nOMSSCH NlilLAQ Horvathweg zal verlichting geven aan benauwd hart van Schiedam Hoogtepunt van Schiedams Sporthal enthousiast gevierd Verder komt het aan op de zelfwerkzaamheid Belangrijk deel interlokaal verkeer omgeleid KLACHTEN Uit het politierapport EERSTE NUMMER VERSCHENEN VAN „HET STADHUIS MELDT" GEMEENTELIJKE KENNISGEVING AT (T? AAR. ANNEÊR. EENRICHTING DEN HAAG Eremedaille voor 40 jaren trouwe dienst Ruilovereenkomst voor pand W. Brouwerstraat Nieuwe Gids voor Schiedam verschenen M O N O P O L E HERCULES TEGEN DE MOLOCH MANNEN VAN STAAL EEN NACHT VAN LIEFDE Ds J. D. Smids vandaag 25 jaar predikant De 14c spant wordt op zijn plaat» gcOraciit. Hooftlagentechup on Eedactie: SCHIEDAM, BROER5VEST 3 - TELEFOON 268091 KOTTESDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 32 SEPTEMBER 1965 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en '3 zaterdags van 4—6 uur Telef. 262857, Parkweg 133 Met een wond boven bet linkeroog moest de '58-jarige bromfietser B, S. uit Rotter dam naar het gemeenteziekenhuis, daar hij op de PKO-laan slipte in een oliespoor van ongeveer 73 meter en daarbij kwam te vallen- Hij is per GG en Gt> naar het gemeenteziekenhuis gebracht waar hij is behandeld. SCHIEDAM. Onder de titel „Het Stadhuis meldt" is het eerste nümmer versdienen van een maandelijks te verschijnen gemeentelijk informatie orgaan. eerste -vrucht van een reeks besprekingen tussen het College van B. en W. en de vertegenwoordigers van de plaatselijke persorganen. Bur gemeester Roelfsema schrijft in dit eerste nummertje een introductie on- der het motto rÊen begin", waarin hij er op wijst, dat B. en W. getracht heb ben gestalte te geven „aan het ver langen naar snelle en goede voorlich ting uit de werksfeer der gemeente lijke overheid en der gemeentelijke diensten". Ben zekere spanningsver houding tussen overheid en pens zal z.i. altijd blijven bestaan, maar „dat kan op zichzelf ook geen. towaad; wan neer wederzijds de intenties maar zuiver bkijven". Wij zouden er aan toe willen voegen; dat moet ook, gezien de andere taak die de beide instel lingen overheid en pers nu eenmaal hebben. Het informstiebiandje der ge meente zal eenmaal in de veertien dagen verschijnen. De burgemeester besluit zijn inleiding met de vermel ding van een andere regeling: een maal per maand komen, burgemeester en wethouders voortaan met de ver tegenwoordigers van de pers bijeen ter bespreking van vooraf afgesproken onderwerpen, met dc mogelijkheid voor de pers om spontane vragen aan de orde te stellen Dc burgemeester spreekt tenslotte het vertrouwen uit. dat er bij deze contacten tussen over." beid en pers een vertrouwensbasis aanwezig j« en dat deze behouden zal blijven. In dit eerste nummer van „Het Stad huis meldtvinden wij een rubriek Personeelszaken, handelend over be noemingen en eervolle ontslagen, ver der een en. ander over woningbouw, ontvangen boekwerken en verslagen en aanwijzingen omtrent de komende gemeentebegroting, die op 25 septem ber aan de raadsleden zal worden toe gezonden. Op 19, 22 en 23, eventueel nog op 24 november volgt dan de open bare behandeling. Al met al een vorra van voorlich ting, waarover do Schiedam^ pers voldaan ken zajn. SCHIEDAM Wat gaan de toekomsti ge Horvathweg en de binnenkort gereed komende Bratidersbrng, die de Burg, van Hasrenlaan en deze nieuwe weg weldra zal verbinden, betekenen voor de geweldi ge verkeersstroom Vlaardingen-ïtotter- dam, met name voor de thans zo zwaar belaste BK-laan te Schiedam en de Rot- terdnrasedijic tussen Schiedam en Rotter dam? Wat kunnen de autoriteiten doen om bij het gereedkomen van deze weg het publiek bekend te maken met de nieu we routen, die erdoor mogelijk zullen wor den en wanneer zijn dete veranderingen te verwachten? Dit waren de vragen dje dezer dagert de heer H. Will ems van Be- veren, inspecteur en verkeersdeskundige bij de politie te Schiedam, bijgestaan door de beer Ir. J. C. Broever, directeur van Gemeentewerken, ten stadhuize te Schie dam behandelde. Uit hun uiteenzettingen bleek duidelijk het belang van de toekom stige „verkeersruit" rondom Botterdam, ook voor de ontlasting van de verkeers aders via bet centrum van Schiedam, en tevena bleek, In hoe sterke mate de bevei liging van het wegverkeer afhankelijk is van het gereedkomen van soms kleine weggedeelten. (Advertentie) OPENBAAR LICHAAM RIJNMOND De voorzitter van het Openbaar Lichaam Rijnmond maakt bekend, dot de Raad van Rijnmond in openbare vergadering zal bijeenkomen op dinsdag 23 september 1965 des voormiddags 10.30 uur in de grote zaal {auditorium) van het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam, Dr. Molewater- plein 36 (ingang rechts van de hoofd ingang). Rotterdam, 16 september 1365 De Voorzitter voornoemd, (Mr. V, G. M. Marijncn) WOENSDAG 22 SEPTEMBER passage Theater, 8 uur: Concertavond Porgy and Bess, DONDERDAG 23 SEPTEMBER Irene: 2 uur, Ned. Ver. van Huisvrouwen: Le zing. Cleref. Jeugdhuis: 8 uur, Ned. Christen. Vrou wenbond, afd Schiedam-Centrum: Leden vergadering, sur som corda: 8 uur. Proi. Interkerkelijk Thuisfront: Bijeenkomst. Musis Sacrum: fl uur. „De Bron": Schied. Sport, ver. ..HJB.S.S." Alg. Ledenvergadering. MUSEA Galerie Honger: Expositie Daan van Golden Stedelijk Museum: "Keuze uit eigen collectie „Moderne kunst". Galerie Wiegman: Expositie Rien Poortvliet, Galerie CCC: Expositie Oskar Lens. G alerie Punt Vier: Expositie Evert Maüangka? FILMS Passage Theater: ,,Geen service bij de Secrit Sendee", 14. Heden, alleen 2 uur; vanaf don derdag dag. 2 en 8.15 uur „kus me sufferd". 14 jaar. Monopolc Theater: Geheim Agente jij Gibral tar", 14 Jaar, dag. 2 en 8 uur; .Hercules te gen de Molorh", 14 f., (vanaf donderdag dag. 2 en 8 uur). APOTHEEK Bern© randt. Rembraadtlaan 5, tel. 288853. O. Over het gereedkomen, van de wegen, en pleinen, die onderdeel vormen van de ge noemde verkeersruit rondom Rotterdam, bestaat uiteraard wel wat onzekerheid. Er moet nog veel gebeuren voor alles zijn beslag gekregen heeft. Rijksweg 20, die Vlaardingen en Rotterdam zal verbinden via de Spaanse polder, komt in de loop van 1968 gereed, rnaar het gedeelte tus sen Vlaardingen en 's-Gravelandseweg is vermoedelijk al medio 1967 gereed dan. zal voor Schiedam aanstonds een be langrijke verlichting van het verkeer wor den verkregen. In 1968 komt er een aansluiting tus sen Tjalklaan en Marconipiein tot stand, die al wat van de om te leiden stroom zal kunnen verwerken maar de grote verbe tering komt bij bet gereedkomen van het Rolderplein, dat de stroom zal lelden via Beukelshrug en Aelbrechtskade of via de Ts-Gravenriijkwal naar het centrum van de Maasstad. Het gaat er dus nu om iii hoeverre de Horvathweg kan helpen om de niet lokale verkeersstroom rondom bet centrum van Schiedam te leiden. In de eerste plaats is er dan het verkeer van Vlaardingen naar Den Haag, naar Utrecht en naar Dordrecht, vice versa, in de tweede plaats pas het plaatselijke verkeer naar Rotter dam en omgekeerd. In de route naar Den Haag vormt de Hulpbrug over de Schie met zijn drie meter breedte momenteel een ernstige belemmering. Bij het gereed komen van de Brandersbrug en de Hor vathweg kan de verkeersstroom tussen Vlaardingen en Den Haag voor een be langrijk deel worden, omgeleid vla Vlaar» dingerdïjk. Burg. van Haarenïaan. Bran dersbrug, Horvathweg langs een of ande re verbinding naar Rijksweg 13. Er is hier een mogelijkheid voor één richting- verkeer; de route van Den Haag naar Vlaardingen terug blijft nl. over de Hulp brug gaan, die dan voor de andere rich ting gesloten, zal worden- Deze plannen zijn uitvoerig roet de ANWB en de Rot terdamse Verkeerspolitie besproken. De bebakening zal op tijd worden, uitgevoerd zodat bij het in gebruik komen a'an de 3or- vathweg ook de nieuwe route waarschijn lijk gereed is. Ook in ae_ roüte "VTaardingen-Utrecht kan een. wijziging worden gebracht, dia de wegen in de Schiedamse binnenstad verlicht. De toekomstige route wordt Vlaardingcrdijk - Van Haarenlaati - Hor» vathweg - Beukeïsweg - Aelbrechtskade en dan via Abraham Stolkweg of Kanaal- en Gordehveg naar Rijksweg 3. Een nieu we bebakening van de route is gemakke lijk uitvoerbaar als men de verkeersbor den ingang BK-laon nog voorziet van een bordje Utrecht. Uit Utrecht terug loopt de route via Rijksweg 3, de Gordetweg en de Kanaalweg naar het BRjdcrpplein en van daar verder de boven aangeduide route. Verlichting voor de overbelaste BK-laan en Rotterdamsedijk ontstaat ook als men voor het verkeer naar Dordrecht een an dere route uitstippelt. Twee wegen zijn denkbaar: Rijksweg 16 via Van Brienen- oordbrug en de weg via de Maastunnel, die hemelsbreed korter is, maar san snel heidsbeperkingen gebonden is. Het voor nemen bestaat ook dit verkeer op de Hor vathweg te brengen en wel via Rochus- senstraat en Aelbrechtskade; daarna vol gen Allard Plersonstraat en Horvathweg. De omgekeerde richting wijst zich van zelf. Door plaatsing van duidelijke wegwij zers op de pleinen en kruisingen lage voor-richting sborden en verlichte wegwij zers hoopt men de nieutve route goed herkenbaar te maken. Het lokale verkeer naar Rotterdam kan blijven rijden via BK-laan of wel gebruik maken van de Van Haarenlaan en de Horvathweg. waarbij opgemerkt kan wor den, dat het Rotterdamse gedeelte van de Horvathweg het snelle verkeer zal aan trekken, omdat dit een autoweg zonder 'eel kruisingen wordt. Het verkeer uit Schiedam zal via de Hogenbanweg ver binding krijgen met een belangrijk deel van Rotterdam; omgekeerd biedt de 'e- Gravelandseweg toegang tot het hart van Schiedam, terwijl vele radiale wegen doorverbinden richting Industriegebied bewesten de Schie en Rijksweg 20. Men kan de Horvathweg vanuit Rotterdam op velerlei manieren bereiken, bijv. vla de Mathenesserweg en het Mareoniplein of via de Spaanse weg. die wel breed is. maar met een kruising, die nog al druk zodat deze weg niet in de foute-beba- kening zal worden opgenomen. Het ïs naast dit alles duidelijk van hoe veel betekenis het gereedkomen van de BeneJnxtunnel is. Deze tunnel geeft Im mers via de Vondellngenweg en de Groe- nekruisweg direct toegang tot het Botlek- gebied, een uitkomst voor de 20.000 foren sen, die in dit gebied werken. De Zoom- weg zal in de toekomst doorlopen nanr ÏTpenburg enerzijds en naar de Eilanden anderzijds. AI deze verbeteringen zullen dus voor 1969 hun beslag hebben gekre gen. Bij Koninklijk Besluit is aan de heren Petrus Johannes Saas, geboren op 35 ja nuari 1907 te Schiedam en wonende in Schiedam aan de Klaaa Katerstraat 19 en Paulus de Kaper, geboren op 4 april 1898 te Schiedam en wonende in Schiedam aan de Anth. Muysstraat 19a, wegens langdu rige en trouwe dienst, toegekend de bron zen ere-medaüle behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. Beide heren zijn werknemers van de Schiedamse Werktuigen- en Machinefa briek N.V. aan de Zijlstraat. De heer Saas is magazijnmeester voor de handelsafde ling en de afdeling vertinnerij, en de heer De Kaper is plaatwerker. In een speciaal in het stadhuis belegde bijeenkomst is hedenmiddag de ereme daille aan hen uitgereikt. SCHIEDAM In de Willem Brouwer straat heeft de gemeente de laatste tijd verschillende panden aangekocht, ten ein de do situatie rond het nabijgelegen scho» lencomplex, dat op dit ogenblik zijn vol tooiing nadert, te kunnen afronden. Zodat het enige pand, dat dan nog overblijft is het pand Willem Brouwerstraat 3; over de overdracht is echter reeds overeenstem ming bereikt, zodat binnenkort ook hier voor een aankoop voorstel te verwachten is. Na langdurige onderhandelingen, kon ten slotte met de eigenaar van het pand Willem Brouwerstraat II, die daarin het kappersbedrijf uitoefent, worden overeen gekomen, dat de gemeente hem In ruil voor dit pand zal overdragen het pand Groenelaan 93, onder toebetaling van f 25.000,-. Het pand Groenelaan 63 is maart 1964 voor f45.000,- aangekocht. Met een fraaie omslag van de Schie- damse tekenaar Dick Bos is verschenen de gids voor Schiedam uitgave 1965. Tal van wetenswaardigheden uit het Schiedamse gemeentelijke en verenigingsleven zijn in dit handige boekje vermeld. Bij het boek je zit tevens een plattegrond van Schie dam. waarin de nieuwe straten staan ver meld. De gids voor Schiedam, uitgave van de Schiedamse Gemeenschap, is voor twee gulden verkrijgbaar bij. de. WV Schiedam in de Plantage. In de Combi-supermarkt op de 's-Gra- velandseweg werd een 45-jarïge huis vrouw op heterdaad betrapt toen zij enige levensmiddelen meenam. De politie heeft verder nog de 43-jarige H. van der H. aan gehouden die vanaf de Hoogstraat een bromfiets had gestolen- Hij is Inmiddels al voor de officier van. justitie geleid. Met een hersenschudding en gebroken linkerkniesehijf moest de 19-jarige scoo terberijdster J. M. uit Vlaardingen naar bet Vlaardingse Holy ziekenhuis, nadat zij op de B.K,-laan ter hoogte van' bet pand 124 werd aangereden door een auto be stuurd door mevr. C. S. Het ongeluk ge beurde toen mevr. C. S. achteruit een uitrit uit kwam rijden en niet lette op het doorgaande verkeer, waardoor een bot sing onvermijdelijk werd. sporttempol van Schiedam. Speciaal de zaalsporten kijken halsreikend uit naar de totstandkoming ervan, terwijl de sporthal ook belangrijk zal zijn voor de lichame lijke opvoeding van tal van jonge mensen.. De sporthal Is een droom, aldus Schte-- dams burgemeester, laat hU voor de wet houder van financiën geen nachtmerrie worden. Burgemeester Roelfsema had bet verder nog over de verhouding vader en kind tussen SBLO en Stichting Sporthal Schiedam, laten we zeggen een couveuse- kindje, aldus dc heer Röeïfsem», dat met SCHIEDAM. De sporthal Schiedam in wording op de Harreweg bij de Sportparkbrug al'e zorg zal rapeten worden grootgebracht beleefde gistermiddag letterlek en figuurlijk een hoogtepunt. Sporthal-directeur tot een krachtige Jongeling. C. J. J. Bolmers, door een blindedarmoperatie enige tijd uit de roulatie geweest, vond het aanbrengen van de 14e spant van de overkapping, er komen er in totaal i 25, een geschikt moment om het bereiken van het hoogste punt van de sporthal te vieren. Op het terrein van de Sporthal waren dan ook tal van genodigden, die dit feestelijke ogenblik van de Sporthal Schiedam mee wilden maken. Burgemeester IJ. Roelfsema, de wethouders W, van Schooneveld en mr. P. van Bochove en tal van vertegenwoordigers van sportorganisaties en Schiedamse sportverenigingen wilden bö dit feit niet ontbreken. In april opengesteld, Nadat de 14e spant in recordtempo de hoogte in was gehesen en was vastge schroefd en nadat er traditioneel luid werd gejuicht hoewel geen. pannenbier werd uitgereikt (de laatste 25e spant zal eind volgende week zijn bestemming bereiken) verplaatste het mobiele gezelschap zich naar de kantine van 4e korfbalclub Schie dam, dat op schootsafstand van de sport hal ligt In de kantine werd de loftrompet geblazen op de sporthal, die voorspoedig zal de sporthal voor het publiek worden KAPSALON HELENE de salon voor de betere permanent, Stroomloos voor leder haar geschiki (7.50. Hetene tièrie perma nent is meest ideale na tuurlijke permanent fio,-. 11.. reductie op vertoon uan deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent KAPSALON HELENE Rembrandtiaan 22 Schiedam - Telefoon 67170 Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 68 08 GORDON SCOTT ARTURO DOMINICI In een helse strijd weet Hercules de gijzelaars te redden uit handen van de tyrannen. Cinemascope Eastmancolor 14 jaar Donderdag 2-8. Vrijdag 2-7-9.15. Zaterdag 2, 7, 9.15. Zondag 7, 9.15. Dinsdag 2, 8. Woensdag 8 uur. ALAN LADD MONA FREEMAN Roekeloos reed hij de gevaarlijkste revolverbandiet van. Texas tegemoet. Technicolor. 34 jaar Zondag 2, 4.15. "Woensdag 2 uur DON BOR1SENKO SUSAN HAMPSHIRE Door haar eer te offeren redde zij haar geliefde. 38 jaar Zaterdagnacht 12'uur groeit, maar die volgens burgemeester H. Roelfsema het zorgenkindje van de ge meente Schiedam is. In de Schiedam-kantine sprak allereerst de voorzitter van de SBLO en voorzitter van de stichting sporthal Schiedam de heer A. de Jong, die woorden ;van welkom tot de talrijke aanwezigen richtte. Da SBLO en de stichting sporthal Schiedam j hebben een verhouding als vader en kind, aldus de heer De Jong, die verklaarde met het bereiken van dit hoogtepunt po# niet helemaal uit de (financiële) zorgen te zijn. Verder dankte hij de bouwers en alle andere instanties, die tot op heden hebben meegewerkt aan de totstandkoming van de Schiedamse sporthal. Burgemeester H. Roelfsema was de vol gende en laatste spreker. Ook hij vond het een verheugend feit dat er .nu een hoogte punt was bereikt, maar er zijn reeds vele hoogtepunten, aldus Schiedams burge meester. We hebben vandaag symbolisch de vlag kunnen hijsen, aldus de heer Roelfsema, maar er zal nog heel wat moeten gebeuren voordat de sporthal 2al kunnen worden geopend. De nuchtere staalconstructie is bijna klaar, maar als de zaak hopelijk voor het slechte weer (gedacht wordt voor januari 1966) onder dak is, komt het op de zelfwerkzaamheid aan en. aan deze medewerking zal het liggen of de sporthal reeds volgend voor jaar in gebruik zal worden gesteld of niet Voor deze zelfwerkzaamheid hebben zich momenteel 100 werkers gemeld, maar er moeten er ongeveer 250 komen, wil men de sporthal in april 1966 kunnen openen- Burgemeester H. Roelfsema vervolgde zijn rede met de opmerking, dat als de sporthal eenmaal is verrezen er heel wat gemeenten jaloers zullen zijn op deze Nieuw bij de Schiedamse sporthal is het aanbrengen van een verplaatsbare tribune, die ultbouwbaar zal zijn en waar op ruim 400 mensen een. plaats kunnen krijgen. In de sporthal Schiedam zelf is plaats voor 2000 personen. Vandaag, is het vijfentwintig jaar ge leden, dat ds. J, V. Smids-uit Amersfoort werd bevestigd als predikant in de Ne-* derlandse Hervormde Kerk. - vïl Tijdens'zijn langdurige ambtsbediening! als predikant van de hervormde gemeénf. te van Schiedam was ds. Smids daar secretaris van .de plaatselijke afdeling vahs ,,Pro Juventute", voorzitter van bet plaat selijk I.K.O.S., redacteur van „De, Zoitef dagsbode" en leider van het plaatselijk' Open Deur-werk. Te Amersfoort is de. jui bilaris thans nog voorzitter van de plaats selijke Oecumenische Raad en vormings leider bij-Jeugd en Evangelie. Sinds 1995 doceert ds, Smids cultuur ge* schiedenïs van het Christendom aan dé; gemeentelijke H.B.S. te Delft en vin uit" Schiedam heeft hij ook enige tijd filosöi' fie gedoceerd aan het Groen van PrinsU£ rer-Jyeeum te Vlaardingen- Te..Schiedam gaf ds. Smids, die; sinds jaren medewe^ ker is aan het dagblad „Nieuwsblad vah het Noorden" te Gronlhgen, mede da stoot tot de oprichting van een bejaar den sociëteit. 'J? - CHR. MANNENKOOR ZINGT i OP 21 OKTOBER SCHIEDAM Na het succesvolle voof- jaarsconcert in gebouw Arcade te Schie dam organiseert het Schiedams Christelijk Mannenkoor wederom een zeer aantrekke lijk najaarsconeert op donderdag 21 ok tober a.s. jn de Magnalia Dei kerk, Al- ba rdastraat te Schiedam. Medewerking aan dit jubileumconcert wordt verleend' door mevrouw Caroline Kaart, alt, die grote bekendheid verwierf o,a. door haar optreden bij de televisie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2