozaak binnen te dringen leverde twee geforceerde deuren maar geen profijt voor de bezoeker(s) op. SCHIEDAM. Een onvergetelijke donderdag hebben 80 lichamelijk gebrekkige» beleefd met een uitstapje naam Heemstede, hun aangeboden door het Comité voor Auto- en Boottochten, kortweg C.A.B. genaamd. De Maasboulevard voor Restaurant Europoort vormde het vertrekpunt, waar bet omstreeks negen uur een drukte van beling wetd. Vele automobilisten hadden dc dag vr\J gemaakt om de pupillen in hun wagen naax Heemstede te rijden. Toeterend begroette men elkaar. Doch voor fret vertreksein werd gegeven door de heer A. T. Schuddebeurs, voorzitter van-het Comité, laadde men eerst oud krantenpapier uit de auto's, dat opgespaard was om een deel van bet reisje te bekostigen. Onder begeleiding van muziek van bet orgel de „Water poorter" van de heer Tennissen, die belangeloos medewerking verleende aan dit voor de pupillen zo belangrijke reisje, sleepten de medewerker*(sters) aan. de CA.B.-tocbt het papier naar een vrachtwagen van de Firma Hersbach, die daartoe geparkeerd was hij het startpunt. Tegen half tien kwam de stoet van 38 wagens in beweging, gepavoïseerd rnet vlaggetjes opdat men elkaar niet kwijt zou kunnen raken. Het orgel speelde „Hand in hand", hetgeen geen nadere uitleg nodig heeft, op welke klanken alle deelnemers luid In de handen klapten, De papierwagen was Intussen vol. Gelukkig waren ac weergoden de deel nemers gunstig gezind. De zon scheen aan een eindeloze blauwe hemel. "Wel was er een kille wind maar deze kon het humeur niet bederven. In de eerste wagen zaten voorzitter Schuddebeurs en het Comité-lid, de heer J. Heyboer, die in vroeger jaren secratris- penmngmeester van de C.A.B. was. Tevens was aanwezig de heer K. de Jong, secn- penningm., die als reisleider fungeerde. Wegens zijn verdiensen aan het Comité, noemde men het fonds waaruit de uit- TAE TWEELINGBROERS en stichters van het aloude Rome Romulus en. Re- rr.us hebben al verschillende malen ge diend als onderwerp voor een film. In de Sabijnse Maagdenroof, als weekfilm in Monopole is dit wederom het geval. Eerst sterft Rerous onder bet allesvernietigende zwaard van zijn broer Romulus en onder deze laatste begint Rome aan zijn gouden {Advertentie} door d« Wurlilzer-organist JOOP WALVIS Dagelijks van 10 tot 4 uur, VfJje loegcng. Bij aanschaffing van een orgel 3 MND. GRATIS onderricht Prijien vanaf 1145.- Wtsleriingel 42-44 R'dmn tel.(010)135025 VRIJDAG 10 SEPTEMBER TivoU. 3 uur: fanclub He Mega's. dansavond, gt, Annarustw straat, 7 uur; Harmonie- repetitie Drumband concours, galerie Honger, 8 30 uUr: Opening Expositie van Galden. Plantage, vanaf 2 uur". Drurrvb anc, con cours- Musis Sacrum, B uurt Intermezzo toneelavond. TivoU, B uur: Guülaume, dansavond. fLL.ni s Passage Theater, dag- 2 en 815 uur: James Bond in Goldhnger, 18 jaar. Monopole Til cater: Dc Sabijnse maagden rooi. 14 J.: vr. er. za- 2. 7 cn 9.15 uur; zaterdag nacht 2 uur: „Wereld zonder schaamte". 18 1- APOTHEEK Evers. Lange Haven 81, Schiedam; ICetbel, Schiedamseweg, Ketheh jaren. Er is één moeilijkheid: Home lijdt order een mannenoverschot «n om hen aan do juiste vrouw te helpen worden er enorme vechtpartij en op touw gezet met de Sabijnen, die hun dochters goed trach ten te bewaren. De Sabijnse maagden werden onder de hoede van hun vaders weggesleept en na veel geharrewar wor den alle Sabijnse jongedames goede Ro meinse hulsmoeders. TAE LIEFHEBBERS van een keiharde oorlogsfilm kunnen in de zondag en. woensdagmatinee van de Monopole te recht. De titel „Dodenval der comman do's" spreekt voor zichzelf. Het gaat over een alles vernietigende actie van Amerikaanse commando's tegen Jappen op een Zutdzee-eiland in de tweede we reldoorlog en aangezien de Jappen, ook al niet voor ccn kleintje vervaard zijn wordt ei; flink op los geschoten. Ook hier eind goed al goed, terwijl ook de romantiek niet ontbreekt. In de zaterdagnachtvoorstelling <24 uur) wordt de film ..Wereld zonder schaamte" vertoond, oen film aver onschuldige foto modellen die vlot in de commercie worden geworpen cn dan door een krankzinnige in een park met een zakmesje worden vermoord. Overigens biedt deze film niet wat de titel suggereert. JAMES BOND'S GOLDFINGER is ïn het Passage Theater zijn tweede en laatste week ingegaan. Met een gebroken linker onderbeen en een hersenschudding moest gistermiddag om vijf minuten voor half vier de 25-jari- ge mevr. J. M. K. K. naar het gemeente ziekenhuis toen zij op de Broersvest ter hoogte van het Herenpad werd aangereden door een personenauto, bestuurd door A. G. H. Het slachtoffer stak de weg over,, maar liep halverwege terug en bemerkte niet dat een aulo bezig was weg te rijden. Deze schepte mevr. M. en zij moest per GG en GD naar het gemeenteziekenhuis worden gebracht waar zij ter verpleging is opgenomen. Order invloed achter het stuur van zijn personenatuo werd donderdagnacht om haL twee de 55-jarige Hagenaar A.S. aan getroffen. Dc man xeed OP ds Bettoweg en is ter ontnuchtering ingesloten in het po litiebureau. stapjes en feestmiddagen" bekostigd wor den: het ,,Jac. Heyboer Fonds'*. De 83-jarige hee-r Heyboer is nog altijd actief in het verenigingsleven. „Het be langrijkste, wat je voor een vereniging kan doen, is meeleven", zegt de heer Hey boer, die in vroeger j3ren lid was van het dagelijks bestuur en de bestuursraad van de Schiedamse Gemeenschap. Langs mooie route Nadat de verkeerspolitie de stoet door het stadsverkeer geleid had, werd koers- gezet in de richting van Berkel-Rodenrïjs via Rijksweg-13. Molens, boerderijen met eindeloze akkers en rustieke vlieten vormden hier een prachtige entourage. Ook kwam. men dxvars door dc Haarlem mermeer en langs öe Westeinderplas. Tegen het middaguur arriveerde men bij de uitspanning „De Groenendaal", ge legen in de bossen van Heemstede. In- valide wagentjes werden uitgeladen om degenen, die niet konden lopen naar hun plaats te brengen in de gezellige grote zaal. Ook zij, die wel enigermate hun benen konden, gebruiken, werden met grote hulp vaardigheid van de vrijwilligers naar bet restaurant gebracht, waar dampende koffie met een tractatie klaarstond. Hier heerste een uitermate gezellige sfeer, waar talloze gesprekken gevoerd werden. Velen kenden elkaar nog van de vorige reisjes. Een voortreffelijk verzorgd diner kregen de pugrillen aangeboden. Voorzitter Schudde beurs sprak bij de aanvang hiervan een openingswoord. „Helaas is het de laatste tocht van dit jaar, maar het Winterfeest in december a.s. zal als overbrugging dienen tussen dit reisje en het eerste In mei 3966", zo sprak hij als troost tot de aanwezigen. Ook herdacht hij enige ont vallenen van de C.AH. Veer waarderende woorden had de heer Schuddebeurs voor de dames Levens -en Verhoev. Vooral mevr. Verhoev heeft zich doen kennen als een ras-papierverzamelaarster ten. bate van het Comité, Zij doet ook goed werk voor het „Zonnehuis". Mevr. Verhoev deelde onder groot applaus mede, dat mea bij het vertrek op de Maasboulevard ge zamenlijk 2000 kilo oud-papier had inge leverd. Tot slot deed voorzitter Schudde beurs de mededeling, dat in december weer een Loten-actie gevoerd zal worden, waarbij hij een beroep deed op de aan wezigen daaraan mede te werken. Namens alle pupillen sprak de heer J. Huizer een dankwoord tot het bestuur. Enthousiaste stemmen Na de maaltijd maakten velen van de gelegenheid gebruik am een wandeling te maken door de schitterende bossen, die nog niets van hun groene pracht verloren hebben. Degenen, die slecht ter been zijn vonden een welkome afwisseling op het grote buitenterras, dat zich uitstekend voor conversatie bleek te lenen. Dit dagje uit betekende veel voor de gehandicapte mensen. Stralende gezichten gaven er blijk van, dat het zeer op prijs werd ge steld, de gelegenheid te krijgen om de sleur van het alledaagse met dit uitstapje te doorbreken. Wij noteerden enige spon tane reacties van pupillen. De heer J. Vis (85): „Zo'n dagje uit is reusachtig. Een C.A.B.-tocht is altijd goed verzorgd. Jammer, dat mijn benen niet meer mee willen. Jk ga ook ieder jaar een week naar Oisterwük met bekenden, maar deze tochten nemen een bijzondere plaats in mijn hart in". Mej. Kapel (68) wil ook andere gebrek- kigen aanraden mee tc gaan, indien dit mogelijk is. ,.Ik geloof, dat een dergelijke dag vele voordelen heeft, want dit is een goede gelegenheid met anderen in contact te komen". Twee dames uit het „Zonne huis" hadden niets dan goede woorden voor de organisatie. Dit waren mej. F. Donk <44) en mevr. C. Sorcl (54). „Het belangrijkste is, zelf bij te dragen tot de sfeer, dan komt de rest vanzelf wel. Wij hopen de feestmiddag in december a.s. ook mee te mogen maken". Laat in de middag keerde het gezelschap terug naar onze stad. Ook nu hadden de organisatoren een prachtige weg gekozen. Via de villa-dorpen Vogelenzang en Noord wij ker hout. waar een regenbui losbarstte, die het uitzicht voor de chauffeurs wel haast belemmerde, reed men naar Scheve- nlngen. alwaar de Boulevard een speciale attractie vormde. Ten slotte keerde men via het Westland terug. SCHIEDAM Er komt vaart in de bouw van de Schiedamse sporthal op de Harre- weg bij de Sportparkbrug. Verleden week is men begonnen met het opstellen van de eerste van de 25 spanten die als rugge- graat van de sporthal dienst zullen gaan doen. Het ligt in de verwachting dat alle 25 spanten binnen 14 dagen geplaatst wor den. Daarna gaat; men onmiddellijk met de bouw voort. Pas als men in een vergevor derd stadium is komen de zelfwerkers aan bod waardoor, naar de sporthalcom missie hoopt, de afbouw goedkoper en sneller zal kunnen geschieden. Toch heeft de bouw de afgelopen maan den nog al wat vertraging ondervonden. I» de eerste plaats door de ziekte van Sport- baldïrecteur C. J. J. Bolmers die met aan blindedarmontsteking in het ziekenhuis Op zondag 12 september a.s. houdt de VC Den Bosch de achtste Hertog-rally. Er staan geen gidsen aan de invalswegen, maar in de stad zullen pijlen de weg wij zen. Deze pijlen zullen naar de veemarkt verwijzen. Voor velen van ons geen onbe kend terrein. De lengte van de rit is on geveer 40 km en de gemiddelde snelheid zal 24 km p-u. bedragen. Het inschrijfgeld bedraagt voor de piloot 12,50 y» voor de duo f 1,50. Direct na binnenkomst van dc laatste deelnemer zal de uitleg en prijs uitreiking plaatshebben. Evenata bij de Rijumondrit zullen de tijdcontroles een an dere tijd op de deelnemerskaart vermeld den dan dc werkelijke tijd. Vertrek uit Schiedam 1000 uur. De Belgische Vespaclub Malmedy houdt op 19 september a s. een* rally door de Ifautee Fagnes. Men kan reeds op zater dag 18 september komen; op eigen kosten kan men dan op de kampeerplaats terecht {ongeveer 25 francs) of overnachten in een hotel (ongeveer vanaf 80 francs). Vanaf 14 uur is men dan welkom in het lokaal Hotel de Spa, Avenue des Alliés 1, Malme- dy. Er is om. half twaalf een officiële ont vangst ten stadhui ze en om half drie be gint de toeristische rally. Om half vijf oigt de uitreiking van de prijzen Wie niet naar Malmedy gaat, kan zon dag 19 september wel naar Delft Ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan vai: Vespaclub Delft wordt aldaar een rally ge houden. Nadere gegevens ontbreken nog. Meteen na de rally wordt weer een club avond gehouden. Deze zal tijdig worden aangekondigd. De Schiedamse Gemeenschap is tot dusver wel tevreden over dc gang van zaken bij het opgerichte Kunstcentrum Schiedam, waarin naast deze organisatie participeren: Schiedamse Filmkring, Ka tholieke Kring en Toonkunst. Blijkbaar is het beroep dat' gedaan is op de Schiedamse bevolking, om belangstelling te tonen door zich als lid van een dezer organisaties, aan te melden niet vergeefs geweest. Deze maand zullen de eerste ac tiviteiten van het Kunstcentrum plaats vinden, nl. een concertavond in het T*asa- Fassage-Thcater met medewerking van bet Rotterdams PhUharmonlsch Orkest onder leiding van Fransz Paul Decker en het Rotterdams Conservatorium, die muziek ten gehore zullen brengen uit de West Side Story van Leonard Bernstein, Porgy and Bess van Gershwin, alsmede enige klanken uit „An amerlcan in Paris". Filmlievcnd Schiedam zal ongetwijfeld op dinsdagavond 28 september a.s. een bezoek brengen aan het Monopole Thea ter voor de Franse film „Au cocur de Ia vie" van Robert Enrico, een werk, dat in 1962 in Cannes bekroond werd Verdien zelf je bromfiets, fotoapparaat enz. door een krantenwijk te nemen bij het Rotterdaïnsch Nieawsblad. Zo'n krantenwijk is tevens leerzaam. Je leert met mensen omgaan, de waarde van het gdd kennen en je studie behoeft er niet onder te lijden. Zij, die interesse hebben worden verzocht, zich persoonlijk te komen melden. Rotierdamsch Nieuwsblad Broersvest 3 tel. 268091 Schiedam en die een première betekent voor Rot terdam en Schiedam. De Schiedamse Film kring Is zeer ver heugd, dat zij reeds honderd abonnemen ten uit kan geven aan belangstellenden In onze stad, Rotterdam, Vlaardingen en zelfs een enkele in Hoek van Holland, Ook met de uitgave van de abonnemen ten voor dc toneel- en concertseries lopeu de zaken voorspoedig. Op woens dag 15 september j.I. verschijnt het maandblad va» de Schiedamse Gemeen schap, waarin men een uitgebreide docu mentatie zal aantreffen over de op han den zijnde activiteiten van het Kunstcen trum. HERMES-DVS ZONDAG OP TEGEN RODA JC. SCHIEDAM De uitslagen van zondag hebben wel geleerd, dat het 00 resul taat van Hermes in haar eerste wedstrijd tegen B.C.H, bepaald niet slecht was. Im mers eta Roda JC met 4—0 geklopt te heb ben, versloeg R.C.H. niemand minder dan D.F.C, met 2—0, wat toch wel wijst op de kracht van R.C.H. Hermes-D.V.S. klopte op zijn beurt E.D.O. cn ook dit resultaat mag cr zijn. Zondag a.s. komt Roda JC tiaar Harga en dit betekent meteen dat het ernst gaai worden. Roda JC is door insiders getipt sis één der kanshebbers er daarom kun nen de Limburgers geen verlies meer heb ben om niet nu reeds achterop te gera ken. En. Hermes zal voor eigen, publiek zijn goede vorm graag willen bevestigen, voorwaarden dus voor een interessant duel Ook Hermes 2 bleef op de. goede weg docr een 30 overwinning op de Volewijo kers cn daarom achten wij de Schiedam se reserves in staat E.D.O. 2 te kloppen op „Harga", aanvang 12 uur. Met een gekneusde linkerenkel en een wond aan bet linkeronderbeen moest don derdagavond om vijf minuten over half zeven de 55-jarige bromfietser J. E. naar de dr. Noletstichting, toen op de kruising van de Burgemeester Honnerlage Gretelaan en de Jan van Zutfenstraat geen voorrang verleende aan een personenauto. moest worden opgenomen, in de tweede plaats omdat de vakanties een vertragiag betekenden. Al die „sta-in-de-Wegs" zjjn nu echter voorbij. De heer Bolmers is her- steld en de vakanties zijn afgelopen. Ook zijn inmiddels alle vergunningen beinnen, zodat niets meer de Schiedamse sporthal in de weg staat. Anno 1820: SCHIEDAM, In de afgelopen maand werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schie dam ƒ2.348,895.80 ingelegd en 1.903,668,59 terugbetaald, hetgeen neerkomt op een in. legoverschot van ƒ445.227,21. Ter verge lijking moge dienen dat in. augustus v1964 het in] ego verschot ƒ355.058,81 bedroeg. In de eerste acht maanden van 1D65 werd ƒ3.210,052.31 meer ingelegd dan te- rugbetaald. tegen in dezelfde periode van 1964 2,694.061,81. Het aantal spaarders was ultimo augus- tus gestegen tot 55.300 (31 augustus 1984 54.171). Het tegoed van de deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugd spaar wet het z.g. Zilvervlootsparcn was op 31 augus- nemers 3190. Ultimo augustus 1964 had den 2925 deelnemers een gezamenlijk te goed van 1.478.390,50. Ook de resultaten van de overige bij zondere spaarvormen overtreffen -verre die van dezelfde periode in 1964. Met be hulp van spaarbusjes werd b.v. in augus tus ƒ32.301,38 gespaard tegen vorig jaar ƒ24.248,74. SCHIEDAM De weersomstandigheden van de laatste tijd beloven niet veel goeds voor een. gelukkige start van ds korfbal competities. Dat heeft de CKB j.I. zaterdag ondervonden, toen alle wedstrijden moes ten worden afgelast. En voor het komen de weekend ziet het er evenmin rooskleu rig uit. Maar de zaken kunnen nog ten goede keren. ODI is ditmaal vrij en voor Schiedam en Succes zijn uitwedstrijden legen res pectievelijk Ovei'kanters en Ter Gouw vastgesteld. Schiedam heeft verder ris afcieliogsgenotcn Hou Stand, KNS, Ahoy, De Raven, WION en Houtsnippen. Daar zit geen enkele ploeg van vorig jaar bij. Overkantcrs is gepromoveerd uit de RKB cn dat zal voor Schfedam oppassen wor den, want gepromoveerde clubs zijn door gaans niet voor de poes. In de 3c klasse van de RKB, xvaaria Succes uitkomt, zijn geen reserveploegcn opgenomen. Die zijn ingedeeld in een re serve le klasse, waan'an Schiedam 2 deel uitmaakt. De tegenstanders van Succes zijn Unicum. De Spartaan, Ten Donck, USV, DBT en Vlaardingen, De Successors hebben hun juniorplocgen op volle sterk te gehouden en daardoor zal het eerste het weer niet gemakkelijk krijgen. Maar in de toekomst zal deze politiek toca vruchten moeten afwerpen. t Zaterdag-morgen 11 september a.s. wordt een begin gemaakt met de 264 par tijen, welke voor liet kampioenschap van het tennispark „Van Vliet" moeten wor den gespeeld. Het is voor de vijfde maal dat dit tour- nooi wordt georganiseerd, voor dit lus trum tournooi hebben een record aan tal van 121 spelers (ster s) ingeschreven, De partijen worden in de week-ends van 11-12, 18-19 september en tijdens de avond uren afgewerkt. De finales vinden op zaterdag 25 sep tember plaats. In het heren-enkelspel zat de strijd voornamelijk gaan tussen Eric van Woerkom, Johnny Martens, Hugo Wittopkoning en Wim de Ruiter. Bij de dames zal do titel vallen bij mevr. D. Vollaard (reeds tweemaal kam pioene), Margrid Sneep of Els Zwanen burg. In de b-klasse zijn bij de dames Haar tje v.d. Wilt en bij de heren Wil Baard favoriet. lu de C-klassc geven wij bij de dames mevr, G, Otthof en bij de heren Jan V, Toorn de grootste kans. Om het veteranen-kampioenschap zal worden gestreden tussen de heren D. Fo rehead, A. Ponsen en R. Niessink. In de Galerie C.C.C. aan de Mgr. No- lenslaan 476 wordt tot 28 september een expositie gehouden van Oskar Lens. Hij werd in 1930 in Hilversum geboren, maar woont en werkt in Den Haag. Gelijktijdig is er werk van hem te zien in het restau rant ,,In dc gouwe geit" aan de 'S-Gravc- laudseweg 622.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2