ROTTERDAMSCK NIEUWSBLAD mm FW NIEUWSBLAD BEZORGERSISTERS) Gemeente gaat de begraaf rechten belangrijk verhogen mmm 1 Kantonrechter veroordeelde gevaarlijk weggebruik ^jr VOOR SNEL dK. HERSTELLEN VAN jj^ GEBROKEN RUITEN W FA. F. J. KLOET ZN KLACHTEN mms Vierhonderd handballers in het veld AT O AAR De nieuwe films in de komende dagen Predikbeurten Voetbalprogram voor zondag Laatste competitiedag voor de korfballers De bal rolde ook op Hemelvaartsdag SVV viert promotie met een receptie Heden grootse tiimdag in Sporthal Fortuna Vlaardingen won Thurledetoemooi Eerste paal viaduct bij Blauive Brug jeugd krijgt tennis kring-toernooi 1 B. en W. diligent i.z. Passage Theater Maandag diamanten bruidspaar De Vries Hoofdagentschag) en Redactie; SCHIEDAM, SROERSVKT 3 - TELEFOON 268091 ROTTEBDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 21 MEI 1966 over bezorging Schiedam: van 18.30—19.30 uur TeL 265828, Vlaaxd.dijk 171b en 's zaterdags van 46 uur SCHIEDAM. - X» een uitgebreide stu die zijn B, cü. W- tot de overtuiging: ge komen, dat de verordening Begraafrechten dient te worden herzien. Volgens de Wet op (te lijkbezorging bestaat het begrafe- nlsrecht voor elk soort van graven uit de som, die overeenkomstig artikel 287 der gemeentewet niet hoger mag zijn dan no dig is ter voldoening der kosten en lasten van aanleg, der kosten van het onderhoud der begraafplaats et* der bezoldiging van doodgravers, opzichters en andere beamb ten der begraafplaats. Voorts mogen rech- ten worden geheven voor het uitsluitend recht tot het begraven in een bepaalde grafruimte, alsmede voor andere bijzonde re verrichtingen. De rechten, welke krachtens de bestaan de verordening voor een. en ander zijn ver schuldigd, blijven ver beneden de bedra gen, welke op .grond van de wettelijke be palingen mogen worden 'geheven. De op brengst der rechten bedroeg in 1964 f86.374,50, in 1965 1 92.033,50. Het tekort over 1965 bedroeg 1161.572,62, over 1965 f 152.596,69, Een algemene verhoging der tarieven met ca. 166 procent, waardoor een sluiten de exploitatie verkregen zou worden, is niet gewenst. Van de totale lasten van de algemene begraafplaats dienen naar de mening van B, en W, de kapitaalsla sten (ongeveer'38 procent van de totale lasten) voor het bepalen van de hoogte der tarie ven buiten beschouwing te worden gela ten De kapitaalslasten. immers betreffen uitgaven, waarvan het nut zich over een lange reeks van jaren uitstrekt. Opneming van deze lasten in de tarieven zal voor de minder draagkrachtigen een te zware last zijn. Wel lijkt ihe} verantwoord de tarieven op te voeren, dat de exploitatiekosten, in en gere zin (dus zonder kapitaaïslasten) door de opbrengst van de rechten worden ge dekt, In de huidige situatie kan toch wel worden gesteld, dat de kosten van een be graving door verzekering worden gedekt. Uitgaande van het bovenstaande is een tarief ontworpen, dat geheel is gebaseerd op de exploitatiekosten in engere zin van de algemene begraafplaats. Er valt hier bij niet aan te ontkomen, dat de verho ging der rechten voor een begraving in een algemeen graf aanzienlijk is. Dit on derdeel van c£e begraafplaats levert sedert jaren de grootste tekorten op. Bij toepassing van do voorgestelde tarie ven zal de opbrengst stijgen tot plusminus f 149,000, Later zal ook de Verordening op 't begraven en. op de Algemene Begraaf plaatsen te Schiedam worden gewijzigd, hetgeen nodig is om de volgende redenen: Aan het huidige systeem van uitgifte van eigen- en huurgraven kleven bezwa ren. 't Grootste gedeelte van de begraaf plaats word1 ingenomen door de eigen- en huurgraven. De ruimte voor de eigen graven kan slechts een maal worden uitgegeven. Van de eigen graven, waarin per graf f3 stoffelijke resten kunnen worden begraven Is 20 pet. volledig bezet, In de meeste gevallen hebben, na begraving van man en vrouw, geen bijzettingen meer plaats. D rechthebbenden gaan er slechts zelden toe over om de graven te doen ontruimen. Een groot deel der graven blijft daardoor gedeeltelijk ongebruikt liggen. Dit heeft een ongunstige invloed op het economisch gebruik van de begraafplaats. Aan deze bezwaren kan worden tegemoet gekomen door. zoals reeds in vele gemeen ten is geschied, een limiet te stellen voor de uitgiftetermijn van eigen-en huurgra ven. Er zal dan een niet onaanzienlijke ruimtebesparing kunnen worden verkre gen. De tijd, waarvoor de graven zullen worden uitgegeven, dient evenwel niet al te kort te zijn. Een tijdvak van. 45 jaren voor de eigen igraven en een termijn van 25 jaren met 'n eenmalige verlenging van 10 jaren_ voor de huurgraven komt b. en w, redelijk voor. Aan reeds verkregen rechten kan. zolang er te dien aanzien nog geen wettelijke voorziening is getroffen, niet worden getornd. Hierbij zij aangete kend, dat de Adviescommissie Crematie in het d.d. 17 mei 1965 uitgebrachte eind rapport de regering adviseert de uitgifte- termijn van de graven ie stellen op niet langer dan 30 jaren, te verlengen met tel kens niet langer dan 10 jaren. Voorts bestaat het voornemen om maat regelen te nemen met betrekking tot de breedte der graven en met betrekking tot de vakindelmg der algemene graven om te komen tot een steeds wederkerende om looptijd, d.w-z. dat na een. tijdvak van 5 jaren een van de drie vakken, van algeme ne graven wordt geruimd na een liglijd van ca. 25 jaren (minimum ligtijd is 10 ja ren). Ten slotte zij opgemerkt, dat met het hierboven aangegeven complex van maat regelen wordt beoogd een onevenredige uitbreiding van de begraafplaats te voor komen en. met het oog op de nog onbeken de ontwikkeling ten aanzien van de cre matie, de exploitatie van de begraafplaats zodanig te voeren, dal; de noodzaak tot inrichting van een tweede begraafplaats wordt vermeden, zulks in verband met het in deze omgeving te verwachten structure le tekort aan grond, aseaêw»*^. SCHIEDAM. Begunstigd door het goede weer, heeft het zev-enhandbaltoer- nooi van WG een prettig verloop gehad. Ongeveer 400 handballers hebben zich vol ledig gegeven om tot zoveel mogelijk goed spel te komen, hierin bijgestaan door een r.egetal scheidsrechters. De heer Rens en mej. Brockling hadd en de organisatie goed in handen, wat resulteerde in een stipt op tijd verlopend programma. De sterkte van. de deelnemende teams ontliep elkan der niet veel, waardoor er spanning ge noeg was. Aan het einde van de geslaag de dag, reikte voorzitter G. Rens de prij zen uit, terwijl er voor de scheidsrech ters een herinneringsvaantje was. De uit slagen. in. de diverse poules was; Heren Sen. 1 De Schutters, 2 ïtohda, 3 AAC '65. Dames Sen. 1: 1 De Schutters, 2 UVG, 3 Rohda. Dames Sen. 2: Spartaan 2, 2 ADO, 3 Rohda 2. Dames Jun. 1; 1 UVG, 2 Rohda, 3 Spartaan. Dames Jun. 2; 1 Rohda 2, 2 Unitas, 3 13YG ZATERDAG 21 3IEÏ ïïvöll, 8.30 uur: SJS „Guillaume", dansavond. Irene, 8 uur: „The Madman", dansavond. Musii Sacrum, 8 uur: „The TrSfids", dans avond, De Bron, 7.30 uur: „Spirit", feestavond. Zaterdat; 2 uur. Sporthal Margriet, jeugd- tur^en. 8 uur. Sporthal Margriet, turnen voor ouderen. ZONDAG 22 MEI Arcade, a uur: HK Instuif, dansavond. Irene, 7 uur: Baptisten Gemeente, bijeenkomst. ZwnJay: 10 uur. Kampioenswedstrijden scher men op sabel. 20 uur, Slotbal sport maand voor de gehele Sehtedamse bevolking. BIOSCOPEN Passage Theater: The spy who came in from tbt cold, 14 jr. 2 én 8.15 uur. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, zaterdag en zondag. Mosopole Theater: Ghenhis Khan (14 jrj. vrij dag, zaterdag 2, 5, S.15 uur, zondag 7. 9.15 uur; zaterdagnacht „Het lokkend moeras" 118 jr); zondag 24,15 uur „Spoorwegoorloj in het Westen'*. APOTHEEK Evers, Lange Haven 81, tel. 285242. Kethei, Schi ecJamseweg 411. tel, 2G992Ï, Medische dienst h. i. Franke. Burg. Knappertlaan 3(1. tel. 268183 ■Jiuiceritis Jac. Catslaan 8, tel. 287355. 1* C". Klomp, Ju!, van Stolbergstraat 3, telefoon 289S52, TENTOONSTELLINGEN Galerie 4: kleuretsen van Zottin Peeter. Galerie wiegman; Pop-art van expositie var SPION AAN DE MUUR '"poen de spionage-roman „The spy -1- who came in from the cold" in 1963 uitkwam crx snel een bestseller werd, was het verrassende in het boek niet dat oost en west met „Checkpoint Charlie" als grens tegenover elkaar stonden, maar dat zowel kapitalistische als communistische spionage in een even kwalijk daglicht kwamen te staan. Temidden van hard boiled hersenwerk ontstond langzaam het beeld van een mand die doorkrijgt hoe menselijk de zogenaamde „strijd voor de mensheid" in de meeste gevallen is. Een beeld dat natuurgetrouw is terug te vin den in de film „Spion aan de muur" in Passage Theater. Het verhaal kan eenvoudig worden ver teld, maar is natuurlijk opgebouwd uit fi nesses die stukje bij beetje in elkaar moe ten worden gepast. Een. Engelse spiona gechef verliest in Berlijn zijn Oostduitse helpers, wordt teruggeroepen naar Lon den, wordt zogenaamd ontslagen en begint de rol van dronkelap te spelen om als af vallige in het vrijandelijke kamp te ko men en daar zijn grote tegenspeler uit te schakelen, Vooral door tussenkomst van een meisje begint de man zich bewust te worden dat hij een spion, is in een mee dogenloos spél, waarin ook mensen wor den ingezet, die van nog minder waarde worden geacht dan een piert Regisseur Martin Ritt heeft schrijver John le Carré nauwgezet gevolgd. Zo nauwgezet dat de film bijna geen eigen stempel heeft, Richard Burton. Claire Bloom, Oskar Werner en Peter van Eyck maken, er naar gelang hun talenten, het beste van, zodat de kracht van de film dezelfde is als die van het boek van 3e Carré- Toegang 14 jaar, zaterdag en zondag 2- 4.15-7-9.15 uur, dagelijks 2 en 8.15 uur. ZONDAG 22 31 hl N'ed. Frot, Boml 10.30 uur dr. P. D. Tjalsma (Rem.), Den Haag. Herv. Gemeente: Grote Kerk 10 uur cis, A. le Coqf 5 uur ds. J. J. Poort, Kamerik; Opstaredingskerk 10 uur ds. Ph. Comelder, Rotterdam, 7 uur ds, J, W. Zimmerman; Belhelkerk 10 uur ds. A. Hot f man 7 uur' ds. R. H. Wisainfe; Vredeskerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 7 uur ds. H. W, Hemmes; Ketihel, Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons, 7 uur ds. A, le Coq; De Rank 8.30 uur ds.- W. Vons. Gereformeerde Kerk: Öosterkerk 10 uur ds, Th. W. A. Rijper te Rotterdam, 5 uur ds. W. Kreuz.cn te Delft; Kethel „De Aric'^ 9.30 uur ds. R. J. v, d. Veen fe Delft 5 •uur ds. F. de Jong te Maasland: Magnaiia Deï Kerk 10 uur as. C. H. Appelo te Den Haag. 5 uur ds. L. J. Schalekamp, vloot- predikant; ,,Dc Goede Haven" 10 uur ds. J. N. Nammensma, 5 uur ds. C. H. Appelo: Julianakerk 10 uur ds. L. J. Schalekamp, 5 uur ds. J. N. Nammcnsma. Leger des Heils, Lange Haven 71, 10 uur beiligingssamenkomst. 6.30 uur open bare samenkomst Koemarkt, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-SaJomon. Ned. Herv, (Geref.) Evangelisatie, ge bouw Irene 10 uur ds. J. L Schuurman, Schoonhoven, 5 uur Grote Kerk ds. J. J. Poort, Kamerik. Oud-Geref. Gemeente, Gerei. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur dienst. Oud-Katholieke Kerk, Dam 23> 30'uur Heilige Mis. Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou derslaan. 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Luth. Gemeente 30 uur dienst. Jehovah's Getuigen, Volksgebomv (zaal 8), Tüinlaan 50, 6 uur openbare toespraak, 7.30 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Geret. Gemeente, Tuinlaan 50, 10 en 4 uur dienst Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 ,uur Evangelisatie-avond, ds. G. Vegter. Chr» Geref. Kerk, Warande hoek B. K.- laan, 10 en 5 uur dienst. Missions to Seamen, Anglikaanse dienst kantine Wilton-Fljenoord, iedere le, 3e en 5e zondag der maand van. 9 uur Rev, Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer, Lange Nieuwstraat 67, dienst Geref. Kerk Vrijgemaakt, Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur dienst, zondag 10 en 5 uur. Oecumenische Raad van Kerken, Grote Kerk, liturg ds. C. van der Steen, [tred cs. J. Mostert tc Rotterdam. DZJENGHIS KHAN Een cowboyfilm "'die zich afspeelt op de Aziatische vlakten, zo kan men de Dzjen- ghis Khanfilm in Monopole Theater ken schetsen. Veel elementen doen denken aan de western: overrompelend-mooie land schappen, plotselinge schietpartijen, ellen lange zoektochten, een spaarse, mooie vrouw, die de inzet vormt bij een geweldd dige concurrentiestrijd tussen de held en zijn belagers. „Een eastern" dus, deze sterk geromantiseerde schildering van de dertiende-eeuwse Mongoolse veroveraar. De visie die regisseur Henry Levia (maker van 39Hol!ywoodfilms) ons geeft op de Mongool is aanvechtbaar: volgens Levin was de Khan een doelbewuste Mes sias, die de weg zou hebben gebaand voor grote culturele bloei. Alleen al dè melo dramatische sterfscène van de veroveraar maakt deze messiaanse visie ongeloof» waardig, ja kitscherig... Hoofdrolspeler Omar Sharif is op zijn best wanneer hij als öe grote Khan te genslagen boekt en vernederingen onder gaat. Dan speelt Shariff (bekend uit „Lawrence of Arabia") met een onweer staanbaar flegma. Plezierig is Robert Morley als de verwijfde keizer van Chi na. De degelijke, wat saaie mise-en-scène vergemakkelijkt het zien van Dzjenghis Khan een spektakelstuk waarvan men de berinnering behoudt van veel kleur rijk krijgsgewoel en enige opvallend blo te badscènes. SPOORWEGOORLOG In de matmeevoorsteiling van Mono pol e Theater draait „Spoorwegoorlog in het Westen", De regie was in handen van Irving PicheL Het is het verhaal van de gebroeders G airfield, die na de dood van hun vader en de onteigening van diens plantage irt Virginia, elders een bestaan moeten zoeken. De oudste, Britt, tevens de held van het verhaal kan zich wel aan passen, maar de vrouwelijke ingenieur, met wie hij werkt kan niet vergeten dat Britt in de Amerikaanse vrijheidsoorlog met de zuidelijke troepen heelt gevochten tegen de noordelijke, waarin haar man streed en sneuvelde. Britt krijgt tussen dit alles door ook nog moeilijkheden met zijn broers, die de lei ding hebben van een drank- en goktent. Door zijn voortreffelijke gedrag wint hij steeds meer de gunst van Judith, de vrou welijke ingenieur en als Britt op een dag afscheid neemt om in Nevada te gaan v/erken, merkt zij, hoeveel zij om hem geeft. Ze reist hem achterna. Zo. en \vo. middag. LOKKEND MOERAS In de zaterdagnachtvoorstelling draait Het Lokkend Moeras, onder regie van Be né Clément. Een verhaal in Indo China spelend, waarbij een splitsing in een fa milie hot motief vormt. Wanneer na veel moeilijkheden voor de meeste familiele den een happy-end in zicht is, overlijdt de moeder, en gaat de zoon haar levenswerk voortzetten. SCHIEDAM. ïn het voetbalprogram ma (amateurs) staat nummer één de plaatselijke ontmoeting tussen de nieuwe tweedeklasser DHS en Excelsior '20. Het wordt alleen een prestigekwestie en voor Excelsior de kans zich te revancheren voor de op eigen terrein, geleden nederlaag van 01. Overige wedstrijden: Hekelingen— SVDPW; MerwedeSFC: Gelukvogels- Martini t: DBGC—Demos; Sagu Boys— Schiedam se Boys. Zaterdagvoetbal: PPSCDie Haghe; Bolnes—GSS en NTWGTB. Voor de clubs SVDPW en SFC staan nog belangen op het spet nu voor beide het gevaar van degradatie nog steeds aanwezig is. SCHIEDAM Schiedam speelt zondag zijn laatste competitiewedstrijd van dit seizoen en dat is de uitwedstrijd tegen Ahoy dat merkwaardigerwijs de tweede ranglijst bezet Maar dan met 8 punten verschil op kampioen KNS. Schiedam heeft 12 punten uit 13 wedstrijden tegen Ahoy 16 uit 12. Het zou dus een heel mooie afsluiting van het seizoen zijn al3 de rood zwarten een zege zouden weten te be halen. Op 3 oktober werd het 66 in het eerste treffen. Kansen zijn er dus wel maar dan zal er hard gewerkt moeten worden. SCHIEDAM Van dè clubs, die in de amateur.sec tor binnen de krijtlijnen kwa men, zorgde DHS met een 2—1 zege voor een kersverse 2e klasser. Afdelingsgenoot Excelsior^O kreeg het in Rotterdam op tc' nemen tegen Hiïïegersberg. dat de punten bard nodig had om uit de degradatie- moeilijkheden te geraken. In de eerste helft had Excelsior met wind en zon als bondgenoten een technisch overwicht. Met invallers voor Klein en Den Brinker, resp. vervangen door Janse en Kreischer, ging van de aanval te weinig stootkracht uit, zodat met een brilstand werd ge draaid. Na de rust domineerde Hiïïe gersberg en belaagde het doel van Excel sior, dat evenwel door doelman Speel mey- er met veel bravour voor een doorboring werd behoed. Bij een Sehtedamse .tegen stoot werd Tonny van Hulst in het beruch te gebied ten val gebracht. Uit de hier voor toegekende strafschop bracht Leen Westdijk de stand op 0—1.-Heel Hiïïegers berg toog nu ten aanval, wat in de laatste minuten van deze aantrekkelijke wed strijd resulteerde in een doelpunt van aan voerder Meerts, die Speelmeyer toch nog tot capitulatie dwong (11). Uitslagen overige wedstrijden: Martinit Fios 0—1, SVDPWIFC 1—2. Demos— Boezemkwartier 31. UrsusHillesluis 2—1, DRZ—Dilettant 1—1, VVOH—W.F. 2—2. Naar aanleiding van de donderdag be haalde promoties en het kampioenschap van de tegenstander van a.s. zondag FC Den Bosch zal de burgemeester van Schie dam zondagmiddag vóór de wedstrijd beide elftallen aan zich Loten voorstellen en hen tevens feliciteren met de door hen behaalde resultaten. De roodgroenen hebben donderdag het eerste divisieschap behaald en gaan dit "a.s. zondag officieel vieren in. Schiedam. Na de wedstrijd wordt het elftal een feestdiner aangeboden door de Directie van het Restaurant de Europoort in Schie dam. Zondagavond kunnen de leden van SW jn Musis Sacrum met hun promotie elftal feest gaan. vieren. Bestuur en elf tal zullen ca. 8.30 in Musis recipiëren. SCHIEDAM. Als onderdeel van hot Sportmaand-programma geven zaterdag a.s. de gezamenlijke Schiedamse Gymnas tiekverenigingen in de Sporthal groots op gezette demonstraties, Indien alle leden van deze acht vereni gingen aan de oproep om hieraan mede werking te verlenen gehoor geven kast het aantal deelnemers de drieduizend gemak kelijk passeren. De jeugd komt om 2 uur aan de beurt na een opmars vanuit alls delen van de stad.' De hiervoor georganiseerde steropto rit ten krijgen als eindpunt het Dr. Wibaut- plein en van hieruit trekt een lang lint van gymnasten met veel vlagvertoon op naar de hal, waar de jeugd zich met een aantal demonstraties aan het publiek zal presenteren. Met de verenigingsdrumbands verlenen tevens de Rijnmondband en dte van de Gusto Muziekvereniging muzikale mede werking aan de Sleroptoehtcn en demon straties, Te beginnen orn 20.00 zullen de beste groepen van do oudere leden van de gymnastiekverenigingen hun vaardig heid op de verschillende onderdelen tonen als een stukje propaganda voor de gym- nastiekbeoefening in het algemeen. In het bijzonder om te laten zien wat er voor de jeugd in de naaste toekomst als volleerd gymnast of turner valt te be reiken. SCHIEDAM - Onder wel zeer bijzon dere weersomstandigheden hield de ju nior-commissie van Excelsior op Hemel vaartsdag haar traditionele Thurlede-toer nooi. In. vier poules ingedeeld namen met Excelsior deel teams van de verenigin gen Fortuna VI., Lisse, RBC, Roosen daal en Wilhelmina uit Weert. Het wer den leuke wedstrijden, gadegeslagen door een talrijk publiek, on waarin do teams elkaar weinig toegaven. De vcrenigingsprijs. de Thurle de-wis selbeker" is nu voor de derde achtereen volgende keer gewonnen door Fortuna Vjaardingen, dat hiermee deze ere-trofee- definitief in bezit heett gekregen. Eveneens met 18 punten eindigde RBC. maar hier bedroeg hot doclpuntengemid- delde 22.18, dat van Fortuna echter 27.13. De sportiviteitsprijs, een ere-bokaal, wes'd toegewezen aan RBC (139 pnt.) met op de tweede plaats Excelsior, dat 135 punten verzamelde. Uitslagen verschillende poules: A, 3. Lisse, 2 Excelsior B. Wilhelmina. met op de tweede plaats RBC. C. Fortuna met een gedeelde tweede plaats voor Wil helmina en Lisse. Als voorzitter van de junior-commissie reikte de heer A, Koe verman de prijzen uit. 0 De afbraak van de pandjes naast de hoogbouw van de Passage maakt goede voortgang. Men ziet thans aan tegen de achtergevel van de huisjes aan het Broers veld. SCHIEDAM. Vandaag (vrijdag) is een begin gemaakt met de werkzaamhe den voor de bouw van een viaduct over de Schiedamsewcg. ter hoogte vao de Blauwe Brug, en de Poldervaart als on- derdeel van de aanleg van Rijksweg 20. De hei onderneming J. P. van Eesu-ien N.V. heeft alle Toebereidselen getroffen voor hei slaan van dc- eerste betonnen paal die hiervoor op Hemelvaartsdag in de strop gereed lag. SCHIEDAM Voor dc zesde maal wor den de Schiedamse jeugdkampioenschap pen tennis door het bestuur van de ten- niskring Schiedam georganiseerd. Dit jaar worden deze kampioenschappen gespeeld op het park van Vliet. Stadhou dersla au. Vanaf 2e Pinksterdag t.n. Z juoi zal het programma worden afgewerkt. Met de verschillende vakanties zal rekening wor den gehouden. Er zal gespeeld worden in twee leeftijdsgroepen: tot 14 jaar en van 14 tot IS jaar. Tot 25 mej kan worden in geschreven. op allo Schiedamse tennispar ken zijn inschrijf kaarten aanwezig. Ook ooi' junioren uit Vlaardingen. Maassluis en Maasland is deelname mogelijk. SCHIEDAM De afgelopen zitting1 van liet Schiedamse kantongerecht ftraeht woensdagmorgen de verdere behandeling van d« overigens weer aangehouden zaak tegen de Rotterdammer Th. G. Z., die met zijn personenauto bij het rechtsafslaan onvoldoende afstand had be waard tot een ander. Tijdens de voorgaande behandeling had Z. verklaard dat de andere wagen hem tijdens het nemen van de bocht had inge haald en dat hij dientengevolge een hot sing niet had kunnen voorkomen. Öp de afgelopen zitting waren als getui gen de bestuurder van de aangereden wa gen, alsmede de verbalisant gedagvaard, waarvan de laatste verklaarde de inhoud van zijn proces-verbaal te handhaven. „De aangereden wagen stond uiterst rechts en vlak voorbij de bocht", zei hij voor de kantonrechter, „en die lieeft dus over liet trottoir moeten rijden om een botsing te voorkomen". Verder zei hij nog. geen rem sporen te hehbeu aangetroffen". Een eerder afgelegde verklaring van Z. stemde, hier gedeeltelijk mee overeen. Z. had namelijk de politie verteld, dat hij weliswaar had ingehaald, maar dot toen die andere wagen naar rechts was geko men. .„Dot is iels heel anders, dan ik hier heb staan", merkte de kantonrechter op. „Hier staat dat die andere wagen tijdens het nemen van de bocht; rechts had inge haald en tegen u was aangereden en ni hoor ik hier dat u het was, die hebt inge haald, zij het aan de andere kant". De i-aadsman van Z. die na de verbali sant het woord kreeg, voerde aan dat in het proces-verbaal n-iet tot uitdrukking kwam. dat het hier ging om drie in plaats van twee auto's, die alle drie bij de ma noeuvre betrokken waren geweest, „Eén ervan is doorgereden", zei hij, „en daar- SCHIEDAM Op dc vragen van fle heer nir. J. B. Schueler (KVP) inzake het eventueel wegvallen van het Passage Theater voor Schiedams culturele leven antwoorden B. en W., dat zj) de gevolgen van een eventuele sluiting van het Passa ge-theater voor het culturele leven van Schiedam thans nog niet ten volle over zien. Als steeds onderhouden zij ook ten deze contact mot de Schiedamse Gemeen schap. Zij staan deze stichting zoveel mo gelijk ter zijde in haar streven om het plaatselijke culturele leven te bevorderen. Zodra de mogelijkheid bestaat aan de Raad mededelingen te doen. omtrent enig positief dan wel negatief resultaat zal dit geschieden. Op maandag 23 mei a.s. zal het zestig jaar geleden zijn dat in Schiedam in het huwelijk zijn getreden dc heer Afrij) C (or nel is) dc Vries, geboren op 10 juli 19 tc Schiedam en EGisabcth) Bloe men daal. geboren op 2 7juni. 1383 in Schie dam. Het echtpaar woont aan de Bcijer- Iandsestraat 29a in Schiedam. 22 mei Wassende maan Zon op 4.37 uur, onder 20.37 uur Maan op 5.41 uur. onder 2333 uur 23 mei Wassende maan van maakt de politie geen melding". ..Dan had meneer moeten zeggen, dat het er drie waren geweest", onderbrak de verbalisant. ..Maar er is steeds gesproken over iwee wagens". ..Da's niet waar", zei Z., „ik heb gezegd dat het er drie waren," ,U dacht toch niet", merkte de v er ba li- sai-j; op dat wij 0£3 eigen houtje dingen toevoegden of weglieten? Wij noteren wat u zegt, en wat u zegt. komt als uw ver klaring in bet proces verbaal". De tweede getuige J. P.. de bestuureer van de andere wagen, sprak eveneens over twee wagens. ,,Ik heb geen andera auto gezien", zei hij toen de kantonrechter ernaar vroeg. „Ik zat normaal op de weg en wilde de bocht nemen en toen ineens die meneer naast me'. Hoe hard reed u", wilde de kantonrech ter weten. „Tien, vijftien kilometer", ant woordde P., ..en ik draaide gewoon omdat ik nergens op bedacht was en toen kwam die mer.eer naast me. U moet weten" ver volgde hij. ..er staat daar een vluchtheu vel en omdat hij passeerde had hij maar twee mogelijkheden, tegen de paal of te gen mï'j op en dat laatste heeft hij ge daan". De officier van justitie vroeg nadat P. zijn verklaring had afgelegd wederom aan houding van de zaak om nog twee andere getuigen. Inzittenden van de aangereden wagen, te horen". Eveneens nogal wat voeten in de a ar da had de zaak tegen de Schiedammer W. M. A. v. d. H., die verweten werd zijn tank auto niet voldoende onder controle te heb ben gehouden, ten gevolge waarvan dc wa gen was gaan slippen en in botsing was gekomen mot een tegemoetkomende wa gen. De vorige maal dat de zuak werd be handeld, had H. verklaard dat 2ijn linker- voorwiel blokkeerde toen. hij wilde bijrem- men en dat daardoor rijn wagen was gaan. schuiven. Op de afgelopen zitting hield H« rijn verweer staande, hoewel hij geen re den kon. aanvoeren, waarom het wiel van zijn wogen was geblokkeerd. „Misschien omdat het nat was", zei hij. „en die ena rem omdat hij vochtig was geworden snel ler pakte". De verbalisant, die op de zitting werd gehoord, achtte deze mogelijkheid niet uit gesloten hoewel hij er wel aan toevoegde, dat ze bijzonder gering was. „We hebben de wagen bekeken", zei hij voor dc kan tonrechter, „maar alles was prachtig In orde. We konden geen enkel gebrek vin den waardoor dit ongeluk kon zijn veroor zaakt". Als andere mogelijkheid in aan sluiting op hetgeen H. had gezegd over het blokkeren van do wielen, opperde hij dot dc wagen op het natte wegdek was gaan schuiven. ,Je hoeft helemaal niet volledig te remmen", zei hij, „om met een dergelijke wagen te slippen. Een plot- clingo beweging oaa het stuur is al vol doende on zo'n zware wagen hou je dan niet ineer op de v/eg". Een tweede verbalisant bevestigde de verklaring van zijn collega en zei voor de kantonrechter, niets te hebben kunnen vin den dnt aanleiding tot het ongeluk kon zijn geweest De officier van justitie zei .a de verklaringen van de getuigen de chukl van H. wel bewezen te achten. ,.Ir, ieder geval", besloot hij, „hebt u up het kritieke moment uw wagen niet in be dwang kunnen houden en dat is fout. hoe dan ook". Hij eiste tegen If. ecu boete van 90 gul den of 13 dagen waarvan mr. W. E. van Vloten ten slotte 35 gulden of 7 dagen maakte. Dak uw vrnuw leest liever'! KAPSALON HELENS de salon voor de betert- penna nent. Stroom'oo- voor ieder haar gcsehlki f7.50. Hel ene tièdc perma nent ts dc meest ideale na tuurlij ke permanent f to.— f 1- reductie op vertoon van deze advertentie. Grails halen en brengen per luxe autn voor perma nent KAPSALON HELENE N-V. Rotierdamsch Nieuwsblad Aanmelden: Smalle Havenstraat 1 - Telefoon 3229. vraagt voor direkt of later Hoog loon. 'schildersbedrijf r 2e Maasbosstraat 80 -Tel. 3276 - Vlaardingen GEMEENTE SCHIEDAM Extra uitreiking visakten seizoen 1966-1967 Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat Ier secretarie afdeling bevolking ca.. Nieuwst raat 26, op 25. 2G en 27 mei a.s. telkens 's avonds van 7 tot 5) taur extra gelegenheid bestaat tol uitreiking van visakten voor het komcmle seizoen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1