Kan Nieuwesluis locli als woonoord beiionden worden? Zeventig jaar gymnastiek bij OKK te Slikkerveer Anton Geesink verraste te Ridderkerk bejaarden Eerste biertapwedstrijd op de Zuid-Hollandse eilanden Begrotingstekort van 22.000 geraamd te Abbenbroek Raad van State behandelde beroep van mr. Van Ever din sen Vernietiging gevraagd van besluit G.S. Secretaris verlaat Maassluis De vestigingsvergunning in Maasland jNieuws uit Numansdorp Ridderkerk bouwde op rijksgrond Het begon met gewichtheffen Vogeltentoonstelling te Maassluis geopend Kamerplantenkeuring te Spijkenisse Voetballende Maassluizers -i -St Na inkopen in supermarkt Spijkenisser korfbalzege Numansdorp beet hel spits af Zweedse straatnaam in de Komwei Raadsagenda van Maassluis Stichting Jeugd zoekt kadervormingsleider Dakpan op het hooi cl l O ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 B—BE De Raa<? van State behandelde een be roep van lftr, H. G. v&n Everdïngeu te Heenvliet, tegen het besluit van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland» waarbij gedeelte]ijk goedkeuring ïs verleend aan het partiële uitbreidingsplan voor gron den ten noorden van de Groene Kruis weg te Heen vliet. Bij dit plan is Nieuwe- «luis met naaste omgeving voor Industri ële doeleinden bestemd. De bedoeling: ïs hierdoor voldoende terreinen te verkrij gen voor dc van de bedrijven in bet Bot- Iekgcbied afgeleide industrieën, welke, in verband met de van die bedrijven te be trekken brandstoffen in de directe nabij heid van het Botlekgebied een plaats moeten vinden. Gedeputeerde Staten zijn het eens met deze doelstelling. De terreinen in de Maasvlakte kunnen met het oog op hun ligging daartoe niet dienen. Als gevolg van de vrij ruime afstand tussen het in dustrieterrein In kwestie en de woonbe bouwing vrezen Gedeputeerden geen hinder van de daar te vestigen bedrijven. De reclamant trekt de uitvoerbaarheid van de industriële bestemming in twij fel, maar hierop is het Provinciaal Be stuur niet ingegaan omdat dit niet de pla nologische merites van het plan betreft. Tegen handhaving en uitbreiding van Nieuwesluis als woonoord hebben Gedepu teerden overwegende bedenkingen op grond dat de betrokken terreinen, na aan- De heer L. J. Mostert ruim veertig jaar in gemeentedienst Op de dinsdagavond a.s. te houden raadsvergadering staat o.m. het verzoek van de heer L, J. Mostert, om eervol ont slag als secretaris van de gemeente Maas sluis. De heer Mostert heeft de gemeente Maassluis ruim 40 jaar gediend. De heer Mostert begon zijn loopbaan, als jongste bediende. In verschillende functies diende hij de gemeente, om op 1 juli 1932 tot se cretaris te worden benoemd. Op 8 ok tober 1943 werd de loopbaan als secreta ris onderbroken, daar de bezettende macht hem op staande voet ontsloeg. De oorzaak was dat de secretaris geen medewerking wenste te verlenen bij de installatie van de N.S.B.-burgemeester Van Dam. De be- langftelling van de heer Mostert strekt zich ook uit over het maatschappelijk le ven. Zo is hij thans nog bestuurslid van de Stichting „Govert van Wijn", terwijl hij ook vele jaren ouderling-kerkvoogd van de Ned. Herv, Kerk is geweest. De heer Mostert en zijn gezin, die in Maassluis zeer gezien zijn, gaan Maas sluis verlaten en zullen zich vestigen in Leer sum. De Ma-aslandse afdeling van de Katho lieke Volkspartij zal op dinsdag 9 novem. ber om 8 uur een ledenvergadering hou den in de Magneet. De agenda vermeldt o.a. de kandidaats stelling voor de komende verkiezing van de Provinciale Staten. De besturen van de Westlandse afdelingen hebben besloten ge zamenlijk met één kandidatenlijst uit te komen. Verder vermeldt de agenda een uitbreiding van het bestuur van 5 naar 7 personen. Vervolgens is er een bespreking betreffende een recente publikatie van B. en W, van Maasland, gericht tot de eige naars van woningen, waarbij er op attent wordt gemaakt, dat men bij verkoop van woningen er rekening mee dient te houden dat aan degenen die niet economisch aan Maasland zijn gebonden, geen vergunning ingevolge artikel 1, Ie lid, sub. a der Woonruimteweg 1947 wordt verleend. Een mededeling die in Maasland de laatste tijd het gesprek van de dag is geweest. De KVP acht deze publikatie eveneens zeer belangrijk en meent dat een bespre king hierover noodzakelijk is, Collecte PJ.T, De collecte voor het Protestants Interkerkelijk thuisfront heeft een bedrag opgebracht van i 170,-. Evangelisatieavond Dit jaar zal de grote evangelisatie-avond worden gehou den op vrijdag 26 november a.s., des avonds half acht in de Ned. Herv. kerk. Spreker op deze avond zal zijö de. Hom burg van Heerjansdam. Verder zullen het Muziekkorps van het Leger des Heils als mede de zangvereniging uit de gemeente medewerking verlenen. Burgerlijke stand Geboren: Mir jam dv A Reedijk en N Herweijer; Jcene zv J van der Meer en E W. Dijkstra; Hendrik rv J van Leenen en H Visser; Lena dv A B van der Perk en E B van der Park; Hendrik zv H Viifvinkel en G Huijzers. Gehuwd: P van Santen, 19 jr. en T B Breure. 15 jr.; H Huijzers, 26 jr. €n V P Schilperoord 21 jr. Ondertrouwd: A Bernaards, 30 jr. en J.1 L E Groeneweg 28 jr.; J L van der put, 28 jr. en M A van der Velden 21 jr-; AD Roos. 22 jr. en I D Tros 19 jr. Overleden: C C M Bekkër, 83 j*.f echt genote van C Wüst; S Streefkerk, 70 jr., echtgenote van T Reedijk; P Hokke. C8 jr., echtgenoot van M C 't Jong; H de Ruiter, 79 jr., echtgenoot van M C P Donk; J Kuipers, 74 jr.; W Vollenhouw, 61 jr., echtgenote van A J Groen; A Bui tendijk, 46 jr., echtgenote van H Prins. Concourssucces van Gee rvli eter De 16-jarige accordeonnist Jos Robbe- son uit Geervliet, deed tijdens het Natio naal Accordeon concours te Papendrecht van zich spreken, door in de eerste afde ling met 156 punten een eerste prijs in de wacht te slepen. Voor de jonge Jos was de opgaaf geen eenvoudige, omdat hij als verplicht nummer de ouverture Hollandia van Coen van Orsouw uit moest voeren. leg van het geprojecteerde Hartelkar.aa] voor dat doel te geïsoleerd zullen liggen. De reclamant heeft zich er tegenover de Raad van State over beklaagd, dat Gedeputeerden niet voldoende recht heb ben dot-n wedervaren aan zijn bezwaar. Zij zijn voorbij gegaan aan de tegenwer ping, dat de behoefte aan industrieter rein niet doorslaggevend kan zijn. Im mers geeft de gemeente Rotterdam in de onmiddellijke omgeving van de Botlekïn- dustrieën terreinen uit aan industriële on dernemingen, die met'de Botlekindustrle en weinig of niets te maken hebben. In verder verschiet kan ook nog over ter reinen in Zuidiand worden beschikt, zulks nog afgezien van hetgeen beschikbaar is of komt op Rozenburg en in de Maasvlak te. De afstand, die thans zal ontstaan tussen industrie en woongebied zal slechts enige honderden meters bedragen. Plano logisch gezien acht de reclamant dit zeer aanvechtbaar. Ook de geïsoleerdheid van Nieuwe sluis heeft hij bestreden. Hij ziet niet in. dat wel plaatsen als Arnhem-Zuid en Rot terdam-Zuid. lot ontwikkeling kunnen ko men, doch niet een gebied van. 100 ha. dat door een kanaal van de kern van Heenvliet wordt afgesneden. Op grond van dit alles heeft de recla mant aan de Kroon verzocht, het besluit van Gedeputeerden te vernietigen. Maar strop iverd noj; bijtijds ontlopen De Ridderkerkse raad heeft succes ge had mefc zijn poging Rijksgrond los te krij gen voor een redelijke prijs. Een voor stel om ruim f 20.000 te betalen %'oor een terrein dat eigenlijk maar net f4.000 waard was, werd vorige maand door de raad teruggewezen met als opdracht aan de betrokken wethouder nog maar eens te gaan praten met de beheerder van de grond, de inspecteur der domeinen. "Wat was namelijk het geval. De grond, waarop 213 galerijwoningen in aanbouw zijn. werd door de gemeente bouwrijp ge maakt, in de veronderstelling dat men het terrein in eigendom had. Dat bleek later( de woningen waren toen al üink ge vorderd niet het geval. Er moest een taxatierapport komen. De beëdigd taxa teur L. C. Roekx te Barendrecht nam het (bouw)-terrein in ogenschouw en consta teerde terecht dat het hior bouwrij pe grond betrof. Er kwam dus een prijs uit van bijna f21.000. Al had de gemeente dan zelf het ter- rem bouwrijp gemaakt, met het taxatie- rapport in de hand moest de inspecteur der domeinen, zoals wethouder C. J. v.d. Berg van Ridderkerk het noemde, .bik kelhard zaken doen*'. Deze „prijsstijging" is echter niet door gegaan. De minister van financiën, gead viseerd door zijn inspecteur, heeft de prijs nu weer op f4.380 gebracht. Hij bleek zo toegeeflijk omdat Ridderkerk kon aantonen dat er reeds besprekingen over aankoop zijn gevoerd, voordat men begon te bouwen ,,op andermans grond". Als nu de raad vrijdagavond ook nog akkoord gaat met de aankoop, kunnen de woningen in alle gemoedsrust worden afgebouwd. Dezer dagen bestaat de gymnastiekver eniging Oefening Kweekt Kracht, in de wandeling meest kortweg OKK genoemd, precies zeventig jaar. Het is een respec tabel aantal jaren. OKK is in Slikkerveer en omgeving steeds de enige en algemene vereniging geweest, waarbij iedereen te recht kon. OKK is er voorts in geslaagd altijd zon der subsidies rond to komen. V/el is haar taak en aanzien in de zeventig jaren die haar van de oprichting scheidden, aanzien lijk veranderd. Maar de vereniging heeft zich steeds zo weten aan te passen, dal niemand kon zeggen dat zij niet met de tijd meegroeide. Integendeel, het feit dat de vereniging in de twintiger jaren al een dames-afdeling oprichtte, was ?o vooruit strevend, dat menigeen er in die jaren nog aanstoot aan nam. De schroom uit die jaren is inmiddels overwonnen- OKK telt nu bijna 55Ü leden waaronder kleuters, veel kinderen (290 le den), aspirant-jongens en -meisjes en da mes- en herenleden. De laatsten zijn in de minderheid. Hun aantal is beperkt tot slechts 17. De vereniging werd in 1895 opgericht door de Slxkkerveerse loodgieter Hendri- kus Romeijn. De eerste oefeningen waren voornamelijk, op krachttoeren gericht en Romeijn, die wel wat gewend was met löod en andere zware zaken, zag wat in een dergelijke vereniging. Men wericte aanvankelijk met halters, en andere eigen gemaakte werktuigen. Ook het heffen van gewichten en het werken met stokken was destijds „in". De eerste lessen werden ge geven in het café Sint Joris van toen. Dat had zo zijn redenen, want na de oefe ningen en de pauze werd er gebiljart Later ging men oefenen in de gymnas tiekzaal van de oude openbare school aan de KerksingeL Daar werden ook de eer ste lessen aan dames en meisjes gegeven, die in die eerste jaren zeer zedig met ta melijk lange rokken en kous aan. gym nastiek bedreven. Een archieffoto uit de tijd- dat OKK ook aan toneelspel deed. 'tls een hoer niet wijs te maken hoe een soldaat aan de kost komtu>os de titel. De foto moet gemaakt zijn in de jaren dertig. Oefening Kweekt Kracht Is sinds l9te> aangesloten bij het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. De vereniging kreeg reeds in 1911 het predikaat Koninklijk, het geen in 1920 nogmaals werd verleend, om dat de OKK korte tijd opgeheven is ge weest. Een van de gymnastiekenthouslasten van het eerste uur is steeds Jac. Bisdom ge weest. Deze nu 61-jarige KNGV-leider is lid sinds 1918. Hij ïs inmiddels al veertig jaar voorzitter-leider. Een ander vroeger bestuurslid is J. v. d- Steen. De heer Van dei Steen is bij het jubileum vijftig jaar lid. De gymnastiekvereniging beschikt voorts over de volgende leidsters; mevr. S. Vermeulen, mw. R. Groenewald, mw. J. Burg en mej. J. Bisdom, die evenals haar broer C. Bisdom in de sporen van hun va der zijn getreden. OKK heeft het niet ai- tijd van de gymnastiekieiders moeten heb ben. In de jaren dertig deden de kracht patsers van weleer ook aan toneel Een uitvoering was dan gesplitst in een toneel stuk en de gymnastiekuitvoering. Verschillende keren hebben leden van OKK deelgenomen aan kringwedstrijden voor Dordrecht en omstreken. Ook verte genwoordigden enige leden de xring wel eens op kampioehwedstrijden. Ook nu nog telt de vereniging jeugdkeurturnsters -turners. OKK begint de viering van haar jubi leum zaterdag aanstaande- 's Middags van 14.30—16.30 uur recipieert men m de Elek- trokantine. 's Avonds is er een feestavond waaraan leden en een cabaretgroep mede werken. Op woensdagmiddag 24 november houdt men een jeugdmiddag, waaraan een kinderfeest zal worden verbonden. Donder dagavond 25 november is er voor de oude re jeugd (tussen 12 en 15 jaar) een sok- kenbal. Schietwedstrijden le Maasland De schietvereniging Maasland heeft wed strijden gehouden, waarvan de uislagen zijn; Korpswedstrijd op basis van 50 pun ten: M. J. van Buuren 47, A. v. d. Berg 47, A, Poot 47, J. Hanemaaljer 46. ML P. Hanemaaïjer 46, H. Koepel 45, G. Dek ker 45, K. van Roon 44. Fr. van Staal duinen Wzn 44, A. Korpel 44. C. J. Poot 43, C. Poot Dzn 42, J. A. Kingma 42, J. W. Groenewegen 42, IV. van Roon 42, C. Kleijn He sselink 42, Fr. van Staalduinen Pzn 40, A. P. Zeelenberg 39, W. Sonne- veld 37, J. Kleijn Hesselink 3,7 P. v.d. Pol 37, P. Boekestijn 37, J. van Zwienen 36, IJ. Boekestijn 36, M. Verploegh 34, J. Stolze 33 en N« Poot 33 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: Fr. van Staalduinen Wzn. 30, A. Korpel 30, C. J. Poot 30, Fr. van Staal duinen Pzn 29, H. Korpel 29, J. W. Groe newegen 29, IJ. Boekestijn 28, J. A. King ma 28, M. C. Verploegh 28, C. Poot D_zn 27, C, Kleijn Hesselink 27, J. van Zwie nen 27, J. Hanemaaljer 27, M. P. Hane- tnaaijer 27, P. Boekestijn 27, G. Dekker 26. A. Poot 26, K. van Roon 26. G. Pool 25, M. J. van Buuren 22 en W. Sonne veld 21 punten. Drie kampioenstitels voor kanaries Woensdagavond heeft de Maassluise Vo gelvereniging ,,De Vogelvrienden", in ge bouw „De Sluis" aan de G. A. Bredero- laan officieel haar achtste tentoonstelling geopend- De heer B. v. Onselen, voorzit ter der vereniging sprak een openings woord. en heette alle genodigden en de medewerkers, die zich hadden ingezet voor de tentoonstelling hartelijk welkom. Spij tig vond de heer Van Onselen, dat samen werking nog niet mogelijk bleek met de andere plaatselijke vogelvereniging, maar hij hoopte dat in de toekomst een fusie tot stand zou komen. Bijzondere dank werd gebracht aan. Mevr. Mostert voor het ve le werk door haar verricht en als blijk van waardering ontving zij een boeket fraaie bloemen. De jury bestaande uit 'Mevr. Hobbeiing-van Duren (Utrecht), de heren Mom Cs-Gravenhage) Hech (Am sterdam) en Van Uden (Nijmegen) had een zware taak, daar op de tentoonstelling prachtige vogels aanwezig zijn, ten geta le van 350 stuks. De heer J. Barendrecht te Wateringen werd kampioen van de tentoonstelling met 90 punten, met zijn kanarie „Lizard". ïn de klasse B. werd kampioen, de heer J. v. d. Akker (Maassluis), met 89 punten met zijn kanarie „Oranje Rood", terwijl in de C-klasse kampioen werd de heer A. v.d. Berg Maassluis) met 2ijn kanarie „Oran je Rood Isabel". De tentoonstelling is geopend tot zater dagavond, dan zal ook de uitslag van de verloting worden bekendgemaakt. In tegenstelling tot voorgaande berich ten zal nu op woensdag 17 november a.s. te 8 uur n.m. in het gebouw Kontakt In de Vredehofstraat de Koninklijke Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Spijkenisse worden gehou den. Men zal dan twee onderwerpen be handelen n.l. Tutnverzorging in het najaar en het behandelen van Kamerplanten. De toelichtingen worden gegeven door de heer A. v. d. Linden en de heer M. Lerk ver lucht met dia's beschikbaar gesteld door dc Ned. Ver. van de Bloemisterij, Ook zal op deze avond een kamerplantenkeuring gehouden worden. Ook zal een half uur voor aanvang een Adviescommissie zitting hebben, waar u met tuin of andere plan- tenproblemen terecht kjunt. Reeds enkelen hebben zich opgegeven voor het maken van kerststukjes in de maand december. Aangezien de avonden alleen doorgang kunnen vinden bij minimaal 15 deelne mers (sters). dient men zich zo spoedig mogelijk bij het secretariaat op te geven. Men kan zich ook rechtstreeks richten tot de heer A v. d. Linden, Toscalaan 87, Hoogvliet. Het programma voor zaterdag a.s. van de Maassluise voetbalclub Excelsior luidt: Dorr vc?- r'--1 Fc"<el'n*» vnStec-MT i een inhaalprogramma is vastgesteld en de tri- coloren. geen inhaalwedstrijd hebben, is dus dit elftal vrij. CSVD 3Excelsior 2 3.00 uur; ZBVM 2 —Excelsior 3 3.15 uur: Excelsior 4- HBSS 3 3.15 uur; Excelsior 6—HVO 5 1.15 uur; Zwaluwen 8—Excelsior 7 1,00 uur; Excelsior 8—The Red Stars 3 11.00 uur; HBSS 9Excelsior 9 1.00 uur; The Red Star 4Excelsior 10 1.00 uur; Excel sior al—RK WIK al 3.15 uur; VDL bl— Excelsior bl 2.00 uur; De Holiandiaan b2— Excelsior b2 2.15 uur; EDS b2—Excelsior b3 3.30 uur; EDS cl—Excelsior cl 3.30 uur; Zwaluwen c3—Excelsior c2 3.30 uur; Excelsior c3—SW c5 1.45 uur. Anton Geesink heeft woensdagmiddag na de opening van een levensmiddelen supermarkt in Ridderkerk dertig bejaar den van het verzorgingstehuis Sonneheerdt verrast met tal van lekkernijen. Blikjes thee, koffie, snoep en andere plezierige goederen bood hij in het tehuis symbolisch slechts aan enkele dames aan, nadat hij eerst zelf had ingekocht. Met het gebrui kelijke zelfbedieningswagentje was hij door de supermarkt gegaan, terwijl hij telkens een greep deed in een van de vele rekken. Zijn aankopen werden door de win kel, een Sparbedrijf verdubbeld, waarna hij de goederen persoonlijk in het verzor gingstehuis ging aanbieden. De aankomst van :s werelds grootste judoka had heel wat voeten in de aarde. De reus werd aan de gemeentegrens door de judokas van een Dordtse sportschool en een drumband opgewacht. Met de band en de leerlingen van de sportschool voor op reed hij naar de winkel in een nieuw bouwwijk van Ridderkerk. Met veel moei- Met de kleinst mogelijke voorsprong heeft Spijkenisse deze spannende wedstrijd Vlaardingen—D.B.T. gewonnen. Beide twaalftallen hadden niet hun beste aan vallers in de eerste aanval staan Daar door groeide de verdediging aan beide zij- i'en ü't ot ncch'f blok'* i, die telkens weer de aanvallen onderschepten. Na 45 minu ten spelen was de stand nog rieeds 0—0. In de tweede helft deed men opnieuw alle moeite de nul te handhaven Een strafworp door D.B.T. werd niet benut Geheel onverwachts scoorde mevr. Eer- land het eerste doelpunt. Viaardxngen pro beerde verwoed de bakens te verzetten, doch ook zij wisten met een strafworp geen raad. De laatste Jö minuten kreeg het twaalftal 'van DJB.T. het zwaar te verduren, de gelukwensen waren dan ook zeer terecht voor de verdediging. D3.T. 2 verloor intussen met 20 van H.PV. 3 uit Rotterdam. Programma voor zaterdag 6 nou. a.s.: Het eerste twaalftal gaat op bezoek hij Unicum in Rotterdam. De verwichting Js dat deze plpeg zich niet gemakkelijk van de derde plaats zal laten verdringen. D.B.TA., ontvangt Ten Donck 4 uit Rid derkerk. Voor de eerste maal in de geschiedenis ia een biertapwedstrijd gehouden cp de Züidholiandse eilanden en met name in Numansdorp. Aan deze wedstrijd namen een groot aantal mensen uit de horeca-be- drijven deel, die onderverdeeld werden in teams en eenmanszaken. Voor de afde ling, teams waren 11 inschrijvingen en voor dc eenmanszaken 23, Het initiatief voor deze wedstrijd is uitgegaan van de afdeling Flakkee, waaraan Hoeksche Waard en Vcome en Putten graag deelna men. Drie bekers werden beschikbaar gesteld door de afdeling Horeca Hoeksche Waard en werden aan het eind van de wedstrijd uitgereikt door de secretaris van de afde ling. de heer Baldé van 't Schippershuis te Numansdorp. De eerste prijs voor de teams gingen naar de heren C. Verkerke en C. Groeneveld te Spijkenisse van Hotel De gemeenteraad van Abbenbroek kwara woensdagavond in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. L. Wentholr. De voorzitter heeft meegedeeld dat Ge deputeerde Staten goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit om de Kerckweg om-niet, over te nemen. Wel zullen Ged. Staten goedkeuring aan dit voorstel hechten als, er een financiële re geling wordt getroffen. Aangaande dit laat ste zal met de eigenaar-Polderbestuur over leg worden gepleegd, aldus de voorzitter. Overgegaan werd tot wijzigingen van de Rechtspositie-regelingen van het gemeen te-personeel en een gemeente-begroting 1965. zonder enig commentaar der raads leden. Voorges'rid werd vervolgens om over te gaan tot het geven van namen aan straten in het uitbreidingsplan. Voor wat betreft de aangelegde straten op de zogenaamde Komwei. stelden B. en W. voor de volgen de namen te geven; Lange Boomgaard; Komwei- ingel en Wasastraat. De naam Wasa is afgeleid van het oude Zweedse Koningshuis, aldus burgemeester Went- hnlt. Een volgend voorstel van wethou der K. van Pelt was om een vierde straat Vijverstraat te noemen. Wat het z.g. Sterrebos betreft, meenden B. en W. dat de naam Sterrebos als officieel zal moeten gelden. De raad kon zich met het een en ander verenigen. Aangeboden werd de begroting woning- bedrijfdienst 1966. De gewone Dienst ver meldt het eindcijfer f 41,857,93. Bij de aanbieding van de Gemeente Begroting 1966 werd medegedeeld dat de irucomsten en uitgaven als cijfer vermel den; f 413.817,76, Gewone Dienst Deze be groting is sluitend gemaakt kunnen wor den door eenbeschikking van f 22.000,- uit De saldi-Reserve. De cijfers van de ukpi- taal-Dicnst waren door bijzondere omstan digheden op deze zitting niet aanwezig. Sport. Ze verwierven met tappen en ser veren 779 punten. De tweede prijs ging naar Ouddorp. De heer Jan Fiohü en mevr. Troost-Van Dam verwierven 764 punten. De derde prijs ging naar Henk en Jan Vermeulen. Van de eenmanszaken werd Bob Baste- meier te Spijkenisse eerste met 337 pun ten; tweede M. Bezuijen te Ouddorp van restauratie De Punt en de derde prijs naar mevr. Hansen-Dits van Hotel Akers- hoek te Ouddorp. De jury bestond uit men sen uit Horeca-bedrijven rond Rotterdam. De biertapwedstrijden zijn erg belang rijk geworden, want een goed glas bier tappen vereist vakmanschap. Het is een kleinigheidje om het bier „dood" te ma ken, zodat „er niets meer aan is". Sinds deze wedstrijden gehouden worden, is er een enorme vooruitgang te bespeuren in de tapperij. Er wordt geleg op gelijke manchetten met fijn schuim, zodat het koolzuur in de bier behouden wordt Dat is eigenlijk alles, maar daar komt zoveel ervaring aan te pas, dat het een noodzaak is geworden, dat er meer dan gewone aan dacht aan besteed wordt De Horecabedrij ven schenken er bijzonder veel aandacht aan en ieder jaar weer worden er natio nale ^wedstrijden gehouden, waaraan ge regeld meer en meer mensen gaan deel nemen, met als gevolg, dat er steeds beter bier getapt wordt. In het buitenland Is dit bekend. Daar gaat men nu ook beginnen met wedstrijden en ook met succes. Vroe ger was men pas kelner, wanneer men het in het buitenland geleerd had; nu komt men er voor naar Nederland. Dat zijn de successen, die de Horeca-bedrijven ge boekt hebben De heren Verkerk, Groeneveld en Bas- temeler gaan naar de wedstrijd, die op 5 januari in het nieuwe RAI-gebouw in Am sterdam gehouden worden. Goeree-Over- fiakkee heeft het er goed afgebracht op deze wedstrijd- De heer J. van Gronin gen te Middelhamis verkreeg een eervol le vermelding. In de eerste ronde werd de heer Van Groningen eerste; in de tweede ronde had hij een goede plaats, maar kon niet meewerken in de gouden ronde. Mej. Tanïs van de Gouden Leeuw te Goederee de kwam bijna ook voor de gouden ronde in aanmerking, maar ze moest kampen met mevr. Hansen-Dits. Ze moest een fles je bier serveren en ze zette het flesje aan de verkeerde kant. Daardoor kwam mevr, Hansen in de laatste ronde uit en verwierf daarmede een derde prijs. De geldprijs deelde ze met mej. Tanis, te moest voor dc winkel een gangetje door de politie en enige mensen van de supermarkt worden gemaakt, voordat de wereldkampioen met de hem aangeboden sleutel de winkel kon openen, zoveel men sen waren er op de been. De sleutel werd de kampioen aangebo den door de zoon van do familie De Haan. Vader de Haan, die directeur is van de supermarkt is namelijk drager van de zwarte judoband. Dinsdag 9 november a.s. n.m. 7.30 uur komt dc raad van de gemeente Maassluis in openbare vergadering bijeen. Op deze agenda staat o.a. het voorstel naar aan leiding van het verzoek van de heer L. J. Mostert om eervol ontslag als gemeente secretaris en ambtenaar van ie burger lijke stand, ingaande 14 januari 1966 B. en W. schrijven O.m: wij stellen uw raad voor de heer L. J. Mostert op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen onder dankzegging voor de vele en gewichtige diensten in de betrekking van gemeente secretaris aan de gemeente Maassluis ge durende een lanre reeks van jaren bewe zen. Met betrekking tot het afscheid van de heer Mostert volstaan B. en thans met de opmerking, dat de raad hierom trent nog nadere mededelingen uilen be reiken. Tevens stellen B. en W. voor •'e heer Mostert tevens eervol ontslag te ver lenen als ambtenaar van de nurgerlljke stand. In verband met het feit, dat de heer L. J. Mostert eervol ontslag heeft ver zocht als gemeentesecretaris, is het nood zakelijk in deze vakature te voorzien. In deze vakature wordt de volgende ren- beveling gedaan: 1 H. Kramer, rcfeten- daris in algemene dienst bij de gemeente Maassluis; 2 J. C Stam, referendaris ln algemene dienst bij de gemeente Maas sluis, Als ambtenaar van de bujgcrijjke stand bevelen B en W als bezoldigd ambtenaar aan, de. heer J M. Brinkman sedert l oktober j.l. commies le kl. ter -ecretarie. Aan de nieuwe openbare school voor ge- wyn leger onderwijs, welke voorlopig in de houten noodschool aan dc Nachtegaal laan in Maassluis-West is ondergebracht stellen B. en W. voor de naam te gevea „Meester Blomschool". Goedkeuring wordt gevraagd van het schetspbm voor de bouw van een ?u'turee) centrum, terwijl voor de volgende fase n.l. het vervaardigen van het definitief ont- wr.' -''t Vrx> 'a is net z o-cf j.kcl.js oij de wordt. Voorts is het noodzakelijk bij de inzending van de aanvrage om iiksgoed- keunng een raadsbesluit moet worden overlegd, waaruit blijkt, dat de »-aad het voor de bouw benodigde krediet t.z.t. be schikbaar zal stellen. De bouw- en inueh- tingskosten zijn, voorzover dat .n dit Ra dium mogelijk is. door de architecten voorshands becijferd op ƒ1,900 009 'teke ning houdende met de te verwachten -'tij ging van de bouwkosten in de eerst vol gende jaren ware dit bedrag 'e ronden op /2.0Q0.00Ö. De raad wordt gevraagd in principe te besluiten dit krediet te voteren. Verder wordt een krediet van - f >3.000 gevraagd voor de verbouwing en inrichting tot gemeentemuseum van het pand Zuid- dijk 16. Krediet sloop panden Haven o-Taanstr. 2rö en Zuiddijk 52. De kosten var -sloop en de te treffen voorzieningen zyn te 'tei len op f25.000. Na hel slopen van'het pand Haven 5 zal de waterkering op de hoek Taanstraat-Haven moeten worden herzien en vergroot, terwijl de faanstraat bij de Haven moet worden verlegd. Het pand Zuiddijk 52 zal zo spoedig mogelijk gesloopt moeten worden vanwege de ver- keersamstand i ghe den. De stichting s Jeugd-^Voorn e-P ut ten-Ro zenburg", overkoepelings en serviceor gaan voor jeugdwerk wil graag in kon takt treden met hen, die op een of andere wijze in staat zijn een kadervormingskur- sus te leiden. Ten behoeve van de vrijwillige leidsters en leiders van het plaatselijk, jeugdwerk v. orden door de stichting „Jeugd V.P.R-" ïegionale of plaatselijke cursussen geor ganiseerd. Voor verdere ontwikke'jog van dit cursuswerk, zoekt de sticht mg perso nen die bereid zijn tegen vergoeding een cursus te verzorgen op bet gebied van han denarbeid, volksdansen, discussietechniek, spelen, ja eigenlijk alles wat tot het ge bied van de vrije-tijdsbesteding behoort. Aan heil die menen hierin behulpzaam te kunnen zijn, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met het bureau van de stichting: Markt 13 te Heenvliet tele foon p.a. gemeentehuis Heenvliet 018S7— 390). Bij hotel De Maas, op de Vtaa*' ''c- vard, kreeg een 62-jarige stadgenoot -Jn stuk van een dakpan op het hooid- D° man is met een hoofdwond door de en GD naar liet Holyziekenhuïs gebracht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2