FMSABH NIEUWSBLAD FW 40 jaar W.F.-Harmonie Federatief Muziekconcours bi] Wilton miste feestelijke sfeer Bedrijfsschool van W.F. heeft 90 geslaagden G. P. Verhulsdonk houdt pleidooi voor galeries Guiilaume s jazz-concert stond op hoog peil Lager voetbal met verrassingen KLACHTEN P. Boschraann nieuw P.v.d.A.-raadslid AT <0 AAR. ANNEËR Zaterdag slechts winst voor HBSS EXCELSIOR '20 DOOR DUBBELDAM CEKL0F1' EERSTE VERLIES VOOR SCHIEDAMSE BOYS Personeel GTB vierde jubileumfeest Htoofdsgentsehap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TSEFOON 263091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 11 OKTOBER 1865 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags i'an 46 uur Tel. 26582S, Vlaard.dijk 171 b SCHIEDAM Op de werf van Wilton Feiienoord X.V. aan de Vlaardingerdijtt heeft rich zaterdag ƒ.1. gedurende dc gehele dag ecu muzikaal festein afgespeeld ter ge- tegenheid avn het 4&-jarig bestaan van de „Harmonie Wilton-Feijenoord", die de or ganisatie In handen had van een onder auspiciën slaand muziekconcours van dc Koninklijke Nederlandse Federatie van Har monie- en Fanfarcgezelschappeii. Was een fel schonend zonnetje de organi satoren deze dag gunstig gezind, toch was het 's morgens slecht toeven in de buiten lucht op het terrein van de werf ter hoogte van het Hoofdkantoor, waar een kille wind het aantal belangstellende toehoorders voor het eerste gedeelte van het programma sterk reduceerde. Slechts een drietal muziekkorpsen namen aan een marswèdsfrijd deel', die naar schat ting nog geen uur in beslag nam. Er was in het geheel geen sprakehet geheel geen sprake van een feestelijke sfeer. Het minste wat de W.F.-Harmonie had kunnen doen was wel het terrein met vlaggen te ver steren. Zelfs een groepje keurig marcheren de majorettes kon in de wat stijve sfeer geen verandering brengen. Als eerste trad op de Harmonievereniging „Dockyard" van de ftotterdamse Droogdok maatschappij, die ook met een tamboerkorps aanwezig was. Vermelden wij verder nog het optreden van „Nieuw Leven" uit Kamerik. die ook- met een tamboercorps het ongezellige ter rein van Wilton betrad. Wij herinneren ons nog de viering van bet 40-jarig jubileum op 1 mei j.l., waar een feeststemming heer-: ste. De spanne tijds van vijf maanden is blikbaar te lang geweest om het ieest element van die dag te kunnen handhaven. Het is niet te wijten aan de organisatie. Deze was wederom goed, zoals wij van Wilton gewend zijn. Voor de marswedstrljd hadden bovendien het politiekorps uit Den Haag en de Har mon ie vereniging „Elektra" uit Utrecht af 'aten weten. Het begin van de festiviteiten vormde een ontvangst door ere-voorzitter ir. B. Wilton, in de kantine van het Hoofdkantoor. Namens het gemeentebestuur was aanwezig de gemeente-secretaris, mr. M. J. Blok. Tevens bevonden zich onder de genodigden de heer E. A. Leenderts, voorzitter van dc Schiedams© Gemeenschap; Peter van den Boom, directeur van de S.G., de heer K. J. Veldhuyzen namens de sectie muziek van deze organisatie, commissaris K. Rfjpma en hoofdinspecteur C. van de Haagen. In zijn speech betrok de heer Wilton zijn dank aan tal van autoriteiten. Spreker roemde de voortreffelijke prestaties van de Harmonie- Namens de Kon. Nederlandse Federatie van Harmonie- en aFn fare gezelschappen sprak Federatie-secretaris van de afdeling De wedstrijd van dc tamboers tijdens het muziek concours by Wllton-Fyenourd met als decor de scheepswerf in vol bedrijf. Zuid-Holland H. F. C. Groenendaal uit Delft. Hij wenste het bestuur geluk met het jubileum en betuigde zijn dank voor de goede organisatie betreffende het te houden concours. Tevens werden -de namen van de jury leden bekend gemaakt. Dit waren: de heren J. F. Pala, vroeger kapelmeester van de „Harmonie W.F.", H. van Lijnschoten, ka pelmeester van de „Kon. Luchtmachtkapel" en Gijsbert Nieuwland. Prijzencommissaris was de heer P. J. van der Stok, lid van het algemeen bestuur van de Federatie. Na de marswedstrijd begaven de aan wezigen zich naar de kantine van de Kop- 'nsven. alwaar een lunch gebruikt werd, die goed verzorgd was. De jury had het deze das uitzonderlijk druk, want reeds om half één begon het tweede programma t.w. een concertwedstrijd in een zaal van het Dok- kantoor Oost, alwaar vele muzikanten zich verdrongen, die vanuit de omliggende plaafc- sen per touring-car naar de Werf zijn ver voerd. Ook trad hierbij op het „Schiedamse Politie Muziekkorps" onder leiding van dirigent M. Bril Je man. Verplicht was voor de korpsen in de afdeling Uitmuntendheid het werk Plein Soleil" van P. v. Mever. In de afd. Uitmuntendheid voor de sectie Harmonie moest het muziekstuk „Sympho- nie Populaire" van J. Jourqum ten. gehore worden gebracht voor een aandachtig lui sterende jury, die beslist geen gemakkelijke taak had. Uitslagen concertwedstrijd Sectie Harmonie, Vaandeiatdeling: Kor». Harmoniekapel. Delft, le prijs met lof van de jury. 111 pt.; Politie Muziekvereniging Onderling Kunstgenot, 's-Gravenhage, le prijs met lof, J14'/a pt. Sectie Fanfare, zelfde afdeling: Kunst liefde en Vriendschap, Leerdam, le prijs met IOSV'r pt, Sectie Harmonie, Ere-afdelnig: Kon. Zeis- ter Harmonie Gezelschap, le prfjs met 100 pt. Afdeling Uitmuntendheid: Kunst naar Kracht, Loosduinen, 2e prijs met 97'/* pt,; Harmonie Concordia, Heerwaarden, 2e prijs met 90 pt.; Harmonievereniging Dockjard, Rotterdam, le prijs met 105 pt.; Harmonie- vereniging Crescendo, Sliedrecht, 2e prijs met 98 pt.. Sectie Fanfare, afd. Uitmuntendheid: Fan fare Euierpe, 's-Gravenmoer, le prijs met 103'/* pt,; Schiedams Politie Muziekgezel schap, le prijs met 102 pt.; Kon, Muziek vereniging Ons Genoegen, Montfoort, 2e prijs met 93 pt. Sectie Fanfare, le afdeling: Muziekvereni ging Nieuw Leven, Kamerik, le prijs met 100 pt.. 2e afdeling: Muziekvereniging U.T.D., Maarssen, le prijs met 101 pt. Aan de mars wedstrijd nam alleen Nieuw Leven deel en haalde hierbij een 2e prijs {30 pt.). In de tamboerwedstrijd verwierf Doek- yard met 65 punten een le prijs. Het tam boer worps Nieuw Leven haalde met 57 pt een derde prijs. SCHIEDAM Tijdens een bijeenkomst In de kantine van het Hoofdkantoor van Wütun-Fijenoord N.V. zijn in aanwezig heid van de ouders de diploma's uitge reikt aan de leerlingen van de Bedrijfs school, die in het afgelopen jaar voor het Bcmetcl-examen waren geslaagd. Na een openingswoord van de heer W, G. E, Valk, directeur van de Bedrijfs school hield ir. B. Wilton, lid van de Raad van Bestuur Wilton-Fijenoord-Bronswerk, een toespraak tot de geslaagde .leerlingen, waarin hij het nut van een bedrijfsoplei ding onderstreepte. „Uitsluitend vakken nis is niet voldoende, De praktijk is dan ook een van de belangrijkste elementen in de opleiding". Vervolgens reikte ir. "Wilton de prijzen uit aan de gediplomeerden met de beste examenresultaten. Het beste re sultaat bij de toekenning van het Beme- tel A. diploma, waarvoor 72 kandidaten slaagden, behaalde de leerling-Scheepsme- ta&lbew. O. van Lent. Hij ontving een boek werk over de geschiedenis vnn de scheep vaart. Voor het Uitgebreid Bemctel-diplo- mu slaagden 3G kandidaten. Twee leerlin gen behaalden hierbij gelijke examen-re sultaten. Dit zijn wederom O. k'an Lent en W. J. Trom uit Rotterdam. Beiden ont vingen een boekwerk. Het fel begeerde papier voor het Wllton-Fijenoord-Ultge- breid examen kregen 24 kandidaten in handen. In deze categorie kregen de leer- linen J. F. Cordemans, C. H. Dentro. H, Andriesse, K, M. Daane en J. F. Dxoge, die gelijke examenresultaten hadden be haald, het boek Wetenschapserie Machi nes" aangeboden. Daarna reikte directeur „Galerie Honger" heeft het veld moeten mimen. Helaas kan 3k zeggen. Kunst galerieën ztfn een schakel tussen het publiek en de kunstenaars. Deze laatste dienen aan een representatieve ruimte geholpen te worden.", aldus de heer G. P. Verhnlsdonk, raadslid van de V.V.D. en voorzitter van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, bij de opening van de nieuwe expositie in Galerie Punt Vier aan de buitenhavenweg van het werk van vier Haagse grafici. Dc heer Verhulsdonk maakte van de ge legenheid gebruik om bü de opening een pleidooi te houden voor dc Schiedamse kunstgaleries. „Kunst Is een oeverloos ge heel, waar bet begonnen is weet men niet en waar het eindigt evenmin", en daar het slechls Pierre Janssen toegestaan is „Kunst grepen" toe tc passen, kan ik my beperken let enige simpelere bewoordingen." De heer Verhulsdonk bracht voor dc tal- rilke aanwezigen enige facetlen uit de ge beente-begroting aan het licht. In het bij zonder ging hij in op de begroting vmi hti Stedelijk Museum. Het college van E i n vraagt aan de Raad goedkeuring tc hut li Ion aan een verhoging van de bedragen voor °-a- teninonsielhngskostcn, documentatie en aankopen. Maar volgend j3ar ivordt dan ook 4e nieuwe vleugel geopend van het Stedelijk Museum, die een ruimere begro- «ng vergt m vergelijking met voorgaande jaren. Spreker zou willen zien, dat de overheid wat meer aandacht gaat besteden aan kunst galerieën, die een evenzo belangrijke functie innemen als de musea. De overheid dient ruimte tc creëren voor het oprichten van expositiezaaltjes. In Schiedam ligt hier een taak voor de Gemeente, deze zou in samen werking met de Schiedamse Gemeenschap vele jonge kunstenaars kunnen helpen. De heer Verhulsdonk illustreerde met een voorbeeld het kunstbeleid in een Noord- Brabantse gemeente, waar Jonge pareu kunst kunnen kopen voor 40 procent van de aankoopprijs. Zij worden daartoe In staat gesteld door een subsidie van 25 procent van dc in Tilburg gevestigde Brabantse Stichting voor Kunst- en Edelambacht. Het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk verleent daar boven op nog eens een subsidie van 35 procent. De heer Verhulsdonk zon graag zien, dat Schie dam als eerste stad boven de rivieren dit voorbeeld van de Brabantse gemeente volgt. Cees van der Geer, exploitant van Punt Vier ziet deze expositie van werken van de vier Haagse kunstenaars Aimee Crince le Roy, Ad van Dijk, Frans de Haas en Sees Vlag, als een antwoord op de tentoonstelling van Ter Me uien in Rotterdam. ïn zijn galerie kan ook voor ivanig geld een els of litho gekocht worden. De prijzen vari eren van ƒ85,— tot 130,—. De expositie telt in totaal 20 werkstukken. Valk aan de overige geslaagde leerlingen de Bemetel-VEV- en Uitgebreid Wilton- Fijenoord-diploraa's uit. Namens de Ondernemingsraad hield se cretaris B. Blommers een toespraak waar in hij accent lede op het feit. dat de ge slaagde leerlingen nu in een andere sfeer terecht zullen komen, nl. in die van het bedrijf, wat in het begin wel moeilijk wennen zal zijn. „Maar ten slotte moet door de zure appel heengebeten worden". Directeur Vlak hoopte, dat de ouders der leerlingen, die tot nog toe hun kinderen gedurende de jaren op de Bedrijfsschool hadden begeleid, dit ook in de toekomst zullen doen". Thans is het kennismaken met chefs en bedrijfsleiders". Namens de leerlingen sprak Aaldert van der Vlies (18) een dankwoord tot de direc tie en de directeur van de Bedrijfsschool, dat zich uitte in het aanbieden van een schilderij. Na afloop van de massale diploma-uit reiking was er gelegenheid een tentoon stelling te bezichtigen van door de leer lingen vervaardigde werkstukken. Geza menlijk hadden zij een getrouwe kopij van een stoommachine uit het jaar 1894 nage bouwd naar authentieke tekeningen. De expositie kon zich in een grote belangstel ling verheugen. In de plaats van mr. H. B. Engelsman, fractie voorzitter van de Partij van de Arbeid in de Schiedamse gemeenteraad is ir. Boerman benoemd. De heer Engels man heeft zitting genomen in het dage lijks bestuur van de Rijnmondraad. In de opengevallen plaats van de heer En gelsman is nu benoemd de heer P. Bosch- man tot lid van de Gemeenteraad. Ter secretarie is voor een ieder dit besluit van de voorzitter van het Centraal Stem bureau ter inzage gelegd. MAANDAG li OKTOBER Maison West&uls, 14 uur: Ned .Ver. van Huis. vrouwen: Lezing- Arcade, 19.15 u.: Ned-Ver.De Verzamelaar": Ruilbeurs. Sursum Ccrda, 20 uur: Wandelsport vereniging „Sehteüam-Zuid"Bijeenkomst. Irene, 20 uur: Aquarium- en terr-vereniging Aqua-Fauna": Vergsdermg. DINSDAG 13 OKTOBER Musis Sacrum, 13-30 en 13.30 uur: Alg. Bond van Bejaarden, afd. Schiedam: Cabaret voor stelling. Arcade, 20 uur: Ned- Bond van Vogellief hebbers: Kontaktavond. MUSEA Galerie punt vier: „Vier Haagse grafici**. Stedelijk Museum: TeUem-expostie; Litho's Jef Diederen serie „De Val". Galerie wiegman: Expositie Joop Brana. Galerie CCC: Expositie Oskar Lens AMYJ-Gebouw Rotterdam, alauriisweg tot 25 oktober van 25 uur: Th. Wiegman exposeert monotypes FILMS Passage Theater: .JCissfn* Cousins". 2 en 8 uur. Monopole Theater: maandag gesloten- AFOTHEEK Apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplem telefoon 267 532. a.l. SCHIEDAM HBSS zette de overwin ningenreeks zaterdag voort met een 3—0 zege op Barendrecht en blijft daardoor de bovenste plaats bezetten, hoewel Heerjans- dam gelijk bleef door een 4—2 zege op Gr. Lindt. In dc eerste helft trok Barendrecht zirh goed aan het spel van HBSS op en ilechfs door een doelpunt van Co r be au na een pass van Daaf Droge kwamen de oranje- hemden op 10. In de tweede helft gooide HBSS cr een schepje boven op en toen Aoldijk Cor Corbeau lanceerde kon laatstgenoemde keeper Drink waard voor de tweede maai het nakijken geven (2—-0», Met hel mooste doelpunt van de wedstrijd bracht Aaldijk dc stand op 30. nadat hij de ba] op maat van Dróge had ont vangen. Linksbuiten v. Putten schoot de bal nog eenmaal tegen de paal in deze sportieve wedstrijd. PPSC heeft in Kinderdijk bij De Zwer ver een uitstekende indruk achtergelaten door de wedstrijd met een eervol 1o te verliezen. In het eerste kwartier kwam De Zwerver door internationaal linksbuiten Slagboom met een prachtig doelpunt op 10. Daarna heeft keeper Kalkhoven zich niet meer laten passeren. Scheidsrechter v. Merkesteijn was de beste man van nel veld in deze sportieve wedstrijd. CïSS verloor met 3—1 tegen WOB. Oudenaarden kon nog net voor de rust voor dc geijkmaker zorgen: 11. Na rus* was GSS veel in de aanval, maar zowel Mc-okhoek als v. Strijen en Bunte misten fraaie scoringskansen. Doordat WOR nog tweemaal doelman v. Beek passeerde ble ven de punten in Rotterdam. Niet best was het spel van GTB in de thuiswedstrijd tegen Eg. Boys. De Schie damse defensie liet in het eerste kwartier enkele steken vallen en Eg. Boys kwam daardoor op 03. Na rust met 33 weer een falende verdediging van GTB en doel man v. Rixoort zag zich nog tweemaal ge passeerd. zodat GTB met 53 verloor. SCHIEDAM Belangrijkste programma- dcei zaterdagavond i-1. op het zesde jaar feest van dc Schiedamse Jazz Sociëteit „Guiilaume" in gebouw Arcade vormde een concert te geven door de „Stork Town Dixie Kids" en het „Trio Pim Jacobs" met Rita Keys. Het publiek was storm gelopen voor deze unieke avond en velen hadden geen toegangskaarten meer kunnen bemachtigen. Zaal Arcade was geheet gevuld, hergeen de penningmeester ongetwijfeld vee! genoe gen gedaan zal hebben- Als eerste in de feestelijk versierde zaal traden op de „Stork Town Dixie Kids" o.l.v. Hans Fohi. Omdat klarinettist Piet Noordijk elders samenspeelde met Oliver Nelson, was hij voer dit optreden vervangen door Frits Kaatee. Zij openden het concert met „At the Jazz Band Bail", ccn geliefkoosd nummer, dat in voortreffelijk dixieland ter» gehore werd gebracht. Karei Fray, bariton- en sopraan saxofonist, speelde briljant. Ty perend :n het overbekende Basin Street Blues" was het spelen van veel soli, waar bij elke musicus met goed resultaat van de gelegenheid gebruik maakte zijn improvi satie-talent te laten horen. De banjo heeft altijd een bijzondere plaats in de dixieiand- rrnwiek. Pim Hogervorst haalde het uiterste u»t zijn instrument bij „I've found a new baby". In dit nummer waren de acht musici, die de band bezetten gereduceerd tot een trio van een pianist, bassist en drummer. Wij hadden meer verwacht van drummer Lu Sanet bij zijn drumsoio in „Shine". Sand kon veel beter. Toch was het op- {i eden van de Stork Town Dixie Kids voor ons het hoogtepunt van het Guiilaume-: feest. Het publiek was tei-echt opgetogen over de hoge klasse van de mujei. Meer concentratie en aandacht eiste het optreden van het Trio PJm Jacobs bestaande uit Pim Jacobs, piano; Ruud Jacobs, bas; Vim Overga uw, elektrische gitaar en drum mer Han Bennink, waarmee het trio voor deze gelegenheid versterkt was. Geweldig ritmisch was pianist Pim Jacobs, die in volvoering zijn briljante techniek aan het publiek toonde. De „West Coast Blues"' van Montgomery klonk zeer goed. waarin het trio blijk gaf van het feit, volkomen op elkaar ingespeeld te zijn. Han Bennmk is een uitstekend drummer, maar »n het trio was hij met op zun plaats. Hij overstemde het geheel met zijn drum-soii, die de uit voerende min-'Cl schade gedaan heeft. Dit had op de jazz-rr.uzick een catastrofale in vloed. Het pubhek scheen Bennink's talent nogal te waarderen door telkens oplaaiende ovaties. „Europa's First Lady of Jazz", Rita Reys, die reeds voor de derde keer bij Guiilaume optrad gaf blijk van een geweldige stem- beheersing :n „lts spring again". Zij wist haar stem lot het uiterste plooibaar te maken in ..Whisper not" en ..Mv fur.ny Valentine". Het trio var» Pim Jacobs vorm de met de zangeres een volmaakte combi natie. Rita Reys kreeg genoeg gelegenheid om haar ster te laten schitteren. Ontroerend was zij m „In our sweet world", een song over een pr,ns, die zy meesterlijk transpo neerde in volmaakte toon-variaties. Zij kreeg ovaties van het enthousiaste pubkek en terecht; Secretaresse Maartje van Waal wijk-van Doorn van „Guiilaume" bood haar een prachtige boeket rose anjers aan, uit naam van de leden van de sociëteit. R:ta Reys, die gekleed was in een Kashmir-toilet In -de kleuren zwart en beige dankte het publiek met de song „Guiilaume". Het tweede programma-deel nam een bal in beslag met muzikale medewerking van de „Stork Town Dixie Kids", die ook hierbij veel succes hadden. Doch een anti these op Guiilaume"» feest vortne het op treden van de Bcat-groej» „Les Cupains", dat niet onaardig was. Maar een Jaxx- Soeieteil als Guiilaume mag toch naar ouzo mening geen be&i-muzick propageren! Het concert en het bal, met de stampende aan wezigen op de dansvloer, waren op deze w(jze in disharmonie. G. De grootste verrassing bij het lager voetbal is zondag wel geweest, dat derde klasser Excelsior '20 voor eigen publiek met 1—0 klop kreeg van het veel lager geklasseerde Dubbeldam. DHS daarente gen blijft in de running nu rode lantaarn drager Coal met een nederlaag van 3—1 naar de Maasstad werd teruggezonden Ook de bezetter van de tweede plaats moest aan Hion de beide punten laten (21) zodat DHS nu met vier punten voorsprong de bovenste plaats bezet. Martinit en SFC hielden uit hun ont moetingen, resp. met SSW en Oud-Beijer- land, de volle winst dver maar SVDPW stelde opnieuw teleur nu met D1 bij PFC werd verloren. In de afdeling Rotterdam leed Demos op eigen, terrein een gedecideerde neder laag van 1—5 tegen een vinnig spelend DEH. Voor Ursus kwam het eerste streep je op de lijst nu de uitbeurt tegen F5V Pretoria in een gelijkspel eindigde (2—2). Schiedam zorgde weer eons voor een over winning mc-t de cijfers 31 behaald bij Boezemk wa rti er- In de tweede klas liet het nog geheel zonder vcrliespunten zijnde Schiedamse Boys thuis tegen Metro de eerste veer i» deze competitie. Het was Metro die Harga een draw (11) af wist te dwin gen alle Spaanse voetbalvirtuositeit ten spijt. DRZ wist bij RKSVO niet tot scoren te komen en leed zelfs een nederlaag van 20, Wilton Feijenoord behaalde bij St. Lodewijk een gelijkspel (2—2) en hier mee een zeer kostbaar puntje. EXCELSIOR'20—DUBBELDAM 0—1 Excelsior'20 verscheen in de wedstrijd tegen Dubbeldam met een gewijzigd elf tal binnen de lijnen. Klein en Gouka wa ren niet opgesteld en Westdijk (linksach ter) completeerde met Bertels (linksbui ten) de ploeg waarin Kleinekoor nu de linkshalfplaats bezette. Tegenover het meer technische spel van de thuisclub zet te Dubbeldam de lange pass om hiermee de verdediging te overrompelen. Ook in het kopwerk waren de bezoekers bun tegenstanders verre de baas en brach ten vooral in het eerste half uur een aan trekkelijk partijtje voetbal op de gras mat. Het enige doelpunt viel een kwartier voor rust, gescoord door de Dubbeldamse rechtsbuiten Vermei uit een pass van zijn linkervleugelman Brand. Nog voor rust ontkwam het doel van de gasten tot drie maal toe aan een doorboring. De uitste kende doelman Tree wist dit met een beetje geluk vaak te voorkomen. In de tweede helft pakte Excelsior de zaken ste vig aan. Een duidelijk overwicht was hier van het resultaat- In de 8e minuut knalde Tonny van der Hulst uit een bekeken voorzet van Slavenburg hei Ieder onhoud baar voor Tree in. de touwen. Deze treffer werd echter door de arbiter wegens bui tenspel geannuleerd. Een kwartier voor tijd wist doelman Tree een harde kopbal van Henny v. d. Hulst uit de doel- mond te ranselen. De pech van. de mid dag kwam kort voor tijd toen Tree na een lange pass opeens de kleine Krei- scher voor zich zag opduiken.- Hij liet de Dal van schrik vallen en deze schoot tus sen zijn benen door en zou in het doel terecht zijn gekomen ware het niet, dat de afremmende Kreïscher met zijn voet de bal beroerde zodat deze net langs de paal achter ging, Zo bleef het 01 on danks een grote veldmeerderheid van Ex celsior. In. het laatste kwartier moest Ton ny v. d. Hulst zich wegens een opgelopen enkelblessure laten vervangen door Groe- newegen. DHS—COAL 3-1 Met als speerpunten de snelle Kiela en Weber zette DHS het doel van Coal vanaf het eerste fluitsignaal onmiddellijk onder zware druk en met succes, In de 8e mi nuut scoorde Kiela uit een pass van We ber 10 en op zijn beurt stelde hij We ber later in staat de stand tot 2—0 op te voeren. Het Rotterdamse antwoord kwam niet voor na de rust toen midvoor Breyster uit een strafschop, toegekend wegens hands tegenscoorde- Nu volgde een wisselend spelbeeld met en technisch beter DHS en een wanhopig vechtend Coal. De beslissing viel in de laatste mi nuten van de wedstrijd toen linksbuiten Korpel handig de Rotterdamse doelman uitschakelde en het leder in een onbe schermd doel joeg 31. MARTINIT—SSW 3—2. In het begin van dit treffen zag het er naar uit dat Martinit 'n grote zege zou gaan behalen. Na zeven minuten werd de tot het Rotterdamse doel doorgedrongen Franken ten val gebracht en uit de straf- scnop bracht De Zwart Martinit aan de leiding. Bij een felle tegenstoot van SSW suisde de bal rakelings over de lat maar aan de ovcrijde deed Lupker het beter toen hij uit een hoge voorzet van Brocre resoluut inschoot 2—0. De bezoekers zette nu over rechts een zwaar offensief in dat de Schiedamse verdedigers handen vol werk gaf. Spil Hoogenboom ging hierbij wat hardhandig te werk wat hem op een strafschop kwam te staan waarvan het vonnis door Dc Groot werd voltrokken, 2—1. Beide doelen kwamen nog in gevaar alvorens werd gedraaid. In de tweede heift trokken de bezoekers gesteund dooi de wind fel van leer, Vrij spoedig maakte Pruimenboom gelijk waarna Martinit en kele kansen om de leiding te hernemen onbenut liet. Het winnende doelpunt viel kort voor tijd toch aan Schiedamse zijde toen v. d. Waal bij een in eerste instantie afgeslagen aanval de bal hard langs de 5SW doelman joeg, 32. SFCOUD-BEIJERLAND 3—1 Eer» technisch beter spelend SFC heeft nog alle moeite gehad om thuis tegen Oud-Beijerland de beide punten binnen te halen. Ondanks een veldoverwicht wist Hans Hekman een drie minuten voor rust met een mislukt schot waaruit de bal on der de vallende doelman door in het net verdween SFC aan de leiding te brengen. Kort na de hervatting rondde Den Hou- ting een combinatie met Grim en Hekman op een zelfde wijze af. Uit een moeilijke schiethoek bracht Den Houting de stand op 3—0 waarna Heshof voor Oud-Beijer land de eer redde. PFC—SVDFW X—0 In een zeer slechte wedstrijd aan beide zijden is SVDPW in Geervliet door PFC met 10 geklopt. Frans Vos en L, van Dijk moesten in dit duel wegens opgelo pen blessures de strijd staken. De beslis sing viel twintig minuten in de tweede helft met een doelpunt van de midvoor. DEMOS—DEH 1—5 Een op alle linies tekortschietend Demos werd voor eigen publiek door DEH met 51 verslagen. Als enig excuus geldt dat dit Demos reeds in de eerste minuten vaa de wedstrijd tegen een achterstand van 20 aankeek. Bij de eerste aanval van de bezoekers liet doelman Van Gelderen de bal glippen die achter de lijn terecht kwam, Na de aftrap stevende de aanvals- knie opnieuw op het doel van Demos af en slechts door 't trekken aan de nood rem werd een tweede doorboring voorko men, Het was echter uitstel want de nu volgende strafschop tref opnieuw doel, D1. Ook in de tweede hellt gaven de gasten de toon aan wat Demos op nog twee doelpunten kwam te staan. Toen linksbuiten M, Frey tegenscoorde leefde Demos even op, te laat echter om alsnog de bakens te verzetten. DEH vond het nog niet genoeg want voor de vijfde keer kreeg doelman Van Gelderen in deze te leurstellende wedstrijd het nakijken. Met een dreiging van de laatste plaats op de ranglijst voor ogen wist Schiedam in de wedstrijd tegen Boezemkwartier be- slag op beide punten te leggen. In de eerste helft wisten P, Struik en Koos v. d. Drift Schiedamse aanvallen met voltref fers af te ronden. Wel scoorde Boezem kwartier na rust tegen maar P. Struik stelde tenslotte met een tweede doelpunt de zege veilig. PSV-PRETORlAURSHJS 2—2 In. de wedstrijd tegen PSV Pretoria ts Ursus er ïn geslaagd het eerste puntje in deze competitie binnen te halen. Het zag er niet naar uit, want met de rust stonden de gastheren met 2o voor. Na het ten val brengen van Goosens scoorde Verwey uit de toegekende strafschop 2—1 terwijl Van Katwijk vijf minuten voor lijd met een kopbal de partijen op gelijke voet bracht. RKSVO—DRZ 2—0. Een gebrek aan stootkracht is DRZ bij RKSVO opnieuw op een nederlaag komen te staan. Lang heeft het trio Van Meeto ren, De Zwart en Gonlach stand weten te houden tegen de aanvallen van dc thuis club maar moest in de tweede helft capi tuleren. Hefc eerste doelpunt ontstond uit een indirecte vrije trap. Het tweede na een misverstand in de verdediging dat doelman Zonneveld wederom tot een ge slagen man maakte. ST. LODEWIJK—IVF 4—4. In een doelpuntrijke wedstrijd moest W,F. tot drie keer toe een achterstand wegwerken om uiteindelijk een kostbaar puntje mee naar huis te nemen. Brockx bracht de stand van 2—0 op 2—2 en moest nogmaals de roos vinden om van 32 op 33 te komen. De thuisclub nam opnieuw de leiding maar nu was het Van Nierop die alsnog een draw forceerde. Schiedam se Boys deelde met Metro de punten. De Rotterdammers namen een voorsprong die in de tweede helft door De Jong teniet werd gedaan (X1). 'WWWVWVNAAArWWSAAAAi» S NOOD"~OPfX>SSING J S VOOR SLUITING VAN HONGER SCHIEDAM. Dc Schiedamse Kunst academie-leerling Cecs Bouw, tot donder dag j.l. eigenaar van het expositiezaaltje „Galerie Honger" aan de Idenburgstraat in Nieuwland, heeft voor de daar expose rend Amsterdamse kunstenaar Gustav Meist een nieuwe ruimte gevonden. Zoals wij zaterdag j.l. mededeelden moest Cees Bouw plotseling zijn galerie ontruimen op ecu schrijven van de voormalige mede eigenaar Robert de Winter. Deze laatste stelde zonder opgaaf van redenen, door de geëxposeerde werken in de Galerie van dc wand te halen en daar een geweldige ben de tc schoppen, geen prijs meer op de expositieruimte in de verbouwde garage van zijn vader. Hiermee verbrak De Win ter ccn afspraak, die inhield dat Gustav Mjrfst tot en met 3X oktober a.s. zijn werk In Honger zou exposeren. Door deze gril van De Winter, die wij niet bijzonder waarderen, zag het cr naar uit, dat de exposant ernstig gedupeerd zou raken temeer daar hij voor de tentoonstelling veie kosten had moeten maken. Gelukkig heeft Cees Bouw ce» nood-oplossing weten te vinden. Daarbij is hij sterk geholpen doer de Schiedamse kunstenaar Diet Wleg- man. Gustav Meist kan vanaf woensdag 14 oktober a.s. zijn gouaches exposeren bij „Galerie Wiegman" in de Passage, die door Diet Wiegman geëxploiteerd wordt, yu kunnen het alleen maar toejuichen, dat een dergelijke oplossing gevonden is. Ongetwijfeld zai Meist tevreden zijn over deze „nood-oplossing", die hem in staat gesteld heeft Zijn werk in Nieuwland en nu in het centrum van Schiedam te expo seren. Toen kort na de bevrijding ook in Schiedam de ontspannings- en buurtver enigingen als paddestoelen uit de grond schoten, werd ook bij de Gemeentelijke technische Bedrijven een personeelsver eniging opgericht. Op S oktober was dit twintig jaar geleden, welk feit zaterdag avond in Musis Sacrum werd herdacht en gevierd. De Plantsoenendienst bracht zijn tech nische collega's hulde met een fraaie ar tistieke bloemen- en plantenversiering op de voorgrond van het toneel. Na een welkomstwoord van de heer F. J. v. d. Hoek kondigde Tonny Leering als conferencier een voortreffelijk caba ret- en variété-programma aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1