Tweede mijlpaal in bestaan van de Schiedamse Protestanten Bond Overwinningen voor DHS en Excelsior '20 A.N.B.B. huldigde zestal trouwe leden mè Zaterdagchibs delen Minst FRANCOIS ÏÏAVERSCHMIDTHUIS GEOPEND: BURG. ROELFSEMARUIM DE KROTWONINGEN OP Op „witte lijn 4" rijden nieuwe trams Verlies van DWS Soroptimist Club Beneden Maas vierde tweede lustrum Kerk or (tad voetbal AT C~> AAR. ANNÊER jiSiis Burgerlijke stand Volleybal bij Juliana Finalisten 5e klas libre ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 25 OKTOBER 1965 B II SCHIEDAM Een feestelijke driekleur wapperde saterdag in de wind voor het jtbotiw van Schiedams modernste bejaar denflat a»11 de prins Bernhardlaan. De Stichting Flats voor Ouderen van de Neder landse Protestantenbond heeft met dit ge- jjöusir, dat de welluidende naam van Fran- fais Haverschmidthuis heeft, de jongste lnot aan haar stam toegevoegd, In aan tvtfigheid van zeer vele genodigden heeft Inrgemcester Roelfsema zaterdag de offi ciële opening verricht van dit zeer moderne flatgebouw voor ouden van dagen. Het hoofdgebouw telt negen verdiepingen waar rele oudjes hun laatste dagen zullen door breng»1 in comfortabel ingerichte kamers, pe laagbouw heeft drie woonlagen. Voor de opening had de directie van het Raverschmidthnïü de recreatiezaal op de derde verdieping bestemd, van waarait de iinwczigen een prachtig uitzicht hadden over het Sterrebos en de Wübelminahaven, j(» een welkomstwoord van de voorzitter ym de Stichting, de heer J. Kraber, die burgemeester Roelfsema en echtgenote kon begroeten, de wethouders II. Sabel. W. van Scbooneveld, mr. M. J. IVT. van Kinderen en de gemeentesecretaris mr. Rl. J. Blok, kreeg burgemeester Roelfsema het woord. GESCHIEDENIS De burgemeester vond het een hachelijke tj«.jrnem.ing een openingswoord uit te spreken na de boeiende ert indrukwekkende prediking van ds. A. D. Klaassen in de fcerk van de Protestantenbond aan de West» rest, ter gelegenheid van deze 'eestelijke jebeurtenis. Burg. Roelfsema rhetste in bet kort de betekenis van het Haver schmidthuis voor de afdeling Schiedam van üe Nederlandse Protestanten Bond. „De afdeling Schiedam kent een bewogen geschiedenis. In 1932 werd een herdenking gevierd wegens een jubileum van de N.P.B, De afdeling werd opgericht in 1874, waarbij ih. Francois Haverschmidt en Dr. Hooy- has de grofe mannen 2ijn geweest. In die U]d heeft de Protestanten Bond veel men ist! geestelijke sterking geboden. De eens gezindheid in de afdeling Schiedam kwam eerst naar voren in het jaar 1909, waarin a? kerk aan de Westvest gereed kwam. Dit betekende een mijlpaal voor de afdeling Schiedam. Nu, in 1965, is de tweede mijlpaal bereikt in de geschiedenis van de afdeling piet de opening van het Francois Haver schmidthuis. ZORG VOOR BEJAARDEN De afdeling heeft zich de zorg voor be iaarden aangetrokken. Ook bij de kerken leeft hel besef, dat het niveau van een cultuur mede afgemeten "wordt aan bet niveau van de zorg voor oude mensen. Er valt een verandering te constateren, dat de kerken een 2ekere vergrijzing ondergaan. Burg. Roelfsema was van mening, dat door het in gebruik stellen van bejaardenoorden iet doorschuiven wordt bevorderd. Als oude mensen hun intrek in een dergelijk oord gsan nemen, komen woningen vrij, die vele jongeren hard nodig hebben. Voor de be urden betekent het dikwijls een betere hutsvesting." Volgens burg. Roelfsema heb ben wij allen de plicht mede te komen tot het opruimen van krotwoningen- „Daarin men vaak jonge mensen. Met elkaar moe ten wij werken aan een goede behuizing veer jonge gezinnen." Spreker ging ook in op familiestructuur m de huidige maatschappij. ..Het familie verband heeft een vermagertngsproces on dergaan. Vroeger was het gewoon, dat de kinderen voor hun ouders zorgden. Door in deze tijd ook wat voor hun ouders te doen, bijv. door voor hen de verzorging te betalen m een bejaardenflat, kunnen zij veel goed maken. Doch nog steeds wordt te weinig aandacht besteed aan de zorg voor ouden van dagen in familieverband EENZAAMHEID In deze tud lezen wij vaak, dat een be jaarde in eenzaamheid overlijdt. Dit urgen te probleem sreed burg. Roelfsema aan in zijn speech, in het bejaardenhuis is een stuk eenzaamheid verdwenen. Er is een stuk ruimte geschapen, waarin mensen elkaar kunnen ontmoeten. In de wandel noemt men deze bejaardenflat het „VPRO- Huis". Tot slot sprak de burgemeester de hoop uit. dat het Francos Haverschmidt huis naar binnen en naar buiten zou strij den tegen de maatschappelijke verzuiling. Vervolgens wenste burgemeester Roelfsema het Stichtingsbestuur en het bestuur van de Ncd. Protestanten Bond geluk met het prachtige Bejaardenhuis. Namens het bestuur van de Nederlandse Protestanten Bond sprak haar secretaris, ds. J. Zuurdeeg. Da. Zuurdeeg was van mening, dat de afdeling Schiedam zich met de ingebruikstelling van de bejaardenflat heeft verjongd. In zijn dankwoord legde ds. Zuurdeeg de nadruk op de sociale verant woordelijkheid van de geloofsgemeenschap. Dp voorzitter van de afdeling Schiedam, de heer Van Ovcrhagen, bood het bestuur van de Stichting een prachtig radio-meubel met pick-up aan ter plaatsing in een der recreatiezalen van het Hnve^chmidthuis I. DE GROOT INITIATIEFNEMER In zijn dankwoord prees voorzitter J. Kreber van de Stichting Flats voor Oude ren, wijlen de heer Alewijn de Groot, die met de heer Bergen \'an Walraven de plan nen gemaakt heeft om te komen tot de bouw van een bejaardenhuis. Als blijk van dank gat de Protestanten Bend van do af deling Schiedam de heer De Groot de eer om de eerste paal te slaan van het gebouw, terwijl hij m 1962 een herdenkingssteen heeft onthuld t.g.v. h«t bereiken van het hoogste punt Alewijn de Groot heeft ech ter de opening niet* mee kunnen maken, hetgeen hij zo zeer gewenst had. De heer Kreber dankte verder het ge meentebestuur voor haar medewerking bii de financiële aangelegenheden, de architec ten: de heren Homstra en Boudewijns, de bcuumaatschappij Van Vliet en Van Duist, de Hav-Bank voor het verstrekken van een geldlening en het Bureau Beukers, die de verwarming verzorgde. Tot slot had de heer Kreber vele harte lijke woorden over voor de directrice, mej. C. R Schooneveld, die veel extra-uren heeft gemaakt om de zaak op gang te brengen. Hierna kregen de aanwezigen gelegenheid om hel prachtige gebouw te bezichtigen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. -V?t SCHIEDAM Vele reizigers naar Rot terdam hebben het afgelopen weekend ge bruik kunnen maken van de nieuwe -drie delige dubbel-gelede tramstellen. Deze zijn ingezet op de zgn. „witte vier", die vanaf de Koemarkt rijden over de Rotterdamse- dijk, Matconipiein, Mathenesserweg en Middellandstraat naar het Centraal Station om via de Nieuwe Binnenweg en Schie- damseweg naar Schiedam terug te keren. Op de „zwarte vier", die in. tegenovergestel de richting rijdt, dus eerst via de Schie- damseweg naar het centrum, zijn geen nieuwe tramstelien ingezet. Bij de nieuwe I SCHIEDAM In het Voikssebouw heelt [de Algemene Nederlandse Bouwbedrljfs- ibond afdeling Schiedam een zestal leden iiehaldigd, die gedurende respectievelijk 50, r« en 25 jaar lid aijn geweest. I Namens het Bondsbestuur memoreerde de heer H, J. Weyert de tijd, waarin het moei lijk was een vakbond op te richten, in de kop der jaren Is een totaal andere situatie enUtaan, waarin de vakbond is mee gegroeid. Het lidmaatschap van een vak organisatie heelt grote betekenis. In de loop der jaren heeft de A.N.B.B. 80.000 kden gekregen. Naast degenen, die lid van de organisatie rijn, hebben ook de vrouwen van de leden Een belangrijke functie in het vakbonds wezen. Zonder de steun van de vrouwen, aldus de heer Wevers, is het van weinig betekenis lid te zijn van een organisatie. Vervolgens richtte hij zich tot de jubila rissen. „U vormt het fundament van onze organisatie en u hebt bewezen, dat het lidmaatschap van. onze bond een noodzaak is." Vijftig jaar lid zijn de heren J. van Dijk, betonafwerker tijdens zijn arbeidstijd, O- van Gink en J. Huizer, timmerlieden. Zij kregen uit handen van de heer Wevers een cassette met vork, mes en lepel, terwijl hun flames nog een set handdoeken kregen en fle heren een doos sigaren. Do gouden bondsspeld werd uitgereikt aan de i'eertig jaar lid zijnde A.N.B.B.-ers W. van Pelt en MAANDAG 25 OKTOBER bene, 8 uur; KNMTP-Iezing. Arcade, 3 uur: Ned, Bond van Vogelliefhebbers, komaktavond. raadszaal, E uur: Gemeenteraadsvergadering. DINSDAG 26 OKTOBER Arcade, u: Schiedams Vrouwenkoor-concert. MUSEA Gilerie pont vier: „Vier Haagse grafici", stedelijk Museum: Teiiem-expoaitie; Litho's •Iff Diederen aerie „De VaJ" Galerie Wiegman: Expositie Guste v Metst- Gaierle CCC: Expositie uskar uens AMvj-Gebouw Rotterdam. Maunuweg mi 2J oktober van 2—5 uur: Th Wiegman exponeert monotypes FILMS £"mgetheater: -The Hill". 18 jsar. 2 en 8 uur Monopole Theater: geslo'on. APOTHEEK Ever», Lange Haven 81. tel. 268Z4*. F. J. Zfllig, beiden timmerlieden. De heer G. Streunduig, die 25 jaar deel uitmaakt van de Bond, kreeg een zilveren bonds- apeid. Zijn vrouw kreeg een kristallen v. asje. Voor elk der gehuldigde leden had dc. heer Wevers een vriendelijk woord. De gehuldigden werd een avond geboden met cabaret en zang van het gezelschap „Alle Zeven" uit Amsterdam o.I.v. Rudï West. Dc aanwezigen hebben zich hierbij kostelijk vermaakt- De Schiedamse zange res, die bekend is van de radio. Evelyn Leyte. zong enkele prachtige liederen uit de West Side Story en was hartveroverend in de duetten met Walter van Canoy. Veel waardering hebben wij voor de vlot spelen de Lydia van Exter. die zojuist haar eind diploma behaald heeft aan de Academic voor Kleinkunst in Amsterdam. Zij toonde het vak te kennen, hetgeen bleek uit de kostelijke schets „De wensdroom van een kioskjuffrouw". Zij werd dikwijls overtui gend bijgestaan door Martin. Brozius. die ook blijk gaf van enig danstalent. ..Alle Zeven" bracht na de pauze de door Rudi West gecomponeerde musical „Avontuur m Italië", waarbij Justus Jesayes de muzi kale leiding had. ~3f'- 1 0 Het nieume iramstef uan lijn 4. Aan kef eindpunt zijn tijdelijk hekken geplaatst om de reizigers eraan te wennen dat zij nu rechts moeten uitstappen. tramstellen. die snel weg kunnen, rijden, kan men alleen aan de rechterkant in- en uisttappen. In de oude tramstellen kan dit aan beide zijden. Doch daar de halte op het Koemarktpleïn zich niet goed leent to or het instappen in deze tramstelien op de „zwarte vier" zijn de bestaande tramstellen gehandhaafd. Zolang er geen gelegenheid i? om aan de rechterzijde in te stappen op deze tramstelien van de „zwarte vier" aan de kant van de Rotterdamse dijk ter hoogte van Will ems en Ernsting moet de RET het nog doen met oude trams op deze lijn Vele reizigers hebben zaterdag gebruik gemaakt van de mogelijkheid de nieuwe tramstellen op de ..witte vierlijn" te be proeven. waardoor hel dikwijls naar ver houding drukker was op deze lijn dan die, waarop de de oude tramstelien rijden. Het is een rustige dag geweest voor het top-handbal van Schiedam. Alleen de eerste teams van DWS kwamen binnen de lijnen en hadden geen beste dag. De dames waren op bezoek bij het Rotterdamse Schutters In de eerste helfl speelde hel DWS-teams een vrij behoorlijke wedstrijd en nam een 0—2 voorsprong door doelpunten van Joke van der Most en Nel Robart. Na de rust was het verband in het Schiedamse elftal zoek. De Schutters kregen meer en meer het heft in handen en konden hun achter stand in een 32 voorsprong omzetten. De strijd werd allengs harder, waarbij de zwakke leiding van de heer W. Griese niet vrijuit ging. DWS staat nu op de vierde plaats met 6 punten. Ook de heren van DWS mochten legen Wings het zoet van de overwinning met smaken. Ook hier een DWS voorsprong met de rust en wel 64. Na de hervatting kwam Wings, dat een bikkelharde maar besl:=t sportieve wedstrijd speelde, sterk opzetten. Allengs liepen zij de achterstand in. DWS werd hierdoor overrompeld en kon er niets tegenover plaatsen. Het werd uiteindelijk 13—10 in het voordeel van de Hagenaars. Os. J. Cauvce in actie m de poetbal- tcedstryd fuss en een jeugdteam en een feain $fl?nengcs£elcï uil de kerkeraad pan de Ceref. Kerk. SCHIEDAM Een paar honderd toe schouwers waren *aierdagmorgen op het aHrga-terrein van HBSS getuige van het treffen van het jaar: de wedstrijd tussen do kerkeraad van du Gereï. Kerk en een jeugdteam daarvan. Ds P. R Everaars ver richtte de aftrap en ds. J Coüvée speelde zelf mee. Het geheel n» buitengewoon ge slaagd en na afloop kon een opbrengst van 262,81 genoteerd worden, beslemd voor het „Jeugdhonk" op dc Hoogstraat Kostelijk hebben dc vele aanwezigen zich in de stralende zon geamuseerd, om de soms rare capriolen van de kerkeraadsleden, waarvan enkelen nog nooit hadden gevoet bald. Aan de andere kant kreeg de jeugd het heel moeilijk tegen geroutineerde oud- voetbaiiera als v. d. Berg, Liebeek, Tams, Kunemann, Winkelman en Waart. Toen in de vijfde minuut Winkelman de stand op 1—0 bracht ontstond grote hilari teit toen Goedendorp met collecte zakjes voor de dag kwam en nadat de scheidsrech ter en de spelers hadden „geofferd" ging ds. Everaars met enkele ouderlingen langs het publiek voor een „vrije gift" voor dit openingsdoelpunt Door Hans Apon werd het 11, door Winkelman 3l, door Goedendorp 3—1 en door Den Hond 3—2. Na de rust kon Win kelman voor 42 zorgen en Den Ouden oor 43. Ds, Couvee scoorde daarna fraai 5—3, maar door Hans Olieman werd het 5—4 en 55 en door Den. Ouden zelfs 56. Toen Winkelman in de laatste minuut met twee man van de bal werd geduwd kon arbiter Mast niet anders doen dan een strafschop geven, die door Goedendorp werd benut (6-6). Na afloop moest de beslissing vallen toen alle spelers een strafschop kregen te nemen, De jeugd won toen met 76. Geboren: Saskia M. M. d.v. A. Rial- vast en M. Spaan. Overleden: A. J. Spithoven, 76 jr. E. J. B. Meenk, 81 jr. De competitie zondag voor dc clubs uit het lager KNVB-voet bal is, met uitzonde- mg voor SVDI'iy die in het bezoekende ASW rijn meerdere moe«»i erkennen, gun stig verlopen. Derdeklasser DHS boekte bij RDM zijn zesde overwinning in successie en Excel »lor '20 klopte in dezelfde afdeling Coal al nas het met gering verschil (1Oi. In de vierde klas kwam SFC uK het In Rotterdam gevoerde duel met RDM, met als inzet de tweede plaats op de ranglijst, als overwinnaar tevoorschijn. Dc clubs uit de afdeling Rotterdam za gen zich alle tegenover sterke legenstan cers geplaatst en zo bezien vallen de re sultaten niet tegen. Demos presteerde het om koploper DRL een puntje te ontne men <1li maar DRZ ging bij leider Di lettant met 41 tenonder. Schiedamse Boys krijgt het met de week moeilijker nu alle clubs uit deze afdeling er op georar.d zijn de boys hun eerste ne derlaag toe te brengen. Thuis tegen DOK In dc tweede compctitieweek hebben dc diverse Juliana-teams weer voor enkele goede resultaten gezorgd. Het eerste herenteam girtg op bezoek bij DELTA in Dordrecnt en wist hier, na span nende strijd, een 32 overwinning in de wacht to slepen Dc Schiedammers startten overrompelend en wonnen de eerste set met 158. In de tweede set konden zij echter dit hoge tempo tuut handhaven en Delta nam het initiatief over. De gastheren won nen deze set dan ook verdiend met 1510 Het verwachte tegenoffensief van Juliana bleef uit en ?jj zagen daardoor ook de der de set verloren gaan (14—16). In de vierde set kwamen zij eindelijk terug. Geïnspireerd door de als vanouds draaiende „good-old" Jaap Keijzer. speelden zij hun tegenstander: volkomen van het veld (156). Ook in de laatste en beslissende set behielden zij, vooral dank zij een betere conditie, het initiatief en hielden zij Delta op ruime af stand met 158. Dames 1 kwam eveneens goed uit de bus door ook de tweede tweede competitiewed strijd in winst om te zetten Zij klopten het Rotterdamse Libanon '59 II met 3—1. Teleurstellend was het optreden van Heren 2. Weliswaar traden zij tegen D.Ö.S. aan met drie invallers maar dat vormt niet een volledig excuus voor de duidelijke 3I nederlaag. De setstanden waren: 11—15, 3- 15, 15—5, 2—15. Het eerste meisjesteam speelde gelijk (2—2) tegen Jong Pendrecht en het jongens team verloor, onnodig, met 31 van D.R.L. De juniorenteams van Juliana hebben ook nog deelgenomen aan een groot toernooi in de Energie-hal. Het le jongensteam zorgde voor een prachtig resultaat door beslag te leggen op de eerste plaats. Het eerste meis- jesteam was eveneens goed op dreef maar kwam door een iets ongunstiger setgemid delde nèt niet m de finale. SCHIEDAM Ondanks het feit, dat onze zaterdagclubs deze keer geen nederlagen leden, was er toch puntenverlies te noteren. Zowel PPSC als HBSS speelden 1i en voorat voor HBSS betekende dat een tegen valler, omdat de achterstand op Heerjans- dam (die zelf won) weer een punt groter werd. GSS had een vrije dag en GT8 deed goed werk door NBSVV met 5—2 terug naar Nieuxv-Beijerland te sturen. PPSC heeft ondervonden, dat midhalf Rudolf bij Oranje Wit de centrale figuur in de defensie is, want de Schiedamse voor hoede kwam er maar heel weinig doorheen. In de achtste minuut kwam Oranje "Wit door een schot van midvoor Schot op l0, waarna de uitstekende keeper Kalkhoven een grote achterstand voor PPSC voor kwam. Eerst na de rust kwam PPSC gelijk, toen Boertje de bal op maat voorzette en Lodi Kalden op beheerste wijze de gelijk maker inkopte (1—1) Daarna wel veel spanning, maar geen doelpunten meer. HBSS heeft driemaal het doel van NSW doorboord, maar invaller-scheidsrechter J. den Breem* kon er maar één van goed keuren. Toch was het NSW dat het eerst scoorde en wel toen keeper v. Heest in de vierde minuut een tegenstander (v. d. Steï) vasthield -waarna Bas v. d. Plas de terecht toegekende penalty zuiver inschoot (0—1). Na een kwartier nam Daaf Droge een indirecte vrije schop met een klein tikje en het schot van Cor Corbeau, dat daarna volgde, was voldoende voor 1—1. Corbeau scoorde daarna 2—1. maar de arbiter meen de dat Corbeau ue bal uit de handen van de uitstekende keeper Heemskerk had ge trapt. Na rust een sterker HBSS dat via een kopbal van Karei Leeuwangh weer scoorde, maar ook nu gaf de arbiter free- kick voor NSW. GTB kwam na tien minuten door v. Dongen op 1—0 en door Sants na een vrije trap op 2o, waarna de voorhoede verslap te en het wel geloofde. Hierdoor kon NBSVV op 2—1 komen hoewel Sants met een schitterend schot nog voor 2—1 kon zorgen. Kort biervoor keerde keeper Rade maker een strafschop. Na de thee kwam NBSVV tot 3—2 terug, maar Bonte en Sants stelden de zege veilig door 42 en 5—2 op hun naam t« brengen. SCHIEDAM De Soropiimistclub Bent- den-Maas, die bestaat uit ongeveer 30 da mes uit Schiedam en Vlaardmgen, vierde zaterdag haar tienjarig bestaan en had daartoe van het gemeentebestuur van Schiedam de beschikking gekregen over de Aula van het Stedelijk Museum. Daar heb ben de dames dan zaterdagmiddag hun gasten uit de omliggende gemeenten ont vangen en gezamenlijk geluisterd naar een lezing van Schiedams voormalige archiva ris, de heer P. T, J. Kuyer, die iets ver telde over de historie van Schiedam. Om half zes volgde een. toespraak van de bur gemeester, de heer H. Roelfsema, die de dames geluk wenste met ait tweede lustium en nader inging op de historie van de Soroptimist Club en haar doelstellingen. Hij hracht in herinnering, dat de directeur van een wareir-uis in Oakland m California in 1921 werd uitgenodigd, mede-oprichter te worden van een Rotary Club Het bleek een dame te zijn en aangezien deze geen hd van een Rotary Club konden zijn. besloot zij tol oprichting van een vrouwenorganisa tie met ongeveer gelijke doelstellingen. Zo kwam in 1923 de eerste Soroptimist Club tot stand In 1927 werd een eerste Neder landse Club gesticht, in Den Haag Het initiatief nam de journaliste mevr E W. Wijnands Francken-Dyserinck De organi satie telt nu m Nederland 1200 leden, ver deeld over 40 clubs. Over de hele wereld zijn er 50.000 leden, allen dames die óf een vrij beroep uitoefenen óf wel een leiding gevende functie hebben. De naam Soropti mist is een samenvatting van Sorores opti mum: zusters die naar het heste streven, geleid door de idealen toewijding, dienst vaardigheid. vriendschap en verdraagzaam heid. De nadruk ligt daarbij thans op een goede internationale verstandhouding wel ke de dames hopen te bevorderen, door bij de maandelijkse samenkomsten één inter nationaal contact-lid een inleiding te laten geven over een of ander actueel internatio naal onderwerp. De mens. aldus dc burgemeester, blijft zoeken naar een ideaal dat hem of haar boven zichzelf uitheft. De moderne tijd met zijn eenzaamheid en zijn ontnuchtering Kinderart.'i ntetrr. A. L. van Wely by haar toespraak tor de burgemeester e» het gemeentebestuur ter gelegenheid van de viering van het Tweede Lustrum der Soroptimistclub Beneden-Maas. heeft behoefte aan een gioep als dc Sorop- Umislen, die een stuk van het oude idealis me doet herleven en tegelijk praktisch ge richt is. De presidente van de Soroptimist Club Beneden-Maas. de kinderarts mevr. A. L. van Wely. dankte de burgemeester voor zijn hartelijke woorden en sprak haar waardering uit voor dc mogelijkheid In de Aula bijeen te komen In de moderne tijd, nu ieder in eigen vak een eigen taal spreekt, is het nodig „de eilandjes der beroepen" weer samen te brengen om in eigen kring en internationaal weer onder ling begrip mogelijk te maken. Dit is dan de bescheiden bijdrage die de Soroptimïsten hopen te kunnen brengen tot verbetering van de internationale verstandhouding. Bij dc vermelding van de finalisten voor het kampioenschap 5e klas libre van het district Schiedam, dat van 29 t.m. 31. ok tober in het Volksgebouw aan de Schie- damseweg te Vlaardmgen wordt gehouden, is een regel weggevallen, waardoor slechts 5 van de 8 werden genoemd. De 8 finalisten zijn: A. Hosselaar, M. de Bruin en J. Verkouter van Sunbght, A. Glasbergen (Volksgebouwi. H. Boek- holt (Tonegidn), J. v.d. Endt (Bellevue), A. Oosterhout (Confeance), J. van Henten (DKC). Reserve: A. v.d. Berg (De Sluis). werd het een draw (1—1) maar de ploeg bleef staande. Wilton Fljenoord is er bij koploper Blijderp niet in geslaagd emga winst te behalen. Met een nederlaag van 20 werden de scheepsbouwers naar huis gestuurd, COAL-EXCELSIOR20 In deze op een matig peil staande wed strijd verscheen de thuisclub met een sterk gewijzigd elftal waarin wel hard werd gezwoegd doch oe produktiviteit veel te wensen overliet. Excelsior'20 speelde fn eer. 424 formatie met de gebr. v. d. Hulst als aanvalsspits die wel tot diep £n de Rotterdamse defensie wist door te drin gen doch verzuimde de talrijke aanvallen met een voltreffer af te ronden. Eerst in de 3üste minuut werd de tech nische meerderheid tn een doelpunt uit gedrukt. Tonny v. d. Hulst lanceerde op het juiste moment rechtsbuiten Den Brfn- ker die een af gem *ten voorzet gaf en hiermee Bertels in staat stelde iet leder onhoudbaar achter doelman Leeuwenhart te plaatsen 0—1. In de tweede helft oefenden de bezoe kers grote druk uit op het Rotterdamse doel dat echter door de schutters van Ex celsior op de verkeerde plaats werd ge zocht. Eenmaal kwam Tonny v. d. Hulst in scormgspositie maar werd Op het be slissende moment tegen de grasmat ge werkt. Iedereen verwachtte een strafschop maar arbiter Bordewijk liet doorspelen on danks dat v. d. Hulst bij dit ruwe afs*op- pen geblesseerd was geraakt. Dit depri meerde Excelsior die zijn greep op d* thuisclub liet verslappen. De Rotterdam mers kregen nu wat meer kans om aan. te vallen maar wisten evenmin doelman Ruts, die weinig te doen kreeg, voor pro blemen te stellen. EDS—DHS 2-3 Gastheer ÊDS heeft niet de kans gekre gen leider DHS de eerste nederlaag toe te brengen. Reeds in de derde minuut van de wedstrijd scoorde Kiela voor DHS het eer ste doelpunt. De bezoekers bleven sterk aanvallen wat In de 30ste nnnuut in een tweede treffer resulteerde van de voet van Van Bokkcum die een goede pass van Kiela op de juiste wijze afrondde 0—2. Een kwartier in de tweede helft braclit de Rotterdamse midvoor de achterstand terug tot 12. Uit een. ombinatie tussen Roozen en Korpel kwam later Gudde in het bezit van de bal die zich keurig vrij speelde om hierna met strak schot het derde doelpunt te scoren 1—3. Kort voor tijd bracht de midvoor van EDS met eert kopbal uit een hoekschop de stand op 23. RDMSFC Een technisch beter SFC zag zich in het duel met het zich stug verwerende RDM na 20 minuten spelen voor een ach terstand geplaatst. Nog voor rust bracht rechtsachter Verdam na een doelworste- ling de partijen weer op gelijke voet. Eerst diep in de tweede helft bracht Hekspel SFC na goed doorzetten aan de leiding die niet meer werd afgestaan. Dicht waren de gastheren aan de gelijk maker toe nadat zij een strafschop kregen toegewezen wegens hands van Nieboer, Deze #rerd echter naast het Schiedams® doel geplaatst tot grote opluchting van al- Les wat SFC was. SVDPW—ASW Dit treffen gaf in de eerste helft aantrek- kelij'k voetbal te zien. waarbij de ploegen geheel tegen elkaar waren opgewassen. Door Rotteveel kwam SVDPW aan een voorsprong maar verspeelde deze na rust toen het spelpeil veel minder was en de thuisclub zijn. tegenstander drie doelpunten moest toestaan. Het was weef Rotteveel die er voor zorgde dat de eindstand iets dragelijker werd 23. DEMOSDRL Een van het begin af iets sterkere DRL trachtte voor rust zijn slag al te slaan. Bij een misverstand in de Schiedamse de fensie namen de leeuwen de leiding maar vonden, verder doelman Van Gelderen op hun weg bij het pogen de voorsprong meer uit te diepen. Demos wist zich wat los te werken en kwam nu ook tot goed opgezette aanvallen. Deze namen na rust in aantal en kracht tce zonder resultaat echter dank zij de hulp van lat en palen. Tegen het schot dat Ch. Tetteroo drie minuten voor tijd van dichtbij afvuurde was echter geen kruid gewassen en zo haalde Demos een alles zins verdiend gelijkspel 1—1. DILETTANTDRZ DRZ begon bij leider Dilettant hoop gevend. want reeds na drie minuten spe len opende midvoor Westerberg de scor* 0—I. Lang duurde de vreugde in het Schie damse kamp niet Bij een verre pass rolde het leder in de richting van doelman Zon neveld. Deze wilde het in zijn veilige han den nemen maar een oneffenheid op de grasmat werd hem noodlottig. De bal wipte omhoog en verdween over zijn vingers in het net 11. DRZ gaf de strijd niet op wat rechtsbuiten Butters niet belette Di lettant aan de leiding te brengen Kort •oor de rust moest Westerberg zich laten vervangen door Van Beek. Ook in de tweede helft stelde DRZ alles in het werk de achterstand weg te wer ken. Het mocht niet baten want eerst bracht Butters de stand op 3—1 en in de laatste minuten scoorde 2ijn broer H. But ters voor de thuisclub het vierde doelpunt. SCHIEDAMSE BOYS—DOK Vergezeld van een flink aantal suppor ters was DOK naar „Harga" gekomen met het vaste voornemen Schiedamse Boys van een overwinning af te houden. Vanaf de aftrap ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd waarin de verdedi gingen van geen wijken wisten. Een kwartier voor rust moest de Rot terdamse doelman evenwel zwichten voor de inzet van rechtsbuiten De Jong die hier mee zijn club aan een welverdiende voor sprong hielp. Beide ploegen tieten in de tweede helft zien dat voetbal een sport is voor jon gens die een stootje kunnen verdragen. Het liep allemaal best af, want de rumoerige stemming buiten de lijnen sloeg niet over naar het speelveld. Toen Goedhart uit een vrije trap de bal netjes over het gevormde muurtje en tevens over de te ver uit zijn doel gekomen doelman Van Kasteren in he net deponeerde, waren belde ploegen met de draw van 1—I tevreden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1