ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ongein, kamers* Residentie-orkest besloot Vlaardings muziekseizoen Titelstrijd le klas libre Vliegtuigfabriek Fokker komt met een emissie van 3 miljoen ROTTERDAM NIEUWSBLAD KLACHTEN PREDIKBEURTEN Artsendienst Nieuws uit Spijkenisse Indonesisch-Nederlandse luchtvaartbesprekingen Zuid-Koreaanse minister bezocht Vlaardingen Versterking van de internationale samenwerking Agenda Veiïig-verkeerscursus Van Gendt neemt leiding van Coster over Air Canada zal DC-9 gebruiken voor verbetering van de verbindingen m mm Snelle diensten in Canada en in de V.S. De ,/Zuidbuurthoeve" goede bijverdienste voor jongelui Een EISEN KRANTENWIJK Verdien NU je eigen vakantiegeld N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad NÏVON komt in oude weeshuis Aer Lingus koopt twee Boeings 737-200 Burgerlijke stand Scherpere concurrentie voor BEA op binnenlandse lijnen ROTTE RDAMSCH NIEUWSBLAD BoofdagenfscBap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hovemtr. 1 -ld. 3229 Redactie; TcL 5451 over bezorging; Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 uur: v. Beethovensingel 103 c, tel. 6003 GISTERAVOND werd in de Stadsge hoorzaal het tweede en laatste con cert in dit seizoen van het Vlaardings Kunstcentrum gegeven doojj het Residen tie-Orkest onder leiding van Willem van Otterloo. Het programma werd geopend met een werk van zijn hand, de Derde suite voor Orkest, gecomponeerd in 1933. Ia die tijd was Van Otterloo als cellist verbonden aan het Utrechts Stedelijk Or kest, maar uit zijn suite is reeds duide lijk te horen hoe Van Otterloo bezig was zich te ontwikkelen, in de richting van di rigent. Zijn compositie, die misschien wat muzikale inhoud betreft nog wat teleur stelt, munt uit door een magistrale in strumentatie. Br blijkt terdege uit dat de toen 26-jarige cellist zich reeds een totaal beeld gevormd had van de in het orkest aanwezige instrumentengroepen. Binnen het geheel van het werk is ook ruim schoots aandacht besteed aan de specifie ke mogelijkheden van elke groep. De uit voering van deze vierdelige suite boeide te meer omdat het Residentie-Orkest er met hoorbaar genoegen aan werkte om dit werk van zijn dirigent tot klinken te brengen. Vervolgens werd de aandacht gericht op het vioolconcert in G. gr. t- van Kar! Stamitz. De musicoloog Willem Noske had dit concert in het V-K.C.-programmablad van 'n terdege toelichting voorzien, waar na hij zelf als violist excelleerde in de moeilijke solo-partij. Dit onbekende viool concert bleek nog lang niet de bijna vol maakte vorm te hebben als de latere concerten van Mozart. De solopartij en de orchestrate achtergrond vormden, niet die onverbrekelijke eenheid die ons als ideaal voorkomt. Dat nam echter niet weg dat er veel te genieten overbleef vooral in liet Andante waar solist Willem Nos- ke zijn'instrument virtuoos tot klinken bracht. Het derde en laatste deel, het Rondo allegro moderato verraste door het weliswaar pretentieloze, maar toch amu sante karakter van het hoofdthema. De grandioos uitgevoerde Symphonie fantastique van Hector Berlioz besloot dit concert. Het ware misschien beter ge weest wanneer men in de toelichting wat meer aandacht geschonken bad aan de symfonie zelf dan, zoals nu. uit te wij den over de biografische gegevens van de componist. Het begrip „musiqe des criptive" werd wel aangeduid maar niet in verband gebracht met deze Symphonie fantastique hoewel juist in dit werk het programmatische karakter zich nog in wa re gedaante manifesteert, Berlioz gebruik te immers geen van buiten gekomen im pressie als basis voor deze compositie, maar vond 3ie in een climax uit zijn eigen gevoelsleven. Zijn ondertitel „Episo de de la vie d'un artiste" duidt op een geromantiseerde pcriodé uit zijn leven, en een ontmoeting met de ideaal schij nende geliefde. Iedere confrontatie met deze geliefde roept een prachtig opge bouwde melodie bij hem op die door al le delen heen al dan niet gevarieerd als een muzikaal idéé fixe optreedt. De drie eerste delen gebruikt Berlioz om ons te doordringen van de hartstochtelijke gevoe lens die hij voor de geliefde koestert. DU vindt zijn. climax in het slot van de Scène aux champs waarin de pauken een •adem benemend antwoord geven op het her dersmotief van de Engelse hoorn. De laatste twee delen tonen ons de te leurgestelde kunstenaar die om zijn ver driet te vergeten zich vergiftigd heeft. Maar Berlioz is nog teveel romanticus om op die vergiftiging meteen de dood te laten volgen. In een diepe slaap moet de kunstenaar zich onderwerpen aan duiste re visioenen van een terechtstelling en een daaropvolgend heksengerieht.-Vreemd en geheimzinnig wordt de Heksen Sabbat door de strijkers ingeleid. Onheilspellend klinkt het Dies Irae. De geliefde ver schijnt ten slotte in een tot satanische dans verworden laatste ïdéc fixe. Ada Mekes Ned. Herv, Gemeente; Grote Kerk zater dag v.in. II uur Gemeenschapzang ..Kom zing met ons en doe als wij", zondag 10 uur ds. J. Bouterse, Bediening Heilige Doop, 5 uur de heer J. van Lambalgen; Rehobothkerk, Biliitonlaan, zondag 9 uur ds. W, J. Kolkert, 10.30 uur ds. J. E. van Veen, Jeugddienst. Onderwerp; ..Dienen of verdienen" m.m.v. meisjeskoor K. Ver- ha eff-Tom, 7 uur ds. Jorissen. uit Amers foort: Bethelkerk, VI.-Ambacht, zaterdag 7.30 tot 3.15 uur Avondgebed, zondag 10 uur ds. J. van Noort, Bediening Heilig Avondmaal, 7 uut ds. J. Bouterse; Im- manuëlkerk. Van Hogendorplaan. zondag 10 u. ds. J. W. de Jong, Apostoiaat-dienst 7 uur ds. J. van Noort; Nieuwe Kerk, Bin nensingel, zondag 10 uur de heer A. van Zetten, 5 u. da W. J. Schouten. Bediening Heilige Doop; Wijkgemeente Ichthuskerk zondag 10 uur ds. A. Kastelein uit Capelle a. d. Ussel. 7 uur ds. J. W. de Jong. zang- dienst; Hoiy-kapel zondag 10.30 uur ds. "VV. J. Schouten, Bed. Heilige Doop; Rust huis Emmastraat dinsdag 10 u. ds. K. Blei. Jeugdkerken worden gehouden voor 12 let 16-jarïgen om 10 uur in gebouw ,.Soli Deo Gloria", Ca1 mburgstraat. in de grote zaal van de Irnr anuëlkerk, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaai van de Rehobothkerk. Kinderdiensien voor 6—12-jarigen om 10 uur in Obadja, CaJienburgstrast en Maassluissedyk 7a, Holy-ziekenhuis zondag 9 uur ds. W. H. de Boer. Rem. Geref. Gemeente en N.P.B., Hof- laan hoek Emmastraat, zondag 1050 uur dr. W. R. M. Noordhoff uit Rotterdam, Kinderoppas aanwezig). Gereformeerde Kerk: Oosterkerk. Schie- damseweg, zondag 10 uur ds. Th. Swen, 5 uur ds. R. L. Krol; Emmaüskerk, Van Linden, van den HeuvelIsingel, zondag 9 en. 30.30 uur ds. Y. J, Tiemersma, 5 uur dr. F. L. Bos; Holy-kapel zondag 9 uur dr. F, L. Bos, 5 u, ds. H, J. Kouwenhoven; Fnïëlkerk, Henriëtte Roland Holstetraat, zondag 9 en 10.30 uur ds. R. L. Krol, 5 uur ds. Th. Swen; Maranathakerk, Zuid- wijk, zondag 10 uur ds. H. J. Kouwen hoven, 5 uur ds. Y. J. Tiemersma, R.K. Kerk: Parochiekerk van de H. Joannes de Dooper, Hoogstraat, 7.30, 8.30 •Hoogmis) en 10 uur, 11.30 en 18.30 uur; Parochiekerk van Sint Willibrordus, Insu. üïidesingel, H.H. Missen 7. 8.30, 10. 12 en 4.15 uur; Parochiekerk Heilige Geest. Van Hogendorplaan, H.H. Missen 3.30, 10, 11,12 en 7 uur; Bijkerk SL IVillibrord, Westwijk H.H Missen 8 uur, 9,30 uur en 11.30 yur Het Leger des Heils, Baanstraat 5, zon dag 10 uur Heiligingssamenkomst. 6.30 uur cpenluchtsamenkomst aan de Visbank, 7.30 uur Evangelisatiesamenkomst. Dinsdag 2.15 uur Vrouwenbond. Donderdag 7.30 uur Bidstond. Zaterdag 7 uur Straatzang. Iedere zondag 12.15 uur Zondagsschool De samenkomsten worden gehouden in de Legerzaal, Baanstraat hoek Rijkestraat en zijn voor ieder toegankelijk De bijeen- komsten staan onder leiding van briga dier M- Souverein. Van zaterdagmiddag één uur tot maan dagmorgen acht uur zullen in bijzondere gevallen dienst doen de artsen* J. v. d. Pol, Binnensingel 47, tel. 3370. en D. J. Wteringa, Karei de Grotelaan 143, tel. 6669. Do zondagsdienst van dr. Leegsma wordt waargenomen door B. W. Bussemaker, Schiedamseweg 107, telefoon 3188. De zondagsdienst van dr. G. J Bos wordt waargenomen door E, Leynse, Mr. Ver schuurstraat 42, telefoon 7371. Geopend: Van Hogendorpapotheek, Van Hogendorplaan 129a, tel. 4233. PREDIKBEURTEN Herv. Kerk: Dorpskerk 10 uur ds. G. J. T. van Dijk. 7 uur ds. L. E. Emmerzaal uit Pernis; Michaëlkerk 10 uur ds. M. G. L. den Boer. 7 uur ds. W. Lourens uit Geer vliet; Hendrik Vrijmanschool (plan Bra- band) 10 uur ds. S. P. de Roos rut R'dam. Geref. Kerk 10 uur ds. L. Herlaar uit Rookanje, 450 uur ds: D. Broer. Geref. Gemeente, in de gote zaal van het verenigingsgebouw 't Contact aan de Vredehofstraat, 10 en 4 uur leendienst. Chr, Geref. Kerk, in de grote zaal van het buurthuis „De Repelaer" aan de Jan Campertkade, 10 uur lcesdienst, 3 uur ds. C. Bos uit Spijkenisse-Zuidland. Leger des Heils, Molenlaan 2, 10 en 7.30 uur bijeenkomst onder leiding van maj. Dijkstra, 7 uur een bijeenkomst op de V-ooretraat nabij het Noord einde. Zondagsschool: 10 uur in de Hendrik Vrijman school (plan Bra band): 11.45 uur in de Repelaer aan de Jan Campertkade; 11,45 uur in de grote zaal van de Michaël kerk. Een Indonesische delegatie onder leiding van commodore Soegoro Singadimedjo, on derminister van Luchtvaart, komt heden op Schiphol aan voor besprekingen over het sluiten van een luchtvaartovereen komst tussen Indonesië en Nederland De besprekingen zullen maandag in Den Haag aanvangen en ongeveer een week duren. Van Nederlandse zijde zullen da bespre kingen worden geleid door de staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat, ir. S. A. Posthumus, daarbij onder anderen bij gestaan door de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, vice-admiraal b.d. W. J. Krys. ZATERDAG 5 FEBRUARI 1955 Vrijdag 4 februari jl. bracht de minis- :er van bvjv-yverheid van Zuiri-Korea. de hoer Chun Ye Yong. vergezeld van de heer Lee Mun Yong. directeur algemene zaken van zijn departement en de heer Hwang Yong Ju. stede bouwkundige \an Seoul een werkbezoek aan Vlaardingen. De Zuid-Koreaar :e mini?ter vertoeft mo menteel m c-.s land. teneinde kennis te nemen van enige interessante ontwikke lingen op het gebied van de stedebouv.- en de stadssanermg. Ten stadhui ze v;erd het gezelschap, c!at beceleid werd door de heer rnr. E. P. W. van Nouhuys van het ministerie var. bui tenlandse zaken (directie Internationale Technische Hulp» en de heer P. C. Schild, van het. ministerie va-j volkshuisvesting en. ruimtelijke ordening, ontvangen door de; burgemeester, mr, J. Heu.sdcns en wethou der G. Walstra. In het bijzonder werd aandacht geschon ken aan de sanering viu de binnenstad en de daaruit voortvïae,'mde stedebouw- kundige oplossingen. Na een uiteenzetting hebben ontvan gen omtrent deze materie aan de hand van maquettes en tekeningen werd een bezoek gebracht aan het Liesveld c.a. De directie van de rt.v. Koninklijke Ne derlandse Viiegtuigenfabriek Fokker heeft besloten tot uitgifte van maximaal 3000 ge- one aandelen a, f 1000 elk. Tezamen met 1834 gewone aandelen Republic Aviation Corp., zal een deel der nieuw uit te ge ven aandelen van de 1166 stukn (dus 1834 plus 1166 stuks zijn samen bovengenoem de 3000 aandelen)binnenkort worden aan geboden aan de houders van aandelen in de Socété Anonyme Beige de Constructions Aeronautique (S.A.B.C.A.) te Hare» (Bel gië) tegen inlevering van 40' aandelen S.A.B.C.A. voor één gewoon aandeel Fok ker. Met de genoemde 1834 gewone aandelen wordt bedoeld het pakket dat ap verzoek van Fokker door een Nederlandse finan ciële instelling werd overgenomen van Re public Aviation Corp. {R.A.C.) in de Ver enigde Staten, totdat dit pakket zijn be stemming zou hebben gekregen. R.c» C. wenste zoals bekend, haar gehele belang bij Fokker af te stoten. Een nieuwe in ternationale samenwerking werd reeds aangekondigd op 15 november tussen Fok ker en de Amerikaanse Northrop Corp. Uit Brussel wordt gemeld dat Fokker met de vermelde transactie voornemen* is, het gehele kapitaal van S.A.B.C.A. over te nemen, In totaal staan 120,000 aandelen S.A.B.C.A. uit. Een Belgische groep in het be2it van ruim 80.000 aandelen heeft haar medewerking aan deze transactie reeds toegezegd. Met deze groep is evenals met North rop Corporation in der tijd, een regeling ter waarborging van het Nederlandse ka rakter van Fokker getroffen. De notering van de gewone aandelen Fokker ad oom. f 1000 ter beurze van Brussel is aangevraagd. Fokker zal door de aangekondigde aa'n- delemiïtgifte haar kapitaal verhogen van 18.050,000 tot f21.050.000. Verleden jaar werd reeds gemeld, dat beide maatschap pijen besprekingen voerden die bepaalde positieve resultaten hadden opgeleverd ter zake van nauwe samenwerking. S.A.B.C.A. ZONDAG Luxor, 2.80 uur: Rtn Tm Tin (a.1.); 5 uur: De bandiet van Oklahoma (14 jr); 8 uur, The bndge on the river Kwaï <14 jrj. Stadsgehoorzaal, 345. 6.30 en 0.15 uur: De val van Bataan (14 jr). MAANDAG Excelsior. 7 uur: Ruilbeurs Ned. ver. De Ver zamelaar. Luxor, 8 uur: The bridge on the river Kwal £14 jr). DINSDAG Goudseslngel SI a, 2.30 uur, Groene-Kruiscur- srns moeöerschapszorg en kinderhygiën*. Excelsior. 7.45 uur; Damwedstrijdeo om kam pioenschap van Vlaardingen. Wcsthavenkade "3, 8—9 uur. Spreekuur Huma- nttas. Harmonie, 8 uur. Hippo Campus; lezing door mej. M. Janse over beeldende kunst (Men sen blyven pensen). StadsRehoorzaal, 8 uur: Filmclub Vlaardingen met „Wilde aardbeien". uxor, 8 uur. The bridge on the river Kwai jr). TENTO ONSTELIiIS* GEN Visbank t/m 1 tebr-: Tentoonstelling tekenin gen, grafiek en schilderyen van J. Ploos van Amstel. Geopend dagelijks 7—9 uur; zaterdag ook 2—5 uur: zondag alleen z—5 tt, APOTHEKEN Geopend: Van. Hogendorpapotheelc, Van Ha- gendorpplein 129 a, t*l. ■kdi. is gespecialiseerd in de constructie van rompen en vleugels. Hiermee zal Fokker gebaat zijn ten behoeve van een efficiën ter fabricage van zija Friendship en Fel lowship machines. Omtrent de bestemming van de overige nieuw uit te geven aandelen zullen, mede delingen worden gedaan in een binnenkort te houden buitengewone algemene verga dering van aandeelhouders, aan welke ver- ;adering zal worden voorgesteld goed te keuren, dat het aan aandeelhouders van gewone aandelen toekomende recht van voorkeur voor bovengenoemde 3000 aande len wordt opgeheven. Donderdag, 10 februari, begint de vier de verkeerscursus van. het lopende sei zoen; voor deelneming kan men zich aan melden op het politebureau. De cursus wordt op donderdagavonden gegeven in het verkeersiokaal bij het poli tiebureau aan het Delftseveer en begint steeds om acht uur. Onbegrijpelijk teleurstellend blijven de prestaties in de strijd om de titel le klas libre kampioen van bet district Schiedam In het ÖBK-clublokaal bij Arie Bravenboer in café Westwijk zijn toch alle voorwaarden voor uitstekende \*errichtingen aanwezig: een juweel van een biljart, voortreffelijke wedstrijdleiding en de rust en de sfeer, ivaardoor de spelers zich volledig op hun spel kannen concentreren. Na 3 wedstrijd- avonden syn er 3 van de 6 spelers, die met hun algemeen moyenne beneden de grens van 4.59 staan. Deze week zagen 4 spelers hun algemeen moyenne nog verder dalen. Ook debutant Mari Coster als b^st ge plaatste. Zijn algemeen moj-enne «iaalde van 6.56 tot 5.61. waarbij hij tegen Cor Schippers zijn Ie nederlaag opliep. Ook het algemeen moyenne van Gerrit van Gendt ging. ondanks 2 winstpartüen. om laag: van 6.06 naar 5.04, waarmee deze hoofdklasser van vorig seizoen wel ver heneden zijn normale doen blijft, Wim van der Waal, de enige hoofdklasser in dit ge zelschap. herstelde zich enigszins en voerde zün moyenne van 6.S8 tot 7.49 naar een hoofdklasmoyetuie op. Zijn duel met de Maassluizer Leen Groe- Air Canada zal zijn DC-9 van 24 april af gebruiken op de route Montreal Winnipeg—"Vancouver. Op dezelfde datum zal de maatschappij beginnen, drie vluch ten dagelijks uit te voeren tussen Mont real en New York met de DC-9. De vlucht naar Winnipeg zal twee uur 55 minuten en de vlucht van Winnipeg naar Vancouver twee uur 45 minuten duren. De retour vlucht zal twee uur 25 minuten van Van couver naar Winnipeg en twee uur 20 mi nuten van Winnipeg naar Montreal duren. De onderbreking in Winnipeg zal waar schijnlijk twintig minuten duren. De reis- duur tussen Montreal en New York zal één uur 15 minuten zijn. Als Air Canada meer vliegtuigen ter beschikking heeft, zal de maatschappij van I juni af een dagelijkse retourvlucht tussen MontrealToronto—Tampa in Florida en twee dagelijkse retourvluchten tussen To ronto en Winnipeg openen. De vliegduur. tussen Toronto en Montreal za! één uur en die tussen Toronto en Tampa 2'uur be dragen. Wie hel NIEUWSBLAD leest weet van alles hei meest Zuidbuurt&eweg 1, Vlaardingen, zoekt voor een gediplomeerde verpleger met SPOED met gebruik van keuken. Liefst Zuid of West. Brieven aan bovenstaand adres. Die na schooltijd en vóór etenstijd be schikken over enige vrije tijd is een mooie gelegenheid om iets te ver dienen en daarvoor te kopen wat je al zo lang wilde hebben. Vraag inlichtingen Smalle Havenstraat 1 - Vlaardingen Telefoon 3229 bij „De Visbank" Op 1 juli opent A*r Canada een dagelijkse retourvlucht met DC-9 Montreal—Ottawa Winnipeg, tussen Winnipeg en Calgary en tussen Winnipeg en Edmonton, in oos telijke richting zal de vlucht één uur 40 minuten van Calgary of Edmonton naar Winnipeg, twee uur 20 minuten van Win nipeg naar Ottawo en 30 minuten van Ottawa naar Montreal duren. Air Canada heeft zes DC-9 besteld die in. 196 B geleverd zullen worden, voor 72 passagiers besteld die in !9Q5 geleverd zul len worden en 12 verlengde DC-9 voor 94 passagiers voor levering in 1967. Het is persé niet altijd nodig om voor een bepaalde bijeenkomst een voorverkoop te doen plaatsvinden. Althans met bij de afdeling Vlaardingen van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na tuur vriendenwerk. De zaal van gebouw Triangel was vrijdagavond zeer goed be zet toen de NIVON daar voor het eerst in 1966 een bijeenkomst hield, zei het in de vorm van een filmavond. Alvorens op het grote Cincmascope- doek een zeer geestige muziekfilm \vcrd vertoond richtte NIVON-voorzitter de heer C. Sparreboom zich tot de aanwezigen. Niet alleen met een hartelijk welkomst woord maar tevens met het verzoek aan de leder» om de komende dagen wat te komen helpen bij het opknappen van een ruimte in het voormalig weeshuis aan het Weeshuisplein waar de plaatselijke afde ling een bureau gaat vestigen. Dit zal dan een adviesbureau worden aar toe de leden zich kunnen richten wanneer er vragen zijn. Ook worden daar alle inlichtingen verstrekt over Natuur vriendenhuizen en Over andere vakantie- genoegens. Het ligt in de bedoeling dat het zaaltje op maandag 14 februari In ge bruik zal worden genomen. Voor de pauze werd een documentaire vertoond over Afrika „Woud der scheme ring" en de Cïnemascopefilm was geti teld; „Het naakte eiland", een Japanse film van Kanato Shindo. De eerstvolgende bijeenkomst van het N1VON is gepland op vrijdag 18 maart, eveneens in gebouw Triangel. Dan zal de heer Lichtenbeld dia's komen vertonen over Italië, Tunesië, Algerije cn Marok ko. Dc Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lin gus heeft twee straalverkeersvliegtuigen voor de korte en middellang e afstand van het type Boeing 737-200 besteld voor iets meer clan zes miljoen dollar. Het eerste toestel voor Aer Lingus zal in april 1968 worden geleverd; het is bestemd voor hut traject Dublln-Londen. Op dit traject is het verkeer in het afgelopen jaar sterk geste gen; 285-000 passagiers en 4700 ton vracht werden door de lucht vervoerd. In totaal hebben nu negen luchtvaart maatschappijen hun keus op de Boeing 737-200 laten vallen. UTRECHTSE VARKENSBEL'RS Op de Utrechtse varkensbeurs van vrij dagavond werd een venvacht in gsnotenng opgesteld die voor geslachte varkens een prijs aangaf van f2,63 tot f2.6.">, gewichts klasse 68/85 kg, middenkwakteit en franco slachtbedrijf. Voor levende varkens tot 125 kg, tarra 4 kg. werd een prijs aangegeven van 12.09 tot f2,11. Voor zwaardere var kens gelden de gebruikelijke kortingen. Vergeleken met voorgaande v/cek zyn de prijzen met 8 cent verlaagd. neveld was veruit de beste partij en de enige, die minder dan 40 beurten vergde. De praktisch ongetrainde Croeneveld heeft aanvankelijk goede tegenstand geboden. Dat moge blijken uit de standen na de !0e en 16e beurt: resp. 5271 en 10(1149. Maar daarna volgde een inzinking en kwam hij ter. slotte op een moyenng uit van 5 60, dat overigens gunstig afstak bij die in de andere drie partijen. Wim van der Waal scoorde met 39 de tot nog toe hoog ste serie en bereikte een moyenne van 8 92. We verwachten evenwel van hem, dat hij in dit toernooi nog met een partij met een moyenne van boven de 10.uit de bus zal komen. Groeneveld 206 15" 28 19 5,60 v. d. Waal 250 250 28 39 8.92 M i.iSSLUIS' DUEL Kct vorige week geleverde laatste duel lussen de Maassluise Bellevuespelers Nol \an der Maar el en Gemt var Gendt heelt dc laatste na 41 beurten in zsjn voordeel beslist: v. d. Maarel 140 41 22 3.41 v. Gendt 200 41 30 4.87 I1V DE KAART Tegen dc andere debutant Ben Heeze heeft Gerrit van Gendt er nog minder van terecht gebracht. Na 15 beurten was de stand 3730 en speelde de Maassluizer derhalve met een moyenne van 2.Hij bleef doorsukkelen en leek na de 27e beurt, met de stand 13361. reddeloos verloren. Doch toen was Ben Heeze plotseling héle maal van de kaart, om zijn eigen woorden tc bezigen. Een produktie van 21 caram boles m de volgende 13 beurten illustreert dit overduidelijk. Gerrit van Gendt buitte deze peilloos diepe inzinking dankbaar uit. Met serie van 17. 16, 10. 19 liep hij de achterstand in. Toen hij hierop in de 42e beurt een serie van .19 en in de 44e beurt een serie van 23 liet volgen, restten hem nog 3 carambole?, welke hij in de vol lende beurt bfieen scoorde Een geheel ontredderde Ben Heeze bleef op 184 staan Heeze 184 45 23 4.08 v. Gendt 200 45 23 4.44 ANALOOG VERLOOP Vrijwel analoog was het verloop in de partij tussen Mari Coster en Cor Schippers. Een duel tussen de benjamin van dit toer nooi cn de kampioen van vorig jaar. Mari Costsrs met 2 winstpartijen de ranglijst aan voerend. leek ook nu regelrecht op de zege aan tc sturen. Na 15 beurten had hij reeds 109 caramboles verzameld, spelend met een moyenne van ruim 7.Cor Schippers stond met 39 een straatlengte achter. Maar evenals bij Ben Heeze liet plotseling zijn ritmegevoel hem in de steek. En ook bier zegevierde dc routine over de debutanten koorts, Nog stond Mari Coster na 30 beur ten met 154126 voor, maar kreeg toen een dermate grote ineinking. dat hij in de volgende 12 beurten slechts 24 caramboles produceerde, waarbij Cor Schippers hem voorbij streefde: Coster 178 42 29 4.23 Schippers 200 42 15 4.76 OUDE GEZICHTEN ABSENT In de kleine groep le klassers missen we voor het eerst de Schiedammer Tin us van der Kooy en de Vlaardinger Huib van der Does. De eerste heeft het biljarten in titel— toernooien gestaakt en de laatste is in Duitsland werkzaam Gelukkig dat Ben Heeze en Mari Coster de dunne Je klas gelederen zijn komen opvullen. Blijven de prestaties echter van het huidige kaliber, dan zal de uit de bus komende kampioen kansloos zijn in de gewestelijke kampioen schappen. Gerrit van Gendt kars echter veel en veel beter en misschien komt dit in het verdere verloop van het toernooi er nog uit, Wim van der Waal zal onge twijfeld wel het vereiste moyenne tussen 7.cn 13.—halen om zich voor de gewes telijke kampioenschappen hoofdklasse te klasseren. Stand; Van Gendt v. d. Waal Coster Schippers v, d. Maarel Groeneveld Heeze 3 6 600 U9 34 5,04 3 4 704 94 39 7.49 3 4 578 103 31 5.61 3 4 554 128 30 4.33 2 2 349 80 23 4.25 3 0 470 109 26 4.70 3 O 543 126 26 4.31 Gehuwd; Alfonsus Gerardus Antoniua Damman. 42 jr. en Anne Haaksman, 27 jr. Geboren: Arend Christiaan. z.v. D. van Ocsten en C. Verschoor, VI: Diepenbrock- str. 71; Dirk Theodoor, z.v. D, van Oosten en C. Verschoor, VU Diepenbrockstr. 71; Michel Eugène, z.v. C. H. van Greunlnge en M. Baas. VI: Speenkruidstraat 23D; Tjepko Christiaan, z.v. C. van Roon en E van der Stoep, VI; Kam. Onnesstr, 14; Jar Maarten, z.v. A. van Noort en J. A. Bot. VI: 2e Maasbosstraat 61. Overleden; Willem Muilwijk. 71 jr., cehtg. van: -T. Zeeman. Hoek van Hólland: Schoolstr. 274. Geboren*. Willem Adrianus Johannes, z. v. G. P. van Galen cn H. A. Sas, VI: van B aer Ie straat 216. Dt. directeur van dc BEA Anthony H. Milward heeft in het BEA Magazine ge schreven over de concurrentie die de 6EA dit jaar vooral op de binnenlandse routes te wachten staat. De onkosten zullen stij gen op een hjnennct waarop de concur rentie sterker zal zijn dan ooit tevoren. De Engelse regering heeft beslist, dat er op de binnenlandse Engelse luchtlij nen meer concurrentie moet zijn uan vroe ger, zodat er bijvoorbeeld twee onderne mingen tussen Londen, Belfast en Edin burgh en drie ondernemingen op Glasgow zullen vliegen. De BEA kan daartegen al leen concurreren met alle middelen die haar ten dienste staan, tot het gebruik van straalvliegtuigen op deze betrekkelijk korte routes toe Daardoor zou dan op den duur het probleem van het lawaai, waar het publiek zo scherp tegen Is, na tuurlijk ernstiger worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1