ROÏÏEHDAMSCH MiQWfflAD Twee Pieten stalen show tijdens rondrit Sint Nicolaas Hoogvliet zorgde een huzarenstukje voor Zwaluwen zag twee keer de voorsprong verloren gaan Eurosport enige concurrent van De Hollandiaan Z-H Jongeren Parlement hield zitting in Vlaardingen KLACHTEN Hogere straat- en rioleringsbeïa sting The Red Stars verloor van koploper Bolnes ZATERDAGVOETBAL Verdeling van subsidie culturele doeleinden Vlaardingen deelde de punten met Rhoon HVO en Amelde kwamen lot verdeling der punten Installatie astmafomls De Fakkel bracht „Fanfarella" TOGR en TSB deelden opnieuw de punten Hoofdagentschap on Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstr. -Tel. 3229 Redactie; Tel. 5451 over bezorging: Vlaardingen: 18.30 tot 19-30 uur: Hanöelstraat 18 - Telefoon 3345 Ifi ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 Sinds 1 januari 1964 wordt aan straat- en rioleringsbelasting van de belastbare kadastrale opbrengst 11 pet geheven voor gebouwde eigendommen, die voor meer dan de helft als woning dienen; 22 pet voor o ven ge gebouwde eigendommen en 4 pot voor ongebouwde eigendommen, Deïe belasting bedoelt te zijn een billij ke bijdrage in de jaarlijkse uitgaven, die de gemeente besteedt aan aanleg en on derhoud van openbare wegen, aan de ver lichting daarvan en aan de afvoer van water en vuil. In 3984 waren deze kosten in totaal ruim f2.311.000 en de raming voor 19G6 bedraagt ruim f 2.634.000. waar bij al is gerekend met de verhoogde huisvuilbelasting. In 1964 was de op brengst van de straat- en nrleringsbelas- 1mg f692.700 en voor I960 wordt zij. bij de huidige tarieven, geschat op 725,000. Hieruit volgt, dat de kosten, die voor re kening van de gemeente blijven in 1966 ruim f 290.OOö hoger zouden zijn dan in 1964. In verband met deze kostenstijging vinden burgemeester en weihouders het nodig de heffingspercentages te verhogen e.n zij hebben de raad voorgesteld die percentages vast te stellen op resp. 13,, 23 en 5. waardoor de opbrengst van deze belasting met rond f 200.000 zal stijgen. Ondanks heftig verweer heeft Tire Red Stars zaterdag op Zuidbuurt tegen kop loper Bolnes een kleine 01 nederlaag ge leden. Al na 10 minuten spelen openden de gasten de score door een treffer van linksbuiten Kor te weg, die uit een voor ze' van zijn rechtsbuiten vaak schoot, 0—1. Goed verdedigen van The Stars leidde ertoe, dat de gasten niet verder kwamen dan dit ene doelpunt, dat echter genoeg bleek te zijn voor de volle winst. The Red Stars kwam namelijk niet aan scoren toe, zodat een 01 eindstand het resultaat be tekende van deze pittige ontmoeting. ders. Sint Nicolaas In open auto, een auto bus met ontvangstcomité (de acht kinde ren), een auto met bestuurders van het Middenstands Aktie Fonds, en na nog en kele auto's, de muziekvereniging Sursum Corda. in zicht was. kwam er een echte stemming op de Markt- Op een podium met baldakijn nam de goedheiligman plaats, waar hij allereerst, werd verwelkomd door mevrouw K. van Slooten-Ephraim, bestuurslid van de Stich ting Vlaardingse Jeugd Gemeenschap, die het gemeentebestuur verontschuldigde, Zij vertelde de Sint, dat in het afgelopen jaar in Vlaardingen veel voor de jeugd is ge daan, waarbij zij de aandacht vestigde op de Padvindersboerderij aan de Broek- weg en op de ingebruikneming van het voormalig weeshuis door enkele jeugdor ganisaties. Ook had de jeugd zich ingespannen om 286 tekeningen te vervaardigen over het onderwerp: Sint Nicolaas. De acht beste tekeningen werden met een prijs bekroond en deze kinderen mochten allen op het podium bij de Sint komen om hun prijs in ontvangst te nemen. De meeste van hen wilden hun geschenken graag zien en zo kreeg men op de Markt een voorproef je te zien van pakjesavond 1965. Tenslotte kwam aan de ontvangst een einde en begaf Sint Nicolaas zich naar liet Jeugdgebouw Triangel, waar zijn hoofdkwartier tijdelijk is gevestigd. Woensdag brengt hij een bezoek aan de kinderafdeling van het Holyziekenhuis en zaterdag a.s. heeft hij het gemunt op een bezoek aan het winkelcentrum aan de Van Hogendorplaan en omgeving. Twee punten bedroeg de totale oogst van de 4 Vlaardingse zatcrdagclnbs, die hel afgelopen weekeinde an de competitïesirijd waren betrokken. Zwaluwen liep inderdaad zyn 3e achtereenvolgende nederlaag op en moet nu zijn positie ais middenmoter gaan verdedigen tegen de sfaartclubs, die in de 2e compelïehelft ongetwijfeld nog van zich willen doen «preken. De gelijke spelen van HVO en TSB waren geen tegenvallers. Maar HVO bleef hekkesluiter, omdat ook N'w. Lekkerland een punt veroverde, ter wijl TSB met zijn Iweede puntenverdeling tegen TOGR slechte Sehevenïngen in do kaart speelde. In do onderafdeling kwam slechts The Red Stars aan bod met als resultaat een 0—1 nederlaag tegen Bolnes, Voor een daverende verrassing zorgde het zo wispelturige Hoogvliet, dat het bestond de trotse leider IJsselmeervogels in eigen huls een kool te stoven, waarbij Noord wijk de lachende derde was. Want de Noord- wijkers maakten in Sassenheim geen fout en namen door een beter doelsaldo de lei- In VGravenxande heeft Zwaluwen te- dat aan de leiding kwam. Opnieuw was het Ongeveer een kwartier later dan ge pland zetic Sint Nicolaas zaterdagmiddag voet aan wal bij de fabriek van Holland iu aan de Oosthavenkaó'e. De mensenmenig te was intussen wel aangegroeid, maar al len waren inmiddels ook door en door koud geworden, want de wind sneed er aardig doorheen. Gelukkig, dat de zon voor het grootste gedeelte van de middag aich ook niet onbetuigd Het en zodoende %vas hej toch de moeite waard om de Spaan se bisschop met zijn gevolg een hartelijke ontvangst te bereiden. De musici van Sursum Corda kortten du tijd wat aan de Maasboulevard door het spelen van diverse Sinterklaasliedjes in afwachting van de komst van het ho ge gezelschap. Om kwart voor twee ging het eerste gejuich op van de kinderscha re, terwijl vele vaders de Sint met zijn zestal Pieten door hun camera's bekeken alvorens het beker.de klikje te laten klin ken. Aan de andere kant van de haven, na melijk aan de Oosthavenkade arriveerde het Tamboer, en Pijpercorps De Pijpers nog juist op tijd om aan de kop van de Oude Haven de RF 25 te verwelkomen waarop de kindervriend zich bevond. Zwart van de mensen zag het in de on middellijke plaats waar Sinterklaas zich op de kant begaf. Het ontvangstcomité be stond uit de acht kinderen, die de prijs- winn aartjes vormden van de tekenwed strijd, in het kader van Sint Nicolaas. Na mens alle Vlaardingse kinderen werd de Sint daar voor de tweede keer begroet om hem vervolgens te begeleiden tijdens de korte rijtoer door de stad. Op de Oude Haven-brug hadden tiental len kinderen zich van een „tribuneplaats" verzekerd, terwijl verder talloze andere obstakels als zodanig dienst deden. tuurlijk dat de belangstelling uitging naar de goede Sint, maar de show werd toch gestolen door het tweetal zwarte Pieten, dat de meest spectaculaire acrobatische toeren uithaalde, tot groot vermaak van jong en oud. Op diverse punten van de stad werd zelfs halt gehouden om deze geslaagde stunt in ogenschouw te nemen om dan nog niet te spreker van het aantal ama teurfotografen, dat zich haastte om een opname te maken. Ook voor het stadhuis aan de Markt hadden velen zich verzameld om het jaar lijks terugkerende feest te beleven. Het kostte wel wat moeite om de komst wat men noemt geduldig af te wachten, ook al werden hier sinterklaasliedjes via luid sprekers ten gehore gebracht, Zodra de stoet, die werd gevormd door Dg Pijpers, een vlaggengroep van padvin- Op de gemeentebegroting 1966, die vol gende week door de gemeenteraad in openbare behandeling wordt genomen, staat o.a. een post voor subsidie voor cul turele doeleinden, groot f 47.800. Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld, dit bedrag, overeen komstig het advies van de stichting Vlaardingse Gemeenschap, als volgt te verdelen: Vlaardings Kunstcentrum f 14.000: zang f 7.000; muziek f 8750; declamatie en jeugdtoneel f2800: tentoonstellingen f 5.000; bureau voor sociaal toerisme f2.000; diverse organisaties f750,0 en re serve f 950. Bij de definitieve verdeling zal het wel licht nodig zijn enigszins van de voorge stelde verdeling af te wijken. gen de 's-Gravenzandsc S.V. een kleine, doch verdipnde 3—2 nederlaag- geleden, Hoewel de vogels tot twee maal toe de leiding hadden, waren het de fellere en ook beter spelende gastheren, die uitein delijk met de punten ging slepen. Dat het bij 3—2 bleef, vond zijn oorzaak in. het slecht benutten van de kansen door strandbewoners, die in de tweede helft keer op keer voor de veste van Schras verschenen. Zowel in de eerste als in de tweede helft hadden de gastheren een overwicht en het eerste kwartier resulteerde dit in tal van angstige momenten voor het doel van Zwaluwen, dat Simons en Van Gen- deren miste. Weber en Zuidmeer comple teerden het elftal, maar zij slaagden er niet in hun opstelling te rechtvaardigen. Vooral Zuidmeer werd nogal eens in de luren gelegd door rechtsbuiten Stolze. een der gevaarlijkste mensen uit de blauw-wit- te voorhoede. In de 15e minuut kwam Zwa- luwen pas tot een serieuze tegenaanval en het was meteen raak. Een pass van Hoo-' gerboord bereikte middenvoor Bloem, die met een houdbaar schot doelman van Kooten passeerde, 0—1, Lang plezier had Zwaluwen overigens niet van deze voor sprong, want zeven minuten later kopte rechtsbinnen van der Weijde het leer uit een door linksbuiten van Nieuwekerk ge nomen vrije trap achter Schras, 11. Het spelpeil zakte daarna bedenkelijk af en tot aan de thee bleef het voor de talrijke toe schouwers een „koude" bedoening. Drie minuten na het begin van de tweede helft was het opnieuw Zwaluwen In en tegen Rhoon heeft Vlaardingen zijn puntentotaal weer met een puntje vermeerderd door, na een matige strijd, met 11 gelijk te spelen. De eerste 20 minuten ging de strijd gelijk op, waarbij duidelijk werd. dat het voor de matige voorhoeden moeilijk zou zijn de goed spelende defensies te overrompelen. Toch slaagde in de 22e minuut Vlaardingen er in .de leiding te nemen. De naar rechts uitgeweken Van der Mark zette de bal goed voor het Rhoon-doeb waar Knoop klaar stond om met een prachtige kopbal zijn ploeg aan een 01 voorsprong te helpen. Rhoon werkte deze achterstand na een half uur echter weer weg door" uit een scrimmage de gelijkmaker te fabrice ren en hoe er verder ook werd gezwoegd, doelpunten vielen er niet meer. Eindstand derhalve 11. een resultaat waarmee beide teams vrede konden hebben. Van de Inhaalwedstrijd tegen DHZ heeft EBOH gebruik gemaakt om de leiding In de 2e klas B van stadsgenoot Fluks over te nemen. DHZ bleef daardoor op 5 ponten en de 10e plaats staan. De 2—1 thuiszege van EBOH onderstreepte het geringe krachtsverschil In deze afdeling. Voor 21 november luidt het programma; Fluks EBOH, GSV—VFC. SlikkerveerEmma, DHZDCL, Zwïjndr.—RFC, ODSONA. In i A van de onderling vierde Eurosport zijn 5e achtereenvolgende overwinning met een 42 zege op het no 3 geplaatste VOB. Na de zwakke start, die uit de eerste 4 wedstrijden de schrale oogst van 3 punten opleverde, is Eurosport nu op een punten tal van 13 gekomen. Met een achterstand van 4 punten is Eurosport de enige, die nog een stokje voor het kampioenschap van de Hollandiaan kan steken, als men be denkt. dat de roodwitte» nog naar Euro sport toe moeten. Ondanks de indrukwek kende score yan 17 punten uit 9 wedstrij den, kan de Hollandiaan zich derhalve geen misstappen veroorloven, willen de rooawit- ten niet binnen het bereik komen van Eurosport, dat daar kennelijk op rekent, getuige de grimmige achtervolging na een onoverbrugbaar lijkende achterstand. Met andere woorden:: de Hollandiaan kan be paald niet op zijn lauweren gaan rusten en zal ook in de 2e competitiebelft voor een rijke puntenoogst moeten zorgen, wil het zich. de Rotterdammers van het lijf nouden. Zondag kan de Hollandiaan 2 punten verder van Eurosport weglopen door thuis van The Rising Hope te winnen. Want Eurosport heeft dan een vrije dag. Voorts staan op het programma: WRWNado V., Dindua—Bloemhof en DirkslandVOB. Na 9 wedstrijden is het beeld: de Hollandiaan 17 p. <30Eurosport 13 p. (2611), GLZ 10 p. (18—14), The Rising lö p: <1616), VOB 30 p. (.16—19), Dindua 9 p. (11—9), Nado V 8 p. uit 8 (8—7), "WRW 5 p. uit 8 <21—17), Dirksland 5 p. (8—32), <8—32), Bloemhof 1 p. (11—34). Bloem, die in moeiiijke positie een diep tepass van Groenewegen oppikte, spil Bal- jen op simpele wijze omspeelde om daar na een harde lage schuiver af te vuren, waarop Schras het antwoord schuldig b] 1—2. Met de wind in de rug werd de thuisclub echter steeds sterker en in de 12e minuut zorgde linkshalf Boon met een prachtig afstandsschot voor de verdiende gelijkma ker, 22. Het duurde daarna tot aan de 3 e minuut, voordat 's-Gravenzande het duel winnend zou afsluiten. Een prachtige aanval van de rechtervleugel bracht de bal bij de vrijstaande middenvoor L. Vos, die in vrije positie grandioos over het leer heen maaide. Gelukkig voor hem en zijn medespelers was rechtsbuiten Stolze goed meegegaan en hij maakte, op circa drie meter afstand van Schras geen fout, 32. Tn het laatste gedeelte van de strijd kregen de gastheren nog talrijke kansen, maar verder dan een keihard schot van Van der Weijde tegen de paal kwamen zij niet, zodat het bij de cijfers 3—2 bleef. Na een matige wedstrijd hebben HVO en Ameide zaterdagmiddag de punten broederlijk gedeeld. 11. De h-i ven men sen hadden aanvankelijk de beste papie ren en na 30 minuten spelen word deze indruk bevestigd door een doelpunt van Van der Wilde, 10. Het niet zo sterk spelende Ameide trachtte daarna wel tot een beter resultaat te komen, maar doel man Vink, Post en Michel waren te goed i vorm om de gasten tot succes te laten komen. Jammer was het. dat de HVO- a an val na de openingstreffer niet vee' positiefs meer liet zien, zodat de zwak spelende Ameide-defensie keer op keer meester kon blijven van de situatie. Tot aan de thee bleef het dan ook bij de 10 stand en het enige vermeldenswaardige was de vervanging van Van Eek door Jochems. een speler uit het vierde elftal van HVO 7n de tweede helft kwamen de gasten steeds meer opzetten en Vink mncst enke le malen handelend optreden om zijn doel voor doorboring te vrijwaren. In de 27e minuut echter was er ook voor de HVO- goalie geen houden meer aan, Een voor zet van linksbuiten De Kreek werd door middenvoor Van Arkel feilloos ingekopt, waarmee Ameide de wel verdiende gelijk maker kon noteren. Verdere pogingen, zowel van Ameide als van HVO werden door de verdedigers de kop ingedrukt, zo dat een 11 gelijk spel het lesultaat bleef van deze ontmoeting. Een uitslag, waarmee de havenmensen niets opschie ten. want ook Nieuw-Lekkerland behaal de een puntje tegen Excelsior Fernis. Beide clubs blijven dus hekkesluiter met 5 punten uit 10 wedstrijden. Woensdagavond, acht uur, zal wethou der G, Walstra tijdens «en bijeenkomst in het stadhuis de plaatselijke afdeling van het Nederlands Astma/onds installeren. Daarbij zullen ook aanwezig zijn de oud- commissarts van de Koningin in Drente, mr, J. Cramer, voorzitter van het fonds cn mr. Katan, directeur van het landelijk bureau. TN de zeer goed bezette Stadsgehoor- zaal heeft de toneelgroep De Fakkel za terdagavond op verdienstelijke wijze het blijspel „Fanfarella" door Jan Naaykens opgevoerd. De tonelisten brachten dan ook zeer aanvaardbaar spel. zoals men trou wens wel verwacht had, want meer dan'n half jaar geleden werd begonnen met het instuderen van de rollen. Het was een ge durfd toneelstuk, maar achteraf mocht men. tevreden zijn over het verloop van. het vrolijke spel, dat zich afspeelde in een Italiaans dorp, in de tijd dat er nog werd geduelleerd. Dat Italiaanse dorp, dat nogal afgele gen ligt in de buurt van Mantua, werd wat opgeschrikt door rondtrekkende to noelspelers. En daarmee was het met de rust in dat dorp snel gedaan- Het dorpsplein werd gauw het middelpunt van vele kleu rige taferelen, waar diverse gebeurtenis sen elkaar aan de lopende band opvolg den. De bemoeienissen van een dorpspoten taat deden het zuidelijk temperament hoog oplaaien en zoals in blijspelen de gewoon te is, werden ook in dit geval de dorps- schonen vetliefd op de toneelspelers. De problemen doen zich vooral voor als blijkt, dat de spelers van vele dingen worden ver dacht, met name als de liefde daarin een woordje mee gaat spreken. Die dorpspotentaat was Paul v.d. Lugt, die ais Signor di Lampredosa, wel venij nig was, zoals bedoeld, maar die deson danks niet altijd even resoluut zijn rol speelde. In tegenstelling tot Nel Boer, die als Fanfarella haar rol voortreffelijk speel de en zonder de minste moeite haar ge- Evenals vorige week speelden TSB en TOGR een tamme partij voetbal, die ein digde in een gelijk spel, 11, Kwamen de schutters verleden week niet aan bod. ditmaal schoot men beide dus eenmaal raak. In de eerste helft was het een ge trouwe kopie van verleden week. Onmach tige voorhoeden, die lang niet opgewassen waren tegen de superieur spelende defen sies. In de tweede helft kwam er wat meer leven in de brouwerij, vooral toen TSB dat La Lau miste, maar Warbouts op nieuw in de gelederen had door inval ler De Munnik de leiding nam. Warre- bouts schoot de bal tegen de paal en voor De Munnik was het toen een klein kunst je de terugspringende bal in het doel fe plaatsen, 01. TOGR vocht toen fel terug en vijf minuten na de TSB-treffer lever de dit de gelijkmaker op, door toedoen dit doelpunt luwde de strijd weer cn ge zapig speelde men zich naar het einde toe. liefde kreeg, ook ai moest zij daar lang op wachten. Mede dank zij het decor, dat iets bij zonders was en doordat de fraaie ccstuums een woordje meepsraken, waren de ent housiaste bezoekers over het algemeen zeer ingenomen met dit eerste optreden van De Fakkel m het nieuwe seizoen. De regie berustte bij Cor Spiljard. Het decor was ontworpen door Roei Isendoorn en de geluiden waren verzorgd door Mar tin v.d. Pennen. ding van IJsselmeervogels over. Een ver rassende ontwikkeling. SSS nam, via een 30 zege op ZCFC, steviger bezit van de 3e plaats, doordat Excelsior en De Geuzen elkaar in Maassluis een punt afsnoepten- De Geuzen en 's-Gravenzandse SV pas seerden Zwaluwen, dat naar de 7e plaats is afgezakt. Programma 20 november: Noordwijk—'s-Gravem. SV; Pelikaan— IJsselmeervogels,- HoogvlietSSS; ZCFC— Excelsior H; De GeuzenTer JLeede; ZwaluwenCSCA. In 3 B heeft titelgegadigde Heerjansdara de indrukwekkende opmars van het Nu- niansdorpse NSW met kunnen stuiten. Heerjansdam kreeg zijn le thuisnederlaag Ic incasseren en werd bovendien door NSW van de 2e plaats verdrongen. HBSS, dat AS WH diens le nederlaag op eigen veld toebracht, was daarbij de Lachende derde. De Schiedammers namen alleen de kop, zij het dat zij door NSW en Heer- jansdam op de hielen worden gezeten. Voor HVO was het eert grote tegenvaller, dat Excelsior in Pernis een punt aan Nw. Lekkerland verspeelde, terwijl d« Pemis sers bij een zo voor de hand liggende zege aansluiting met de kopgroep zouden, heb ben gekregen, Evenmin aangenaam voor HVO was de thuiszege van VVGZ op Ba- rendrecht. Maar Zuidland bleef in de buur» door een nederlaag tegen Groote Lindt. Programma 29 november: HBSS—Keer jansdamNSWExcelsior V; Barend recht—HVO; Zuidland—A SWH; Nw. Lekkerland—WGZ; AmeideGroote Lindt. In 4 B blijft Schevenmgen maar door gaan met de ene zege aap de andere te rijgen. Zij het vrijwel onafgebroken met de oneven goal. Tweemaal achtereen was dit thans het geval tegen hekkesluiter SpijkenLsse. TSB snoepte TOGR opnieuw een punt af, waardoor de voorsprong van Scheveniugen thans tot 4 punten is uitge groeid. 's-Gravenzande verdrong, via een 01 zege op RAS, TSB van de 3e plaats. Omas bleef door een gelijkspel tegen Ca- pelle, met TSB op gelijke hoogte. Programma 20 november: ScheveningenTOGR: 'a-Gravenzande Spijkenlsse; TSB—Ornas, Capelle—Injjulin de: De Lier—RAS. ONDERAFDELING Reeds 7 punten bedraagt de voorsprong van leider Rozenburg na 9 wedstrijden in d« le klas van de onderafdeling. SNS ver speelde thuis een punt aan MW, maar dit resultaat was nog veel minder florissant voor de Maaslanders, die van dit seizoen kennelijk te hoge verwachtingen hebben gekoesterd. Geheel tegen de verwachtingen in fungeren zij als middenmoter. RSM kwam met SNS in puntental gelijk, zij het met een wedstrijd meer. EOV ging MVV voorbij via een 0—3 zege op SC Zuiderpark, maar MW i>asseerde op zijn beurt ZWSH, dat bij RSM met de oneven goal aan hel kortste eind trok, Vlaardingen bleef door het 1—1 resultaat in Rhoon 7e, Programma 20 november: Ie klas: RozenburgRhoon; DOS—SNS; MW—SC Zuiderpark; Vlaardingen ZWSH. 3e klas A: Den BommelHeiJevoetsluiN; Sunlight—Hermandad; OFBRockanje; The Red StarsGSS; WOR—Smilsboek 2e klas B: DVO—ZBVH; Egelantier B— GTB, FC MalukuGroen Wit R; NTVV- NBSW. Aveiida MAANDAG uur, Klaverjasloernool Excelsior Excelsior, OVTD. Luxor, B uur, Invasie op Guan (14 jr). DINSDAG flest. Vulcaannaven, iu.30 uur: zilveren dJenat- Jubileum bij HVO van C- Vink. Harmonie, 8 uur: Bijeenkomst studiekring Vlaardingen, Luxor, 8 uur: Invasie op Guam (14 jr). Stadsgehoorzaal, B uur: de superman van de geheime dienst (14 jr). APOTHEEK Geopend: V. HogenüorpapoUieeSc, V. Hogen- dorpiean 129A, tel. 4233- „Vrijheid van vereniging en vergade. ring" vormde de titel van het onderwerp waarover prof. mr. T. Koopmans zater dag sprak in gebouw Triangel. Hij deed dat tijdens de jaarlijkse zitting van het Zuid-Hollands Jongeren Parlement, voor welke zitting uitnodigingen waren gezon den .aan de Jongeren Parlementen te Dordrecht. Gouda, Rotterdam, Schiedam en Schoonhoven, Vlaardingen trad dus als gastheer op. Mr. Koopmans zei dat de vrijheid van vereniging en vergadering werd vastge legd in een Europees Verdrag over de Monsterzege Spirit Met een 92 zege op DIO 2 ver]let het 3e twaalftal van Spirit zaterdag het strijdperk in het Oranjepark. Binnen 3 mi nuten had Spirit een 2-0 A-oorsprong. In de le minuut opende L. v.d. Vaart de score en 2 minuten later \-ond Jnnny van Loon met een strafworp de korf. Direct na de vakver wisseling werd de voorsprong tot 21 verkleind. Pas 20 minuten later bracht de 2e aanval de stand op 31, met een treffer van Adrie den Hoedt. Weer zorgde DIO ervoor dat het verschil tot 1 doelpunt werd terug gebracht, alvorens Gerda Teerds-Borsboom en L. v.d. Vaart met twee gave doelpunten de rust met een 5—2 voorsprong konden laten ingaan. Na de hervatting ging Spirit door. Janny van Loon cn Adrie den Hoedt maakten er 62 en 7—2 van. Tenslotte waren het C. de Hoog en Gerda Teerds-Borsboom. die het schuttersfeest besloten en de eindstand op 92 brachten. Met bijna dezelfde cij fers <28) werd het 2e 12-tal van Spirit in de pan gehakt door koploper Bjauw Wit 1 uit Rotterdam. Programma voor zaterdag: Vios 1—Spi- rit 1 te Numansdorp; Oranjepark, 2,30 uur. Spirit 2TOP 2, 2.30 uur. Spirit A—IJssel- vogels A, 2.- uur. Spirit B—Maassluis B. rechten van de mens, bij welk verdrag al le West-Europese landen waren aangeslo ten. De in 3855 in Nederland tot stand ge komen wet van vrijheid van vereniging en vergadering was aan het einde van de ne gentiende eeuw niet van toepassing voor de Sociaal Democratische Bond onder lei ding van Domela Nieuwenhuis. Een af scheiding tussen anarchisten en marxisten werd door hem zo sterk nagestreefd, dat het voor de toenmalige regering aanlei ding vormde, deze bond te verbieden. In een andere vorm ontstond later de Socialistische Bond, die de voorloper was van de SDAP. Verenigingen, die kort voor en tijdens de laatste oorlog in strijd wa ren met de verzekering van de openbare orde, waren volgens deze wet verbodaa. Echter hield de NSB verkiexingscongr»-- sen waarin zij dit van de hand wezen en zelf wetten uitvaardigden. Een conflict tus sen de Nederlandse Vakverenigingen had tot gevolg, dat na 1945 de Eenheids Vak centrale daarvan werd uitgesloten. En wel om reden dat deze bond niet wenste deel te nemen aan het nationale overleg. Rechtsgeldigheid bezitten momenteel de representatieve vakbonden CNV. NKV en NW. In verband met ziekte van burgemeester mr. J. Heusdens werd de bijeenkomst ge presideerd door wethouder M. H. L. Wesi- strate. Esperantist»! Merkredon, la 17an de novembro la klubvespero ne akazos. Sabaton, la 20an de novembro ni oka- zigos menmbrarkunvenon je 10,30 h. 6e kino v. Gink, Ploegstraat 39. Montru vian intereson pri nia sekcio kaj «ia kara lingvo. 16 november laatst» kwartier zoo op H.ni uur. onder ib-48 ,uur maan op uur. oase 14.43 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1