BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Huisvuilbelasting was tijdelijk bedoeld maar is nu blijvend EEN CHAUFFEUR ASSISTENTE Belastingvrije voet verhoogd door amendement-Barendregt Opleiding ehemicien in dit gebied dringend noodzakelijk R.K. Instuif in Vlaardingen viert zijn eerste lustrum (JIT DE VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD Afscheid van de heer J. Polak a KLACHTEN Arbitrage in geschil met Dura-Coignet KADE ALS BEDRIJFS RUIMTE Agenda OPVANCSCHOOL VOOR C1IR. B.L.0. G.A.B. Nieuwe Waterweg Noord Situatie arbeidsmarkt vrijwel onveranderd Voetbalprogramma Wasserij Overmans ERSKS N.V. - VLAARDINGEN HOTTEHDAMSCH MEirWSBLAT^-^PSSDAC S OKTOBER 1363 Hoofdagestschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm, Htwensfr. 1»W. 3229 Redactie: Tel. 545# over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Haadelstraat 18 - Telefoon 3345 (Advertentie) RADIO TELEVISIE Jjrtt De ■ii>UiAM26&k. jgry in, Ukdiomde/ideTw, RADIOHUIS V.O.BEND •mtHAVEN PLAATS 32 t EL.248 )Vv L A AR 0! HGt S By het begin van de vergadering van de gemeenteraad, donderdagavond, heeft de voorzitter, burgemeester mr. J. Heusdcns zijn gelukwensen aan geboden aan dc zeven leden van de raad. die zijn benoemd tol lid van de raad van Rijnmond. Hij sprak de wens uit, dat zij hun werk daar zouden kunnen doen met dezelfde ernst, ijver en toewijding als die. de gemeente raad had getoond, toen hij voor het eerst werd geconfronteerd met het nieuwe hegrip Rynmond. In tijdelijke dienst aan het gemeente- lyceum werden benoemd de heren J, P, Jungerius tot leraar Duits en W. C, du Pré tot leraar natuurkunde. Laatstgenoem de benoeming was nodig geworden omdat de eerder lijdelijk benoemde heer F. H. de Vries zijn benoeming niet had kunnen aanvaarden. In vaste dienst aan het ge meente-lyceum werd benoemd de heer K. E. M. van Bulck tot leraar Frans. Een aantal voorgestelde aankopen werd door de raad goedgekeurd. Zo worden nu eigendom van de gemeente de panden Pieter Karei Prossaartstraat 242/244 (te kopen van de heer C. v. Tienen, alhier Bieekstraat 43 t/m 53 (oneven) en Ida Maria de Raathstraat 2 t/m 10 (even) (van de heer C. v. Toor Czn.. Zwitserland) cn Ridderstraat 31, 41 t/m 49 (oneven), 53, 55. Nieuwelaan 55 t/m 60 (even), Prins Hendrikstraat 29 en. Oosterdwarsstraat 33/35 (van meyruow W. de Kok-Stam), alhier. Van de heer H. Moerman, alhier werd gekocht 6.48.00 ha grond, gelegen in wijk Holy, voor een totale prijs van 135.080, in welk bedrag ook een vergoe ding is opgenomen voor waardeverminde ring van bedrijfsgebouwen. Goedkeuring kreeg ook het voorstel van burgemeester en wethouders een geschil met Dura-Coignet N.V. voor te leggen aan een arbitragecommissie. Het gaat in dit geschil om de vraag o£ een bedrag van ongeveer een miljoen gulden, dat Dura minder aan omzetbelasting behoelt te betalen, dan waarop in de begroting gerekend was, ten goede behoort te ko men aan1 de n.v- dan wel aan de gemeen ten, die met haar een contract voor leve ring van 3.000 woningen hebben gesloten. De gemeentelijke regeling voor school- grid heffing voor kleuteronderwijs werd aangepast aan de nieuwe normen van het departement van onderwijs en wetenschap pen, die een aanzienlijke verbetering be tekenen voor degenen, die in aanmerking bomen voor vrijstelling van betaling. Met ingang van 1 januari 1966 wordt een nieuwe marktgeldverordening van kracht, die de gemeente aan marktgelden nog eens 2000 per jaar meer zal opbrengen, dan het, toch al verhoogde, bedrag van 18.000 opgenomen in de ontwerpbegroting voor 1966. De huidige verordening is van kracht sinds 1952 en sindsdien zijn de kosten van de markt veel meer gestegen dan de opbrengsten. Het voorstel tot verhoging van de be grafenisjachten werd door het college te ruggenomen voor nader beraad, naar aan leiding van. vragen en opmerkingen over technische zaken, die in de betrokken commissie naar voren, waren gebracht. In de retributie- en prccaribverordening zijn de tarieven vastgelegd, die gelden voor van gemeentewege verleende diensten (retributie) en voor .,hct hebben van voor werpen onder, op of boven voor de open bare dienst bestemde gemeentegrond ol gemeentewater" (precario). De precario rechten zijn sinds 1956 ongewijzigd geble ven en daarom lag er nu een voorstel tot wijziging- van deze rechten, waardoor de opbrengsten naar schatting 75.000 per jaar hoger kunnen worden. De raad heelt ook dit voorstel aangenomen, zij het dat dc heer Ligthart tegen stemde. Belangrijk is hoe de tarieven liggen ten opzichte van naburige gemeenten en een stijging van 100?t> vond de heer Van de Drift (KVP) veel te drastisch. De heer Vermeer tPCG) meende, dat tan de verhoging niet te ontkomen viel. VRIJDAG Hof laan 51, *11 uur, Opening kantoor Alg. Bank Series-land; 3.30—5.30, receptie. Stadsgehoorzaal, 7.45 uur. Toneelavond -LM. Besturenbond: „Animo" speelt „Spel met een droom". Luxor, 8 uur. De rode lampjes 118 3.). ZATERDAG Grote Kerk, 11—11-45 uur, Samenzang „Kom zing met ona Padvlndcrsboerderij, 3 uur, Opening iroephuis Willem de Zwijger groep. Muïanöa, 3 uur. Dansavond Shady Fiardmga Fanclub. Stadsgehoorzaal, 3 uur. Feestavond Fontijne. Luxor, 6,43 uur. Dreigend tromgeroffel <14 jr); 9 uur. De rode lampjes (18 jt)- TENTOONSTELLINGEN Vishank, 6—20 oktober, Expositie van schil derijen, gouaches en tekeningen van Jan van Reeven en Aart JSlshout- Geopend 7—39 uur 's avond; zaterdag en zondag 25 uur - 's middags, Geopend: Westerapotheek, Voorstraat 53, tel- 2623.. oktober Wassende maan Zon op 6:54 uur, onder 18.00 uur Maan op 13.06 uur, onder 5.10 uur Hij wees op hét intensieve gebruik dat door bedrijven gemaakt wordt van be paalde stukken kade langs de Kon, Wil- heiminahaven. Vernieuwing van die ka den zal heel veel geld gaan kosten. Ook wethouder West strata wees op het leit, dat grote stukken openbare grond in feite permanent als bedrijfsruimte in ge bruik zijn, waardoor de kade meer lijdt dan normaal, zodat hogere precariorech ten alleszins verantwoord zijn. Ten slotte volgde de raad het college nog in een derde voorstel tot tariefsverhoging en wel met betrekking tot de huisvuil belasting. Sinds 1 januari vorig jaar be draagt deze belasting ƒ8,40 per jaar (daar voor 4,20), maar dc extra opbrengsten van drie. De huisvuilbelasting zal door de nagenoeg opgeslokt doof de inmiddels op getreden stijging der kosten. Daarom is. nu besloten de huisvuilbelasting vast te stel len op 1,per maand en op 2,per maand voor elke emmer boven het aantal van drie. De hui vuilbelasting zat door dc verhoging per 1 januari a.s. in 1966 rond 87,000 meer opbrengen. Het totaal komt dan. op ƒ290.000 terwijl de kosten, van vuilophalen geraamd worden op 428.000. Tegelijk met deze verhoging is ook de norm verhoogd, waaronder terugbetaling van de huisvuilbelasting mogelijk is. Nu bestaat die mogelijkheid nog .als het ge zinsinkomen lager ligt dan 3.500; na 1 januari wordt die grens 5.000. B. en W. hadden verhoging tot 4,500 voorgesteld, maar namen een amendement over, inge diend door de heer Barenaregt (PvdA), die verhoging tot 5.000 wenste. De heer. Ba rend r egt herinnerde er aan, hoe deze huisvuilbelasting destijds tot stand is gekomen onder dwang van gede puteerde staten. Van het college kreeg de raad toen de toezegging, dat deze belasting zou verdwijnen, zodra dat mogelijk was, maar in plaats van te verdwijnen is de belasting nu voor de tweede maal ver hoogd. Wethouder Weststrate meende, dat sinds de invoering van de huisvuilbelasting in 1956 de situatie zo veranderd is. dat in tegenstelling tot bet voornemen van toen, over afschaffing niet meer gepraat kan worden- Bij de stemming werd het geamendeerde voorstel aangenomen met 25 stemmen voor en zeven tegen. Nadat enkele kleine vorderingen, tot een totaal van 99,50 oninbaar waren ver klaard besloot de raad lot het aanleggen van een nieuwe algemene begraafplaats in. het noordelijke gedeelte van wijk Holy. De totale kosten van aanleg worden glo baal geraamd op bijna twee miljoen gul den; de raad verstrekte nu een krediet van 24.000 om een definitief ontwerp te maken. Een ambtelijke studiecommissie was tol de slotsom gekomen, dat de nieuwe be graafplaats ongeveer 9»2 ha groot moet worden om te kunnen dienen tot om streeks het jaar 2000, dan wel tot Vlaar- dingen ongeveer 150.000 inwoners telt. Omstreeks 1 januari 1970 zal hel eerste deel in gebruik genomen moeten worden. Over de bijzonderheden van het plan werd overigens niet gediscussieerd omdat het maar een voorlopige opzet is. Wethouder Weststrate zette uiteen, dat vele verschil lende plaatseri voor de. nieuwe begraaf plaats zijn overwogen, maar de deskundi gen zijn tot het eensluidende advies ge komen daarvoor Holy-noord te kiezen. Burgemeester en wethouders werden gemachtigd de subsidie voor de Stichting Medisch Opvoedkundige Bureaux voor 1964 en 1965 met respectievelijk ƒ7.409 ƒ52.200 te verhogen. Deze ver- 7.400 en 52.200 le verhogen. Deze ver hogingen zijn nodig geworden omdat in beide jaren de activiteiten van het bureau uitgebreid dienden te worden als gevolg val» de grote belangstelling, die voor het werk bleek te bestaan. Uitbreiding van de staf was hierdoor noodzakelijk, terwijl ook het aantal behandeluren groter was dan werd geraamd, waardoor de uitgaven eveneens stegen. Overeenkomstig het betreffende voorstel stelde de raad het wekelijkse aantal les uren vakonderwijs vast voor de openbare lagere-, vglo- en ulo-scholen, welke getal len de basis vormen voor de vergoeding. aan bijzondere scholen wordt toege kend voor het geven van vakonderwijs. Het voorstel de sportzaal, behorende bij de particuliere sportschool van de heer J. van Gorsel, te huren om daarin onder wijs lichamelijke oefening te geven aan leerlingen van de lagere scholen, kreeg eveneens de instemming van de raad, die daarvoor een krediet van 3.350 voteerde, zijnde de kosten hieraan voor het lopende jaar verbonden, De bedoeling is, dat in de zaal voorlopig ongeveer 20 uur per week les gegeven wordt aan leerlingen van lagere scholen; de huurprijs bedraagt 10,per uur per week. Voor de bouw van dc? Ericaschoot. de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs aan de Delftseveenveg werd een aanvullend krediet verstrekt van 85.000 en .tevens viel bet besluit dc imbecielenafdeling van die school om te zetten in. eer, zelfstandige school, aange zien het daarvoor vereiste aantal leerlin gen werd bereikt. Het ligt in de bedoe ling voor de imbecielenschool een eigen gebouw te stichten aan de Buys-Ballotlaan, maar omdat het nog wel enige tijd 2al duren, voor dat plan kan Worden uitge voerd zal zij' tij dé lijk' ondergebracht wor den jn het gebouw aan de Delftseveerweg. Dat brengt echter de noodzaak mee een aantal speciale voorzieningen te treffen en dat gaat naar schatting 32.500 kosten, waarvoor de raad een krediet verstrekte. Voor het chr. blo-onderwjjs is het tdt nu toe niet mogelijk gebleken ruimte be schikbaar te stellen, zoals voor andere chr, onderwijsinstellingen wel het geval is geweest. De houten school in de Bab- berspolder kan t.z.t. wellicht uitkomst bieden, maar de Wethouder wees er op. dat het vinden van huisvesting in de eer ste plaats een zaak is, die het schoolbe stuur zelf aangaat. De Vereniging voor Chr. Schoolonder wijs krijgt voor haar kleuterschool aan de Van Maerlantstraat een voorschot op dc exploitatievergoeding tot een bedrag van, 1.641.44 per lokaal en SI2.88 per leer ling en verder werden, bij hamerslag, kre dieten verstrekt voor verschillende onder wijszaken. Zo kwam ƒ1.010 beschikbaar voor nieuwe gordijnen in de St. Raphael- k leut er school; 7.551,75 voor meubilair in drie nieuwe lokalen, die de Mr. J. J. L. van der Brugghenschool in gebruik heeft genomen in het schoolgebouw aan. de Floreslaan; 1.800 voor nieuwe borden in de Mr. J. J. L. v. d. Brugghen-uloschool; 2.936 voor meubilair en leermiddelen, in de St. Jozefschool, waar het aantal leer lingen zich uitbreidde en ook een oplei ding mulo-B is begonnen; 2.649 voor nieuwe gordijnen in de Don Boseoschooi; 540 voor het maken van telefoonaanslui tingen op de r.k. lagere scholen in Vlaar dingen en 50 om in dc SavioschoaL en de ïtoncallisehooV een aansluiting te maken op het radiodislributienet. In het. Museum voor dc Nederlandse Zeevisserij zal de bestaande wand be kle ding in de'zalen een verfbehandeling krij gen, evenals de plafonds en de toiletten; daarvoor kwam 3.795 op tafel. De raad ging ook akkoord met het voor stel de rolschaatsbaan aan de In sul inde singel op te heffen en te veranderen een plantsoen. Het daarvoor gevraagde krediet van 12.400 werd gevoteerd. Ook de groen voorziening van hel indus trieterrein in de Grote Vetlenoordsepolder wordt opgeknapt, evenals de oevers van de vijver langs de spoorbaan, tegenover de Van Slingelandtslraat, Deze werken mogen resp. 18.000 en 9.500 gaan kosten. In verband met de stroomvoorziening van de bebouwing in de omgeving van de Maasboulevard zal in de Wcstha ven kade een laagspanningskabel gelegd worden, De raad keurde hiervoor een krediet van 12.000 goed en hij besloot tevens de huurovereenkomst te verlengen met Van Rietschoten cri Hou wens Administratie Mij. N.V.. betreffende een terrein aan de 4e Industriestraat, dat de n.v. sinds 1 januarj 1960 in huur heeft voor 2.507 per jaar. De grond is bestemd voor uit breiding van het bedrijf, maar omdat de plannen daarvoor nog niet uitgevoerd kunnen worden, werd verlenging van de huur gevraagd. Dat verzoek is nu ingewil ligd, maar de huurprijs is verhoogd tot 3.525 per jaar. Voor het vernieuwen van de kademuur langs'de Oude Haven, bij de N.V. Holland se Pelmolen waarvoor al eerder1 ƒ435.000 beschikbaar werd gesteld, voteer de dc raad een aanvullend krediet, van 73.000 en hij besloot tevens tot onder handse aanbesteding van het werk. Oni in de toekomst bij grotere woning complexen het ophalen van huisvuil te vereenvoudigen en tevens ten dienste van grote winkelbedrijven, gaat de gemeente 15 containers aanschaffen, die ter plaatse geledigd zullen worden. Om dat mogelijk te maken zal een vuilniswagen van een speciaal laadsysteem voorzien worden. In totaal gaat dat alles ƒ15.000 kosten en het daarvoor gevraagde krediet werd verleend. Een perceel grond aan de Energieweg, dat In 1963 in erfpacht is" uitgegeven aart de heer E. A. Pronk, werd op verzoek van -de betrokkenen overgeschreven ten name van de firma A. Holman Zoon. alhier, die het destijds geprojecteerde bedrijfs pand met twee bovenwoningen gaat bou wen. De tarieven voor levering van aardgas werden vastgesteld overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders. Bij een jaarlijks verbruik tot 3(>ö m3 moet een vast recht betaald worden van 12, plus 0,25 per m3; Van 309 tót 600 mS bedraagt het vast recht ƒ27 en de prijs per m3 /0,20; van 600 lot 2.109 m3 is het vast recht 87,en de prijs per m3 0,19, terwijl van 2.101) tot 99.202 m3 per jaar 108 vast recht betaald moet worden plus 0,09 per m3. De beer Meerman (peg) had becijferd, dat voor verbruikers tot 300 m3 per jaar de tariefsverlaging als gevolg van de over schakeling op aardgas slechts 7 a 8To zou bedragen eü geen 25. zoals het college in de Toelichting bij het voorstel als gemid delde besparing had genoemd. Volgens wethouder Walstra ligt dat percentage bij een verbruik van 300 m3 aardgas echter aanzienlijk gunstiger dan de heer Meerman had berekend, al moest de weihouder toe geven, dat de kleine verbruikers beneden het gemiddelde van 25'(i zullen blijven. Om dc salarismaatregelenvoor liet ge meen tepersoneel te kunnen treffen over eenkomstig hetgeen voor het rijkspersoneel is gedaan, hadden burgemeester en wet houders de toestemming van dc raad ge vraagd, die vlot werd. verleend. Dit gaat de gemeente ongeveer (225.C00 kosten. De eijfers, die het Gewestelijk Arbeids bureau voor het gewest Nieuwe Waterweg Noord betreffende de maand september bekend heeft gemaakt, laten geen andere conclusie toe, dan dat de spanning op de arbeidsmarkt hier onverminderd voort duurt cn dat zij over de hele linie groter is dan eind september vorig jaar, Als gevolg van deze spanning blijkt er een nog steeds toenemende belangstelling te bestaan voor liet te werk stellen van buitenlandse arbeiders, die niet alleen hierheen komen als gevolg v»n de wervingscampagnes in verschillende tanden, maar die zich bijna evenveel gevallen geheel op eigen initiatief bij het GAB komen melden, daartoe aangezet door dc goede berichten van familie of bekenden, die al eerder hier werk vonden. Op de laatste dag van.September ston den bij het GA-B 139 werkzoekende mannen ingeschreven, tegen 113 eind augustus en 120 eind september vorig jaar. Van deze .139 was in 10(5 gevallen sprake van een lijdelijke werkloosheid in verband met verandering van werkkring en 33 werkzoe kenden behoorden tot de categorie minder ge schikten. Hei aantal openstaande aan vragen. dat eind augustus 4.966 bedroeg, l eind september op 4.975 gekomen, te gen 4.252 eind september 1964. Het aantal werkzoekende vrouwen was eind september even groot ais een maand tevoren, nl. 51. Legen 35 verleden jaar september. Tiet aantal openstaande aan vragen daalde hier vari 1.139 tot 1,075; vorig jaar was dat aantal 792. In de verslagmaund heeft het GAB be middeling verleend aan 101 buitenlandse arbeiders, in welk aantal de Spanjaarden met 65 het grootste aandeel hadden. Daar naast werd nog voor 80 buitenlanders een ■rkv er gunning afgegeven; dezen hadden buiten het GAB om werk gevonden bij ver schillende bedrijven. Deze categorie bui tenlanders kan hier rekenen op een tege moetkomende behandeling; in het alge meen krijgen zij zowel een werk- als een verblijfsvergunning, waarvoor er een nauw ontact wordt onderhouden tussen GAB en politie. Alleen indien een buitenlandse ar- oeider eerder in een land dan zijn eigen al aan het werk is geweest wordt verlangd dat hij een ontslagbcwijs overlegt om te voorkomen, dat iemand zich elders aan zijn verplichtingen onttrekt. Nederland blijkt namelijk een goede naam te hebben als land om te gaan werken; het geniet zelfs in veel gevallen de voorkeur boven West-Duitsland. waar de lonen in het al- emeen hoger liggen, maar waar de ver zorging huisvesting e.tl. -niet het peil heeft waarop zij in Nederland staat. Groeiend is ook het aantal buitenlandse arbeiders, die hun gezin naar ons land Het Is deze week vijf jaar geleden, dat op initiatief van (le It. K. fnsluif in Ne derland een Vlaardlngse afdeling werd opgericht. Het ïnstuifwerk, als vorm van open jeugdwerk, was toen al lang be- erkend, maar in Vlaardingen ontbrak steeds het initiatief omzeil" te beginnen aangezien we hier léven onder - en in - de rook van Rotterdam, de .strooppot" waar ook de Vlaardingsc .vliegen" om heen zwermden. Het denkbeeld in Vlaardingen een zelf standige afdeling op te richten, werd met gemengde gevoelens ontvangen en de pes simisten waren ver in de meerderheid. Zij schenen ook gelijk te krijgen, toen de prille afdeling bij haar eerste schuchtere pogingen uitsluitend met de rode pen in haar kasboek moest gaan schrijven: er was immers geen sprake van. enige sub sidie, noch van gemeentelijke, noch van kerkelijke zijde. Dat is nu nog zo en he; is dan ook voornamelijk aan de Frie se koppigheid en hel enorme doorzettings vermogen van oud-voorzitter Herman Fol* kers te danken, dat de instuif het. hoofd boven water heeft weten te houden. Na meer. ..downs" dan. ,.ups". na on- ;elofeIijk geploeter Cn vele teleurstellin gen is de wankele basis van de R.K. In stuif een hecht fundament geworden, dat ■wei een stormpje verdragen kan. De in- In bet Deltahotel recipieerde gisteren middag de heer J. Polak, die 25 jaar directeur is geweest van Dameo. fabriek van bakkerijgrondstoffen, alhier en nu in verband met zijn pensionering die functie heeft neergelegd. Dc heer Polak blijft verder als president-commissaris aan het bedrijf verbonden. Zeer vele vrienden en relaties hebben de afscheidsreceptie be zocht en vele geschenken getuigden mede van de grote waardering, die bij allen voor de scheidende directeur leeft. stuif is in Vlaardingen ook eenbegrip geworden; men weet, .dot men zich daar op genoegelijke wijze kan ontspannen, dat er op gezellige manier van gedachten ge wisseld kan worden en dat men er nieu we ideeën kan opdoen in een openhartig gesprek van de leden onder elkaar. Van pessimisme is dan ook geen spra ke meer. al is het doel van het ïnstuif werk nog niet bereikt. Dat doel ligt n.l. ook in het culturele viak, maar de hoge honoraria maken het uitnodigen van spre kers of andere gasten tot een groot risi co, Intussen is dus het eerste lustrum een feit en dat wordL op grootscheepse wijze gevierd met een receptie en een feest avond voor de leden. Op die feestavond treden op de bekende New Orleans Syn- copaters met zang van lionka Biluska en dat wordt een dure grap, die het bestuur de leden overigens graag gunt. De instuifzaal is al enkele jaren het ver trouwde Müzanda, dat voor doze gelegen heid bijzonder gezellig wordt ingericht. Zondagavond is dit lustrum bal; de kaar ten er voor zijn vrijdagavond, van acht tot tien. en zaterdag dc hele dag ver krijgbaar aait de zaal. Zondagmiddag, van 35 uur, recipleert hebben laten komen; in vele gevallen is dan ook de vrouw hier aan het werk ge gaan. STIJGENDE VRAAG De ontwikkeling op Rozenburg brengt mee, dat voor de komende tijd op een toe nemende vraag naar arbeidskrachten ge rekend dient te worden. Vooral in de che mische industrie is sprake van een toe nemende activiteit. Zo werd in september de eerste paal geslagen voor een nieuwe chemische fabriek van de Koninklijke Zout-Ketjcngrofip en de Celanese Corp. of America, die samen de Konam N.V, s fichu en. De nieuwe 'fabriek moet eind 1966 in bedrijf komen. Ook de Cyanaroid Mij. N.V. heeft het voornemen te kennen gegeven, op Rozen burg een chemische industrie te bouwen en door de steeds verder gaande uitbrei ding van de bestaande chemische indus trieën in dit gebied ondervinden andere bedrijfstakken daarvan de gevolgen. M.n. de metaalnijverheid verliest vaak jeugdig, met zorg opgeleid personeel aan de nieu we bedrijven. In verband hiermee wordt uil het bedrijfsleven steeds duidelijker de roep gehoord om op de technische scholen een voor de chemische industrie aange paste opleiding in het leven le roepen. De directie van het GAB brengt de noodzaak hiervan voortdurend onder de aandacht van de betrokken instanties, maar tot nu toe zonder resultaat. Zoals bekend hebben het bestuur van de lagere technische school in Vlaardingen en het Vlaardingse gemeentebestuur al lang het plan. een dergelijke opleiding te beginnen, maar dal is afgestuit op gebrek aan medewerking van de betrokken inspecteur v»n het nij verheidsonderwijs. Dit gebrek aan,mede werking wordt op zijn beurt wel weer in verband gebracht met de plannen'om in Vlaai-dingen een christelijke lagere tech nische school te stichten. Het GAB doet overigens in dit verband wat mogelijk is; het pian bestaat nu om bij de verschillen de bedrijven cijfers te verzamelen over de reële behoefte aan chemische bedienings- vakiieden en ook aan meet- en regeltechni- cï, om met deze cijfers in de hand beter beslagen ten ijs te kunnen komen. Een minder bekende, maar druk bezet te afdeling van het GAB is die, waar be middeling wordt verleend bij het engage ren van artiesten. Deze afdeling heeft b.v. al een aantal jaren, bemiddeld met be trekking tot het engageren van zangers, zangeressen en musici voor de uitvoering van de Matthaus Passion. Voor de uitvoe ring op i april 1966 zijn de zaken ook al weer geregeld en vool*'tjaar daarop wor den reeds voorbereidingen getroffen. Het feit, dat deze afdeling van het GAB in 1964 bemiddeling verleende voor contracten, die samen meer dan. I 100.0ÖO beliepen, geeft een duidelijk beeld van de omvang van dit werk. ZATERDAG 2.30 uur, Kethelrveg 4 uur te Pemis 4 uur te Den Haag 4 uur Kethelv/eg 4 uur te Delft 4 uur te Schiedam ZwaluwenZCFC Excelsior PHVO RAS—TSB Zwal. 2Zwart Wit 2 CSVD 3—Zwal. 3 PPSC2—Zwal. 4 Jeuffdcampetitie Limburgia—-Fortuna 1 uur te Brunssum Afd. Rotterdam ZWSH—Vlaardingen i uur te Rotterdam Hellevoetsl.-TheR. H. 4 uur te Hellevoetsi, DVO '32—NTVV 4 uur Zuidbuurt ZONDAG DFC—For tuna VI. 2.30 uur te Dordr, VFCDHZ 2 30 uur Sportpark Fortuna 2—-Zaanstr. 2 2.30 uur Floreslaan DCV 2—VFC 2 2.30 uur te Kr. a.d. IJ. Fortuna 3Mar tin it 2 lö uur Floreslaan Afd. Rotlerdam De Holl.Eurosport 2.30 uur 't Nieuwlant Smeetsland—Sateliet 12 uur te Rotterdam het bestuur in restaurant De Serre. Het huidige bestuur van de R.K. Instuif Vlaardingen bestaat uit Hans Huisman, oorzitter; Wirn den Boogert, vice-voor- zilter; Frans van de Ven, secretaris (Pa rallelweg 106d, tel. 6961); Gerard van Dij en. penningmeester; Cees van Gerneren, ledenadmin. en Paul Caminada, tcchn, dviseur. Dit bestuur kijkt zeker verder dan het eerste lustrum en het heeft nog plannen genoeg. De voortdurende financi ële zorg maakt echter, dat de uitvoering daarvan geen eenvoudige zaak is. Callenburgstraat 64. "Vlaardingen, vraagt: Hoog loon, 5-daagse werkweek. Persoonlijke aanmelding tussen 9 en 5 uur. i Ali. «lat is mooi Ja, dat klopt, want dat komt bij „De Instuif" vandaan. Wat éen sortering en.... bediening alleen op verzoek. Op onze afdeling RUBBERDETJREN is plaats voor een van de afdelingschef. De werkzaamheden omvatten, naast het verzorgen van de correspon dentie van de afdeling, het administreren van de orders en het uit werken daarvan voor de fabricage. De beste kansen liggen hier dus voor een STENOTYPISTE met een behoorlijke intelligentie, die t.z.t. in staat zal zijn, op eigen initiatief, haar werkzaamheden zo efficiënt mogelijk in te delen. Opleiding: tenminste MULO (bij voorkeur MULO-B); Leeftijd: tenminste 18 jaar. Geboden wordt: goed gesalarieerd afwisselend werk, in een prettige sfeer, met gunstige vooruitzichten. Sollicitaties, uitsluitend schriftelijk, te richten aan: ERIKS N.V. - Afd. Personeelszaken, Postbus 87, Vlaardingen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1