PW IBTT11BH NIEUWSBLAD Toenemend verkeer geeft problemen Nieuwe directeurRijks-HBS promoveerde op „Paganini \V. A. v. d. Most gehuldigd Teleac-apparatuur bij HBS te grote investering RENé RAKTER CONCERTEERDE IN HET STEDELIJK MUSEUM at cry M O N O P O L E KLACHTEN w Dr. J. E. SPRONK: Bromfietsendief kreeg zes maanden cel Laser tassentarief voor gashaarden Papieractie van W THOR Goedkoper koken voor huisvrouwen Verkoopdagen van Het Zonnehuis P. S. Dijkstra 25 jaar bij firma Kuijpers 3 ulianaVolleyhal Knellende punten AAR. ANNEE& ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 2 NOVEMBER 1955 H Hoofdagentschaj) en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - T&EFOON 26S091 over bezorging Schiedam: van 1S.S0—19.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b SCHIEDAM ..Vernieuwing in het on derwijs is gunstig, mits dit een verbete ring betekent", aldus dr. J. E. Spronk. thans directeur van de Rijks-HBS in Ben Helder-. In januari volgt hij dr. R. Oort op als directeur van de Rijks-HBS en MMS te Schiedam, Deze zal het onderwijs met ingang van dia datum verlaten, omdat hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft be reikt. „Met de Invoering van de zg. Mammoet wet zullen veel elementen in het onder wijs worden vernieuwd. Voor jongens of meisjes, die moeite hebben om bepaalde vakken te volgen. Is deze onderwijover- nleuwing van bijzondere betekenis. Als er een verdergaande specialisatie in het on derwijs wordt doorgevoerd, kunnen zij een richting kiezen» die hun het meest ligt en de vakken, waarmee zij moeite hebben, geheel of gedeeltelijk laten rusten. Boor het invoeren van meer keuze-mo- eiijkheden en,'of specialisaties in de on derwijsinstelling is de kans groter, dat zij die bijzondere capaciteiten hebben sla gen". „Als leraar moef. je actief zijn bij de kennisoverdracht. Zelf geef ik op volko men. andere wijze les. in de eerste klas van de HBS, dan in de hogere klassen". ..De Teleac is tot nu toe geen groot suc ces geweest. Ik geloof, dat er eerst succes volle uitzendingen moeten komen voor het zin heeft de mogelijkheid te bespreken of televisie moet worden ingevoerd bij het onderwijs. Do ^wire-recorder"(geen ..band-recorder", verzekert dr. Spronk, die docent Engels is* kan ongetwijfeld nut tig werk verrichten, Dc staf positief tegen over het invoeren van een talen-practicum. Maar dit vergt bij invoering op korte ter mijn een enorme inve»stering voor het Rijk. Als de Schiedamse HBS het taïenpracti- cum zou invoeren, volgen logischerwijze de andere middelbare scholen ook. En dal gaat. heel wat kosten. Het rendement is m.i. te laag voor deze enorme som geld. En er is nog een bezwaar: ,,Men denkt wel aan. schooltelevisie, talenpractica ct va ndere onderwijsvercieuwi ngsmeth oden Maar de kans bestaat dat door een derge lijke technificering van. hel onderwijs, de positie vaa de leerkrachten wordt ver zwakt". moderne talen moet discussie blijven be staan". D*\ Spronk is nu viereneenhalf jaar di recteur geweest van de Rijks-HBS in Den Helder. ..Het is me daar uitstekend be vallen", aldus de heer Spronk. Met plezier kom in naar Schiedam, waar ik reeds 14 jaar lang het vak Engels heb gedoceerd. Doch met verdriet ga ik weg uit Den Hel der. De samenwerking met de gemeente lijke instanties, de onderwijsinspectie, hel ministerie van onderwijs en de leraren was er allerprettigst". Een nieuwe HBS in onze stad Is ln aan bouw. De opening hiervan valt in septem ber 1967. Tot tl te tijd zal dr. Spronk in het oude schoolgebouw aan dc Overschiese straat de scepter zwaaien over zijn leer lingen, Dr. Spronk herinnert zich nog goed de tijd. toen hij wegging uit Schiedam om zich in Den Helder te vestigen. De oude I1BS verkeerde reeds toen in, bouw vallige staat. De nieuwe HBS-directeur besluit ons gesprek met de opmerking vol Ironie: O De Rotterdamse Politierechter heeft de 36-jarige fabrieksarbeider C. S. uit Schie dam wegens diefstal veroordeeld tot vijl maanden gevangenisstraf piet aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Op 9 augustus j.l. zag S, die in gezel schap was van zijn 12-jarige zoon, de oud ste van zijn zes kinderen, aan. de Ooster- singel te Schiedam, een geparkeerde brom fiets staan. Het zoontje zette de brom fiets een eind verder en toen heeft S. het vehikel maar naar huis genomen. Daar heeft S. zijn zoontje om een busje rode verf uitgestuurd om de blauw gelakte bromfiets rood te verven. Schandelijk en schunnig, zei de politie rechter tot S, S- weid in het reelasseringsrapport een zwak sociaal ingesteld man genoemd, die niet at te veel voor zijn kinderrijk gezin doet. Her O.K. vorderde tegen S, die nooit eerder was veroordeeld zes maanden ge vangenisstraf met aftrek waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Is het rtïet de steeds snellere ontwik keling van het verkeer in en rond onze stad niet noodzakelijk een verkeersdes- kundige ,,aan te trekken", zo vragen de leden van de commissie ter bestudering van de begroting voor 196G, dan wel daarbij gebruik te maken van de dien sten van een verkeersdeskundige? B. eii W. antwoorden als volgt: Aan de dienst van Gemeentewerken zijn verschei dene hogere technici verbonden, die een diploma Verkeerstechniek van de ANWB PBttA hebben behaald, terwijl het hoofd van de civiel-lechnlsche hoofdafdeling een pos la ca derm a le cursus wegverkcerskundc heeft gevolgd. Directe noodzaak voor het aanlrekken van een verkeersdeskundige is dus hiel aanwezig. Tevens fungeren de politie en de verkeerscommissie als intan- ties, die waardevolle adviezen, op het ter rein. van verkeersvraagstukken verstrek ken. Dat inderdaad het verkeer o O Dr. J. E. W. Spronk, zo juist gepromo veerd op een proefschrift over Paganini. ,Dc muizen in deze school ken ik treedt op 1 januari a.s. ij, functie als nog alle bij naamdirecteur van de Rijks-HJB.S. „Als het discussie-element zou verdwij nen kunnen wij niet meer spreken van onderwijs. Voor een groot aantal vakken, zoals aardrijkskunde, geschiedenis en «de De jeugd van de Schiedam se Gymnas tiekvereniging „T.H.O.R." zal op zater dag 6 november a.s. oud-papier-inzame- ling houden. Als centraal inzamelingspunt is het Br. Wibautplein gekozen. Waar, in. een grote vrachtwagen van fl.30 tot 32.30 uur hel papier in ontvangst zal worden genomen. JEr wordt verwacht dat honderden THOR leden op deze ochtend naar het Wibautplein zullen komen om hun paier-bijdragen te leveren. Bovendien zullen groepen jeugdige Thori- anen vanaf het Wibautplein huis aan huis aanbellen om een zo groot mogelijke hoe veelheid papier te vergaren. Be Oudercommissie van THOR, die de ze actie organiseert vertrouwt erop, dat de inwoners van deze stadswijk hun oude papier zullen willen klaarzetten, zodat een. snelle en succesvolle actie verzekerd zal zijn. Met de opbrengst van. deze actie ««1 de THOR-jeugd zeker gediend zijn. A AN DE RIJKSUNIVERSITEIT te Bei den is woensdag 27 oktober gepromo veerd de heer J. E. W. Spronk. thans di recteur van de Rijks-HBS i'n Ben Helder, die per 1 januari a.s. directeur wordt van de Rijks-HBS te Schiedam, ter opvolging van dhr. dr. R. Oort, die de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt- De heer Sprank promoveerde op een proefschrift, getiteld .Bijdrage tot de biografie van Ni colo Paganini." In een zestal hoofdstuk ken zette hij in dit proefschrift uiteen, dat Paganini als virtuoos, als componist en als mens verkeerd wordt beoordeeld, dat weinig goede biografieën over hem be staan en dat het nodig is tot een volledi ge uitgave van al zijn werken te komen. Verder geeft het proefschrift aan, dat een volledige biografie over Nicolo Paganini pas zal kunnen worden geschreven, als blijkt dat geen verdere vondsten over Pa ganini meer te verwachten zijn. Tot nu toe worden nl. nog steeds nieuwe vondsten ge- daan. In 3954 is van hem. gevonden het vierde vioolconcert, in 1958-1959 kwam *n concertstuk voor viool met begeleiding van gitaar voor de dag en in 1961 ontdek te men 94 concepten van. brieven, welke Paganini heeit geschreven aan Mcierbeer. Mosceles, Spontini en andere componisten. Deze concepten bevinden, zich Lhans :n de bibliotheek van het Congres in Washing ton. Verwacht mag worden, dat hiermede de reeks van nieuwe vondsten niet is al- gelopen, Samenvattend is de teneur van de dissertatie dus, dat Paganini als mens, als componist en als virtuoos nog verkeerd beoordeeld wordt en dat. 't tijd wordt deze verkeerde mening te herzien. Van de stel lingen. zijn er vier gewijd aan het onder wijs, vijf aan de muziek, dria aan de li teratuur, drie slaan in verband met de taalkunde en een heeft voor een man uit Ben Helder begrijpelijk betrekking op de Marine. J\R. J. E. W. SPRONK is geboren ir 1962; hij bezocht de Rijks-HBS te Bre da, deed middelbaar Engels, vervolgens middelbaar B, het colloquium Ba tij n, kan didaats Engels en doctoraal Engels, tel kens met een tussenpoos van een jaar of vijf. Bij zijn doctoraal in 1960 maakte hij een afspraak met hoogleraar E. W. Schallenberg dat hij zou promoveren op het bijvak musicologie met als onderwerp Nicolo Paganini, een interessante figuur, die altijd de belangstelling van do heer Spronk heeft gehad. Als paranimfen tra den. op Ir. H. W, G. Hoek en 31. C. Engel se. Er be si end grote belangstelling voor de promotie. Do zaal was eivol; onder de belangstellenden bevond zich de chef hoofdnfd. VHMO dr. J. A. A. Verlinden, verder enkele inspecteurs van 3:et onder wijs, zoals dr. S- Kevser en insp, Brog- trop, verder commandeur J. H. Baron Ma- kay, vlagofficier aan het Koninklijk Insti tuut voor de Marine belast met de of ficiersvorming. cn vele ambtenaren van he? departement, alsmede leraren van de Rijks-HBS in den Helder en van de Rijks- HBS in Schiedam, waar de heer Spronk per 1 januari a s. zal terugkeren, thans oo de hoogste post. Van elke klas \an de Rijks-HBS in Den Helder waren twee leer lingen aanwezig. SCHIEDAM De voorbereidende werk zaamheden Ier invoering van liet aardgas in Schiedam met ingang van 1 april J96S verlopen volgens de gemeentelijke diens! voor tic Technische Bedrijven uiterst voor spoedig. Alle hoofdleidingen, Waardoor over een jaar het aardgas zal stromen, zijn gerepareerd, terwijl de binnenleidin gen aan een onderzoek zijn. onderworpen betreffende mogelijke lekkages. Op 1 oktober van het volgend jaar zal he| siadsgastarief worden vervangen door het aardgastarief, dat lager zal zijn dan het huidige tarief bij gebruik van stadsgas. Do gemeente Schiedam en de Techni sche Bedrijven, trachten door de invoering van een lussen tarief vele verbruikers van het stadsgas een voordeeltje te bezorgen. Het college van B. e» W. heeft besloten lager tarief in te voeren per 1 novem ber j I. voor mensen die ruimtelijke ver warming hebben of daarop overgaan er» op deze wijze de penetratiepolitïek van de ge meente een ..warm" hart toedragen. Als men overgaat op gas verwarming jn plaats van olie of huisbrandkolen, geldt een lage re prijs voor het stadsgas, dat men tot ok tober I960* verbruikt, waarna aardgas ver arming zal worden ingevoerd. Ook voor degenen, die op 1 oktober van het volgend jaar nog stadsgas ontvangen, gelden de a ard ga spr ij zen, die aanmerkelijk lager zul len zijn dan het stadsgas en beneden het prijspeil zullen liggen van het lussentarief. Men wil, dat do Schiedamse bevolking nu al een gashaard of andere toestellen koopt, om de penetratie van het aardgas te bevorderen. Daarbij profiteert men dan van het lagere tarief van 2.5 cent per M- cal. SCHIEDAM De gemeente Schie dam bezorgt vele huisvrouwen door de invoering van een speciaal gas- tarief een voordeeltje. Om hiervan te kunnen profiteren, moet men Jn het bezit zijn van een gashaard. Bij een gasverbruik van 5.000 Meal tot 1 ok tober van het volgend jaar, waarop het nog goedkopere aardgastarier zal worden ingevoerd, kan men tegen een lagere prijs oog stadsgas ver bruiken. Hiervoor betaalt men per maand een vastrecht van t 7,25 en per Hïcal een prijs van 2,5 cent. Het lagere tarief, dat bedoeld is om do verkoop van gaskachels en andere gasloestellen te bevorderen geldt dus niet alleen voor het verbruik bij gas- verwarmïng, doch ook voor ander gasverbruik. Het koken zal onder deze omstandigheden wat voordeliger worden, indien men een gashaard en een gasfornuis of ander gsstoeste! gebruikt- Wel moeien afnemers, die een gas haard bezitten, de Technische Bedrij ven laten weten, dat zij wensen van dit voordeeltje gebruik te maken En wel per briefkaart, postbus 79 in Schiedam. DE nog jonge Haagse musicus René Ra- kïer, die zich in de Rotterdamse St. Laurenskerk al eens zijn Prijs van uitne mendheid voor orgel ten volle waard heeft getoond, heeft gisteravond in een recital voor de Vereniging Vrienden van het Ste delijk Museum laten horen, dat hij die prijs voor piano indertijd óók glansrijk heeft verdiend. Zijn spel getuigt van een grote muzikaliteit en van temperament, zijn aanslag is rijk geschakeerd en tech nische moeilijkheden schenen er voor hem. niet te bestaan. Daarbij getuigde zijn pro gramma van oorspronkelijkheid, niet al leen door de volgorde van de werken, maar ook door de keus. Hij opende rijn concert met „Caleidoscope" van onze Spaanse tijdgenoot Antonio Ruiz-Popö. in 1963 gecomponeerd, maar zonder nieuw lichterij. Het is prettig om naar deze mu- aek te luisteren; fraai klonk het midden deel van de zeer levendige Toccata, brui send de coplat de la Rueda, zwaar wa ren de arpeggio's, waar het Coda .mee begon. Zelden hoort men het Theme et va riations** op. 73 van Gabriel Fauré, cn toch is deze reeks vol afwisseling een pianistisch prachtig stuk. en datzelfde ksn gezegd worden van „Une barque sur l*océan" van Maurice Ravel, die^ allebei door Renè Rakier bijzonder kleurrijk wer den gespeeld. Na de pauze kwmen de klassieken. Eerst het ..Preludium en Fuga in Cis", de eerste uit Johann S. Bachs „Wohltöm- periertes Klavier I". fonkelend het eer ste deel, prachtig van klank de fuga. Ban de kostelijke „Sonate in D" van Joseph ■Haydn, helder gespeeld het eerste deel, prachtig het Largo, sprankelend de Fina le. Eau groots slot van het concert wa ren de „Variationen tiber ein einziges Thema" op. 23. no. 3 in D. van Johan nes Brahms, waarin de concertgever ook overtuigend rijn meesterschap bewees, hel bijzonder in de derde variatie met het gsrdeeeto gesyncopeerde thema, in de hartstochte lijke achtste en negende en in de elfde met het zingende laatste deel. Het vrij talrijke publiek toonde zich zeer ingenomen met het spel van René Rakier en wist hem door langdurig ap plaus tot een toegift te bewegen, «en glas helder gespeelde „Sonate in d" van Po- menico carlatti, typisch door de naboot sing van trommelslagen. G. M, DESRSJANT. SCHIEDAM Op woensdag 3 en don derdag 4 november vindt de jaarlijkse verkoping plaats van door patiënten ver vaardigde werkstukjes van liet Zonnehuis de Boerhavelaan. De dames en heren in Het Zonnehuis, dat volgend jaar zal verhuizen naar het nieuwe gebouw in Vlaardingen, hebben tal van werkstukjes vervaardigd, zoals bijouteriedoosjes, wand spiegels, mutsen, kettingen, hand- en bood schappentassen, tafelkleden, poppen, bees ten, handgeweven sjaals enz. De verkoping biedt een goede gelegen heid om alvast wat cadeautjes in te slaan voor Sinterklaas. De verkoping is geopend van 2—5 uur en 7—9 uur. Na een wedstrijd tussen twee elftallen, samengesteld uit leden van de plaatselijke verenigingen waarin het pupLUenvoetbal is ingevoerd, Js zaterdag in de kantine van SVV de grondlegger van het pupillenvoet bal, de heer "W. A. v. d. Most gehuldigd. Deze verrichtte de aftrap cn kroeg later in de kantine van de medeoprichter, W. Hooghuis. jeugd vertegenwoordiger in Schie dam van de KNVB afd. Rotterdam, tc horen hoe 7-ïin werk in bondskringen gewaardeerd is geworden. Aan het doorzetten van de heer v. d. Most, die onlangs zijn taak aan de heer C. van Noortwijk overdroeg, is het te danken dat het pupillenvoetbal in competitiever band geslaagd is- Dit vooral wegens zijn gemoedelijk optreden en de gemakkelijke omgang met dc jongens die een sfeer van vriendschap heeft gekweekt. Onder dank zegging voor alles wat hij heeft gepresteerd sinds 1 september 3951 toen met het pu- De heer W. A. v. d. Most, stichter van het Schiedamse pupillenvoetbal. die hiermee een belangrijke bijdrage lever de aan het scheppen van mogelijkheden ronr de jeugdrecreafie. pillenvoetbal werd gestart, schonk de heer Hooghuis deze jeugdpionier namens de commissie een werphengel met toebehoren. De heer v. d. Most dankte in een korte toespraak waarin hij de pupillen enkele nuttige wenken voor de toekomst meegaf. De huldiging werd bijgewoond daor be stuursleden van de bij het pupillenvoetbal aangesloten verenigingen en afgevaardigden van de commissie schoolvoetbal. Momenteel nemen 28 elftallen aan de competitie deel alsmede elftallen van de Vlaardingse verenigingen Fortuna en Zwa luwen, hiervoor aangezocht om de pupillen j van Hermes-DVS en SVV gelijkwaardige j tegenstanders te bezorgen, j De heer P. S, Dijkstra herdenkt op 4 november de dag waarop hij 25 jaar gele den in dienst trad bij het Aannemings bedrijf voor bouw- en betonwerken v.h. Fa, Kuijpers N.V. te Schiedam. Hij bekleedt er thans de functie van procuratiehouder e:i mag als zodanig de .rechterhand van de directie genoemd worden. Donderdag 4 november reeipieert de jubilaris van 4 tot 6 uur in Musis Sacrum, Lange Haven 315, in Schiedam, De volleybalteams van Juliana hebben zich de afgelopen week voortreffelijk ge weerd. Uit vijf wedstrijden werd vijfmaal de volle winst behaald. Het le herenteam wist, ondanks het ge mis van twee spelers, in een schitterende wedstrijd het Haagse HML'CLV II te ver slaan, Het Schiedamse zestal bracht het publiek meermalen in extase door hun on tembare geestdrift en. knappe aanvalsspel. Reeds in de le set trok Juliana fel van leer en HML werd diep in de verdediging gedrongen. Met ruim verschil wonnen zij deze set (156). In de daaropvolgende set raakten de Hagenaars beter ingespeeld. De Juliana-spelers moesten zich volledig inzetten om het initiatief tc behouden. Met succes overigens want ook deze set werd een prooi voor Juliana (1614). In de 3e set bleek duidelijk dat zij veel van hun krachten hadden gevergd. HML nam een kleine voorsprong cn wist die tot het einde te behouden (14—16). Juli ana kwam in de vierde set echter zo on stuimig terug dat hun tegenstander bij vlagen volkomen weggespeeld werd. Aan vallend lukte alles en zij leken op een royale seto verwinning af te gaan. Bij 14—2 werd het ritme echter verstoord en HML kreeg gelegenheid de achterstand te verkleinen. Bij de stand 14—9 vond Juli ana weer de kracht het beslissende punt te scoren en de 31 -overwinning was een feit. Ook het tweede herenteam zorgde voor een. 3—1-overwinning. Zij versloegen Lek- kerkerk met de setstanden 15—6, 615, 1 14 en 15—10. Heren 3 had geen moeite met Hoog vliet 2. Volkomen onnodig verspeelden zij de 3e set met 1215. De overige setstan den waren; 15—2, 151 en 15—2. Het damesteam heeft voor de derde ze ge In successie gezorgd door in Spijke- nisse Spivo te verslaan. Het is echter geen aantrekkelijke wedstrijd geworden,, 'in hoofdzaak door toedoen van de scheids rechter die het spel aan beide zijden, van het net volkomen dood floot. Hulde aan de speelsters die tot het einde hebben ge probeerd te blijven volleyballen. De set standen waren: 11—15,1510, 15—9, 157. De enige Julian a-ploeg die de tegenpar tij geen vierde set toestond was het le meisje steam. Zij wonnen overtuigend met 158, 359 en 158 van het Rotterdamse D.R.L. steeds drukker wordt kan blijken uit en overzicht over 1964 en de eerste negen maanden van 2965 van het aantal ver keersslachtoffers. We laten ze hieronder volgen. In 1964 kwamen in Schiedam 2S53 aan rijdingen voor, in de eerste negen maan den van 1965 waren het er 1955. Ten gevolge hiervan kwamen in 3965 drie personen om het leven tegen zeven in 19G4; 93 personen werden zwaar en 365 licht gewond (fn 19G4 resp. 116 en 512). De voomaamse oorzaken der aanrijdin gen zijn het geen voorrang verlenen (355 gevallen), te kort achter elkaar rij den (201), geen doorgang verlenen (151), onvoorzichtig passeren (139), slippen (132), onvoorzichtig achteruitrijden (116) onoplettenheid (113)onvoorzichtig over steken (84), onvoorzichtig wegrijden (69 niet rechts rijden (43), keren (36), maar verder technische gebreken (32) drankinvloed bestuurder (16) en drank bij de voetgangers (16). De commissie neemt dan verschillende verkeerspunten in ogenschouwzo b.v. de Parkweg en zijn kruisingen. Hier omtrent merkten B. en W. op: Op het kruispunt Parkweg-Burgemees- sler Honnerlage Gretelaan hebben in de eerste negen maanden van 3985 10 aanrij dingen plaats gevonden, warbij in 9 ge vallen geen voorrang werd verleend (4 be stuurders van bromfietsen en 5 bestuurders van motorrijtuigen). Het kruispunt is niet als gevaarlijk te beschouwen. Evenmin is momenteel de noodzaak aanwezig dit thans reeds als voorrangskruising in het Verkeersbesluit op te nemen. De situatie blijft de aan dacht houden. In de Honnerlage Gretelaan. bij de *s -Gravelandseweg steekt in de openbare weg een punt particulier terrein uit waar omheen een hek slaat. Deze situatie le- vert gevaar op voor het verkeer. B. en W. zijn zich dat bewust en willen in overleg heden met de verkeerscommissie over de vraag of en hoe daarin verbetering kan worden gebracht. Verder vormen de links afslaande fietsers op het verkeers plein bij de Oranjebtug een bijzonder moei lijk probleem, waarvan het vinden van een betere regeling geruime lijd zal vergen. Hoe lang vermogen B. ea W. niet te zeg gen. Het hoge struikgewas te weerszijden van de Schiedamseweg belemmeren, het uitzicht aan het verkeer uit dc zijstra tenUit de begrotingscommissie komt de vraag of het groen u>at lager kan toorden gehouden. B. cn IV, menen dat ze er al aan doen u?at er aan gedaan kan zvorden: De beplantingsstroken ter weerszijden van deze weg zijn aangebracht ter be scherming van de voetgangers en vooral van spelende en schoolgaande kinderen, ïn verband met de grote verkeersintensi teit op deze weg worden de beplaniings- stroken twee maal per jaar gesnoeid- En over het slechte wegdek van deze straat wordt het volgende opgemerkt; De verbetering van dc Schiedamseweg bij Blijdorp is afhankelijk van de stede- bouwkundige plannen in deze omgeving. Gelijktijdig met de bouw door het Rijk •an een onderdorgang in de Rijksweg nr. 20 ter plaatse van de Schiedamseweg zal worden overwogen of, passend in de stede- bouwkundige plannen, een gedeelte van de Schiedamseweg kan worden verbeterd. Of dit Jn 1966 reeds uitvoerbaar Is kan thans nog niet worden gezegd. Inmiddels zullen de ernstige gebreken worden hersteld. De situatie van de Nieuwpoortweg ter plaatse van het pand van Stokvis, komen de vanaf de Hulpbrug, is evenmin ideaal. Dodt de vele inritten van het nieuwe pand wordt de kantmarkering onderbroken waardoor het verder gelegen trottoir als „vooruitstekend" wordt aangevuld. Ge tracht zal worden door het aanbrengen van een markering verbetering aan 1c brengen KORF BA LCOMPETITÏE SCHIEDAM De korfbalcompelities hebben dit jaar een bijzonder guostig ver loop. De meeste clubs hebben reeds zes wedstrijden achter de rug en enkele zelfs reeds zeven. O.D.I. en Schiedam mogen het komende weekend uitblazen en dat betekent ditmaal geen extra achterstand. De komende weken zal intussen leren of OD1 in de strijd om de eerste plaats als kanshebber genoteerd blijlt staan. DINSDAG 2 NOVEMBER Irene, 20 uur: K.NM.T.P, Bloemschikken. Chc- Soc. Belangen, 20 uur; Ned. Bond van Oud-Strijders, kontaktavond. Marijke, 20 uur: Het SingeJkwartier, jaarver gadering- Arcade, 20 uur; Aquarium- en terr. ver. .(Na tuurgenot in huls", vergadering. Arcade, 20 uur: RK. E.H-B.O-, cursus-avond. Irene, 14 uur: Huisvrouwen Bridgeclub, bridge, middag- WOENSDAG 3 NOVEMBER Passage Theater, 20 uur: Het Kunstccentrum Schiedam, toneelavond; „Dat zonderlinge Beest". Clir. Sor, Belangen» 20 uur: Ver- Nat. Feest en Gedenkdagen, ledenvergadering. Chr, Soc- Belangen, 20 uur; Werkende Jeugd, kontaktavond. Irene, 11 uur; Geref. ZencLingscommissic. film- middag. Irene, 20 uur; Hervormde Vrouwenkring, ver. gadermg- ïrene, 20 uur: Schied. Filmclub, vergadering'. MUSEA Galcrit punt vier: Fer Hakkaart. Stedelijk Museum: Werk uatde I6t cn 17e eeuw. Galcrlo Wiegman: Expositie Gustav Meat- Galerie CCC: Expositie Oskar Lens- Café Spinnewiel, Grote Markt: Galerie De Spin, werk van debutanten. FILMS Passage Theater: „Help". a.l. 2 on a.15 uur. Monopole Theater; 2 en 8 uur: „Geheimagen- ten jn de Harem", 14 jr- APOTHEEK Kieuwland. Wibautplein 17. tel- 267.532. <^"i7Tr A' i. Pup baV i«!tr- '3 I9.2B n'. g.iiöLf Wie hst Nieuwsblad leest weet van atles het meest j Woensdag 3.0B uur EEN COOPER - ANNA MARIA ALBERGNETI DUEL OM DE APACHEBRON De gevreesde „Durangokid" voor wiens wapens ieder een m het westen sidderde. 14 Jaar Cinemascope Technicolor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2