nn Ru Gemeenteraad werkte zich snel heen door uitvoerige agenda Strandtaferelen van loop Brands bij Wiegman JONGE IEDEWERKER at cry Raad voor Milieuhygiëne wordt géén doublure van Rijnmondraad ¥eel bont in dameskleding van Modehuis Marlén Goed weekeinde voor de korfballers VLAARDINGEN MANNELIJKE KRACHT mannenwerk in de buitenlucht KLACHTEN AAR. ANNEER Familietournooi hij Van Vliet Huisvesting van vreemdelingen Uit het politierapport Mr. Engelsman gaat gemeenteraad verlaten Judo-diploma's bij Bishoff Enkele mutaties bij het onderivijs Nieuwe vleugel voor Dr. Noletstichting Hoedenshoiv van mevr. M, Reese Hotel Schiedam gaat 1 december open HET PROGRAMMA VOOR DE KORFBALLERS Wieïergemeenschap hield oefenrit Burgerlijke stand OENTAWA Jf.V. GEMEENTE SCHIEDAM dat heeft Werkspoor voor u lasser I montagewerker pijpfitter j of bankwerker TO WERKSPOOR ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 28 SEPTEMBER 1965 B- Hoofdagenischap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVSST 3 - TftEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 4S uur Telef. 262857, Parkweg 138 I>c Schaedamse Gemeenteraad heeft zich gisteren in snel tempo heengewerkt door een agenda, die uit niet minder dan 37 voorstellen bestond. Burgemeester H, Roelfsma wenste in de eerste plaats de nestor van de Schiedamse raadsleden, de heer H. ar, Willem se <KVP), die na een ernstige ziekte in de raadszaal is terugge keerd, geluk met zijn herstel. Vervolgens bracht de daarmee belaste commissie ver slag uit over de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid A. van Rossum, die volledig; in orde werden bevonden. Daarna verschoof de burgemeester een aantal benoemingskwestles tot- «a de pao ze, zodat de besprekingen na tien minu ten vergaderen al bezig waren met punt 20 van de agenda. Een eerste discussie ontstond over punt 27 van de agenda, handelend over het ver noemen van de Engelse staatsman Chur chili in een nieuwe straat, t.w. het ge deelte van de provinciale weg nummer 15 vanaf het verkeersplein, even zuidelijk: van rijksweg 20 tob aan de noordelijke gemeen tegrens. De heer P. J. Beekman (KVP) pleitte voor de naam Kennedyweg, omdat Kennedy vooral veel betekende voor de jeugd. Het gaat thans om een belangrijke weg, die z.i. beter Kennedy weg dan Chur ch UI v/eg kan heten: later kan dan een an dere belangrijke weg naar Churchill wor den genoemd. De heer mr. H. B. Engelsman (PvdA) steunde dit voorstel in zover dat zeker aan Kennedy aandacht moet worden besteed. Hij had het liefst gezien, dat B. en. W. tegelijk met een Xennedylaan en. een Churchillweg waren gekomen: men" had beide staatslieden dan tegelijk kunnen ver noemen, zonder aan een hunfier voorrang te verlenen. De burgemeester was van oordeel, dat Churchill de oudste rechten heeft; hij wordt immers algemeen erkend als de grote leider van het Engelse volk en is voor opgegaan bij de bevrijding van ons volk. Ook chronologisch pleit alles voor de keuze, die B. en W. hebben ge maakt, al valt niet te ontkennen, „dat Kennedy ook een goede straat waard is". De heer Beekman bleef bij zijn mening, dat Kennedy de voorrang verdiende, maat hij achtte de zaak toch niet van voldoen de importantie om er een voorstel van te maken, zodat dit punt zonder wijziging door de raad is aanvaard. Een zeer uitvoerig en vrij duister debat ontstond over het voorstel van B. en W, om de gemeentegrens aan te wijzen als „bebouwde komgrens" in de zin van de Boswet. De heer mr. H. B. Engelsman (PvdA) meende, dat het nog te vroeg was om noordelijk Schiedam aan de reikwijdte van de Boswet te onttrekken. Vat onge twijfeld de uitwerking zou worden van de door B. en W. voorgestelde regeling. Wij kunnen nog niet zien, aldus de heer En gelsman, in hoeverre de gronden in Ke« thcl noord de bezwarende voorschriften van de Boswet nog nodig hebben. Of heeft het College van B. en W. juist een snder beleid t.a.v. de bosrijke 'gedeelten van Noord-Kethel op het oog. In zijn ant woord knoopte wethouder W. van Schoone- veïd aan bij de kritiek, die indertijd op hem uitgeoefend werd. toen hij „de bijl wat al te spoedig aan de wortels van een stel bomen aan de BK-laan had gelegd"; aan deze zelfde wethouder wordt thans ge vraagd de Boswet te verdedigen, die bos en bomen beschermt. Het gaat er volgens deze wethouder thans om dat de gemeen te de bevoegdheden t.a.v. de beboste ter reinen van het Rijk overneemt. De heer Engelsman verklaarde, dat z.i. tot dusver in Noord-Kethel t.a.v. de bomen vrijheid- blijheid heersten en die vrijheid - blijheid gaat men nu uitbreiden tol neel het ge meentelijke gebied. De wethouder deed echter de toezegging, dat na goedkeuring van de wijziging door Gedeputeerde Sta ten spoedig een voorstel j z. „een kap ver bod of wat dan ook" door B. en W. bij de Raad zou worden ingediend. De raad ver klaarde zich na deze toezegging met het voorstel van B. 'en W, akkoord. In de Schiedamse galerie „Wiegman'" is op het ogenblik werk te zien. van de Rotterdamse kunstenaar Joop.Brands. De ze Rotterdamse artiest, die zijn opleiding genoot aan de Rotterdamse Academie van Beeldende Kunsten en Technische Weten schappen. werd geboren op 6 oktober 1937. Tijdens deze tentoonstelling in de exposi tie-ruimte van Diet Wiegman, laat Joop Brands een serie etsen zien, die ontstaan zijn door bepaalde ideeën, die hij opdeed tijdens zijn verblijf aan de Nederlandse stranden. Hij geeft in zijn etsen de leegte aan die van de liggende, inactieve men sen uitgaat, de ogen bedekt met zonne brillen. weergegeven als holle, zwarte vlekken. De exposerende kunstenaar heeft reeds tentoonstellingen gehad bij Fenna de Vries in Delft, bij de Rotterdamse Kunststich ting op de Lijnbaan, en in Kriterion. Ook in de Salon van de Maassteden was hij door zijn werk vertegenwoordigd. Deze jonge kunstenaar zal binnenkort ook in de kunstzaal Zuid in Rotterdam exposeren. <SDAG 28 SEPTEMBER Monopole, Schiedamse Fil*r.krin£, Franse film avond, 8 uur. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Musis Sacrum, 8 uur: One-man show Fons Jansen; KRO- Passage Theater. 8 uur: Pers. ver. W.E.K,. feestavond. Irene, 8 uur: KN-M.T.P-. contactavond. MUSEA Galerie Honger; Expositie Daan van Goldep. Stedelijk Museum: Keuze uit eigen cohectie „MDderne kunst". r Galerie Wiesman: Expositie Joop Brands cialerie CCC: Expositie QsKar hens- Galerie Punt Vier: Expositie Evert Maiiangfcay. FILMS Passage Theater: ..Kus me sufferd", 14 j-. da?- 2 en 8 uur. Monopole Theater: ..Hercules tegen de Mo loch', 14 jr; alleen 2 uur. f APOTHEEK Goufca, Rembrandtlaan S, tel. 268353. elementen op te treden; het ïs aan de ge meentebesturen om dan maatregelen te nemen en op te treden. Spreker verwacht dan veel van een goed samenspel tussen de Meld- en regelkamer en de industrie. Het. initiatief tot overneming van de zaak dient z.i. uit te gaan. van de Rijnmond- road en niet van de Raad voor Milieuhy giëne. Hiermee was de kwestie dan uitput tend behandeld en werd het voorstel van B. en. W. bij hamerslag door de Raad aanvaard. Zeer uitvoerig werd gesproken over hetkunnen zijn. Overigens ïs er een wijziging voorstel om in samenwerking en overleg j van de hinderwet in voorbereiding, waar- met zes andere gemeenten te komen tot door het mogelijk ivordt tegen onwillige de instelling van een Raad voor de Milieu hygiëne in het Nieuwe Waterweggebied. Vrij sterk leefde bij de Raad de gedachte, dat Schiedam, en de andere gemeenten hierbij komen op het gebied, dat toch zeer uitdrukkelijk het werkterrein wordt van do nieuwe Rijnmondraad. Zowel de heren ir, C. Boerman (PvdA) en R. E. Collè (Comm.), als de heren Houtman en Kuy- per, resp, VVD en Frot., spraken over de overgang van de Raad in kwestie naar de Rijnmondraad hun bezorgdheid uit. De heer B. E. Collé zou gaarne zien, dat de t© vormen meld- en regelkamer bevoegd heden krijgt en optreden kan. Hij vroeg bovendien of de besprekingen van de Raad voor de Milieuhygiëne wel openbaar zou den zijn. De heer drs. J- Houtman (VVD) zag deze nieuwe Raad als een recht streekse doublure. De heer S, Kuyper (Prot.) meende dat Rijnmond het aange wezen lichaam voor de strijd tegen de milieuverontreiniging- zou worden en vroeg of men wel oprecht beoogde tot overdracht van bevoegdheden aan Rijnmond te ko men. Hij wenste Rijnmond niet met een slag al weer onmondig te verklaren; daar bij komt dat do Rijnmondraad grotere be voegdheden krijgt, daar hij 24 gemeenten cn niet zes omvat. Wethouder H. Sabel stelde de sprekers gerust. Naar zijn -mening kan de Rijn mondraad niet aanstonds komen tot de in stelling van een commissie voor de be strijding van de milieuverontreiniging. On dertussen is de tegenwoordige commissie, die door zes samenwerkende gemeenten in. het leven is geroepen, met de bestude ring van deze problematiek al ver gevor derd. Spreker adviseert de aangelegenheid voorlopig nog in handen van de commis sie te laten (die dan de naam van Raad voor de Milieuhygiëne zal krijgen); zodra de zaak is uitgewerkt kan dan de Rijn mondraad. haar overnemen en maatrege len nemen op een breder vlak. Uit de ver dere debatten bleek, dat dit maatregelen nemen ook nog problematisch is, omdat voor werkelijke maatregelen een wetsont werp nodig is. In de debatten zullen ook productieprocessen besproken worden, zo dat niet iedere vergadering openbaar zal Behalve met het maken van etsen, houdt hij zich bezig met het vervaardigen van plastieken en schilderijen. De expositie is tot en met 13 oktober in do te bezichtigen. Tennissen Op week-ends van 2-3 en 9-10 oktober organiseert T.S.F. voor de derde maal het familie-toumooi. Er wordt weer ge speeld in combinaties van: dames-dubbel, heren-dubbel en gemenddubbel. De dub bels moeten worden geformeerd uit fami lie-leden. De eerste ronden bestaan uit poules van drie dubbels: de poule-winnaars spelen de volgende ronden volgens het afval sy steem. Voor de combinaties: moeder en dochter, moeder en zoon, vader en zoon, vader en dochter zijn wisselbekers be schikbaar gesteld voor degene die de beste prestaties leveren. Vele Schiedammers hebben reeds voor dit gezellige tournooi ingeschreven. De inschrijving sluit op zondag 26 september a.s. De finales zul- len plaats vinden op zondag 10 oktober, waarna de poorten van het tennispark Van Vliet voor dit jaar definitief worden ge sloten. SCHIEDAM. De Commissaris van Politie te Schiedam vestigt de aan- dacht op artikel 27 van het Vreem- deïingenreglement, waarin is bepaald, dat ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verleent, verplicht daarvan binnen 24 uur kennis te geven aan de afdeling Vreemdelingen dienst van de plaatselijke polltic. Lange Njeuwstraat 55. In het bijzonder wordt er de aan dacht op gevestigd, dat de gastheer in alle gevallen verplicht »s van het* verblijf van een vreemdeling in zijn woning kennis te geven, dus óók wan neer de vreemdeling zich bovendien persoonlijk moet melden. Dit geldt met name voor pensionhouders, die buitenlandse arbeiders huisvesten. Het niet nakomen van deze ver plichting kan worden gestraft met hechtenis of een geldboete van vijf honderd gulden, SCHIEDAM. Uit een duivenhok in een achtertuintje aan de Fabristraat zijn acht postduiven ontvreemd ten nadele van de heer J, R. De heer T. E. uit Vlaardingen heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn tweepersoons kano uit een loods vlak bij de Firma De Hoop aan de Schie. De kano is eigendom van een pa dvmder sgr o ep Een bromfiets is gestolen op de Singel. Twee 18-jarige jongemannen. E. S, J. S„ uit Leiden, die peddelend op de bromfiets zaterdagsmorgens in alle vroeg te ter hoogte van Rijswijk werden aange troffen bleken de daders te zijn. Zij zijn naar het bureau gebracht, alwaar zij een bekentenis hebben afgelegd. Een. ventilator van een cafetaria aan de Dieselstraat in de Daltonflat is be schadigd, doordat de 11-jarige jongeman V. H. er een aardappel in gooide, met het gevolg dat één der bladen van de waaier afknapte. Met haar voet raakte de 13-jarige Trada Koltkmap ïn de Nieuwe Damlaan bekneld tussen het voorwiel, waardoor zij kwam te vallen. Het wiel moest gedemonteerd worden om haar voet los te krijgen. De Ned. Christen Vrouwenbond (NCVB) afdeling Schiedam-Centrum heeft weer en kele vergaderingen voor de leden gepland, Op donderdag 21 oktober komt ds. G. Koenekoop spreken over het onderwerp: „Humor uit 't "ziekenhuis1*. Op donderdag 16 november is de schrijfster, mevrouw C. J. Ooms-Vinchers, de spreekster. Zij houdt dan een boekbespreking over: „Al lah's IVondertuin"'. Deze vergaderingen worden in het Gereformeerd Jeugdhuis aan de Lange Haven, gehouden. Van de korfbalclubs kunnen Schiedam en ODI op een goed weekend terugzien met wisselende resultaten. Succes is wat de behaalde winstpunten betreft minder tevreden, maar voor de blauw witten is toch hoofdzaak, dat ze prettige wedstrij den hebben gespeeld tegen sterkere tegen standers. Alleen de Succes-jeugd zorgde voor de volle buit. Dat heeft ODI ook gedaan tegen het ge promoveerde NIO. In deze wedstrijd wa ren onze stadgenoten door hun grotere routine de baas. Ai heel snel strafte ODI een verdedigïngsfout af, maar na een half uur bracht NIO door een verre treffer de balans in evenwicht. In tweede opstelling zorgde ODI tien minuten voor de rust Afgelopen zaterdag heeft de Federatie van Nederlandse Jiu-Jitsu en Jude Bon den te Overveen het competitie-examen gehouden voor zwarte band. Onder de candidaten voor le dan bevond zich de Schiedammer B. van ThïeL van. sportschool Bishoff, hij slaagde er in als enige om achter elkaar 4 partijen, alle binnen de minuut, td winnen. Na het winnen van 4 wedstrijden ineens krijgt men bij het komende techniek exa men vrijstelling van het staande- en grond- werkj er behoeft dan. alleen het Nage no Kata uitgevoerd te worden. De heren H. C. de Jong en P. Utens, beide le dan, be reiden zich voor op het competitie exam en. voor 2'dan, dat volgende maand gehouden wordt en ''zij zullen ongetwijfeld proberen de prestatie van de heer Van Tbiel te eve naren. De Schiedamse Gemeenteraad zal zich maandag a,s, uitspreken over de volgen de mutaties bij het onderwijs. Op de no minatie voor een benoeming tot onderwij zer bij de W, A. van Lïeflandschool staan de heren M. J. van Eijsden, thans tijde lijk en H. J, F. Hennekes, thans onder wijzer te Gouda, voor een benoeming tot onderwijzer bij de Prof. dr. Ph. Kohn- stammschool de heer M- C. van Roon. thans onderwijzer OLS te Oosterhout, voor de benoeming bij de A. H. Gerhardt- school de heer J. F. P- Smit, thans on derwijzer aan de Dominicusschooi te Rot terdam. en voor overplaatsing van de Burg. Verveen schoot GLO naar de VGLQ- school aan de Laan de heer H. Bult*. -voor 2—1 en een. kwartier na de hervat ting voor 31, Kort voor het einde kwam de eindstand op 41. Schiedam was tegen WIQN goed op dreef, al heeft het er nog een ogenblik benauwd uitgezien. Na een 22 stand werd het 2—3 voor de rust, Na de her vatting kwam WION geducht opzetten. De Rotterdammers maakten gelijk en namen zelfs een 43 voorsprong. Na een kwar tier was er weer evenwicht (44) en vijf minuten later zorgde Schiedam snel voor 46. Ondanks een verder voortdurend overzicht kwam Schiedam niet meer tot scoren. Sucu_» heeft het tegen Unicum niet kun nen bolwerken. De Rotterdammers kwa men met 30 voor, alvorens succes kon tegenpunten. In de tweede helft werd het 41 door Unicum en 4—2 door succes. Met nog twee- doelpunten stelde Unicum de eindstand op 62. In verband met zijn functie als lid van de Rijnmondraad overweegt de heer Mr. H. B. Engelsman (PvdA) zich op korte termijn uit de Schiedamse Gemeenteraad terug te trekken. Hij verwacht, dat het werk voor de Rijnmond weldra zo om vangrijk zal worden, dat het lidmaat schap voor beide lichamen niet langer verenigbaar is. Ook meent hij, dat hij zich over twee jaren om dezelfde rede nen zal terugtrekken als lid van de Twee de Kamer. Het is niet zijn bedoeling, daarna zijn werk bij het Ministerie van Economische Zaken te hervatten; zoals bekend is hij sedert bij lid van de Ka- mer is geworden Hoofd Administratie Economische Zaken op non-aitïef. SCHIEDAM Volgens een mededeling in het informatieblad „Het Stadhuis meldt.." waren op 1 september 1965 in Schiedam 1463 weningen in uitvoering, waarvan €43 in opdracht van particulie ren en van woningbouwverenigingen en 815 in opdracht van de gemeente. In de maand augustus kwamen 47 woningen, die in. opdracht van woningbouwverenigingen worden gebouwd, voor bewoning gereed. Van betekenis is ook wat er aan oude en bouwvallige woningen of wegens stadssa- neringen wordt afgebroken. Sinds 1 janu ari jl. tot en met 31 "augustus zijn 23 wo ningen gesloopt, alsmede zeven bedrijfs panden en drie pakhuizen. Ten slotte wordt nog melding gemaakt van het afkomen van de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuwe vleugeluitbreïdings-bed- denhuis voor de dr. Noletstichting in de dr. Noletstraat 1 te Schiedam, De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning is bereid deze goedkeuring voor het vierde kwartaal 1965 te bevorderen. SCHIEDAM Dameshaedenmagazijn M. Reese houdt op woensdag 29 septem ber a.s. van 's morgens 10.30 tot 12.00 uur en 's avonds van 8 tot 9.30 in Mai- son Westhuis, Warande '207, haar tradi tionele jaarlijkse hoedenshow. SCHIEDAM De zaal van Musis Sa crum was maandagmiddag en -avond fleu rig versierd met fraaie bloemstukken tere herfstkleuren en de vele aanwezigen hebben er met veel belangstelling kunnen kijken naar de mannequins, die over een lange luper liepen en de nieuwste collec tie japonnen, pakjes en mantels toonden van Modehuis Marlen. Hoewel de tempe ratuur nog toeliet, dat vele dames in dun ne jrukjes en bloesjes naar de show kwa men kijken, kregen ze in Musis een col lectie warme truine en jurken te zien, waarin zij zich behaaglijk zullen voelen als het wat kouder gaat worden. Veel handgebreide japons werden ge toond: japonnen met hoge col en japon nen met kraagje, met en zonder cein tuur en vaak met een in het voorpand Ingebreid patroon. We zagen van fijne lamswol een recht japonnetje met gebrei de kraag en manchetten in afstekende kleur, dat zeker vele harten zal verove ren. De modellen zijn-door het modehuis betrokken uit Frankrijk, Italic, Duitsland en eigen land. Wat bijzonder opviel is, cat de modellen, afgezien van de goede coupe voor alles draagbaar zijn. Behalve gebreide japonnen en truien zagen we toi letjes uit heel ander materiaal, zoals jer sey. kamgaren, bouclé en zo voort ver vaardigd. SCHIEDAM Het nieuwe hotel Schie dam op de hoek van de Burgemeester van Ha ar en! aan en de Nieuwe Damlaan, dat nu zijn voltooiing nadert, zal op donder dag 2 december voor het publiek worden opengesteld. De dag daarvoor, woensdag 1 december, 2al het nieuwe hotel officieel worden geopend. SCHIEDAM Volgens het komende korfbalprogramma gaat Schiedam bij W.Ï.O.N. op bezoek en Succes bij Unicum. O.D.I, heeft een thuiswedstrijd tegen N.I.O. Het Rotterdamse W.T.O.N. heeft evenals Hóu Stand inmiddels van K.N.S. met grote cijfers klop gekregen. We dur ven nu niet de verwachting uit te spreken dat Schiedam dus ook wel een overwin ning zal boeken. Tegen Hou Stand kwam die voorspelling falikant uit. De roodzwar ten zullen dusdanig op hun tellen moeten passen willen ze niet nog een nederlaag oplopen. Unicum heeft j.I. zondag op het nipper tje van Vlaardingen verloren. Op eigen veld zullen ze zich dus wel niet door Suc ces laten verrassen. Voor de blauwwitten is het zaak een zo eervol mogelijk resul taat te bereiken. O.D.I. heeft tegen Thor wat teleurgesteld. De dames en heren krijgen nu tegen N.I.O. de kans hun misstap goed te maken Zondag werd op het trainingstraject van de V. r. c. De Coureur in de Vettenoordse- polder een oefenrit gereden voor nieuwe lingen, leden van de bij de Rotterdamse Wielergemeenschëp aangesloten clubs. Er waren 24 deelnemers en de drie Coureurs- leden, die van start gingen eindigden op de eerste drie plaatsen. Uitslag: 63 km in 1.42 uur: 1. P. Heïjster, „Cou reur"; 2, H. Kaptein, „Coureur"; 3. P. v. d. Burgh, „Coureur"; 4. E, v. Beek, „Feijen- oord"; 5. A. Ugelsheim, idem; 6. J. Noord zij, idem; 7. J, Kooiman, idem; 8. F. V&lat, idem; 9, A. Hendriks, „Apollo"; 10. J. Ver- maat, „Fedaalridders"; II. A. Teuw, „Schie dam"; 12. J. Nak, „Feijenoord"; 13. A. Bok hoven, idem; 14. J. Verloenen, „Schiedam"; 15. A. Wjllems, idem; 16. J, Bakker, „Rot- terd- Leeuw", Zondag starten de amateurs om half tien voor een oefenrit op het parcours van Feijenoord, aan de Sluisjesdijk in Rotter dam. De nieuwelingen zijn de gasten van de Rotterdamse Leeuw, aan de Terbregse- weg, waar om tien uur het startschot valt en de adspirenten starten om half tien bij de Pedaalridders in de Spaansepolder. DE ZWERVENDE ViSSER De Vlaardlngse hengelaarsvereniging De Zwervende Visser hield zondag haar tien de serieconcours in de Boonervliet. De lei ding berustte bij hoofdcontroleur J. J. Buys. Wollen pakjes zagen we enkele keren met een voorpand van bont. Overigens kwamen de kragen van bont op vrijwel alle pakjes en mantels voor. Van kam garen was een klassiek model mantel pak, dat hooggesloten gedragen werd. Een kraagje van nertz-bont maakte het geheel bijzonder chic. Een zwart wollen mantel tje met witte sjaalkraag van bont oogstte bij de dames een bewonderend applaus. Camel mantels met een en twee rijen kno pen, met en zonder ceintuur in. de rug kieeg men ook te zien in de kleur ma rine. De rokken waren meestal gerend of hadden een paar plooien. De lengte was normaal» net even boven de knie. Voor de tieners waren er uitbundige ormbingties, zoals een rode trui en rode sportkousen» in hetzelfde patroon gebreid. Cocktailjaponnen werden getoond, uitge voerd in de teerste stoffen. Ook waren er zwarte japonnen te bewonderen, van de soort die het zo goed doen, als men ge kleed moet zijn, zowel in strak aange sloten modellen, als met sierlijk uitwaai erende plissé rokken. Een hoogtepunt vormde zoals wel vaker het geval is op een show, een paar elegante bruidstoi letten, een witte droom van een lang bruidscostuum en e'en al even sierlijk kort, die beide met applaus werden ont vangen. De show, die voor velen een aan wijzing is geworden van wat de mode in het komende halfjaar vraagt, is gehou den met medewerking van Kapsalon Lilian Ket Bruidshuis aan het Rubensplein, Kerst holt Lederwaren van de Hoogstraat en de dameshoedenzaak van Schamle-Ras, even eens aan de Hoogstraat, Ondertrouwd: E CBoon, 23 jr en J A Pil, 18 jr.; J J MDalmeijer, 22 jr ea J Paulus, 23 jr.; J F van der Hoeven, 30 jr, en G J Klepke, 23 jr.; W T G de Jong, 24 jr. en M J Tde Hoop, 21 jr.; W Kem per, 24 jr. en E A Kiciss, 25 jr.G J Klop pers. 21 jr. enJMF Munnik, 18 jr.; C G van Leeuwen, 21 jr. en M L G Zorg, 18 jr.; W Rijsdijk, 27 jr. en D M Vlot, 21 jr.; M Strookman, 28 jr. en C A MWesthuïs, 25 jr. J van der Vlies, 29 jr. en F Bate, 22 jr.; G Blauw, 30 jr. en P Potters, 18 jr.; M van Duppen, 17 jr. en F F Verhaal, 18 jr.; K van Ham, 22 jr. en H M den Uijl, 20 jr. Gehuwd: R MJ Helsinger, 22 jr. en F van der Hoeven, 21 jr.; G J Meeder, 22 jr. en M L TMeijer, 20 jr.; C G van den Eijk, 24 jr. en J S HKruining, 26 jr.; J B F Oranje, 22 jr. en H E Padberg, IS jr.; A van Buuren. 28 jr. en Y V van Driel, 21 jr.; J A Boer, 24 jr. en G P Roosen, 24 jr.; W Noordhoek, 31 jr. en P G Bruijn* je, 22 jr.; G M L Kinnegen, 23 jr. en M M Rutten, 19 jr.W Scholte, 22 jr. en T T Groot, 20 jr.; A Komijn, 25 jr. en WA Zegers, 19 jr.; B D KüJsen, 25 jr. en I M Tettelaar, 26 jr. Geboren: Cornelia B d vB H P van Leeuwen en p C Suttorp; Anthcnia K d v M Lievaart en C V/ van den Doei; Anna G d vj Steenbergen en G Kamphuis; Ru- dolphus M z vJ M MBijtenhoorn cn C J Nesse; Maria CKdvH Heesen en M M I van den Hemel. Geboren: Jeroen z.v. G. de Jong en C. J. H. Zondag; Monica d.v. K, G. Witberg en A. van Grootveld: Véronique d.v. A. J. Broekmeijer en P. A. Dorsman; In- grid M. A. d.v. J, C. J. Ham en J. M. T. Jacobs; Frank z.v. J. Kok en C, T. Christen, Margaretha M. J. d.v. R1 C. M. Straver en J. W. M. Schepen; Jantina P. d.v. W. Korpershoek en J. van 't Oor. Geboren: Helena C. d.v. E. P. Poel maan en M. Verbaan; Helene A. d.v. J. P. Kazenbroot en. J, T. van der Logt; Jeroen z.v. B. van der Heijden en A. B. van Lieburg; Hermanus C. z.v. A. F. Ver hagen en A. M. Brouwers; Johannes A, F. z.v. A. F, Teuthof en L, C. A. M. de Graaff; Rendert R. z.v. W. Schaiemer en M. J, A. T. Palmen; Hugo F. z.v. F. H .van der Linde en N, Z. Puik. Overleden: C. A. Scheffers, 85 j. wed» Verhoev; A. C. van Straaten, 74 j. wed. de Man; C. T. Bouma, 80 jr.; J. H. A. Feelders, 53 jr. echtg. Vis. Overleden: M. A. Grims, 57 jr. Overleden: G N van den Bos, 55 jr.; J Weergang, 64 jr.; J M de Vette, oud 2 dagen: H C Wolffers, 68 jr. Gevraagd voor halve dagen liefst gepensioneerd. "Werktijd van half 8 tot 1 uur. Aanmelden: BOrERSTRAAT 15 - SCHIEDAM, TEL. 266B65 Bij de Gemeentelijke Accountantsdienst kan worden geplaatst een Vereist: U.L.O.-diploma, alsmede Praktijk diploma boekhouden: Salariëring afhankelijk van leeftijd, oplei ding en. ervaring van 313,f 593, per maand, exclusief huurcompensatie en 4 Tf vakantietoeslag. Studietoelage en premie-spaarregeling zijn van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad aan het hoofd van de accountantsdienst, Stadhuis. Schiedam. Op talrijke plaatsen ïn Nederland, bijV. ïn het Botlek- en het IJ-mondgebïed, en fn Zuid Umburg hebben wij mannen nodig die meehelpen aan nieuwbouw er» onderhoud van grote werken, zoals olieraffinaderijen, chemische Installa ties, bruggen en sluizen. Door al deze werken zijn wij In de ge legenheid mensen met ervaring als: onmiddellijk alsvskliederrte plaalsen. In ons moderne scholingscentmm In het Boilek-geMed kunnen metaalbe werkers worden opgeleid lot pjjptitter en lassers met enige jaren ervaring tot pijplasser. Wij kennen een speciale rats- en var- blijfkostenvergoeding. m Jv J se*vices akd consthuctkiw Kom vooral eens o» onze jnUchttngenavond die zal worden gehouden op woensdag 23 sept as. van 7 tot 8 uur n.m. by het Gen*. Arbeids bureau te SCHIEDAM, Broersveld 144. £v?. gemaakte reiskosten worden verge ed.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2