iïïlDMSOH nu Zakkendragershuisje thans centrum voor de kunst PW IEZ0BFW(STE1$) GTB zet samen met installateurs actie „Cadeaugas" op Populaire figuur uit het stadsbeeld verdwenen Sluiswachter Plooij gaat binnenkort met pensioen at <r> KLACHTEN Reeds drie sectoren omgebouwd Jan Schaper zegt bij de opening: „het moet een werkhuis worden ANNÊËH Een nieuw gilde aan de Oude Sluis Wordt Badhuis Lange Haven opgeheven? Uit het politierapport Politiekorps huldigde de heer H. P.J.Prein Predikbeurten DAGBLADREKLAME is niet te vervangen N-V. Rotterdamsch Nieuwsblad ARGUS HOORTOESTELLEN ORANJESTRAAT 9 R O U S TEL. 26643 s Hoofdagentschap en Redactie SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TB.EFOON 268091 ROTTERDAMSCH XIEÜWSBLAD ZATERDAG 23 MEI 1965 over bezorging Schiedam: van 18.3010.30 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171b en 's zaterdags van 46 uur SCHIEDAM De Technische Bedrijven is in samenwerking met de maatschappij „Sico Aardgas", (met als leden de erkende Scbiedamse iustalleurs) de actie „cadeau-gas" op touw gezet. Deze acü dat wanneer iemand een gashaard koopt op het moment dat de wijk, waarin deze. persoon woont, op aardgas wordt omgeschakeld, de Tech nische Bedrijven de toezegging doen, dat 500 m3 aardgas niet betaald hoeven te worden. Dit cadeau moet echter wel in de drie zwaarste win termaanden december, januari en februari worden verbruikt. Kortom, alle deelnemers aan deze ac tie, fin niet te vergeten ook de organisa toren zelf, genieten er voordeel van: de Technische Bedrijven krijgen een hogere afname van aardgas, de installateurs ver groten hun omzet, voortvloeiend uit de gaskachel verkoop, en de gasver bruiker krijgt een gedeelte van het aardgas ca deau. De verbruiker dient tevens te we ten, dat aardgasverbruik, zowel voor ver warming als voor huishoudelijke doelein den voordeliger is dan b.v. een combi natie van kolenverbruik voor verwarming en aardgas in de huishouding. Als eis om aan deze actie deel te kun- sn nemen geldt: de gasverwarmingsin- stallatie mag pas worden gebruikt, wan neer er in de leidingen aardgas zit- Het js dus wel toegestaan reeds nu een gas- cerwarmmgsinstallatie te laten plaatsen ca deze pas in gebruik te nemen, wan neer op aardgas wordt over gegaan. Wan neer men b.v. vier apparaten aanschaft voor m eerkamerver warming, dan wordt maximaal 1000 m3 aardgas cadeau gege ven. Gasverbruikers, die al jen gaskachel hebben en die gebruik maken van de in- r uilvergoeding komen niet voor „cadeau- gas' in aanmerking. Deze cadeau-gas ac tie heeft een gelijke duur als de omscha keling van Schiedam op aardgas, hoewel nog geen slotdatum is vastgesteld. De ac tie xeldt alleen voor Schiedam en alleen Scr.icdamse installateurs zijri er bij be- SCHIEDAM „Wy Jtebben. ntt drie sectoren omgeschakeld en wij kunnen niet tinders zeggen, dat dat dc operatie geheel naar wens ver loopt. De instructeurs en de instal lateurs zijn op tijd, in alle gevallen waren de kooJctoesfelïen voor vij ven gereed en in sommige gevallen hebben wij ook nog andere appa raten op de opbouwdag kunnen omschakelen". Dit zegt de heer J. van Hartingsveld, directeur van Schiedams Technische Bedrijven De Heer J. van Woerkom roemde de uitstekende sant inwerking tus sen alle partijen, die bij de ont- bouw betrokken zijn, waarmee het belang van het publiek alleen maar gediend is. „Kust en vertrouwen kenmerken het omschakelingspro ces", aldus de heer Van Woerkom, vertegenwoordiger van de installa teurs, ..en Schiedam kan dan ook op dit gebied de vergelijking wet andere sleden met glans door staan." De heer Van Hartingsveld tvees in dit verband ook op het feit, dat uit de drie reeds omgeschakelde sectoren geen enkele klacht is bin- ïiengf komen. trokken. De maatschap „Sieo-Aardgas is als het ware een organiserend en coör dinerend lichaam, de aangesloten „maten" behouden hun zelfstandigheid, zowel ten. opzichte van de Technische Bedrijven als van de klant. De Maatschap „Sieo-Ardgas" geeft en kele richtlijnen met betrekking tot de kos ten van. de aanleg van gasleidingen, deze richtlijnen zijn bestemd voor ce instal lateurs. maar wij willen ze hier gaarne behandelen. Nu de gasverwarming bij de komst van" het aardgas mede door de cadeau-gas- aciie in de belangstelling komt te staan, is gebleken dat vele kopers zich, alvorens tot aanschaf over te gaan, afvragen wat de bijkomende kosten zijn. Soms worden meterprijzen- gevraagd, deze meterprijzen. kunnen echter verwar ring stichten, omdat niet steeds duidelijk is wat hiermede eigenlijk wordt bedoeld. SIC O-aard gas merkt op: le. Dat het aanbeveling verdient tevoren prijsopgave te vragen voor de aanleg van de gasleiding, de plaatsing van het toes tel en eventueel te treffen voorzieningen, zulks in verband iftet de eisen, welke de G-AVO. dat zijn de gasvoorschriften, stel len. ze. dat het noodzakelijk is, wanneer men bij een verkoopgesprek ongezien tot een globale kostenberekening moet komen, uit te gaan van een aantal richtlijnen, b.v.: Een installatie bestaat behalve uit het gastoestel. uit gasleiding aansluiting toestel en eventueel nadere voorzienin gen o.a. nieuwe gasmeter verbinding of het aanbrengen van voorzieningen aan, de ventilatie of afvoerkanalen, soms ge heel nieuwe afvoerkanalen- 0 De lengte van dc leiding moet bekend zijn. De meterprijzen voor korte of lan gere leidingen lopen beduidend uit el kaar. Een gemiddelde lengte moet dan worden aangehouden. 9 De aansluitkosten van het toestel han gen af van 'l verkochte toestel. Deze aan- 1 sluit kosten zijn voor een badgeiser. gas- kachel, fornuis of keukengeiser verschil- lend. 0 Voor Is moet men nog rekening houden met onvoorziene omstandigheden, zoals lekkage en moeilijkheden bij de instal latie. Aangereden omdat hij even werd alge tic, is op de kruising Nieuwe Mathenes- ierstraat-Van De venter straat de 22-jarige Kantoorbediende A.V. "uit Rotterdam en vel door een vrachtauto, bestuurd door de 25-jarige chauffeur A, J. E. uit Rotter dam, De. bromfietser kreeg een hersen schudding en een fractuur aan het linker been. De GGD bracht dc man eerst naar het Gemeente-ziekenhuis, voor dc eerste hulp, en daarna naar het Dijkzigt Zie kenhuis. A AO C ZATERDAG 28 MEI Zakkendragershuisje: gehele flag ontmoetings centrum Open Studio toegankelijk, tlvoif uur: SJS Guülaume: dansavond, uur: SVJN: dansavond, •da, a uur: SOS: contactavond. St. Hulp Buitenlandse Werk- ütactblj eenkomst. Hijh. -. „De Groene PJeseh"dans- avo», ZaikeiKuur: opening door burgemebü: »r. ZONDAG 29 MEI Zakkendragershuisje; gehele dag ontmoetings centrum Open Studio toegankelijk. Arcade, a uur: RK Instuif: dansavond. MAANDAG 30 MEI Zakkendragershuisjeontmoetingscentrum Open Studio van lfl tot 24 uur geopenv. 20 uur werkavoad Toekomst van de Ne derlandse E'ilm, sprekers de cineasten wun Verstappen en Phn de la Parra. bioscopen Passage Theater: ..Veel liefs uit Moskou". 2 er. 8.15 uur; zaterdag en zondag 2, 4.15 7 cn S.15 uur. Monopoie Theater: vrijdag en zaterdag 7,9.15, zondag 2, 4.15, T, 9.15 uur: „De strijd om de tempelschat" (14 j.l. Zaterdag 2 uur: „Met de 3 Stooges de wereld rond" (a.1.1. MEDISCHE DIENST C. A. Poll, Tuin la an 92. telefoon 2678S6. 4. Moor, Burg, Knappertlaan 154, tel. 2ü98<J0. P. -Jungerijs» Jac Catslaan 8, telefoon 267353. f. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, telefoon 26S067. apotheek Van 27 lm 29 mei: 't Gouden Hert, St. Lidui- nastraat 58a, telefoon 258364. Vanaf B uur v.m. N'leuwland, Dr. IVinaut- Piein 17. tel. 267532. TENTOONSTELLINGEN 1 alerte 0 4: kleuretsen van Zoltin Peeter. üalerte Wiesman: Pop-art van expositie van In aid Verschoor, SCHIED,AM. Bij de opening van het Zakkendragershuisje in zijn nieuwe vorm heeft burgemeester Roelfsema een samenvatting ge geven van de geschiedenis 7:an dit historische gebouwtje, dat van 1725 dateert. Het gilde der zakkendra gers. dat er zich vestigdebeszond reeds in 1465. Koning Lode wijk Na poleon heeft in ons land de gilden ontbondenmaar na de Franse tijd heeft 't Zakkendragersgilde als ver eniging voortbestaan. In 1931 heeft de gemeente het huis gekocht. Toen telde de vereniging der zakkendra gers nog 27 leden en de afspraak werd gemaakt, dat het Zakkendra gershuisje Hun ter beschikking zou slaanzolang er nog een doeg van zeven man over zou zijn. Sedert die overdracht heeft men er in Schie dam over gesproken van Het oude gildehuisje een Kunstcentrum te viaken, maar het heeft tot 1956 ge duurd, alvorens men met de laatste veertien leden tot een akkoord kon komen. Voor de ontruiming wensten deze veertien een jaarlijkse grati/i- catie, maar die is niet verleend. Waarom hebben zij het overgedaan? Omdat het aan restauratie toe. was eit de kosten daarvan gingen boven hun begroting. Ten slotte ts het huisje toegewezen aan Jan Schaper en diens nieuwe gilde heeft er ont zaglijk veel aan opgeknapt. De bur gemeester heeft zich concreet voor ogen proberen te stellenwat Jan Schaper met zijn ontmoetingscen trum voor audiovisueSen en cinefie len bedoelt. Hij is tot het inzicht ge komen, dat daarmee bedoeld wordt, het geven van lezingen en films, welke niveau berillen: ook zullen proeven worden genomen met pla- tenconcerten. Het idee is prachtig en de burgemeester sprak de hoop uit, dat het Jan Schaper zal geluk ken er een levend centrum van te maken. De arbeid, die de ploeg aan de inwendige restauratie heeft ver richt, toont aan, dat het dit team ernst is. Schiedam verwacht er veel van en hoopt, aldus besloot de bur gemeester, dat u deze verwachting in vervulling kunt doen gaan. SCHIEDAM. Ik ken twee Jan Scha pers, zei burgemeester H. Koefsema vrij dagavond bij d« opening van, het Zakken drager shuis;e, in de eerste plaats de man van dit open fjlm-studio, waar ik de grootste bewondering voor heb, en in de tweede plaats Jan Schaper van de film over Schiedam. Dat was een ondeugend vermaan aan de cineast, waar deie on middellijk op reageerde door te interrum peren, dat die film nu toch klaar was. Jawel, zei de burgemeester, maar toch nog niet zo dat we hem kunnen draaien- Afijn, laten we hopen, dat we over enkele weken net zo trots op Jan Schaper van de film kunnen zijn. -Jan Schaper kreeg de gelegenheid zich te rechtvaar digen en hij maakte daar een goed ge bruik van: Uitvoerig zette hij uiteen, hoe hij er toe gekomen was zich zo intensief met het Zakkendragershuisje bezig te hou den en waarom, naar hij meent, dit huis je voorbestemd is in het filmleven van het Rijnmondgebied een belangrijke rol te spelen. ,,Eeu ding was mij duidelijk ge worden", zei hij, „en dat is dat de speel film in Nederland staat of valt met (Ie acteurs. De acteur? vormen het kostbaar ste deel van de film in Hollywood. In Nederland vormden zij geen post van be tekenis. Daarom ben ik mensen gaan trai nen". aldus Schaper, „eerst In Rotterdam, late rook hier." Ily bracht daarbij het op treden van zijn ploeg in de Korenbeurs in herinnering. Toen hij de beschikking kreeg over het Zakkendragershuisje in zijn historische om geving, stond hij voor de keuze, er al ac terend een miniatuurtheater van t.e ma ken. of v,*el eerst zijn film zaak op te bou wen. Dit laatste heeft hij gedaan. Daarin is veel geld gaan zitten: veel apparatuur moest worden aangeschaft en in het Zak kendragershuisje is veel geld en arbeid gaan zitten. Ondertussen is dan de film over Schiedam gereed gekomen. De tijd van de documentaires is voor Jan Scha per en zijn mensen voorbij. Zij beginnen nu weldra met een speelfilm. Nu moet het Zakkendragershuisje een ontmoetin-gscen- SCHIEDAM Een populaire figuur is in de afgelopen week ten grave gedra gen, te weten de heer Jan Stekhof van de bode- en besteldienst van die naam, die in de leeftijd van 83 jaar is gestorven. Eerst in de laatste jaren heeft Stokhof het wat kalmer aan gedaan, maar iedere Schie dammer zal zich hem herinneren, zoals hij met zijn blote glimmende schedel en zijn grijze haren op zijn bakfiets zat en een vrachtje in Schiedam bezorgde. Stok hof was geen gewone man, maar een bij zonder vitale zwoeger, die nooit heeft kun nen stilzitten en er bij weer of geen weer op uit is getrokken. Hij trapte zijn car rier zelf vooruit als hij een opdracht had uit te voeren, want hij heeft er nooit aan gewild om een gemotoriseerd vervoermid del te gebruiken. Misschien heeft dat hem wel zo lang gezond gehouden: het altijd aangewezen zijn op eigen kracht. Zijn zoon heeft de bodedienst voortgezet en werkt uiteraard wel met moderne midde len. Jan Stokhof was een opgewekte man met altijd een groet of een vriendelijk ge baar voor iedereen, In de laatste jaren was hij wat stiller en wat eenzamer, vermoe delijk omdat de jaren toch ook voor hem begonnen te tellen. TAE MEESTE MENSEN zullen hem be- ter kennen als de zwemmeester van het Gemeentezwembad aan de Haven dijk, waar hij van 1932 tot 1947 duizenden Schiedammers de eerste zwemslagen leer de, Zwemmeester Plooij, die 's zomers in de open lucht zat, moest *s winters de kel ders van scholen in om de verwarming te stoken, ee«n vreemdsoortige combinatie van werkzaamheden, zo dacht ook het naoor logse Gemeentebestuur erover. Zo kon het gebeuren, rlat de heer M. C. Plooij via het zwembad in september 1947 terecht kwam bij de Havendienst, waar hij sindsdien vele schippers heeft geschut. Als tweede brugwachter ghig de heer Plooij langs alle bruggen, van Huis te Ri viere naar de Ooievaarsbrug, naar de Brug op de Dam en «aar de Hoofdbrug. Ai snel volgde promotie tot eerste brug wachter, in welke functie hij terecht kwam bij de Buitensluis in 1948. Kort hierop volgde zijn benoeming tot sluis wachter eerste klasse op de Buitensluis en sinds die tijd heeft hij duizenden schepen geschut, vanuit de. haven de rivier op of van de rivier af de haven in. Ik weet niet precies hoeveel schepen ik in de loop der jaren heb gehad, wij heb ben er jaren bij gehad, dat wij 7000 sche pen schutten, maar ook jaren, dat het or maar 3000 waren. Vooral wanneer het een tijdje goed vroor hadden wij weinig te doen'", zegt de sluiswachter, die dins dagmorgen op het kantoor van de Haven dienst zal worden gehuldigd. I Het slutewaehiershuisje bij dc Buiten sluis is ne: zoals bij andere sluizen, per manent bezet. De verantwoording voor de goede gang van zaken ligt bij de oudste sluiswachter, deze moet het geld ophalen en draagt daar de zorg voor. Met schutten van schepen is eenvoudige bezigheid. „Wanneer een schip via de haven de rivier op wil, zijn er verschillende mogelijkheden. Het kan zijn. dat het waterpeil op de rivier lager is dan in de haven. De vloeddeuren gaan hierdoor vanzelf open en het schip^ is er dan ook zo door. Is het peil echter hoger, dan moeten wij gaan schutten en daarbij SCHIEDAM Door het lid van de Ge meenteraad, mevrouw M. A, C. Taverne- van Campen (KVP) zijn de volgende vra gen gesteld: Is Uw college op de hoogte van de slui ting van het badhuis oh de Lange Haven? Zo ja, is dit geschied in overleg met Uw cell eg c? Is er een mogelijkheid tot heropening van het badhuis met steun van de Gemeen te, zoals dij ook Is geschied met het bad huis in Schiedam-Zuid? Red.: Het aantal bezoekers van het Bad huis is sedert 3947 voortdurend teruggelo pen, omdat de moderne woningen alle van een ba deel voorzien zijn. Het jaar 1960 was het laatste jaar. dat nog geen exploitatie tekort te zien gaf. In 1961 was het bezoek tot 3000 a 4000 teruggelopen. B. en W. hebben toen voorgesteld heta exploitatie tekort voor rekening van de gemeente te nemen en raamden het tekort voor 1961 op f 3000,-. Deze regeling had een aflopend karakter: zij 2ou gehandhaafd blijven tot dc leider van het badhuis de pensioenge rechtigde leeftijd zou hebben bereikt. Dit is nu het geval, zodat met definitieve slui ting en opheffing van het Badhuis aan de Lange Haven moet worden gerekend. Omdat ze geen voorrang verleende is op de Koemarkt de 59-jarige wiel rijdster, mej. C. S. uit Schiedam aangereden door een personenauto, bestuurd door de 28-jarige \V. A. v.d. H. uit Vlaardingen. Ze liep een hersenschudding en verschillende kneuzin gen op. De GGD bracht haar naar de Dr. Noletstichting, waar ze ter behandeling is opgenomen. Tot zijn schrik heeft de eigenaar van een Fiat-personenauto. wonend in de Rici- derkerksestraat gemerkt, dat gedurende de nachtelijke uren onverlaten de motor kap van zijn auto. die voor zijn woning stond met zwarte verf hadden beklad. maken wij gebruik van do wet van de communicerende vaten. Het water in de kolk, dat is dc ruimte tussen de tcvee stel len sluisdeuren en dat van de rivier ko men op gelijkpc-il en dc deuren kunnen open. Ook andersom gaat het op deze manier. Het makkelijkste zou voor ons zijn, dat wij als wij iemand op de rivier brengen, tegelijk, iemand van de rivier af in de ha ven i: uilen laten, maar dat komt niet al te veel voor", verzucht de heer Plooij. Wanneer het water onder 1.20 meter Normaal Amsterdams Peil is staat er al tijd een stel deuren open. Komt het water boven 1.20 NAP dan gaan beide stellen dicht en dan mag er niet meer geschut v,'orden. Wanneer het water het peil be reikt van 1.50 m. boven NAP worden de waterwachten ingeschakeld, deze brengen dan op hun beurt de mensen, die in de be dreigde stadsgedeelten wonen, er toe vloedplanken te plaatsen. En de heer Plooij zegt: „De spanning tijdens1-de fe- bruariramp van 1953 of het water al dan niet over de sluisdeuren zou komen, ligt mij nog vers in het geheugen, maar daar is al genoeg over geschreven". Je heer Plooij gaat na zijn huldiging op het kantoor van de Havendienst genieten van een. rustig leven, een leven zonder ge vaar van verdrinking in het zwembad of van overstroming via de sluisdeuren. Hij zal slechts zijn tuin achter zijn huis aan de Stadhouderslaan bijhouden en mis schien legt hij af en toe een bezoekje af bij het sluis wachter huisje, waar hij bijna twintig jaar van zijn leven de sluizen heeft bediend. En dit rustige leven 2a! ieder hem van harte gunnen. SCHIEDAM. In de kantine van het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat heeft commissaris K. Rijpma de heer H. P. J. Prein gehuldigd, die 25 jaar bij de politie is. De jubilaris is op 20 augustus 1907 geboren en begon als broodbakker en heeft daarna gevaren op verschillende passagiersschepen. Hierbij kwam hij ook in de stad New York, waar hij gedurende vier jaar heeft gewerkt. In de moeilijke Oorlogsjaren kwam Harry Prein terecht bij de Schiedamsc Politie. Na de oorlog werd hij aangesteld ais rechercheur van de Politieke Opsporingsdienst, Zijn uit stekende kennis van de Engelse taal ver schafte hem een functie bij de vreemde- delinger.dienst, totdat hij ten slotte terecht kwam bij de herkenningsdienst, aan wel ke dienst bij nog steeds is verbonden. In deze bewoordingen lichtte de commissaris de carrière van de jubilaris toe. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Prein nog jaron lang aan het politiekorps verbanden zou blijven. Namens het politiekorps en de polïtiesport vereniging bood hij de jubi laris een polshorloge aan en namens het gemeentebestuur oen envelop mot inhoud. Tevens bood hij mevr. Prein een bloem stuk aan. Na commissaris Rijpma, werd het woord gevoerd door inspecteur J. J. Knook, adjudant Doorlag, de voorzitter van de politiesportvereniging en door bri gadier H. H. v. d. Horst als vertegen woordiger van de politiebond St. Michael. De heer Knook spelde dc naam Prein als volgt: Plichtsgetrouw. Representatief, Een voudiger. Integer, Nauwgezet. Hij bood een boekenbon aan en bracht een bloemenhul de aan mevrouw Prein, Namens de Poli- iebondd overhandigde de heer Van der Horst de jubilaris een envelop met inhoud i een kist sigaren. De jubilaris, dio acht kinderen heeft, opende zijn dankwoord me* de medede ling, dat hij donderdagnacht een klein dochter erbij had gekregen. Een bericht, dal met luid applaus werd ontvangen. Hij haalde enkele herinneringen op en dankte namens zijn vrouw en zijn kinde ren alle sprekers voor hun vriendelijke woorden en het stoffelijk blijk van waar dering. Hij hoopte nog jaren lang in een prettige samenwerking bij de politie te kunnen werken, Na afloop van de officiële huldiging namen velen de gelegenheid waar om hun collega de hand te drukken. trum worden, voor alle cinefielen in bet Rijnmondgebied. Voor de ploeg van Jan Schaper begint nu een nieuwe periode: zijn mensen zullen helpen bet aanzien van Nederland op te bouwen op het buiten landse scherm. Er komen te weinig Ne derlandse films onder het oog van de bui tenlandse kijkers en ons internationale prestige hangt mede daarvan af. Waarom, aldus Schaper, zou uit dit huis je niet een trefpunt kunnen ontstaan voor cineasten uit Noord- en Zuid-Nederland? Hier is een milieu, dat elders niet aan wezig is Ik ben. overtuigd, dat er in het Rijnmondgebied evenveel talent zit als in de hoofdstad; via het Zakkendragershuis je zullen zij wellicht de kans krijgen zich te manifesteren. Mede voor hen moet het ontmoetingscentrum dat hier g *3 scha pen is. een werkhuis worden, dal velen hunner zal stimuleren. Jan Schaper kreeg bij de- zo woorden de volle instemming van Jan van Hillo, hoofd documentatie van_ rle NCRV, sprekende namens de televisie. „Wat ons in Bussum ontbreekt", zo zei deze. ..is een opleidingscentrum. Jan Scha per zal zijn plan doorzetten en van het Zakkendragershuisje een werkhuis maken. Wij in Bus sum verheugen on? daarover en zullen hem zoveel mogelijk helpen, in de hoop van Jan Schapers initiatief in de toekomst vruchten te plukken. Iets min der optimisme legde de heer mr. J. Huyfs aan de dag, die als directeur van het kunstcentrum Het Venster weet ho? moei lijk het is plar.nen als doze op gang te brengen. Niettemin heeft hij net gevoel, dat dit gebouwtje werkelijk tot een ont moetingscentrum zal worden, maar het lijkt hem geen geringe taak. deze onder neming tol een succes te maken. ZONDAG 29 MEI Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds, A. D, Klaassen. Herv. Gemeente: Grote Kerk 9 uur Kinder dienst. 10.15 uur ds. A. Hoffman, 5 uur ds. D. J. Spa ling. Tweede Pinkster dag 10 uur drs, R. H. Wissink: Bethelker* 10 uur drs. R. H. Wissink, 7 uur ds. A. Hoffman: Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spoling, 7 uur ds. A. D.: Klaassen Vredeskerk 10 uur ds. J. G. Jansen< 7 uur ds. C. van der Steen: Kethel, Dorpskerk 10 uur ds. W. ons, 7 uur ds. W. Vons, Pinksterzangdiienst m.m.v. Kerkkoor; De Rank 8.30 uur ds. "W. Vons: Tweede Pink sterdag. De Axk, Oecumenische dienst ds. J. N. Mamraenana, ds. W. Vons. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. H. J. Zwarts te Den Haag% 5 uur ds, P. C. Korster tc Monster; Kethel „De Ark" 9.30 uur ds. P. C. Koster, 5 uur ds. W. Visscher te Maasdijk; Magnalia De; Kerk 10 uur ds. A. C. Korsten te Den Haag. 5 uur ds. H. Post te Leiden: ,,Dc Goede Haven" J0 uur ds. H. Post 5 uur ds. J. Nammcnsmr.Julianakerk 10 uur ds. J. N. Nammsnsma, 5 uur as. A. C. Kersten. Leger des Heils, Lange Haven 71, 20 uur heiligingssamenkomst. 6.30 uur open bare samenkomst Koemarkt, 7.30 uur ver lossingssamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Salomon. Ned. Herv. 'Geref.Evangelisatie, ge bouw Irene. 10 en 4 uur kand. J. L. Rawesloot Almelo: Tweede Pinksterdag 10 uur ds. H. Stolk, Schevenirtgen. Oud-Gercf. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur dienst. Oud-Katholïcke Kerk, Dam 28, 10 uur Heilige Mis. Hersteld A post. Genootschap, Stadhou derslaan, 9.30 en 4 uur dienst. Evangelisch Lulh. Gemeente 10 uur dienst. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw «zaal 8), Tuinlaan 50. 6 uur openbare toespraak, 7.30 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Gercf. Gemeente. Tmniaan 50, 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 uur Evangelisatie-avond, ds, G. Veg ter. Chr, Gercf. Kerk, Warande hoek B. K.- Lann, 10 en 5 uur dienst. Missions to Seamen, Anglikaanse dienst kantine Wilton-FJjenoord, iedere le. 3e en 5e zondag der maand v.m. S uur Rev. Chr. Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref. Leer, Lange Nieuwstraat 67, dienst Gcref. Kerk Vrijgemaakt, We s tv est 30, S.30 en 4.30 uur dienst. Oecumenische Raad van Kerken, Grote Kerk, liturg ds. C. van der Steen, pred. ds. J. Mostert te Rotterdam. KAPSALON HELEN E de salon voor de hetere permanent. Stroomloop voor ieder haar geschikt f 7,50. Helene ttede perma- voor ieder haar geschikt neut is de meesl Ideale na tuurlijke permanent f 10,- f 1.- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent KAPSALON HELENE Aanmelden: Smalle Havenstraat l Telefoon S229. vraagt voor dlrekt of later Hoog loon. zijn speciaal aan uw gehoor aangepast en practisch niet te z:cn. MET EEN JAAR FABRIEKSGARANTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1