Jeugdsocieteit vraagt ruimte voor eigen initiatieven van jongeren In de zomermaanden voor liet eerst jeugdfestijn in Sporthal Margriet Zwaluwen bereidt zich voor op Holy-sportcomplex een HULPKRACHT leerling-assistent(e) Raad handelde 22 onderwerpen in snel tempo af REACTIE Or R.UC ÏRT CULTURELE BEHOEFTEN In culturele raad fris geluid nodig Huivelijk in stadhuis moet plechtiger Vrijdag museum- concert in aula Stedelijk Oranje-Nassau speelde e iewedstrijden Samenwerking tussen Burgerlijke stand vier organisaties Agenda CHU-leden bezochten Zuid-Holland Laat geen huisdieren in de kou staan Kamer van Koophandel vergadert AT Cl AAR. ANNEE& Nieuwe klanten voor U! 1 IJZERWERKER 1 LASSER GEMEENTE SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM AAJSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 28 JUKI 1966' Bt eerste reactie op het rapport van fl® commissie culturele behoeften Is er; *1J komt van het bestuur van de jeugd sociëteit C.S.L.D. (Club Salut les Diables) en mag een verheugende bijdrage ge noemd worden tot de discussie, die, naar van harte te wensen valt, over dit onder werp in onze stad spoedig op gang zal komen. De prompte reactie van de C.SX.D. bewijst ook, dat de opvatting, al« zou er, met name onder de Vlaax- dïngse jeugd, geen echte belangstelling be staan voor het culturele leven, niet houd baar is; hel Hikt er meer op. dat die be langstelling alleen ontbreekt voor culture le gebeurtenissen in de vorm. waarin die vanouds worden gepresenteerd. De jeugdsoclctrit CSLD heeft zich in haar nog korte bestaan doen kennen als een actieve organisatie, die met succes streeft naar een eigen, frisse aanpak en met haar reactie op genoemd rapport heeft zij deze positieve instelling nog eens duidelijk onderstreept. Dat wij natuurlijk niet zeggen, dat de gedachten, die in het communiqué van d® CSLD worden ontwikkeld, voor ieder zonder meer geheel aanvaardbaar zullen zijn. maar dal is ook niet de bedoeling. Zij leveren nieuwe stof voor discussie en daar gaat het om. Het bestuur begint in zijn communiqué met zijn waardering uit ie spreken voor het werk van de commissie culturele be hoeften. maar het betreurt het. dat in het rapport slechts gesproken wordt over d® oude onderdelen van Vlaardings cultu rele leven, die een opknappertje zouden krijgen; niet gesproken wordt over ver-, vanging door nieuwe onderdelen. De CSLD betreur' het Sen sterkste, dat bij de samenstelling van het rapport niet ge vraagd is naar de mening van de jonge ren. Alleen de Vlaardingse Jeugdgemeen schap is. als vertegenwoordigster van d« Vlaardingse jeugd, naar haar mening vraagd, maar daar tekent het bestuur van de jeugdsoos ten stelligste protest te gen aan, omdat het „de ambtenaren van deze, van gemeentelijke overheidswege in gestelde organisatie geenszins represent*' tie! acht voor de gehele Vlaardingse jeugd". Ook een enquête onder de leerlingen der middelbare scholen, zoals het rapport vermeldt, acht het bestuur zeer onvoldoen de omdat de jeugd, die het intensiefst aan het culturele en uitgaansleven deel neemt de schoolbanken reeds lang heeft verlaten. Hel bestuur van de CSLD be treurt het nog niet te kunnen spreken na mens de gehele vrije Vlaardingse jeugd; da Vrije Vlaardingse Jeugdgemeenschap fVVJGj, voortgekomen uit het initiatief van enkele enthousiaste jongeren, is nog in Oprichting en die organisatie kan dus haar stem nog met verheffen. Het bestuur van de CSLD stelt echter in zijn commu niqué, dat de organisaties, die van de VVJG deel gaan uitmaken '2.000 jonge ren) achter de inhoud van de publicatie staan. Praktische bezwaren worden ontwikkeld tegen het stichten van een culturele raad. Gevreesd wordt, dat die raad, bewust of onbewust, een politieke kleur zal krijgen en gewezen wurdt op de mogelijkheid, dat plannen ten behoeve van een bepaald cul tureel evenement b.v. ballet wegge stemd zouden kunnen worden door een mecderheid, die andere belangen verte genwoordigt en dus niet veel in b.v. bal- lét ziet. Op grond van de eigen ervaring, dat de leiding dient te berusten bij enkele ent housiastelingen. die weinig vergaderen en veel doen, wordt gepleit voor een orga nisatie, waarin de culturele raad een ad viesorgaan zou worden van een zeer klei ne commissie, die initiatieven ontplooit op het terrein van cultuur en uitgaansleven. Alleen zo kan worden voorkomen, aldus het communiqué, dat bij een meerderheid van ouderen de stem van de jeugd zal verstommen en het „conformlstlsch-pa- lemalfstlseh stemgeluid, dat men InVIaar- dingen bij grote politieke groeperingen he laas aantreft, de raad zal gaan overheer sen". De samenstellers vragen zich af waarom degenen, die hel culturele- en uitgaansleven In Vlaardingen hebben talen ontsporen, nu moeten gaan raden In welk corset dat leven gesnoerd moet worden. ZONDER SUBSIDIE Het bestuur van de CSLD zet vervol gens uiteen in welke richting het de op lossing zoekt, door te wijzen op de acti viteiten, die de jeugdsoos in het afgelo pen seizoen heeft ontwikkeld. Er was b.v. een avond met progessieve jazz. bezocht door 70 jongeren en een bijeenkomst met Bert Schierbeek. waar 30 jongeren kwa men. Honderd jongelui bezochten de ont- moetingsavond met de kunstenaars van Vlaardingen *65 en 300 kwamen naar de ieach-in. de ontmoelingsavond met plaat selijke politici. De avond met het jazztrio Hans van Leeuwen trok 130 jeugdige be zoekers en de voordracht.'?avond van mo derne verhalen met lussendoor dansen 150. Verder was er een avond, gewijd aan volksliedjes, waar 130 jongeren kwa men en verschillende sportontmoetingen, die gemiddeld 50 jongelui trokken. Al die evenementen iseerde de CSLD zonder één cent s.. 7idie en zij trok er gemiddeld 140 jongeren mee. in de leeftijd van 16 ter. 23 jaar. uit alle la gen der bevolking en van alle gezindten. Dat alles werd gefinancierd uit de op brengst van twintig dansavonden en dat is slechts mogelijk geworden, aldus stelt het communiqué het, door' het krachtige beleid van het bestuur «dat beslist niet uil 35 personen beslaat). De financiële moeilijkheden illustreert hel bestuur met de opsomming, dat in verband met 2ij"n activiteiten in dit ene seizoen, f600 ver makelijkheidsbelasting betaald moest wor den; 11.200 zaalhuur: f200 auteursrechten en f50 voor ..overbodige" vergunningen en aan de ..toezichthouders op het ont- staan van vuur". Gesteld wordt, dat er geen behoefte be- staat aan een culturele raad van 35 des kundigen. maar aan een eerlijk subsidie beleid, dat uitgevoerd wordt door enkele enthousiasten, die de moed kunnen opbren gen. de jeugd de vrijheid te geven waar om zij vraagt en waarop zij recht heeft, zonder „betuttelingen van mensen, die menen dat de jongeren van vandaag nog leven volgens het patroon van 40 jaar of nog korter geleden". Gevraagd wordt de jongeren een eigen kans te geven: voor die jongelui wordt zelfs een subsidierege ling niet nodig gevonden, indien men slechts bereid zou zijn tot het afschaffen van de vermakelijkheidsbelasting, de BUMA-rechien en de heffingen op vergun ningen en andere zaken, zoals de ver plichte brandwacht. ..Wij hebben", aldus het communiqué, „in het achter ons liggende seizoen ge tracht het culturele- cn uitgaansleven hand in hand te doen. gaan. Hierin zijn wij slechts ten dele geslaagd, omdat de bo- enstaande drie punten ons geremd heb ben in onze culturele activiteiten, die nu eenmaal altijd geld kosten". Het bestuur bedoelt met zijn communiqué niet te stre ven naar erkenning van de CSLD „want die hebben wij ons zelf reeds gegeven, en onze 300 leden hebben haar bekrachtigd", maar de bedoeling is er op te wijzen, dat de jongeren in staat zijn zelf initiatieven te nemen en te ontwikkelen. Bovendien willen de samenstellers er op wijzen, dat de jongeren slechts dan in grote getale culturele avonden bezoeken wanneer zij er zichzelf bij betrokken achten. De financiële positie van de CSLD is aan het eind van het afgelopen seizoen précair en daarom is belangrijk, dat de gesigna leerde financiële obstakels uit de weg worden geruimd. Gebeurt dat niet op kor te termijn, dan bestaat het gevaar, dat in hun loffelijk streven de organisatoren de mogelijkheden uit handen worden ge slagen. „Verloren gaat dsn een vorm van eigen initiatief, dat een culturele raad van 35 personen hun nooit za] kunnen te- ruggeven". Het bestuur van de jeugdsoos consta teert in zijn communiqué nog. dat het gemeentebestuur beslist niet afwijzend staal tegenover zijn initiatieven: dat blijkt wei uit de toewijzing van een eigen ruim te. Ook buiten het college van B. en W. zal echter, aldus hei communiqué. de: noodzaak ingezien moeten worden van: steun aan initiatieven, voortkomende uit de kring van de jongeren. Gevraagd wordt daarom aan de gemeenteraad de verma kelijkheidbelasting en de andere genoem de heffingen af te schaffen. „Dan zullen wij bewijzen dat het culturele- en uit gaansleven onder de jongeren in Vlaar dingen kerngezond is en zal bloeien, 2c« als het nog nooit gebloeid heeft", zo be sluit hel communiqué van de CSLD, dat beslist verdient in de komende besprekin gen betrokken te worden. SCHIEDAM. PvdA-raaöslid mevr. J. Krikke-Hein getuigde van haar instem ming met de benoeming van mevrouw Y Spaling-Talsma tot ambtenaar van de burgerlijke stand, in welke functie zij. net als de heer Magielsen. huwelijken za! gaan sluiten. Mevrouw Krikke-Hein verzocht het College van B. cn W. de nodige steun te geven aan de nieuwe ideeën van deze ..hu\vel;jksa:r.b- lenaarHet PvdA- raad slid bracht naar voren, dat een hu welijk alleen geslo ten op het stadhuis, niet zo plechtig is als een huwelijk, dat: nog eens in de kerk wordt bezegeld. Zij drong er daarom op aan, tijdens de hu welijksvoltrekking op hei stadhuis de no dige plechtigheid te betrachten, hetgeen de nodige hilariteit onder de raadsleden teweeggebracht. De heer Sabel ondersteun de haar echter in deze, terwijl burgemees ter Roelfsema opmerkte: „De ambtenaar die het huwelijk voltrekt of er nog een kerkelijk huwelijk volgt, en moet zeker rekening houden met het feil het College laat de betrokken ambtenaar in dezen dan ook de nodige vrijheid". SCHIEDAM. Op vrijdagavond 1 juli organiseert de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum een buitengewoon museumconcert. Dit concert zal worden gegeven door het Rotterdams Bach-orkest, Gerard Akkerhuis, met solistische medewerking van Mari Magasako Sharp, Antonio Pareira-Arias, gitaar. Daniël Ot- ten. viool, Gljs de Graaf, hobo. Óp het programma staan werken van o.d. Bach, Handel en Mozart, SCHIEDAM De gemeenteraadsverga dering van maandagavond had een bijzon der vlot verloop. De enige zaak, die big de raadsleden enige belangstelling wekte, was de in le voeren blokverwamtlng door mid del van aardgas in 1176 woningen in wijk Groenoord. De heer B. Cöiló (CPN) kon zich niet verenigen met de. huurverhoging van f0,27 per week, die de invoering van de blok verwarming met zich brengt. „Die 27 cent is wel met zo veel. en ik kan mij ook volledig vereni gen met de voor delen, die genoemd worden, dat zijn dus de penetratie van aardgas in Schiedam, de instelling van het SROG-tarief en de bestrijding van de lucht verontreiniging, maar ik vraag mij af, of deze bewoners niet in aanmerking komen voor het Cadeau gas", aldus de beer Colté. Ook de heer J- J. Bieze (PvdA) wilde de bewoners van de betrokken huizen m aan merking laten komen voor het cadeau gas. cn hij noemde de 27 cent voor het overgrote deel van zijn fractie een „moeilijk ie ver teren brok." Wethouder Van Kinderen betoogde, dat in wezen de bewoners ook een soort cadeau krijgen. Voor de aanleg van blokverwar- ming, zo ontvouwde hij de raad zijn name lijk extra uitgaven nodig, die worden be kostigd door de Technische Bedrijven, en die niet in rekening worden gebracht aan de bewoners. Verder achtte hij het spijtig, dat uit het betreffende raadsstuk niet dui delijk genoeg bleek, hoe de werkelijke situatie nu eigenlijk is. De heer J. H. Si- mans (PvdA) verzocht om deze reden een nader onderzoek in de commissie hetgeen door de wethouder niet kon worden aan- De chr. korfbfltilub Oranje-Nassau heeft het afgelopc - »kelnde meegedaan aan districts-serie-.ved vrijden. cïie in Papen- drecht gehoude- „jn. De resultaten van de Vlaardingers waren: Hoofdklasst: HKCOranje-Nassau 00; Oranje-NassauOranje-Zwart 0—-0; Oran je-NassauRotterdam-Z. 0—1: Klasse 3: Sagiita 2Oranje-Nassau 2 0—5; Oranje-Nassau 2—Waterschip 2 30: Oranje-Nassau 2Vriendenschaar 2 0—3; NJOOranje-Nassau 2 04-, Klasse 4C: AS WHOranje-Nassau 3 4—0; Bolnes 2Oranje-Nassau 3 0—0; Oranje-Nassau 3IJsselvogels 0—0; QDI 2Oranje-Nassau 3 22. Zaterdag. 2 juli. neemt een junioren- twaalftal (16-18 jaar) deel aan het junio- rentoernooi van KOAG in Krimpen a.d. IJssel. Drie adspiramcntwaalflallen van Oranje-Nassau gaan naar Maassluis om daar deel le nemen aan de seriewedstrij den van de c.k.c. Maassluis. 'vaard. Wel beloofde hij in de komer.de jaren een vergelijking op te stelle:., weai- uit dan zal moeten worden geconciud*«rd of de bewoners al of niet extra oïf«r* bob ben moeten doen. Besloten werd ten «lotte het stuk voor kennisgeving aan te nemen en bet knelpunt nog eens in de commissie te bekijken. De heer H. W. Metaal had graag gezien, dat het boekje „Burgerschap en Burgerzin"' op een. andere manier gepresenteerd werd. Hij dacht hierbij vooral aan de wij2e, waarop dit in steden zoals Haarlem ®n Wateringen geschiedt, zodat de uitreiking van dit boekje gepaard gaat met een meer persoonlijk contact tussen gemeentebestuur en betrokkene. De burgemeester merkte in deze op, dat bet in Schiedam de gewoonte i is het boekje aan de 21-jarigen op hun ver jaardag toe te zenden. Hij 2ei tevens de heer Metaal genoeg voorbeelden te Kunnen geven van steden, waar men een vernieuw de presentatie probeerde, maar helaas tot de ontdekking kwam, dat de nieuwe opzet mislukte. De burgemeester u-as wel bereid het voorstel in het College ter sprake te brengen. Het voorstel tot het toekennen van een pensioenvervangende uitkering aan de stenograaf voor de raadsvergaderingen., werd tnt nader orde uitgesteld. De raad besloot verder tot het benoemen van mevrouw Y. Spaling-Talsma tot amb tenaar van de burgerlijke stand, en tot het benoemen van een hoofd van de nieuwe openbare g.l.o. school in de wijk Groen oord. en wel de heer G. J. Praag, die tot op heden onderwijzer was aan de Prof. Dr. J. H. Gunmngschool. SCHIEDAM Sporthal Margriet zal in de week van 18 tot en met 22 juli omge toverd zijn in een kinderparadijs. In deze week namelijk wordt door de Stichting Sporthal Schiedam, de Schiedamte Jeugd raad en Bnre&u Jeugdzaken In samenwer king met do Schiedamse Gemeenschap het Jeugdfestijn 1966. Dit festijn, bestemd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar heeft een tweeledig doel. Allereerst wordt In deze period® de jeogd van de ntraat gehouden, en dat is natuurlijk vooral bij regenachtig weer bijzonder belangrijk. Verder heeft de Sporthal gedurende deze week een bestemming, terwijl hij anders gedurende deze tijd leeg zou hebben ge staan. De kinderen kunnen om 9 uur in de sporthal terecht, en kunnen dan tot een uur of vier aan 19 activiteiten deelnemen. Stands zullen worden ingericht voor spe len en creatief bezig 2ijn. Gedacht is on dermeer aan een stand voor Montini en Lego, voor het werken niet bouwstenen, verder .een speel- en poppenhoek. Do jeugd ta 1 de handen, uit de mouwen kunnen ste ken op verschillende stands, zoals knip pen en plakken, boetseren, timmeren vol gens model, hierbij denkt men aan het D® ongeveer 700 leden en donateurs van da Vlaardingse voetbalvereniging Zwalu wen zien met verlangen uit naar de in gebruikneming van het nog aan te leggen nieuwe sportcomplex in de Holy wijk waar Zwaluwen de beschikking zal krijgen over 5 voetbalvelden. Wel wordt er rekening mee gehouden dat wellicht een paar jaar gemoeid zullen zijn met dat complex dat aan de Zwaluwenlaan is geprojecteerd. Het hoofd veld van dat complex zal wor den aangelegd op een reeds -natuurlijk verhoogde plaats en zai de maximaal door dé K.N.V.B. voorgeschreven afmetingen. 75 bij HO meter krijgen. De overige 4 velden zullen voldoen aan dc minimaal voorgeschreven afmetingen van 64 bij 100 meter. Verder zal daar mogelijkheid zijn voor buitentraining en zat naast de vel den voldoende ruimte beschikbaar blijven voor een clubgebouw en eventueel voor de dinsdag Luxer 3 uur. Meestere van hel kwa&ó f24 jr.). Stadsgehoorzaal; 3 uur, Mr. Stanislas slaat terug (14 Jr). WOENSDAG Téren va Ik laan (Hidfcal). a uur: Concert Con- "•Tinon?è, a uur: Vergadering v.v Fortuna, ixor. 2.20 uur: Het mysterie van de onder wereld f 2.1.)8 uur: Meesters van het jwaad rl4 j.j. adSKcboonaal, 8 uur: Mr. terug (M j.'i. apotheken GeopendApotheek Watrave. HoGaan 4S, telefoon 20Ö3. tentoonstellingen «alerte VL 65, t/m I? JUü: Expositie van ijtio's van Henk van der Hom. Geopend op werkdagen 13'li uur; zaterdag en zondag 14—17 uur. juni Wassende maar Zots op 4.22 uur. onder 21 04 vut Maan op *8.00 uur. onder i.5l uur Stanislas «laat v bouw van een tribune. Twee parkeermo- gelijkheden komen ook in de directe om geving van het complex. Weliswaar bevindt een en ander zich nog in een beginstadi um maar men moet de toekomst goed in de gaten houden en daar werden de Zwa luwen-leden aan herinnerd tijdens de in het clubgebouw gehouden jaarlijkse alge mene vergadering van de vogels, welke bijeenkomst redelijk werd bezocht. Voorzitter D. A. v.d. Snoek stelde nadruk kelijk dat men naast het grote enthousi asme toch wel nuchter moet blijven en wel ten aanzien van de financiën en de nog te verrichten werkzaamheden. Ook be steedde hij aandacht aan de opleiding van de vele junioren die de vereniging heeft en welke gepaard gaat met een gebrek aan voldoende leiders. Geen der elftallen, slaagden, er in het afgelopen jaar in, ais kampioen te eindi gen: wel werden enkele tweede plaatsen behaald. Overigens had men dit niet ver wacht van de eerste vier elftallen van Zwaluwen, die allen reeds in de hoogst bereikbare klasse (KNVB) uitkomen. Trainer G. H. C. Remmers en de spe lers van het eerste elftal staan voor de zware maar mooie opgave om nu reeds de grondslag te leggen voor een team dat n 1570 de sprong van de tweede klassen, samen ie stellen eerste klasse zaterdag middagvoetbal van de K.N.V.B. Voorlopig kunnen de vogels hun vleu gels wat inhouden want de terreinen heb ben verplichte rust tot 20 augustus. De vijf aftredende bestuursleden werden alle herkozen waardoor het bestuur voor het komende seizoen er als volgt uitziet: Voorzitter. D. A. v.d. Snoek: secretaris. H. de Bruijn, penningmeester. H. C. Sloots, jun. secr. H. v.d. Berg en de leden J. v. Eijk. D. C- Keizerwaard, V.\ U. Rooden- burg, R. Schipper. M. Simons, L. Ver schoor en J. v.d. Weijden. een complete elftal dus. De autotocht georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de CHT7 was za- erdag niet begunstigd door mooi weer, maar dit kon 'och niet verhinderen dat de opzet van de ..Mooi-Zuid-Holland-Tour' volledig slaagde, De heer H. K. van Min nen toonde zich een voortreffelijk reislei der. die als Statenlid en als lid van de Stichting Het Zuid-Hollands landschap de omgeving goed kende en tal van fraaie plekjes liet zien. Echter vestigde de heer Van Minnen ook de aandacht op de min der mooe plekjes waarop hij kritiek uit te. Door het Westland ging de route via Rijs. wijk, Den Haag, Scheveningen, Wassenaar Katwijk aan Zee, Leiden naar Alphen a.d. Rijn. Verder werden bezoeken gebracht o.a. aan Vreeswijk en Vianen waarna de terugtocht door de mooie Alblasserwaard langs de Noord en Kinderdijk, via de Van Brienenoordburg naar Vlaardingen ging, waar omstreeks half zeven de tocht was beëindigd. De heer W. Wiegers toonde zich de tolk van alle reisgenoten toen hij de heer Van Minnen dankte voor de prettige wijze waarop hij als reisleider de dag had -erzorgd. Het ligt in de bedoeling om ïn september a.s. opnieuw een uitstapje te maken teneinde dan de Regeringsgebou wen en het Provinciehuis te kunnen be zichtigen. Henk v. d. Horst in Galerie VL 65 In de galerie Vlaardingen 65 opende ir. A. L. Backer zaterdagmiddag een tentoon stelling van lino's van Henk van der Horst. De heer Backer, die voorzitter is van de Commissie van Beeldende Kunsten zag het als een bewijs van goede verstandhou ding tussen de gemeente en de galerie,, dat men hem had uitgv lodigd de tentoon stelling in te leiden. Hij zei dat het in de bedoeling ligt om voortaan eens per jaar een tentoonstelling an Vlaardingse kunstenaars te doen hou- en waarbij hij de wens uitsprak dat men daarvoor straks de gelegenheid zal krijgen in het Reedershuys, dit omdat de Vigbank te klein zou zijn als expositie zaal. jr. Backer 2ag het als een taak van de (nog niet bestaande"! Culturete Dienst om daarin coördinerend op te treden en ast dan doublures zouden worden voorkomen. m de lino's van de Amsterdammer Henk van der Horst had ir. Backer e«n grote eerlijkheid ontdekt. Overigens beschouwde hij de eenmanstentoor.stelïing als een vervaardigen van een kapstok, een vogel kastje en andere voorwerpen. Verder is er een teken- en verfhoek, een hoek waar bouwplaten gelakt kunnen worden, een naaimachinestand een schrijfmachine stand. Naar alle waarschijnlijkheid zal in de Sporthal ook een handdrukpers aanwe zig zijn, waarop de kinderen hun naam kunnen zetten en drukken. Ook voor de ontspanning zullen enige stands worden ingericht. Er is een leeshoek en de kan tine zal worden ingericht als filmzaal. Op do miniautoraeebaan kunnen wedstrijden warden gehouden, waaraan ook prijzen verbonden zijn. Voor -de kinderen, die graag met planten omgaan zijn er een tiental tuintjes, waar zij zelf de planten in kunnen zetten en. ook dit zal door-en kele deskundigen met prijzen worden ge waardeerd. De kinderen, die van snelheid houden kunnen zich uitleven op de rol- sehaatsbaan, die een afmeting zal hebben van 20 bij 10 meter. In samenwerking met de politie zal een verkeerstuir, worden ingericht, waarin de jeugd op de fiets of op de autoped een verkeerstest af kan leggen, waarbij ook enige theoretische vragen beantwoord moeten worden. Als bijzondere attractie zal een zelfbedieningwinkel worden inge richt, waarin de jeugd via koopopdrach ten wegwijs gemaakt kan worden. LEIDSTERS EN LEIDERS Naar alle waarschijnlijkheid zullen de meisjes de beschikking krijgen over een naaimachïnestand, waar zij zich onder leiding van bekwame personen kunnen uit leven. Het is natuurlijk de bedoeling, dat op elke stand een leidster of leider aan wezig is en daarbij zal de hulp ingeroe pen woïden van kweekscholen en de Nuts- school uit Rotterdam. Deze leiding is niet? alleen noodzakelijk om de jeugd in goede banen te leiden, maar ooi: om op de ver schillende stands deskundige uitleg te kun nen geven. En dat is zeker op de han- denarbeidstands het gevel. Daarom zijn w-elkom als leiders, personen boven de 18 jaar, die tegen een geringe vergoeding een. week met de kinderen op willen trek ken: zij dienen zich op te geven aan het bureau voor Jeugdzaken, op het -Oude Kerkhof. De entree-prijs is gesteld op f 1 per dag. Voorts is gedacht een het beschik baar stellen van een lunchpakket, be staande uit diverse lekkernijen. Het be drag waarvoor dit pakket verkrijgbaar zal zijn is nog niet bekend. De organisatoren, die Jeugdfestijn 1956 hebben opgezet naar het voorbeeld van elke dag een goede 500 kinderen, en nieü alleen uit Schiedam. Speciaal voor dit Jeugdfestijn 1966 zat de Sporthal in een fleurig jasje worden gestoken, met slingers en vlaggetjes en andere versierselen. De materialen voor de verschillende stands, zoals papier, hout en verf zijn gedeeltelijk al toegezegd. De organisatoren zouden het bedrijfsleven echter zeer dankbaar zijn. wanneer nog meer van deze materialen ter beschikking zouden worden gesteld. Ook in de kermisweek, de tweede week van augustus, wordt een jeugdfestijn ge organiseerd, met dezelfde activiteiten. Tij-, dens deze kermisweek wordt door de Schiedamse Gemeenschap vele activitei ten georganiseerd. Zo o.a. op 6 augustus een visconcours en een groot ruiterfeest, op 10 augustus een wielerronde in Kethel. Verder op het parcours rond ee Planta ge op 13 augustus een amateurronde en op 20 augustus een profronde, waarschijn lijk met deelname van de Tele vizieren. Groenoord zal op 12 en 13 augustus het toneel zijn van een kunstzwemsbow en zwemwedstrijden. Op 9 en 11 augustus zullen bromfietscrossen worden gehouden cn gedurende vijf dagen van do kermis week hoort de SG het Monopofe Theater en vertoont daar een amusementsprogram ma. dat aanvangt om 10, 2 en 8 uur. Het WV organiseert Op 5 en 12 augustus tochten naar 'de Wildkansel in Ede, waar herten bespied zullen worden. Tot slot van deze week zal een groot vuurwerk wor den gehouden. SCHIEDAM. Elke zomer tegen de vakantietijd worden, vele honden en katten door hun liefdeloze eigenaars op straat gezet, omdat dezen op reis gaan en de dieren hen dus teveel worden Zo zag vrijdag een bewoonster van de Vlaardingerdijk voor haar woning een per sonenauto stoppen, waarna de onbekend gebleven bestuurder een zwart-witte spa' niel op straat zette en vervolgens wegreed. Het dier is ondergebracht op het terrein van de Gemeentelijke Reinigingsdienst, waar het liefdevol werd ontvangen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas vergadert vrij dagmiddag, vier uur, in het gebouw van de kamer, Hofiaan 47, in Vlaardingen. On derwerpen, die op de agenda staan, zijn o.a. de veerverbindlng Vlaardingen-Vonde lingenplaat spreiding op de spitsuren van het verkeer in Schiedam: keuring van bedrijfsauto's voor militaire doeleinden; spoorwegaangelegenheden, m.n. het sta tion Schiedam en de dienstregeling van NS; de situatie op telefoon gebied en het nieuwe statuut van de Vereniging van Kamers van Koophandel. Gehuwd: Hendrik Willen Marinus van Droog®. 24 jr. en Willemina Pleuntje Voets. 24 jr: Johannes Antonius Lamber- tus Habraken, 30 jr en Maria Christin* Jongkind, 18 jr: Johannes WÜhelmu® Riet dijk, 21 jr en Basiiana Afttonia Kop, 18 jd. Geboren: Bernadette. d.v. J, Tuindtr en J. C. Hopman, Hoogstraat 96; Eric Akxa- derT z.v. C. Verburgh en W. J. Schilder, Maassluis: Mozartlaan 132; Colett®. d.v, J. Stolk en C. Verkade, Geert Grooielaan 53; Car] Ernst, d.v, W. van der La ar se en C. M. Naggte Geert Grootelaans 77. Geboren: Ronald, z, v. G, de Jong en A. Lemmen. Sylvia, d. v. H. J. van Haar lem en P, T. Swart, Robert, z. v. G- J. Va vier cn E. S. van Leeuwen, Robert W„ z- v. J. «g. Blauw en W. J. Vrijdag. Jo- landa M„ d, v. A. van Gils en M. A. Jaspers, Nicolétte, d. v. H- T. van der Vlerk en J. M. Bol. Bartholomews T„ z, v. J. J. M. A, Emmering en W, M, de Vette. Patrick V., z. v. J, C. Goedegebuur en J. C, J. van Neerijnen, Amanda E- M.t d. v. \V. A. Ouwerkerk en E. A. G. van der Horst, Edwin, z. v, G. Kiela en W- P.ijkeboer. Anna M. P„ d. v, J- B, Wassink cn W, Ar M. Rovers. Edward J„ z. v„ J. Veldman en M. T. Schultink. Overleden: Cornélis Sloot. 65 jr. eCbtg. v.: A. C. Bot, Prof Teldersstroat 304; Adrïana Breur, 77 jr. echtg. v. C. Kleijn, pr. Hendrikstraat 150. Overleden; J. J. Leijs, 74 jr- Esperanto-agendo Merkredon. ja 29ar de junio klubvespero. Ni kowversacios K' kino v, Gink, Ploegstraat 19. En la letcrr cstes eraro, Ia dato devas est) Ja 6an Jc julio. BIOSCOPEN Passase Theater: „Keeperkjahn bij Nacht" (18 j.); vrijdag 2 en 8.15 uur, zaterdag en zondag 2-4.15-7-9.15 uur. Mo no pole Theater; „De mom van Hercules" <14 j.); vrijdag 2 en 8.15, zaterdag 2-4.15- 7-9.15 uur en zondag 7-Ö.1S uur; „De ra/arte Ridder" (14 j.f; zondag 2-4.15 uur; zater dagnacht!» „FBI contra handelaren in ver dovende middelen". TENTOONSTELLINGEN Galerie Wiegman: werKen van Anton Scmics. Galerie Punt Vier: werken, van Dick Bos. stedelijk Museum: Tentoonstelling van archeo logie, stedelijke historie, nat. gedistilleerd museum. Gerrit van Vucftt. Arent Kioe ®n Rotterdamse beeldhouwers. APOTHEEK Rembrandt, Rembrandtlaan 56, tel. 288855. feestelijke gebeurtenis voor de exposant, die raet zijn echtgenote aanwez igwas. De vele tientallen werken zijn alle voor zien van een passend opschrift, hetgeen wel prettig aandoet. Bij expdfeities komt het meermalen voor dat men zich af vraagt wat men voor ogen heeft maar daar heeft men in de Galerie VL 65 geen last van. De tentoonstelling is tot en met 37 juli geopend op werkdagen van 19 tot 21 en op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. De toegang i® gratis. Overal zijn e die Uw klant zouden zijn;. al» zij ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of col bert* - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat tl die voor treffelijk kunt leveren? O zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen want het is Immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. kimt U niet missen geen cfczg Uw advertentie In de dagbladen, die doet het 'mï Daarmee laat U van O boren, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik Klein constructiebedrijf te Schiedam vraagt; Hoog loon. Soil: RepHratiebouw N.V., Schiekade 45, Schiedam, ook tel, aanmelden 1547 84 na 17.15 uur 0X806 - 2249. de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek vraagt voor spoedige indiensttreding voor eenvoudige werkzaamheden. Leeftijd 1620 jaar. Sollicitaties hij de directrice, Lange Haven 131, Schiedam. Bij de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek is plaats voor een met middelbare vooropleiding, die gedu rende een twee-jarige opleidingscursus tot assistent-bibliothecaris praktisch werk zaam wil zijn. Inlichtingen bij de directrice, Lange Haven 131, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 2