FW MONTEUR iOïïlBABH (flHOWMAD Heeft de SG-jeugduitwisseling een ideele nawerking? /JWÈi§Ëm life ÉS» Bridgetitel Schiedam voor paar Finke-Reynders Schiedams Stedelijk Museum gaat gedurende een half jaar dicht Directeur vertrokken voor congres in de V.S. biedt in Vlaardingen ÓÓK 'S-ZATERDA6S Jeugd wil uitwisseling zien als taak, niet als vakantie APPELMARKTBRUG AT <0 AAR. ANNEER. ÈÈÊBÊSÈMk nette verkoopster MONOPOL E MORSMEBEM VERKOOP VAN BENZINE VERKOOP VAN ONDERDELEN EN ACCESSOIRES Vlotte start voor het Parktournooi v. Vliet Druk programma voor liet Singelkwartier Timmerman dood in bestelauto Winkeldiefstal ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1965 rcjMagentsdlap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 KLACHTEN over bezorging Schiedam: van 13.3019.30 uur en '<3 zaterdags van 46 uur Telef. 262857, Parkweg 138 DE /JEUGDUITWISSELING tussen Duitsland, Engeland en ons eigen land, om van de overige partners Italië,-Frankrijk en Zweden nog maar niet te spreken omdat zij voor Schiedam nog toekomstmuziek zijn, is voorbij. De Schiedamse Gemeenschap maakt zich reeds klaar om de lessen te trekken uit de ervaringen, die deze zomer met de internationale jeugd- contacten zijn opgedaan. Naar wij vernemen overigens niet slechts de Schiedamse Gemeenschap, maar ook andere instanties in onze gemeente, maar daarop kunnen wij nog moeilyk vooruitlopen. Wij stellen ons voor samenvattend aan te geven, welke ideeën t.a.v. dit internationale contact bij de jonge Schiedammers leven, in de hoop daarna van de organisatoren bij de S.G. te vernemen in hoeverre zij van zins zijn bij. de organisatie van de jeugduitwisseling 1966 met deze ideeën rekening te houden, in casu de bij de jeugd levende wensen te vervullen. Uitgangspunt bij een en ander is het principiële standpunt van Herbert Stiefel meyer, voorzitter van de Kreisjugendring in Esstingen, van wie het initiatief mede i« uitgegaan. Volgens zijn opvattingen is het nodig te werken aan de geestelijke eenwording van Europa. Jeugd contacten over en weer zijn. voor hem ..eer» voor bereidende fase tot beter begrip tussen de volken". De Duitse jeugd zou voor dit nadere contact en dit betere begrip open- Staan. De mentaliteit, die de Duitsers tij dens de oorlog beheerst heeft, daar heeft de Duitse jeugd genoeg van: zij heeft ,,de rasvooroordelen definitief afgezworen". Vandaar dat Herbert Stiefelmeyer er naar streeft verdergaande uitwisseling tot stand te brengen, o.a. met Israël en met Japan.; Gottfried Reichert, een zijner medestanders, leider van de Duitse groep, die Schiedam bezocht heeft, formuleerde het nog scherper: „Europa's eenheid hangt niet van de boterpvijzen af". Gott* fries Reichert is 'tot oordelen bevoegd: hij is leraar aardrijkskunde en geschie denis aan het Stedelijk Gymnasium te Neuenstadt. Het door deze heren beoogde doel ver onderstelt een geestelijke doonverking van de contacten, waarmee dan de jeugd uitwisseling een heei ander karakter krijgt dan simpel vakantievermaak van een moeizaam bijeengebrachte ploeg, die aanstonds na de genoten ontspanning weer als los zand uiteenvalt. Het ge schetste doel vooronderstelt een doelbe wuster selektie der deelnemers en een programmering van de bijeenkomsten, zo als de heer Stiefelmeyer bij de overwe gen contacten mét Israël geneigd schijnt: volledig te erkennen. Als in de toekomst ia vijf verschillende steden van Europa vijftig jongeren uit vijf verschillende lan den bijeenkomen, dienen deze bijeen komsten de vorm te hebben van culture le congressen, waar de jeugd de kans krijgt te spreken over de idealen dïe .hen verenigen en wat meer zegt: over de geestelijke barrières' die hen gescheiden houden. In hoeverre leeft deze gedachte bij de jeugd? in hoeverre leeft zij bij de he ren, die hier het organisatorische werk voor de jeugduitwisseling verrichten? Lezen wij er onze korte interviewtjes met Schiedamse jongeren op na, dan zien wij dat Ab Engelsman, oud 17 jaar, vi- ce-voorzittcr van de vrijzinnig christelij ke jeugdgemeenschap te Schiedam 'en lid van de socialistische jeugdgroepering FJG-Marimba, verwacht, dat voor 1966 vooral naar deelnemers voor de jeugduit wisseling zal worden gezocht onder do leerlingen van de hoogste klassen der Ulo en der middelbare schoten. Verder bepleit hij één gemeenschappelijke taal voor het gesprek, dat zou moeten hande len over politiek, kunst en sport. Peter Adrlaanse,18 jaar en assistent- leider bij een Schiedamse padvinders- groep, legt de nadruk op „de confronta tie rnet jongeren van verschillende na tionaliteit", liefst in wereldverband, waar bij iedere deelnemer zich de taak stelt: „laat ik kijken wat ik kan doen voor een uitwisseling op grotere schaal, waarbij d« GEMEENTELIJKE KENNISGEVING GEMEENTE SCHIEDAM Van donderdag, 16 september a.s., des n.m. 20.30 uur tat vrijdag 17 september des v.m. 6.03 uur .of zoveel langer ot korter als nodig zal zijn. zal dc apkelmakktbrug voor alle verkeer zijn afgesloten in verband met herstelwerkzaamheden. Schiedam, 14 september 1M5. groep of vereniging, waartoe ik behoor, in' de toekomst profijt zou kunnen hebben. Als een verkenner dus, geladen met de gedachte om dynamisch verder te wer ken". Het spreekt vanzelf, dat de gedach te van Peter Adriaanse daarbij uitgaat naar de padvinderij, maar van grote be tekenis is, dat hij elke jeugdige deelne mer aan de uitwisseling zou willen zien als een gedelegeerde van de groep, waar toe hij hoort. De 20-jarige Aad van Oosten, jn het verenigingsleven penningmeester van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie is het in beginsel met. de .heren Stiefel meyer en Reichert eens: de vorm die de uitwisseling tot dusver in Schiedam heeft gekregen, acht hij niet positief genoeg ge richt. Hij komt tot deze conclusie door de SG-uitwisseling" te vergelijken met inter nationale jeugdcontacten op natuurhisto risch gebied, waaraan hij heeft deelgeno men, o.a. voor het maken van vogel stu dies. „Het contact met buitenlandse jon geren", zo zegt hij, „betekent een ont zaglijke verrijking". Voor hem ligt: daar bij de nadruk op de discussie: „De dis cussieleider moet wel deskundigheid ver tonen bij bepaalde onderwerpen ert op ver zoek van de deelnemers betrouwbare in lichtingen kunnen geven." De zcekadet A. v. d. Vlies vergelijkt met een internationale uitwisseling van zeekadetten, waaraan hij heeft kunnen deelnemen, en laat uitkomen, dat daarbij het karakter van afgevaardigde te zijn, zo sterk naar voren kwam. De persoon lijke contacten, hoc belangrijk overigens, liggen naast, ..het eigenlijke, do el va n de uitwisseling. Daarom heei't het bok zin in de leeftijdsgrens wat hoger te stellen. Jonge mensen van 14. on 15 jaar worden té gauw afgeleid; bovendien acht hij een behoorlijk ontwikkelingspeil van be tekenis. „Door de jeugduitwisseling .naar Duitsland", zo schrijft hij, zt»l de anti pathie tegen de Duitsers verminderen,. Wij als jongeren kunnen de Duitse jongeren niet de gebeurtenissen van 1Ö40-1945 blij- ïn verwijten." Dan is er ook een meisje, dat haar me ning zegt, t.w. Carta van Schellenbeek, 16 jaar, typiste op het hoofdbureau van po litie, die vooral aangetrokken wordt door het avontuur. Zij meent, dat de leden van een groep na terugkeer het contact onder ling niet mogen verliezen; zij moeten een soort vrienden- en vriendinnenkring blij ven vormen (vermoedelijk om de opgeda ne ervaringen teverdiepen)Anderzijds meent zij, dat tijdens de uitwisseling de band met de eigen groep niet te strak moet zijn. ,,Van de twee weken in het buitenland", aldus zegt ze, „zou ik graag een week vrij hebben om er samen met mijn gastheer of gastvrouw op uit te trek ken. O vei; bepaalde onderwerpen valt dan m.i. beter te praten." Kimst is internationaal Van betekenis is ook de mening van Diet Wiegman, de 2Ö-jarige jongeman, die in de Passage kunstexposities organiseert. Hij wil vooral de jeugduitwisselingen zien als middel om contacten te maken met het culturele leven, in casu de schil derkunst in de diverse landen: ',,ik zou contacten gaan zoeken met kunstenaars om de mogelijkheid te bespreken van een uitwisseling inzake hun kunstwerken naar een ander land. Ik geloof stellig, dat er WOENSDAG 15 SEPTEMBER Voiksgeboaw, 3 uur: Vrouwengroep PvdA, Kontaktavond. DONDERDAG 16 SEPTEMBER Arca.de,: 8 uur: Schiedamse Muziekschool: Concert. Masnaiia Deï Kerk, 8 uur: Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Schiedani-Nieuwland; ledenvergadering. VRIJDAG 17 SEPTEMBER Sursurn Cords., 8 uur: Ver. Crematie AVVL, ledenvergadering. MUSEA Galerie Honger: Expositie Daan van Golden. Stedelijk Museum: Keuze uit eigen collectie „Moderne, kunst". Galerie Wiegman; Expositie Rlen Poortvliet. Galerie CCC: Expositie. Oskar Lens. FILMS Passage Theater: .tames Bond in Gold finger, 18 j, dag. 2 en 8.15 uur; vanaf morgen Geen service hij de Secrit Service, 14 j-, dag 2 en 8-15 uur; za. en zo. 2, 4.13. 7. 9.15 uur. Monopola Theater: De Sabtjnse maagdenroot, 14 jaar, dag- 2 en 8 uur. APOTHEEK Nieuwiand. Pr. Wiboutplein 17, tel. 267332. mogelijkheden genoeg zijn om rilt idee te verwezenlijken." Een door persoonlijke aanleg en werkkring gerichte gedachte over een mogelijke doorwerking dus. maar ontdaan van dit ultra-persoonlijke clement toch zeker het overdenken waard. Do 20-jarige Dammis de Geus, bekend 'door het werk dat hij doet voor de Schie- J Jam se Filmkring, wenst grondiger voor- u-.reiding der deelnmrs b.v. door corres pondentie met de toekomstige gastheren, zodat men weet, waarvoor men aandacht moet hebben. Hij pleit voor de keuze van een contacttaai: „Het zal moeilijk zijn te verlangen, dat de jongens en meisjes Ita liaans en Zweeds gaan leren; hel 2al dus wel Engels of nog liever Frans moeten worden,De organisatoren van een jeugduitwisseling, zo meent hij verder. hebben een moeilijke taak. Zij moeten van tevoren weten, waarheen men de jon gelui stuurt. Wat de nawerking van het internationale contact betreft, acht hij na afloop „een samenbundeling van de erva ringen" een soort rapport dus ge wenst" en dit veronderstelt oen zekere arbeidsverdeling". Al bij al kunnen wij ons niet onttrekken aan de gedachte, dat de geïnterviewde jonge mensen zich vooral willen *ien als voortrekkers, die een verkermexstaak ver richten voor een groep, een vereniging een idee. Zij willen de uitzending niet slechts zien als een aardige vakantiebe- stcding, maar als een taak; hun ervarin gen dienen nawerking te hebben door rap porten, besprekingen, gespecialiseerde contacten. Kort en goed: de ideële boven bouw van de hele uitwisseling, die inge bed zou moeten worden In het culturele leven onzer stad om geheel aan haar doel te kunnen beantwoorden. Het torentje van het stedelijk Gymnasium aan de Lange Nieuwstraal krijgt een ste vige opknapbeurt. Het torentje wordt ook flink nagekeken op eventuele lekkage's. terwijl een en ander ook een beert krijgt van de schilderskwast. SCHIEDAM Het bridge-kampioen- sthap van Schiedam 1965 Is op naam ge komen van de heren J. Finke en J. Reyn- ders. Beide heren wonnen ook in de jaren 1956 cn 1938 de titel en kwamen »u defi nitief in het bezit van de wisselbeker be schikbaar gesteld door de Schiedamse Ge meenschap. Maandagavond had in Musis Sacrum de voorronde plaats waaraan door 76 paren werd deelgenomen i. vorig ja2iv 80O Tien paren plaatsten zich voor de gisteravond gespeelde finale die een bijzonder span nend verloop kreeg. Bij het ingaan van de laatste ronde stond het paar Hendriks- Vlek stevig aan de leiding. Bij de nog vol gende drie spelen rukte het paar Finke- Reynders naar de top en klopte de grote kanshebbers met gering verschil. De nieu we kampioenen noteerden 131 punten, slechts vier meer dan nummer twee. het paar Hendriks-Vlek. Op de derde plaats eindigde het paai- mevr, Bowmi-hr. Jan sen met 119 punten. Met een gelijk aan tal punten (U5> deelden de paren Broeren- Sten dl er. kampioen 1964 en het echtpaar Leenders dat in 1935 de titel veroverde, de vierde plaats. fi Van Gelder-Jansson; 7 echtpaar Kuy- per; 8 mej. Loly*br. v. d. Roest: 9 Van Uit het politierapport Met een hersenschudding moest de 42- jarige leraar F. 't R. naar het gemeente ziekenhuis, toen hij op de Boterstraat werd aangereden door een vrachtauto, be stuurd door E. F. De wagen reed plotse ling weg cn bemerkte niet, dat ric wiel rijder net achter dé vrachtauto reed. De laatste botste boven op de achterzijde van de vrachtauto. Ten nadele van C. S. is een bakfiets gestolen. Hij had deze bakfiets neerge zet voor zijn woning aan het Broersveld. Drie jongens van 17 jaar zijn aange houden, toen zij 's nachts op verdachte wijze rondscharrelden in een tuin aan de achterzijde van het Oude Kerkhof. De politie heeft deze zaak nog in onderzoek. SCHIEDAM Momenteel exposeert liet Stedelijk Museum in Schiedam moderne kunst uit eigen bezit in de grote heneden- zaal in de rechtervleugel van het gebouw. Op de boyenderdieping gonst het van ac tiviteit. Timmerlieden en schilders gaven deze zaal een7 opknapbeurt. AHe muren worden opnieuw gepleisterd en lijsten van ramen ondergaan een nieuwe verfbeurt. Voor kunst is deze zaal voorlopig niet meer toegankelijk. De enkele bezoekers, die op de tentoonstelling rondliepen, werden zicht baar gehinderd door het lawaai van een drilboor. Een museum is niet de juiste plaats voor lawaai. Daarom deelde men ons mede, dat voor de algehele restaura tie van het vroegere St, Jacobsgast hu is het museum In de komende maanden ha» r poorten voor het publiek gesloten zal hou den. Voor het Schiedamse culturele leven betekent dat een gevoelige handicap. Waarschijnlijk zal het publick eerst weer in half 1966 toegang krijgen tol hei mu seum. waarop tegelijkertijd de opening van dc nieuwe linker vleugel, een uitste kende expositie-ruimte, waar onze stad al jaren op zit te wachten, plaats kan vinden. Op de bovenzaal in het rechter gedeelte heei't men 'n dubbele eikenhouten deur ge maakt, die uitkomt op een kleine hal. waarin geen vloeven aan te treffen zijn. Thans is men bezig om daar vloeren in te leggen, teneinde een verbinding mogelijk te maken met de boven-galerij van de prachtige aula. In de poortachtige hal maakt men tevens een eikenhouten trap. die uitkomt op de begane grond van de aula, de ruimte die dikwijls oenut wordt voor concerten en voordrachten. Tevens vinden de openingen van tentoonstellingen, die nieuw zijn voor het Stedelijk Museum, in deze ideale ruimte plaats. Belangrijke exposities zijn in dit museum gehouden. Wij denken aan de expositie „Ponnie en paard" van de kunstena: Frits Engels, aan de werken van Imre Nagy en Marenier, de Tweede Salon voor de Maassteden en de uitgebreide foto-ten toonstelling „Mensen op Weg". Kinderspel Op 15 juli hoorde men in het museum geen lawaai meer van het boren, maar van de talloze zich vermakende kinder die zich konden uitleven op de tentoonstel ling „Kinderspel". Op doordeweekse da gen was het bezoek van 60-kinderen geen uitzondering. Kleuterleidsters hielden toe zicht op de kinderen, die zich vrij konden bewegen in een ruimte, die louter speel goed bevatten. Voor de vrije expressie was ook gelegenheid, want vooir de kinderen, die wilden verven op grote witte vellen pa pier werd goed gezorgd. In to la al moeten er 1600 kinderen geweest zijn. Op deze ten toonstelling heeft-men getracht een kleine selectie te maken van internationaal speel goed voor kinderen tot acht jaar. De kin deren hadden gelegenheid om met het nieuwste soort speelgoed om te gaan. In gewikkelde constructies bij het speelgoed werden zoveel mogelijk vermeden. Een voud en soberheid en het gebruik van Brood- en Banketbakkerij FA. AEJOL SCHENK P. K, Onneslaan 105, ScMedam KAPSAI^N SELENE de saton voor ae betere permanent, Stroomloos voor ieder haar geschild f f.Sü. Helen e tiède perma nent Is meest ideale na tuurlijke permanent f io.-. 11.- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENS Rembratidtlaan 23 Schiedam - Telefoon 67t?0 Donderdag 2, 3, Vrijdag 2, 7, 9.15. Zaterdag 2, 7, 9.15. Zondng 7, 9.15. Dinsdag 2, 8. Woensdag 8 uur. GERARD BARRY HILDEGARDE KNEFF GEHilM&GENTE IH GIBRALTAR Mannen hard als graniet werken onder hoogspanning voor de geheime dienst. Toegang 14 jaar. Zondag 2, 4.15. Woensdag 2 uur ROBERT FRANCIS DONNA REED OPSTAND DER ROODHUIDEN Felle gevechten van de cavalerie tegen Kiowa's, en de Comanchen. Technicolor. Toegang 14 jaar. Zaterdagnacht 12 uur ENRICO MARIA SALERNO PATR. DONLON DE NAAKTE ODYSSEE Liefde en levensgewoonten op eilanden van de Stille Zuidzee. CinemaScope Eastmancolor Toegang 18 jaar Wie het NIEUWSBLAD leest weet van alles het meest elementaïve kleuren maakten dat jon gens en meisjes gretig naar het speelgoed grepen. Pedagogisch gezien was deze expo sitie van bijzondere betekenis wegens het feit, dat het kind. gelegenheid kreeg om eigen initiatief te tonen en zelf creatief met het materiaal om to gaan. voor het kind moet speelgoed zijn: een aanleiding tot spelen. Waarschijnlijk zal deze experi- mentele expositie in deze vorm volgend jaar niet herhaald worden. Wel wordt ge dacht aan een andere expositie, waarbij het kind de kans tot eigen activiteit krijgt, maar daarover kon men ons nog geen in lichtingen verstrekken. Vandaag vertrekt de heer J. Paalman, 'directeur van het Stedelijk Museum, naar de Verenigde Staten, om aldaar een In ternationaal Congres van museum-direc teuren bij te wonen. fICOM). De gemeen te-archivaris drs. G. van de Fe ijst. 2al tot het tijdstip, waarop de heer Paalman hoopt terug te keren, als waarnemend di recteur optreden. SCHIEDAM Op maandag 2(1 septem ber zal Eliy Salomé 'n causerie met gram- mofoouplaren houden over Gershwin's ope ra Porgy en Bess on Bevnsteins West side Story, Zij doet dit i.v.m. met het Toon kunst concert. dat twee dagen later nl. op woensdagavond 22 september iu het- Pas sage Theater wurdt gehouden. AUTOMOBIELBEDRIJVEN Diggel en-Ver hoef met als 10e het paar Bloot-De Kruyf. Wisselbeker cn persoonlijke bekers wer den aan de winnaars uitgereikt door de voorzitter van de Schiedamse Gemeen schap, de heer E. A. Leenderts. Deze dankte het echtpaar J. Aarnout se-Vasten- bout. voor de 10e keer belast méï de tech nische leiding. Assistenten hieroij waren de heren Hermans en Heyboer. Het vier tal kreeg met woorden van dank een utten- lic in ontvangst te nemen. De heer Leen derts en later.de heer J. Reynders spraken de wens uit dat de met deze jaarlijkse drive gevestigde traditie nog vele jaren gehandhaafd mag blijven. apHscHe Het nieuwe, moderne servicestation aan de Dr.Wiardi Beckmansingel is óók 's-zaterdags geopend van 8.30 tot 14 uur voor: DE SHOWROOM IS DAN GEOPEND VAN 9 TOT 17:30 UUR Zoudt U daar als willen werken? Bei dan 01898-1245 en maak een afspraak met de chef. Het Parktournooi is in het afgelopen week-end gestart met ruim 70 partijen, dank zij de goede drainage van het ten nispark. Alle geplaatste spelers hebben hun par tijen gewonnen, maar Leidy Boon in de partij tegen Inge Timmer wist haar vorm niet te vinden. In het heren-enkel spel A-klasse won Johnny Martens van Wim v.d. Heuvel met 6—2. 7—5. In de A-klasse van het dames-enkelspel, stelde mevr. Volta a rd zich weer Candi da at voor de titel door met 26, 6—3 en 6—4 van Mar gr id Sneep te winnen. Ook tegen Els Zwanenburg trok Mar gr id Sneep an het kortste eind 26, 6—-4, 62. In het heren-enkelspel B-klasse won de ummcr 1 geplaatste Wim de Ruiter van Jan van Toorn 75. 8—6. Wim v.d. Heu vel won van Kees Bokx 61. 62, Hugo Bulte won van Bakker 36, 64, 63. Inge Timmer haaide het stoute stukje uit om Leidy Boon te verslaan met 63, 6—3. Nel v.d. Vaart versloeg mej. Zoet mulder 6—3. 8—10, 6—0. In het heren-dubbet B-klasse plaatste Wil Baard-Wim de Ruiter zich in de halve finale door een overwinning op Wim Kern.' per-Henk Aber» met 61. 63. Bij het da mes dub bel speelde bet dubbel Akker man-Vos zich Jn de halve finale door een 62, 6—1 overwinning op Suite-Oprei. In de halve finale gemengd dubbel-B klasse komen v. Woerkom-Zwanenbut'g te gen Spithoven-Oprei; Akkerman-de Vos plaatstoi zich eveneens In de halve finale. In de C-klasse plaatste Lou v. Qostrom zich in de kwartfinale door een overwin ning op C. Bogerman. In het herenduhbel C hebben Wim de Ruiter en Barend v.d. Bor zich in de kwartfinale gespeeld evenals Hugo Bulte en Jan Rietveld. In het damesdubbel-C hebben de dames Olthof-Rijsewijk zich in de kwartfinale ge speeld. In het ge men gel-dubbel C hebben zich geplaatst in de kwartfinale de dubbels: Verberne-Fonsen, Ponsen-v. Dort, v.d. Heuvel-Baard. De strijd voor de finale zal gaan in het herenenkelspel-veterenan tus sen- Forehead. Ponsen en Dhr. P. Ruse ier. Het herendubbeïspei in dé veteranen- klasse zal voornamelijk gaan tussen Fore- heacl-Nlessink, Oyen-v. Els wijk en Koldijk- Fe r wed ai Het gemengd dubbelspel-Veteranen heeft als halve finalisten opgeleverd: Oprel- Forehead en Weasel v.d. Griend. SCHIEDAM De vereniging Singel- kwartier houdt op zondag 19 september 's middags om twee uur in zaal Marijke, Broersveld 121 een diamiddag. Op deze middag worden beelden vertoond van het vakantiekamp in Soest. ,Op zaterdag TT september wordt een grote kindermiddag gehouden, eveneens in zaal Marijke. Hier aan verlenen o.a. The Crocksons hun medewerking. Filmmiddagen worden er dit jaar geor ganiseerd op zaterdag 30 oktober en op de zondagen 28 november en 12 december. Ook deze filmmiddagen worden gehou den in zaal Marijke en beginnen 's mid dags om twee uur. De dansavonden voor do leden van Sin gel kwartier, ook al in. zaal Marijke, worden gehouden op de zon dagen 17 oktober en 14 november, terwijl het Singelkwartier-kerstbal op zaterdag 25 december de danslustigen op de vloer zal brengen. De grote jaarlijkse gebeurtenis van Sin- gelkwartier vindt dit jaar plaats in ge bouw Odeon in de Gouvernestraat. Een keur van Nederlandse artiesten zal hier aan zijn medewerking verlenen. Ten slotte is er nog een jaarvergade ring. Deze wordt weer gehouden in zaal Marijke op dinsdagavond 2 november. SCHIEDAMSE FlLMKRim VERGADERT SCHIEDAM De Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de Schiedamse Filmkring zal op dinsdag 21 september a.s. gehouden worden in zaal „De Bron", Lan ge Haven 215. De aanvang is gesteld op 20.09 uur precies. De agenda vermeldt naast de lopende zaken een bespreking van de samenwer king met Toonkunst, Katholieke Kring en rle Schiedamse Gemeenschap »n bet zo juist gevormde Kunstcentrum Schiedam. HcL bestuur stelt zich herkiesbaar. Een 11-jarige timmerman uit Duizel, werkzaam op een bouwwerk aan de Geert Grootelaan, werd maandagmorgen door. mede-arbeiders dood aangetroffen» in zijp bestelauto, die hij ais woonwagen had in gericht. De overledene lag op bed; zijn auto stond in de Geert Grootelaan. De re cherche heeft een onderzoek ingesteld tnaar over de doodsoorzaak is nog niets bekend geworden. De politie heeft nog geen reden aan misdrijf te denken. De recherche heeft proces-verbaal opge maakt tegen een 50-jarige Vlaardingae huisvrouw, die zich schuldig had gemaakt aan winkeldiefstal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1