m Bezorgdheid oyer stagnatie in de woiiinghonw te Barendreclit Rozenburg heeft een bijna sluitende begroting De boer, bij ploetert voort.. Numausdorp verkocht voor 226.600 bouwgrond Geen hans op een sporthal, ivel op zwembad en sportterreintjes Twee raads vergaderingen nodig Op acht punten in gebreke Raadsagenda van Spijkenisse Tafeltennis T.O.G, Maassluis Bouw van een serie scholen samen met Brielle Vertraging in de woningbouw Nieuwe secretaris beëdigd Goede resultaten van Maassluis' tafeltennis Slachtoffer van de storm in Brielle Maassluise volleyballers leden verlies op verlies Jonge gezinnen-beweging in Spijkenisse ROTïEHDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 7 DECEMBER 19S5 B.— In één zitting- heefê de gemeenteraad van Bsrcndreeht alle agendapunten niet kannen afwerken. De begrotingen vergden foveei tijd mede in verband met bei grote aantal aangesneden onderwerpen, svaarbij bezorgdheid over stagnatie in de woningbouw werd geuit dat in de klei ne uurtje/? werd besloten de resterende on derwerpen te laten rusten tot de volgende vergadering. De heer A. Karreman (WD) zei, dat Barendrecht ten aanzien van de woning bouw nog waakzamer moet zijn dan voor been op de kosten van het realiseren van de uitbreidingsplannen. De verlichting op de dijkwegen is onvoldoende en vooral op de Voordijk geeft dit extra gevaren. Hij vroeg aandacht voor betere verlichting en gaf in overweging op de nieuwe verbin dingsweg naar de Barendreehtse brug één richtingsverkeer in te stellen. Spreker in formeerde naar de stand van zaken m,b.t, het zwembad en het Se gymnastieklokaal, tfoor het aanleggen van een sintcibaan zag bij een mogelijkheid op het geprojecteer de schoolsporder rein in plan Paddewei. Hier kan 's winters tevens een ijsbaan worden gecreëerd. Hij vroeg voorts de aandacht voor de bouw van een sporthal, welke door de sportverenigingen, de scho len en voor tentoonstellingen kan worden gebruikt. Spreker vestigde er tenslotte de aandacht op, dat het sportveld in Smits- hoek hoognodig verbeterd moet worden De behoeften op sportgebied zouden in de toekomst opgenomen moeten worden, in het Investeringsprogramma. Hij vroeg aandacht voor de moeilijkheden van de speeltuinen en het inrichten van trapvel den, De heer Karreman vroeg ten slotte de aandacht van B; en W. voor het pro bleem van het "woonwagenkamp en vroeg ie bevorderen, dat de O.L.-school 2 nood- lokalen in Plan Noord krijgt en dat de Nuts kleuterschool er een lokaal bij krijgt. De heer A. Huijgeii (AR) zei, dat de financiële situatie van de gemeente mo menteel vrij gunstig is, maar er staan nog vele investeringen voor do deur zo- als een nieuw zwembad, een 2c gymnas tieklokaal, een nieuwe aula op de begraaf plaats en uitgaven voor de brandweer, de woningbouw, de uitbreidingsplannen, de scholenbouw. Spreker stelde een serie vra gen over bouwplannen. Dc heer B. A. Leenheer (PvdA) consta teerde ln de woningbouw een duidelijke stagnatie. Bat Is oen bedroevend feit, te meer omdat In onze gemeente dc volks woningbouw altijd voortgang kon hebben, rells In tijden dat deze elders in den lan de sterk stagneerde. Er zijn thans 335 woningzoekende». Boor de stagnatie zal het geschatte aantal vaa 442 in 1966 vrel hoger worden- De heer Jd .Viskil (RH), vroeg hoe B. en W. het parkeerprobleem bij het Win kelcentrum denken op te lossen en ver ier hoeveel aanvragen er reeds zijn voor het Bejaardencentrum. Burgemeester Mr. H. H. Douma ant woordde: Volgend jaar zal het Industrieterrein bouwrijp zijn. Het maakt goede voortgang. Smitshoek ligt ons allen na aan het hart. j Voorjaar 1367 kan met de woningbouw al daar worden begonnen. Er komen daar premiewoningen tan behoeve van de Smits hoekers, De raad zal ajle gegevens krij gen over het nieuwe plan-in-hoofdzaak- Als het noodzakelijk blijkt te zijn het plan- Pcddewei óp onderdelen te wijzigen, dan kan de raad voorstellen daarvoor tege moet zien. In maar 3966 zal „Parldewcii" bestekklaar zijn. Het contingent woningen !lfiB7 komt gedeeltelijk in Noord IV en ge deeltelijk in Paddewei. Ten aanzien van de scholenbouw kan opgemerkt worden, dat men een nieuw lo kaal erbij krijgt als het aantal leerlingen gestegen is. Als dc OX.-school méér leer lingen krijgt, kan ook deze school reke nen. op een lokaal in Noord. De bouw van een lokaal bij de Nuts kleuterschool wacht op de Rijksgoedkeuring. Er blijkt steeds mEer behoefte te komen aan een 2e gym nastieklokaal. We hebben reeds een be spreking gehad met de Groen van Prin- ;Stcrerschool en de Huishoudschool. Waar schijnlijk isl er wel aan een vakleer kracht te komen, als we maar een huis hebben. Het vertrouwen is gewettigd, dat we in gemeen overleg met Rotterdam een zwembad zullen krijgen. De besprekingen zijn in een vergevorderd stadium. De aak van de ijsbaan houden we scherp in de gaten. Wellicht komt deze op het schoolsporlterrcin in Paddewei- Een sport hal krijgen we niet als gemeente van 10.000 inwoners. Des te meer zullen we streven naar een 2e gymnastieklokaal. |Ten noorden van de Triomfatorkerk komt ren sportterreintje, er zijn meer van die terreintjes nodig. De zaak van het sport» veld-Smitshoek zullen we bekijken tege lijk met het uitbreidingsplan aldaar- De speeltuinen hebben onze aandacht. Ge meentewerken wil medewerken. Het Re creatieschap bouwt een botenloods voor J)e Waterman". Domeinen willen de pond niet verkopen, zodat het daar voor lopige opstallen betreffen. Aan het nieuwe «ruispunt-dorp kleven nog foutjes. Deze sdlen worden bijgeschaafd. Rijkswater staat voelt niets voor eenrichtingverkeer de nieuwe weg naar de Barendrecht- :j* brug. Bij de Barendreehtse tuimel ;«ra.t een w er kb a ven. Wethouder j. Rietdijk (PvdA) antwoord- öe Ridderkerkse politie heeft zaterdag een matroos aangehouden uit het woonwa genkamp van Alblasserdam die reed met personenauto, hoewel bij niet in het bezit was van een rij- bewijs, l& Voor de wagen geen balastingkaart was gegeven, het kentekenbewijs niet klopte, de stuurinrichting van de wagen spe- bng vertoonde, de voetrem niet goed werkte. omdat de wagen een lekke remciiin- der had, ook de handrem geen dienst verrichtte, terwijl ook de verzekeringskaart ont brak. de, dat het contingent woningen tijdens de- vergadering van het Bouwdistrict op 16 december a.s. zal bekend worden. In juni 1965 werd gevraagd of Barendrecht bereid was de 53 premiexvonjngen van .het contingent 1965 om te ruilen voor wo ningwetwoningen. Daar hebben wij in toe- gestemd, omdat wij elke kans willen aan grijpen de woningzoekenden in Baren drecht te helpen. Van de Grontmij, Rijks waterstaat e.d. kwam de vraag of B. en Wbereid waren lö woningen beschikbaar te stellen ten behoeve van ambtenaren, die aan de Barendreehtse tunnel en de aan te leggen Rijksweg 19 zullen werken. B. en IV. hebben ja gezegd op voorwaar de, dat Barendrecht een extra-contingent woningen zal krijgen. De provinciale di rectie voegde niet 50 doch slechts 23 wo ningen bij het woningwetcohtingent. Op 29 oktober jl. moest bekend zijn hoe de uit eindelijke contingentcring zou zijn. We hebben deze datum niet kunnen halen. Dat het keuzeplan-Marfcini door de supervisor geweigerd zou zijn, is niet juist. Het had geen zin, het was niet meer mogelijk. Van de 38 vrije-sector-woningen werden er 33 gerealiseerd, 5 zijn er teruggevloeid in de Waterwegpot. Volgend jaar zal ech ter rekening gehouden worden met de woningen, die in het 4e kwartaal 1965 zijn blijven steken. Dat er echter 335 woning zoekenden te boek staan beeft een oor zaak. Dit cijfer is niet zo hoog. omdat er niet zoveel mogelijk gebouwd zou rijn. Hoeveel huurwoningen, zijn er niet „verlo ren" gegaan doordat ze verkocht werden aan niet-Barendrechters? Hier speelt slechts de winst een rol. Er zijn zelfs wo ningen r/Tkocht met hoge winsten, wel ke met rijkssteun werden gebouwd. Dat er gebouwd zal worden in de prerrtie-var- huur-sector is bijna uitgesloten. De eisen van de nieuwe voorschriften zijn veel bo rer. Er wordt steeds gesproken over be taalbare huren- De buur van de bejaar denwon ingen In de ir. Albardastraat wa ren in 1957 10.57 per week. Dit vond men toen vreselijk hoog. De huur van de be jaardenwoningen bij het bejaardencen trum bedraagt f 139,16 per maand. De stichtingskosten zijn hoog. Bij de huur Js echter inbegrepen water, glasverzekering, centrale verwarming, geijsers e.d. Bouiv van 218 woningen voor 8]/£ miljoen Donderdagavond, half acht, zal een openbare raadsvergadering worden gehou den in het gemeentehuis van Spijkenisse. De agenda bevat een uiteenlopend aan tal onderwerpen, waarbij als belangrijkste dient te worden aangemerkt het bouwplan van woningwetwoningen. In het uitbrei dingsplan Braband zouden 218 woningen en 28 garages kunnen word* n geraliseerd, dit met het oog op het besd kbare bouw volume. Twee jaar geleden is eenzelfde verzoek aan de raad voorgelegd tegen een bouwsom van f5379.030,- wat toen niet haalbaar bleek, Nu komt hetzelfde bouw plan in gewijzigde opzet en nu voorzien van centrale verwarming uiteraard hoger. Zon der C.V. komt de totale bouwsom op £5.833.570.-, het gehele project inclusief de bijkomende grondkosten. C.V., boilers etc. op een slordige 8,5 miljoen gulden- Verder komen aan de orde de verhuur van een industrieterrein aan de zuidelijke haven mond. Een onteigenlngsplan voor dc wij- i ken in Braband om de continuïteit te kun nen handhaven en een onteigcningiplan voor de verdere afbraak van de Nieuw- straat die in zijn huidige staat er allesbe halve fraai uitziet. Dit is begrijpelijk bij de gedeeltelijke afbraak, wat de eerste stappen zijn op weg naar het nieuwe stads centrum. Ook zijn er voorstellen in verband met wijzigingen van de bebeersvordering van het woningbedrijf, de sluitingsuren van de kapperszaken, wijzigingen van de finan cieringsregeling buisvesting gemeenteper- soneel. De zevende competitieweck bracht de Maassluise tafeltennisploegen T.O.G. 3, 2 en 5 de eerste overwinning. T.O.G. 3 en 4 verloren. De „streckderby" Intiem 1— T.O.G. l werd een .Maassluis succes. Na resp. met 8—0 en 4—2 te hebben echter gestaan, wist T.O.G.l tóch met 6—4 te. winnen. Het was een verdiende overwin ning, die dank zij P. Kardol 2x, en P.' Pleijsier lx, plus het dubbelspel, de kans. op behoud In de eerste klasse verder heeft doen stijgen. Een. grote verrassing was de 6—t zege van T.O.G. 2 op Kaveka 3. Voor Kaveka is de kans op het kampioenschap voorlopig verkeken. T.O.G. 2 wordt door deze overwinning een goede middenmoter. J, v, Strijcn was weer onverslaanbaar. Voor de overige drie punten zorgden K. v.d. Knaap en H. Nicolaï. Doordat T.O.G. 3 (met twee invallers) verloor van S.V.A. 4 moet het de eerste plaats in 3 K. nu de len met Luxaflex. T.O.G. 4 leed tegen Te lefoon. 3 een wat geflatteerde grote neder laag (10—0). Op T.B.S.M. 5 behaalde T.O.G. 5, zoals reeds vermeld, haar eer ste overwinning. B. Bonnet. A. v. Hattem en J. Luyendijk lieten zich geenenkele maai verrassen. Bfj de samenstelling van «Je gemeente begroting voor 1966 fs het b- e» va» Rozenburg gebleken dat een, de omstan digheden in aanmerking genomen, bij zonder optimistisch beeld kon worden ver kregen. Weliswaar vertoont de begroting nog een tekort, maar dat is niet verontrus tend met een bedrag van ƒ11.900 op een totaal begrotingscijfer van meer dan 2 miljoen. Destijds werd, om tot een verantwoorde begroting voor 1964 te komen, een uitvoe rige prognose opgesteld voor tde jaren 1954 t/m 1967. Aan de hand van de te verwach ten woningbouw werd zo nauwkeurig mo gelijk berekendop hoeveel inwoners op i januari v»n elk jaar zou mogen worden In de jongste raadsvergadering.van Nu- mansdorp is besloten aar het bouwbureau van Bohemen N.V, te 's-Gravenhage een perceel grond te verkopen van ruim 4400 m2, bij de Irenestraat voor de. bouw van 25 premiewoningen. Voor de grond zal f 51,50 per m2 moeten worden betaald. Zonder hoofdelijke stemming werd aan de- stichting voor Cbr. Uitgebreid Lager Onderwijs een perceel grond overgedra gen. aan de Hallinxweg, om het in 1966 mogelijk te maken drie lokalen aan het schoolgebouw toe te voegen.' De gemeente-begroting voor 1966 werd aan de raad aangeboden. Voor de gemeen te-secretaris werd een nieuwe instructie vastgesteld. De heer L. Groeneweg (AR) pleitte voor een verbetering van de ver lichting aan de Torenstraat. Het college zal dit nader bezien Vervolgens' werd overgegaan tot de be ëdiging van d® por 1 december benoemde gemeente-secretaris, de heer W. Veldhui zen uit Montfoort. Voorheen was de 32— jarige secretaris, die behoort tot de Ge reformeerde Kerk en lid is van de A.R.- Partij, werkzaam achtereenvolgens op de secretarieën van de gemeenten Drieber- gen-Rijssenburg. Tiel, Zwammerdam, Montfoort en Willeskop. Vele collega's, fa milieleden en kennissen waren in de raad. zaal aanwezig om bij'do beëdiging tegen woordig te zijn. Na het afleggen van de beide eden, feliciteerde burgemeester S. W. Henry de nieuwe secretaris. De ge meenteraad, aldus de heer Henry, heeft 0 met algemene stemmen tot secretaris benoemd. Dit geeft U ongetwijfeld grote voldoening en U weet bovendien, dat wij Detafeltennisteams van Keij cn Kra mer uit Maassluis kwamen de afgelopen week tot goede resultaten, want eenmaal werd een overwinning behaald en twee maal werd een gelijke stand bereikt. K. en K. 1 stuurde H.AP 2 raet een 8—2 nederlaag naar huis. De verliespun- ten kwamen van het bat van J, 't Hart en C- Kerkum, terwijl H. Foncke onge slagen bleef. Toch zal deze zege de K. en K.'ers weinig voldoening geven, want het was een niet al.te beste wedstrijd- Het mooiste resultaat kwam deze keer van het tweede team, dat koploper P.P.V. 2-het eerste verliespunt toebracht. In deze goede en tot de laatste partij zeer spannende wedstrijd werd ten slot te een 5—5 gelijke stand bereikt. D. Berg- werff en een opvallend goed spelende C. Verkerk brachten een 42 achterstand weer op gelijke voet. D. Bergwerff ver loor hierna zijn enige set, betgeen K, en K, op een achterstand kwam te staan, doch K. Parrc, die reeds tweemaal verlo ren had. won de laatste partij waarmee hij voor K. en K. een verdienstelijk ge lijk spélin de wacht sleepte. Ook K- en K. 3 speelde gelijk (5-5). Het was het eerste verliespunt van de K. en K-'ers, maar dat mag tegen medekan didaat N.Ö.A.D, 8 als een goed resultaat gezien worden, zodat het met één punt voorsprong de leiding behoudt. Een groot aandeel hierin had -H. 't Hart met drie maal winst: A- Rijpsma scoorde èén punt en het dubbel werd ook een K. en K. aangelegenheid. C, Moerman bleef zonder winst, hoewel hij steeds beter gaat spe len, maar op beslissende momenten faalt hij. Zo ook deze ontmoeting ,,t<>eQ hij tweemaal de winst voor het grijpen had: onnodige fouten bij het serveren, deed de winst net bij zijn tegenstanders komen. Programma deze week: Feyenoord 2— K, en K. 1; Xerxes 6K. en K. 2; Stadhuis 5—K- en K. 3 U met vertrouwen tegemoet treden. Van persoonlijke of politieke haarkloverijen, al dus de voorzitter, heeft de. gemeenteraad zich tot heden steeds verre gehouden. Dit maakt het werken voor Numansdorp steeds tot een bijzonder genoegen. De bur gemeester besloot zijn toespraak men de wens uit te spreken, dat het werk de nieu we secretaris de bevrediging zal schenken, die hij er zo' gaarna van verwacht. ,,God, die U de weg naar Numansdorp heeft ge leid, moge U met zijn onmisbare Zegen bij al Uw werkzaamheden en ook in Uw persoonlijk leven steeds nabij zijn, zo ein digde de heer Henry. Namens de raad sprak de nestor, de heer L. Groeneweg, woorden van welkom. Hij hoopte op een goede samenwerking met de raad. De verwachtingen, aldus de heer Groeneweg, zijn nogal hoog gespan nen- Hij sprak de wens uit, dat het nieuwe ambt hem veel voldoening zal schenken. Namens de gemeenten Montfoort en Willeskop sprak burgemeester F. J. A M. Monchen, die de persoonlijke eigenschap pen van dc heer Veldhuizen roemde. Ook betrok hij in. zijn gesprek mevr Veldhui zen, die zich in Montfoort zeer verdien stelijk heeft gemaakt In het verenigingsle ven, o.a. het well-fare werk van het Ro de Kruis. De oud-gemeente-secretaris van Nu mansdorp, burgemeester P. Groeneweg van Heinenoord, vergeleek do functie van secretaris met die van kapitein-adjudant, n.l. kapitein op dc secretarie en adjudant van de raad, B. e» W. en de burgemees ter. Namens dc kring van secretarissen sprak de heer N. H, de Wilde. Namens hot secretarie-personeel werd het woord gevoerd door wnd. secretaris, de heer A. v.d. Ree, die door burgemeester Henry geprezen werd. om zijn capaciteiten en verdiensten als wnd. secretaris verricht Namens de technische dienst sprak ge meente-architect, de heer J. Verhoeven. De heer Veldhuizen dankte ten slotte vooi het in hem geschonken vertrouwen. Hij hoopte, dat God hem de kracht mag ge ven om zijn taak met volle inzet in het belang- van de gemeente Numansdorp te kunnen verrichten! De boeren,die nu nog bieten op het land hébben staan, moeten met recht ploeteren om ze er uit te krijgen. De ak kers zijn veranderd in ware modderpoe len door het slechte weer van de laatste weken. De poldergemalen kunnen het over tollige water nauwelijks verwerken. In de polders waar het gemaal het water di rect buiten de dijk uitslaat, gaat het nog wel, maar daar waar het via een z.g. boe zem moet gebeuren is de toestand soms hopeloos. Door de hoge waterstand name lijk lopen die boezems slecht af, waardoor de gemalen maar halve dagen of nog kor ter kunnen draaien. Doorweekt dus -zijn de vette akkers. Machinaal bietenrooien is nu niet mo gelijk daar de machines onherroepelijk wegzakken. Met de hand rooien, zoals het vroeger ging, wordt, gezien de hoge lonen een dure geschiedenis. Er is echter haast bij, want de suikerfabrieken zullen bij gebrek aan aanvoer de poorten spoedig sluiten. De fabriek in Oud-Beijerland is ai „afgedraaid" en die te Puttershoek zal waarschijnlijk binnen. een paar dagen stop pen. Het is voor deze bedrijven veel te Muziek eu toneel te Klaaswaal De muziekvereniging „Na Lang Streven" te Klaaswaal geeft Cp vrijdag 10 cn vrij dag 17 december twee uitvoeringen. Het programma vermeldt het optreden v.d. senioren-fanfare en accordeons. De to neelgroep van N.L.S. voert de klucht van R Feenstra „Een maand voorwaardelijk" op. Het Amusement orkest is op het eind van de avond te horen. Dit orkest is ook te bo ren in het Vara-programma „Amateurs, de microfoon is voor u" op zaterdagmiddag 13 december a.s. Tijdens de uitvoering van vrijdag 17 december zal door een vertegen woordiger van de Koninklijke Nederland se Federatie van Harmonie- en Fanfare gezelschappen de door N.L.S. op het Con cours in de Lier in de Vaandelafdeling be haalde wimpel worden uitgereikt. Tijdens een vliegende storm is in de Maarland- se hanen in Den. Briel een f;- botter gezonken. Het scheepje, dat dienst deed als tooonseïvip, is eigen- SSfe dom van de heer J, Go- verdingen die alleen het 1; schip bewoonde. De heer f. Goverdingen heeft nog getracht met hozen de botter drijvende Xe hon den, waarbij hij werd ge assisteerd door de heer H. Vosselman uit Briel. De golven echter sloegen zo hoog over hei scheepje dat alle moeite tevergeefs was. De heer Goverdingen heeft voor ïopig een onderkom* gevOTiden in Rotterdam- Den m 9 Sterke trcctoren zijn nodig om de met suikerbieten beleden wagens uit de vette brij te trekken. kostbaar om te wachten op dg bieten wel ke momenteel nog in de grond staan. Er zijn boeren die wachten met rooien tot bet weer gevroren heeft. Dan is het land goed berijdbaar en de bieten, die dan geoogst worden, worden bestemd voor veevoer. Zc brengen dan minder op, maar de oogstkosten zijn dan ook minder,, waar door het resultaat gelijk blijft met de op brengst van mei de hand gerooide bieten. Naar schatting moeten in dc Hoeksche Waard nog veertig a vijftig hectaren bie ten gerooid worden. Gezien de overvloedi ge regen zullen we er weinig suiker van snoepen. In de afgelopen week waren voor de Maassluise volleybalvereniging Advendo alleen verliezen te noteren, volkomen in tegenstelling tot een week daarvoor. Maandagavond j.l. hebben de Advendo- darnes de eerste nederlaag geleden tegen het ongeslagen Kangeroesteam uit Gost- voorne, dat door deze overwinning nu met 12 punten uit 6 wedstrijden dc lijst ia de afdeling aanvoert. Het door het ontbreken van een van dc vaste krachten enigszins gehandicapte Ad- vendoteam ging roemloos ten onder. Geen enkele maai kwam de overwinning van de Kangeroes iri gevaar, hetgeen uit setstan den 151, 151 en 15—3 dan ook duide lijk blijkt. Donderdagavond ging het eerste heren- team naar de Energiehal om de strijd aan te binden tegen DOS 2, deze wed strijd ging onnodig met 30 verloren. Door gebrek aan rust in de ploeg werden door Advendo vele punten verspeeld. De eer ste set ging na een 50 voorsprong'met 155 verloren, doch het bleek dat ook het DOS-team niet sterk speelde. In de tweede set nam Advendo verschillende keren een voorsprong, die echter evenzo vele malen weer werd verspeeld en kwam DOS via 1512 aan een 2—0 voorsprong. Ia de der de set werkte Advendo eeu behoorlijke achterstand weg, waarna de strijd verder golijk opging. Tegen het eind veroverde Advendo de leiding (1514) en «het leek erop of zij deze set zouden winnen, doch i.p.v. het winnende punt te scoren werd de bal zonder, enige noodzaak in het net geslagen. Hierna nam DOS het heft reso luut in handen en schreef deze set met 17—15 op haar naam. Programma deze week: maandag 6-12, 65 Advendo 2ANVJ 20 uur Caland L. T, S.: dinsdag 7 dec. NIQAd\~endo. 21.30 .uur Maasland (Sunlightbeker): 10 dec. Adven doSunlight, 20.30 uur Pr. Margriethal (Sunlightbeker) In de Jonge Gezinnen-Beweging gaat het om het bevorderen van Kontakt tussen de gezinnen onderling: enerzijds om te ko men tot een uitwisseling van gedachten over de realisering van het christen.zijn in het gezin, anderzijds om met elkander en met anderen het gemeente zijn gestalte te geven. In de wijk van de Mïchaëlkerk te Spijkenisse zijn twee groepen die eens In de vier weken bij elkaar komen. Diverse problemen worden besproken, zoals opvoe ding'der kinderen, de plaats van de man en. van de vrouw in bet gezin, sexuele vraagstukken, gezinsbegroting, vrije tijd enz. Beide groepen hebben een contact avond belegd, waarbij de bedoeling Is nieuwe gezinnen in Spijkenisse met deze beweging te laten kennismaken, waaruit j hopelijk nieuwe kringen kunnen groeien. I Alfe jonge gezinnen zijn van harte wel kom vrijdagavond 10 december om 6 uur ir. de wijkzaal van de Michaëlkerk. gerekend. Bovendien werd daarbij het ge boorte-overschot ïu aanmerking genomen Helaas rijn de aantallen gereedgekomen worangen lager geweest dan op goede gron den bij de prognose werd aangenomen. Hierdoor bleef het inwonertal lager dan was begroot. Dat wil niet zeggen dat de aanvankelijk gehanteerde cijfers onjuist zouden zijn. Alleen virsii een vertraging plaats, waardoor de groad eerst op een later tijdstip tot werkelijkheid wordt. In de berekeningen, gegrond op de prog nose. kwamen -de volgende cijfers van d« tekorten, tot uitdrukking: 1964 geraamd tekort 105,000, 1965 41.000. 1986 5.B00 en in 1967 een geraamd overschot van ƒ21.000. Een van de oorzaken van de vrij wel sluitende begroting te het feil, dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds aamderdij-k hoger Is geworden door het uitkeringspercentage van 156 Tc. Zolang de rijksLdtkeringen in Hoofdzaak gebaseerd zijn op het aantal inwoners per 1 januari blyft Ce van het inwonertal bepalend voor het bereiken van een slui tende begro ting. Helaas ls dit een factor waarop ook invloeden van buitenaf bepalend rijn. Ook in 19C5 zullen er nog verschillende woelin gen worden afgebroken, terwijl voor die ocwoneTR een vervangende woning beschik- öaar moet worden gesteld. Ia 3955 was het nogelijk ce oude kom Blankenburg in :|jn geheel te ontruimen. Alle bewonei® vebben een andere woning gekregen. Deze erhuixingen brachten dan ook geen tnwo- envinst met zich. In vorige begrotingen werden steeds ka- ■itaal^uitgaven vermeldit, waarvan gehoopt verd deze in bet komende begrotingsjaar ,e kunr.cn verwezenlijken. Uitgaande van Je lij et 1965 laten b. er. w. hun plannen met hun commentaar nog eens de revue passeren. Plannen voor 1966 Het gebouw voor gemeentewerken en xrandwee? kan nog niet wouden gereaü- -eerd» terwijl de behoefte aan dit gebouw nog onverminderd is blijven bestaan. B. en tv. hebben bericht ontvacgen dat de Kapitaalsuitgave voor dc bouw van een iUla op de begraafplaats is goedgekeurd. Het wachten is nu nog op de rijksgoedkeu ring. Er zal naar worden gestreefd dit plan nu ao opoedig mogelijk uit te voeren. De bouw van een postkantoor met woningen is in een nieuw stadium, gekomen, omdat het nu de bedoeling is dat het gebouw door de PTT zelf zal worden gebouwds. Door deze gewijzigde opzet is dit niet meer een direct gemeentelijke zaak geworden. Bi en w, zullen op realisering van de plzu> -xeti aandringen. Op het gebied van de huisvesting van de politie is wat nieuwbouw betreft niets be- renk. Om nu de politie enige ruimte meer te geven werd de vrijgekomen woning van de groepïcoormandiaffi.'t mede als bureau- ruimte ingericht. Op het punt van de scholenbouw kunnen b, en w. gelukkig een iets beter geluid laten horen. De vimderschool van de Ver- voor geref- schoolonderwijs werd in gebruik genomen, terwijl de houten opvartgschool in het plan Langeplaat vrijwel gereed is; deze. school kan dienen tot leniging vpn de eerste nood- B. en- w. hopen zeer binnenkort met voorstellen te kunnen komen voor de bouw van een eerie scholen in samenwer king met de gemeente Brielle, De scholen bouw blijft nog ver ach for bii de xvcevkug- bouw. Het streven blijft er echter op ge richt tijdig schoolruimte ln de nieuwe wijken gereed te hebben, opdat de kinde ren, die hier in groten getale aanwezig zijn, het onderwijs in behoorlijke ruimten te kunnen ontvangen Gym* siwemmen en sport Met "het probleem van het centraal gym nastieklokaal wordt nog geworsteld. Ge tracht xvordt in. het acholenbouwplan te gelijk een gymnastiekzaal mede te bouwen. Bovendien wcciit nog getracht een sporthal tot stand te brengen. Voor het maken van een plan voor een zwembad werd In de laatste raadsvergade ring een krediet beschikbaar gesteld. On getwijfeld zullen hierover ln 1966 nader» bijzonderhedenbekend worden. Helaas was het nog niet mogelijk tot verplaatsing van de sportterreinen over ts gaan. Ia 1966 zal hieraan bijzondere aandacht moeten wor den besteed. De sterke uitbreiding van <ie plantsoenen en beplantingen maakt het noodzakelijk, mede als gevolg van de krapte op de ar beidsmarkt, tot mechanisatie over te gaan waar dit mogelijk Is. In de lcop van het jaar zullen aan de raad voorstellen, worden gedaan voor de aanschaffing van. een trac tor niet tweewielige aanhangwagen voor allerlei transporten; ook zal een motor- gazonmaaier van grote capaciteit moeten worden aangeschaft. Ook het schoonhou den van straten en pleinen begint steeds meer mankracht te vragen esx juist op dit terrein 'm het aanbod van werkkrachten vrijwel jxlhiL Voor deze werkzaamheden wordt gedacht aan een zeUopnemeode veeg. machine van voüoende capaciteit. Voor het schoonhouden van de straatkolken is een kolkenruigmstaliatie noodzakelijk. Ook in 1966 zal voortgegaan moeten wor den met het bouwrijp maken van terreinen opdat er ook een plaats zal rijn om de noodzakelijke xvoaingen te bouwen. Da reconstructie van de Molenweg zal ook da aandacht vragen, met alle daaraan ver bonden voorzieningen. De groen voorzie- nirugen in de nieuwe wijken vragen een behoorlijke aanpak, om te voorkomen dat de bewoners te lang op de' bouwresten moeten uitkijken. Deze kapitaalsuitgaven vragen grote in vestor ingen. Dat ie een minder eenvoudige raak. omdat het ienixngplafond hier rem mend werkt. Het uitvoeren van deze wer ken kon door dit plafond dan ook xvel eens afgeremd worden. Aangezien echter tot heden toe altijd nog een weg gevonden is kunnen worden om Ca financiering te doen slagen, verwachten b. cn w. ook in 1968 aller medewerking om de haar in dit gebied toebedachte taak naar behoren te kunnen vervullen. Het ligt in de bedoeling de begroting voor 1966 te behandelen in een op donder dag 16 diseember a-s. te houden vergade ring van dfe gemeenteraad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1