Ü0TH1D&MSCH NIEÜWSBLAD PW r MfiGAZiJNÜEESTER ACCURATE MEDEWERKER Auto met twee inzittenden nam duik in de Scliie Woningtekort is bezworen na nog 3500 goedkope woningen Ca» 60 woningen stonden meer dan 3 maanden leeg AT~C> MO NOP O L E 1 OAMCO fabriek van bakkerijgrondstoffen N.V. KLACHTEN Omvallen van kraan: menselijke fout Ruim 5GÖ buitenlanders vinden hier werk Twee logopedisten in Schiedam Tentoonstelling NU Deze week klaproos I collecte AAR. ANNEER. Koperplastiek voor Tuinbouwschool eerste opdracht voor Diet Wiegman Uitbreidingsplannen In 1966 worden 220 woningen gesloopt Nog ival puntjes uk de gemeentepolitiek GEMEENTE SCHIEDAM ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD WOENSDAG 10 NOVEMBER 1965 Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROBRSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Te!, 265828, Vlaard.dijk 171 b SCHIEDAM Het ontvallen van een kraan by Wilton Fijenoorfl. op 13 september j.l. is geheel te wijten «an een menselijke tekortkoming, zo deelt dc directie van. WiHon Fijenoord mede in het personeelsorgaan. Voor het werken met deze kraan, die een hefvermogen •'had van 40 ton en in de val een kleinere kraan van 4 tor heeft meegesleurd, golden in verband met de bouw van een 63.400 tons tan ier speciale aanwijzingen, die uiter aard strikt moesten worden opgevolgd ioor het bedienend personeel. Deze voorschriften waren volgens de di rectie bij de kraanmachinisten be kend. Het omvallen van de kraan be tekent voor de Werf een flinke scha- ïepost. SCHIEDAM Wil men het zuivere wo ningtekort op dit ogenblik bepalen, aldus B. en W. in de Memorie van Antwoord, dan dient men tenminste rekening te hou den met het bij Bureau Huisvesting Inge schreven aantal inwonende gezinnen van drie of meer personen» echtparen en aan staande echtparen, die geen zelfstandige woonruimte hebben, en met het aantal van hen. die zich in deze gemeente willen ves tigen, omdat zij bier werkzaam zijn. De ze aantallen zijn resp. ca. 1100 en 1050. Vanzelfsprekend dient men daarbij te voe gen het aantal van de binnen afzienbare tijd Ibljv. twee jaar) te verwachten sanc rlngsgevallen (ca. 400), onttrekkingen aan j dc bestemming (per jaar gemiddeld ca. 30 A 40) en de aanvragen van ben die in zéér onaantrekkelijke woningen verblijven ca. 1000. Men kan daarbij dan nog voegen een aantal grote gezinnen dal véél te klein woont en niet geholpen kan worden, om dat er niet voldoende grote woningen vrij komen en gebouwd worden. Uitsluitend re kening houdende met de hiervoor vermel de factoren zou met de bouw van ca. 3500 woningen in dc goedkopere sector, in een Gistermiddag omstreeks 1 uur raakte een vrachtauto in het water van de Schie ter hoogte van de Parallelweg. Deze werd bestuurd door de 41-jarige koopman A. W. H. v.d. H. uit de Klaas Katerstraat. Me vrouw Zeeuw-Laberijn, .wonende in de boerderij aan de Schie naast het viaduct hoorde de plons en ging buiten kijken. Zij waarschuwde onmiddellijk haar echtgenoot de 37-jarige veehouder J. Zeeuw en de po litie. De heer Zeeuw roeide in allerijl met zijn boot naar de zinkende vrachtauto. Op dat moment kroop de 18-jarige zoon van de bestuurder, F. v.d. H., uit de wagen. Zijn vader was al uit de auto. doch hij bleek niet te kunnen zwemmen. De heer v.d. H. raakte tot driemaal toe onder wa ter. Na de laatste keer bleef hij onder. De heer Zeeuw kon de plaats van de drenke ling bepalen door de luchtbellen. Hij be- gof zich geheel gekleed te water en slaag de er in de drenkeling vast te grijpen. Hij zwom met hem naar de wal aan dc kant van de Overschicsewng. waar het slachtof- 9 In de Schie dook gisteren een vracht wagen onder, waarbij de bestuurder dreigde te verdrinken. 9 Slechts dit restantje was van de auto nog te zien. Xer werd overgenomen door de 19-jarige P.P..die tct zijn middel in het water was gegaan. Deze bracht hem cp het droge. De zuun van de drenkeling kon op eigen ge legenheid de wal bereiken. Zijn vader kwam spoedig bij kennis. Beiden zijn door de GG er. GD naar hot gerrs. ziekenhuis vervoerd, waar de vader ter observatie is opgenomen. Zijn zoon kon naar huis gaan. Men heeft de auto uit het water gehaald met behulp van een takelwagen. Bij on derzoek bleek dat de stabilisatorstang was afgebroken bij het ünkcrvoorwiel. Tever.s bleek dat een vecrblsd was afgebroken. V d, H. reed over de Overschieseweg in de richting van de Philippusweg, toen de auto door dit euvel onbestuurbaar werd. en raakte te water. SCHIEDAM Medegedeeld kan wor den, dat in de periode van 1 oktober 1964 tot i oktober 1965 64 woningen 'anger dan drie maanden hebben leeggestaan. Er zijn meerdere redenen, waarom een woning enige tijd kan leegstaan, n.l.: 1. hoge koopprijs met als gevolg tijdro vende onderhandelingen met meerdere ge gadigden: dit waren er tien, 2- onrendabele, veelal grote, dure, soms ouderwetse koop- of huurwoningen, welke zonder voldoende (zeer schaars) huisper soneel vrijwel niet te bewonen zijn <8>, 3. het zo slecht onderhouden rijn, uit wendig door de eigenaar en/of inwendig door de laatste huurder, van wel gang bare woningen, dat het. redelijk weer be woonbaar maken ervan hoge bedragen vordert. Als gevolg hiervan bedanken veie voor deze woningen in aanmerking ko mende kandidaten en. vergt het vinden van een liefhebber veel moeite en dus tijd, zowel van de eigenaar als van het Bureau tTuisvesting. Meerdere malen worden dan kandidaten opgegeven en door de eige naar bezocht (8), 4. minder gangbare onaantrekkelijke en slechte woningen. De praktijk wijs', uit, dat zelden oudere kandidaten deze woningen accepteren, omdat zij erop re kenen, dat zij binnen niet al te lange tijd voor een betere woning in aanmerking zullen komen. Dan krijgen, jongeren een kans (6), 5. wel min of meer gangbare woningen, echter gelegen in minder aantrekkelijke straten of buurten (4), 6. tijdelijk gereserveerd geweest voor saneringsgevallen en wanbetalers (11), 7. woningen, betrokken bij b.v. erfenis kwesties, als gevolg waarvan rij enigs tijd leegstaan (7), 8. verschil omtrent de kandidaten tus sen de eigenaar en het bureau Huisves ting. Dit leidt echter 2elden tot langdurig leegstaan (7), 9. dienstwoningen, welke ten behoeve van woningen in september van de chef reerd (3). B. er» W. hebben omtrent het leegstaan van woningen in september van de cherf van het bureau Huisvesting een uitvoerig rapport ontvangen, waaruit hun is geble ken, dat dit probleem niet verontrustend is. Ook in andere gemeenten kampt men met hetzelfde euvel. Vanzelfsprekend wordt getracht leegstaan van. woningen .oveel mogelijk te beperken. In de perin de van 1 oktober 1964 tot 1 oktober 1965 hebben plm. 1700 vrijkomende woningen een nieuwe bestemming gevonden met medewerking van Bureau Hutsvesting. SCHIEDAM Er blijken volgens me dedeling van B. en W. in Schiedam vijf honderdentien buitenlandse arbeidskrach ten werkzaam te zijn. De grootste groep vormen de Spanjaarden (272) en de Tur ken (183). Verder zijn er nog zeven Ame rikanen, tien Duitsers, tien Grieken, zes Italianen en vier Noren, alsmede Belgen, Britten, Canadezen, Fransen, Marokkanen en Zwitsers en Portugezen, in totaal zes tien, en nog een Chileen en een Deen. On der deze nationaliteiten is het aantal zg. gevestigde vreemdelingen van grotere be tekenis. B. en W. van Schiedam menen vooralsnog het organiseren van culturele en sportieve contacten tussen deze werk nemers en de burgerij aan de betrokke en zelf of aan hun organisaties te moe ten overlaten. jaar tijd in Schiedam een vrijwel norma le toestand ontstaan zijn- Naar verwachting zal in 1965 een groot aantal woningen worden opgeleverd. Een heel belangrijk deel daarvan wordt in de premiebouw- en in de vrije sector gebouwd. In meerdere gevallen is er ten aanzien van met premie gebouwde woningen met dc bouwers-eigenaren de afspraak ge maakt. dat een bepaald percentage ervan door het Bureau Huisvesting diende te v/orden toegewezen. Het college heelt re denen aanwezig geacht om dit voor de In 1966 gereedkomende premiebouw-woningen niet te doen. In de bestemming van deze en uiteraard van de gehele vrije sec tor-woningen heeft het bureau Huisves ting derhalve geen zeggenschap. De eige naren zijn vrij in het toewijzen van deze woningen. In het algemeen wordt dan af gewacht jn hoeverre er van doorstroming sprake kan zijn. Hetzelfde is het gevat met dc 351 in Groenoord in aanbouw zijn de Elementumwonlngen (de industriële bouw). Het aantel aanvragers voor de in aanbouw ïijnde woningwet-woningen is zo groot en stijgt nog wekelijks dat bij zond ere maatregelen t.a.v. de „doorstro ming" vooralsnog niet noodzakelijk wor den geacht. De ontwikkeling van de om standigheden wordt nauwlettend gevolgd. Opgemerkt wordt, dat het bureau Huisves ting het systeem van de doorstroming reeds sedert jaren met succes toepast. Het is moeilijk aldus B. cn W. exact vast te stellen hoeveel en welke kinderen de hulp van een spraakleraar of -lerares beslist nodig hebben. Toen Schiedam be schikte over één logopediste was er, be grijpelijk, behoefte aan uitbreiding, maar al spoedig komt men tol <5c overtuiging, dat men niet alle kinderen kan helpen en vooral ook dat men niet tijdig kan ingrij pen, want het is van het grootste bel nog dat de behandeling zo vroeg mogelijk be gint. Dit gesignaleerde spanningsveld is overigens in het huidig tijdsgewricht ken merkend voor alle schoolverzorgingsdien- sten waar de diverse medewerkers, als neur oloo g-psy ch ia t er, school-psy choloog maatschappelijk werkster en remedial teacher met het probleem worstelen, dat steeds meer kinderen om hulp vragen en dat de individuele gevallen zoveel tijd ver gen. Maar B- en W. wijzen er op dat Schie dam, in vergelijking met andere gemeen ten, met twee logopedisten er niet slecht voorstaat. Desalniettemin zullen zij wan neer uitbreiding nodig en mogelijk is, daartoe zeker stappen ondernemen- SCHIEDAM In het Stedelijk Museum zal op vrijdagavond 12 november a.s. de opening verricht worden van de tentoon stelling van werken van leden van de Groningse Kunstenaarsgroep NU. De heer P, J. Stein2, leraar aan de Nutsacademie en auteur van enkele boeken op kunstpe- dagogisch gebied zal de expositie openen, COLLECTE KLAPROOSDAG SCHIEDAM Op zaterdag 13 novem ber wordt de jaarlijkse Klapro oseis g-col- lecte gehouden. Collectanten kunnen zich melden bij de organisator van de Klap roos-collecte, de beer P. Colïignon, Röell- De heer Zeeuw, die met grote voort varendheid, do drenkeling op de vaste wal wist te brengen. 1 Eenmaal per jaar wordt U herinnerd aan de offers, gebracht voor onze be- vrijding. Zo wordt U deze week weer de klaproos aangeboden om de arbeid van het Nederlands Oorlogsgraven- comité te steunen. Laat dit beroep op II niet vruchteloos zijn! Deze collecte beveel ik yan harte bij U aan. De Burgemeester yan Schiedam, H. ROELFSEMA. WOENSDAG 10 NOVEMBER Chr. Soc- Belangen, 8 uur: Schled. Jeugdraad Vergadering, Chr. Soc. Belangen, 8 uur; Schled. Fotoclub eontactavond. Irene, - 8 uur: Herv. jeugdclubs filmavond. Irene, 8 uur: Schied. Handbalver. „UWS", vergadering. Passage Theater, 8 uur:Rode Kruis-jublleum- avond. St Martinusschool, Molensingö, 7 uur: vertrek Ster-lampionoptocht. DONDERDAG, II NOVEMBER Chr, Soc. Belangen, 8 uur: Chr. Metaalbond, vergadering. Irene, 8 uur: N.H.G.E., dankdienst. Wijkcentrum, 8 uur; jehova's Getuigen, bij eenkomst- MUSEA Galerie pnnfc vier: Fer Hakkaart. EtedeUjk Museum: Werk uit de 16e en lie eeuw. Café Spinnewiel, Grote Markt: Galerie De Spin, werk van debutanten. FILMS Passage Theater: „He3p", (a.M, 2 en 8.15 uur- Honopole Theater; matinee, 2 uur: Planeet der Verdoemden", 14 jr. uur: Duel der kampioenen', (14 j.)- APOTHEEK Hembrandt, TtembrandtJaan 5, tel. 268855, TNE LAGERE TUINBOUWSCHOOL In Barendrecht is enige, dagen geleden verrijkt met een knperplastiek van de jon ge Schledamse kunstenaar Dfct Wiegman. Voor deze enthousiaste jongeman, die in Schiedam hekend Is geworden door zijn Galerie in de Passage, betekende dit de eerste opdraeht. Diet Wiegman was tot juli van dil jaar leerling aan-de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam, de maand paar in hij zijn einddiploma in de afdeling monumentale versierende kunst behaalde. Vla een relatie kreeg de 21-jarige kun stenaar van de gemeentearchitect van Ba- rendrecht, de heer J. A. Knevel, de op dracht om een versiering aan te brengen op een der wanden In de vernieuwde Lage re Tuinbouwschool. Diet Wiegman maak te een maquette van de school en maak te van papier een ontwerp. „Wat juist 20 moeilijk is, is het aanpassen van het te vervaardigen werkstuk aan de architec tuur van het gebouw, waarin het een plaats moet krijgen. Het kunstwerk moet een zekere binding vormen mei de omge ving, waarin het geplaatst is". Ontluikende knop TA IET WIEGMAN wil zijn expositie- ruimte uitbreiden. Momenteel is hij de ganse dag bezig met het op knappen van een ruimte op de eerste verdieping boven de Galerie. Hij brengt daar een wit zachïboard- ptafond aan en schermt de ramen af met wit linnen. De te exposeren wer ken zullen belicht worden met lampen. Bij voorkeur neemt hij grafisch werk van zwart en wit De kleuren komen niet uit onder kunstlicht, dat kun kracht en expressiviteit verloren doet yaan. De tweede verdieping, waarin Wiegman zijn atelier gevestigd heeft, zal waarschijnlijk ook tot atelier- ruimte worden ingericht. „Doch dit zal nog wel even duren", 'zegt Diet Wiegman ons nog. Op deze wijze zal Galerie Wiegman een belangrijke plaats gaan innemen in de steeds af nemende rij van expositie-zaaltjes in onze stad. Verrezen deze vorig jaar nog als paddestoelen uit de grond enkele weken geleden zijn Galerie Honger en Galerie C.C.C. utt Schie dam verdwen. VOOR DEZE SCHOOL maakte ik een planten motief. Van plaatkoper heb ik ge tracht een ontluikende knop weer te ge ven. Dit motief is het symbool van. de groei van deze school. Ik heb er veel werk aan gehad. Of men "nu deze koperplastiek van voren of van opzij bekijkt, altijd zit er een zekere levendigheid in, door het vallen van het licht op de koperbladen. Ik geloof wel, dat het werkstuk op zijn plaats is in de school, omdat het naar mijn gevoel een. symbolische voorstelling is van het streven, van de leerlingen naar kennis". DIET WIEGMAN kreeg van huis uit be langstelling voor de kunst. Na drie jaar onderwijs op de Rijks-HBS in Schiedam ging hij op 17-jarlge leeftijd naar de Kunstacademie, die hij tot juli volgde: „Ik heb nog nooit geëxposeerd. Ea toch maakte ik in de loop der jaren, vooral in mijn academie-tijd heel wat werkstukken. Het is gevaarlijk om op jeugdige leeftijd je werk te exposeren. Het iverk is dan nog te veel gebonden aan principes en bezit nog geen eigen stijl. Zolang je nog aan het zoeken bent, moet je niet exposeren. Op een gegeven moment ga je je richting kiezen. Je pro beert het onhaalbare te halen. Sommige werkstukken geven mij slechts een korte bevrediging. Bij het creatief be- zigzijn met een werkstuk heb je wezen lijk contact met hei werk, doch als dit ge- DIET WIEGMAN reedgekomen is, naar je eigen gevoel, is het contact verbroken en schenkt bet werk geen voldoening meer. Als kunstenaar moet je blijven streven naar» een onhaalbaar iets. Als je dat niet doet, volgt verstarring". ptlET WIEGMAN is goed twee en een U half,, jaar geleden begonnen met zijn Galerie in de Passage. Het is een stimu lans geweest voor andere kunstenaars om ook expositie-zaaltjes te vestigenv.v. Ga lerie punt Vier en de nu ter ziele gegane Galerie Honger, De voorbijgangers in d Passage behoefden geen last te hebben van drmpelvrees. De kunst werd in de etalage van een winkel geëxposeerd. Gale rie Wiegman hield opmerkelijke exposi ties. Wij denken alleen maar aan deze van Wim Husse, Hétène Zielstra en Fer- werda. Chinese potten „De galerie is in Schiedam wel bekend geworden", zegt Diet Wiegman beschei den. Ik krijg aanbiedingen van kunste naars om bij mij te exposeren. Als dit ge beurt, vraag ik als tegenprestatie een werk uit de expositie, met het gevolg dat ik reeds een geheel eigen collectie heb verzameld, waarvan ik ook een tentoon stelling heb gehouden. De kunstenaars hebben dikwijls niet het geld om de kos ten te betalen". Ik heb een voorkeur voor keramiek. Dat is goed voor het vormgevoel. Enorm, die Chinese potten, wat een vormgevoel valt daaruit af te. leiden. Zelf bak ik potten die ik met de hand maak of op de draai schijf. Uit de vormloze massa klei iets maken, schenkt mij voldoening. Diet Wieg man schildert niet veel. Hij houdt van grafisch werk op papier. ,,Met de Japan- sa pen een schets n\aken op papier, dat is spontaan en direct. Niet alles gaan over wegen bij het maken van een schets, doch zuiver gevoelsmatig je eigen beleving van het een of ander verschijnsel op papier vastleggen. Diet Wiegman blijkt hierbij een voorliefde voor het expressionisme te hebben. SCHIEDAM Er zullen naar een glo bale raming in 1966 pïm. 220 woningen aan de woningvoorraad worden onttrok- ken. Zulks houdt verband met o.a. de bouw van het stadhuis en de brandweer kazerne en met de verdere ontruiming van het St. Janshofje, het St. Lichtinahofje aan de Nieuwe Haven, de Kreupelstraat, de Parallelweg, het Nieuwsticht enz. en verdere incidentele ontruimingen over de gehele gemeente. 35 Papier in folioformaat voor officiële stukken van het Stadhuis heeft zijn tijd gehad. Ter gemeentesecretarie wordt nu alles afgedaan, op bescheidener formaat, be halve de raadsvoorstellen en wat daarmee verband houdt. Zonder direct ecu prioriteitsschema te volgen, wensen B. en W. beschikbaar ko mende geldmiddelen te besteden voor wer ken, die verband houden met dc huisvesting cn de scholenbouw in. de nieuwe wijken B. cn W. hebben zich deze dagen ge bogen over de bestekrekeningen voor het nieuwe Raadhuis, die bui: Ut bestudering door het Architectenbureau Kraayvanger zijn voorgelegd. In juni 1363 zo! het plan voor het werkgedeelte (de hoogbouw) ge heel bestek klaar zijn. B. en W hopen begin 1567 de rijksgoedkeuring voor dit werk te verkrijgen. Medio 1965 hopen B. en W. de tijdelijke moeilijkheden inzake de Brandweerkazerne te hcbJjn opgelost cn het definitieve plan bestek klaar te hebben. <9 Er zal een voetpad komen langs de Willem de Zwijgerlaan in het Volkspark, van betekenis nu het rusthuis van de NPB daar staat. Venvacht wordt, dat het in de loop van 1966 zal worden aangelegd, tege lijk met de aanleg van dc Deltadfjk door het Hoogheemraadschap Delfland. 9 Een oude kademuur, bij dc nieuwbouw van het Politiebureau in de grond aange troffen, heeft de werkzaamheden een maand vertraagd De politiepost aan ne Bui ten haven weg zal in de toekomst misschien worden ver vangen door een politiepost in het Nieuwe Stadhuis. Raadsleden hebben voorgesteld het oude gebouw dan beschikbaar te stel len als expositieruimte. Het drinkwaterbedrijf tc Rotterdam 3s klaar om over te gaan tot fluoriderinjr van het drinkwater, maar wacht daarmee nog tot van Rijkswege bevestigd is, dat daar tegen geen bezwaren bestaan met het oog op de Volksgezondheid. O Nu de plaats van dc Deltadijk nage noeg vaststaat wil dc gemeente het oude plan inzake een zwembad in Zuid eindelijk in voorbereidende behandeling nemen. 1 Met de burgemeester is het College van B. en W. van men ine. dat een nauwer samengaan van SW en ücrrnes-DVS op het vlak van het betaalde voetbal in he! belang van beide verenigingen is. 9 De schooltuintjes, die zullen moeten verdwijnen i.v.m. dc in 196R verwachte aanleg van een verbindingsweg Vlaardin- gerdijkBurg. van Haarenlaan via dc be- graaf plaats, zullen een nieuwe plaats vin den in de Lage Hoek in Bijdorp Kcthel.7 49 Over dc restauratie van de Ruïne van Mathenesse kan niet eerder worden gé- dacht. dan nadat de restauratie van het Stedelijk Museum (voormalig St. Jacobs- gas thuis) geheel gereed zal zijn. Dit geldt ook voor het interieur en het carillon van de St. Janstoren. Dit betekent dat zij ver moedelijk in 1906 of 1967 aan de orde komt Een koffiekeider onder het Museum zit er niet in: de gerestaureerde kelder zal als expositieruimte worden gebruikt. 9 Het orgel In de Aula wacht al lang óp restauratie. Misschien kunnen de herstel- werkzaamheden nog dit jaar of begin 1966 worden ter hand genomen. Het Rijk draagt vermoedelijk 50en de provincie 10% in de kosten bij. straat 70, in Nieuwland. De bussen kuri- nen op deze dag afgehaald worden £n ge bouw Arcade, Lange Haven 71, en we) van half negen tot zes uur. Donderdag 2-8. Vrijdag 2-7-9.15. Zaterdag 2-7-S.1&, Zondag 7-3,15. Dinsdag 2 <8 u, besloten). Woensdag 8 u ROD FLASH BELLA CORTEZ ALIBABA EM DE7WERELDWONDEREN Zwarte woestijnridders in een jacht zonder genade Eastmancolor - Cinemascope 14 jaar. Zaterdagnacht 12 uur. IN 90 NACHTEN DE WERELD ROND Striptease en sex uit alle landen ter wereld, 18 Jaar WINCHESTER 73 Bij Gemeentewerken Schiedam kan op de afdeling Plantsoenen worden geplaatst een tegen een loon van 575,28 per maand (bij 26-jarige leeftijd of ouder), exclusief vakantie toeslag en huurcompensatie. Enige ervaring op het gebied van magazijn- administratie strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 10 dagen in te zenden aan de directeur, Korte Haven 33. KAPSALON HELENE de salun voor de betere; permanent, Stroomloos uoor ieder haa: geschikt; m50 Heiene tiède perma-i nent is tneesrt ideale na-'; tuurlljke permanent flO— t I.. reductie op vertoon, van deze advertentie Gratis halen en Brengen pet tuxe auto voor perma nent. -> KAPSALON HELENE R eni brandt laan Z2 Schiedam - Telefoon 67WI De directie v*n het NIEUWSBLAD behoudt rich bet recht voce a Overt en ci« ronder opgaaf BIJ advertentie* onder num mer worden aan de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, drctilalrea en dergelijke «tukken afkom stig van tussenpersonen, hetzelfde geldt voor andere «tukken, Welke niet bona fide op de Inhoud van «kj advertentie reflecteren. Stukken, <Be bü het blad blijven berusten, worden na een maand na controle van de Inhoud vernietigd. Voor toeten opgegeven advertentie* het blad niet aansprake lijk. Verzoek om herplaat sing zonder betaling of restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd. ^iiiiiuitmiiimimiuiiiimiiimTiiiHiiniiiiiiituiniinniinttDiiniiiiiiiinintDimuiiiniiiiiiimitiimimiiiminiiDniiiiiiriiuiiiiiiiitininiiiiiig voor een van haar vraagt, voor spoedige indiensttreding, nieuwe fabrieksafdelingen een Alleen zij, die beslist nauwkeurig volgens receptuur kunnen werken, gelieven naar deze funktie te. solliciteren. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties te richten aan de Per soneelsafdeling van Damco, fabriek van bakkerijgrondstoffen N.V., Industrieweg 14, Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1