80TTERU NIEUWSBLAD =■;- Combinatie-hengelaars gaan concoursen om CVP-titel Eerste thuiswedstrijd van De Hollandiaan i Voor winnend Zwaluwen lij 4e plaats te wachten Jonge kunstenaars houden expositie in De Visbank Groen van Prinstererlyceum toneel van verldezingsstrijd m 1 KLACHTEN icmti Dame met bromfiets wordt gezocht Ir, Gerritze plv.-dir. van Gemeentewerken Voet onder kraan Bedrijfsongeluk Toelatingsexamen voor gemeentelyceum Onderwijsdeskundigen vergaderen Tussen Dirndls en Lederhosen s Wegafsluiting Grote Spirit-zege Aifcnda Uit autobus gevallen en overleden Eerste paal Vorig seizoen debacle Keuze doen Voor eigen publiek wat goed te maken Voortgezet onderwijs kreeg werkcommissie Weer gelijkspel van Vlaardingen ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD HooMageatsehap en Redactie; VLAARDINGEN, Sm. Havenstr. Ubi. 3229 Eedactie: Tel. $45$ Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur; over bezorging: Handelstraat 18 - Telefoon 3345 ?P0VC Het Groen van Prinstererlyceum is de afgelopen dagen het toneel geweest van een felle verldezingsstrijd, in verband met de benoeming van een nieuw bestuur der achoolvereniging Universia. In het bijzon der de hal van de school toont, zoals de foto bewijst, duidelijke sporen van deze strijd tussen een achttal kandidaten. Het Twee dames raakten betrokken bij een aanrijding op de hoek van de Van Hogen- dorplaan cn de Kcthelweg; één van hen reed op een fiets, de ander op een brom fiets. De dame op de fiets liep-bij deze aanrijding een gescheurde enkel op; die óp de bromfiets stopte na de botsing, maar r^ed even later door zonder dat haar naam bekend was geworden.,Zij wordt nu, even als eventuele getuigen van de aanrijding, verzocht zich in verbinding te stellen ïr.et de verkeerspolitie. Ir. J. G. Gerritze, hoofdingenieur le klasse bij het bedrijf gemeentewerken, is aangewezen als plaatsvervangend direc teur Van dat bedrijf en van de gemeen telijke. xeïnigmgs- en ontsmettingsdienst. lot het tijdstip, waarop is voorzien in de vak&turê, ontstaan door het vertrek Jr. G. Brouwer, die benoemd werd tot adjunct-directeur van gemeentewerken in Eindhoven. Op de binnenplaats van een bedrijf aan de Galgkade is een Rotterdamse pijpfitter met zijn linkervoet bekneld geraakt onder be; wiel van een rijdende kraan. Het slachtoffer moest naar bet Holyziekcnhuis gebracht worden. In een fabriek van bakkerijgrondstoffnn aan de Industrieweg raakte een fabrieks arbeider met een elleboog bekneld tussen eer wals en een transportband. Als gevolg hiervan moest hij met een gebroken linker elleboog naar het Holyziekenhuis gebracht worden. zijn David v.d. Houwen. Anneke Reedijk, Hans Doves, Ineke Korpershoek, Pamela Houwet, Piet Keizer, Kees Boerdam en Wil de Regt die met alle beschikbare middelen naar de gunsten, van de kiezers dingen. Insiders verwachten dat de strijd zich zal toespitsen rond Piet Keizer, Da vid. v.d. Houwen en Hans Doves. De kie zers worden bewerkt met leuzen via ge luidsinstallaties en vouwbladen en in het bijzonder voor de lesuren en tijdens de pauzes laait de strijd hoog op. Pamela Houwet pleit dan voor ,,meer Pop Art in het schoolgebouw". Kees Boerdam wil een minder saai schoolbestaan en David v.d. Houwen is voorstander van drastische ver anderingen in de feestavonden. Reactie, van conrector H. v.d. Schaar; „Och, laat ze maar een paar dagen uit razen". De verkiezingen zij» vanmiddag gehou den en daarbij werd gerekend op onge veer 450 stemlustigen. Ter afronding van de verkiezingsstrijd wordt er vanavond een feestavond gehouden met bal na; de muziek wordt daar verzorgd door de beat- groep de ,,G men",. Naar aanleiding van een cirulaire van de minister van onderwijs en wetenschap pen over de toelatingsregeling voor het voorbereidend hoger en middeibaar on derwijs hebben burgemeester en wethou ders besloten voor het gemeentelyceum Vlaardingen de volgende toelatingseisen te stellen;. 1. een verklaring van het hoofd van de lagere school, waar de kandidaat ,bet laatst het onderwijs heeft gevolgd; 2. een toelatingsexamen in de vakken Ne derlandse taal en rekenen. Hieruit volgt dus, dat op het toelatings examen de vakken aardrijkskunde en ge schiedenis vervallen. Op 12 november wordt in het gemeen telyceum de najaarsvergadering gehou den van de. kring van directeuren en rec toren in de tweede inspectie, omvattend centraal en zuidelijk Zuid-Holland, Zee land en westelijk Noord-Brabant. DONDERDAG 7 OKTOBER 1965 Volgende week dinsdag start de afde ling Vlaardingen van de Nederlandse Reisverenigmg met haar winterseizoen in de toneelzaal van het wooncentrum voor bejaarden „De Valkenhof" aan de Frank van Borselenstraat (Westwijk), 's avonds om acht uur. „Tussen Dirndls en Lederhosen" is de titel van de causerie met kleurenfilms en kleurendia's door de heer C. H. Groen uit Den Haag over het land, waar zowel het .Dirndlkleid" als de „Lederhosen" tot de normale kledij behoren; het zoveel door de Nederlandse toerist bezochte en dan ook buitengewoon mooie bergland van Zuid-Beieren. Noord Tirol en dat deel van Noord Italië, dat door x'elcn nog steeds Zuid Tirol wordt genoemd. De heer Groen, die dit gebied ap zijn vele reizen in alle richtingen heeft door kruist en het kent ais weinig anderen, zal niet alleen aandacht schenken aan de won dere schoonheid van het landschap, maar ook aan de eigenschappen van de bevolking, de leefwijze in die hoge ber gen en de folklore, die van die leefwij ze het directe gevolg is. Ket noemen van slechts enkele r.amen roept bij ons weer de prettigste vakan tieherinneringen op. -.1.1. Garmisch-Parien- kirchen, Oberammergau. Mittenwald, Ehrwald met de „Zugspitz", Kitzbühel. Seefeld, Merano, Bolzano en de „Dolo mieten", enz., enz. Deze buitengewone avond zal na de pau- zs besloten worden met de amusante en interessante kleurenfilm „Gast in Tirol". Tot en met 12 oktober zal de Rembrandt- straat tussen de Gedempte Biersloot en de Jan Steenstraat voor alle verkeer geslo ten zijn. Het Ie twaalftal van Spirit behaalde X—S zege op SSV. Riet Poot zorgde voor de eerste 2 treffers. Na de rust, die met een 1—2 voorsprong was ingegaan, vielen de Spirittreffers als rijpe appelen van de boom. Daarvoor zorgden Ria Hoogwerf, Gerda Teerds-Borsboom, J. de Voogd, Kees Hoogerwerf en aanvoerder C. de Koog. De invallers Mieke Moerman en'Ernst Hoogstraten ontpopten zich als de uitblinkers. Spirit 2 verloor met 1—4 van Kaag 2. Het A-team kwam met een 03 zege van het ongeslagen Blauw Wit- A terug. De doelpunten vielen alle na de rust. Mijndcrt en Janneke van Rij zorg den voor een 0—2 voorsprong. De 2e aan val voerde met treffers van Hans v.d. Vlies en Henk v.d. Vaart de voorsprong tot 0—4 op en Jan Hoogwerf bracht de eindstand op 05. Spirit 3 won met 3—3 - van Nio 3 en Spirit B moest met 0—2 voor RV/R B het hoofd buigen. Zaterdag ont vangt het le twaalftal om 4.15 uur Fluks 1 uit Nieuw-Beyerland. Hieraan gaat om 2.30 uur de wedstrijd Spirit 2Blauw Wit vooraf. Op het bij veld: 3 uur: Spirit A Kapellen A cn 4.15 uur: Spirit B—Fluks B. De 76-jarïge heer van Leeuwen uit Vlaardingen is vannacht in het ziekenhuis te .Vlaardingen overleden aan het letsel, dat hij in Den Haag had opgelopen, toen hij uit een autobus viel. De bejaarde Vlaardinger reed dinsdag middag mee in een bus. Hij liep tijdens de rit naar voren. Toen de bus een bocht maakt, verloor de passagier zijn evenwicht. Hij sloeg achterover tegen een deur en viel uit de bus op het fietspad. Met hoofdletsel werd hij in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen, vanwaar hij later nsar Vlaardingen werd overgebracht De Combinatie van Vlaardlngse Ferso neelsverenlgingen houdt op zaterdag S3 oktober een hengele©nconrs in de tweede en derde vijver vanaf de spoorlijn, in park *tNleuwelant. Alleen de bij haar aangesloten verenigingen kunnen met hun leden deelnemen aan deze wedstrijd, Er zal een verenigingsprijs beschikbaar wor den gesteld, terwijl tijdens dit concours tevens de titel van CV P-kampioen 1965 op het spel zal staan. Verder zijn de per soonlijke prijzen bepaald op één per vier deelnemers. Er zal worden gevist van 7,30 tot 9 uur en van 9.30 tot 11 uur. Halverwege zal men gelegenheid krijgen om In de kantine van de v.v, R.K, WIK, een. consumptie te gebruiken of om op andere wijze even te rusten. Tevens zal in dit clubgebbouw di rect na het concours de prijsuitreiking plaatsvinden. Het CVP-bestuur zal zich belasten met de loting van de plaatsen en zal er voor zorgen dat men tijdig genoeg met alles op de hoogte is gesteld. Ais hoofdcontro leur zal een afgevaardigde van de Vlaar- dingse* Hengelaarsbond fungeren. Vorder slèlt de C.V.P.;;ihet zeer op. prijs als-zich nog enkele controleurs zullen opgeven voor dit hengelfestijn. Tot zaterdag 36 oktober worden inschrij vingen en aanmeldingen ingewacht bij één van de volgende adressen: Aan de Boerhaavestraat werd dezer da gen de eerste paal geslagen voor de bouw van vier torenflats met samen 163 wo ningen voor de N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijverheid te Rotterdam. DONDERDAG Bdiiedamsewee 30, 4 uur. Opening chr. lees zaal. Stadhuis, 7.30 uur. Vergadering gemeenteraad. Stadsgehoorzaal, 8 uur, VARA-cabaretavond. CotJdsestnsel 81 3i, 8 uur, Croene.Knmcureus fdeu ter verzorgin g. X>uxor, 8 uur, De rode lampjes <18 VAUDAG Hoflaan 53, 11 Uur. Opening kantoor Alg. Bank Nedérlanü:. 3.30—5.30, receptie.' Stadsgehoorzaal, 7.45 uur. Toneelavond Chr. Besturenbond: „Animo" speelt „Spel met een droom". Luxor, 8 uur, De rode lampjes (18 J-). Geopend: Apotheek Walrave, Hoflaan 49, tel- 2093- TENTOÖNSTELLINGEiV Vlsbank. 6—20 oktober, Expositie vaa schil derijen, gouaches en tekenineen van Jaa- van.Reeven cn Aart Ehhouu Geopend 7—lö uur 's avond; zaterdag en zondag 2—5 uur 's middags. S oktober Wassende maaa Zon op 6.52 Uur. onder 18.02 uur Maan ©P 17.52 uur, onder 3.56 uur Aan de uitwedstrijd tegen DFC, welke Forluna zondag le wachten staat, bewa ren de roodgelen allesbehalve prettige her inneringen, Vorig seizoen liep het bezoek aan Dortlt op een. debacle voor hen uit, welke zich onder evenmin prettige omstan digheden voltrok. Met de recente 51 ne derlaag. die HDY'S zondag In Dordrecht te slikken kreeg, voor ogen. zullen zij des- temeer het gezegde indachtig zijn: een gewaarschuwd man telt voor twee. De Vlftardingse defensie, momenteel, na lei der RCH het minst gepasseerd, komt ie- gvuover de schotvaardigste aanvalslinie in de 2e divisie B te staan. Gelet op de uiterst geringe Stoolkracht van de rood gele voorhoede, komt het op de schouders van deze defensie neer, eeu zo mogelijk positief resultaat uit Dordrecht weg te sle pen. Dat is nodig om «aar de bovenste drie plaatsen ic kunnen blijven lonken, 1 overigens ook voor DFC geldt. En evenzeer voor SVV, dat naar l;et volko men van slag af zijnde Wilhelmina moet- Het duel ïtoda JC—-FC Den Bosch bïedt voor de winnende runners-up perspectief op verbetering van de ranglljstpositie. Heeft VFC het nodige zelfvertrouwen uit de 1—3 zege op Zwijndrecht geput, dan kunnen de kwekkers zondag tegen DHZ hun eerste thuiszege vieren. Temeer, omdat hei technisch bekwame DHZ zijn heil in mooi voetbal zoekt, wat VFC uit stekend ligt. Ongetwijfeld is DHZ de be tere ploeg, die echter door zijn breiwerk al evenmin.produkticf is als VFC. Er kan op het sportpark aan de Spon!aan een spannende strijd tegemoet worden gezien, waarin de doelpunten vermoedelijk duur zullen zijn. Wat de publieke belangstelling betreft zat VFC stellig grote concurrentie onder vinden van de Hollandiaan. dat voor het eerst in deze competitie op eigen terrein aantreedt. Velen zullen nieuwsgierig zij» naar de Hollandiaan in nieuwe ge daante, dat met zijn 4 ex-semiprofs in zijn gelederen triomfantelijk de ranglijst in de le klas van de onderafdeling ongeslagen aanvoert. Temeer, omdat de eerste tegen stander op eigen veld Eurosport zal zijn- dat vorig seizoen een halt werd toegeroe pen bij zijn onafgebroken opmars van de onderste gelederen naar de KNVB-afde- Jing. De nieuwsgierigen zullen van deze eerste .thuiswedstrijd van de trotse lijst aanvoerder gebruik willen maker.. Om Ed dy van der Graaf, Piet Janse, Tinus We ber en Jan Verduyn in de roodwitte kleu ren aan het werk te -zien. Het hoofdveld is, na de grootscheepse opknapbeurt, mei de rol en zelfs een drilmachine, zo eoed mo gelijk geëgaliseerd en ligt er thans uitste kend bij. Ook het pad van de hoofdingang naar de tribune is onderbanden genomen, en verkeert in goede staat. Op de tribune zal het publiek geen last meer hebben van vogeluitwerpselen, want het dak is thans aan de binnenzijde met plasticgaas afge schermd. De enthousiaste Joop Thomas sen is enthousiast over de teamgeest in de ploeg en de inzet op de 'ralnings- avonden. Over zijn lekker draaiend pJoeg- je, maar met het besef dat de lange weg «aar de titel met voetangels en klemmen ligt bezaaid. J.van Saus, Speenkruidstraat 17 B; C.Dunweg, Delf tse veer weg 35 D, Er zal worden gevist naar het aantal centimeters van de vis waarbij onder maatse vis voor twee centimeter telt. Ver der is het gebruik- van een werphengel niet toegestaan, terwijl snoek, snoekbaars en. paling r.iet mee tellen. Ten slotte schrijft het wedstrijdreglement voor, dat de gevangen vis na de meting in het wa ter wordt teruggezet. Vorige week is met het heiwerk begon nen voor de bouw van het viaduct in rijks weg 20, waar deze de zuidelijke toegangs weg tot wijk Holy kruist. Op de achter grond het lommerrijke Vlaardingen Am bacht. Na de uitstekende wedstrijd tegenDe Geuzen kan he {^resultaat van Zwaluwen in de zaterdag te spelen thuiswedstrijd tegen ZCFC met optimisme tegemoet wor den gezien. Tenzij Zwaluwen de trahitte blijft handhaven, zijn slechte spel voor thuiswedstrijden te bewaren. Want daar mee blijft het toch wel een merkwaar dige zaak, Ook de dit seizoen reeds ge speelde thuiswedstrijden waren, evenals die in het vorige seizoen, nauwelijks om aan te zien, waaraan het terug lo pend aantal toeschouwers bepaald niet vreemd Is, Als excuus kan gelden, dat het hoofdveld van Zwaluwen al jarenlang in een vrijwel onbespeelbare staat ver keert. Maar wanneer het onderhóud door de gemeente' is overgenomen, mag ver wacht wortien, dat dit veld een even des kundige als grootscheepse opknapbeurt zal krijgen, een gemeentelijk sportveld waardig. Er staan zaterdag voor de 2e klas A twee belangwekkende duels op het pro gramma: IJ sselmlervo gels—Excelsior M en Noordv/ijk-*%S SS, Als de Spaken burgers hun wq|ak voor de bij SSS opge lopen 4—0 nederiaag op. Excels'cr willen afreageren, dan .mogen de Maassluïzers zich wet tot de tanden wapenen om niet hun eerste en tevens grote nederlaag op te lopen. Zelfs in dit geval geloven we niet, dat IJsselmeervogels verhinderd kan worden zijn wraakgevoelens bot te vieren. Tenzij de Maassluise "aanvalslinie plotse ling zijn grote produktiviteit uit de eerste twee-' wedstrijden terug vindt. Het wordt pas de 2e thuiswedstrijd voor IJsselmeer vogels. In de eerste werd CSCA met 61 het slachtoffer. Excelsior weet dus, wat het te wachten staat. We wensen het veeJ sterkte toe. Tot op heden is SSS thuis een of meer klassen sterker gebleken dan. Maar daan kan na de 4—0 zege op ilil iifüiirtrtirT iftrfiïi A. 4 De gemeenteraad krijgt donderdag het voorstel van B, en W. te behandelen oen bedrag van J 12.480 beschikbaar iè stellen om de rolschaatsenbaan aan de Insuiinde- s In gel op te ruimen en daarvoor in de plaats een plantsoen aan te leggen, waarbü ruimte voor de aanleg van parkeerhavens wordt gereserveerd. Begeren Is vooruitzien. Zou het, met de blik op de toekomst gericht, niet verstan diger zyq, deze rolschaatsenbaan voor par- keerruittt* te bestemmen en ais zodanig In te rfohtta? M «Ik geval zou dit veel goedkoper zUn- Hel voor de aanleg van een plantsoen beschikbare terrein is zo klein, dat deze bestemming uit recreatief oogpunt nauwelijks van enig belang kan worden geacht. Er zijn tal van auto's die voor ander mans deur worden geparkeerd. De straat jes in de Indische Buurt zijn zo smal, dat zü, bij het parkeren aan weerskanten, geen ruimte bieden voor het doorgaand verkeer. De bestemming van de rolschaatsenbaan als parkeerruimte kan hiervoor enige soulaas bieden. IJsselmeervogels verandering in komen en danis het voor Noordwijk oppassen geboden. Toeh houden we het ook in dit duel op een zege van de thuisclub. 's-Gra- venzandse SV moet thuis in staat geacht werden De Geuzen van de zege. -af te houden.. Het .zou wel eens kunnen,gebeu ren, dat zaterdag Noordwijk lijstaanvoer der wordt. De vraag is of Hoogvliet reeds is bekomen van de verschikke!ijke afstraf fing, die het met 0—8 van Noordwijk kreeg en of Pelikaan hiervan thuis kan profiteren in de vorm van een eerste puntenwinst. Tot het aantal thuisoverwin ningen zal stellig ook CSCA—Ter Leedé behoren. In 3 B hangt HVO zielig onderaan, nog steeds in gezelschap van VVGZ en NV.Lekkerland. Dit drietal gaat een uit wedstrijd tegemoet, resp, bij Excelsior P, Zuidland en NSW. Verondersteld mag worden, dat de situatie onderaan de rang lijst ongewijzigd zal blijven. HBSS, dat we ten onrechte voor debutant hebben uitgekreten, waarbij we in de war waren met PPSC, zal de aanval op zijn leiders positie door Barendrecht Wel weten af te slaan, nu de Schiedammers ook de kunst van het doelpuntenmaker» onder de knie blijken te hebben. Veel zwaardere tegen stand krijgt Heerjansdam thuis tegen Groote Lindt, maar ook hier verwachten we een thuiszege, waaTdoor HBSS un Heerjansdam verder van hun naaste ri- velen wegloper». Ia 4 B sukkelt TSB met een ontstellend onmachtige voorhoede, wardoor de Shell- ploeg, die, wat zijn veldspel betreft, een goede 3e klasser zou zijn, dit seizoen aeen serieuze titelkandidaat is. Tegen RAS uit mag niet meer da» een puntenverdeling worden verwacht. Voor debutant TGGE is er in de uitwedstrijd tegen Ornas geon vuiltje aan de lucht, maar Schevëningen zal "in Capelle geducht op zijn telleu moe ten passen om.de,2e plaats achter TOGR te behouden. Wil Spijkenisse van de rode lantaarn afkomen, dan kan het zich geen nederlaag bij Insuiinde veroorloven. ONDERAFDELING In de le klas van de onderafdeling gaaL MW de uitwedstrijd tegen RSM te gemoet. Uit het vorige seizoen bewaren de Maaslanders daaraan zeer slechte her inneringen, "Want die draaide toen voor MVV op oen 72 nederlaag uit.. Hope lijk passen zij ditmaal beter op hun tei len en wordt het geen herhaling van het Leger» ZWSH bereikte resultaat. Leider Rozenburg trekt naar Spijkenisse, waar NOV het een warme ontvangst bereidt, liboon. ZWSH cn SNS winnen thuis resp. van DOS, Vlaardingen en SC Zuiderpark. In 2 A ga»; The Red Stars in Hc'levoet- sluis een nederlaag tegenoet maar in 2B is DVO thuis niet kansloos tegen NTW. Er mag aangenomen, worden dat de wet op het voortgezet onderwijs beter be kend als de mammoetwet op septem- ber 1968 in werking zal treden en dat zal uiteraard ook zijn gevolgen hebben op het openbaar voortgezet onderwijs in Vlaar dingen. Om de invoering goed te kunnen voorbereiden hebben burgemeester en wet houders een werkcommissie in bet leven geroepen, die opdracht kreeg de moge lijke gevolgen na te gaan van de invoe ring van genoemde wet en daarover rap port uit te brengen. De commissie bestaat uit de heren C. Baan, gemeentelijk inspec teur van het onderwijs, voorzitter; M, Roodenburg, chef afd. onderwijs en cultu rele zaken van de gemeentesecretarie; drs G. J. Meijer en drs. F. Vreeken. resp, rector en conrector van het gemeentely ceum Vlaardingen: S. J. van 't Hoog, hoofd van de Willem de Zwijger-uloschool, en M. Kroonen, hoofd van de Rcmbrandt- uioschool. Als secretaris is aan de werkgroep toe gevoegd de heer P. Zoutendijk, werkzaam op de afdeling onderwijs en culturele za ken. De commissie is op 4 oktober ge ïnstalleerd door wethouder H. K. van Min nen. Het le twaalftal van de korfbalclub Vlaardingen speelde opnieuw gelijk en weer moest het in de slotfase de voor sprong prijsgeven. Tien minuten voortijd schoot "W. Dijkshoorn zijn club tegen Succes naar een 34 voorsprong en in de resterende tijd kon de verdediging van Vlaardingen het gemakkelijk klareu, Maar een bij het middevak afgevuurd afstandschot werd een bijzonder fortuin lijke treffer voor Succes, waardoor de eindstand' op 44 werd gebracht. Bij dë rust had Vlaardingen een. 1—2 voor sprong, na. een 10 achterstand. F, Poot schoot Vlaardingen op 11 en K/de Ligt op 1Na de hervatting boog de tbuis- ciuü de stand om naar 22 en 3—2. al vorens F. Rad erna voor de 3e Vlaardint* se treffer zorgde. Met een 0>7 zege op Schiedam 3 ver raste het 2e twaalftal vriend cn vijand. Reeds bij de rust had Vlaardingen 2 een 0—5 voorsprong door doelpunten van 3. van Ekelenburg (2 maal). J. de Jong, R. Ton en C. Quist. Na de hervatting voeg den R. Smith cn H. Ketting hieraan nog 2 treffers toe. Nog groter was de zege van Vlaardingen 4, het veteranentwaaif- tal, dat Ahoy 2 met een 90 nederlaag naar Rotterdam terug zond en nog steeds zonder puntenverlies is. Het le junioren- twaalftal won met 1—0 van Eureka. Het 2e verloor met 8—0 van Ajax, het A-ad- spirantentwaalftal met 2—1 van Sperwers en het B-adspirantentwaalftal met 1-4) van Rozenburg. Maar het C-twaalftaJ won met 0—9 van Wion, het D-twaalftal met 30 van Spangen, terwijl het £- twaalftal met 0—2 tegen Hillegereberg aan het kortste eind trok. Twee jonge kunstenaars, Aart Elshout uit Hoogvliet en Jan van Recven uit Vlaardlogen hebben het altijd uor lofwaar dig initiatief genomen om op „eigen bont. je" ee»i tentoonstelling te organiseren van schilderijen, gouaches en tekeningen. Bij elkaar hebben zij ongeveer 60 werk stukken In De Visbank aangebracht en tot en met woensdag 20 october a.is. krijgt ie dereen gelegenheid om een kijkje te nemen in deze tentoonstellingsruimte en wel iede re avond van 7 tot 10 uur en op zaterdag en zondag uitsluitend van 2 tot 5 uur. Vooral voor de liefhebbers (o.a. van ex pressie) is het zeker de moeite waard om in deze periode te gaan zien wat deze kunstenaars hebben gepresteerd. Van; zelfsprekend moet men voor sommige werken een „oog" hebben, maar beide he ren zullen voorzover aanwezig gaarne voor ivat toelichting zorgen. De schilderijen van Aart Elshout varië ren in prijs van f 100 tot t 450, terwijl de tekeningen van 50 tot- 75 gulden kosten. Jan van Reeven doet niet zo duur. Zij ge- exposeerde gouaches zijn f koop in de prijs van 35 tot 150 gulden en de door hem vervaardigde tekeningen zijn geprijsd van 25 tot 75 gulden. Onze stadgenoot expo seert tijdens deze tentoonstelling voor hei eerst in zijn carrière. Hij. h^eit het vooral gemunt op een aantal composities.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2