ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD liOTTBRDAMSCH NIEUWSBLAD Daar gaan we weer! NIEUWSBLAD broekenspecialist RUIMT0P BEZORGERSISTERS) HOOGSTRAAT 86 Kythera werkkampers hebben dankbaar werk verricht Honden oefenen op terrein aan de Maaskant Recreatieplaniien in Ouddorp geld KLACHTEN Voetbalreizen in het verschiet voor Maassluizers Italiaanse coloradokevers te Barendrecht Gouden bruidspaar te Rhoon öranjever. J. v. Dijkstraat maakte kinderreisje Val van vijf meter Brielse judo-successen in Denemarken Eigen woningbouw te Abbenbroek Indeling clubs zaterdagvoetbal Kuitbeen gebroken Tegenstribbelende raadsleden trilden voor vissen] houden Kind aangereden Opbrengst collecte Agenda KLACHTEN In Schiedam groeit de onkerkelijkheid Abbenbroeks bejaarden hadden mooie reis WD BETUIGEN ONZE HARTELIIKE DANK Garage „De Ster" - J. S. LOKKERBOL en Zn. Couponstoffen voor halve prijzen Restanten vloerbedekking Lopers - cocos enz. woninginrichting tel. 267581 Ook uw vrouw leest liever 't N,V. Roiierdamsch Nieuwsblad MONOPOLE De en hoe KIJKT U ZELF Hoefdagentsehep en Sedaetic: VLAARDINGEN. Sm. Hovenstr. 1 -Tel. 32» Eedatüe: TtL S4SJ over bezorging in Vlaardingen Smalle Havenstraat 1, tel. 3229 van 9 tot 17 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdags van 16.30 tot 17.30 uur. Eke Vlaardingse jongeren, die zich enkele weken ten voile hebben ingezet om een jedeelte aan -te leggen .van een waterlei ding op het Griekse eiland Kythera, 2ijn behouden teruggekeerd en zijn een erva ring rijker geworden. Het was maandagavond een enthousiaste groep die op, het station Vlaardingen-Oost de trein verliet en bijzonder hartelijk werd begroet door familieleden, vrienden en kennissen, die de gebeurtenissen op Ky thera zoveel mogelijk hebben getracht te volgen. T>e vele verhalen kwamen al gauw los en in de komende periode zal wel blijken, dat verscheidene jongeren wat graag nog een dergelijk uitstapje willen maken. Ook al is er hard gewerkt en was het geen licht karweitje, dat verricht moest wor den. De tweede groep, die het werk heeft overgenomen heeft het momenteel ook niet makkelijk in het gastvrije plaatsje Li- vadi waar' 450 inwoners met verlangen Uitzien naar de komst van het water door de aan te leggen leiding. Behalve hier en daar een enkele leiding ii de bevol-king aangewezen op waterput ten. Er wordt reeds lang uitgezien naa: Ondanks de vakanties beeft de compe- tllieleider van. de K.N-V.B, nu reeds de Indeling klaar voor de a.s. voetbalcom petitie en. zijn de drie K.N.V,BelftaHen van Excelsior M. reeds ingedeeld. Excelsior 1 is ingedeeld in de 2e klasse B. voor de zaterdagcompetitie- De samenstelling van deze klasse is wal het "reizen betreft ongunstiger dan het vorige seizoen. Men moet o.a. naar Axel in Zeeuws-Vlaanderen, hetgeen neer komt op een afstand van meer dan 200 km. Verder zijn er nieuwe verenigingen zoals Huizen: N.DS.M. (Amsterdam); Rijnsburgse Boys (Rijnsburg); Kozakken Boys (Werkendam); Zwart-Wit '28 (Rot terdam). Het komt ons voor, dat dit een interes» lante, doch tevens zware competitie bete kent met 22 te spelen wedstrijden. De indeling is als volgt: Amstelveen (vo rig jaar C.S.C.A- genaamd): A.Z.V.V. (Axel); 's-Gravenz. Sportvereniging Cs-Gravenzande); Hoogvliet; Huizen;1 N.D.S.M- (Amsterdam); Noord wijk; Rjjnsb. Boys (Rijnsburg); Kozakken Boys (Wer kendam); IJsseltneervögels (Spakenburg) en Zwart-Wit '28 (Rotterdam). Excelsior 2 ia ingedeeld in de reserve 3e klasse A met; A.R.C. 3; C S.V.D. 3: j J.A.C. 2: Katwijk 2; Lisser Boys 2; Noord- wijk 3; Quick Boys 4; R.A.S. 2 en R.C.L. 2. Excelsior 3 voor het eerst uitkomend in K.N.V.B.-verband, is ingedeeld in de re serve 3e klasse C met: N S.V.V. 2: Rijsoord 2: S.H.O. 2: Spirit 2; Spijkenis-e 2: V.VG.Z. 2; Zuidiand 2 en Zwart-Wit '28 Kamerlid stelt vragen Het Tweede Kamerlid Mellema (CHÜ) Iweft de minister van Landbouw schrifte lijk gevraagd of deze van oordeel is dat controle aan de grens op landbouwpro- dukten die ingevoerd worden en de ver binding tussen de verschillende organen zo danig is, dat efficiënt en snel optreden gewaarborgd is. Hij stoelt deze vraag op hei feit dat op 3 juli een wagon Italiaan se aardappelen op het emplacement bij de veiling van Barendrecht gekrioeld had" van de coloradokevers. Door de veilig heidsinspectie hierop attent gemaakt zou de Plantenziekten kundige Dienst geant woord hebben hiermede geen bemoeienis te h'"'ben". aldus 1,et Kauvriid. De heer en mevr. Abee-de Vries te Rhoon hopen op 15 juli 1968, de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in het Groningerland elkaar het ja-woord voor het leven gaven. Enige tijd na hun huwe lijk '13 het echtpaar naar Rotterdam geko men waar de heer Abee van de gemeen tepolitie deel ging uitmaken. In 1942 werd hij, om gezondheidsredenen, vervroegd ge pensioneerd. Het gouden bruidspaar heeft nu 4 zoons en een dochter. Vrijdag hou den zij in het Hervormd Centrum een re ceptie. een bron, die voldoende water geeft voor de eilandbewoners. Er moeten sleuven worden gegraven, hetgeen in de meeste gevallen zwaar werk betekent want de grond bevat veel steen- Derhalve worden pikhouwelen gebruikt om de grond wat los te krijgen. Verder wordt er aan gewerkt, dat een reservoir van 100 m3 water boven op een berg wordt geplaatst. Daarvandaan moeten de leidingen worden aangelegd. Wel zwaar, maar dankbaar werk want de Griekse bevolking toont zich zeer er kentelijk voor de hulp van de jongeren. De tweede groep jongeren uit Vlaardingen wordt over vier weken terugverwacht. Hel bestuur van cfe oranjevereniging Ja cob Van Dijkstraat heeft de kinderen van de leden een autobusreisje naar Hellen- doorn aangeboden, waaraan nog meer zorg was besteed dan anders omdat dit het laatste reisje is geweest, dat gemaakt werd. Het gezelschap, bestaande uit kinde ren en volwassenen, heeft een prachtige dag gehad, misschien wel de mooiste van alle waarop in het 28-jarig bestaan van de vereniging uitstapjes werden gemaakt. Via een speeltuin in Oud-Leusden voerde de reis naar Nijverdal. waar een piek-nick met zelfgebakken schol een voorlopig hoog tepunt van de dag vormde. Daarna ging het naar Hellendocrn en omgeving, met ook een bezoek aan het sprookjesbos, waar de jongelui enkele uren vertoefden. Op de terugreis moesten natuurlijk nog een paar maal dorstige kelen gesmeerd worden, waarvoor enkele malen de tocht werd on derbroken, hoewel dit onderdeel van het feest ook in de bus allerminst vergeten werd. Toen de ouders "s avonds hun kroost weer in ontvangst hadden genomen, was er voor het organiserende bestuur alle aan leiding tevreden tc zijn. Een 26-jarige Schiedamse glazenwasser is bij het zemen van de ramen aan de achterzijde van een huis aan de HoQaau van zijn ladder gevallen. Hij maakte een val van vijf meter en kwam op een stenen stoep terecht. Me^ een gebrosen linker arm, een heupfractuur en een hersen schudding is de man door de GG en GD naar de Noletstiehting in zijn woonplaats ue bracht. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 13 JÜLI 1966 Gasten van liet Deense leger Van 3 t.m. 10 juli werden in Kopenna- gen judolessen gegeven door enkele inter nationaal bekende figuren. In de eerste plaats was uit Japan overgekomen de Ja panner Talsuo Suzuki, voorzitter van een der grote karate-bonden aldaar en op dit moment de karategrootmeester met de hoogste graad ter vrereid. Uit Zwitserland kwam de jiu-jitsu-expert en -instructeur van de internationale politieschool van In terpol, de heer Tobler. Ook een internatio naal befaamd Nederlander was aanwezig, te weten de heer v.d. Bruggen uit den Haag, een judo-grootmeester. De lessen werden georganiseerd door de International Judo and Jiu Jitsu League. Er waren deelnemers uit tal van landen waaronder Denemarken, Zweden, Noorwe gen. Oostenrijk, Zwitserland, Engeland. Duitsland. Zuid-Afrika. Rhodesië en Ne derland. Het aantal deelnemers bedroeg ruim 270. De wepk. werd geopend door de voorzit ter van de Deense Sport Federatie, nadat up Deense aaad de Deense vlag op het terrein had geplaatst. De deelnemers be gaven zich hierna naar-de instructeurs. Aan het eind van de trainingsweek werden examens afgenomen. Van de leden van Judoschool Nakada-Brislte behaalde de hv J. Huber de eerste karate-graad (Vit te band). Vrijdagavond werden judowedstrijden gehouden, die werden gekenmerkt door het absolute overwicht van de Nederlan ders: Zij behaalden 8 van de twaalf prij zen. n.I. alle eerste prijzen (4), twee twee de prijzen, één derde prijs (de Bri ellen aar J. Karmelk) én de prijs voor de beste judoka (de Hagenaar K. Njio). De Deense televisie had voor deze toernooien h«*t avondprogramma gewijzigd om van de wedstrijden verslag uit te kunnen brengen. Ochtends waren er reeds opnamen ge maakt van de lessen. Bij deze gelegenheid presteerde de heer Suzuki het. om met éér slag met de zijkant van zijn hand een keisteen in drie stukken te slaan. Deze karave-slag is ook wel eens op de Neder landse televisie vertoond. Op het slotfeest is de Deense regering dank gezegd voor de genoten gastvrijheid in een kazerne. Gisteravond was het feest voor de 10 vrije tijdbouwers in de gemeente Abben broek. In het Sterrenbos van deze ge meente worden momenteel tien bungalows gebouwd door werknemers van de Caltex. Feest was er vanwege het feit dat de eer ste vier woningen onder de kap" gingen. Na twaalf honderd werkuren van elke ar beiders was dit gisteravond een mijlpaal. Een jaar lang waren alle vrije uren aan. deze bouw besteed, met materiaal van de onderneming en grond van de gemeente Abbenbroek. Vanzelfsprekend werd dit ge vierd met z.g. pannebier, dat op het werk werd gedronken. Nog één jaar alle vrije uren besteden aan de bungalows en dan zijn de woningen gereed. Een bijzondere prestatie van bouwers, die eigenlijk hele maal geen bouwers zijn! Zwaluwen is voor het komende seizoen in de 2e klas A ingedeeld met De Geuzen, GVVV, Heerjansdam, Quick Boys, RVVH, SHO, SSS. Ter Leeae. ZCFC en De Zwer ver. Laaiend enthousiast zal men In Zwalu- wenkrsngen wel niet over deze indeling zijn. Clubs uit de omgeving als Zwart Wit'28, Hoogvliet, Excelsior Maassluis en 's Gravenzandse SV zijn in 2 B onderge bracht Tegenstanders van vorig seizoen, met wie Zwaluwen opnieuw is ingedeeld, zijn: De Geuzen. SSS. Ter Leede en ZFCF. Nieuwe tegenstanders; kampioen SHO (Oud-Beyerland), de gepromoveerde clubs De Zwerver (Kinderdijk; en Heerjansdam, GWV (Veenendaali. Quick Boys (Kat wijk) en KWH (Ridderkerk;. In totaal 30 tegenstanders en dus in totaal li clubs in 2A. Wat één minder is dan vorig seizoen en dan in de andere drie 2e klas-af delin gen. Excelsior M, is in 2 B inge leeld met: Zwart Wit"28, IJsselmeervogels, Rijnsb. Boys, Koord wijk, NDSM (Amsterdam), Kzakken Boys, Huizen, Hoogvliet, ('s-Gra- venz. SV. Amstelveen en AZW (Axel). IfVO is in de 3e klas B van West II in gedeeld met Ameide, Barendrecht, DOTO (Pernis)Groote Lindt (Zwijndrecht), Die Haghe (Den Huag). Monster, NSW (Nu-, mansdorp), Pelikaan (Zwijndrecht), PPSC (Schiedam). Rijsoord en Scheveningen. Hiervan zijn tegenstanders van vorig sei zoenAmeide, Barendrecht. Groote Lindt en NSW. ThSt is In 4 A ingedeeld met Capelle, Ha- zerwoudse Boys, Insulinde (Rotterdam), Koudekerk, Maasdijk. Rouwkoop, SVOW (Oude Wetering), Ornas en Wassenaar. Indeling reserve elftallen: res. 2e klas A: Zwaluwen 2, Quick Boys 2, Noordwijk 2. Katwijk 2, HBSS 2, Die Haghe 2, 's-Gra- venz. SV 2, DUNO 2 en CSVD 2. Res. 3e klas B: Zwaluwen 3, Ier Leede 2. Scheven in gen 2, Rijns. Boys 2, Quick Boys 3. PPSC 2, Excelsior M 2, Capelle 2 en ARC 3. Res. 3e klas D: Zwaluwen 4. De Zwer- vpr 2, Zwart Wit '28 4, TOGR 2. Sporttest '46 2, Spirit 3, Kozakken Boys 2, Excel sior P. 2 en Barendrecht 2. Rps. 3e klas C: Excelsior M. 3. NSW 2, Rijsoort! 2, SHO 2, Spirit 2. Spijkenisse 2. VVGZ 2. Zuidiand 2 en Zwart Wit'28 3. Op de afrit naav het Plein 1940 reed een 35-jange bromfietser, tegen de stoeprand, waardoor hij kwam te vallen en met een gebroken rechter kuitbeen door de GG en GD naar het Holyziekenhuis gebracht moest worden. In de Verheïjstraat werd een vijfjarig Jongetje gegrepen door een passerende vrachtauto toen het kind onverwacht da rijbaan op ,iep. Met een hersenschudding en enige schaafwonden aan het gelaat moest het kind door de GG fin GD naar het Holyziekenhuis gebracht worden. De afgelopen zaterdag gehouden straat collecte heeft een bedrag van ruim f2.763 opgeleverd; een resultaat waarvoor het co mité „De Fakkels Bijeen" de burgerij ieer dankbaar is. WOENSDAG tttxor, 2 30 uur: Bij de luchtbescherming (a-l.)i 8 uur, De held van Home jr)- Stadsgehoorzaal» 8 uur: 't Is *fl gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur. Set is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 ]r). DONDERDAG Lnxor, 8 uur. De dodende pyl (14 jr). Geopend: Apotheek Baoker, Hoogstraat: 228. tel. 2142. II J„j| Afnemende maar Zon' op 4 36 uur onder 20 55 uur Maan op I'M onder 1734 uur Qoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TREFOON 268»! over bezorging Schiedam: van I8.3ü—19.30 uux en 's zaterdags van 46 uur Tel. 265828, Vlaard.dijk 171 b SCHIEDAM Een loeiende wind, waar in zich de tonen van de passerende sche pen vermengen, bevelen van mensen aan honden, die dit bevel met luid geblaf op volgen. Zo is de eerste indruk, die wij krijgen tijdens een bezoek aan het terrein van Wilton Fijenoord aan de Maaskant, waar de teden van de Politiehonden Ver eniging „De Speurder" bun honden tral Vijf mannen doen, afzonderlijk van ei kaar, oefeningen. In de loop van de avond komt er nog één bij. De heer S. van Hou- welingen heeit de leiding en traint mei zijn bouvier Leo. Een „misdadiger" (een jongeman ge huld in speciaal daartoe vervaardigde kle dij) verdwijnt in de bossen, hij js ont snapt en Leo moet hem opsporen. Eerst loopt hij trouw met zijn baas mee. maar wanneer de2e hem beveelt de ontsnapte op te sporen, werkt Leo (de kampioen van Nederland) zich langs de kortst mo» gelijke weg door de bossen. Een luid ge blaf is het sein, dat Leo de ontsnapte heeft gevonden. Wanneer deze blijft staan valt Leo hem. niet aan, een vervaarlijk grommen maakt de misdadiger duidelijk dat hij niet moet proberen i« ontsnappen Doet hij dat toch, dan wordt hij onmiddel lijk door de politiehond aangevallen, Wanneer de baas de hond heeft bereikt brengt hij de misdadiger op, waarbij de hond links achter de arrestant loopt, zo doende elke vluchtpoging verijdelend. De hond reageert onmiddellijk op elk ba- vel dat zijn begeleider hem geeft, dat blijkt ook tijdens andere oefeningen. „Los", roept de heer Van Houwelingen en onmiddellijk laat Leo los, maar het dier blijft de arrestant grommend in de gaten houden, Deze doet een onverhoedse aanval op de heer Van Houwelingen en dat is dan iets, waarbij Leo geen bevel nodig heeft om tot de aanval over te gai'n. Wanneer de arrestant overmeesterd is volgt onmiddellijk het bevel „los". „Er heerst over onze honden veel mis verstand", zegt de heer Van Houwelingen „men denkt dat zij steeds maar aanval len en verwondingen toebrengen, U heeft gezien, dat dit niet waar as, indien ten minste de misdadiger zich overgeeft. Hem overkomt dan niets". Dat Is om inderdaad gebleken, maar hpt lijkt met een politiehond op de hielen wel raadzaam zich onmiddellijk over t« gevsn. Leo houdt met zijn baas de misdadi ger in bedwang. Het bevel „los" volgt en de hond Iaat onmiddellijk los. Nadat wij afscheid genomen hadden van honden en begeleiders, klonken ons nog lang het geblaf van de honden en de be velen van hun begeleiders in de oren. SCHIEDAM Na in de Zondagsbode enige opmerkelijke cijfers te hebben ge geven over de groeiende onkerkelijkheid in Tsjechoslowakije en over het kerkbe zoek in Amsterdam, gaat ds. R. H. W'is- sink ook op de verhoudingen in Schiedam in. Om de Amsterdamse gegevens neg wat aan te vullen met enkele persoonlij ke registraties uit Schiedam zegt hij het volgende: .,Bij ons kerkt nog circa vijf procent van het aantal hervormd-geregis- treerden (d.z. geboorteleden, doopleden en lidmaten)het aantal avondmaalbe- zoekers bedraagt waarschijnlijk circa 15 procent van de ingeschreven lidmaten, op Goede Vrijdag uitlopend tot circa 20-25 procent: hel aantal betalende gezinseen* heden is in mijn wijk circa 25 procent van het totaal: vier van mijn zestig cate chisanten zeggen dat zij niet in God gelo ven: slechts een derde van hen lezen thuis nog in de bijbel hierbij moet u beden ken dat de meesten uit zeer kerkelijke ge zinnen stammen. Natuurlijk is hiermee nog met geregistreerd hoeveten atheïst zijn. Maar de getallen geven toch te den ken en kunnen ons als westerse christe nen op zijn minst leren een beetje be scheiden te zijn." De gemeenteraad van Goedereede ke- hloot na langdurige discussie tot hei vo teren van t 15.000 voor het maken van re creatieplannen in Ouddorp. Dit geld zal worden geput uit de visserijreserve, van de voormalige gemeente Stellendam, De meningen waren verdeeld. De heren Joh. Tan is en Kr. Griuwïs (SGP) meen den er goed aan te doen, niet het geld van Stellen dams visserij te gebruiken en de heer Joh. Tanis vond dat de plannen van hogerhand moeten worden bezien. „In dertijd voteerde de raad van Ouddorp f25 000 voor het maken van plannen, dip later bleken ver beneden de maat ie zijn. De heer Gr in wis vond de plannen te groot opgezet en vroeg wie dit allemaal moest betalen. Hij stelde voor op kleiner schaal te gaan beginnen. De heer G. Tanis (AR) zei er van overtuigd te zijn. dat d0 re creatieplannen op de helling zijn geraakt maar zei oo het standpunt te staan, dat degenen die aan de recreatie verdienen, dat ook moeten betalen. Hij zei bang te zijn dat de plannen elkaar zuilen doorkrui sen. „Zou het wel een begrijpelijk rapport zijn?" vroeg de heer Visser zich af. „Als ik al die namen lees en djr titels, dan vrees ik het ergste". „Vanwege de hygiëne zal het maken van plannen een nuttig effect hebben. Op de terreinen zal een geweldige controle uitgeoefend moeten worden", vreesde de heer Santifoit en wilde daarom zijn stem graag aan het voorstel geven. Hij vroeg alle aandacht voor de visserij cn voor de voorlichting van de haven. „Als de Ha ring vlietdam klaar is, zullen we de ba kens verzet moeten hebben, anders zal de stroom vakantiegangers haar eigen bed ding zoeken", aldus de heer A. de Jong (SGP, file daarom graag zijn stem aan het voorstel wilde geven. De heer E, A. Snijder (AR) dacht er al net zo over. Hij vroeg het oog gericht te houden op de visserij. Burgemeester Smith nam in. korte tijd de gehele recreatie onder de loep. „Oud dorp heeft thans 7.000 vakantiegangers en je moet moeite doen om ze te vinden. Dat wordt anders als straks de Ha ring vlietdam gereed is. Maar dan zijn we ook Oud dorps natuurschoon kwijt, tenzij we vroeg tijdig maatregelen treffen. In Walcheren is het uit de hand gelopen. De caravans staan dicht op elkaar en de sanitaire voor- Voor de bejaarden van Abbenbroek was het dinsdag een bijzondere dag, omdat 70 van de oudste inwoners hun jaarlijkse reis maakten. Ook voor de Abbenbroekse ontspanningsvereniging was het een hoog tijdag. omdat zij het weer geklaard had met medewerking der burgerij een prach tige reis te organiseren. De reis ging dit maal naar de Veluwe, waar men volop van het fraaie natuurschoon kon genieten. Tijdens de thee-pauze m Ede werden de bejaarden verrast, door de komst van bur gemeester en mevrouw Wentholt, alsmede oud-wethouder J. Verhoeve, die zich ge ruime tijd in het gezelschap ophielden. In Abbenbroek werd het gezelschap ver welkomd door het fanfarekorps De Kleine Trompetter/Wilheïmma. zienin,-en laten alles te wensen over. Me a :s te laat en men weet dat. Voor de ge meente Goedereede zijn we nog juist op tijd. Het kan nog, maar dan vlug en nu! V.'e worden van alle zijden gewezen op het gevaar van met-plannen. Laten wa blij zijn, dat we nog een kans hebben. We i^oeten vooruitzien. Dat is onze dui delijke plicht. Er zal logeerbelasting wor den geheven ei» niet alieen voor hotels en pensions maar evengoed voor de kampeer ders. Het wmdl 25 cent per p»rsoon per overnachting", kondigde de voorzitter aan. „Het gaat om uw gemeente, waarvan u het karakter moet behouden, We moeten met gefundeerde zaken bij de minister komen, dan komt er ook geld, maar wan neer we dat niet doen, is het een afge sneden zaak. Hel rijk geeft geen geld. als ze niet weet waar het voor is. We moeten een vaste lijn gaan aannemen in de re creatie. Het is enorm belangrijk voor de ontwikkeling van uw gemeente-" De heer G. Tams zei overtuigd te zijn en zei zijn stem aan het voorstel te geven, mits de vissenjby longen niet m het ge drang komen. „In het verleden zijn er meer studies gemaakt. Ik hoop aat net nu degelijk wordt, want toen hebben een paar studiemensen achter de scburvelittgen staan gluren en de Ouddorps vreesden dat ze met Russische spionnen te maken had den", bracht de heer Visser de vrolijke noot tn deze ernstige zaak. De heer Joh. Tams zei niet overtuigd te zijn en vond dat ai die doctorandi maar weinig ver stand hebben van recreatie en van Oud- dorp. Straks krijgen we cie sanering va a 1Q0Ö zomerhuisjes door de uitbreiding van het drinkwaterwingebied. We kunnen wel twee jaar wachten", dacht de heer Tanis. „Er is iets waar van dat waterwinge bied en juist daarom moeten we nu plan nen hebben. We zouden plaats moeten heb ben voor die duizend huisjes, maar ïk kan vertellen, dat er een correctie kan wor den aangebracht en dat de soep nooit zo heet gegeten wordt als ze wordt opgediend zei de burgemeester. ..Ik zou maar niet zo zwaar tillen aan de v.sserij en allerlei zaken die niet dienende zijn. Goedereede is één gemeente er, de visserij belang en zul len niet in het gedrang komen", aldus steunde de heer De Jong het voorstel van B. en W. De heer Gr in wis hield het er bij dat hij eerst zwart op wit van het rijk wil. alvorens gelden te voteren. De voor zitter zette uiteen, dat Stellendam, Stel lendam niet meer is en dat ook de gelden uit de voormalige gemeente Ouddorp riet alleen voor Ouddorp gebruikt zullen wor den. Voor de visserij komen heel andere vraagstukken tan de orde. De vissers wil len een buitenhaven cn alleen de schut sluis gebruiken wanneer ze voor reparatie naar de binnenhaven moeten. Daarmee zal u geconfronteerd worden. Dat i£ oea vraagstuk voor dc hele gemeente en niet alleen voor Stellendam en Goederee de en we zullen blij zijn met de reserves uit Ouddorp", stelde burgemeester Smit klaar en duidelijk. „We hebben een ongerept gebied, waar heel Nederland naar uit zit te kijken, en daar hebben we maar rekening mee te houden. Het gaat er om de zaak snel van de grond te krijgen. We kunnen niet wach ten". drukte de vooiv.tter de raadsleden op het hart, De heren Joh, Tanis en Kr. Grin wis werden geacht te worden te heb ben tegengestemd. Aan al onze cliënten, vrienden en relaties voor de enorme bloemenhulde, cadeaux en belangstelling bij de opening van ons autopaviljoen. Mede daardoor Js de verkoop van onze TOYOTA en ALFA ROMEO automobielen een groot succes. &Af»2 Nleuwlandplein 18-19 Lange Nieuwst raat 22" hoogstr, 184-186 schiedam KAPSALON HELENE de salon voor de beter*: permanent. Stroomloos, voor ieder haar geschikt f 7,50 Helene tiede perma nent Is de meest ideale na- tuur'ijke permanent fio.- 11.- reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembraoütlaan 32 Schiedam Tel.- 26 7170 vraagt voor dtrekt of later Hoog loon. Aanmelden: Smalle Havenstraat l - Telefoon 33Zt. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 88 08 Donderdag 2—vrijdag 2—7—813. zaterdag 2-7-315. zondag 7—9.15, dinsdag 2—6, woensdag 8 uur; De „western" van super-formaat. Majjoor-Dundee 14 Jaar CHARLTON HESTON RICHARD HARRIS Een verwaarloosd garnizoen in het spoor van een moordende indianenstam. Cinemascope technicolor Zondag 2—113, woensdag 2 uur: De man met het litteken 14 Jaar DANA ANDREWS DONNA REED Hb had slechts 3 uren om toe tc slaan. Cinemascope technicolor Zaterdagnacht 12.00 uur: Het meisje van de zolderkamer 16 Jaar TOM BELL LESLIE CARON Een mooi Era na meisje In de Londense beruchte Soho- wlj'it, haar kamergenoten waren prostituée's.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1966 | | pagina 1