mDAMSCH «BLAD Laatste finales van TSF-famïlietournooi Hartveroverende operette bij Kunstcentrum Schiedam Het programma dit weekend in het Lager Voetbal een FLAT WETH. v. BOCHOVE LICHT DE TARIEFSVERHOGINGEN TOE Knoeierij met facturen at cry Uit het politierapport De nieuwe films van deze week VJaardingse elftallen KLACHTEN GEMEENTEBEGROTING: AAR ANNEER. AARDGAS KRIJGT BELANGSTELLING Man getroffen door rollend viel Van Haarenlaan wordt spoedig geasfalteerd Burgemeester Roelfsema opent Haverschmidthuis Burgerlijke stand KLANTEN bij duizenden HERHALING de Toverkracht dc .Relilame Te huur aangeboden HBSS en PPSC staan voor moeilijke wedstrijden J. v. d. Ban inspecteur bij politie in Schiedam Goedkeuring van B. en W. voor verbouwing bij Hoek Gezelschap „Oud-Leiden" bezoekt onze stad ROTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 8 OKTOBER 1965 B HooftbgeofcKhepeti EedatËc SCHIEDAM, EROBSVEST 3 - TREFOON 26809H over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 4—6 uur Tel. 265828, Vlaard.dijfc 171 b SCHIEDAM Ten stadhuUe Is gistermid dag in een bijeenkomst met de pers de gemeentebegroting toegelicht door de wet houder van Financiën, mr. P. van Bochove. Tevens was aanwezig de gemeente-ontvan ger, de heer mr. J- Knape. Het wa «on mogelijk om de begroting van dit Jaar voor de Gemeente Schiedam in haar geheel uit een te zetten. Daarom werden slechts enige belangrijke punten uit de begroting toegelicht. Wethouder Van Bochove verklaarde, dat de trendmatige stijging van de lonen en prijzen in de begroting is af te lezen. Al leen al de personeelslasten worden voor het volgend jaar begroot op 1.25 miljoen gulden hoger dan in 1965, Er bestaat een begrotingstekort yan. ruim. ƒ900000,dat gedekt wordt uit de saldi-reserve. Het Is nog niet bekend, hoeveel de uitkering zal "bedragen uit het gemeentefonds. Uit de cijfers blijkt, dat het bedrag dit jaar al 790.971,87 hoger geraamd wordt dan voor 1965, De satdi-reserve is over enkele jaren uitgeput, tenzij de uitkering uit het ge meentefonds hoger zal worden. Dit jaar is ruim. 200 miljoen beschikbaar voor hel gemeentefonds. Mr. Van Bochove hoopt met het gemeentebestuur op een ruime Uitkering. Dit jaar Is niet getracht het tekort kunst matig door allerlei bezuinigingen te ver minderen. Vooral het onderhoud yan stra ten en pleinen, moet bijgehouden worden. Op deze werkzaamheden blijkt 150.000, achterstallig te zijn. Geen uitgaven worden weggelaten om tot een sluitend geheel te komen. De gas-, water-, en elektriciteitsbedrij ven mogen geen verlies opleveren. Voor het gasbedrijf is voor 39S6 een tekort ge raamd van ƒ272.500.—, hetgeen een gevolg is van de stijging yan de lonen en prijzen. Hieruit .vloeit yoort, dat de prijzen .voor verbruik yan gas binnenkort zullen stij gen. Dit is ook het geval bij het waterlei dingsbedrijf. Op de begroting yoor 1966 staat hier een tekort te boek van. 96.600, B. en W. willen de raad voorstellen de ta rieven te .verhogen, teneinde het verlies goed te maken. Bil het Elektriciteitsver bruik wordt rekening gehouden met con tractuele verhoudingen omtrent deze prij zen met de gemeente Rotterdam. Volgens de begroting voor het volgend jaar levert het elektriciteitsbedrijf een exploitatie- overschot op van 458.'350,Doch als Rot terdam het tarief verhoogt, moet Schiedam volgen om geen yerliezen in deze sector te lijden. Rotterdam overweegt een. .verho ging, zodat btrmenfcort de tarieven voor waterverbruik m stad ook zullen stijgen, waarbij komt de afspraak, dat de meer-opbrengst van Rotterdam met Schie dam zal worden, gedeeld, yoor 20ver het .verbruik door Schiedammers betreft. Ingegaan werd ook op de begroting yoor het Stedelijk Museum. Het daarvoor be grote bedrag in aanzienlijk, hoger dan dat van dit jaar. Een installatie moet beschik baar gesteld worden om de nieuwe vleugel van. het museum in te richten, terwijl ook het personeel moet worden, uitgebreid. Te- yens is aan een krediet gedacht voor de uitbreiding van het educatieve werk en het aankopen yan kunst- en historische yoor werpen. Hopelijk zal ook het orgel in de aula gerestaureerd worden. B. en W. hopen betreffende dit laatste op een kre diet van het Rijk en Provincie. Betreffende het onderwijs zijn de kosten per lokaal yan het g-l-O-, y.g.ï.o. en u.l.o. begroot op bedragen yan 950.— tot C. P. VERHULSDONK OPEIST EXPOSITIE I Vrijdagavond half negen zal de heer P. H. Verhulsdonk, voorzitter van de Schïedanse Handels- en Bedrijfsraad en raadslid voor de WD van de gemeen teraad in Schiedam een expositie openen van werken van vier Kaagse grafici in. ga lerie Punt Vier aan de Buitenhavenweg in Schiedam. GEMEENTELIJKE KENNISGEVING GEMEENTE SCHIEDAM Officiële bekendmaking BENOEMING LID VAN" DE GEMEENTERAAD pe voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de Ge meenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secretarie i atd Alg, Zaken - not 17) voor een ieder ter inzage is gelegd tHti besluit ter benoeming van d« heer F. èoschman tot lid van de Gemeenteraad 1" be opengevallen plaats v. d- heer H. B-Engelsman. Schiedam. 8 oktober 1505. De voorzitter voornoemd. H, Sabel, wnd. uur: ui'.- j 4 550.al naar gelang van het bouwjaar van het lokaal In totaal is voor 336 loka len uitgetrokken op de begroting een be drag van 701U5G,Voer" het onderhou den. en schoonhouden en de aankoop van leermiddelen ƒ585.254,50 en voor de gym nastieklokalen ƒ213.150,—. De Rijksuitke ring van het lo. bedroeg in 1964. 315 mil joen. In 1965 is een uitkering toegestaan van 335 miljoen en voor het volgend jaar is een bedrag begroot van 373 miljoen, dus 38 miljoen meer voor .verbetering yan het onderwijs. De gemeente kan voor 1966 maar voor ruim 35 miljoen investeren, waardoor een lange rij van kapitaalwerken op de wacht lijst komt te staan voor uitvoering. Wethouder Van Bochove deelde mede, dat van jaar tot jaar doorgegaan wordt met onrendabele investeringen. Het is niet langer aanvaardbaar dat de Schiedamse gemeente-ambtenaren in hokken moeten huizen om hun werk te verrichten. De ge meente zou graag een werkgebouw ere- eren. voor haar personeel, maar het geld is er eenvoudigweg niet. Met hetzelfde probleem heeft de Reinigingsdienst te kampen, die al jaren uitbreiding behoeft. De hoge rente voor leningen, speelt de ge meente Schiedam ook parten. Het O.M. bij de Rotterdamse rechtbank eiste donderdagmiddag togen de 45-jarrgc vertegenwoordiger 33, L. Puit Amster dam een maand gevangenisstraf wegens valsheid in geschrifte. In het Tijdvak oktober 1962 tot maart 1963 had P. te Schiedam herhaaldelijk op facturen omtrent ingevoerde goederen (onderdelen, van Baileybruggen) te lage aankoopprijzen vermeld. Viermaal had P. zoals de president van de strafkamer, mr. A. R. Jolles het noemde, ..geknoeid", het geen P. toegaf. Op deze wijze had P. voor ongeveer 70.000.aan invoerrech ten kunnen ontduiken, volgens verklaring van de douane. Het O.M. sprak in zijn requisitoir over een kwade zaak. P. had destijds de alléén verkoop van Baileybruggen voor Nederland. Welbewust heeft P. de voorschriften over treden, terwijl hij grootscheeps zaken deed. De raadsman, mr. Hogenberg uit Am sterdam, heeft In zijn pleidooi uiteengezet dat P, voortdurend door schuldeisers werd achtervolgd en ten slotte failliet is ver klaard- Hij wilde steeds grotere zaken doen en moest dus kunnen concurreren met de Baïleybrugonderdelen, vandaar de manipulaties met de facturen. Extra winst cup deze goederen had P. niet gemaakt. "Volgens pi. heeft P. niet op te grote voet geleefd, pL vroeg derhalve clementie. Uitspraak 21 oktober a.s. VRIJDAG OKTOBER Tlvuli S uur: P-V. „De Speurder" fteitjvwia- Mnsts Siciuin: Pers- Ver- Gem. Tecnn, Bedrij ven feestavond 8 uur- Galerie punt Vier. 8.33; opening expositie .Vier Haagse grafici". Bedrijfsscbool WD ton Fuenoord, reiking Bemeteldipioma'Ji. ZATERDAG 9 OKTOBER Arcade, 830; Jazzfeest SJS. „Guiiiaume". Irene, 8 uur; Cefa-draavond. Tivol*, 8 uur: De Megas dansavond. Musis Sacrum, uur; Fers. ver. M- J. Vlug feestavond. MUSEA Galerie Honger: Expositie GusttvMeist. Stedelijk Museum: Teilern.-expositieLitho 5 Jef Diederen serie „De Val". Galerie Wiegman: Expositie Joop Brans. Galerie CCC: Expositie Oskar L«ns- AMVJ-Gebouw Rotterdam, MauritSWeg tot 25 oktober van 2—5 uur: Th- Wiegman exposeert monotypes. Galerie punfc vier: „vier Haagse grafici", films passage Theater; „Vreemde bedgezeRen", a 1 2 en 8 uur. Monopole Theater: 2, 7 en 3.15; ,De Scherp schutter" 14 jaar. APOTHEEK Apotheek 't Gouden Hert, Sfc Uöulnastraal 58. tel. 263364. ïn het afgelopen week-eind Is er een be gin gemaakt aan TSF's derde famïlie tournooi. De partijen hebben een vlot ver loop gehad. Hierdoor zullen zaterdag en zondag de laatste finales van. bet tennis- seizoen 1965 gespeeld worden. De sterkste tennissers van Schiedam hebben, met fa milieleden voor dit tournooï Ingeschreven zoals Jaap Beyer, Erik van Weerkom. Harry Meyer en Johnny Martens. In het herendtibbel zullen vader en zoon v. Damme het op moeten nemen; tegen vader en zoon v. Woerkomvoor een finale plaats. De andere finalist zal hoogst waarschijnlijk komen uit de pat-tij Martens/Martens tegen MeyertMcyer. In het damesdubbel zullen moeder en dochter Zwanenburg tegen moeder en dochter v. d. Vaart de rackets kt ui sen voor hel kampioenschap. In het gemengddubbel zijn de kaarten nog niet goed geschud: in de halve fma- spelen vader en dochter Zoetmulder terwijl uit de partijen: echtpaar Spithoven tegen v. d. Wilt; v. d. Vaait/v. d. Vaart tegen echtpaar Ruseier; de Jong-de Jong legen Verberne'Popoeliersechtpaar Pon sen tegen echtpaar Bulte en Meyer/Meyer tegen v. d. Heuvel/v. d. Heuvel de andere finalisten nog moeten komen. De finales zullen zondag a.s. vanaf 12.00 uur worden gespeeld terwijl om 17.00 uur de prijsuitreiking zal plaats vinden. Hierna wordt er afscheid van. het ten- nisseizoen genomen, hetgeen de TSF-ers zaterdag a.s. 's avonds feestelijk doen «n SCHIEDAM De belangstelling van het publiek voor het aanschaffen van gasver- warmingstoestellen is belangrijk gestegen door de aangekondigde, komst van het aardgas en vooral door de definitieve toe zegging, dat met de ombouw van de gas- toestellcn rond april van het volgend jaar val worden gestart. Dit geldt niet alleen voor de kamerverwarming met gashaar den, maar ook voor centrale verwarming- Vergelijkt de gemeente het aantal aanvra gen ten opzichte van vorig jaar dan valt te constateren, dat dit aantal met 40 pro cent is toegenomen. Naast de particulieren toont ook de in dustrie grote belangstelling. Met enkele in dustrieën zijn reeds afspraken gemaakt omtrent de levering van het aardgas, waar door de gasomzet voor industriële doel einden in 3966 met ruim 40 procent zal stijgen. Het ligt ïn de bedoeling van de gemeente het publiek voor tc gaan lich ten over het aardgas en de te gebruiken gastoesteüen. Het gemeentebestuur loopt echter niet te hard yan stapel, want. afspra ken met installateurs moeten nog worden gemaakt. Verwacht wordt, dat nog dit jaar de besprekingen afgehandeld zullen worden met een speciale commissie van installateurs, waarna de burgerij volledig op de hoogte gesteld kan worden omtrent de komst van het aardgas en de mogelijk-: beden, die het zal bieden. O Getroffen coor een rollend wiel is de 72-jarige heer P. K.. die achter zijn graS- tnaaimachienije hep aan de Vlaardmger- dijk. Enige knapen lieten van de steile dijk een wiel naar beneden rollen, dat ongelukkigerwijze tegen het hoofd van P. K. opsprong. Met hoofdwonden, die ge hecht moesten worden is hij in het Ge meenteziekenhuis behandeld. Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben goedkeuring verleend aan het door de gemeenteraad op 28 juni jX toe gestane krediet ad. f 750.000,- ten behoeve van de asfaltering van de Burgemeester van Haarenlaan. Dit bedrag Is een aan- Icop-krcdiet. De Gemeentewerken heeft thans in uitvoering de oprit naar de_ Bran- dersbrug bij het station, welk werk is aan genomen door de Kon, Mij. Wegenbo: w N.V. te Utrecht Aansluitend aan dit werk zal begonnen worden met de hoofdrijbaan van de Burg. van Kaarenlaan, zaal Beatrix met muzikale medewerking van de „T.S,F."-band THE TRIFFIDS. BADMINTON Volgende week start T.S.F. in de bad- minton-competitic. Door de verschillende promoties van de laatste jaren komen zo- weL het eerste als het tweede team uit In de eerste klasse van de N.B.B,-com petitie. Het is een zeer zwaar programma wat deze twee teams zullen moeten af werken, het derde team speelt in de twee de Mas. Nu de bouw van de sporthal vastere vormen aanneemt zal het belang rijk zijn dat Schiedam een goede badmtn* ton-vereniging rijk is. De partijen wor den dit seizoen nog gespeeld 3n het kom- fortabele gymnastieklokaal in de v. Hoo- gendoxpstraat. De wedstrijden wor den dinsdags en vrijdags gespeeld vanaf 20 u. Het eerste team bestaande uit Els Zwanenburg, Tineke den Hartogh, Aat Bezem er en Hany Meyer speelt op vrij dag 15 oktober haar eerste thuiswedstrijd tegen ..Maria Hoeve 1" uit Den Haag. Aangereden door een personenauto, be stuurd door A. v.d. B. is de driejarige H.M.B, Het kind speelde'voor de ouder lijke woning en stak plotseling de rijbaan \-sn de Rijnstraat over. waar zij door de niet meer uitwijken kunnende auto ge raakt werd. Door de G.G.D. is het kind behandeld, in. de ouderlijke woning. Het slachtoffer liep twee builen op. Bij een verkeerde inhaalmanoeuuvre kwam de bestuurder van een personen auto, C. v. M.» op de BK-laan klem te zit ten tussen een auto, bestuurd door A. M. uit Winschoten en een verkeerszuïl. De verkeerszuü brak af. Ten. nadele van A.v.D. is een racefiets, ter waarde van 4Q0 gestolen die hij had neergezet op het terrein van. Scheffers aan de Jan van Riebeeckweg. De benzinetank van een auto, bestuurd door W.F.V. werd geraakt door een op springend stuk ijzer, toen de voorwielen, van de wagen dit raakten op de Nieuwe Damlaan. De benzine stroomde uit de tank weg. Geslipt op een oliespoor op de Nieuw- poortweg is mevr. de W.-v.G. op haar bromfiets. Zij gleed onderuit, met het gevolg dat de bromfiets en haar kleding beschadigd raakten. Met een schaafwond aan de knie is zij door de G.G.D.die haar ter plaatse heeft behandeld, naar huis gebracht. SCHIEDAM De Nederlandse Protes tantenbond in Schiedam houdt op zater dag 23 oktober a.s. een speciale Kerk dienst ter gelegenheid van de officiële opening van het ,.Frangois Haverschmidt- huis". De dienst, die om 's morgens 10 uur zal aanvangen, xvordt geleid door ds. A. D. Klaassen. De kerkdienst duurt tot 11.30» waarna om 11.30 een ontvangst van geno digden in het Haverschmïdthuis gehouden zal worden. De officiële opening wordt omstreeks dit tijdstip verricht door burge meester H. Roelfsema. Des middags volgt om 14 uur een bij eenkomst van de bewoners van het huis met het bestuur. Van 15.30 tot 17 uur Is er gelegenheid vnor belangstellenden het Huis te bezichtigen. MOEILIJKE STRIJD HERMES TEGEN NO AD OP KOMST De wijze waarop Hermes-DVS met ove rigens geflatteerde cijfers <51) zondag j,l. bij DFC zijn eerste nederlaag kreeg te incasseren, bewijst opnieuw, dat onze stadgenoten tot dusver verstoken zijn ge bleven van een beetje geluk. Dit weekeind komt het Tilbuigse NO AD naar bet sport park Harga en mogelijk wil dan Vrouwe Fortuna de blauwhemden gunstig gezind zijn. Noad bezit net als Hermes-DVS vier punten uit vijf wedstrijden en zal onge twijfeld alles in het werk stellen om ten koste van de thuisclub op de ranglijst een plaatsje omhoog te komen. Nu op papier de krachten gelijk liggen kan een pittige en daarom interessante wedstrijd worden verwacht, want ook HDVS is er op ge brand uit de gevaarlijke zone te geraken, In de sector, betaalde jeugd, speelt Her mes-DVS zaterdagmiddag 4 uur thuis te gen "Wilhelmma en zal uit dit treffen de volle winst moeten overhouden om niet verder achterop te geraken. Met de opvoering van ,,Die Fleder- wij over de play-boy Alfred, van Ottmar mans'% de bekende operette van Johann Strauss, door het gezelschap van de Zuid- Nederlandse Opera, is de derde culturele avond van bet Kunstcentrum Schiedam in het Passage Theater op een groot suc ces uitgelopen. De zeer vele aanwezigen die op enkele rijen na de zaal ep het bal- con vulden hebben een allergenoeglijkste avond beleefd. Wel viel het ons op. dat zich niet veel jongeren bij dit evenement bevonden, terwijl hen door de instelling' van bet Cultureel Jeugdpaspoort zulke voordelige condities geboden worden, „Die Fledermaus" is op en top een operette. In de drie bedrijven, waaruit de operette is opgebouwd ademt een Ween- se sfeer. Hiertoe droeg allereerst de prachtige kledij bij van de uitvoerende artiesten. Het decor in het eerste bedrijf stelde een Weense salon voor, een. gede gen ontwerp van Jef Eaarts. In deze ro mantische omgeving zien wij Rosalinde Eisenstein rondfladderen, vrouw van een rentenier, die door haar man in de steek gela+en wordt, doordat deze laatste we gens belediging van een ambtenaar in functie moet „zitten". RosaTinde is een hartveroverende rol van Hiitraud Zeuner- Schnepf, die al haar talenten en dat waren zeker geen geringe ten toon spreidde in een voor Johann Straus3 zo typisch stuk. Zij beschikte over een prachtige stem. Glashelder zong zij de bekende melodie - en onder volgzame begeleiding van het orkest van de Zuid Nederlandse Opera onder leiding van dirigent Jan Buppert. Kostelijk was het kamermeisje Adèle, een rol van Mia Grubbers, die de charmes van éne Prins Or lof ski voor zich tracht te winnen. Deze hééft haar uitgenodigd voor een bal, waarvan haar meesteres niets mag afweten. Maar natuurlijk ont staan situaties, waarin de aanwezigheid van Adèle door Rosalinde op een bal wordt opgemerkt, waar ook haar echtge noot In het geheim aanwezig Is. Deze zaken spelen zich af in het twee de bedrijf, waarin een overweldigend mooi schouwspel te zien. was van zang, dans en spel, zich afspelend tegen het mooie decor van Jef Baarts, die ook de regie in banden had. De balletgroep vau de Zuid Nederlandse Opera danste in de rUter van de balzaal walsen in een wer- vtiend tempo. Het was jammer, dat bet to teel niet de ruimte bood, die voor dit soort scéntss besUft noodzakelijk is. Door gebrek aan ruimtelijkheid raakten de fi- guien op de achtergrond in het gedrang, hetgeen het gezelschap nht aan te reke nen is. Prins Oriofriri wan Jac Buck. Hij zette een krachtige figuur neer op het to neel, die bewees, dat hij ook nog aardig kon. zingen, Aloys Fringe was de volmaakte Franse gevangenis-directeur, dJe zich zo voer lie ve vrouwtjes gewonnen geeft, evenals Eisenstein, een prijzenswaardige creatie van Willy Kculartz, die Sn de duetten, met Hiitraud Zctmer-Schnepf blijk gaf van een hoog zangtalent. Niet tevreden zijn Fraai, die ons niet kon doen geloven in dc hartsverovenaar van Rosalinde. Te vens liet zijn zangkunst te wensen over. Kostelijk was het derde bedrijf, waarin alle misverstanden opgehelderd worden, onder het al of niet toeziend oog van ci pier Frosch, die als een aap heen en weer slingerde over het toneel. Overigens was dit een voortreffelijke rol van Piet Touw» De aanwezigen beloonden hem met enke le open doekjes. Imponerend en vol blijheid was de slot scène van het tweede bedrijf, waarbij het bal een hoogtepunt vormt. Door de prachtige costuums kregen de aanwezi gen een flonkerend schouwspel te zien. Het Kunstcentrum Schiedam heeft be wezen, dat een bestaan van een derge lijke culturele organisatie geen overbo digheid is. Het publiek is er warm voor gelopen. Kunnen wij alleen de hoop uit spreken, dat de belangstelling zo moge blijven. De uitvoerenden zijn met een mi nutenlange ovatie beloond voor hun op trede, waarin dirigent en regisseur deel den. In botsing op het kruispunt van de Wil lem de Zwijgerlaan en de Stadhouderslaan kwamen een personenauto, bestuurd door G, J. P. uit Hoorn en een vrachtauto, be stuurd door MX.V, uit Nieuwerkerk aan de IJssel, Het bleek» dat G. J. P. geen voorrang had verleend aan de van rechts komende vrachtauto. Beide wagens lie pen schade op. G. J. P. is met een hoofd wond naar de Dr. Noletstiehtïng gebracht, alwaar hij is opgenomen. SCHIEDAM Voor de clubs uit het la ger voetbal, die zondag j.I. de eerste re sultaten in deze competitie boekten, is de rangschikking een weinig hoopvoller ge worden. Nu voor hen het bekende eerste schaap over de brug is, zal dit wellicht van invloed kunnen zijn op hun prestaties in de wedstrijden voor het komende week einde. In de derde klasse C. van de KNVB gaat DHS met acht punten uit vier wed strijden stevig aan de kop. Excelsior "20 moest tegen Flakkee met de halve winst genoegen nemen, maar rukte toch op naar de derde plaats. In november komen deze twee Schiedam se ploegen voor het eerst tegenover elkaar te staan, een derby waar naar nu reeds met spanning wordt uitge zien. Beide teams moeten zondag a.s. hun positie kunnen hadhaven. DHS komt uit tegen Coal, dat zondag zijn eerste winst puntje tegen Dubbeldam inde wacht sleep te, Het enige gevaar zou zijn het onder schatten van de tegenstander. Excelsior "20 moet voor eigen publiek aantreden, tegen Dubbeldam en hierbij re kening houden met het feit, dat de ver dediging van deze ploeg in vier wedstrij den slechts vijf keer werd gepasseerd. Van begin af aan op volle winst spelen is dus geboden, hoewel Dubbeldam met drie punten de op twee na onderste plaats van de ranglijst bezet. Bij de vierdeklassers staat SFC het best geklasseerd. Zondag korat Oud-Bcij- erland naar Thurlede en verwacht mag worden dat de punten in de stad zullen blijven. Martinit speelt thuis tegen SSW, dat uit twee wedstrijden evenveel punten overhield. Voor SVDPW wacht de uitwedstrijd te gen PFC. Het kan hier mogelijk tot een eerste overwinning komen. Het verliezen van de derby tegen Demos deed Schiedam afzakken naar op één na ELVIS IN DUPLO AM Elvis Presley in staat te stellen nog wat toegiftjes ten geboren te brengen boven het vastgestelde maximum songs in één film, Is er voor hem een dubbel rol gecreëerd in „Kissin Cousins", een kleurig r. emendalletje. Nu hij vandaag dertig jaar is geworden en al een behoor lijke staat van dienst achter de rug heeft, ook als acteur, zou men mogen veronder stellen, dat hij kieskeurig is in de keuze van zijn rollen. Daar lijkt het hier niet op, want zelden is de grote Elvis een onbe duidender rol toebedeeld dan die van de luitenant bij de Buchtmaeht, op wie de taak rust een voor een raketbasis bestem de berg uit handen van hardnekkige eige- jagende pa (Atrhur G'ConnelI). een (clan destiene) whisky stakende ma (Glenda Farrell, 60, bekende vóóroorlogse Holly- wood-actrice) en twee dochters, die nog heel in de verte familie van Elvis zijn. Het kost hem heel wat moeite om zijn op dracht te vervullen, vooral ook omdat er nog een neef is, die als twee druppels wa ter op hem lijkt en als worstelkampioen nogal eens de zaak dwarsboomt. Een stel revue-achtigc tieners, die een mysterieus bestaan in de bergen leiden, zorgt voor de intermezzi en dient als klankbord voor El- vis' zoetgevooisde songs. Gene Nelson wordt als regisseur genoemd. (Passage) DE SCHERPSCHUTTER Monopole vertoont van donderdag tot en met woensdag de cowboy-film „De Scherp schutter" met in dc hoofdrol Audic Mur phy. Het gaat om iemand, die naar zijn dorp Shelby terugkeert om bezit te nemen van zijn erfdeel nu 2ijn vader gestorven is. Twee jaar heeft hij noodgedwongen als huurling-scherpschutter geleefd sinds hij bij een onenigheid met de rancher Mor rison diens twee zoons hééft gedood. De man, Clint» doodde hen uit zelfverdediging maar Shelby's bevolking ziet zulke raak schietende mannen liever niet dan wel. De film verhaalt de strijd tegen een bandie ten-ben de- In haar matinees van woensdag en zon dagmiddag wordt „De eenogige Indiaan" vertoont met John Hall en Michaël Ansa- re. Zaterdagnacht om twaalf uur vangt de voorstelling aan van Mauro Bolognini's film „Senelita" over de ontmoeting van melancholie man met een volksmeis je. De film kreeg de Nederlandse titel „Haar Slaaf". Geboren; Eduard C F. zv C Bezooijen en C M Immers; Eelco T, zv P Sjoerds- ma en. J J Baron; Richard, zv L van Vredeh en J M L Strijder; Maria J, dv C Mavris en M van Hoek; Marjdteïne R, dv T de Boorder en M A D Janssen; Tbeodorus P J, zv T L Vredebregt en C M Saas; Marcel, zv W Metaal en W J Kerklaan; Ronny, zv J K Houdl en S C Bijl. Overleden: W N Staal,'9 jr; M Baaij, 69 jr. Bij de lezer» van dit dagblad zijn er velen dfe bij U kopen als zij U kennen. Met Uw ad vertentie woTdt TJ bekend Maak daar gebruik van Vergroot uw omzet WIN NIEUWE KLANTEN (PARFUMERIEFABRIEK GEORG DRALLE te Schiedam, vraagt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde Jeeffljd door de huidige functionaris VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT IVoor accurate medewerkster zijn zeer goede perspectieven aanwezig. Brieven, aan postbus llfl - Schiedam, of tel. afspr onder no. (Ö1Q> - 26 9165 (maandag t,m. vrydagj. in het TRITON-FLATGEBOUW - Ha.vendJJk 503 te Schiedam. Bev.: grote woonkamer. 3 slaapkamers, badkamer met elektrische boller en Juxe Bruyrizcelkeuken, De flat is centraal verwarmd. Bneven te nchten onder nr. 944 aan Advertentie- Bureau P. Keuzenkamp Jr., Rocbussenstraat 269 te Rotterdam-3 de onderste plaats üp de ranglijst. Zondag moet hekkesluiter Boezemkwartier in eigen huis bestreden worden met het voor uitzicht dat een eventuele nederlaag het dragen van de rode lantaarn tot gevolg zal hebben. Demos wordt gastheer in een treffen met DEH en bij een eventuele overwinning zal de situatie op de ranglijst beduidend beter worden. Ursus moet pro be ren om bij PSV Pretoria het eerste winstpuntje m de wacht te slepen. Iets wat het moreel van de ploeg ongetwijfeld zal verbeteren. De drie clubs uit de tweede klas proef den j.I. zondag het zoet van de overwin ning. Dit bezorgde DRZ een tweede plaats die nu tegen RKSVO op Laag Zestienho ven verdedigd moet worden. De Rotter dammers huizen ia de staartgroep zodat een kleine overwinning voor mogelijk is te houden. Het almaar zegevierende Schiedamse Boys krijgt zondag de kans naaste concur rent Metro van zich af te schudden. Dat het bij dit treffen niet aan spanning 2a{ ontbreken, staat bij voorbaat vast. Voor Wilton. Fyenoord is de eerste zege een feit geworden en mogelijk is dit een begin geweest van het keren der kansen. Nis wacht de scheepsbouwers een treffen met St. Lode wijk om dit te bevestigen. SCHIEDAM Zowel HBSS als PPSC staan a.s. zaterdag voor moeilijke wed strijden op de zesde competitiedag vau het nieuwe voetbalseizoen. HBSS speelt om vier uur op Harga te gen Barendrecht. In het verleden was de ze club steeds een zeer lastige tegenstan der van HBSS. Ook al wonnen de Schle dammers zaterdag j.I. met 6—1 van Ameide, toch zullen Bezemer c.s, zater-' dag tegen Barendrecht moeten oppassen,, wil het resultaat geen tegenvaller worden. Acheidsrechter Ia de heer J. de Vries uit Den Haag. Nog veel moeilijker wordt de uitwed strijd van PPSC tegen De Zwerver m Kinderdijk. De Kinderdijkers hebben een goed elftal, dat evenwel dit seizoen be neden dc verwachtingen bleef. Juist Om dat internationaal Slagboom c.s. toch nog hoge ogen willen gooien kan. trainer Chris Smit met zijn PPSC op zware tegenstand rekenen en bij een gelijkspel meer dan tevreden zijn. GSS brengt een bezoek bij WOR in Rotterdam. De Rotterdammers wonnen twee van de drie gespeelde wedstrijden, zodat ook GSS de punten niet cadeau zal krijgen zaterdag. Ook GTB krijgt een moeilijke tegenstan der In de Eglantier Boys uit Rotterdam. De Boys wonnen reeds twee wedstrijden, waarvan één met 6—1 van Groen Wit R. Toch moet het voor GTB mogelijk zijn om minstens een gelijkspel te behalen, waardoor de nederlaag van afgelopen zaterdag enigszins zou zijn goedgemaakt Onlangs deelden wij mede, dat op het Hoofdbureau van Politie te Schiedam een nieuwe inspecteur is benoemd. Zoals wij veronderstelden was de naam van deze inspecteur 3. van den Boom. Met excuses aan de betreffende persoon geven «'ij hierbij zijn juiste naam tv. dc heer J. van den Ban, die per 1 oktober j.i. een functie heeft gekregen bij de Justitiële Dienst. De heer Van den Ban keerde on langs naar ons land terug na een verblijf van drie jaar op de Nederlandse Antillen, waar hij chef van de verkeerspolitie was^ op Curasao. De beer Van den Ban is ge boren in Spïjkenisse en heeft 3 kinderen. SCHIEDAM Burgemeester en Wethou ders hebben aan de N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuursioffabriek vergunning verleend tot verbouwing van de gevel pan de Spuihaven van het perceel Havenstraat 19, zulks door het aanbrengen van glas puien. Op zaterdagmiddag 30 oktober a.s. zal het gezelschap vereniging „Oud-Leiden" een bezoek brengen. Het programma om vat een rondleiding door de stad o.Lv. de gemeente-archivaris» drs. G. van der Feyst. alsmede bezoeken aan het Gemeen te-archief en de Grote- of St Janskerk aan de NIeuvvstraat Ter afsluiting van het bezoek wordt het Stedelijk Museum aan gedaan, waar het gezelschap zal worden ontvangen door de directeur, de heer J. Paalman, die de gasten zal rondleiden. ZWALUWEN E. Schras, doel; P_ Westerdijk, en F. Zuidroeer, achter; G. van Bommel, H. Sloots en J. Simons, midden; A van Veen. F. Groeneweg, A. Bloem, L. de Komr en P» Hoogerboord, voor. H.V.O.: H, Vink, doel; J. van Eek en R, Post, achter; L. Michel, A. Vader en K. Hooger- werf, midden; J. Drop, H. Krijgsman, P. v. Wezel, P. v. d« Kloet, A, van Oosten, voor. T.S.B. A. van Noordenne, doel; J. v. <i Kroon en H. Visseber, achter; W, Westdijk, J. v. Have en T. Meeling, midden; A. y. d. Lin den, A. de Bruijn, M. Born, M. Naaktge boren. en J. La Lau. voor. FORTUNA T. Hor ik, doel; J. Kramer en J. Brille- man. achter; G. Robbemond, A. Jansen en C. Blankensteïn, midden; F. v. d. Graaf. C. Doesburg, M. v. d. Zwan, E. Verweel en A. Don, voor. VFC E. Kruit, doel; D. Sluimer en J. Kooy- man. achter; A. v. d. Lee, A van Fessem en F. Smit, midden; N. Hollebeek, H. v. d. Vaart, P. Wolf, J. Dekker en B. van Hees, voor. DE HOLLANDIAAN R. Jungblud, doel; E. van Beukelen en D- Janse, achter; M. Web er, A Stouthandel J. v. Everdingen, midden; C. Janse, Th- Jansen, E. v. d. Graaf, B. Janse cn J. Ver- duyn, voor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2