IftUlfSH MiEUWSBLAD Cor Dón vestigt muziekcentrum in 16e eeuwse woning op de Markt VFC met moeite gelijk na drie kwartier aanvallen Alleen De Hollandiaan won KANTOORJUFFROUW INSPECTEUR sm Ruim 2000 boeketten bloemen sierden de Grote Kerk IIVÖ-H8SS eindigde onbeslist KLACHTEN Zuiclerpark- Vlaardingen eindigde gelijk Sunlight verloor met 4-ï van VVOR DVO kon niet op tegen ZBVH Agenda Inbraak in Paviljoen De Ketel DE KLEINTJES steeds eert is Nieuwe klanten U voor Wasserij Overmans KONINKIIJKE HOLLAND!A bankwerker-monteur hóllandia EOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 20 SEPTEMBER 1965 A Hoofdagontschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hovenstr. 1 «ï»i. 3229 Redactie: TeL 5453 over bezorging Ylaardmgen: 18.30 tot 19.30 uur: Malilerstraat 47 - Telefoon 8740 Cor Dob <52) heeft het historische pand betrokken, dat op de Markt aan de Kerk steeg grenst. Hij laat het ais wikiekschool en kunstcentrum inrichten. In de Kerst vakantie houdt de Schiedamse kunste naarsvereniging S 45, waarvan hij zelf lid is, de eerste expositie: een schilderijen tentoonstelling-. Vijf expositieruimten ■taan dan beschikbaar in dit pand, dat In de 16e eeuw werd bewoond door de bur gemeesters Claes en Gerrit Ansemse, Zoons van Ansem van der Knaap. De Kerksteeg heette in die dagen dc Ansem- steeg. De naam van deze smalle doorgang van de Markt naar de Dayer werd in de 18e eeuw veranderd in Gippensteeg, naar de daar wonende Cornells Gib, die, gehuwd met Maria van West, onder-zeilmaker was op het oorlogsschip Fenix van de Admira liteit op de Maze en i nl761 overleed. Al vorens deze steeg in 1879 de huidige bena ming Kerksteeg kreeg, werd hij ook wel Donkerstecg genoemd, wellicht omdat het zo'n donker steegje is, waar de zon geen kans krijgt door te dringen GROOTSCHEEPSE OPKNAPBEURT Cor Don. sinds 3950 stadsbeiaardier van Vlaardmger., sinds 1957 tevens stadsbei aardier van Schiedam cn sedert de bevrij ding als plv. stadsbeiaardier. ook het ca- riJ'.on van Rotterdam bespelend, is er 6 september met pianolessen begonnen in het enige vertrek, dat al geheel is inge richt. Wc troffen hem daar aan de piano san met z'n leerlinge Ineke var. Toar i33) 2».klas-leerhnge van het gemeer.telyceum, die. evenals haar moeder, r.u 14 maanden les bij hem heeft. Ineke, die ook op de Markt woont is een kleindochter van Jac. van Toor. het enkele jaren geleden over leden raadslid, dat zo'n lange tijd fractie voorzitter van de WD en nestor van de raad is geweest en voor zijn grote ver diensten met de gemeentelijke stadspen- ning werd onderscheiden. In de wachtka mer zat als volgende leerling Eddi Bausch (12) te wachten, eveneens leerling van 't gemeentelyceum, die al van zijn 7e of 8e jaar pianoles heeft en bij de dames Ver schoor op de Vlaardingse Muziekschool daarmee is begonnen. Aan de inrichting van de zeer ruime wachtkamer in de gro te hal op de le etage wordt de laatste hand gelegd. Maar in de overige vertrek ken was het nog een. chaotisch beeld/ waar gemeentepersoneel druk.in de weer was met een grootscheepse opknapbeurt, om dit stokoude pand aan te passen aan. de bestemming, die er nu aan gegeven is. Daarbij wordt het zoveel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat teruggebracht. CARILLON'SPEL BIJ HUWELIJK Cot Don voelt zich ais herboren. Zo blij Is hij met dit pand op het meest histori sche plekje van Gaardingen. ook in oog met de Grote Kerk, in de toren waarvan hij zomers drie keer in de week de klan ken van het carillon over de Markt laat dartelen en waar hij op een steenworp afstand woont van zijn geboorteplekje: in een der steegjes, die met de „tuin van Prop" werden betiteld. Zijn moeder was een. arme weduwvrouw, die met hard wer ken hem in de gelegenheid stelde muziek lessen te nemen, omdat zij een goede mu ziekopleiding een onmisbaar element voor een goede opvoeding vond. Mijn eerste leermeester was Leen van Dijk. Op het Rotterdamse conservatorium behoorde Fe lix Timmermans tot mijn docenten. Van hem heb ik mijn grote Jiefde voor het ca rillon meegekregen en in Schiedam, werd ik zijn opvolger als stadsbeiaardier. Ca rillon is een moeilijk instrument, maar ca- rilionstudie is vooral zo lastig omdat je improvisorisch moet oefenen op een zeer verkleind model. Afgezien van de kosten kim je moeilijk een echt carillon als oe feninstrument in je huiskamer plaatsen. Ik heb mijn. beiaardier-opleiding voltooid met een 2-jarige studie aan de beiaardschool in Mechelen. Ik vind het zo jammer, dat het carillon spel in Nederland zo weinig populair is, in tegenstelling tot in België. Daar is wel een verklaring voor, Btj ons zijn de carillons in kerktorens geïnstal leerd, waardoor zich hier de mening heeft postgevat, dat op carillons alleen maar stichtelijke liederen behoren te worden ge speeld. De vertolking van populaire liede ren is in België de gewoonste zaak van de wereld, maar hier uit den boze. Misschien komt er nog eens verandering in, waar door de carilionbespeling hier even' popu-. lair wordt als zij in ons zuidelijke buur land is. Dan is er voor een beiaardier een boterham mee te verdienen. Dan gaan de bruidsparen misschien meer om carillon- spel wagen, als muzikale begeleiding bij hun huwelijksvoltrekking. Zoals onlangs bij het huwelijk van mijn vriend Eric Tit, roef. zijn assistente Nel Wapenaar op het Dit is hel vertrek in de kerktoren, waar stadsbeiaardier Cor Don de zilveren tonen van het carillon over bet Markt plein laat dartelen. Aan het carillon zit ik altijd zonder colbertje. 0 In het nog enige ingerichte vertrek was Cor Don bezig Ineke van Toer plano- les te geven. Vlaardingse stadhuis, dat ik begeleidde met het spelen 'van de Hochzeitmars, Bruidslied en Lohengrin. In andere plaat sen heëft dit reeds algemeen ingang ge vonden, Zoals in nabuur stad. Delft. Kan men zich een passender opluistering denkan dan de vrolijke en luchtige klanken van het carillon bij de vreugde over de echtelijke, verbintenis van twee jonge men sen? OP STRAAT EN KERMIS BEGONNEN Het levenspad van Cor Don ts niet over rozen, gegaan. Hij heeft een.hard en avon tuurlijk leven achter de rug. Als zovele Vlaardingse jongens van vorige generaties slapte hij als 11-jarige aan boord van een zeillogger, om thuis brood op de plank te brengen, maar ook, omdat de zee hem trok. Dat zat in de familie. Alle vissers- rangen heeft hij op zeil. en stoamloggers doorlopen: afhouwertje, reepschieter, jong ste en oudste. Hij zwierf daarna een groot deel van de wereld rond op koopvaardij schepen Maar de klauwen van de ver schrikkelijke crisis der dertiger jaren kre gen ook hem in hun greep. Met de muzi kale clown André Gilbert en Wim. Rooze- boom als zanger vormde hij een Gaar- ding3 trio, dat als Volendammers ver kleed op straat en op kermissen de kost poogde te verdienen, Zo is de muzikale loopbaan van Cor Don begonnen. Van. de straat en de kermis belandde hij in de amusementsbedrijven en in de eabaret- brancha viel de aandacht van VAR A-regis seur S. de Vries Jr. op hem, wat tot zijn optreden in cabaretprogramma's voor de radio leidde. Eerst van Kommer Klein, maar later ook met eigen programma's. Behalve musicus is Cor Don ook dich ter. Bij Dorsman en Odé verschenen zijn eerste dichtbundels Buitengaats en Bran ding. Later gaf Jacobs in Amsterdam zijn dichtbundels wit: Want in de golven en Noorden-vóór. Deze titels verraden zijn liefde voor de zee, die altijd aan hem is blijven trekken en een inspiratiebron voor zijn dichtlunst is gebleven. De zee heeft hij als een dierbaar kind opgezocht, toen hij in 1960 van Gaardingen naar Hoek van Holland verhuisde. Haar nabijheid deed 2ijn dichtader openspringen in de creatie van sonnetten. Maai Gaardingen heeit hem naar ziju geboortestad terug gehaald met de aan bieding van het grote oude herenhuis op de Markt. Van deze 16e eeuwse burge meesterswoning maakt hij een cultureel centrum in een omgeving, die het hart vormt van Vlaardings historie en stede lijke cultuur. Kunstenaars, individueel en in groepsverband, krijgen van hem gele genheid er tijdens de schoolvakanties hun werken teexposeren. In de overige tijd zijn de vertrekken bestemd voor het geven van muziekonderrieht, waarvan ook ande re muziekleraren gebruik kunnen maken. Ja. door Cor Don bijzonder welkom gehe ten, want daarvoor heeft hij de nieuwe in richting opgezet. Naast zijn eigen vertrek staat reeds een tweede plano Zelf had hij zich vrijwel uitsluitend met blokfluit- en pianoles bezig gehouden, afgestemd op de klassieke opleiding als basis voor elk soort pianospel. Uit eigen ervaring hetzelfde standpunt als zijn moeder huldigend: mu- ziekkennis en muziekstudie waarop men nooit uitgestudeerd raakt, zij betekenen, zo'n grote verrijking van het ieven. Het is kenmerkend, dat in de huidige jachtige wereld met televisie, radio, bandrecorders elektronische orgels en andere elektro nische muziekinstrumenten, de belangstel ling voor de klassieke opleiding in piano en andere klassieke muziekinstrumenten weer hand over hand toeneêmt, zo ervaart Cor Don, die, als de inrichting Is voltooid zijn muziekschool en kunstcentrum op de Markt officieel hoopt te kunnen openen. In een doelpuntrijke wedstrijd hebben Zuiderpark en Gaardingen dc punten broe derlijk gedeeld. De Gaardingers hadden wel meer kansen dan de gastheren, maar het duurde een half uur, voordat De Heer de score opende, 01. Voor de rust volg de echter het antwoord vaö de Rotterdam mers, 11. Van der Vaart bracht na de hervatting zijn ploeg opnieuw aan de leiding, maar *n door Van ddr Windt veroorzaakte straf schop werd door de Zuiderp ark-rechtsbui ten onberispelijk benut, 2—2. Voor de derde maal kwam Gaardingen daarna aan de leiding, toen rechtsbuiten Jovasco scoorde, maar de vreugde was van kor te duur, want kort voor het einde maak ten de Rotterdammers opnieuw gelijk, 3—3. Het gaat met de Sunlight-ploeg dit sei zoen niet naar den \*Ieze. Werd verleden week reeds van The Red Stars verloren, ditmaal trokken de zeepzieders tegen het Rotterdamse WOR met 4—1 aan het kort ste eind. Deze cijfers waren beslist nog hoger opgelopen, wanneer doelman Meijer niet in zulk een voortreffelijke vorm had gestoken. In de 10e en 15e minuut vielen er twee gaten in de Sunhght-defensie en dit be tekende 2—0. Bfobbel mocht in de 35e minuut nog de eer ladden, maar daarbij zou het blijven, want in de 30e en 38e minuut van de tweede helft scoorde de thuisclub nog twee maal, daarmee de stand op 4—1 brengen de. We hebben het idee, dal de grote VFC- hij het leer, zonder het zelf te welen over aanhang gisteren beslist teleurgesteld het Sportpark heeft veriaten. in de tweede competitiewedstrijd» met het Rotterdamse DCL als tegenstander, had hnn club gedu rende vrijwel de gehele wedstrijd het heft in handen en ragfijne combinaties wer den, vooral op het middenveld, door Dek ker, van der Zwan, Van Hees en van der Vaart opgebouwd. Maar In de voor hoede, waarin rechtsbuiten Hollebeek door Arie van der Lee was vervangen, lukte het niet of zelden en zo kon het gebeu ren, dat VFC, ondanks zijn grote over wicht, toch niet tot de wel zeer verdien de ut kwam. Een 11 gelijkspel was alles, wat de in het nieuw gestoken VFC'ers uit deze wedstrijd haalden tegen een tegenstander, die qua voetbal een klasse minder was. Toch was het DCL, tlat. al na 12 minu ten de leiding nam. Middenvoor Hartgeer profiteerde van een foutje van de overi gens uitstekend spelende van Fessem en met een lage schuiver werd doelman Kruit tot een figurant gedegradeerd, 0l. Tot 13 minuten voor het einde heeft VFC daarna moeten wachten op de gelijk maker. Wat zich intussen afspeelde op het veld, deed de verwachting koesteren, dat het een grote VFC-overwinning zou wor den. Talrijk waren de aanvallen op het doel van DCL, dat echter in doelman De Vries een uitstekende doelman had, al kreeg hij daarbij verschillende malen de niet te onderschatten steun van vrouwe For tuna. Vooral bij een schot van Van Rees. uit een hoekschop van Van der Lee mocht De Vries van geluk spreken, dat de lat kon tikken. Met een 01 stand kwam de rust. Ia de tweede helft kwam DCL bijna niet meer uit de verdediging. VFC speel de met zijn tegenstander, maar het bleef in de voorhoede in gebreke. Vooral aan voerder Fokke Smit, spelend als linksbui ten, faalde volkomen. Met heel DLL in de verdediging en acht tot negen VFC- ers in de aanval zagen de toeschouwers een zeer eenzijdige wedstrijd zonder dat men gelegenheid kreeg 2ich de handen warm te klappen om een treffer. Jammer was het dat arbiter Van Veen tot twee maal toe een overtreding van de zwaar tacklende DCL-defensie over het hoofd zag binnen de beruchte lijnen. Het kost te VFC beide malen een geheide straf schop. Pas 13 minuten voor het einde slaagde Van der Vaart erin doelman De Vries te passeren. Uit een pass van Van Hees ontving hij de bal, passeerde daar na spil Schoon akker en toen moest ook doelman De Vries zich eindelijk gewon nen geven, 1—1. Nog geen twee minuten later had Van der Vaart zijn ploeg de volle winst kun nen bezorgen, maar zijn hard schot vloog naast het doel en daarmee vervloog ook de hoop, dat VFC zijn eerste thuiswed strijd nog in winst zou omzetten. Het bleef 11 en de elf DCL'ers zullen wellicht met veel vreugde het laatste fluitsignaal van de heer Van der Veen hebben aangehoord. Zij verdienen het ene puntje misschienwel voor hun stugge volhouden, maar uit voetbaltechnïsch oog punt bezien kregen zij wel wat te veel. VFC zal er goed aan doen een af werker in de voorhoede op te stellen, anders zal het technisch goede spel te weinig wor den beloond. Al heeft dan het weer geen medewer king verleend: toch werd de bloemenac- tie van „Kom zing met ons en doe als wij" een geslaagd evenement. De bedoeling was dat de bevolking voor tweeduizend boeket ten bloemen zou zorgen en in deze opzet is men ook geslaagd. Vrijdagavond be vonden zich reeds 1896 boeketten in de Gro te Kerk op de Markt en zaterdagmorgen werden daar nog tientallen aan toege voegd. De vele automobilisten, hebben ook gehoor gegeven aan de oproep om de zieken, in validen, bejaarden enz. naar het kerkge bouw te vervoeren en ook waren er vol doende autobezitters om na afloop van de bijeenkomst de meer dan 2000 boeketten bloemen te gaan bezorgen, vergezeld met enkele dames die in de auto's plaats na men en de boeketten persoonlijk over handigden aan de geadresseerden, van wie zich velen in het Holyaekesnmris be vonden. Het lag inde bedoeling om aan iedere pa tiënt in dit ziekenhuis bloemen te over hanriigen, maar de directie achtte dit niet verantwoord en daarom werd volstaan met het afgeven van. enkele boeketten per zaal. De leden van de Volkstuinders vereni ging Gaardingen hebben niet alleen voor zeer veel bloemen gezorgd, maar ook heb ben deze mensen zich beijverd door de boeketten gereed te maken. En zo was het zaterdagmorgen een groot bloemen- en zangfeest in de Grote Kerk. Alle bloemen waren keurig opge steld en het had haast een tentoonstelling kunnen zijn. Daarnaast bevonden zich ook vele fruitschaaltjes in het gebouw. Vanwege het minder gunstige weer van de laatste dagen, was de kwalitiet van de bloemen niet zo best. maar we mogen, wel aannemen, dat dit van ondergeschikt be lang was. Dank zij de medewerking van de poli tie had de aan- en afvoer van de automo bilisten met de mensen, die gehaald en gebracht werden een ordelijk verloop. De tientallen auto's waren voorzien van een extra kenteken waarop een grote P en de woorden: „Kom zing met ons en doe als wij". Ia de loop van zaterdagmorgen meld den zich nog enkele automobilisten, die tij dens de bijeenkomst verzocht werden om de wat oudere personen thuis te brengen, vanwege het slechte weer. De samenzang van een achttal liederen werd aan het orgel begeleid door organist Gijs de Graaf. Als muzikaal en vocaal intermezzo zong mej. Jo Jacobs van Joh. Set». Bach: ..Mein freudiges Herze", be geleid door de organist. Het zeer zwakke spel, dat DVO zater dag in Zuid-Beijerland liet zien tegen ZBVH, was er oorzaak van. dat dezwart- witten een gevoelige 5—0 nederlaag leden. Al na 7 minuten had de DVO-doelman twee maal het nakijken gehad en bij de thee was er nog een Beijerlandse treffer bijgekomen. In de tweede helft speelde de thuisclub zich zonder veel inspanning naar het ein de toe, dat kwam met een 50 zege. De zwart-witten zullen dit seizoett ongetwij feld op hun lellen moeten passen, willen zij althans hun plaats in de 2e klasse behouden. Van onze 4 "zondagclubs won alleen de Hollandiaan. De rood witten overleefden de strijd in Brlelle met een 1—3 zege op Wit Rood Wit en voeren thans de rang lijst in 1 A vin de onderafdeling aan. Me de dankzij de veer, welke Din du a thuis te gen GLZ (1—1) moest laten, Eurosport dreef met 31 Bloemhof naar zijn 2e ne derlaag. The Rising Hope herstelde zich van zijn nederlaag tegen de Hollandiaan met een 3—1 zege op VOB. Na de teleurstellende 3—0 nederlaag te gen EBOH slaagde VFC er thuis in zich DCL van het lijf te houden met een 11 resultaat. Zou de produktiviteit in over eenstemming met het veldspel zijn ge weest, dan was DCL zelfs met lege han- HVO en HBSS hebben op het HVO-ter- reïn in Zuidbuurt fel om de punten gestre den, waarbij de gasten over het algemeen iets sterker waren dan de havenmensen. Vooral in de tweede helft kregen de Schie dammers een paar mooie kansen om de 1—0 voorsprong, die zij toen reeds had den, veilig te stellen, maar de schotvaar digheid liet nogal te wensen over, terwijl doelman Vink zich enige malen onder- MAANDAG Sunlight Paviljoen, 8 u.: Wisselbekerconcours ktavcrjasverenlging Sunlight. Luxor, 8 uur: De helse stoottroep (14 J.}. DINSDAG Harmonie. 2 uur: Biertapwertstrijden. Triangel, 8 uur: Modeshow Holcon- Gaudsesineel 81A, 2.30 uur: Groene-Krttó- cursüs m ceders ch a pszorg en kJnaeröygflJna. Lnxor, 8 uur: De helse stoottroep (14 JO. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Tom Jones (18 J-3- Floreslaan 41, 8 uur: Groene-Knifccursus Ideuterverzorging. Geopend: Delta-apotheek, noria de Vijfde- laan 112, tel. 08BS. De Visbank, t/m 3 oktober Expositie van tekeningen en grafiek van Wim Zwiers- Dagelijks i~9 uur; zaterdag ook 2—5 uur; zondag alleen 2—5 uur. 21 september Afnemende maan Zon ©p 6.»4 uur, on dar 11.41 uur Maan op 9.41 uur, onder 17.40 uur scheidde bij schoten, die wel de juiste rich ting hadden. Aan de andere kant moest doelman Van Hees ook wel de handen uit de mouwen steken, wanneer Snocij en Van Oosten tot scoren trachtten te komen. Pas in de tweede helft vielen de beide doelpunten. Na 5 minuten slaagde rechtsbuiten Schop erin doelman Vink te passeren en een schot van Corbeau even na dit doelpunt bracht de nodige onrust in de Gaarding- se defensie- Men bleef echter overeind, al ging het er meer en meer naar uilzien, dat het opnieuw een nederlaag sou wor den voor de havenmensen. Maar 2 minu ten voor bet einde werd het toch nog ge lijk. Het was spil Michel, die van zeker 40 meter afstand een hard schot afvuur de, waaruit de bal vla de handen van doelman Van Hees tegen de tomven ver dween." 1—1. Dit ietwat fortuinlijke doelpunt beteken- de een kostbaar punt voor de HVO'ers, die met dit resultaat best tevreden wa- ren. Dit in tegenstelling tot de gasten, die teleurgesteld het terrein verlieten. SCHIEDAM. Door het inslaan van een grote ruit verschaften inbrekers zich in de nacht van vrijdag op zaterdag toe gang tot het paviljoen „De Ketel" Jn h«* den naar Charlois terug gekeerd. GSV en Fluks werpen zich in deze afdeling ais dc titelfavorieten op, als is ook EBOH nog in het bezit van de volle winst, zoals de stand in 2 B weergeeft: GSV 2—4 (9—1), Fluks 2—4 (3—0), EBOH 2—2 (4—1), DCK 2—3 <5—2), DHZ 2—2 (S—1), Emma 2—2 (4—4), Slikker veer 2—2 (3—7), ON A 2—1 (2—5), RFC 3—1 (2—5), VFC 2—1 (1—3). ODS 2—0 (2—5), Zwijndrecbt 20 (2—8). Programma 26 september: VFC—RFC, GSVDHZ, SlikkerveerFluks, EBOH ODS, EmmaDCL, ONAZwijndrecbt» Traditiegetrouw heeft "WIK een zwakke competitiestart. De eerste 2 competitie- Wedstrijden leverden slechts 1 winstpunt op. Maar sterke elfallen lijken in 4 B niet te zitten, zodat WIK zijn scha nog kan inhalen. Geen '•nkel elftal, met 2 wedstrijden achter de rug, is er zonder kleerscheuren afgekomen en de uitslagen 2ijn wisselvallig en aan de kleine kant. Daarvan getuigen de huidige stand en de doelgemiddelden in deze afdeling: SMV 2— 3(2—1), Wippolder 2— 3(3—2), Delf ia 2—3 (3—2), Vredenburch 1—2 (2—1), Postalia Z—2 (5—3), EMT 2—2 (3-3), HMSH 2-2 (3—4), Gr. W. H/Vac. 2—1 (5—6), WIK 2—1 (3—4), ASC 2—1 (3—5), BEC 1—0 <0—1). De eerste ronde in poule 14 van de be kerwedstrijd leverde geen verrassende resultaten op. De 4—1 zege van ADO op Fortuna en de 0—3 zége van Holland Sport op DHC waren vrij normale resul taten. Uiteindelijk zal ADO in deze poule ongetwijfeld als eerste eindigen en naar de volgende ronde overgaan. Programma. 26 september: 4e klas B: BEC—WIK, Deïfia—BMT, Wippolder— ASC, Gr. W. H/Vac.—Postalia en HNSH— Vredenburch, le klas A onderafdeling: Bloemhofdo Hollandiaan, GLZTh© Ri sing Hope, VOB—Dindua, Na do V.— Eu rosport en DlrkslandWRW. Prinses Beatrixpark. Bij het speuren naar geld werden aBe kasten doorzocht, evenwel zonder resultaat. Ter compensatie stelden de dief of dieven zich tevreden met voor een waarde van ongeveer honderd gulden aan drank en andere produkten uit het buffet. Ook een tas, eigendom van de eige naar, de heer J. Dupui, werd als buit mee genomen. De dJrtrtle van h« NIEUWSBLAD beboudt stcb hei recht voor Mlvertenties zonder opgaei redenen te areitferea E54) advertentie* onder num mer worórn ua de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaire» en dergelijke stukken afkom stig van tussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere stukken, welke niet bona fide op de inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bt) net Wad blijven berusten, worden na een maand na controle »»n «Ie inbond ventiethpL Voor fouten m teiefocdech opgegeven advertenties is bet btad niet aansprake- lijfc- Verzoak om herplaat sing zonder betaling of restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd. Wie het succes altijd weerd Overal zijn er mensen dia Uw klant zouden zijn.als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk leunt leveren? U zegt nee? Maar dan mist U vele. vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat jn dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. de kunt U niet missen. geen dag! Uw advertentie fn ds dagbladen. die doet het 'mi Daarmee laat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging, Maak daar goed gebruik van i Callenburgstraat 64 - Vlaardingen vraagt een Loon f80.- per week. Aanmelden tussen 9 en 5 uur. Fabrieken van Melkprodtikten en Voedingsmiddelen N.V. Wij zoeken voor onze technische onderhouds dienst een die na een inwerkperiode belast zal worden met het grotendeels zelfstandig verzorgen van het onderhoud en de reparatie aan diverse machines (o.a. etiketteermachine en felsmachine) in onze produktleafdellngen. Zij die in het bezit zijn van een Bemetel-dipfoma genieten de voorkeur. Aan een goede vakman bieden wij goede toe komstmogelijkheden. Sollicitaties (of inlichtingen) bij de afdeling Personeelszaken, Oosthaverkade 44 te Vlaar dingen (telefoon 01898-2941), dagelijks tussen 8.30 en 17.30 uur; dinsdagavonden: tussen 19.30 en 20.30 uur. Bekend verzekeringsconcern roept voor Gaardingen sollicitanten op voor de funktie van wiens taak omvat het uitbreiden van een bestaande inspektie en het samenwerken met agenten. WO bieden: een afwisselende werkkring en interessante O vast salaris 4- provisie O onkostenvergoeding O opname in premievrije pensioen regeling, O gebruik van auto Gegadigden, niet ouder dan 35 jaar, die voor deze betrekking in aanmerking menen te ko men, worden uitgenodigd een uitvoerige, eigenhandig geschreven sollicitatiebrief on der bijvoeging van recente pasfoto in le zenden onder nr. 35877 aan het bur. v. d. bL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1