flOTTEBDAMSCH NIEUWSBLAD I Wed. Oosthoek wonen hij haar blijft tot het einde gesloopte boerderij Mi Middenstanders willen op maandag halve dag dicht Intiem handicap-toernooi werd smakelijk evenement Oranje-Nassau in kopgroep MVV faalde ook in zijn tweede uitwedstrijd KLACHTEN Sloop woonhuis niet spoedig verwacht Ze zit vooral over Jacob in Ongeschikt Consequentie aanvaarden Kamer van Koophandel heeft bezwaren tegen dienstregeling N.S. In Padvindersboerderij kreeg de Willem de Zwijgergroep onderdak Zaterdaüvoetbal onderafdeling Rozenburg onstuitbaar Iuliem gaat ook aan badminton doen B11 sh a 1 ten VI .-Oost tijdelijk verplaatst Dc lieer A. Hoogendijk neemt afscheid van HY0 Agenda V. Liebrechts won laatste oefenrit Strijd om judotitels op de Vijfsluizen HooJdagentscliapen Redactie; VLAARDINGEN, Sm. Hovenstr. 3229 Kedactie: Tel. 3451 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: Handelstraat 18 - Telefoon 3345 \og steeds maken bezoekers van het ïtolyrickcnhuis te voet van de kortste neg naar huis gebruik. Het kan nog. We: heeft ce Hulyweg het velt! moeten ruimen voor de aan leg van de vijvers voor het ziekenhuis. Maar er is nog ruimte langs het talud overgebleven waar de voetgangers een paadje hchhrn platgetreden. waarover zij rechtstreeks ile Wilhelm in as in gel be reiken. Dat kan nog. zolang het gat niet Is gedicht, dat in het dijkjichaam van rijksweg M werd opengehouden, toen hij de bouw van het ziekenhuis de llolyweg nog de enige toegangsweg was. Op de fo to aanschouwt u de huidige situatie, waar in een recent verleden de villa's van Huy- herts en Melchers aan de llolyweg ston den ie pronken, maar plaats moesten ma ken voor de aanleg van rijksweg 20. Links op de foto ziet u cv nog de eni- se behuizfns slaan. He; is cic woning, die ,dien wes deze woning te 81 IkI tot boerderij Oosthoek behoorde, welke dc^e zotr.er werd gesloopt. De woning bleef overeind staan, omdat zij nog steeds wordt bewoond door de 81-jarige weduwe Oosthoek-Schipper en haar twee ongehuw de zoons Jo (04) en. Jacob 137)Zelfs na de gemeentelijke aanzegging, dat de wo ning uiterlijk 4 oktober ontruimd moest .zijn. Dat moest ook de boerderij van Maarten Moerman, enkele honderden me ters verderop aan de Holyweg. Zij maken geen haast, omdat, zij de overtuiging heb ben, dat de sloop van hun woonsteden thans volstrekt nog niet urgent is. Dat na de afbraak ervan het terrein tog nog lan ge tijd onbenut blijft liggen en zij daar om net zo goed kunnen blijven wonen tot de gemeentede grond onmiddellijk nodig heeft. De sloop van villa Melchers en de behuizing van Qualm zijn voor hen voor beelden. Deze zijn reeds lang gesloopt, maar met het terrein, waarop zij gestaan hebben, is nog niets gedaan en de restan ten liggen er nog. 20als de slopers deze jaren geleden hebben achter gelaten. Voor Maarten Moerman komt de ontruiming op dit moment bijzonder ongunstig uit. Het hooi en *t ingekuilde gras ligt voor de ko mende winter opgeslagen. Een gedwongen afstoting vaa. de veestapel zou in deze pe riode een gevoelige financiële schadepost betekenen. "Want er kornt door de slechte zomer veel vee aan de markt en dit gro te aanbod drukt uiteraard de prijzen. Dit laatste geldt ook voor Jo Oosthoek, die zijn drie jaar geleden overleden vader .Maarten Oosthoek als veehouder is opge volgd. Maar .hij zal zijn koeien, wel moe ten verkopen, omdat bij de sloop van de boerderij de koeiestal tegen de grond is -gegaan. Boerderij Moerman moet voor nieuw bouw en wegenaanleg weg, de boerenwo ning Oosthoek alleen om de omgeving van het ziekenhuis af te ronden, waarin deze woning een ontsierend element vormt. Maar de wed. Oosthoek hoopt nog steeds, dat dit argument niet van zo'n doorslag gevend belang is, óm haar op haar le vensavond uit haar woning te jagen. In de jaren, die haar nog resten, hoopt ze er te mogen blijven zitten. Ze woont er nu 55 jaar, waarvan ze er 52 met haar man, de boerderij heeft gedreven. Later ook met de oudste zoon. Haar twee zoons werden er geboren en .de jongste, Jacob, zette er ia 1947 een loonploeg en maaibedrijf op, zien. en nog doet. Het is de grootste zorg van de weduwe Oosthoek, waar hij met zijn bedrijf heen. moet, wanneer de wo ning ontruimd moet worden. De gemeen telijke taxateur heeft hem. tijdens de on derhandelingen over de verkoop van de boerderij aan de gemeente in. 1960, wel beloofd, dat de gemeente hem dan stel lig elders grond zou toewijzen om zijn be drijf voort-te zetten, maar dat staat niet zwart Op wit. en dc betrokken taxateur is inmiddels overleden. Een van de bedrijfs schulden van Jacob achter de woning heb ben de slopers gespaard, maar biedt on voldoende ruimte aan al het bedrijfsma- teriaal. dat een waarde van rond de 1 35.000 vertegenwoordigt. Veel ervan vindt provisorisch onderdak bij welwillende boe ren- in de omtrek. De foto laat zien, dat de boerenwoning van de weg is afgesloten. Maar vanaf de achterzijde kan via. de parkeerplaats van het Holyzi eken huis de openbare weg nog worden bereikt. De bejaarde weduwe blijft ®r met haar zoons tot het bittere einde zitten, berustend de verdere gemeentelijke stappen afwachtend. De gemeente heeft haar eenmaal een andere woning aange boden. Maar de slaapkamer lag boven en zij kan geen trappen meer lopen. Boven haar 7 r km is te huisvesten, die toch nek on derdak moeten hebben. Van gemeentezijde wordt aangevoerd: met boer Maarten Moerman is 4 jaar ge leden overeenstemming bereikt over de verkoop van 2ijn boerderij. Het koopbe drag i5 betaald. De consequentie hiervan is de ontruiming van grond en opstallen, opdat de gemeente de plannen kan uitvoe ren, waarvoor de boerderij werd aange kocht. De gemeente heeft de grootst mo gelijke consideratie met de weduwe Oost hoek betracht, getuige het feit, dat zij nu, 4 jaar na de verkoop, nog steeds niet uil haar woning is gezet. Het wordt nu de hoogste tijd. dat deze laatste opstal wordt opgeruimd, opdat de laatste hand aan de EOTTE.RDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 12 OKTOBER 1963 CC Door cle. verhuizing naar haar nieuwe pand wat later dan gebruikelijk heeft de Ff a me r van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas de aandacht ge vraagd va tl de Spoorwegraad voor een aantal opmerkingen over de dienstrege ling van de Nederlandse Spoorwegen. Ernstig bezwaar wordt gemaakt tegen het feit. dat met ingang-van de jongste dienstregeling een aan tal sneltreinen naar en van Vlissingen, resp. Antwerpen-Brus sel. niet. langer Schiedam s'opt. Dal gebt'jrl elf maal |ier dag en he: gevolg jS. dal voornamelijk tussen li: en 4 uur er. 's avonds slechts ongeveer twee trei nen per uur in Schiedam stoppen, vaar- l>:; dan wachttijden voor konen var, on geveer 40 en 20 minuten. Het bestuur van de Kamer wijst op het grote belang vr.11 het station Schiedam voor reizigers uil het hele gebied van do Nieuwe Waterweg :net inbegrip van Rotterdam-West. en dringt zon op her ziening van de dienstregeling. Andere klachten hebben betrekking op de slechte aansluiting die op hei station Rotterdam-Ce:: tra ai bestaat tussen de treinen van en naar lloek van Holland en hel verkeer ir. rle richting Utrecht Wei-, Uivaar ;s er in du. upzic.it iets verbeterd, maar toch komen nog wachttijden voo. van 18 i 21 minuten. De Kamer acht hel ook in het belang vor. NS zelf als deze aansluitingen verbeterd wore en aangezien de situatie van hei wegverkeer in het centrum van' Rotterdam dij steeds meer automobilisten dc vraag doet rijzen of her niet beier is per trein te reizen. Tenslotte wijst tie Kamer opnieuw op dc volgens haar bestaande noodzaak het station Schiedam opnieuw in tc schake len n-<? stopplaats vent- internationale treinen. ziekenhuisomgeving kan worden gelegd. Een andere woning behoeft haar rr.aar eenmaal te worden aangeboden. Bij wei gering dient zij zichzelf tot het gemeen telijke huisvestingsbureau te wenden voor het vinden van een ander onderdak. Zo. liggen de kaarten, waarvan de ge meente stellig de troeven in .handen houdt. Toch hebben we de2e zaak aan de orde gesteld, om. te belichten welke menselijke tragedies achter de stedelijke uitbreidings plannen schuil gaan, die door financiële schadelooss!ellingen niet uit de wereld worden, geholpen. Waaraan we onmiddel lijk toe willen voegen, dat van gemeente- zijde hiervoor wel degelijk begrip wordt getoond. Daarvoor kan ook vermeld wor den, dat voor de woning al sedert augus tus vorig jaar geen huur meer wordt ge ïnd en nog veel langer voor de gebruikte landerijen. Maarten Moerman betaalt zelfs al, sedert de verkoop van de boerderij, 3 jaar geleden, geen huur meer. Als eerste onderdeel van het Padvin derscentrum aan de Broekw werd za terdagmiddag op officiële en natuurlijk feestelijke wijze .een eigen troephuis ge opend van de Willem de Zwijgergroep van De Nederlandse Padvinders van het DistrictBen eden-Ma as. Ditmaal .was geen sprake van hét doorknippen van een lint of het overhandigen van een sleutel, al dan niet symbolisch. Slechts een schroevedraaier kwam er aan te pas om het troephuis voor geopend te verklaren. Oubaas J. H. van Driel die 'orig jaar afscheid nam als Districts-com mandant behoefde slechts eén tweetal schroeven aan. te draaien waarmee hét naambord van het troephuis een feit wérd. Toen dat bord daarna werd onthuld konden de zeer vele aanwezigen daarop lezen dat het troep huis Dillenburg" heet. Daarna hield hopman J. van Beek in het hordehol van de welpen een .openings toespraak waarin hij de talloze omzwer vingen van de Willem de Zwijgertroep memoreerde en daarbij veel respect toon de voor de verkenners, die dikwijls on der moeilijke omstandigheden hun bijeen komsten hielden; veelal tussen de flats in de omgeving van de Van Hogendorp- laan. Dat men eindelijk over een eigen troephuis kon beschikken schreef hopman Van Beek toe aan de oud-groepsleider, de heer J, H. van Driel, die gevochten heeft voor een eigen clubhuis. Men wil de niets liever dan de naam Van Driel aan de gx*oep verbinden voor vast en om daaraan gestalte te geven werd een nieuwe groepsvlag in gebruik genomen waarop na de onthulling te lezen was: ,Van Driel Horde Gr. 1 Vlaardingen". De heer Van Driel toonde zich op dal moment volkomen verrast en stelde het unieke gebaar bijzonder op prijs. In het kort noemde hij de plaatsen, waar de Willem de Zwijgergroep was gehuisvest sinds de oprichting ruim dertig jaar ge leden. Het begon in een lokaliteit in de Vishal. daarna in een pakhuis in de Wil lem Beukelszoonst raat en op een zolder van de W. de Zwijger school. Zelfs vond men daarna nog onderdak in een voor malige waterstokerij in de Twee vriend en- straat, terwijl later een ruimte werd ge huurd van de katholieke padvinders. Hij gaf een beeld van de vele moeilijkheden waarmee men te kampen had waaruit bleek dat 't niets te veel was gezegd toen bij het 25-jarig bestaan iemand had op gemerkt, dat er 25 jaar lang was getim merd in de Willem de Zwijgergroep. Ten slotte sprak de heer Van Driel de wens uit, dat de Willem de Zwijgergroep als In haar jaarvergadering heeft de Vlaar- d'ngse Middenstandscentraïe de heer J. Kigthart herkozen als voorzitter. De heer C. Brouwer bracht uitvoerig verslag uit °ver de gang van zaken rond de stichting T*n de „Midhal" in Holy en de voorzitter dankte het bestuur van de stichting Mid hal voor het vele goede werk dat in deze gedaan is. Uitvoerig werd gesproken over de ont wikkeling van Vlaardingen, dat steeds 'heer winkelstad wordt. In dit verband vi«I het besluit te streven naar verplaat sing van de verplichte sluiting van dins dag naar maandag, om een grotere een heid te bevorderenHet ligt in. de bedoe ling over deze zaak een enquête te houden onder de Vlaardingse middenstand. Ook aan de verplichte vakantieregeling zal op nieuw aandacht geschonken worden. Het bestuur van de Vlaardingse Mid denstandscentrale bestaat momenteel uit de heren: J. Liglhart, voorzitter; J. v.d. Snoek, v. "-Leeuwenhoekstraat 22, tel. 5845, secretaris; E. R. Naujoks. penningmees ter; A. v.d. Meer, 2e voorzitter; C. W, J- M. Halkes, P. Hoogendam, J. Foot en J. J. Sluis, Administrateur is de heer P. Eijkelenboom, Pr. Hendriklaan 66, tel. 2796. oudste groep van Vlaardingen zou mogen worden gezien als Willem de Zwijger, Vader des Vaderlands, hetgeen ook geldt voor Dillenburg, als het hui3 van waar uit hij is voortgekomen. Toont u een voor beeld van taaiheid, volhardendheid en trouw, aldus oubaas Van Driel 1 zoals hij in padvinderskringen nog wordt genoemd). Namens de Groepscommissie werd een gelukwens uitgesproken door de heer J. Spaans, die tevens zijn dank betuigde aan wethouder H. K. van Minnen voor zijn verleende medewerking van gemeen telijke zijde. De heer G. Proper sprak namens de Stichting Vlaardingse Padvinderij en wen ste de groep het allerbeste met hun nieuw onderkomen op de padvindersboerderij. Een vredespijp waarin hout. leer en touw is verwerkt, vormde het geschenk dat werd aangeboden door oubaas H. cle Koning, dié namens de broederschap van Oud-padvinders een korte toespraak hield. Het gebouw, dat destijds was geplaatst achter de Cincinnati aan de Schiedamse- dijk en wérd verplaatst door de Nes turn N.V. bevat een hordehol voor de welpen, een stamiiut voor de voortrekkers, een verkennersiokaal en een keuken,. Rondom het troephuis is ruime gelegen heid om diverse spelen te beoefenen, waarvan meteen na de opening gebruik erd gemaakt. In de avonduren werd een kermis gehouden, georganiseerd en voor bereid door de welpen en verkenners. Zij beschikten daarbij zelfs over een eigen patates friteskraam, terwijl ook corquet- ten werden geserveerd. Een ge ellig kampvuur waaraan, ook door de oudei s werd deelgenomen, maakte een einde aan een bijzonder heuglijke dag van de Willem de Zwijgergroep van e.e N.P.V. Het maandagavond in het voormalig Ge- meentelycenm aan de Westhavenkade ge houden Intïcm-tafeltennistoernooi kenmerk te zich door een grote opkomst en een zeer sportief verloop van alle partijen. Zo aan het begin van de competitie is het van groot belang om zoveel mogelijk spe lers hij elkaar te krijgen en In dit op zicht haii men er goed aan gedaan iets bijzonders te organiseren. Organisator van het eerste han.tieap-loet- noui van het nieuwe seizoen was weder om de ijverige tweede voorzitter. G. IJts- ntü. die tevens de leiding had van het ge zellige evenement, waaraan door 33 leden werd deelgenomen. Penningmeester A. Korpershock verkeer de overigens in een gulle bui. Iedereen kreeg gratis koffie met sprits, terwijl bo vendien alle leden met een prijs huis waarts keerden. Alhoewel het er om ging, de leden bij elkaar te krijgen, was het looi- voor allen aantrekkelijk, dat er ge sheden moest worden, alvorens de koek letterlijk en figuurlijk op was. Er werd geloot in welke groep men te recht zuu komen terwijl daarna een hal ve competitie werd gespeeld lussen de vijf groepen verdeeld over drie groepen van zeven personen en twee groepen van 'J personen. Zodoende kwam tiet voor, dat hoger ge- klasseerden het moesten opnemen tegen lager geplaatsten maar omdat het een handicap-toernooi betrof betekeude dit lang niet altijd winst voor een eerste klus ser tegen een 2e,-3e of 4e klasser. .Er moest dan voorgift -worden gegeven vari resp. 8 of 10 punten, terwijl een 5e kbsser zelfs een voor prong van 12-0 ge noot. Wel moest er gespeeld worden tot O O In de eerste klas van de onderafdeling lijkt Rozenburg onbedreigd op de titel te gaan afstevenen. Het kwam in Sp ijken is se tegen EOV met 2-3 weliswaar met de luikken over de sloot, maar de Rozenbur gers gaan na vijf wedstrijden zonder pun tenverlies en met veruit het beste doel saldo aan de kop. Het Maaslandse MVV, dat met het vaste besluit rondloopt, dit seizoen de promotiekans naar de KNVfï- al'cTeling te grijpen, bezorgde zijn aanhang opnieuw een enorme teleurstelling door ook a» zijn tweede uitwedstrijd met lege handen terug te keren. Van het toch be paald niet sterke ltSitf werd, evenals vo rig seizoen verloren, al viel de nederlaag ditmaal met 2-1 wat kleiner uit. Wat ove- ens een bijzonder schrale troost is. MVV duikelde van de 2e naar de 4e plaats en zag zich gepasseerd door SNS. dat SC Zuiderpark met 3-1 bedwong en door ZWSII. dat thuis wel heel onverwacht met 11-9 ecu punt aan Vlaardingen moest afstaan. Er schijnt met MVV in uitwed strijden mentaal Iets mis te zijn. Rhonn vierde zijn tweede thuiszege mei een 4-1 resultaat tegen DOS '32. Vlaardingen deed dc rode lantaarn aan SC Zuiderpark over. In 2 A kreeg Roekan je thuis een 1-2 nederlaag van Smitshoek aangemeten, waardoor Smitshoek met leider ftockanje in puntental gelijk kwam. Zij worden op de hielen gezeten door WOR. dat met 3-1 van GSS won. Bolnes, dat uit 0-0 te gen OF.B speelde en Den Bommel, dal thuis verrassend met 0-2 van Hermandad, verloor, verzuimden van de nederlaag van Roekan je te profiteren. The Red Stars ver loor met 4-2 in Helle voet sluis en zakte van de zevende naar de negende plaats. In 2 B vierde DVO zijn eerste zege met 2-0 op MTW en klom van de negende naar de zevende plaats. NRSVV nestelde zich door een 3-1 zege op ZBVH. ach ter- Stellendam. dat met 3-1 van BVCB won. op de tweede plaats. GTB lijkt erg ver zwakt, getuige nu weer dc 3-5 nederlaag tegen Egelantier Boys. Maar de aller zwakste is het Rotterdamse Groen Wit, dat ook.'het hoofd moest bulgen voor FC Maluku (0-3„i. één der spelers 31 punten had behaald, zodat er wel gelegenheid was om een ach terstand in te iopeir De poule-'winnaars waren-in de diver se groepen J. de Bruijn, P. Dossin, Sj. lloogendijk, W. Huisman en C. Borsboom. Zij mochten allen het genoegen smaken om met een taart naar huis te gaan. Do tweede aankomenden waren T. Groene- veld. B. Mudde. M. v. d. Knaap, H. V. WiUenburg en r. Kieken. Merkwaardig dal in iedere groep één persoon was. die geen partij tot winst bracht en dat waren reap. J. Haddernan, J. de Bloem e. C. de Zwart, P. de Jong en mej. W. v, cl. Linde tl. De overige prijzen bestonden uit cake, k rente broden en andere lekkernijen. Mede dank zij dit toernooi zullen de In tiem-spelers het nieuwe seizoen, dat vol gende week begint, goed voorbereid ingaan. De tafeltennisvereniging Intiem gaat het komende seizoen met optimisme te gemoet. Met II senioren-teams cn 1 ju nioren te am zal aan deze competitie wor den deelgenomen. In de eerste, de twee de en de derde klasse zullen twee teams uitkomen: verder vier teams in de vier de klasse en een team in de vijfde klasse. Tijdens de ledenvergadering werd be sloten om dit seizoen een viertal gezeï- ligheidstoernooien te organiseren, waar van het eerste maandag a.s. zal worden gehouden. Dan zal namelijk een handi cap-toernooi plaatsvinden. Verder is bij Intiem een badminlonaf- deling opgericht, welke met 15 leden van start aal gaan waarbij het in het voorne men ligt, voorlopig voor een jaar proef te gaan draaien. De clubavonden zullen telkens op maandag worden gehouden en wel van 20.30 tot 23 uur in de turnzaal aan de Cornells Houtmanstraat. Intiem heeft dit seizoen weer de be schikking over de talentvolle speler Hans van Witzenburg. de kersverse kampioen var. het vlaggeschip ..Rotterdam", die na vijf jaar afwezigheid de vereniging wel licht zal gaan versterken. Ket bestuur van Intiem is als volgt sa mengesteld: M. .v.d. Knaap, voorzitter; G. Utsma 2e voorz.; B. Mudde. secr.; A. Korpershoek, penningmeester: A. Stolk, wedstrijdsecr.: J. Dumorlier, comm van materiaal; J, de Bruijn alg. sec. De tafeltennisvereniging De Hollandiaan zal met zeven teams aan de competitie deelnemen. Het bestuur ziet er als volgt uit: C. Olivier. voorzitter; mej. N. Ver- maat secr. en mej. N. Penning, penning meester. Cincinnati zal dit seizoen niet aan de nieuwe competitie deel kunnen nemen om- nat de directie van Cincinnati van me ning is, clit de afdeling tafeltennis van de personeelsvereniging niet de beschikking heeft over leden, die op het bedrijf werk zaam zijn. Er wordt momenteel hard gewerkt aan een ingrijpende verandering en ver hoging van het stationsplein Vlaardin- gen-Oost. In verband mei dat werk wordt :iet plein woensdag voor alle rij verkeer gesloten: een situatie dtc vermoedelijk tot eind noverriher zal voortduren. Voet gangers zullen steeds zonder belemmering het station "kunnen bereiken. De BET-bus sen, die normaliter voor't station stoE>pen, krijgen tijdelijk andere halten. De lijnen 43 en 56. stoppen in deze periode op de op rit van het kruispunt Mr. L. A, Kesper- weg.Van Hogeudorplaan naar de Schie dam sedijk: hier komen holten aan weers zijden van de weg. Lijn 43 stopt, rijdend in de richting Schiedam, langs .de Mr. L. A. Keaperweg. waar een halte wordt gemaakt langs het gedeelte van. het kruispunt tot de tunnel. De bussen van deze lijn. die -uit Schiedam komen, krij gen een halte aan. de Van Hogendorp laan. tegenover de Chr. Nijverheidsschool voor meisjes. Het was zondagmiddag In de Serre bijzonder druk op de receptie, die het be stuur vau de R.K. Instuif gaf ter gelegen heid van het li*.lustrum. Ook politiecom missaris ilr. C. F. Feyster kwam blijk van belangstelling geven en stak zijn waar dering voor het «pen jeugdwerk van tie R.K. Instuif niet onder stoelen of banken. De receptie werd gevolg door een daveren de feestavond in Muzanda. De R.K. Instuif heeft In Vlaardingen het voorbeeld ge geven, boe men met het open jeugdwerk van de grond kan komen, al is deze jonge- renclub nog niet verder gekomen, dan het organiseren van Instuif avonden. Jammer was het, dat niemand van het gemeente bestuur aan de uitnodiging gevolg heeft gegeven de receptie le bezoeken en zich vau dit open jeugdwerk op dc hoogte te stellen. Want wil dit jeugdwerk kans hebben cultureel een rijkere Inhoud te krijgen, dan kan dit niet zonder gemeen telijke subsidie of andere steun, in do vorm van de beschikbaarstelling van een jeugd ge bouw. Kvensls.de politiecommis saris zal het u op deze foto opvallen, dat deze jongeren niet opvallen door lange baren en speciale kledij. I' ziet hier liet reet pierende bestuur afgebeeld, met van l.n.r.: geestelijk adviseur kapelaan Robben, secretaris Frans van der Ven, voorzitter Hans Huisman, vice-voorzjtfer Wim den Hongert, penn.meester Gerard van Dijen, technisch adviseur I'aul Cam in arte en ledenadministrateur Kees van Gcmeren. Hel eerste twaalftal van de chr. korf balclub Oranje-Nassau heeft zich lit de kopgroep genesteld door een formidabele Z overwinning op het Rotterdamse TOF. De Vla ar dingers speelden weer een pri ma wedstrijd, zodat de Rotterdam me vs niet tegen hen opgewassen bleken. In de eerste helft gaf TOP goed partij, al was Oranje-Nassau ook toen al in het veld de betere ploeg. Doelpunten bleven eerst even uit, maar toen.veroverde Oranje-Nas sau zich een 30 voorsprong. Het hand haafde zijn overwicht tot de rust, maar juist voor het fluitsignaal, dat de rust aankondigde schoot TOP raak f31». In de tweede helft leken de Nassauers pas op volle loeren te komen, anders dan tie róodbaadjex, die zienderogen ai- zakten. Binnen 20 minuten hadden Je VI aar dingers htm voorsprong opgevoerd tot i)1, waarna het tempo wat zakte; Oran je-Nassau kön het met die grote voor-' voorsprong wat rustiger aan doen. TOP profileerde daarvan en wist nog een maal hot mandje te vinden (82) maar het laatste woord was toch aan Oranje- Nassau f.9—-2). Toen de goed leidende scheidsrechter, de heer Kalkman, liet in rukken. was er geen wanklank gehoord. De Vlaardingse doelpunten weiden ge maakt door de dames Schilder, De Key- zei* en Noor dijk en de heren J. Schilder. H. Vink, L. Veldheer <2j en M. Romers (31. Nu 44 jaar zijn werkkracht gegeven te hebben aan het Havenbedrijf Vlaardmgon- t gaat tie heer A, Hongeiidtjk met pen- :n. Hij werkte 33 jaar als stoker cn machinist in de afdeling Havenbedrijf en daarna 11 jaar als bankwerker schroef- en sploeg in de bankwerker!j van de machi nefabriek. De heer Hoogendijk zal volgen de week dinsdag afscheid nemsn tjdens een bijeenkomst ïn het restaurant Vulcaan- haven. op het terrein van HVO, welke bij enkomst om half elf begint. DINSDAG Kost. Vulcaanhavt'ii, Jü 30 uur: Afscheid A- MoogundijU van HVO. CnudscsiiiRei «IA. Z.30 u-Orocnc-Kruiscursus inoedersehapszorB cn Isittderhygiëne, Harmonie, uur: Hippo Campus; Opera PiiVotu speelt ,,Le nor/.e til Figaro". De Valkenhof, U uur; Ned. Be is vereniging met ..Tussen Dirndls en Ledeihosen". Flureslattii <11, 3 uur: Groene-Kruiscursus kieuUTvemwglng. Hestliavenkade 73. 9 uur: Spreekuur Humanistisch Verbond. r. 11 vor. 8 uur: De rode lampjes 1B j.). stadsgehoorzaal, 8 uur: Eddie en deoliela.J.) Geopend: V eve ra pot he pk. Voorstraat 53, tel. 2683. 13 oktober Afnemende ma«n Zon op 7.01 uur, onder 17.51 uur Maan op 15U3 uur, onder 10,J5 uur Oranje-Nassau 2 herstelde zich van de vorige week geleden nederlaag; het kwam met een 6L zege terug uit Rotterdani- Zuid, waar liet op bezoek is geweest bij Thor 2. De thuiswedstrijd van Or an je-Nas sau 3 droeg een minder prettig karakter. Doordat de Vlnardingers liet hoofd koel hielden konden onverkwikkelijke inciden ten vermeden worden en Oranje-Nassau 3 wou verdiend met 4—1. De junioren kun nen hun draai nog maar niet vinden; ze werden nu met 50 verslagen door RW2L Ds A-ad spit'anten leden hun eerste ne derlaag in dit seizoen; zij verloren met niet minder dan 60 van Thor A. De B- aaspiranten maakten weer veel goed door «en 4—0 zege op Thor B en het C-twaait- tal veroverde me'. 20 de winst In Maas sluis, tegen Maassluis B. Dit twaalftal staal nu met zeven punten uit vier wed strijden aan de kop. Oranje-Nassau 4 ver loor met 4—0 van Thor C. Hoi programma voor zaterdag vermeldt aa\i uitwedstrijden: GKVOranje-Nassau; ODI 2—Or. Na us sa li 3: NÏO 2—Oranje- Nassau 4; BlauwWitOranje Nassau (ju nioren). Thuiswedstrijden: Oranje-Nassau 2— Spirit., 4 uur; Oranje-Nassau ARWR A. 4 uvr; Oranje-Nassau BRWR C, 3 uur; Oranje-Nassau CRWR E, 2 uur. Op het trainingstraject van de Vlaar dingse rennersclub De Coureur zijn de laatste oefenrïlten lu dit seizoen gereden ari de bij de Rotterdamse Wielergemeen- schap aangesloten wielerclubs. De Cou» r was hier gastheer van de amateurs en van een enkele nieuweling. Winnaar van deze laatste trainingsrit werd Wint Liebrechts van De Coureur. De amateurs reden 70 km in 1 uur en 42 minuien. Da ïrdére uitslagen zijn: 2. J. v. d. Bergh ..Pedaalridders". 3. J. Thinners „Coureur". 4. P. Heljster. ,.Cou» eur". 5. Th. Sïjthoff ..Pedaalridders". 6. J. Franken „Coureur", 7. H. Kap te in Coureur". 8. F. v. d. G^»g „Coureur", J. Vaandrager „Pedaalridders". De Zuidhollandse kampioenschappen, dan graden worden 23 oktober in de sport hal op sportpark dé Vijfsluizen gehouden. Hieraan mogen derhalve alleen zwarte banders deelnemen, de hoogste categorie 111 de judosport. Deze titelstrijd begint 's avonds 6 uur en is gratis toegankelijk- Er word: om 5 titels gestreden: lichtge wicht 'ouder 63 kg)halfmiddengewicht (i>3-7ükgL midden gewicht (70-80 kg')hal£- zvvaargc.richt <110-93 kg) en zwaargewicht tboven 93 kg». Aan deze kampioenschappen nemen 6 Viaardingers deel: Tino Hoogendijk cu Fra-.z Ivasko in hoi hallmiddengewicht; Jan Valk rr. Stem Kaltest aar! ir» het mirt- e.cr.gcwicht. Henk van Oosten cn Goof Handstede m de half zwaar gewicht klasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1