mOAMSCH NIEUWSBLAD FW Directeur Van Gend Loos viert 40-jarig jubileum Barendrecht gaat sporthal bouwen Autobestuurder kreeg in rechtzaal spontane bijstand van zijn vrouw Vuilstorten op de openbare iveg is niet toegestaan Financiering benodigde f40.000 is moeilijke zaak KLACHTEN iSieuue ijsbaan op komst Kraamzusters geslaagd Burgerlijke stand AT D AAR G ANNÊER Verbreding Gr. Kruisweg RotterdamHoogvliet Sport in de jeupdtveek le Maassluis Uit het politierapport Onderwijszaken geregeld te Maassluis Rad van Avontuur ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 7 JULI 1966 Hoofdagentschsp en Sedactie SCHIEDAM, BSOERSVEST 3 - TELEFOON 768091 over bezorging Schiedam: van iö.3ü19.30 uur en 's zaterdags van 46 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b SCIIIEDAM De maand juli !s voor |e beer W. G. F. van der Kuyl een bijzon ier drukke maan. Allereerst viert hij op juli zijn 56ste Verjaardag, Later In de tnaand op 19 juli hoopt hij de dag te her denken dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Algemene Transport en Espeditie Onderneming Van Gend en Loos te jjmuiden. Veertig jaar by Van Gend en Loos houdt in, dat de heer Van der Kmjl op 15-jarige leeftijd voor de eerste maal het kantoor van Van Gend en Loos betrad om daar als jongste bediende zijn eerste werkdag van zijn loopbaan te beginnen. „Daar in IJmuiden hadden wij een be- letting, bestaande uit de directeur en een jongste bediende, terwijl wij werkten met twee wagens, twee paarden en twee koet siers. Wij ondervonden veel concurrentie \an de particuliere vervoersmaatschappijen in 1926 kreeg ons bedrijf er een auto bij, Loornamclijk voor liet. vervoer van vis uit IJmuiden naar andere steden en stuk goederen terug"'. Negen jaar lang is de heer Van der Kuijl In IJmuiden wetkzaam ge weest. In 1937 volgde zijn overplaatsing naar Haarlem, waar hij tot 1953 werkzaam was en waar hij kort na de oorolog be drijfsleider werd. Haarlem is een stuk groter dan IJmuiden en bij het uitgebreide slukgoederenvervoer werd er veelvuldig ;ebruik gemaakt van stuwers, voor het U:Ien van de wagons. Destijds werd nog geen gebruik gemaakt van de pallets en orkheftrucks, deze beginnende mechani satie kon pas in 1954 worden ingevoerd. Dat begin heeft de heer Van der Kuijl ech ter niet in Haarlem meegemaakt, maar als directeur van de plaatselijke vestiging te Heerenyeen, waar hij in augustus 1953 werd benoemd. Gedurende vijf jaar bekleedde hij deze post. totdat hij in 1958 in dezelfde functie in Doetinchem werd aangesteld. „Ket is wel toevallig dat ik ook hier ge- durende vijf jaar werkzaam ben geweest. Ik heb dan ook gezegd toen ik in 1963 hier m Schiedam kwam. dat ze mij maar lan ger dan vijf jaar moesten laten zitten", al dus de lachende jubilaris. Wanneer wij vragen naar de werkzaam heden van Van Gend en Loos in Schiedam, regt de heer Van der Kuijl: „In Schiedam houden wij ons bezig met het bestellen van de goederen van de Nederlandse Spoor wegen, het veivoer van stukgoederen, het htndïensienvervoer en het in- en uitklaren". De werkzaamheden van Van Gera en Loos ju het algemeen liggen op een veel uitge strekter gebied. In de laatste jaren heeft een enorme uitbreiding plaatsgevonden van de verzendingen naar het buitenland. Het bekendste hiervan zijn de Ferry diensten op Engeland en het z.g. Kange roe- ervoer op Frankrijk. Daarbij wordt de notor losgehaakt van :3e wagen, die daar op in uithollingen in bet dek worden ge zet en aldus verscheept. Verder dient ge noemd te worden het „vliegensvlugver- voer" per KLM met speciale wagens en het „hangendvervoer", d.w.z, het vervoer a au confectie in binnen- en buitenland In speciale wagens, waarin de kledingstukken aa:i rails worden opgehangen. De boxen, pallets en containers hebben het vervoer aanmerkelijk vergemakkelijkt.; Ik: komt dan ook vaak voor. dat buiten-1 landers het Nederlandse systeem komen bekijken en zij zijn er vol lof over, aldus de heer Van der Kuijl. Bijzondere transporten heeft de heer Van der Kuijl verschillende malen meegemaakt. Zo noemde hij de bedrijfsverhuizing van het Utrechts Dagblad, enige jaren geleden, waarbij deze krant geheel werd verplaatst zonder noemenswaardige stagnatie te on dervinden. Hieruit moge blijken, dat Van Gend en Loos een dynamisch bedrijf is en hot is juist deze dynamiek, die de jubilaris al die jaren zo sterk heeft geboeid. Dieze^de dynamiek vindt hij terug in een van zijn hobby's; liet filmen. Vroeger filmde hij vrij veel en zat hij zelfs in een. filmclub. Nu doet hij het echter alleen tijdens zijn vakanties. Ook het verenigings leven heeft hij altijd met zijn beste krach ten gesteund. Hij is echter nog te kort in Schiedam om er hier actief aan deel te kunnen ne men. Een laatste hobby ten slotte het ver zamelen van postzegels. Op de dag van zijn jubileum, de 19e juli a.szal de heer Van der Kuijl recipiëren in Europoort, en wel van 's middags drie lol viji. Er is groot niemvs op het gebied van de recreatieve voorzieningen in Baren- drecht, zoals valt af le leiden uit een inter view met burgemeester rar. H. H, Douma. Er is weliswaar nog geen enkel plan hele maal ..rond", maar verwacht mag worden dat Barendrecht in de nabije toekomst beter geoutilleerd zal zijn op het gebied van sport en recreatie. Vraag: Kort na uw komst in 1954 werden zowel het gymnastieklokaal aLs het Spoil- park „Zseriewij" in gebruik genomen. Hoe komt het. dat er na a:e tijd vrijwel mets meer ïs gebeurd hoewel het aantal in woners steeg van 7500 tot 10.500 en het aantal sportverenigingen en sportbeoefe naars In nog sterkere mate is gestegen'' Mr. Douma: De oude O.L. school is inder daad kort na mijn komst in Barend recht als gymnastieklokaal i:i gebiuik genomen, namelijk begin 1955. Het Sportpark „Ziede- wij" is in 1953 geopend..Het is onjuist, dal er sinds mijn komst niets gebeurd zou zijn. Er is een veld bijgekomen, er zijn tennisbanen aangelegd, een clublokaal voor SCHIEDAM. —In het Gemeente Zie kenhuis te Schiedam slaagden voor het op 30 juni 1ÖG6 gehouden examen voor de aan tekening kraamverpleging de zusters: M, C. Leerdam, M. M. Koster, J. J. Brunncr en M. Lageher. DAGTOCHTEN OOSTERllOVT SPOEDIG VAN START SCHIEDAM Verleden jaar zijn de dag tochten naar de „"Warande" in Oosterhout georganiseerd door de Schiedamse Ge meenschap. een groot succes geweest. Ook dit jaar organisser de SG dergelij ke tochten, en wet In de derde en vierde week van juli. drie dagen in elke week. 's Morgens vroeg vertrekken vanaf Het Podium in de Plantage. Moderne bussen, vol met kinderen, die 's avonds tegen etenstijd weer naar Schiedam zullen rugkeren. De tochten werden gehouden op maandag, woensdag en vrijdag 18, 20, 22, 25. 27 en 29 juli. Vorig jaar was de belangstelling voor deze tochten groot, en zijn ongeveer 400 kinderen naar de „Warande" geweest. De inschrijving voor de komende tochten liep niet zo vlot, zodat het er naar uitziet dat dit jaar slechts 300 kinderen aan de toch ten deel zullen nemen. Geboren: Helena M. d.v. A. Sonneveld en S. C. van Dokkum; Li du ma C. A. L. v. E. B. A. B, Dijkman en L. C. A. Schef- fers. Overleden: C. Visser, 73 jr. SCHIEDAM. Aï. de B. uit Maassluis moest zich woensdagmorgen voor de kantonrechter verantwoorden omdat hïj, door zich met zijn auto door een te nauwe opening te wringen, een botsing had veroorzaakt. „Ik kan het me wel enigszins indenken begon de kantonrechter. „Er staat hier, dat u tegen de vork van een heftruck bent gereden die ongeveer op een meter twin tig zweefde en die u daarmee niet bad DONDERDAG 7 Jt'LI Musis Sacrum. 8 uur: Huiüh. en Ind- school: dip I om a -u itre ikrtïg. W'ljkcemruut, 8 uur: Thorbeckeschool: ouder avond. VRIJDAG 8 4ULX iBisum corda, 8 uur: NCGOV; vergadering BIOSCOPEN Pasage Theater: „De due sergeanten van Bengalen", dag. 2 en 8.15 uur. Monnpole Theater: „Vier snelle revolvers", dinsdag, woensdag 8 uur. „De held der Apachen" '14 jr). woensdag 2 uur. ïPNTUONSl tl.l.lNGI-N Gajeru- Wiegman: w,er Ken van Anmn nehtKS Galerie Punt Vier: wérken van Uien Bos Stedelijk Museum: tentoonstelling van aiclieo inzie, stedelijke mstone. nat gedistniecrc museum, Uernt van Vurht. Arent K.1W er. kotteidamse beeldhouwen. gezien - B. knikte. „Je kijkt in zulke gevallen altijd alleen maar mar de weg en naar de auto's die geparkeerd staan', zei hü, „cn dan let je natuurlijk niet zo goed op obstakels in de lucht". Dc officier van justitie vroeg tegen B. een geldboete van 35 gulden of 7 dagen. „Ik kan niet inzien wat ik heb fout gedaan", zei B.. toen de officier zijn rekwi sitoor had beëindigd, „Er was maar een kleine ruimte waar ik me doorheen moest wringen en dan kan je gewoonweg nergens anders aandacht voor hebben". „Zo klein was die ruimte nu ook weer niet", onderbrak de kantonrechter. „Op sommige plaatsen was er tussen uw wagen en de andere meer dan drie kwart meter". „Hooguit 20 centimeter", verbeterde B. „Ik geloof het niet", antwoordde mr. W. E. van Vloten. „Ik weet niet of ik hiermee in uw huwelijk tweedracht zaai maar uw vrouw heeft tegenover de politie verklaard dat tussen uw auto en de geparkeerde wagens ruim 75 centimeter 2at". „Niet waar zei een stem uit het publiek. „Dat heb ik nooit gezegd". Do stem behoorde toe aan mevrouw B., die was gaan staan en vanuit de luisteren de rijen een duit in hel zakje deed. Even later stond ze naast haar echtge noot voor het hekje. „Ik weet niet hoeveel die afstand heeft bedragen", vertelde ze de kantonrechter. „Ik heb niet erg goed op gelet cn toen de politie kwam heb ik dingen gezegd, die ik dacht, maar 2eker weten doe ik het niet. Ik heb ook die vork niet gezien, vervolgde ze. M'n man stuurde de wagen door die opening en zonder dat we er erg in hadden, zaten we tegen dat ding op, dat is alles". Dc kantonrechter oordeelde B. wel schul dig aan hetgeen hem was ten laste gelegd, maar toch niet zodanig, dat hij hem een geldboete wilde opleggen. „Ik kan het me wel enigszins voorstel len". zei hij in zijn vonnis, dat voor B. een schuldigverklaring zonder toepassing van straf betekende. Heel wat minder goed kwam de Schie dammer 5. C, er af. C. werd ten laste ge legd, dat hij op het terrein voor zijn woon schuit autowrakken had uitgestald, zijn handelsvoorraad had neergezet en verder een compleet bankstel, oude fietsen, oud ijzer en allerlei ander afval had neerge gooid. „Dat laatste was niet van mij", begon C. nadat dc kantonrechter de dagvaarding had voorgelezen. „D'r zit daar een handel van oud-ijzer, die alles voor mim deur neergooit cn er verder niet naar omkijkt" „Die auto's cn die handelsvoorraad waren in ieder geval wel van u, nietwaar", in formeerde dc kantonrechter. „Die wel", gaf C. toe. „Dan zullen we hei er maar op houden, dat alles wat daar lag van u was. Dat is tenminste hetzelfde als u tegen de politie hebt verklaard". „Dat is niet waar", hield C, vol. „Die spullen waren niet van mij en dat is één van de redenen waarom ik de politie heb la'en komen". „U de politie hebt laten komen vroeg mr. W E. van Vloten. „Zeker", zei C. „Ik heb zelf gevraagd 0r'ze een proces-verbaal tegen me wilden opmaken, dan kan ik tenminste eens met m'n klachten naar voren komen". „Van een dergelijk verzoek staat overi gens niets m het proces-verbaal", merkte de kantonrechter, die op de bewering van C de papieren nog eons had nageslagen op. „Er staat hier: „Ik heb teerd en vervolgde hij, geconste il iets anders. Bovendien „wanneer U klachten hebt. bent u bij mij aan het verkeerde adres Daarmee moet u bij de politie of het ge meentebestuur zijn. Hier wordt alleen de overtreding behandeld". „O", zei C. De opmerking van de kan tonrechter verhinderde overigens niet dat hij toch maar met zijn grieven voor de dag kwam. „Ik zet alles daar neer", ver telde hij. „omdat er in de Spaanse polder, tvaar ik m'n spullen kwijt kan, te veel gestolen wordt". ,.Pan moet u toch een andere oplossing trachten te vinden", antwoordde de kan tonrechter. „Maar zoals u het nu doet mag het niet. U mag zo maar niet die oude auto en al die andere rommel op de openbare weg zetten". „Een mens mag z'n bezit toch zeker wel besehermen", zei C, ..Zeker", antwoordde mr. W. E. van Vloten. „Maar dat kunt u ook op een andere manier". „Meneer heeft er een handje van om alles van zich af te schuiven", zei de officier van justitie in zijn rekwisitoor. „Hij zegt dat er teveel gestolen wordt en dat hij nergens onderdak kan vinden, maar als de Gemeente Schiedam hem iets aanbiedt, weigert hij hei aan. te nemen en gaat gewoon verder met de vuile was op de openbare weg uit te hangen. Ik ben er eens een paar maal langs gegaan", vervolgde de officier, „en het is ontstel lend welk een enorme rommel meneer daar heeft opgeslagen". Hij eiste tegen C. boeten van 30 gulden of 6 dagen. 30 gulden of 6 dagen en 150 gulden of 30 dagen, waarvan 100 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Mr. W. E. van Vloten maakte er bij wijze van waarschuwing driemaal 25 gulden of 5 dagen van. Ongeveer eenzelfde feit was het onder werp in de zaak tegen de Vlaardinger J. S. V., die werd verweten tommei te heb ben neergegooid voor het hek van de open b are vu i 1 n isstortpla at s. V. zei voor de te hebben gehandeld op eiuer van een uordje, dat daar was neergehangen en waai op stond bij gesloten hek de rommel in de berm van de weg mocht worden gedeponeerd EEN MAAND RIJST 'NDWET BIJNA f 1SP.O00 SCHIEDAM In de maand april heeft de Gemeentelijke Dimst voor Sociale Za ken uitgekeerd aan 1261 personen een to taalbedrag van fl',.974. Krachtens de Bij standswet werd daarvan uitgekeerd f142.459 aan 1083 betrokkenen. Hiervan proviteerden 737 personen boven de jaar en 346ionger dan ba. Ingevolge de Rijksgroepregellng werd een bedrag uitge keerd van f33.861. Deze regeling omvat oorlogsslachtofters. gereoatrieerden, min- dervaiiden. bijstand behoevende zelfstandi ge en werkloze werknemers. Ingevolge de Wet Werkloosheidsvoorziening werd uit gekeerd f12.654 Het waren 34 personen, die van deze uitkeringen hebben geprofi teerd AARDIGE W EDSTRIJD BIJ DE BIBLIOTHEKEN De belde Schiedamse Openbare Biblio theken hebben dit voorjaar voor de le den een wedstrijd georganiseerd in boe kentitel-kermis en catalogus-gebruik. De titels van 15 bekende boeken werden zo wel in de Centrale bibliotheken als in de filialen in tekeningen uitgebeeld en het was aan de lezers om deze te herkenen en er cte namen van de auteurs bij te noemen. Wie er bovendien nog de mees* Iü van boeken nan dezelfde auteurs aan toe kon voegen, maakte kans op de hoofdprijs. Dit gelukte aan mejuffrouw J. Roa2en. Parkweg 305. die voor haar inzending beloond werd met een boekenbon van f 25, Na loting viel daarna de 2e prijs, een boe kenbon van 115, ten deel aan mevrouw R. van tValsem-Sehuddebeurs. Jan Steen- straat 71, terwijl de 3e prijs, een boeken bon van f 10. naar nicjuf'r -ja A. II, Y. Kramer, le Tumsmgel 16, ging. „Daar staat niets van in het proces verbaal", zei de kantonrechter. ..Kennelijk bent u de enige die een dergelijk bordje hebt gezien". V. dacht het ook. „De andere dsg ben ik nog eens gaan kijken", zei hij „want ik wilde een foto maken om als bewijs mee te brengen, maar toen was het bord er al niet meer". Een ander punt dat V. aanvoerde, waren de openingstijden van de vuilstortplaats. ..De man die ik heb opgebeld", zei hij, „vertelde me dat ik er dagelijks van 8 tot 5.30 uur terecht kon behalve op zon en feestdagen, maar toen ik er kwam, op een zaterdag was dat, wa3 het hek toch gesloten". „Dus legde u het vuil maar neer", vulde de kantonrechter aan. „Ja", antwoordde V. „ten eerste omdat op het bordje stond dat het mocht en ten tweede, omdat de 2aterdag volgens mij niet tot de zon- en feestdagen behoort". De officier van justitie mr. G. G Abein, zei in zijn rekwisitoor bewondering te heb ben voor de verdediging welke V. voerde. „Maar", zei hij, „als het hek gesloten is moet u uw rommel weer mee naar huis nemen, want op de openbare weg raag u niets achterlaten". Hjj eiste tegen hem een boete van 7.50 of 2 dagen. Mr. W. E. van Vloten maakte hier ten slotte een schuldig verklaring zonder toepassing van straf van. "de duivensport werd gebouwd, er kwamen scnietbar.en enz. Wij hebben er echter wel eens verwonderd var. gestaan, dat de be hoefte aan nieuwe voorzieningen door de verenigingen in het verleden niet naar voren is gebracht. Vraag: Is het u bekend, dat de gemeente Uithoorn <14000 inwoners! zes gymnastiek lokalen heeft? Mr. Douma: Ik heb het niet nagegaan, maar het zal wel zo zijn. Ik ken enkele gemeenten, welke een duidelijk s treek voor - zienend karakter dragen en diverse scnool- typen kennen. Deze gemeenten liggen wel eens wat gunstiger ten aanzien van de accommodaties. U mag het echter niet zo stellen, dat Ba rend reent met bijna 11.000 inwoners dan bijv. 5 gymnastieklokalen had moeten hebben. Elke gemeente heeft een eigen geschiedenis Vraag: Barendrecht heeft ook behoefte aan een zwembad en een nieuw terrein voor de ijsbaan, Hoe staat het met deze plannen? Mr. Douma: Ter zake van de ijsbaan hopen wij een oplossing te vinden nu het bestaande lenein in het uitbreidingsplan- Pad dew ei is komen te liggen. U weet, dat het mei het zwembad wat moeilijker ligt. ik behoef u niet de gehele voorgeschiedenis ie vertellen. Wel is het zo, dat het mij allemaal veel te langzaam gaat. Dezer dagen hebben wij weer een gesprek met Rotter dam, waarin wij hot eens zullen moeten worden over de plaats waar het plan is eprojecleerd. Ik heb goede hoop, dat we do voorbesprekingen kunnen afronden en dal we daarna spijkers met koppen kunnen slaan. Nogmaals: het duurt mij veel te lang. Vraag: Is het gerucht juist, dat bij het plan-Paddewei een sintelbaaa ten behoeve an de atletiek zal worden aangelegd? Mr. Douma: Hier is mij niets van bekend, Vat er daar precies zal komen, is nog niet bekend. Vraag: Ons op dit moment beperkend tot de binnensporten, willen, wij u vragen of het gemeentebestuur weet dat het gym nastieklokaal niet aan de eisen voldoet en de capaciteit met voldoende is voor een gemeente als Barendrecht. Mr. Douma: Uiteraard is ons dit bekend. Zoals u weet plegen wij al geruime tijd overleg met de Sportstichting „Baren drecht" over maatregelen, die we zullen moeten treffen. Vraag: Hoe staat het met een tweede gymnastieklokaal bij de Huishoudschool? Mr, Douma: Aanvankelijk was er grond gereserveerd voor een gymnastiekzaal bij de Huishoudschool. Deze zaak is van alle kanten bekeken totdat ive ons gingen ver diepen in de vraag op welke wüze de meest afdoende oplossing verkregen zou kunnen worden en toen kwamen we bü reu sport hal terecht. Vraag: Het is Ons opgevallen, dat in de vergaderingen van de gemeenteraad nim mer gesproken is over een sporthal, wèl over een tweede gymnastieklokaal. Welke ccommodatie hebben B. en W. voor ogen? Air. Douma: Met het dagelijks bestuur van de sportstichting hebben wij onlangs de nieuwe sporthal m Terborg (Gld.) be keken. Toen we de mogelijkheden van een sporthal en die van een gymnastiekzaal met elk'ar vergeleken, stond het voor ons vast dat ue het moeten zoeken in een sporthal. Sindsdien hebben wij op dis stramien voortgeborduurd. Vraagt Hoe denkt u het project te finan cieren? Wordt het niet op de lange baan. geschoven na de brief \an minister Smallenbroek ter zake van bestedlnjssbe- perkuis.' Mr. Douma: U moet bedenken, dat «en sporthal weliswaar een onestetisch gebouw ls, maar dat we hier veel meer mogelijk heden hebben voor hetzelfde geid. Naar verhouding zijn gymnastieklokalen duur» Compleet Siet parkeergelegenheid, riole ring en alles wat er bij hoort, moeten we rekenen op eer, bedrag, dat in de richting van f400 000.gaat. Op di: moment is de financiering inderdaad een moeilijke zaak, maar door pessimistisch te zijn komen we er niet. Eerst moet het plan er zijn. en dan moeten we de zaak gaan toespitsen op de financiering. Vraag: Hebt u al een bepaald plan ïn gedachten? Op welke plaats zal deze had dan komen? Mr. Douma: Wij zijn er mee bezig. U moet ons even de tijd gunnen om een belangrijk project als dit van alle kanten te bekijken. We hebben inderdaad al een plaats op het oog. Vraag: Op welke wijze kunnen de ver enigingen en. de gehele burgerij zich ver dienstelijk maken om het plan te verwer kelijken? Air. Douma: Op 13 juni j 1. hebben wij voor 't laatst een bespreking gehad met de sportstichting en wellicht kan er onder leiding van de sportstichting een spontane actie op touw gezet worden in samenwer- met scholen, die uiteraard bij een worth al ook bh zond er geïnteresseerd zijn. Een gezamenlijke actie heeft immers een groie psychologische waarde. De gen el e bevolking moet zich er bij betrokken voeler,. Voor liet huis can de 'neer en merrouu' Van linen i» de Pro/. Kamerlingh ünnes- laan klonken gisteravond vrolijke klanken toen leden van OBK de jubilerende saro- roiuAt (zestig ytre-n hu van hel orkest!) een feestelijke serenade brarhten. Men ziel hier de jubitom temidden van zijn famil ieieden. Werk begint wellicht reeds in augustus De financiële machtiging voor de ver breding van het stuk Groene Krui-weg tus sen Rotterdam en Hoogvliet is rond. Als alles normaal verloopt zal m augus tus met de werkzaamheden worden be gonnen. Voor de gemeente Rhoon betekent dit, dat er spoedig een einde zal komen aar, de vaak zeer verontrustende oversteek plaats Dorps dijkGroene Kruisweg. Door dc verbreding van de Groene Kruisweg tot 4-baansweg wordt Rhoon ook verlost van zijn verplaatsbare verkeerslich ten, die alleen tijdens de spitsuren :n wer king zijn. Het ts nu zeker dat er op de kruising Groene KruiswegDorpsdijk bin nen afzienbare tijd permanente verkeers- lïcbten komen. De veei le smalle Groene Kruisweg die Rhoon doorsnijdt, is voor die gemeente de laatste jaren angstaanja gend geworden. Het toenemende verkeer maakte die oversteek steeds gevaarlijker Het jaar 1962 staat ais een zwarte oladzcjdo in de geschiedenis var. de gemeente Rhoon gegrift. In dat jaar kwamen 6 mensen dooi verkeersongevallen om het leven. Reed* vanaf 196) heeft de gemeente Rhoon zich -deeds beijverd om de oversteekplaats dooi verkeerslichten te beveiligen. Het z.ut et nu naar uit, dat binnen afzienbare tijd at vele onderhandelingen succes gaan boeken In het kaclcr van de C.J.V, jeugdweek te Maassluis is een gekostumeerde dames, voetbalwedstrijd gehouden, waarvoor flinke belangstelling bestond. De hoofdmoot was de voetbalwedstrijd CJVMVV '27 (MaaslandJdie een ver- diende 1—3 overwinning opleverde voor MW. De wedstrijd werd sportief gespeeld. CJV bleek niet over voldoende uithou dingsvermogen te beschikken om de hele wedstrijd normaal uit te spelen, want na de rust gaf MVV volledig de toon aan cn nadat de rust met een 11 gelijke stand was ingegaan, voerden de Maaslanders de scoie op tot 13. Aan de puzzel rit werd deelgenomen door 35 deelnemers, waar onder vijf bromfietsen Het parcours was ongeveer 23 km. Het bleek een nogal moeilijke opgave te zijn, want het was reeds donker, 'start 7 uur) toen nog niet alle deelnemers binnen waren, terwijl er verschillende de rit niet hebben volbracht. Winnaars vas de puzzel rit waren voor de eerste prijs Peter van Kempen <10 j> en Hans van Kampen <15 j); voor de tweede prijs kwamen in aanmerking Ans v. d. Hout '12 j) cn Cor.«nie Quak '14 j). De derde prijs kwam in handen van de 12-jarige Kees Oosterlee. De bromfietsers deden buiten mede dinging mee. Bij de transportonderneming Van da Water aan de Havenstraat is in de afge lopen nacht ingebroken. De indrïngcis kwamen binnen door een ruit ts forceren. Uit een bureaulade werd f 149,- en een transislorradio ontvreemd. In Maastricht werd de 24-jarige chauf feur K. E. uit Kerkrade veroordeeld we gens een diefstal begin mei in Schied2tn gepleegd. Bij het expeditiebedrijf Ouwer- ling had hij een kist met gereedschap en een boormachine ontvreemd. Doordat de starthandel onder het rem pedaal terecht kwam botste een ijzeren hond. bestuurd door de 13-jarige Schie dammer M. J. de K. in de Gailileistraat tegen dc achterkant van de geparkeerde vrachL uto van de 32-jarige chauffeur A. M. v. V. Daarna reed de ijzeren hond het trottoir op en kwam tegen de huizen tot stilstand, Beide voertuigen liepen schade op. In de jongste vergadering besloot da raad van Maassluis o.m. de openbare kleu terschool in Maassluis-West aan de Lijster laan. de naam tc geven van Kraaiennest, op advies van de Oudercomnussie. Medewerking werd verleend ingevolge artikel 72 der Lager-Onderwijswet 1920 aan het bestuur van de Ver. voor Chr. Onder wijs voor het stichten van een school voor gewoon lageronderwijs met 9 leslokalen in de Dijkpolder. Een verordening werd vastgesteld betreffende subsidiëring van plaatselijke verenigingen, waarmede de raadsleden zeer ingenomen waren. Bij het voorstel medewerking te verlenen ingevol- ge artikel 50 der Kleuteronderwijswet 1920 aan het bestuur Ver. v. Chr. Onderwijs voor het treffen van voorzieningen, zei de heer Duimelaar (5oc.> de indruk te heb ben dat de grond van de K.W.school Kleu terschool niet best is en daar t nu weer voorzieningen moeten worden getroffen en naar de heer Since!e (KVPi meende reeds voor de derde maal. Ook de heren Ouwen- broek WDi cn Pons CIIUi spraken hun bezorgdheid u t over rte wijze vaaiop een en ander wederom gebeuren mnet, en men dacht dat dit toorkomen had kunnen wor den bij de nieuwbouw, "VVethoudet Van Gelderen moe>t toegeven dat het wei eni ge teleurstelling geeft: het is nl. en hard- nckk.* geval. Deskundigen hebben ch ge- bogn over dit probleem het blijkt dat het bijzon(W slechte grond is. Spreker kon zich voorstellen dat men nu teleurgesteld is over het verleden, maar wij kunnen nu wel zeggen dat liet euvel onder de knie is. Ten slotte werd zoncïor hoofdelijke stem ming het voorstel aangenomen. Het jeugdcomité Actie Bea 19 NU wil morgen een gezellige avond geven m het buurthuis „De Repelaer" te Spijkenisse. In dc grote zaal zal van 7.30 uur tot in dc late avond, het Rad van Avontuur snor ren. Presentator zal zijn de heer P. Ze venbergen. Er zijn veel prijzen. Taar ten, worsten, rollades en honderden prach tige artikelen zullen een uur, vóórdat het rad gaat snorren, te pronk staan in hst buurthuis. De leiding van dc avond za! berusten bij dc secretaresse van het comité, rnej. Atie Tmost, die in Spijkenisse al veel harten wist te bewogen mee te doen of steun te verlenen aan dc Actie BEA 19 NU. die :ot doel heeft alle invaliden en minder validen in Spijkenisse en Hekelingen, een dag mee uit te nemen door te gaan varen met een salonboot door Botlek- en Euro- poorthavens. Woensdaga\'ond bestond zeer grote be langstelling voor de roei wed strijden in een teil, waaromheen een autoband, boegspriet- lopen en watcrvechlen. De roei wedstrijden gaven spannende ogenblikken te zien, en onder lachsalvo's vielen verschillende deelnemers in het water. Aan deze wedstrijden namen 8 dames en 23 heren deel. Boegsprietlopen bleek een aangelegenheid voor de heren. Er verschenen er niet minder dan 31 aan de start, terwijl er zich maar 4 dames hadden opgegeven. Het wat «vechten bleek alleen voor het sterke geslacht want hier. voor hadden zich 13 heren aangemeld Het eerste kaartje van de maandagavond opgelaten ballon, waarvan het bestuur van de CJV bericht heeft ontvangen is afkom, itig uit Groningen,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1