FW ROTTERDAMS® MSUWSBLAO B. en W. stellen principebesluit brandweerkazerne aan de orde Situering aan Breedstraat het gunstigst lijkt .Inventus in Energiehal kampioen geworden Hoogspanning tot in de nok van de Sporthal i*z. MONOPOLE pssïstenf- boekhouder typiste KLACHTEN VERKIEZING GEMEENTERAAD AT cy AAR- ANNËER Veveo opende een nieuw laboratorium Brig.-wachtcommandant Van Wely overleden Twee weken voor diefstal PAGBIAU dvcrtenties Barendje Beer komt met 6000 lollies Ledenvergadering van Helpt Elkander Hans de Lange naar DHS-negental Eerste programmapunten van sportmaand Hoof dagen tschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging Schiedam: van 18.3019.30 uur Tel. 265828, Vlaard.dLijk 171b en 's zaterdags van 46 uur B. en IV. hebben thans aan de gemeenteraad een voorstel gedaan tot het nemen van een principebesluit inzake de situering van de nieuwe brandweerkazerne, waarover In de Raadszitting van oktober jl. uitvoerig is gediscussieerd. Voor de plaatsbepaling van de nieuwe brandweerkazerne, aldus B. en W. dient te worden uitgegaan van de brandgevaarlijke gebieden, waarin de gemeente kan worden verdeeld. Daarbij wordt dan gesteld, dat de kazerne zo mogelijk geplaatst dient te worden in het centrum van het gebied, dat het brandgevaarlijkst is, dit is zoals reeds is gezegd een gebied, begrensd door Noordvest, Broersvest, Oranjestraat en Nieuwe Haven. Aanvaardbaar sou ook nog zün de ligging van de brandweerkazerne in of aan de rand van dit gebied. Nog juister zou op basis der cijfers»een situering op het kruispunt van de Vlaardinger- dijk. Nieuwe Damlaan en Nieuwe Haven zijn. Hier is evenwel geen ruimte beschikbaar. Veel ksus is er niet, slechts de omgeving van de Breedstraat kan. in aanmerking komen. Kethcl blijft een nevenpost Volledigheidshalve merken wij nog op, dat -de brandweer m vm. Kethel een ne venpost heeft, alwaar één kleine bluseen heid is gestationeerd. Handhaving van deze post zal ook in de toekomst een. gebiedende eis zijn. De voorgenomen sanering van de bin- henstad zal geen. verandering in de voor keur voorde Breedstraat brengen, daar 5iet omliggende gebied blijvend het groot ste brandrisico zal geven- Wordt omgekeerd uitgegaan van deze plaats aan de Breedstraat, dan dient te worden overwogen, of deze plaats zodanig is gelegen, dat een goede uitruk naar alle genoemde gebieden inderdaad mogelijk is. Uit een onderzoek blijlkt dat er, na de verbreding van. de Vlaardiagerstraat met een goede* aansluiting naar het Spinhuis- pad, in dit opzicht geen moeilijkheden rullen zijn. Bij de opzet van het plan „Schienoko" vastgesteld, inde vergadering eveneens van 22 februari 1965, moet reeds rekening gehouden worden met de situering van de brandweerkazerne aan de Breedistraat de vorm van een terreinreserve. In dit verhand merken B. en W, nog op, dat bij de voorbereiding van dit plan commissie overleg heeft plaats gehad, waarbij uiter aard ook is gesproken over dc plaats van de toekomstige brandweerkazerne aan de Breedstraat, zo zelfs dat de Commissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding reeds in haar vergadering van 7 november 1961 in, principe hieraan haar instemming Combinaties onmogelijk Overwogen is de combinatie ven de brandweerkazerne met de Gemeente- - lijke Vervoer-, Reinigings- en Ontsmet- tinpsdierwfc of met de Technische Be drijven. Eerstgenoemde dienst, thans gevestigd aan de Buitenhavenweg, ver keert in de situatie, dat verplaatsing wegens groot ruimtegebrek, reeds nood zakelijk is. Het plan- voor de verplaat sing ran deze dienst naar het industrie terrein bewesten de Schie is dan ook in voorbereiding. Gelet op het voren staande is het niet verantwoord wegens de excentrische ligging, aldaar ook de brandweerkazerne te vestigen. gemeentelijke KENNISGEVING TER INZAGELEGGING KANDIDATENLIJSTEN D« voorzitter van het haofdstembureau vaor de verkiezing van de leden va"/e igemecnte raad brengt ter openbare kennis, dat ter ge meente-sseretarie fafd. Algemene Zaken Oude Kerkhof) voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd do op 19 april j.l. ingeleverde en door het hoofdstembureau onderzochte lijsten van kandidaten voor de gemeenteraadsver kiezing, die 1 Juni as. zal worden gehouden. Schiedam, 20 april 1966 De voorzitter voornoemd, H. ROELFSEMA WOENSDAG 20 APRIL Passage Theater, 8 uur: Mij tot Bevordering van Toonkunst: concert R. Ph, Orkest. Sur sum Coida, 8 uur: Personeelsver. Fatthê contactavond, Slusis Sacrum, 2 uyr: Verkeersbngaüiertjes: feestmiddag. DONDERDAG 21 APRIL Irene. 2 uur; Ned, Ver. van Huisvrouwen: lezing. Arcade, 8 uur: NKV: bestuursvergadering. Chr. Sec, BeL, 8 uur; Rhetorical spreken In het openbaar. Sursum Corda, 8 uur; Centrale kerkenraad; vergadering. Irene, 8 uur: Ned. Chr. Vrouwenbond: bijeenkomst. Zandvlakte, Circus Boltini: circusvoorst. Passage Theater, woensdag 2 uur: 't is een gekke, rare dolle, dwaze wereld" {14 j.J. donderdag 2 en 8-15 uur: „De man met de blinddoek" (14 j.). Monopole Theater, woensdag 2uur: „De schrik der Mongolen" (14 j.). woensdag 8 uur: „The War Lord" (14 J.). TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum: „In kannen en KruyKen II". Gebruiksvoorwerpen en aardewerk vaa 1600 —1900. Sted, Museum: Pop-Art expositie. Galerie Wiegman; Pop-Art expositie 1 Ver schoor- Galerie Punt Vier: Expositie Ans "Wortel. MEDISCHE DIENSTEN In het komende weekeinde zijn de volgende artsen te raadplegen; Dr. W. J. Franke, Burg. Knappertlaan 30, tel. ■260163- Dr. F. Jungcrias, jac. Catalaan 8. tel. 267353. Dr- G- in »t Veld, Willem de Zwijgerlaan 23. tel, 288599- APOTHEEK *t Gouden Hert, St. Liduinastraat 58a. tel- Aan de combinatie met de Technische Bedrijven werd gedacht met het oog op de inkrimping van deze bedrijven als gevolg van de komst can het aardgas. Hiervan kan worden getegd, dat. ook na he£ wegvallen van de produktiemidde' len, de beschikbare ruimte bij de Tech nische Bedrijven niet van dien aard is, dat aldaar de ruimte voor een brand weerkazerne zou kunnen worden vrij gemaaktOverigens geldt ook hier, dat de ecccentrtsche ligging op grote bezwa ren- soit stuiten, In staat van eisen voor de nieuwe brandweerkazerne is rekening gehouden met een uitgroei vaa onze stad tot 110.000 a 120.000 inwoners. Voorgesteld snoet worden aldus B. en W. dat het bouwplan, zoals dit in het aange boden bouwprogramma Was ontvouwd, niet meer was dan een weergave in grote lij nen van de mogelijkheid welke het gere serveerde terrein inhield. Een stuk ter oriëntatiedus, dat van alle kanten, nog zou moeten, worden bijgeschaafd. Itt dit iiöhfc moeten ook worden bezien de glo bale kostencijfers, die ter sprake zijn ge komen. Bij nader onderzoek is gebleken, dat een verkleining van de algehele opzet, zonder te kort te doen aan de brandweer- belangen, mogelijk was. Uiteraard bete» kent dit, dat de kosten lager zullen komen te liggen dan op grond van voorlopige ge- /ens was aangenomen, „Het moet wor den toegegeven, dat de belangstelling die de Raad voor deze zaak toonde, in deze bevruchtend heeft gewerkt". Raadsdebat vruchtbaar Losgelaten is b.v. <Jè gedachte van een vrij omvangrijke werkplaats, een kosten» besparende factor van niet geringe bete kenis, Deze wijziging is mogelijk, ervan uitgaande dat de overgang naar een be roepsbrandweer niet onwaarschijnlijk is. Als deze zidh voltrekt kan worden volstaan met een werkplaats, die in de overgangs fase," dus voorlopig, ook plaats moet bieden voor de technische werkplaats van de dienst van Gemeentewerken. M.a.w. er behoeft slechte rekening gehouden te wor den met een werkplaats voor beroeps- brandweerlieden; het programma van eisen voor de technische werkplaats voor Ge meentewerken kan dus vervallen. Deze werkplaats zal t.z.t moeten worden inge past in de plannen voor een nieuwe huis vesting van de werkplaatsen en terreinen van de dienst van Gemeentewerken. Overeenkomstig het nieuwe schetsplan is het mogelijk de gehele kazerne aan de Breedstraat te projecteren met afzonderlijk op het achterterrein een werkplaats, waar. voor grond oppervlak ten van resp. 2800 en 720 m2 zijn aangehouden. In de nieuwe op zet heeft het kazemeterrein een tweede in- en uitgang aan de zijde van de Ver brande Erven. Direct achter de kazerne ligt het oefenterrein. De bebouwde oppervlakte zal 1040 m2 «p de open oefenplaats 1760 m2 beslaan. De kazerne in deze opzet voldoet aan. het gestelde programma van eisen. De garag£f|iiimte in de kazerne Is verfkleind, zodat deze niet voor 10 doch voor 9 voertuigen plaats zal bieden. Deze vermindering kan in de toekomst worden opgevangen door een gedeelte van de werkplaats te zijner tijd, zo dit nodig mocht blijken tot garage te bestemmen. Te zijner tüd komen wij nog op de ge detailleerde inrichting van het gebouw terug. Kosten thans 3 miljoen Wat de kosten betreft moet in aanmer king worden genomen, dat de bedragen voorlopig en globaal zijn geraamd naar de ontworpen inhoud en getaxeerde bedragen van de op heden bekend zijnde gelijkwaar dige projecten. De bouwkosten: omvatten de de bouw, alle vloer, en wand afwerkingen, elektra, veriiahtingsinstallatie en de complete verw armings in stallatie globaal 12.650 m3 a ƒ150,per m3 komen o-p 1.900.000.— Bouwkosten 4 stuks dienst woningen. 17Ö.OOÖ,— ƒ2.070.000,— Stofferen en technische in stallaties, welke niet direct tot het bouwkundige gedeel-' te behoren 300.000, Bestratingen van een oefen terrein met terrein-afschei dingen en oefentkranen. en putten 40.000, De grondkosten kunnen voorlopig globaal wadden, gesteld op 420.000,— Zodat dit bouwplan in to taal komt op 2.830.000,— j ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD WOENSDAG 20 APRIL 1966 SCHIEDAM De heer rr.r. A. Blom. pi esident-commissaris van de Verffabrie ken VEVEO NV. heeft dezer dagen de nieuwe uitbreiding van het Centra al-Labo ratorium officieel in gebruik gesteld. In de nu praktisch verdubbelde ruimte var. het CcntraaM-aboratorium zijn in de vér schillende ruimten zowel liet analy tisch-, het research, als het applicatie-La boratorium. alsmede de hierbij behoren de ontvangst- en. kantoorruimten opgeno. men. Het controle-Lab oratorium bevindt zich in een van dc fabricagehallen. In liet applicatie-Laboratorium is te vens ondergebracht de z.g. „studio", waarmede bedoeld wordt de ruimte, waar- in dc diverse demonstratie-apparatuur (La kg ietmachine. Plamuur wals, Wa ter se herr.tspuit cabine enz.) is opgesteld, met behulp waarvan tevens dc prakti sche toepassing van de gefabriceerde lak ken en verven wordt gecontroleerd en ge test. VEVEO levert een uiigebreid assorti ment van merkproduktc.i voor nicuwjouvf en onderhoudswerk, de hout- en metaal verwerkende industrie, dc scheepvaart als mede de doe-het-zelf" sec tor. Met de ingebruikname van het nieuwe laboratorium de eerste fase in de uit breidingsplannen va.i VEVEO verwezen lijkt; voor de nieuwbouw van de fabrica gehallen is het wachten nu op de rijks goedkeuring. Daarbij komt voor -dc werk- hal met magazijn, garderobe, tollet en kantoor chef, inclu sief afwerking van vloeren, verlichtings- en verwar- mingsinstallatje. globaal 1950 m3 a 100, Plus inrichtingskosten aansluitingen. bestratingen en globale grondkosten nog (f 108.000,—1 Zodat het totale kazerne com plex zou komen op i 3.130.000.— W. Na deze uiteenzetting stellen de Raad voor te besluiten als de plaats voor de nieuwe brandweer, kazerne met werkplaats te bestemmen het terrein, begrensd door de Breed straat, Prinsensteeg en Achter de Teer- stoof; ermede in te stemmen, dat liet plan voor de bouw van deze kazerne defi nitief wordt uitgewerkt overeenkomstig de visie van Burgemeester en Wcthou ders. Hedenmorgen is in het Gemeentezie kenhuis overleden de brigadier-wachtcom mandant van de politie, de heer J. H. van Wely uit de Kersenlaan in Kethel. Hij werd geboren op 18 september 1JU9 te Veenendaai en behoorde tol de Ned. Hervormde Kerk. Sedert 10 februari j.l. was hij ter verpleging in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. Op 1 oktober 1953 trad hij bij de Schiedamse politie in dienst. Voor die tijd is hij nog bij de po litie in Huizen en De Bilt geweest. Van 1 januari 1963 af was hij brigadier-wacht commandant. De Rotterdamse politierechter heeft de 33-jarige glazenwasser R. W; S., uit Schiedam wegens diefstal veertien dagen gevangenisstraf opgelegd. Op 3 februari had- S. ten nadele van een inwoonster van Schiedam, C. Th. K., fi00,- gestolen. Het O.M. had tegen S„ die meermalen was veroordeeld, drie weken gevangenis straf gevorderd. SCHIEDAM Maandagavond vonrl dt Energie hal in Rotterdam, de belan; rijke basketball ontmoeting du ven: us—RZ 2 plaats. Een wedstrijd, die de kampioen in de eerste klasse moest aanwijzen. Na het eerste fluitsignaal ontspon zich een zenuwachtige strijd, waarbij Juventus i-i <le basisopstelling Van Woerkom. Van Vliet, Engelsman. Van. Daalcn en Lemnr een voorsprong van vier punten verover de. Slecht schieten, van vooral Hans Lemro deed de geringe voorsprong teniet gaan. waardoor RZ 2 - met als coach Fob Koek, de trainer van Juventus met een voorsprong van 1713 kon gaan rusten. In de tweede helft had coach Ruud Ska- la Lemm uit de formatie genomen en v.erci direct een offensief ingezet. Minu ien lang bleef het verschil tussen de bei- at- ploegen beperkt tot één punt. Toen ech- :cr twee RZ-spelcrs met 4 persoonlijke fouten het veld moesten ruimen, drukte de Schiedamse ploeg door. Enkele goede combinaties, waai bij vooral het doordach te spel van Jan Willem Engelsman opviel, brachten Juventus dc overwinning en daarmee het kampioenschap. Einduiislag: 3.1—23, topscorers: Eric van Woerkom 15 punten. Frank van Da alen 7 punten. Volgende week zal, ter gelegenheid van de opening van de sporthal een demon- rm orden gespeeld tussen iltkomendc in de Ere- ecn goede warming-up met het oog op de De mogelijkheid be nende seizoen in de zal zijn van hoofd- KAPSALON HELENE de salon voor de beten permanent. Stroomloos voor ieder haar geschikt f 7.30. Helene ciède perma nent is de meest ideale na tuurlijke permanent fio.— i l.- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 88 08 Donderdag z. 8 uur. Vrijdag 2, 7, 9.15 uur, Zaterdag 2. 7, 9.15 uur. Zondag 7. 9.15 uur. Dinsdag 2, 8 uur. Woensdag 8 uur. CHUCK CONNORS JOHN GARRADINE De gevreesde halve sabel 14 jaar Als deserteur gebrandmerkt wist hij met gevaar voor eigen leven een Mexicaanse bende te ontmaskeren. TECHNICOLOR Zaterdagnacht 12 i^ur GERARD BLA1N ANNA MARIA FERRERQ BERNARD BLIER De gebochelde van Rome {II Gobboj Haar liefde was te koopen dat wilde hij wreken op de gehele wereld. 13 jaar Zondag 2, 4.15 uur Woensdag 2 uur BURT'LANCASTER GILBERT ROLAND Tien van hef vreemdelingenlegioen 10 Mannen in een fantastisch woes tij na vontuur onder leiding van een stoutmoedige sergeant. TECHNICOLOR 15 iaar Bikt dag kijkt WILTON-F IJ E NOORD SCHIEDAM bïedi oen een jongeman, Riet belangstel ling voor financiële administratie, de ge legenheid om geplaatst te worden op tie Afdeling Hoofdboekhouding als Hiervóór komt in aanmerking hij, die in hef bezit ïs ven een ULO-dïploma er» bif voorkeur tevens ven hst praktijkctplorna boekhouden. De can te stellen functionaris zo! na een rnwerkperiodeen na gebleken geschiktheid zijn taak in steeds toenemende mate zelf standig moeten vervullen. Tevens bestaat op ds betreffende afdeling een vacature voor Heer taak zal o.m. bestaan uit het typen van vertrouwelijke financiële rapporten. indiensttreding kon op korte termijn ge il schiedsn. Sollicitaties te richten can bovengenoemde maat schappij, postbus 22, Schiedom. Voor het moken ven een afspraak vooreen persoonlijk onderhoud kunt U zich ook telefonisch met ons in verbinding stellen, telefoon (010) 2Ó9200, toestel 3072. SCHIEDAM Naast de ingang van.de sporthal hangt een bord met het opschrift: „Kijkers niet gewenst, wel werkers" het geen zeggen wil, -dat hij die hier binnen treedt bereid moet zijn de handen uit de mouwen te steken. Over de motivering be hoeft 'overigens geen twijfel te bestaan. Veel is er nog te doen alvorens de geno digden zaterdagmorgen in de hal aanwe zig zullen zijn ais Jonkheer mr. A. Feith, voorzitter van de Nederlandse Sportfede ratie de hal officieel zal openen. Zaterdag j.l. trokken leden van TSF de lijnen voor de speelvelden, een inge wikkeld patroon van strepen en cirkels, waarvan alleen insiders uit de verschillen de takken van sport, die heer beoefend zullen worden, een duidelijke verklaring kunnen geven. Het zijn juist die kleine din gen welke-de organisatoren veel hoofdbre kens kosten en die toch gedaan moeten worden, alvorens men kan zeggen: ,de hal is klaar". Hoewel lang niet alle sport verenigingen hun belofte om een handje ie helpen gestand hebben gedaan,, zijn er toch genoeg komen opdagen om een hand le te heipen. Geen zaterdag is gedurende de laatste weken voorbij gegaan .of ze wa ren present. Ze waren er ook maandag zowel als dinsdag, de avond die de vei" cnigïng „Schiedam" had vastgesteld voor zijn leden voor het geven van een laatste schoonmaakbeurt. Mannen zowel als meisjes waren druk doende met het zemen van de ramen zo wel aan de binnen- als de buitenzijde van de hal. De kleedlokalen waren het domein van de handbalvereniging DWS, die op zich had genomen daar de banken aan te brengen. Meisjes hanteerden" dc vernis- kwast en hielpen bij het leggen van de vloerbedekking die bestaat uit een moza- ik van tegels, gemaakt van een asbestsa- menstolling. Ook de toiletten kregen een goede beurt, waarbij met vrouwelijke grondigheid te werk werd gegaan. Onder leiding van halchef A, Verheyen verricht ten waaghalzen hun werk voor het aan brengen van de geluidinstallatie, geschon ken door de Verenigde Glasfabrieken. Hier-i voor moeten alleen reeds vierentwintig speakers aan het 2wevende plafond wor den bevestigd Elders was men doende met het trekken van kabels en flitsten dc verblindende lichtschichten, veroor zaakt door de lasapparaten door de hal bij het monteren van de zitplaatsen langs dc lange zijde. Op het demontabele po dium (aan de zijde van de Poldervaart) was personeel van Reclame Studio Jaspers uit Schiedam-Zuid bezig met de opstel- Ung van het decor voor zaterdagavond Het podium wordt ingericht als de boe van een groot zeeschip en krijgt als ach tergrond een panorama van Schiedam ais havenstad. Studio Jaspers leverde hiermee een belangeloze bijdrage. Verder waren leden van de verenigingen PPSC Thor en de korfbalclub Schiedam in de weer met het uitvoeren van allerhande kieine klus- jes. De kantine krijgt ook steeds meer vorm. Het buffet is zo goed ais klaar De wacht is op dc- aansluiting van gas en water. Toekomstige beheerder Wint Collignon was aanwezig om alle werkers van kofhe te voorzien. Bestuursleden van de Lions-elub. schenker van de dokters kamerinventaris kwamen een kijkje ne men en tevens met het Stichtingsbestuur confereren. Inplaats van de voor zaterdag 14 rnei vastgestelde zaai handbal wedstrijden voor scholieren worden sportwedstrijden geor- i ganiseerd voor lichamelijk gehandicapten! en hierover kwamen de heren artsen van SCHIEDAM. De winkeliersvereniging in de Hoogstraat heeft dit jaar een reek5 interessante activiteiten 00 touw gezet. Zn zal er Taterde-g ü.s. des middags half drie van het Boerfcave;.slem een voor de jeugd aantrekkelijke .sleet vertrekken, be staande uit een door tv.ee paarden getrok ken rijdend schip niet Barendje Beer, voorafgegaan door de drumband van Ex celsior. De stoi* zal tie Hoogstraat berei ken via Boeru aveplein-S wammerdamsin- gel-Kone Sin^elstraat en Broersvest. riet verblijf op cle Hoogstraat duurt tot om streeks hali'vier. ïn die tijd zal Barendje Beer aan de jeugd 6.000 lollies uitreiken. In aansluiting hierop is er .in het Mono- po le Theater om half twee gn om half vier een kind er filmprogramma. SCHIEDAM. Donderdag 21 april.zal in één der Kik a len van de Openbare SLO School aan /e Burg. Ho tuier la ge Grete- Iaan 496, cloar de afdeling Schiedam-Rot terdam van „Helpt Elkander" een leden vergadering worden gehouden. ..Iiolpt Ei kander" is een algt»nene vereniging \an ouders en vrienden van geestelijk misdeeld en. Op deze vergadering zal een causerie worden gehouden door de heer mr. G. Roe lof 5 en. directeur Sociale Za ken, over de GS W-re geling beschutte werkplaats. Tevens zal de splitsing van de afdeling Rottere!am /Schiedam worden besproken. De aanvang is gesteld op 20.00 uur. SCHIEDAM De honkbalspeler Kans. cle Lange zal in het komende seizoen de kleuren gaan verdedigen van DHS. Als werper van het le honkbalnegental van SW ging ook hij bij de fusie over naar de Sportvereniging Schiedam. Vooral bij' de opkomst van het honkbal, nu ruim tien jaar geleden, behoorde Hans de Lan ge lot de beste honkbalspclers in Schie dam en naaste omgeving. Zijn toetreden tot DHS, mogelijk gemaakt door de me dewerking van het bestuur van de honk- balafdeling van de S.V. Schiedam, bete-" kent ongetwijfeld een versterking van het team van DIÏS dat in de komende compe titie ufrtkomt in de tweede klasse van de KNHB. BRONZEN MEDAILLE.VOOR NETAM-EMPLOYEES Bij Koninklijk Besluit is aan de heren A)ntoon)C'oIIewijn, geboren op 14 dcc. 1901 te Culemborg en wonende in Schie dam aan de Huysmansstraat 26c, autogeen lasser-brander; en aan (P(ieter) Bijl, ge- boren op 12 okt. 1900 te Schiedam en wo- 1 tiende in Schiedam aan de Schiedamse- weg 227a, bankwerker, toegekend do ere medaille, verbonden aan de Orde vat» Oranje-Nassau, in brons, in verband met hun veertig-jarig jubileum bij de XV. Ne- tem ïn Rotterdam. De beide jubilarissen zijn hedenmiddag, gehuldigd in een bijeenkomst op het be drijf, waarbij de genoemde onderscheidin gen hun namens de burgemeester van Rot terdam zijn uitgereikt. SCHIEDAM De opening van de Sport hal a.s. zaterdag kan slechts worden bij gewoond door genodigden. Om ca. 13.00 uur is de hal toegankelijk voor het pu bliek, daar dan de tenniswedstrijden tus. sen enkele topfiguren uit de Nederlandse tenniswereld beginnen. Om ongeveer 15.00 speelt een team van de Schiedamse basketbaai-vereniging Juventus een wed strijd tegen Wilskracht uit Amsterdam. De toegangsprijs voor deze sportevene menten bedraagt- fl. Voor de grote muzikale show en het Topbal bedraagt de toegangsprijs f3,50. Voorverkoop bij de VW. en des onds aan de kassa van de hal. In schrijfformulieren voor de maandag a.s- e houden hardrijwedstrijden op rolschaat sen zijn eveneens aan het VVV-kantoor verkrijgbaar. Meisjes en jongens van b tot 16 ja ar kunnen zich hiervoor opgeven. Ter opluistering geven kampioenen kunstrijden op de rolschaatsen demonstraties en zal het Schiedamse publiek kennis kunnen ma ken met het spectaculaire rol hockey. Voor zondagavond zijn zaalhandbal wed strijden geprograu.meerd, waaraan DWS het Rotterdamse Snel wiek en de hoofd klasser AHC (Amsterdam) met jeugdploe- gen gaan deelnemen. Toegangsprijs tot de hal f 0.50. de Lionsclub alvast een praten. Als za terdag het weer tegenvalt hoeft niemand, bang te zijn voor de kou want ook de verwarm!ngsinstaHatie kan voor een deel functioneren. Dinsdag is ook begonnen met het plaat sen van vlaggemasten op verschillende punten van de stad. Hier geven borden aan, dat met de sporthal zaterdag le vens de Schiedamse Sportmaand wordt ge opend. Alvorens het echter zover is, zal er nog avond aan avond in de hal ge werkt moeten worden. Zoals hij er nu Ligt geeft de hal reeds aan iedere Schiedam mer een gevoel van rechtmatige trots. Vergeten mag echter niet worden, hoe al eerder talrijke naamlozen tot de verwe zenlijking bijdroegen. Van de zwoegers af, die op de zaterdag van het overbrengen van de staalconstructie zich lichamelijk nfbeulden tot de honderden, die zich inzet ten voor de steeentjesactfe toe, zijn het Schiedamse sportlieden geweest, die zich hiervoor hebben ingezet. Zij mogen op de komende dag van triomf zeker niet ver geten worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1