ran Woensel komt op het Liesveld over 2 weken schoenen Water van lad Groenoord dit jaar voorverwarmd Fijn voor U - mevrouw - die van schoenenmode houdt, voor U - meneer - die prijs stelt op een goede moderne schoen. Tieners en twéns kunnen hun hart ophalen aan hun eigen mode-kollektle. Moeders die het leukste voor hun kinderen willen, zullen bij ons zeker slagen. Nog even en op het Liesveld in laar dingen openen wij ons twaalfde filiaal. Straks bent U van harte welkom Excelsior 20 wint Spelregeltest 1966 Service bijna kampioen Turn-succes voor Thor Weel je nog wel Zingende ivandelaars de nieuwe schoenenzaak op het Liesveld in Vlaardingen, ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 23 FEBRUARr 1S66 SCHIEDAM Zal het water van hot Openlucht Zwembad Groenoord. in het komende seizoen met aardgas op tempe ratuur worden gebracht? Deze vraag zal a.s. woensdag worden, besproken door het bestuur van de Stichting Bad Groenoord. Er is een kleine commissie gevormd, die deze zaak, samen met iemand van Tech nische Bedrijven in studie heeft genomen en deze zal dan woensdag verslag uit« brengen over haar bevindingen. Het pro bleem heeft tweeërlei aspecten. In de eer ste plaats de financieel commerciële vraag of er door de plaatselijke overheid geiden beschikbaar zullen worden gesteld voor de investeringen, die uiteraard voor de uit voering van het plan nodig zulten zijn. Het ligt voor de hand dat B. en W, het plan zullen steunen, indien daardoor het bezoek aan Bad Groenoord kan worden bevorderd. En dit lijkt wel waarschijn lijk. Hoe vaak komt het niet voor, dat bij ongunstige weersgesteldheid in het voor jaar het bezoek pas laat begint te lopen. Het moest niet uitgesloten worden geacht, dat men het Bad veertien dagen eerder kan openstellen, indien het water ver warmd ïs. Het gebeurt wel, dat het half *pril mooi weer is, maar dat nog maar nlleen de befaamde Beren het aadnurven een duik in het koude water te nemen. Dat verandert natuurlijk meteen, indien Bad Groenoord kan aankondigen, dat "het water een temperatuur van 19 of 20 grC. heeft. Datzelfde geldt dan voor het na jaar. Als men een periode van goed weer heeft gehad en er volgt een korte gure periode, dan duurt het soms drie, vier dagen voor bij een nieuwe periode van zonneschijn het bezoek weer op gang komt. Verwarming van het water betekent dus, dat men zowel in het voorjaar eerder kan beginnen als in bet najaar later kan ein digen. De winst kan misschien drie of vier weken zijn. Het andere aspect is de technische mo gelijkheid. Er moeten in de zuiveringskei* dcr gasleidingen worden aangebracht. Er moet een. venvarmingsinstallatie worden Ingebouwd in het circulatiesysteem. Deze installatie moet zo zijn, dat geen elemen ten rechtstreeks contact met het water hebben. Gedacht wordt aan iets in de geest van een geiser, die het water op temperatuur brengt voor het .uit de kel der naar hel zwembasin terugkeert. De ruimte lijkt wel voldoende, maar wat gaat Ais laatste groep traden de A-junioren van de aan de jaarlijkse spelregel testwed strijden van de Sehiedamse Scheidsrech ters deelnemende verenigingen in het strijdperk. Evenals bij de twee voorgaan de examens waarvan de C.- cn D.- junioren zich kregen te onderwerpen hing een voelbare spanning in de kantine van de Sportvereniging Schiedam. Bij de C.~ junioren eindigde HBSS als eerste terwijl in de B-klasse drie verenigingen met een gelijk puntenaantal uit de bus kwamen. Het verschil in het totaalklassement was echter minimaal zodat de A-junioren de beslissing moesten brengen. Na het beant woorden van de door de arbiter Lou van Ravens gestelde vragen eindigde Excel sior '20 met 90 punten op de eerste plaats. Dit bezorgde Excelsior '20 tevens het hoog ste aantal punten in de eindklassering en dus voor een jaar de hiervoor beschikbaar gestelde wisselbeker. Deze zal op nader vast te stellen datum a&n het winnende team worden uitgereikt. Eindklassering: Excelsior '20 262 pnt,, 2 HBSS 255, 3 SFC 236, 4 SW 230, 5 Ursus 215 met voor Schiedam en Demos een gedeelde 6e plaats met 195 pnt. SSV zal zeer binnenkort een forum avond organiseren waaraan enkele beken de sportttguren. hun medewerking gaan verlenen. De tafeltennisontmoeting ServiceHer mandad was een treffen tussen de kop loper on de hekkesluiter in' de eerste klas se C. Uiteraard was de zaak vrij snel be keken cn de tien partijen die alle door Service-spelers gewonnen werden namen dan ook niet veel tijd in beslag. Alleen de lautsle partij leverde een drie-games zege op van Hans Krcischer op Edwards. Henk Eikmans en Dick Boer verloren geen enkele game. De kracht van het Service-team wordt wel benadrukt door het feit dat dit de achtste maal in de competitie was, dat de maximale score van 100 bereikt werd. De komende week wordt voor de Ser vice-spelers belangrijk. Als het Service trio er in slaagt a.s. dinsdag op inhaal wedstrijd tegen Diveko te winnen en de voorsprong op haar naaste belager dus te vergroten, dan kan voor Service a.s. don derdag de kampioensvlag in top gaan. Dan wordt nl. de wedstrijd USVService gespeeld. De komende week kan du< de beslissing om het kampioenschap bren gen. In dc eerste klasse B behaalde Service 2 een 5—5 resultaat tegen Insulinde. Ge zien de ranglijst was dit geen onvenvach te uitslag. René Schewe boekte twee over winningen, hij verloor alleen van Tijger- man. Jan Wijzenbroek en Wim de Raay wonnen van Cornelisse en ook het dub belspel was voor Service. Service 2 speelt deze week tegen koplo per Xerxes en we zijn benieuwd of dit team opnieuw de rol van rcuzendoder kan spelen, wat Eendracht en Noad resp. no 2 en 3 kortgeleden ondervonden heb ben. Service 3 blijft samen met De Sehakel aan de leiding na een, 28 overwinning op Sunlight, Het ziet er naar uit dat het hier op een beslissingswedstrijd om de ti tel zal uitlopen. Tentoonstelling over Rusland in Spijkenisse Morgen zal in het buurthuis De Repe- laer aan de Jan Campertkade te Spijkenis se een ietoonstelling worden geopend ge wijd aan .Rusland nu". De expositie is geheel door de leiding en de leden opge steld en aangevuld met authentiek mate riaal, Een en ander zal nader worden toe gelicht met en door kleurendia's, films en muziek. het kosten? Niet overwogen wordt de vraag of men wellicht ook de lucht boven het water met stralers of heteluchtver- warmers zou kunnen verwarmen, zoals dat op bepaalde terrasjes in de stad wel gebeurt. Al deze problemen komen woens dag a.s. ter sprake en aangezien deze stadswijk op 10 mei a,s. reeds van het aardgas zal kunnen profiteren het ont vangststationnetje aan de Daan van Bol nes moet overigens nog worden gebouwd is de kans groot, dat de Schiedam mers nog dit voorjaar in het beha ge lijk voorverwarmde water van Bad Groen oord zullen kunnen duiken, al is het dan niet half april, maar enkele weken na dien. Bij de zaterdagmiddag in Rotterdam ge houden selectiewedstrijden voor meisjes van de Rotterdamse Turnbond boekte de Sehiedamse Vereniging voor Lichamelijke Opvoeding: THOR een. fraai succes. Tot de ongeveer veertig deelneemsters be hoorden er negen tot het jeugdlegioen van Thor en hiervan eindigden er vier bij de eerste vijf. Nummer één werd de jeugd kampioene RTB Hannie v.d. Touw met 36.30 punten. Op de tweede plaats eindig de het meisje P. van Rossen, lid van de vereniging Sport una met 35.30 punten. De drie daarop volgende plaatsen waren weer voor leden van Thor t.w. Yolanda Trop per (3 met 34.65 pnt.) en Marijke v. Rui ven en Marijke v.d. Kooy. die samen met 34.30 pnt. resp. als vierde en vijfde eindig den. Deze vijf meisjes nemen op 13 maart deel aan, de distriets-wedstrijden waarvan dan weer de beste vijf worden afgevaar digd naar ds te houden nationale jeugd- Onder de titel ,/Weet je nog wel....?" zal de heer H. K. van Minnen dinsdag avond voor de studiekring Vlaarelingen herinneringen ophalen aan een halve eeuw Vlaardingen, Er zal ook een aantal histo rische films vertoond worden, die op deze periode betrekking hebben. De bijeenkomst wordt gehouden in de socicteitszaal van de Harmonie en begint om acht uur- kampioen sella pp enHa n :i y v. d. T< j u w. wc i' k l nu al me.? in het trainingskorps van hei K.N.G.V. In het trainingskorps van de Rot.tomamic Turnbond dat uit twaalf meisjes bestaat, zijn momenteel zeven meisjes van Thor opgenomen. Een fraai succes voor Thor als vereniging maar te vens een verdienste voor de leidster, mej. N. Boender, die de meisjes les geeft en ze gezamenlijk opleidt. C7 De Sehiedamse wandelsportverenigingen stellen alles in het werk om hun leden ook tijdens de strenge wintermaanden de no* disc ontspanning te bieden. Men. doet dit met een gemeenschappelijk organiseren van puzzeltochien en zoals zaterdagmid dag met het houden van een zangmiddag. Het zingen is een belangrijk onderdeel van dc wandelsport en het is zaak dat het repertoire af en toe wordt vernieuwd. In gebouw Sur sum Cord a schalden dan ook nu weer de kinderstemmen als een voorbode van de naderende lente en ten teken dat het nieuwe wandel seizoen niet lang meer op zich zal laten wachten, Te vens werden de prijzen uitgereikt van de vorige week gehouden puzzeltocht door de oude binnenstad van Schiedam. Het Visserij museum zal. in verband met interne werkzaamheden, vanaf heden tot cn met dinsdag 3 maart, voor het publiek gesloten zijn. A I GEMEENTELIJK!. KENNISGEVING Inenting tegen Difterie - Kinkhoest - Tetanus - Kinderverlamming en tegen Pofcker Op donderdag 3 maart 3356 van 1.30 tot 2.00 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse artsen gelegenheid worden gegeven voor kos teloze inenting: tegen pokken voor Kinderen, die <>.e leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt; tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor geborenen in 1960 of later. Aan Kinderen, die «cn half jaar geleden drie maal werden ingeënt tegen difterie, kinkhoest, tetanus, kinderverlamming. moet nog een vierde injectie worden gegeven om de ver kregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen. Men kan zich zonder voorafgaan de aanmelding vervoegen bij dc huisarts, waarbij het oranje ir.emingsbockjc moet wor den overgelegd. Ouders, die hun kinderen geboren in 1362 volledig lieten inenten tegen difterie, kink hoest, tetanus, kinderverlamming worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een hérinenting :n aanmerking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze her- inenting vindt plaats door gebruik van ge mengd vaccin tegen de genoemde ziekten. Door de huisarts zal bon 5 uit het oranje in ent ingsboekje worden Ingenomen. filialen tc Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Dordrecht, Breda, Tilburg, Den Haag, Leiden. V.Woenjei

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1